PDA

View Full Version : ΤΑΞΙΔΙΑ 2010.



FZMAN
02/01/2010, 18:56
Αισίως μπήκαμε στο 2010 και όπως κάθε χρόνο έτσι πιστεύω και φέτος έχουμε κάποιες βλέψεις για το που θα ταξιδέψουμε φέτος.
Ελλάδα ή εξωτερικό;
Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας και τις ιδέες σας για φέτος.
Πάντως εγώ ήδη έχω κλείσει πάλι για εξωτερικό ( ήταν να μην πάρω φόρα).
Εαν είμαι καλά τέλος Ιουνίου αναχωρώ για Assen για το ομώνυμο moto gp.
Το ταξίδι μου θα είναι πάλι ίδιας διάρκειας με το περσινό ( περίπου 11 μέρες) με λίγο περισσότερα χιλιόμετρα (περίπου 4500 χλμ) και θα περάσει απ΄τις παρακάτω χώρες:
Ιταλία, Γαλλία, Λουξεμβούργο, Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία, Ελβετία.
Ήδη ξεκίνησα διαδικασίες για κλεισίματα ξενοδοχείων, καραβιών και εισητηρίων πίστας.
Εύχομαι να είμαι καλά και να πραγματοποιήσω άλλο ένα όνειρο μου.:smilea:

abc
02/01/2010, 19:00
ελπίζω Βουλγαρία-Ρουμανία το Πάσχα

Road67
02/01/2010, 19:06
Ελπίζω για αρχή στο 36ωρο και για τα τέλη του καλοκαιριού μέχρι τη Νίκαια κι ίσως και ως τη Λειψία.

:beer: :beer:

QSpec
02/01/2010, 19:23
Ελεγα για γύρο της Μεσογείου ή τα 3 ακραία σημεία της Ευρώπης προσβάσιμα από δρόμο (Tarifa, Ισπανία - Cabo da Roca, Πορτογαλία - Nordkapp, Νορβηγία) αλλά μετά από ένα τρακάρισμα που είχα τα πάντα είναι αβέβαια.

Είδωμεν...
:wave2:

George_M.
02/01/2010, 20:15
αντε με το καλο να ερθει ο καιρος να τσαρκαρουμε στας Ευρωπας..
ηδη εχουν γινει κρατησεις στα ξενοδοχεια κ αγοραστηκαν τα ακτοπλοικα.
Ιταλια-Γαλλια-Ελβετια για φετος...:beer:

christostr
02/01/2010, 21:37
Αν βρεθεί παρέα λέω για Κωνσταντινούπολη - Άγκυρα - Παναγία Σουμελά (κάτω από Τραπεζούντα) - Καισάρεια - Καπαδοκία - Άδανα - παράλια Μ. Ασίας και πίσω.

Αν όχι κάτι σε Ευρώπη, ίσως Άλπεις, ίσως Κορσική... θα δούμε, ας είμαστε καλά :beer: :beer:
:wave2:

tzeronymo
02/01/2010, 22:33
Xωρις να χασω την πανελληνια της ΜΟΤΟΕ-ΛΕΜΟΤ θα ηθελα Ιταλια motogp -Aλπεις και φυσικα τις διαφορες εκδρομουλες εντος Ελλαδας

Hell_Rider
02/01/2010, 23:04
Σλοβενια τον ιουλιο με το συγκροτημα για Live..και μετα βλεπουμε !!


:wave2:

frappe rider
02/01/2010, 23:27
Islenska μόνος, με τη μηχανή :smokin:

Road67
03/01/2010, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Αν βρεθεί παρέα λέω για Κωνσταντινούπολη - Άγκυρα - Παναγία Σουμελά (κάτω από Τραπεζούντα) - Καισάρεια - Καπαδοκία - Άδανα - παράλια Μ. Ασίας και πίσω.

Αν όχι κάτι σε Ευρώπη, ίσως Άλπεις, ίσως Κορσική... θα δούμε, ας είμαστε καλά :beer: :beer:
:wave2:

Όταν λες Ιστανμπούλ εννοείς ως εκεί να φτάσετε μέσω Έβρου; Αν ναι όταν είναι ο καιρός στείλε πμ να σου πω για μέρη στη διαδρομή ως εκεί που ούτε καν φαντάζεσαι οτι υπάρχουν στην Ελλάδα. Μέχρι τώρα ήμουν στρατό εκεί με όχημα και τα έψαξα όλα.

