PDA

View Full Version : Νέο μέλος - Βοήθεια για gsr600



Savvas_Ce
06/01/2010, 09:20
geia sas paidia!eimai kainourios sto forum sas k eipa na rotiso merikes apopseis! psaxnw na parw mhxanh k psilokateliksa se ena gsr600 abs...merikoi me ksenerwnoun se fash den einai wraio..einai argo..den exei metapolisei...den aksizi ta 6000 gia kainourio gsr....kserw mexri pou me pairnei...den eimai kaulomenos p to pataei opws nane gt kserw oti odhgara den eimai...peite m tin gnwmh sas sas parakalw poly!

p.s. poulaw to beverly p exw to 250 S se mauro mat..aristi katastasi me 10.000 khm book service klp..


sas eyxaristw para poly!

typhoon
06/01/2010, 09:36
Γεια σου φίλε!

Το gsr που λες το έχει ένας φίλος, οπότε μπορώ να σου πώ την άποψη ενός τρίτου. Απο εμφάνιση όλα είναι υποκειμενικά , εμένα προσωπικά μ αρέσει.

Απο γκάζι, μάλλον δεν το έχουν οδηγήσει όσοι λενε ότι είναι αργό... Το μηχανάκι "ξυρίζει" τα fazer600 και έχουμε ανοίξει και με ΤDM και ο αναβάτης του ξενέρωσε. Σίγουρα δεν έχει το γκάζι ενός καθαρόαιμου ss αλλά σε καμία περίπτωση τα άλογα του δεν είναι λίγα.

Για τα λεφτά του τώρα, ομολογουμένως είναι τσάμπα πράμα(πολύ φθηνό για αυτά που προσφέρει)ΑΛΛΑ...
έχε υπόψη σου το εξής, η suzuki θα το σταματήσει το 600 και θα το μεγαλώσει στα 750 (για να πάρει πωλήσεις απο το Ζ750) οπότε έχει ξεφτιλίσει την τιμή του 600 για να φύγει ότι υπάρχει σε στόκ με αντίστοιχα επακόλουθα να "πεθάνει" και τις τιμές των μεταχειρισμένων. Αν ψάξεις θα βρείς τιμές σε περυσινά μοντέλα με 4 χιλιάρικά .ΧΤ μεταχερισμένο να πάρεις περισσότερα θα σου κοστίσει...

Για καινούργιο λοιπόν δε θα στο πρότεινα αφενός γιατί θα το παντρευτείς, αφετέρου χάνεις λεφτά απο την στιγμή της αγοράς (καλά σ όλα τα μηχανάκια συμβαίνει αυτό) τα οποία θα γίνουν πολύ περισσότερα μόλις η suzuki βγάλει το καινούργιο.

Τέλος να προσθέσω ότι κατα τη γνώμη μου πάντα η suzuki τα "τσιμπαει" λίγο τα ανταλλακτικά της...

project.breeze
06/01/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savvas_Ce
geia sas paidia!eimai kainourios sto forum sas k eipa na rotiso merikes apopseis! psaxnw na parw mhxanh k psilokateliksa se ena gsr600 abs...merikoi me ksenerwnoun se fash den einai wraio..einai argo..den exei metapolisei...den aksizi ta 6000 gia kainourio gsr....kserw mexri pou me pairnei...den eimai kaulomenos p to pataei opws nane gt kserw oti odhgara den eimai...peite m tin gnwmh sas sas parakalw poly!

p.s. poulaw to beverly p exw to 250 S se mauro mat..aristi katastasi me 10.000 khm book service klp..


sas eyxaristw para poly!



