PDA

View Full Version : Εν Ελλαδι...



akis_1
05/01/2010, 16:35
Καθως χαζευα στο νετ βρηκα αυτο....

http://www.youtube.com/watch?v=eKud5HbYaZE

Πως συμπεριφερονται τα αυτοκινητα τιποτα καινουργιο...Αλλα και εμεις ωρες ωρες ειμαστε @!#%$^%#...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Akatanomastos
05/01/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Αλλα και εμεις ωρες ωρες ειμαστε @!#%$^%#...


εμεις???:confused:

akis_1
05/01/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εμεις???:confused:

Mε τα μηχανακια.......:wave2:

zx400
05/01/2010, 17:06
Μέτρησε...αλλά δεν ειναι για γελια...για να βαλουμε τα κλαματα ειμαστε....


Δυστυχως ομως ο Έλληνας/ίδα δε δάμαζεται και δε συμορφώνεται για κανέναν...μα για κανέναν λόγο.
Οποτε το χωνευουμε,προσέχουμε,μαντεύουμε και ζουμε με αυτο.

akis_1
05/01/2010, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zx400
Μέτρησε...αλλά δεν ειναι για γελια...για να βαλουμε τα κλαματα ειμαστε....


Δυστυχως ομως ο Έλληνας/ίδα δε δάμαζεται και δε συμορφώνεται για κανέναν...μα για κανέναν λόγο.
Οποτε το χωνευουμε,προσέχουμε,μαντεύουμε και ζουμε με αυτο.

Σιγουρα δεν ειναι για γελια και συνφωνο με αυτα που λες.Ο φιλος του βιντεο ειναι ολιγον επιθετικος στην οδηγηση του και ως προς τα μηχανακια...Θελει να φτανει πρωτος στο φαναρι...Γιαυτο λεω οτι η με αυτοκινητα η με μηχανακια ειμαστε ωρες ωρες κουκουρουκου...Αν ηθελε να φτιαξει ενα τετοιο βιντεο κατα την γνωμη μου θα επρεπε να πηγαινει πιο χαλαρα και οχι σφηνες και εγωισμους προς τους αλλους ετσι πιστευω χανει το δικιο του και γινετε αυτος ο καγκουρας...Φιλικα :wave2:

blackbusa
05/01/2010, 17:19
βασικα μετρησα ενα σωρο μαλακιες που εκανε ο τυπας με το βιντεο...με κορυφαια να κραζει καποιον που ναι μεν κανει διηθηση αλλα το κανει προσεχτικα γιατι δεν γουσταρει/φοβαται...η μηπως οτι κραζει καποιον που κανει δεξια χωρις φλας και κανει και αυτος το ιδιο αλλαζοντας τιραντες.....εεεεε...λουριδα....εεεεεε....λωριδα...να του πει καποιος οτι ο δρομος δεν ανηκει σε αυτον...αν και φοβαμαι οτι συντομα οτι ετσι οπως πηγαινει θα το εχει στο σφιχταγγκαλιασμα...για το οτι τα αυτοκινητα κανουν οτι θελουν και γουσταρουν ειναι πασιγνωστο...απορω πως δεν εκραξε και καναν ταριφα που σταματησε αποτομα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

BLiTzER
05/01/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
με κορυφαια να κραζει καποιον που ναι μεν κανει διηθηση αλλα το κανει προσεχτικα γιατι δεν γουσταρει/φοβαται

Μη γουστάρεις/φοβήσου χωρίς να εμποδίζεις τους γρηγορότερους.

blackbusa
05/01/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Μη γουστάρεις/φοβήσου χωρίς να εμποδίζεις τους γρηγορότερους.

βρισκεσε στην πολη...και ειναι διηθηση απο την δεξια πλευρα...αν βιαζεσε και εισαι μαγκας υπαρχει και η αριστερη...οπως και εκανε...ασχετα αν ισως να εσκαγε σε ενα αλλο μηχανακι ετσι οπως βγηκε...

