PDA

View Full Version : Διαφορες z750 k z750s



GTZ750
27/05/2005, 15:09
παιδια χθες καθως εκανα ενα διαλλειμα απο το διαβασμα(εχω εξεταστικη φαινετε?) ξεφυλλιζα τις πισω σελιδες απο ενα περιοδικο "moto" και ειδα εκει που εχει τα καινουργια μοντελα....

.........ιπποι ροπη κιλα τελικη

z750 105,2 7,7 195 232


z750s 99,4 7,2 223 239



την τελικη την καταλαβαινω ειναι αεροδυναμικης λογω φαιρινγκ αλλα πολλα κιλα δεν ειναι παραπανω? :confused: και τον ιδιο κινητηρα δεν φοραει?δεν ειναι λιγο μεγαλη η διαφορα 6 ιππων για τον ιδιο κινητηρα???:confused: :confused:
για να ακουσω την αποψη σας!!!:beer: :beer:


ΥΓ οι τιμες που εβαλα σε ιππους και σε ροπη ειναι αυτες μεσα σε παρενθεση στο περιοδικο που ειοναι απο δικες τους μετρησεις!!!



:beer: :beer:

idi
27/05/2005, 15:12
απο μοτο σε μοτο μπορεις να δεις διαφορα 5-10% σε αποδοση αρα δεν ειναι απιθανο να ειχαν διαφορα στη μετριση του περιοδικου

παντως εχουν το ιδιο μοτερ

για τα κιλα ... γιατι νομιζεις τι το δικο σου ειναι κατω απο 200?

εμενα ειναι κοντα 210-215 μπορει ακομα και 220 κενο... ασχετα τι λεει η kawasaki...

wizzy
27/05/2005, 15:12
Δεν είμαι πολύ του περιοδικού αλλα θεωρείται αξιόπιστο το Μοτο ?

Απο όσο εχω καταάβει βασικά εκτος απο το φέρινγκ έχουν αλλάξει και χαρτογράφηση, αλλα η διαφορά είναι μεγάλη.

Δεν ξέρω κατι :confused:

GTZ750
27/05/2005, 15:16
απο οτι ξερω τα κιλα που γραφουν τα περιοδικα ειναι χωρις υγρα! και ειναι αυτα που δινει η αντιπροσωπια καθως και ολες οι μετρησεις πλην αυτων που εχουν μεσα σε παρενθεση που ειναι απο μετρησεις του περιοδικου!!
για ολα τα αλλα μπορει να ειναι λαθος οι μετρησεις λογω σφαλματος αλλα στα κιλα λιγο δυσκολο μου φαινεται...
εμενα η απορια μου ειναι τι εχει παραπανω το s και ειναι 25 κιλα παραπανω!!!!

wizzy
27/05/2005, 15:20
Είναι μεγάλη διαφορά.

Χτες βράδυ κοίταζα ένα s.

25 κιλά να είναι τα φέρινγκ και η σέλα ? :uplate:

Κάποιο λάθος πρέπει να παίζει

AFTER
27/05/2005, 16:17
Μαλακιαι περιοδικων παιδευουσει αναβαται

Οτι θελουν γραφουν αναλογα με την διαφημιση που πεφτει!

Δεν εχω δει καμια διαφορα στην αποδοση,απλα το s μετα τα 180 παιρνει κεφαλι λογω καλυτερης αεροδυναμικης

Για την διαφορα των κιλων,απλα στο πρωτο βαλανε οτι εγραφε στο manual ενω στο δευτερο μπορει να το μετρησανε,και μαλιστα γεματο!

Επειδη μιλαω σχεδον καθημερινα με περιοδικα που κανουν τεστ στα προιοντα μας,μια λαθος πληροφορια κρεμεται απο μια τριχα!
Ειναι πολυ ευκολο οταν εχεις τοση πολυ υλη και προιοντα να γινει καποιο λαθος!

feanor
30/05/2005, 09:59
Οτι αφορα την ιπποδυναμη παντως, εγραφαν
οτι το S του τεστ δεν ηταν στρωμενο...

pararos
28/06/2016, 13:39
Παιδες μια ερωτηση...στο 2006 z750s ταιριαζουν τα οργανα απο τo z750 χωρις φαιρινγκ;

Coyote.V
28/06/2016, 18:17
Παιδες μια ερωτηση...στο 2006 z750s ταιριαζουν τα οργανα απο τo z750 χωρις φαιρινγκ;

Το S είναι με βελόνες και το σκέτο ηλεκτρονικά. Επίσης έχουν διαφορετικό σχήμα.
Βασικά ούτε το power comander δεν ταιριάζει γιατί έχει διαφορετικά φισάκια να φανταστείς.
Οπότε μόνο με πατέντα στα φις θα κάνεις δουλειά.

Ψάχνεις όργανα από S;

pararos
28/06/2016, 18:59
ενα φιλαρακι επεσε κ θελει να το κανει χωρις τα φερινγκ...γτ του πανε πολλα...αν τα καταφερει με την πλεξουδα θα δουλεψει ή θα εχει θεμα; εχει δοκιμαστει;μην τον παρω κ στο λαιμο μου...

Coyote.V
28/06/2016, 21:43
ενα φιλαρακι επεσε κ θελει να το κανει χωρις τα φερινγκ...γτ του πανε πολλα...αν τα καταφερει με την πλεξουδα θα δουλεψει ή θα εχει θεμα; εχει δοκιμαστει;μην τον παρω κ στο λαιμο μου...

Πολλοί έχουν κάνει την μετατροπή, όλη η ιστορία είναι να βρει φις για τα όργανα και ποια είναι τα καλώδια. Μπορεί να είναι με βελόνες αλλά λειτουργούν με σήμα όπως τα ηλεκτρονικά. Κατεβάζει τα μάνουαλ και των δύο και βρίσκει τα καλώδια. Επίσης έχουν και διαφορετικές σέλες, αν θελήσει να αλλάξει την σέλα τότε θα του έρθει πιο ακριβά από το να αγοράσει φέρινγκ.
Είχα κάποτε ένα S διαμάντι.