Δεν είναι ωραίο; Υποκειμενικό είναι αυτό...
Δεν είναι γρήγορο; Ρώτα κανέναν που το έχει οδηγήσει γιατί αυτοί που στα λένε αυτά μάλλον δν το έχουν οδηγήσει
Δεν αξίζει τα 6.000?; Ας πάνε να σκάσουν 8.000 για το Hornet, 7.500 για το Ζ και 8.500 για το Triple...H τιμή του GSR είναι ασυναγώνιστη

ikaros892003
06/01/2010, 10:57
λοιπον φιλε μου εγω ειμαι ενας ευτυχης κατοχος gsr,καταρχας η εμφανιση ειναι υποκειμενικη στα παντα,οποτε ειναι δικο σου θεμα το αν σου αρεσει η οχι εξωτερικα,μετα οπως βλεπω να πραγματα καλυτερα να εψαχνες μεταχειρισμενο που τα σκοτωνουν!αλλα και 6000 για καινουργιο ειναι αστεια τιμη για αυτα που προσφερει,το μηχανακι κανει τα παντα-οχι τελεια,αλλα σε πολυ καλο επιπεδο,ταξιδια πας,μεσα στην πολη κινησε ευκολα-πιστα μπαινεις ανετα!οσο για το γκαζι δεν ξερω ποιος σου το ειπε,το μηχανακι δεν ειναι ss αλλα εχει πολυ γκαζι και τραβαει απο χαμηλα σχετικα χωρις να κουραζει!απο οτι καταλαβα θα ειναι η πρωτη σου μηχανι μεγαλου κυβισμου,εγω σου λεω οτι μεταπηδησα απο innova σε gsr χωρις κανενα προβλημα..οπως και πολλα αλλα παιδια..
τελος διαβασε το φορουμ μας και ρωτησε οτι θες εκει!να σαι καλα οτι και αν αποφασισεις να παρεις και παντα ορθιος

το φορουμ:
http://www.gsr600.gr/forum/index.php

Savvas_Ce
06/01/2010, 11:46
koitakste egw thelw na parw kainourio dioti den thelw na asxolitho me metaxirismeno...nai tha m peis to pas se mixaniko alla o mixanikos den ta vlepei k ola! opote lew na parw kainourio k na to megaloso egw...k as to dwsw an einai na to dwsw kapoia stigmh 4000...symfwnei kaneis mazi m??k oso gia to forum poly wraio thx!

ikaros892003
06/01/2010, 12:49
φιλε μου εγω το πηρα πριν 2 μηνες καινουργιο οποτε αν καταλαβαινεις συμφωνω απολυτα μαζι σου,καινουργιο μηχανακι με τετοια σχεση ποιοτητας-τιμης δεν παιζει να βρεις!οσο για τη μεταπωληση δεν ξερω και ουτε με νοιαζει να σου πω,εγω την παντρευτηκα τη μηχανη,αυτο ηθελα ετσι κι αλλιως..σου ειπα να πας για μεταχειρο επειδη καινουργια μηχανακια τα σκοτωνουν..αλλα το μεταχειρισμενο οπως κ να το κανεις μεταχειρισμενο ειναι..παρε gsr!!:D

nickald
06/01/2010, 13:36
Μια χαρα ειναι το GSR

Και γκαζι εχει οπως γκαζι εχει και το fazer


Αν θες μεταπωληση λαθος μαρκα κοιτας. Παρε Χοντα η Γιαμαχα.

africaman
06/01/2010, 17:12
καλοσωπισεσ φιλαρακι.:smokin:

fast_gr
06/01/2010, 17:25
Φίλε δεν ξέρω κάτι για την μηχανή αλλά είμαι σίγουρος οτι άμα ψάξεις λίγο στο φόρουμ θα βρεις αρκετά θέματα που θα σε βοηθήσουν!

Καλώς ήρθες!:beer: :beer:

m@stermind
06/01/2010, 17:34
σαφως στην κατηγορια των naked 600 υπαρχουν πολυ καλυτερα μηχανακια αν ομως πρωτη προυπο8εση που 8ετεις ειναι η τιμη τοτε το gsr ειναι μια πολυ καλη λυση






street triple :evil: