PDA

View Full Version : Ασυνειδητος οδηγος και αδεσποτο



eidolara
02/01/2010, 15:32
Σαββατο πρωι γυρναω σπιτι απο τη δουλεια.

Μπαινω στο ποταμι απο Πειραια με κατευθυνση Αχαρνων...απεναντι απο το Allou ,ενας αδεσποτος σκυλος διασχιζει το δρομο...γλυτωνει απο δυο αμαξια και πανω που πηγαινε να πιασει τη δεξια λωριδα ενα φορτηγακι της Express Service τον χτυπαει. Το σκυλι τιναζεται και σπαρταραγε στο εδαφος, τα ματια του γουρλωσαν, ανοιξε διαπλατα το στομα του και μαλλον ξεψυχησε.
Ο αλλος συνεχιζει κανονικα την πορεια του. Τον ακολουθω απο πισω και του κανω σημα με τα φωτα. Τιποτα αυτος συνεχιζει απτοητος. Πως το φερνει ο διαολος και 500 μετρα πιο κατω σταματαει γιατι ειχε δεχτει κληση για ακινητοποιημενο οχημα. Σταματαει μπροστα απο το οχημα και εγω πισω. Κατεβαινω και παω και του ζηταω το λογο.
Ντροπησου, εισαι ανθρωπος εσυ?
Τι μου λες?
Κανεις οτι δεν ξερεις? Δεν ντρεπεσαι λιγο?
Τι εκανα?
Χτυπας το ζωο και ουτε καν σταματας?
Και τι να εκανα? Εθνικη ητανε
Εδω πως σταματας δηλαδη?Δεν ειναι εθνικη εδω?
Μα δεν φταιω εγω
Δε σου ειπα οτι φταις, αλλα οφειλες να σταματησεις να δεις αν μπορεις να το περιθαλψεις ή αν δε ζει να το βαλεις στην ακρη μην το πατησει καμια μηχανη και σκοτωθει κανενας αλλος.
Ασε μας ρε φιλε πρωινιατικα με το σκυλι.
Μην τολμησεις και φυγεις αν δεν ερθει η τροχαια.
Κανε οτι θες. Δε με ενδιαφερει.

Τρεμοντας συγκορμος απο τα νευρα μου παω να παρω τηλεφωνο. Σημειωσα την πινακιδα του εν τω μεταξυ. Δυστυχως ειχε κλεισει απο μπαταρια το κινητο μου.
Στο καπακι ερχεται ο οδηγος του μεγαλου γερανου της εταιρειας να παρει το αμξι που ειχε μεινει. Του λεει ο αλλος το σκηνικο που εχει παιχτει και ερχεται και μου ζηταει το λογο σε πολυ εντονο υφακι.
Τι θελεις ρε φιλε?
Θα μου μιλατε στον πληθυντικο οπως σας μιλαω και εγω
Τι λες ρε μεγαλε...ξερεις ποιος ειμαι εγω?
Ποιος εισαι ρε φιλε?

Εν τω μεταξυ με πλησιαζε ολο και πιο πολυ. Ενας χοντρος, γλοιωδης τυπος με γυαλια ηλιου των 10 ευρω, ολο μαγκια και τουπε. Του λεω
Μην πλησιαζεις αλλο
Εν τω μεταξυ δεν ειμαι κανενα παιδακι της πλακας. 10 χρονια σοβαρης γυμναστικης και προπονησης.
Κανε το αμαξι σου στην ακρη μου λεει.
Βοηθητικη λωριδα ειμαι του λεω
Κουβεντα στην κουβεντα αρχιζω και τρεμω μπροστα του απο τα νευρα μου, αλλα δεν επιτεθηκα γτ δεν ηξερα που θα καταληγαμε.
Παιρναει ενα περιπολικο...το βλεπω και μπαινω αμεσως στο αμαξι μου και το ακολουθω. Κανω παλι νοημα με τα φωτα μου και σταματαει λιγο μετα τα κτελ.
Τους λεω τι εγινε, παω να τους δωσω την πινακιδα και μου λενε οτι δεν μπορουν αν κανουν τπτ παρα μονο να περιθαλψουν το σκυλι ή να το απομακρυνουν απο το δρομο. Τους εξηγω οτι αποτελει κινδυνο για οδηγους εκει που ειναι παρατημενο, να το πατησει καμια διερχομενη μηχανη και να σκοτωθει κανενας και αυτοι αδιαφορησαν συναχιζοντας ευθεια προς Λαμια

Τι μπορω να κανω?
Τι λεει ο νομος για τετοιες περιπτωσεις?
Οτι μπορειτε να πειτε που θα βοηθουσε θα ηταν καλο να γραφτει
Δε θελω να τους αφησω ετσι.

Gandalf dr685sm
02/01/2010, 16:01
νούμερο 1... τηλεφωνείς στην Express Service ζητείς τον υπεύθυνο και κάνεις καταγγελία για τους δύο οδηγούς όσον αφορά το τι έγινε απέναντι σου ώς συμπεριφορά. Πίστεψε με , κάτι τέτοια δεν τους αρέσουν γιατί χαλάνε την εικόνα της εταιρίας τους. Ειδικά η συντεχνιακή τραμπούκικη συμπεριφορά του δεύτερου.

νούμερο 2.... αν θες να το τραβήξεις κάνεις μήνυση για κακοποίηση ζώου (Υπάρχει σχετικός νόμος για αυτό με αυστηρές κυρώσεις) καθώς πέρα απο το χτύπημα εκείνος δεν ήξερε οτι το ζώο πέθανε αμέσως.


Νόμος 1197/1981. Η κακοποίηση, ο βασανισμός και η δολοφονία ζώου είναι πλημέλλημα και τιμωρείται με φυλάκιση έως 5 μήνες ή χρηματική ποινή από 300 έως 1500 ευρώ ή και με τις δύο ποινές.


νούμερο 3... Ειδικός τύπος αν δεν σε βοηθήσουν απο την express service. Όπως είπαμε.. δεν τους αρέσουν κάτι τέτοια σε δημόσιες σχέσεις.

Να δραστηριοποιηθείς και ο ίδιος στο θέμα των αδέσποτων , καθώς πάρα πολλά απο αυτά τα κακόμοιρα είναι αποτέλεσμα κάποιου γαμημένου που το πέταξε επειδή μεγάλωσε..(αυτό ή των "γονιών" του) ενώ ώς κουτάβι ήταν αξιαγάπητο.

Ευτυχώς δεν είχες άλλα καθώς συγκράτησες τα νεύρα σου. Θα έχανες και το δίκιο σου έτσι.

Η συμπεριφορά του οδηγού απέναντι στο ζώο , θα ήταν το ίδιο απέναντι σε οτιδήποτε αυτός θεωρούσε ώς "ασήμαντο"...ενα παιδί ας πούμε;

Gandalf

menelaos46
02/01/2010, 16:16
Δε μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα. Ουτε κακοποιηση ζωου ειναι ουτε τιποτα.
Προκαλει βεβαιως και θλιβει το γεγονος αλλα απο κει και περα δε γινεται τιποτα, και στο κατω κατω δε φταιει ο οδηγος που πεταχτηκε το σκυλι στην εθνικη, απο κει και περα το αν θα σταματησει η οχι ειναι δικη του επιλογη.
Το περιπολικο τωρα μπορει να κανει μονο αυτο που σου ειπε.

blackbusa
02/01/2010, 17:13
δυστυχως φιλε μου δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

kostas_1100gs
02/01/2010, 18:36
Δεν είμαι ο οδηγός, αλλά δεν ήταν κακοποίηση. Αν ο οδηγός της εξπρές είχε μοτο, και το χτυπούσε, έπαιφτε, χτυπούσε κλπ κλπ τι θα έλεγες...
Έχω ζωάκια (σκύλο, γάτα κ.α.) από τότε που με θυμάμαι. Τα αγαπάω. αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον άνθρωπο.
Αν δεν μπορούσε και να το αποφύγει, τι να έκανε... να το έριχνε σε κανένα άλλο ΙΧ και να χτυπούσε άνθρωπο?

blackbusa
02/01/2010, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
Δεν είμαι ο οδηγός, αλλά δεν ήταν κακοποίηση. Αν ο οδηγός της εξπρές είχε μοτο, και το χτυπούσε, έπαιφτε, χτυπούσε κλπ κλπ τι θα έλεγες...
Έχω ζωάκια (σκύλο, γάτα κ.α.) από τότε που με θυμάμαι. Τα αγαπάω. αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον άνθρωπο.
Αν δεν μπορούσε και να το αποφύγει, τι να έκανε... να το έριχνε σε κανένα άλλο ΙΧ και να χτυπούσε άνθρωπο?

φιλε μου καποιος που δεν δινει σημασια σε καποιο ζωο που σκοτωσε να μην αμφιβαλλεις οτι αυριο θα κανει το ιδιο με καποιον ανθρωπο..το θεμα δεν ειναι γιατι δεν εκανε κατι να αποφυγει αλλα το οτι καν δεν τον ενοιαξε να δει αν ζουσε το ζωντανο...αυτο ειναι κατακριτεο για να μην πω κατι χειροτερο...

chris_honda
02/01/2010, 19:48
Λόγω του ότι έχω σκύλο, κάποια στιγμή χρειάστηκε και κατέβασα το νόμο περί
κατοικιδίων, όντως όχι μόνο είναι αυστηροί αλλά κόβουν κώλους.....
Στην δική σου περίπτωση όμως αγορίνα δεν νοίζω να καταφέρεις πολλά σε ότι
αφορά το σκύλο. Αυτός θα υποστηρήξει ότι πήγαινε στο ρεύμα του και ότι του
πετάχτηκε και δεν πρόλαβε κτλ. κτλ. κτλ.
Στο θέμα της συμπεριφοράς τους σκίζεις δίνοντας τους στην εταιρία, αν και γενικά
μην περιμένεις πολλά.... Αυτοί θα σε πουν τρελό οικολόγο κτλ τκλ. κτλ.
Απλά μερικοό έχουμε καταντήσει χειρότεροι απ' τα ζώα που και στο κάτω - κάτω δεν
έχουν και νού.

val
02/01/2010, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
φιλε μου καποιος που δεν δινει σημασια σε καποιο ζωο που σκοτωσε να μην αμφιβαλλεις οτι αυριο θα κανει το ιδιο με καποιον ανθρωπο..το θεμα δεν ειναι γιατι δεν εκανε κατι να αποφυγει αλλα το οτι καν δεν τον ενοιαξε να δει αν ζουσε το ζωντανο...αυτο ειναι κατακριτεο για να μην πω κατι χειροτερο...

+1000.
Merikoi alla diavazete kai alla katalavainete.....

eidolara
03/01/2010, 09:49
Αν διαβασατε παραπανω σε κανενα σημειο δεν κατηγορησα τον οδηγο οτι εφταιγε που χτυπησε το ζωο.

Η ενσταση μου ηταν οτι το χτυπησε και δε μπηκε καν στον κοπο να δει αν ζει ή αν πεθανε.Επιπλεον ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για εταιρεια οδικης βοηθειας να εχει υπαλληλους που δε φροντιζουν για την οδικη ασφαλεια των πολιτων.
Χτυπας το ζωο, δεν φταις, κατεβα τουλαχιστον και καντο στην ακρη μην το πατησει καποια μηχανη και εχουμε ακομα χειροτερα.

Πηρα εχθες τηλεφωνο στην Express Service, μπορω να πω οτι με ακουσαν προσεκτικα (μου εδωσαν και ενα προισταμενο και μιλησα) αλλα δεν ξερω αν θα κανουν τιποτα. Η μαλακια μου ηταν που δεν πηρα την ιδια στιγμη να ενημερωσω για την απρεπεια τους ,αλλα δεν ειχα μπαταρια στο κινητο, αλλιως θα ειχα καλεσει και τροχαια την ιδια στιγμη.,

Noela
04/01/2010, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
(Υπάρχει σχετικός νόμος για αυτό με αυστηρές κυρώσεις) καθώς πέρα απο το χτύπημα εκείνος δεν ήξερε οτι το ζώο πέθανε αμέσως.

quote:Νόμος 1197/1981. Η κακοποίηση, ο βασανισμός και η δολοφονία ζώου είναι πλημέλλημα και τιμωρείται με φυλάκιση έως 5 μήνες ή χρηματική ποινή από 300 έως 1500 ευρώ ή και με τις δύο ποινές.



Αυστηρές κυρώσεις; Μπα. Το μόνο δεδικασμένο που γνωρίζω είχε σαν αποτέλεσμα την ελαχίστη των ποινών, δηλαδή 300 ευρώ και σπίτι της, σε γυναίκα που φόλιασε τα σκυλιά ενός, μέσα στον κήπο τους και υπήρχε βιντεοκάμερα που κατέγραφε στον χώρο του.
Το να χτυπήσεις ένα σκυλί στο δρόμο θα θεωρηθεί ατύχημα και όχι κακοποίηση.