Άντε ρε παίδες και κορίτσαροι καλά να 'μαστε και όλα τα ωραία ταξιδάκια αργά ή γρήγορα θα γίνουν :beer: :beer:

Cpt. Haddock
03/01/2010, 20:41
Ολλανδία (και πέριξ)

:smokin: :wave2: :smokin:

DrBig
03/01/2010, 22:06
Οσο πιο βορρεια γινεται. Νορβηγια, σουηδια, φινλανδια, ισλανδια. Καλη παρεα ακρως ευπροσδεκτη!

@ngelos
05/01/2010, 10:29
Αλεξανδρούπολη τέλη Φεβρουαρίου...
Να γυρίσω πρώτα την Ελλάδα κ μετά θα αρχίσω και εγώ να σκάω δειλά-δειλά μύτη στα σύνορα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Όταν λες Ιστανμπούλ εννοείς ως εκεί να φτάσετε μέσω Έβρου; Αν ναι όταν είναι ο καιρός στείλε πμ να σου πω για μέρη στη διαδρομή ως εκεί που ούτε καν φαντάζεσαι οτι υπάρχουν στην Ελλάδα.

Αντε ρε Road67, διαφωτισέ μας...:D
:beer:

George20vt
05/01/2010, 11:24
Δυστυχώς μεγάλη άδεια δεν παίζει για ένα "δυνατό" ταξίδι εξωτερικού... :(
Ευτυχώς, η Ελλάδα είναι (πρακτικά) ανεξάντλητη :)

Εύχομαι να είμαστε όλοι καλά και το 2010 να μας φέρει περισσότερες ταξιδιωτικές εμπειρίες, που πολλές φορές είναι πιο κοντά μας απ'ότι φανταζόμαστε...!!!

Road67
05/01/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
Αλεξανδρούπολη τέλη Φεβρουαρίου...
Να γυρίσω πρώτα την Ελλάδα κ μετά θα αρχίσω και εγώ να σκάω δειλά-δειλά μύτη στα σύνορα.



Αντε ρε Road67, διαφωτισέ μας...:D
:beer: Όποτε θέλεις είτε με πμ είτε απ' ευθείας εδώ στο φόρουμ :beer: κι αν πάρω καινούργια μοτό και ψάχνεις για παρέα μπορεί ν' ακολουθήσω :wave2:

950dim
05/01/2010, 13:50
H 01/01/2010 με βρηκε Μοναχο(επιστρεφοντας απο Νυρεμβεργη),
Πασχα μαλλον εντος Ελλαδος...Αγραφα
και καλοκαιρι αν πανε ολα καλα Ιταλια-Γερμανια-Αυστρια
Μια γευση...απ΄το ιστορικο Δημαρχειο...


184741

intruder
09/01/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
Σλοβενια τον ιουλιο με το συγκροτημα για Live..και μετα βλεπουμε !!


:wave2:



κ γω αν ολα πανε καλα εκει το βλεπω....metalcamp:

land
18/01/2010, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Αν βρεθεί παρέα λέω για Κωνσταντινούπολη - Άγκυρα - Παναγία Σουμελά (κάτω από Τραπεζούντα) - Καισάρεια - Καπαδοκία - Άδανα - παράλια Μ. Ασίας και πίσω.

Αν όχι κάτι σε Ευρώπη, ίσως Άλπεις, ίσως Κορσική... θα δούμε, ας είμαστε καλά :beer: :beer:
:wave2:

Και εγώ μέσα . Πολλά χρόνια θέλω αυτό το ταξίδι αλλά παρέα δεν βρίσκω.

Jason o Tarifas
21/01/2010, 16:07
katarxas geia se olous!
Exw ena XT 500e montelo tou 2001
kai genika psaxnomai exw paei mexri twra kalamata kai epidabro.
mproreite na mou protinete diadromes (kontines h makrines) pou mporw na kanw xwris na zoristei para poli h mhxanh?

kales diadromes se olous kai panta or8ioi!!!
:beer: :wave2:

@ngelos
21/01/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason o Tarifas
mproreite na mou protinete diadromes (kontines h makrines) pou mporw na kanw xwris na zoristei para poli h mhxanh?
:beer: :wave2:
Τσέκαρε εδώ...link (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=82795)
Ίσως να βρείς κάτι.
:wave2:

George20vt
22/01/2010, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason o Tarifas
mproreite na mou protinete diadromes (kontines h makrines) pou mporw na kanw xwris na zoristei para poli h mhxanh?