:wave2:

BLiTzER
05/01/2010, 17:32
Δείχνει απλά οδηγική παιδεία και σεβασμό προς τον συνοδηγό, όταν παραχωρείς προτεραιότητα εκεί που πρέπει κι όχι εκεί που λέει ο νόμος. Δεν καταλαβαίνω γιατί να επιμένεις και να μην κάνεις στην άκρη, αν είσαι πιο αργός. Ας φάει το κεφάλι του ο άλλος. Εσύ (όχι εσύ προσωπικά) μην τον καθυστερείς. Εγώ, τουλάχιστον, έτσι λειτουργώ.

blackbusa
05/01/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Δείχνει απλά οδηγική παιδεία και σεβασμό προς τον συνοδηγό, όταν παραχωρείς προτεραιότητα εκεί που πρέπει κι όχι εκεί που λέει ο νόμος. Δεν καταλαβαίνω γιατί να επιμένεις και να μην κάνεις στην άκρη, αν είσαι πιο αργός. Ας φάει το κεφάλι του ο άλλος. Εσύ (όχι εσύ προσωπικά) μην τον καθυστερείς. Εγώ, τουλάχιστον, έτσι λειτουργώ.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πλακα μας κανεις???οδηγηκη παιδεια και σεβασμος να κανεις διηθηση και σφηνες???που ειδες νομιμη κινηση σε ολο το βιντεακι???ασε που αν προσεξεις οτι και η αριστερη πλευρα ειναι κολλημενη και ανοιγει με το που κανει κινηση προς τα αριστερα...καταλαβαινεις οτι αν ο μπροστα παταγε φρενο να χωθει καπου για να κανει χωρο μπορει να τον χτυπαγανε η να επεφτε ο παπαρας πισω του...

αυτο να παραχωρεις προτεραιοτητα το κανω και εγω συνεχεια...αλλα οταν μου δωθει η ευκαρια με ενα ανοιγμα...οχι ομως να ανακοψω την πορεια μου και να κινδυνεψω...

υ.γ. και σεβασμος ειναι να μην πιεζεις καποιον που δεν το εχει οσο εσυ να σκεφτετε και να συμπεριφερετε σαν εσενα...γιατι θα κινδυνεψει ενω εσυ οχι...εγω αυτο που λες το λεω εγωισμο...
υ.γ. 2 και βεβαια οδικη παιδεια σημανει να τηρεις κατα γραμμα τον ΚΟΚ...κατι που δεν κανει κανεις μας...

:wave2:

sergiosm
05/01/2010, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
βασικα μετρησα ενα σωρο μαλακιες που εκανε ο τυπας με το βιντεο...με κορυφαια να κραζει καποιον που ναι μεν κανει διηθηση αλλα το κανει προσεχτικα γιατι δεν γουσταρει/φοβαται...η μηπως οτι κραζει καποιον που κανει δεξια χωρις φλας και κανει και αυτος το ιδιο αλλαζοντας τιραντες.....εεεεε...λουριδα....εεεεεε....λωριδα...να του πει καποιος οτι ο δρομος δεν ανηκει σε αυτον...αν και φοβαμαι οτι συντομα οτι ετσι οπως πηγαινει θα το εχει στο σφιχταγγκαλιασμα...για το οτι τα αυτοκινητα κανουν οτι θελουν και γουσταρουν ειναι πασιγνωστο...απορω πως δεν εκραξε και καναν ταριφα που σταματησε αποτομα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:


+ 1............

BLiTzER
05/01/2010, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
πλακα μας κανεις???οδηγηκη παιδεια και σεβασμος να κανεις διηθηση και σφηνες???που ειδες νομιμη κινηση σε ολο το βιντεακι???

Ξέχασα. Εδώ είστε όλοι P.C.


Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αυτο να παραχωρεις προτεραιοτητα το κανω και εγω συνεχεια...αλλα οταν μου δωθει η ευκαρια με ενα ανοιγμα...οχι ομως να ανακοψω την πορεια μου και να κινδυνεψω...

100% σωστό. Αλλά δε νομίζω ότι κινδυνεύεις ιδιαίτερα με 5 χλμ/ώρα. Η συγκεκριμένη περίπτωση σίγουρα δεν είναι τέτοια. Υπήρχε άπλετος χώρος σε αρκετά σημεία, χωρίς να χρειαστεί να σταματήσει καν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
υ.γ. και σεβασμος ειναι να μην πιεζεις καποιον που δεν το εχει οσο εσυ να σκεφτετε και να συμπεριφερετε σαν εσενα...γιατι θα κινδυνεψει ενω εσυ οχι...εγω αυτο που λες το λεω εγωισμο...