Gandalf dr685sm
04/01/2010, 09:10
Noela...

Είχε μαλάκα δικηγόρο ... αυτός ο ένας... διότι έχω και εγώ γνώση σε ιστορικό κοντινού προσώπου όπου έκανε μύνηση-αγωγή ο παθών για τον σκύλο του απο φόλα και εκτός απο την δολοφονία του κατοικιδίου διεκδίκησε και ηθική αποζημίωση (οχι χρηματική) καθώς ο σκύλος ήταν ο μοναδικός εν ζωή σύντροφος του ... κτλ .. κτλ..

Αποτέλεσμα;...

5 μήνες φυλακής ( εξαγοράσιμοι) συν τα 1500 ευρώ... .συν άλλα 5600 περίπου για ηθική αποζημίωση στον κατηγορούμενο ώς ποινή.

Είναι πόσο καλός είναι ο δικηγόρος πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις.

Gandalf

LsKostas
04/01/2010, 09:57
Mπραβο που ασχοληθηκες eidolara.

εχουμε φθασει να νευριαζουμε για τα αυτονοητα ρε γμτ...

BELZEBOYLIS
04/01/2010, 11:01
ερώτηση : Αν χτυπήσουμε ένα ζώο στην εθνική τι κάνουμε ?? Αν γνωρίζετε, δώστε πληροφορίες και για την περίπτωση που ψόφησε και για την περίπτωση τραυματισμού ....
(απο το σενάριο αφαιρέστε την πιθανότητα πτώσης και τραυματισμού του αναβάτη )

Noela
04/01/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ερώτηση : Αν χτυπήσουμε ένα ζώο στην εθνική τι κάνουμε ?? Αν γνωρίζετε, δώστε πληροφορίες και για την περίπτωση που ψόφησε και για την περίπτωση τραυματισμού ....
(απο το σενάριο αφαιρέστε την πιθανότητα πτώσης και τραυματισμού του αναβάτη )


Στην Αθήνα, το Φιλοζωικό Κέντρο της Ελληνικής Φιλοζωϊκής Εταιρία διαθέτει ασθενοφόρα πρώτων βοηθειών αδέσποτων ζώων, τα οποία μεταφέρουν τα άρρωστα και τραυματισμένα ζώα στο κέντρο ώστε να τους παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και περίθαλψη, ενώ στο κτηνιατρείο της Φιλοζωικής (Αγίων Αναργύρων 34, Νέα Χαλκηδόνα, τηλ. 210 2531 977, 210 2581 391) έμπειρο προσωπικό παρέχει δωρεάν (εκτός σοβαρών περιστατικών) τις πρώτες βοήθειες σε τραυματισμένα ή άρρωστα ζώα.
Επίσης, υπάρχουν 2 νοσοκομεία ζώων που λειτουργούν σε 24ώρη βάση, στο Πικέρμι και στη Παιανία.
Σε περίπτωση που το ζώο είναι νεκρό πρέπει να ειδοποιούμε τον δήμο για την περισυλλογή του.



Gandalf, good to know. :a013:

menelaos46
04/01/2010, 14:45
Στην Αθήνα, το Φιλοζωικό Κέντρο της Ελληνικής Φιλοζωϊκής Εταιρία διαθέτει ασθενοφόρα πρώτων βοηθειών αδέσποτων ζώων, τα οποία μεταφέρουν τα άρρωστα και τραυματισμένα ζώα στο κέντρο ώστε να τους παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και περίθαλψη, ενώ στο κτηνιατρείο της Φιλοζωικής (Αγίων Αναργύρων 34, Νέα Χαλκηδόνα, τηλ. 210 2531 977, 210 2581 391) έμπειρο προσωπικό παρέχει δωρεάν (εκτός σοβαρών περιστατικών) τις πρώτες βοήθειες σε τραυματισμένα ή άρρωστα ζώα. Επίσης, υπάρχουν 2 νοσοκομεία ζώων που λειτουργούν σε 24ώρη βάση, στο Πικέρμι και στη Παιανία. Σε περίπτωση που το ζώο είναι νεκρό πρέπει να ειδοποιούμε τον δήμο για την περισυλλογή του.

Ετσι ακριβως.

BELZEBOYLIS
04/01/2010, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Στην Αθήνα, το Φιλοζωικό Κέντρο της Ελληνικής Φιλοζωϊκής Εταιρία διαθέτει ασθενοφόρα πρώτων βοηθειών αδέσποτων ζώων, τα οποία μεταφέρουν τα άρρωστα και τραυματισμένα ζώα στο κέντρο ώστε να τους παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και περίθαλψη, ενώ στο κτηνιατρείο της Φιλοζωικής (Αγίων Αναργύρων 34, Νέα Χαλκηδόνα, τηλ. 210 2531 977, 210 2581 391) έμπειρο προσωπικό παρέχει δωρεάν (εκτός σοβαρών περιστατικών) τις πρώτες βοήθειες σε τραυματισμένα ή άρρωστα ζώα.
Επίσης, υπάρχουν 2 νοσοκομεία ζώων που λειτουργούν σε 24ώρη βάση, στο Πικέρμι και στη Παιανία.
Σε περίπτωση που το ζώο είναι νεκρό πρέπει να ειδοποιούμε τον δήμο για την περισυλλογή του.



Gandalf, good to know. :a013:


:beer: :wave2: ευχαριστώ!

dupont
05/01/2010, 13:41
μάγκες καλμάρετε με τα ζώα κ τα φιλοζωικά σας αισθήματα. εχει καταντήσει αηδία.

νύχτες στην αττική οδο κ εθνική οδο πανο στην άσφαλτο μετά απο ατυχήματα βρίσκονται πτώματα καταγεγραμμένα απο κάμερες εως κ πανο απο 10 φορες πατημένα, απο διερχόμενους οδηγούς που δεν έχουν αντιληφθεί το ατύχημα κ τα κορμια, κ περνάν πάνω απο τα κορμιά μεσ τι νύχτα.

γιαυτο φοράτε αντανακλαστικά φωτός

TROOPER
05/01/2010, 13:44
να εξηγησω κατι που μαλλον μερικοι δεν το καταλαβαινουνε και ετσι ξεκινοντας απο αλλη βαση δεν καταφερνουμε να συνενοηθουμε.