Το μόνο που ζορίζεται από τις μακρινές διαδρομές είναι τα μαλακά μας μόρια :wave2:

PanVas
22/01/2010, 08:51
Καλά Ταξίδια σε όλους!
Τις καλύτερες ευχές και μακάρι όλοι να καταφέρετε και να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε και τα φετινά μας όνειρα. Ακόμη και αυτά που δεν τα έχουμε βρει ακόμα.

Παρακολουθούμε με ενδιαφέρον.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

antsoar
24/01/2010, 00:09
Για φέτος γύρος Πελοποννήσου

Του χρόνου να είμαστε καλά, λέω να κάνω την πρώτη εκτός Ελλάδος, μάλον Άλπεις

Καλά ταξίδια σε όλους :wave2: :beer: :beer:

crockh2001
02/02/2010, 16:03
Κατα πασα πιθανοτητα θα παω ιταλια τον ιουνη για να δω moto gp μαζι με το FAST FORWARD RACING TRIPS 2010 (http://www.facebook.com/#/group.php?gid=222548786067&ref=ts) :)

Kαλες χιλιομετρα σε ολους :beer: :beer:

magelanos
09/02/2010, 20:16
Λεω για ενα μηνα (Αυγουστο) εγω και η μηχανη μου για: ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ-ΡΩΣΙΑ μεχρι λευκη θαλασσα και ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ-ΕΣΘΟΝΙΑ-ΛΕΤΟΝΙΑ-ΚΑΛΙΝΙΓΚΡΑΝΤ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ και επιστρωφη ΒΕΝΕΤΙΑ...:beer:

Vagelis Gar
09/02/2010, 21:08
Ελλάδα-Βουλγαρία-Σερβία-Ουγγαρία-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εσθονία-Φιλανδία-Νορβηγία-Σουηδία-Γερμανία-Ολλανδία-Βέγιο-Γαλλία-Λουξεμβούργο-Ελβετία-Ιταλία-Ελλάδα.

-12000 περίπου χλμ
-30 πάνω κάτω ημέρες
-Αναχώρηση 10 περίπου Ιούλη
-3000 περίπου ευρώ (άνευ servicio)

Όπως καταλαβαίνετε το ταξίδι είναι τόσο οργανωμένο όσο θα πρέπει να είναι μια τέτοια εμπειρία με μοτοσυκλέτα.Το μόνο που θα ρυθμιστεί τις επόμενες ημέρες θα είναι η ημερομηνία αναχώρησης.Τα υπόλοιπα όπως γράφω και πιό πάνω στο περίπου.Ψάχνω ακόμη 1 ή 2 άτομα για παρεάκι.
Ξέχασα να αναφέρω πως το ταξίδι είναι solo.

Link εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96500

Tropeas
10/02/2010, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
Ιταλια-Γαλλια-Ελβετια για φετος...:beer:
λες?

ή


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ολλανδία (και πέριξ):smokin: :wave2: :smokin:
λες?

we'll see....:rolleyes:

@ngelos
10/02/2010, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Ελλάδα-Βουλγαρία-Σερβία-Ουγγαρία-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εσθονία-Φιλανδία-Νορβηγία-Σουηδία-Γερμανία-Ολλανδία-Βέγιο-Γαλλία-Λουξεμβούργο-Ελβετία-Ιταλία-Ελλάδα.
Αυτό πολύ θα ήθελα να το δω και σαν ταξιδιωτικό μετά...
Με το καλό φίλε μου...:beer:

africanos31
15/04/2010, 00:27
Εφυγα 8 ιουλη για ΑλβΑΝΙΑ 6 μερες-Μαυροβουνιο 3 μερες-κροατια 3 μερες-λουμπλιανα 3 μερες-Bled kai 2-3 διαδρομες στις αλπεις 5 μερες-βενετια 3 μερες........
Γενικα θα γυρναω.......αποφευγοντας τα πολυ τουριστικα μερη (οπως παραλια Κροατιας,μονο 1 καφε θα πιω εκει....)