Σωστό κι αυτό. Αλλά όταν είσαι κανά μισάωρο πίσω από τέτοιο τύπο και χαζεύει το τοπίο, χάνεις την υπομονή σου.

Operater
05/01/2010, 21:10
Δεν φτάνει που κάνει τον καουμπόυ και περνάει ο,τι ναναι, όπου να'ναι, όπως να'ναι, δεν φτάνει που είναι παράνομος 100%, που δεν παραχωρεί πρωτεραιότητα επειδή έχει το πιο τέλειο μηχανάκι του κόσμου και την καλύτερη μούρη που πρέπει να είναι respect-γιατί εκτός των άλλων είναι και κορυφαίος οδηγός και οι υπόλοιποι είναι για τα μπάζα, δεν φτάνει που ειρωνεύεται έναν άνθρωπο που σέβεται τον εαυτό του και την περιουσία των άλλων και θέλει να περάσει όσο το δυνατόν ασφαλέστερα από δυο αμάξια... Παρ' όλα αυτά και άλλα πολλά, τα βγάζει και σε βίντεο... Να τον καμαρώσουμε. Ματαιοδοξία ρε γμτ...

Βγάλε τη καμερούλα σε καμμιά εκδρομούλα, σε καμμιά όμορφη διαδορομή να δούμε κανένα μέρος παραπάνω...
Τα χούγια σου και την ασχήμια των δρόμων των Αθηνών θες να μας δείξεις? Δεν μας φτάνει η καθημερινότητα και οι παρανομίες οι δικές μας? Δεν μας φτάνει ο θυμός που κουβαλάμε όταν οδηγάμε? Πρέπει να το δούμε και σε κλιπάκι?

Ευχαριστούμε αλλά... πήραμε! Και χορτάσαμε !

ΥΓ: Καμμία σόδα περισσεύει?


:smilea:

Operater
05/01/2010, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR



Σωστό κι αυτό. Αλλά όταν είσαι κανά μισάωρο πίσω από τέτοιο τύπο και χαζεύει το τοπίο, χάνεις την υπομονή σου.

Πες μας και που εβγαλες το συμπέρασμα ότι οταν πάει αργά ο άλλος χαζεύει το "τοπίο".
Και όχι ότι φοβάται ή απλά διστάζει να ανοίξει το γκαζάκι.

Ε, εσεις οι γρήγοροι των δρόμων... Βγάζει το πράκτικερ σετάκι φτερά ελικοπτέρου για οχήματα! Να τα περνάτε όλα από πάνω ρε αδερφέ... Τρέξτε να προλάβετε!


Δεν είναι προσωπικό ΒLiTzERR

BLiTzER
05/01/2010, 21:24
Κρίμα, γιατί παρεξηγήθηκα βαθύτατα από έναν τύπο που - μάλλον - διαφωνεί μαζί μου ιντερνετικά. Μάζεψε την παρέα σου.

Πάντως, δε χρειάζεται να είσαι γρήγορος για να συναντήσεις τέτοιους τύπους. Σίγουρα δεν υπονόησα ποτέ κάτι τέτοιο για τον εαυτό μου. Η κάθε κυρά Μαρία έχει μηχανάκι πλέον.

Operater
05/01/2010, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Κρίμα, γιατί παρεξηγήθηκα βαθύτατα από έναν τύπο που - μάλλον - διαφωνεί μαζί μου ιντερνετικά. Μάζεψε την παρέα σου.

Πάντως, δε χρειάζεται να είσαι γρήγορος για να συναντήσεις τέτοιους τύπους. Σίγουρα δεν υπονόησα ποτέ κάτι τέτοιο για τον εαυτό μου. Η κάθε κυρά Μαρία έχει μηχανάκι πλέον.

Και καλά κάνει η κάθε κυρά Μαρία και έχει μηχανάκι, αφού την εξυπηρετεί και δεν βολεύεται με συγκοινωνίες. Μες στο παιχνίδι είναι όλα και πρέπει να το πάρουμε είδηση καμμία φορά.

Είμαι παρεξηγημένος με την παρέα μου. Εϊναι πιο γρήγοροι.. :(

BLiTzER
05/01/2010, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Είμαι παρεξηγημένος με την παρέα μου. Εϊναι πιο γρήγοροι.. :(

Συμπάσχουμε.

Εμ.. νταξ.. Μπορώ να το δεχτώ αν το θέτεις έτσι. Αλλά επιμένω. Αν είσαι αργός, κάνεις στην άκρη. Δε χρειάζεται να σκοτωθείς. Απλά κάνεις στην άκρη. Θεωρώ εξίσου ηλίθιους τους τύπους που κολλάνε από πίσω και πιέζουν. Δεν το κάνω ποτέ. Δεν κορνάρω ποτέ. Ίσως παίξω τα φώτα, αν εκνευριστώ πολύ. Πληροφοριακά.

Operater
05/01/2010, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Συμπάσχουμε.

Εμ.. νταξ.. Μπορώ να το δεχτώ αν το θέτεις έτσι. Αλλά επιμένω. Αν είσαι αργός, κάνεις στην άκρη. Δε χρειάζεται να σκοτωθείς. Απλά κάνεις στην άκρη. Θεωρώ εξίσου ηλίθιους τους τύπους που κολλάνε από πίσω και πιέζουν. Δεν το κάνω ποτέ. Δεν κορνάρω ποτέ. Ίσως παίξω τα φώτα, αν εκνευριστώ πολύ. Πληροφοριακά.

Οκ μαν! Τελικά δεν καταφέραμε να παρεξηγηθούμε... :(


:sun:

BLiTzER
05/01/2010, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Οκ μαν! Τελικά δεν καταφέραμε να παρεξηγηθούμε...

Δώσε μου μερικές ημέρες ακόμα.

blackbusa
05/01/2010, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ξέχασα. Εδώ είστε όλοι P.C.

ξεχασες να βαλεις σε παραθεση το υ.γ.2 :winka:

100% σωστό. Αλλά δε νομίζω ότι κινδυνεύεις ιδιαίτερα με 5 χλμ/ώρα. Η συγκεκριμένη περίπτωση σίγουρα δεν είναι τέτοια. Υπήρχε άπλετος χώρος σε αρκετά σημεία, χωρίς να χρειαστεί να σταματήσει καν.

και με 5 αν τσεκουρωσεις τα φρενα χωρις να το περιμενεις κλειδωνει τιμονακι και μπαρτον κατω...τι 5 λεω???ποσοι εχουν πεσει με το cryptonite στο μπροστινο δισκοφρενο???απλετος χωρος???ναι ναι αεροδρομιο...αφου η διπλα σειρα σταματησε να δει την απογειωση του ''Antonov''... :lol: :lol: :lol:

Σωστό κι αυτό. Αλλά όταν είσαι κανά μισάωρο πίσω από τέτοιο τύπο και χαζεύει το τοπίο, χάνεις την υπομονή σου.


μισαωρo???μαλλον ειναι χαλασμενο το πιτσι σου...το δικο μου μετρησε 10 sec και με το που ανοιξε η κινηση ο τυπακος το ανοιξε απο δεξια...δεν τον ειδα να χαζευει...και σιγα το τοπιο που εχει το Ψυχικο.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLiTzER
05/01/2010, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa

απλετος χωρος???ναι ναι αεροδρομιο...αφου η διπλα σειρα σταματησε να δει την απογειωση του ''Antonov''...

Το δικό μου μηχανάκι χωράει ;)

blackbusa
05/01/2010, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το δικό μου μηχανάκι χωράει ;)

μα εσυ εισαι απο τους γρηγορους...δεν κανεις ακρη φανταζομαι...

