PDA

View Full Version : CBR Aero



Road67
04/01/2010, 17:48
Σχεδόν απ' όταν μετακομίσαμε σ' αυτή τη γειτονιά στο από κάτω στενό υπάρχει παρατημένο στη μοίρα του ένα Honda CBR 400R Aero στα χρώματα και το στήσιμο της φωτό που ακολουθεί αλλά σε αθλία κατάσταση.
Κατ' αρχήν μία που θυμώνω βλέποντας το κάθε μέρα εδώ και 15 χρόνια και άλλη μία που το πρωτοείδα χθες από τον αέρα πεσμένο σε ακόμη χειρότερη κατάσταση.
Έχω μια καλή ιδέα ποιανού μπορεί να είναι. Αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν πιάνουν τα χέρια μου καθόλου και μάλλον σαλάτα θα τα κάνω αν το τσιμπήσω. Από περιέργεια πάντως τί ξέρετε γι' αυτή τη μοτό, αν ξέρετε;












.


184687

Albatros
04/01/2010, 22:36
Μηχανή εισαγόμενη σαν μεταχειρισμένη μόνο,με 4 κυλίνδρους και φοβερό ήχο λειτουργίας από ότι θυμάμαι.Λίγοι μηχανικοί ξέρανε τις πραγματικές ρυθμίσεις βαλβίδων κλπ. Από ότι θυμάμαι ουτε μάνιουαλ ούτε τπτ. Ίσως γιαυτό την παράτησε ο ιδιοκτήτης.
:rolleyes:

makis206
04/01/2010, 23:44
Μεταφερθήκαμε..:winka: :beer:

notakos600
05/01/2010, 07:49
Μοιραζόταν το ίδιο μοτέρ με το CBR400RR αλλά με λιγότερα άλογα από ότι θυμάμαι.
Εισαγωγή μόνο μεταχειρισμένο απο τζαπάν και από ανταλλακτικά και σέρβις νο πρόμπλεμ.
Το άλλο σενάριο, να ήταν το AERO 600 υποκυβισμένο.

sapila racing
05/01/2010, 08:26
To Aero ηταν απο τα πρωτα 400ρια επιδόσεων που μας ήρθαν απο την Ιαπωνία, ηταν την ίδια χρονιά με το VFR400R NC24 που εχω και φτιάχνω απο πέρσι.
Ειχε ίδιες επιδόσεις, 59 ίππους στς 12.500 και τρελλό ήχο αφού κι αυτό εχει πανάκριβο σύστημα κίνησης εκκεντροφόρων με γρανάζια.
Το CBR400 Gull Arm κλπ ακολούθησαν.
Το είχε ενας φίλος στην Αθήνα παλιά και είχαμε πάθει πλάκα με τον ήχο και τα γκάζια του, αλλά κλάπηκε σύντομα.
Καμμία σχέση με τα 600ρια, σχετική δυσκολία εύρεσης ανταλλακτικών, πολύ καλές επιδόσεις ακόμα και για σήμερα, αλλά η εμπορική του αξία είναι σχεδόν μηδαμινή αν δεν είναι τέλειο.

kyriakos2662
06/12/2011, 10:48
file na se rwtisw.....iparxei akoma afto to cbr aero ekei?????se efxaristw!!!!

nikos_abel
06/12/2011, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Σχεδόν απ' όταν μετακομίσαμε σ' αυτή τη γειτονιά στο από κάτω στενό υπάρχει παρατημένο στη μοίρα του ένα Honda CBR 400R Aero στα χρώματα και το στήσιμο της φωτό που ακολουθεί αλλά σε αθλία κατάσταση.
Κατ' αρχήν μία που θυμώνω βλέποντας το κάθε μέρα εδώ και 15 χρόνια και άλλη μία που το πρωτοείδα χθες από τον αέρα πεσμένο σε ακόμη χειρότερη κατάσταση.
Έχω μια καλή ιδέα ποιανού μπορεί να είναι. Αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν πιάνουν τα χέρια μου καθόλου και μάλλον σαλάτα θα τα κάνω αν το τσιμπήσω. Από περιέργεια πάντως τί ξέρετε γι' αυτή τη μοτό, αν ξέρετε;












.

Ααααχ! Έρωτας....

kyriakos2662
06/12/2011, 12:16
υπαρχει ακομα το μηχανακι παρατημενο???