το ηθικο με το νομικο κομματι ουδεμια σχεση εχουν ασχετα αν καποιες φορες συμπιπτουν.

ευχαριστω.

val
05/01/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
μάγκες καλμάρετε με τα ζώα κ τα φιλοζωικά σας αισθήματα. εχει καταντήσει αηδία

Φιλαρακι εσυ να κουλαρεις καλυτερα. :mad:
Τα ζωακια δε φταινε σε τιποτα.
να μην ξεχνας οτι οι ανθρωποι φταινε που υπαρχουν τοσα αδεσποτα στους δρομους.

Cpt. Haddock
05/01/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
μάγκες καλμάρετε με τα ζώα κ τα φιλοζωικά σας αισθήματα[...]

Εχεις δίκιο, δε θα ασχοληθούμε άλλο μαζί σου :wave2:

TROOPER
05/01/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχεις δίκιο, δε θα ασχοληθούμε άλλο μαζί σου :wave2:

ουυυυυ somebody stop him !!!!:lol:

dupont
05/01/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχεις δίκιο, δε θα ασχοληθούμε άλλο μαζί σου :wave2:

ναι μη χάνεις άλλο πολύτιμο χρόνο, άιντε να μαζέψεις κανα'δέσποτο:winka:
μη τα πατήσουμε σε κανα δρόμο κ φτιάξεις κ εσύ κανα άλλο θέμα κ εχεις να λες μετα..

sapila racing
05/01/2010, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
μάγκες καλμάρετε με τα ζώα κ τα φιλοζωικά σας αισθήματα[...]



Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Εχεις δίκιο, δε θα ασχοληθούμε άλλο μαζί σου

Δεν το πιασες καν το υπονοούμενο ε? μπα...

Γι αυτό είπα να βοηθήσω... :lol:

Για να δούμε τώρα. :rolleyes:

dupont
05/01/2010, 17:58
α κατάλαβα!!!
κοίταξε καλό το αστειάκι, είναι η αλήθεια οτι δε το έπιασα με τι μια.
...αλλα δε βαριέσαι η κάθε κότα γράφει οτι θέλει απο πίσω απο το πληκτρολόγιο

blackbusa
05/01/2010, 18:09
:a014: :a014: :a014:

menelaos46
05/01/2010, 18:12
:a15: :a014: :a014: :a014:

Cpt. Haddock
05/01/2010, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
[...]κοίταξε καλό το αστειάκι, είναι η αλήθεια οτι δε το έπιασα με τι μια....[...]

η αλήθεια ειναι οτι ήταν κομματι δύσκολο :D

filipp0s
05/01/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
α κατάλαβα!!!
κοίταξε καλό το αστειάκι, είναι η αλήθεια οτι δε το έπιασα με τι μια.
...αλλα δε βαριέσαι η κάθε κότα γράφει οτι θέλει απο πίσω απο το πληκτρολόγιο

πσσσσσσσσσσσσσσσ....

ελα ρε μορτη... σκοτωσε τον...

BLiTzER
05/01/2010, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από val
να μην ξεχνας οτι οι ανθρωποι φταινε που υπαρχουν τοσα αδεσποτα στους δρομους.

Και ξέρεις ποιοι άνθρωποι ε? Οι "φιλόζωοι". Αυτοί που αγοράζουν ζωάκια για την παιδική τους χαρά και μετά τα πετάνε από το μπαλκόνι.

Σίγουρα όχι εγώ που αδιαφορώ. Και, προσωπικά, επειδή είχα ατύχημα εξαιτίας ζώου, δε δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα (τα αδέσποτα) αυτή τη στιγμή.

Κράξτε ελεύθερα ;)

project.breeze
05/01/2010, 21:23
Σίγουρα κανείς από τους δυό σας δεν είχε κάποιο ζωάκι κάποια στιγμή της ζωής του,δεν σας κατηγορώ,η άγνοια από μόνη της δεν είναι έγκλημα αρκεί κάποιος να καταλάβει ότι έχει άγνοια και να μην λέει εξυπναδούλες

filipp0s
05/01/2010, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
...
Σίγουρα όχι εγώ που αδιαφορώ. Και, προσωπικά, επειδή είχα ατύχημα εξαιτίας ζώου, δε δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα (τα αδέσποτα) αυτή τη στιγμή.


και ξανα πσσσσσ! Αλλος αρχοντας του δρομου...

Ωραια λογικη! Ασε δεν μιλαω αλλο γιατι θα παω για μπαν


:a06: :a04:

BLiTzER
05/01/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σίγουρα κανείς από τους δυό σας δεν είχε κάποιο ζωάκι κάποια στιγμή της ζωής του,δεν σας κατηγορώ,η άγνοια από μόνη της δεν είναι έγκλημα αρκεί κάποιος να καταλάβει ότι έχει άγνοια και να μην λέει εξυπναδούλες

Εγώ δεν είχα ποτέ ζώο και σε προκαλώ να μας διαφωτίσεις, εμάς τους αδαείς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s

Ωραια λογικη! Ασε δεν μιλαω αλλο γιατι θα παω για μπαν


:a06: :a04:

Μια χαρά είναι η λογική μου. Θα τη βρεις στα λεξικά και ως "κοινή". Σίγουρα προτιμώ το δικό μου τομάρι από οποιουδήποτε ζώου. Με συγχωρείς, ε?

Θα το διορθώσω για σένα. Πρώτα να πεθάνει ο μπάσταρδος που το κατάντησε αδέσποτο. Καλύτερα?

VANDA
05/01/2010, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Και, προσωπικά, επειδή είχα ατύχημα εξαιτίας ζώου, δε δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα (τα αδέσποτα) αυτή τη στιγμή.



Καλά που δεν σου πετάχτηκε κανένα παιδάκι δηλαδή...

BLiTzER
05/01/2010, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Καλά που δεν σου πετάχτηκε κανένα παιδάκι δηλαδή...

1ον παντελώς άσχετο.

2ον αν πεταγόταν παιδάκι, θα ήταν δικό μου λάθος? Σκέψου το. Για δυνατούς λύτες.

Η θέση των ζώων δεν είναι στους δρόμους. Αν θέλετε, δεχτείτε το. Αν όχι, δεχτείτε το.

sabayam
05/01/2010, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Καλά που δεν σου πετάχτηκε κανένα παιδάκι δηλαδή...


+600

ναι οντως ρε φιλε blitzzer αν πεταχθει ενα παιδακι στη μεση του δρομου καλυτερα πατησε το για να σωθεις....
μη κανεις προσπαθεια να το αποφυγεις μαλακια θα κανεις....... ή μαλλον να πεθανει ο καργιοληε ο γονεας που το αφησε να παιζει στη πλατεια με τη μπαλα του......

filipp0s
05/01/2010, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
..
Μια χαρά είναι η λογική μου. Θα τη βρεις στα λεξικά και ως "κοινή". Σίγουρα προτιμώ το δικό μου τομάρι από οποιουδήποτε ζώου. Με συγχωρείς, ε?

θα απαντησω ετσι οπως απαντας κι εσυ.

Προσεχε το γιατι πολλες φορες η "κοινη" λογικη ειναι απλως μια κοινη, μια πορνη.
Και οταν γραφεις κατι τοσο ισοπεδωτικο οπως το παρακατω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Και, προσωπικά, επειδή είχα ατύχημα εξαιτίας ζώου, δε δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα (τα αδέσποτα) αυτή τη στιγμή.[/B]

...αστο καλυτερα, γιατι θα μπορουσα να σου φερω απειρα αντιστοιχα παραδειγματα. Με πιανεις ετσι? μην επεκταθω ;)

BLiTzER
05/01/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Προσεχε το γιατι πολλες φορες η "κοινη" λογικη ειναι απλως μια κοινη

Το ξερα ότι κάποιος θα βρεθεί να "παίξει" με τη λέξη. Απλά ήλπιζα να μην το σκεφτεί κανείς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
...αστο καλυτερα, γιατι θα μπορουσα να σου φερω απειρα αντιστοιχα παραδειγματα. Με πιανεις ετσι? μην επεκταθω ;)

Είναι προσωπικό το ζήτημα. Εκτός κι αν τα "αντίστοιχα παραδείγματά" σου αφορούν σε ατυχήματα που έχω προκαλέσει εγώ, το επιχείρημα είναι 100% άτοπο. Το θεωρώ απολύτως λογικό, σαν ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, να μη θέλω να σκοτωθώ από αδέσποτο που αποφάσισε να μου την πέσει. Υπάρχουν ήδη αρκετοί κίνδυνοι εκεί έξω. Δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο.

Οκ υπερβάλλω λίγο. Αλλά το κάνω γενικά αυτό. Είναι η ιντερνετική μου περσόνα :P

Cpt. Haddock
05/01/2010, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Η θέση των ζώων δεν είναι στους δρόμους. Αν θέλετε, δεχτείτε το. Αν όχι, δεχτείτε το.

Σωστό. Η θέση τους είναι στο φυσικό περιβάλλον.

Το οποίο φυσικό περιβάλλον εμείς τεμαχίζουμε φτιαχνοντας δρόμους....

:wave2:

filipp0s
05/01/2010, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR

Είναι προσωπικό το ζήτημα. Εκτός κι αν τα "αντίστοιχα παραδείγματά" σου αφορούν σε ατυχήματα που έχω προκαλέσει εγώ, το επιχείρημα είναι 100% άτοπο. Το θεωρώ απολύτως λογικό, σαν ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, να μη θέλω να σκοτωθώ από αδέσποτο που αποφάσισε να μου την πέσει. Υπάρχουν ήδη αρκετοί κίνδυνοι εκεί έξω. Δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο.

Οκ υπερβάλλω λίγο. Αλλά το κάνω γενικά αυτό. Είναι η ιντερνετική μου περσόνα :P


Παιζεις με τις λεξεις ή η ιντερνετικη σου περσονα εκτος απο "λιγο" υπερβολικη ειναι κι ελαφρως αργοστροφη. Διαλεξε και παρε.

Τι δεν καταλαβαινεις δηλ.? Κανεις δεν θελει να σκοτωθει απο αδεσποτο, διερχωμενο πεζο, παιδακι που ξεφυγε απο την μανα του, πακιστανο που πουλαει στα φαναρια, ποδηλατη, πρεζακια, γιαπη που μιλαει στο κινητο κτλ αλλα αυτο ειναι διαφορετικο απο το να φτανεις στο συμπερασμα να πεθανουν ολοι για να κυκλοφορεις ΕΣΥ ανετος και σωος .

Οριστε στο εκανα νιανια.



και δεν το συνεχιζω και κακως ασχοληθηκα γιατι απο οτι φαινεται απλα ηθελες για μια ακομη φορα απλα να προκαλεσεις

Εχετλαίος
05/01/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σωστό. Η θέση τους είναι στο φυσικό περιβάλλον.
Το οποίο φυσικό περιβάλλον εμείς τεμαχίζουμε φτιαχνοντας δρόμους....



+ όλη η Grand Papyrus Larousse Brittanica

project.breeze
05/01/2010, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σωστό. Η θέση τους είναι στο φυσικό περιβάλλον.

Το οποίο φυσικό περιβάλλον εμείς τεμαχίζουμε φτιαχνοντας δρόμους....

:wave2:



True indeed!

project.breeze
05/01/2010, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Εγώ δεν είχα ποτέ ζώο και σε προκαλώ να μας διαφωτίσεις, εμάς τους αδαείς.


Αυτά που έμαθα σε 20 χρόνια συμβίωσης με τα κατοικίδιά μου θα έπρεπε να είμαι αφελής για να πιστέψω ότι μπορώ να τα μεταφέρω σε μερικές γραμμές

BLiTzER
05/01/2010, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Κανεις δεν θελει να σκοτωθει απο αδεσποτο, διερχωμενο πεζο, παιδακι που ξεφυγε απο την μανα του, πακιστανο που πουλαει στα φαναρια, ποδηλατη, πρεζακια, γιαπη που μιλαει στο κινητο κτλ αλλα αυτο ειναι διαφορετικο απο το να φτανεις στο συμπερασμα να πεθανουν ολοι για να κυκλοφορεις ΕΣΥ ανετος και σωος .


Αν εξαιρέσεις τις 2-3 περιπτώσεις ανθρώπων που ανέφερες, οι υπόλοιποι δε μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση.

Σοβαρά, όμως, ελπίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά.

blackbusa
06/01/2010, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Αν εξαιρέσεις τις 2-3 περιπτώσεις ανθρώπων που ανέφερες, οι υπόλοιποι δε μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση.

Σοβαρά, όμως, ελπίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά.

οκ το πρεζακι και ο πακιστανος και η μανα του παιδιου να νοιαζεσε...αλλα ο καημενος ο γιαπης ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ???

:sad: :sad: :sad:

dupont
06/01/2010, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
η αλήθεια ειναι οτι ήταν κομματι δύσκολο :D

οχι η αλήθεια δεν ειναι οτι ηταν δύσκολο.. η αλήθεια είναι οτι δε κατάλαβα, επειδή δε περίμενα τόσο εύκολα να βρω μια θρασύτατη κότα.

blackbusa
06/01/2010, 00:18
:a014: :a014: :a014:

και ειχα χασει και κιλα παναθεμαμε...

gcrook
06/01/2010, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Αν εξαιρέσεις τις 2-3 περιπτώσεις ανθρώπων που ανέφερες, οι υπόλοιποι δε μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση.

Σοβαρά, όμως, ελπίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Ουτε εσυ μας κανεις αισθηση αλλα δεν παρακαλαμε και να ψοφησεις.

BLiTzER
06/01/2010, 00:54
:(

stormi
06/01/2010, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ουτε εσυ μας κανεις αισθηση αλλα δεν παρακαλαμε και να ψοφησεις.

+1000

Cpt. Haddock
06/01/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
οχι η αλήθεια δεν ειναι οτι ηταν δύσκολο.. η αλήθεια είναι οτι δε κατάλαβα, επειδή δε περίμενα τόσο εύκολα να βρω μια θρασύτατη κότα.

Έτσι μιλάνε οι αληθινοι άντρες κορίτσια... :smokin:

project.breeze
06/01/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έτσι μιλάνε οι αληθινοι άντρες κορίτσια... :smokin:



I totally wet my panties:smokin:

BELZEBOYLIS
06/01/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR

Σίγουρα όχι εγώ που αδιαφορώ. Και, προσωπικά, επειδή είχα ατύχημα εξαιτίας ζώου, δε δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα (τα αδέσποτα) αυτή τη στιγμή.

Κράξτε ελεύθερα ;)



Αυτό ονομάζεις κοινή λογική ???? :eyepop:
Δηλαδή , αν είχες χτυπήσει εξαιτίας ενός παππού ,μιας γιαγιάς ή ενός πιτσιρίκου ,πως θα έβγαινε η εξίσωση ? Δεν δίνω δεκάρα αν πεθάνουν όλα οι παππούδες γιαγιάδες ή πιτσιρίκια αυτή την στιγμή ,γιατί εγώ προφανώς προτιμάω την ζωή μου από αυτούς εεεε?
Αν αυτή είναι η κοινή λογική κάτι δεν πάει καθόλου καλά .....:wave2:

BLiTzER
06/01/2010, 13:32
Επειδή μια γιαγιά, ένας παππούς και ένα παιδάκι είναι ακριβώς το ίδιο με μια γάτα. Είμαι περήφανος για τη γενιά μου.

blackbusa
06/01/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Επειδή μια γιαγιά, ένας παππούς και ένα παιδάκι είναι ακριβώς το ίδιο με μια γάτα. Είμαι περήφανος για τη γενιά μου.

ορφανο εεεεεεε....???και δεν γνωρισες και παππουδες και γιαγιαδες να σου κανουν δωρο κανα ζωο...:sad: :sad: :sad:

stormi
06/01/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Επειδή μια γιαγιά, ένας παππούς και ένα παιδάκι είναι ακριβώς το ίδιο με μια γάτα. Είμαι περήφανος για τη γενιά μου.

Μ' αυτά που γράφεις φίλε μου, μακάρι και η γενία σου να ήταν περήφανη για σένα, αλλά δεν ...

byron
06/01/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupont
οχι η αλήθεια δεν ειναι οτι ηταν δύσκολο.. η αλήθεια είναι οτι δε κατάλαβα, επειδή δε περίμενα τόσο εύκολα να βρω μια θρασύτατη κότα.


Ω ρε μαγκα μου βαρβατίλα....Φούιτ έπαθα με τα αντρίκια ποστ σου ρε depon.

Το νου σου...:wave2:

menelaos46
06/01/2010, 17:11
Α εδω εχετε ξεφυγει....:a014:

tai
06/01/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το θεωρώ απολύτως λογικό, σαν ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, να μη θέλω να σκοτωθώ από αδέσποτο που αποφάσισε να μου την πέσει. Υπάρχουν ήδη αρκετοί κίνδυνοι εκεί έξω. Δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο.
Οκ υπερβάλλω λίγο. Αλλά το κάνω γενικά αυτό. Είναι η ιντερνετική μου περσόνα :P

Οκ τωρα ξέρω τι να σου κάνω, οταν, κατά λάθος ζαλιστείς ή γλιστρήσεις, και κατεβάσεις το πόδι απο το πεζοδρόμιο.
"Το θεωρώ απολύτως λογικό, σαν ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, να μη θέλω να σκοτωθώ από τον καθε αφηρημένο ή ασθενή"
"Δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο." Τόσο μπορώ να επεξεργαστώ την πληροφορία !!
"Οκ υπερβάλλω λίγο. Αλλά το κάνω γενικά αυτό. "







το μόνο που θέλω να είμαι μπροστά όταν θα είσαι στο ίδιο σημείο και με την ίδια πιθανότητα αλλα σαν θύμα!!

και πρόσεξε!!

δεν θελω να παθεις κακο
οχι!!
καθε άλλο!!
θελω να γλιτώσεις απο καθε κακό.

απλα θέλω να ειμαι εκεί για να ξανανοίξουμε την ιδια κουβέντα
:evil:

BELZEBOYLIS
06/01/2010, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Επειδή μια γιαγιά, ένας παππούς και ένα παιδάκι είναι ακριβώς το ίδιο με μια γάτα. Είμαι περήφανος για τη γενιά μου.



Ο Συλλογισμός σου είναι αυτός ,όχι ο δικός μου!

''Το να πεθάνουν όλα τα αδέσποτα ,γιατί έχω τραυματιστεί απο τέτοιο και θεωρώ την ζωή μου πολυτιμότερη απο αυτά !! ''
Αν αντικαταστήσεις τα αδέσποτα με παππου-γιαγια ή παιδάκι ,στην εξίσωση πάλι στέκει σαν εξίσωση ,αλλά είναι μακρυά από την κοινή λογική ....
(προφανώς θεωρείς την ζωή σου πολυτιμότερη από ενός παππού ,μιας γιαγιάς ή ενος παιδιού )

TheFace
06/01/2010, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
οκ το πρεζακι και ο πακιστανος και η μανα του παιδιου να νοιαζεσε...αλλα ο καημενος ο γιαπης ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ???

:sad: :sad: :sad:

Ασχετο με τη συζητηση αλλα... αυτος φταιει για ΟΛΑΑΑΑΑΑ !!! :a016: :a016: :a016:

ΥΓ. BLiTzERR, κριμα ρε φιλε:yuck: ... τιποτα αλλο!:(

TheFace
06/01/2010, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ουτε εσυ μας κανεις αισθηση αλλα δεν παρακαλαμε και να ψοφησεις.

+900:winka:

BLiTzER
07/01/2010, 01:27
Ένας-ένας, παιδιά. Κατ'αρχάς να σας ενημερώσω ότι πλέον δε ρίχνετε γκομενάκια παίζοντάς το ευαίσθητοι και φιλεύσπλαχνοι και φιλόζωοι και φιλο-οτιδήποτε. Πάμε παρακάτω.


Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Οκ τωρα ξέρω τι να σου κάνω, οταν, κατά λάθος ζαλιστείς ή γλιστρήσεις, και κατεβάσεις το πόδι απο το πεζοδρόμιο.
το μόνο που θέλω να είμαι μπροστά όταν θα είσαι στο ίδιο σημείο και με την ίδια πιθανότητα αλλα σαν θύμα!!


Δεν έχω ιδέα τι εννοείς. Να γλιστρήσω πεζός? Ανάπηρος είμαι ή ηλίθιος? . Και που ακριβώς βρίσκεις την ομοιότητα μεταξύ ενός ΑΝΘΡΩΠΟΥ που ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ και ενός ΖΩΟΥ που ΟΡΜΑΕΙ? Ειλικρινά αδυνατώ να σας καταλάβω.


Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ορφανο εεεεεεε....???και δεν γνωρισες και παππουδες και γιαγιαδες να σου κανουν δωρο κανα ζωο...:sad: :sad: :sad:

Κοίτα, συνεχίζεις να προσπαθείς να μου την πεις σε ένα φόρουμ. Ξέρεις τι λένε γι'αυτό, ε?


Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Ο Συλλογισμός σου είναι αυτός ,όχι ο δικός μου!

''Το να πεθάνουν όλα τα αδέσποτα ,γιατί έχω τραυματιστεί απο τέτοιο και θεωρώ την ζωή μου πολυτιμότερη απο αυτά !! ''

ΑΥΤΟΣ ο συλλογισμός είναι δικός σου, όχι δικός μου. Εγώ δεν ευχήθηκα ποτέ να πεθάνει κάτι. Είπα απλά ότι αδιαφορώ. Έχει πλάκα να βρίσκεις ομοϊδεάτες και να πυροβολείτε ένα άτομο βάζοντας λόγια που δεν ειπώθηκαν ποτέ, έτσι?


Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Αν αντικαταστήσεις τα αδέσποτα με παππου-γιαγια ή παιδάκι ,στην εξίσωση πάλι στέκει σαν εξίσωση ,αλλά είναι μακρυά από την κοινή λογική ....
(προφανώς θεωρείς την ζωή σου πολυτιμότερη από ενός παππού ,μιας γιαγιάς ή ενος παιδιού )

Δεν πρέπει να τα πήγαινες πολύ καλά στα μαθηματικά. Το πρώτο πράγμα που μάθαμε στο νηπιαγωγείο ήταν ότι δεν προσθέτεις πορτοκάλια με μήλα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
ΥΓ. BLiTzERR, κριμα ρε φιλε:yuck: ... τιποτα αλλο!:(

Με πληγώνεις. Εξάλλου, ξέρεις... Είμαι ορφανός, ακοινώνητος, χωρίς φίλους, ακούω μουσική που εξυμνεί το σατανά και 2-3 φορές την ημέρα βγαίνω και σφάζω αδέσποτα. Φυσικά δεν έχω μηχανάκι και μπήκα εδώ για να προκαλώ την οργή του πλήθους.

extremist
07/01/2010, 02:10
blitz εσύ το ξεκίνησες όταν είπες κράξτε με..οκ αδιαφορείς,δεν χρειάζεται να το πείς εδώ όμως.
Είχες κάποιο ατύχημα δυστηχώς,απο'κεί και πέρα κρίνε το τι πρέπει να προσέξεις την επόμενη φορά εσύ γιατί τα ζώα λειτουργούν με βάση το ένστικτο οπότε μου φένεται πιο δύσκολο ένα σκυλί να προσέξει εσένα παρά εσύ ένα σκυλί.Αδιαφόρησε όσο γουστάρεις αλλά κάντο για τον εαυτό σου.

blackbusa
07/01/2010, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR


Κράξτε ελεύθερα ;)




Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Επειδή μια γιαγιά, ένας παππούς και ένα παιδάκι είναι ακριβώς το ίδιο με μια γάτα. Είμαι περήφανος για τη γενιά μου.


Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR

Κοίτα, συνεχίζεις να προσπαθείς να μου την πεις σε ένα φόρουμ. Ξέρεις τι λένε γι'αυτό, ε?

γιατι στραβωσες τωρα???κοινη λογικη...δεν φανταζομαι καποιον που να γνωρισε παππου και γιαγια να μην τους βαζει στο ιδιο καζανι με μια γατα...ολα τα παραπανω βεβαια εχουν ψυχη...δεν μπορω να σε καταλαβω...

υ.γ. για πες μου τι λενε γιαυτο να μαθω και εγω...

m@stermind
07/01/2010, 13:33
krima gia ta muala pou exoun merikoi merikoi...............:sad:

menelaos46
07/01/2010, 13:44
Ελα ρε Blitzer τι ψαχνεις να αποδειξεις τωρα, ειναι η λογικη αυτη της εποχης που οταν λες την αληθεια και τα πραγματα με το ονομα τους πειραζει....

cityfly
08/01/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
I totally wet my panties:smokin:

έτσι εννοείς;

http://www.youtube.com/watch?v=4pXfHLUlZf4&feature=PlayList&p=195DCBAF3236F2AF&playnext=1&playnext_from=PL&index=3






σόρι για το άσχετο αλλά το σκίσαμε που το σκίσαμε το θέμα ας γελάσουμε τουλάχιστον λιγάκι

Ferro
08/01/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ελα ρε Blitzer τι ψαχνεις να αποδειξεις τωρα, ειναι η λογικη αυτη της εποχης που οταν λες την αληθεια και τα πραγματα με το ονομα τους πειραζει....



:a10: :beer:

BLiTzER
08/01/2010, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
blitz εσύ το ξεκίνησες όταν είπες κράξτε με..οκ αδιαφορείς,δεν χρειάζεται να το πείς εδώ όμως.
Είχες κάποιο ατύχημα δυστηχώς,απο'κεί και πέρα κρίνε το τι πρέπει να προσέξεις την επόμενη φορά εσύ γιατί τα ζώα λειτουργούν με βάση το ένστικτο οπότε μου φένεται πιο δύσκολο ένα σκυλί να προσέξει εσένα παρά εσύ ένα σκυλί.Αδιαφόρησε όσο γουστάρεις αλλά κάντο για τον εαυτό σου.

Από τη στιγμή που δημοσιεύετε την προσωπική σας άποψη πάνω σε ένα θέμα, είστε υπόλογοι των συνεπειών. Αν δε γουστάρετε τον αντίλογο, κρατήστε τη γνώμη σας για την πάρτη σας. Όταν τη δημοσιεύετε, δίνετε ΚΑΘΕ δικαίωμα να ακούσετε οτιδήποτε. Αν θεωρείτε ότι σκοπός του - κάθε - φόρουμ είναι να τα λέτε με την παρέα σας και να σας χαϊδεύουν τα αυτάκια, πραγματικά λυπάμαι που ξοδεύω θερμίδες πληκτρολογώντας.

Αλλά θα συνεχίσω να το κάνω :P

Είπα "κράξτε ελεύθερα" επειδή ξέρω τι άτομα είναι οι περισσότεροι εδώ μέσα. Είναι ειρωνικό, αν το καλοσκεφτείς, αλλά δεν κάθομαι να το αναλύσω εδώ και τώρα.

Δίκιο για το ένστικτο κτλ κτλ κτλ. Σαφώς και έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για ΠΑΝ ενδεχόμενο. Αυτό μας κρατάει ζωντανούς. Αλλά δε σημαίνει ότι έχω άδικο για τα αδέσποτα. Υπενθυμίζω ότι εσείς οι "φιλόζωοι" τα πετάτε στους δρόμους και όχι εμείς οι "αναίσθητοι".

BLiTzER
08/01/2010, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
υ.γ. για πες μου τι λενε γιαυτο να μαθω και εγω...

Arguing over the internet is like running in the special olympics. Even if you win, you're still retarded.

Ferro
08/01/2010, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Από τη στιγμή που δημοσιεύετε την προσωπική σας άποψη πάνω σε ένα θέμα, είστε υπόλογοι των συνεπειών. Αν δε γουστάρετε τον αντίλογο, κρατήστε τη γνώμη σας για την πάρτη σας. Όταν τη δημοσιεύετε, δίνετε ΚΑΘΕ δικαίωμα να ακούσετε οτιδήποτε. Αν θεωρείτε ότι σκοπός του - κάθε - φόρουμ είναι να τα λέτε με την παρέα σας και να σας χαϊδεύουν τα αυτάκια, πραγματικά λυπάμαι που ξοδεύω θερμίδες πληκτρολογώντας.

Αλλά θα συνεχίσω να το κάνω :P

Είπα "κράξτε ελεύθερα" επειδή ξέρω τι άτομα είναι οι περισσότεροι εδώ μέσα. Είναι ειρωνικό, αν το καλοσκεφτείς, αλλά δεν κάθομαι να το αναλύσω εδώ και τώρα.

Δίκιο για το ένστικτο κτλ κτλ κτλ. Σαφώς και έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για ΠΑΝ ενδεχόμενο. Αυτό μας κρατάει ζωντανούς. Αλλά δε σημαίνει ότι έχω άδικο για τα αδέσποτα. Υπενθυμίζω ότι εσείς οι "φιλόζωοι" τα πετάτε στους δρόμους και όχι εμείς οι "αναίσθητοι".


:a10: :beer:

menelaos46
08/01/2010, 17:23
Η πραγματικοτητα για τα ατυχηματα με ζωα ειναι οτι το 99% δε νοιαζεται. Κανεις δε νοιαζεται πραγματικα. Και ολοι εσεις που καθεστε στο σπιτι σας και τα χωνετε στον Blitzer δε σημαινει βεβαιως οτι νοιαζεστε πραγματικα...
Στην πραγματικοτητα αυτο που μας νοιαζει ειναι ο εγωισμος μας και μονο, οπως και ο φιλος που ηταν μπροστα στο ατυχημα. Δε νοιαστηκε να σταματησει να περιθαλψει το σκυλο η να καλεσει καποιον η εστω να σταματησει καποιον και να καλεσει απο κει αφου δεν ειχε μπαταρια..
Ουτε καν να παει το σκυλο στην ακρη... παρα μονο να κυνηγησει τον αλλο οδηγο για να μη θυξει τον εγωισμο του...
Δηθεν φιλοζωια, μονο να γελασω μπορω με κατι τετοια....
Αναρωτιεμαι αν γνωριζετε ποσοι νοιαζονται στην πραγματικοτητα για ενα ατυχημα με ανθρωπο.
Εχω παει σε παρα πολλα, εχω δει μυαλα σε τοιχο. Ξερετε ποσοι νοιαζονται?? Ποσοι λενε απλως τη φραση "ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΠΩΣ" ??? Ελαχιστοι ως και κανενας.
Ξερετε τι κανουν οι περισσοτεροι?? Περνανε αργα αργα για να δουν τι εγινε, να ικανοποιησουν την περιεργεια τους με αποτελεσμα να τους κορναρουν οι απο πισω οι οποιοι με τη σειρα τους περναν αργα κι αυτοι και τους κορναρουν οι αλλοι και ισως να σκεφτονται τι κριμα... η τι μαλακας τρακαρε...

Για αλλη μια φορα κοιταζομαστε στον καθρεφτη και τρομαζουμε, λεμε δε μπορει να ειμαστε εμεις αυτοι... κι ομως αυτοι ειμαστε...

MikeG
08/01/2010, 17:26
Νομίζω ότι το θέμα έχει εξαντληθεί για άλλη μια φορά πλήρως....

Δε χρειάζεται μερικοί συνεχώς να διαμάχεστε σα τα κοκκόρια! Τη ψυχανάλυση μας μπορούμε να τη κάνουμε και αλλού παίδες


Προσωπικά, θα παρακαλούσα τους τοπικούς mod να το κλειδώσουν το θέμα.