υ.γ. με κανα leadακι κυκλοφορεις???:look:

z_armagedon
06/01/2010, 00:05
:a014:

jimmis5
06/01/2010, 15:19
H πιο ωραια ατακα στο video

"Κρανος για τον αγκωνα μανικι για το Κεφαλι"

:rotflmao: :rotflmao:
Ωραιο video αυτη ειναι η καθημερινοτητα μας βεβαια:wave2:

Kenai
06/01/2010, 17:58
Warning word is not installed yet sorry for the typos.at least kalitera apo greeklish :P

Εριξα και μια ματια στα αλλα βιντεο που εχει,ειναι ενα με τιτλο "ασφαλης και γρηγορη οδηγιση στην αθηνα".Σαν να λεμε 1098 με 5ευρο.Κλασικο παραδειγμα μηχανης που μενει φυλακισμενη στην πολη.Αφου το χεις και σου αρεσει βγες τουλαχιστον εξω απο την αθηνα να ευχαριστηθεις και μην τρεχεις χωρις λογο.


Πολλα απο τα "αλλοκοτα" που του συμβαινουν θα τα ειχε αποφυγει αν δεν οδηγουσε τοσο επιθετικα.

Απο την στιγμη που δεν μπορει να καταλαβει οτι εχει παραπανω χλμ και ουτε τουλαχιστον μια ασφαλη διεξοδο αν δεν του φτασουν τα φρενα για να αντιδρασει πχ σε μια πορτα...παλυ καλα ρε μαστορα που την βγαζεις καθαρη!!!.Σε ενα αλλο video λεει οτι παει ετσι 40 χρονια και δεν εχει τρακαρει ποτε,διστηχως ισως ενα ψηλο να καταλαβει τι διναμη της λαμαρινας να του χρειαζετε αλλα τι ναλεμε τωρα,40 χρονια ειναι αυτα. :p

Ξεκινα ενα τεταρτο πριν χωρις ανχος ωστε να αποφυγεις το "αντε γργορα ακρη ρε δεν κρατιεμαι!"
Σε αλλο βιντεο αναγνωριζει εναν κανγκουρα ακρανωτο σαν νιντζα του ιδιου επιπεδου και του στελνει σοφα λογια σαν εμπειρος καμικαζι προς εκολαπτομενο.


υγ.αν παρει αλλο μοτορι δεν νομιζω....

...ακου ασφαλη και γρηγορη οδηγιση στην αθηνα...











































αντε παω κεντρο να ξυσω κανα γονατο ο χαρμανης

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

izzy
06/01/2010, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
Warning word is not installed yet sorry for the typos.at least kalitera apo greeklish :P

Εριξα και μια ματια στα αλλα βιντεο που εχει,ειναι ενα με τιτλο "ασφαλης και γρηγορη οδηγιση στην αθηνα".Σαν να λεμε 1098 με 5ευρο.Κλασικο παραδειγμα μηχανης που μενει φυλακισμενη στην πολη.Αφου το χεις και σου αρεσει βγες τουλαχιστον εξω απο την αθηνα να ευχαριστηθεις και μην τρεχεις χωρις λογο.


Πολλα απο τα "αλλοκοτα" που του συμβαινουν θα τα ειχε αποφυγει αν δεν οδηγουσε τοσο επιθετικα.

Απο την στιγμη που δεν μπορει να καταλαβει οτι εχει παραπανω χλμ και ουτε τουλαχιστον μια ασφαλη διεξοδο αν δεν του φτασουν τα φρενα για να αντιδρασει πχ σε μια πορτα...παλυ καλα ρε μαστορα που την βγαζεις καθαρη!!!.Σε ενα αλλο video λεει οτι παει ετσι 40 χρονια και δεν εχει τρακαρει ποτε,διστηχως ισως ενα ψηλο να καταλαβει τι διναμη της λαμαρινας να του χρειαζετε αλλα τι ναλεμε τωρα,40 χρονια ειναι αυτα. :p

Ξεκινα ενα τεταρτο πριν χωρις ανχος ωστε να αποφυγεις το "αντε γργορα ακρη ρε δεν κρατιεμαι!"
Σε αλλο βιντεο αναγνωριζει εναν κανγκουρα ακρανωτο σαν νιντζα του ιδιου επιπεδου και του στελνει σοφα λογια σαν εμπειρος καμικαζι προς εκολαπτομενο.


υγ.αν παρει αλλο μοτορι δεν νομιζω....

...ακου ασφαλη και γρηγορη οδηγιση στην αθηνα...











































αντε παω κεντρο να ξυσω κανα γονατο ο χαρμανης

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: +


+++111:wave2:

Born to be wild ...o Τυπος.:rotflmao: