PDA

View Full Version : Οσοι ενδιαφερονται για ελαστικα Michelin Pilot Race...



Runner Ducati
27/05/2005, 21:54
τουλαχιστον σε Soft-Medium/Soft φρεσκα-φρεσκα.............

απο τις διαστασεις, για fazer παλιοτερο πχ, μεχρι 1000ρια απο 290 μεχρι 360 ευρω με φπα και τοποθετηση.............
οποιος νομιζει οτι τον συμφερει ας παρει στο 210-9401260 ..................
φιλοι πιθανον να εχουν καλυτερες τιμες..................

αυτα ειδικα για Michelin, για αλλα δεν ξερω................

:) :beer:

Tropeas
27/05/2005, 22:09
:p Η προσφορά είναι μόνο για την διάσταση του fazer επειδή υπάρχει στοκ ή και για άλλα?
Δηλαδή για "στριφτερά" Vκύλινδρα τι τιμή παίζει? για τα μέτρια μαλακά? έχεις φορέσει τα diablo? αν ναι ποια είναι η γνώμη σου συγκρίτικά αυτών των 2?
Φιλε , ducatisti , πας με Βαγγέλη βόλτες?:D

Runner Ducati
27/05/2005, 22:29
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:p Η προσφορά είναι μόνο για την διάσταση του fazer επειδή υπάρχει στοκ ή και για άλλα?
Δηλαδή για "στριφτερά" Vκύλινδρα τι τιμή παίζει? για τα μέτρια μαλακά? έχεις φορέσει τα diablo? αν ναι ποια είναι η γνώμη σου συγκρίτικά αυτών των 2?
Φιλε , ducatisti , πας με Βαγγέλη βόλτες?:D [/QUOTE

Καλησπερα, σε ολες τις διαστασεις ελαστικα για ολα τα μηχανακια, εννοειται για αυτα που βγαζει η Michelin, και ειδικοτερα για Pilot Race τα καινουρια για δρομο αλλα και με βασικο σκοπο τα track-days, τα Medium (Race) ειναι καταλληλοτερα πιστευω, τα Soft ειναι για πιο κρυες μερες και' για επιτευξη χρονων σε πιστα και αγωνα, τα Diablo τα απλα (οχι τα Diablo Corsa) τα ειχα βαλει στο μικροτερο Monster το 600 που ειχα, καλο ελαστικο για τον δρομο, απλα στο μικρο Monster με την γρηγορη γεωμετρια και την μικρη ιπποδυναμη δεν ηταν και τα πιο καταλληλα εαν σκοπος ειναι να το εψαχνες πολυ σε πιστα και ψιλοextreme καταστασεις στον δρομο, γενικα ομως ειναι πολυ καλο ελαστικο για γενικη χρηση, και καλο στην βροχη...................................

βολτα φιλε δικυλινδρε και οχι μονο μεσα... θα το κανονισουμε, επισης οποτε ρυχνουμε "συρμα" για Σουνιαδα ελα..............

καλα να περνας και να χαιρεσαι το δικυλινδρακι σου............ :) :beer:

Tropeas
27/05/2005, 22:53
Ποιό θεριό έχεις τώρα; τα θέλω για ΣΚ βολτίτσες και κάνα Track που και που... ετσι και αλλιώς δεν πέρνει εμένα τα corsa αλλά τα απλά...
Ο κολλητός μου έχει το S4 μετά το 800 που είχε παλιότερα, αντε να βγάλει καναν ήλιο πάλι... ωραία ήταν και τα δύο (τρομερή αίσθηση χαλαρότητας πάνω στην στροφή - όρθια θέση), αλλά δεν ξέρω με το suzuki μου έχω μια άλλη έλξη... :winka:

Runner Ducati
27/05/2005, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ποιό θεριό έχεις τώρα; τα θέλω για ΣΚ βολτίτσες και κάνα Track που και που... ετσι και αλλιώς δεν πέρνει εμένα τα corsa αλλά τα απλά...
Ο κολλητός μου έχει το S4 μετά το 800 που είχε παλιότερα, αντε να βγάλει καναν ήλιο πάλι... ωραία ήταν και τα δύο (τρομερή αίσθηση χαλαρότητας πάνω στην στροφή - όρθια θέση), αλλά δεν ξέρω με το suzuki μου έχω μια άλλη έλξη... :winka:

ενδεικτικα site's για τιμες και διαστασεις ελαστικων : >> http://www.motoroda.gr/motoroda/
http://www.troxoservice.gr/

απο αυτα που εχω βρει στο ιντερνετ, δεν ξερω εαν υπαρχουν και αλλα με infos...

ναι ειναι super τα Μονστερακια, πηρα και παλι και αυτο τα λεει ολα, και ειμαι πλεον καταγοητευμενος απο τα Ντουκατι, οπως αγαπαει ο καθενας βεβαια, αλλος με Μονστερ, αλλος με SV :cool: , καλα να περναμε και με ασφαλεια, εγω τωρα εχω ενα κατακκοκινο Μονστερ 800S του 2003 used, καταπληκτικη μοτοσυκλετα naked, για φωτο και με τα 2 μου Μονστερακια περνα απο το link εδω: http://www.bikepics.com/members/runnerbaylisstic/01m600/

-----------

ναι να βγει ο ηλιο γιατι μας την εσπασε S/K............. :smokin:

:) :beer: :wave2:


15349

gmakris
27/05/2005, 23:43
Τα εχεις δοκιμασει τα race ?

Εβαλα κατι Pirelli SuperCorsa με λιγα χλμ αλλα το πισω βγηκε ελατωματικο και την πατησα.

Δεν ξαναβαζω το κ@λολαστιχο ελπιζω τα Michelin να ειναι καλυτερα......

:wave2:

Runner Ducati
28/05/2005, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Τα εχεις δοκιμασει τα race ?

Εβαλα κατι Pirelli SuperCorsa με λιγα χλμ αλλα το πισω βγηκε ελατωματικο και την πατησα.

Δεν ξαναβαζω το κ@λολαστιχο ελπιζω τα Michelin να ειναι καλυτερα......

:wave2:

Γιωργο οχι, δεν τα εχω δοκιμασει τα Race, ειναι αρκετα καινουριο ελαστικο, φανταζομαι λογο εμπειριας και τεχνογνωσιας της Michelin, ενα τοσο συγχρονο και ειδικευμενο ελαστικο να ειναι τουλαχιστον καλο, και φαινεται να εχει γρηγορη γεωμετρια, ψαχνω και γω πληροφοριες..... anyway.........
Pirelli Diablo απλα, 1 Bridgestone και 2 Dunlop εχω δοκιμασει, το Bridgestone και το ενα Dunlop ειχαν δεκτη ταχυτητας 210 και 180, οποτε δεν κανον για 1000ρια και 600 Ι4, τα Dunlop που εχω τωρα στο 800 ειναι καλα για δρομο και περιστασιακα trackday, ειναι το 207 ZR το απλο, δεν περιμενα τοσο καλη αποδοση τελικα, ακομα και στην πιστα στο περασμενο trackday στα Μεγαρα τα πηγε περιφημα (στα 75+ αλογα του Μονστερ 800) αν και στην αρχη μεχρι να μαθω το 800 και το ελαστικο ειμουν μπερδεμενος, ευχαριστημενοι ειναι και οι φιλοι με Ντουκατια με τα 208RR, φανταζομαι καλα θα ειναι και τα 208GP, βγηκαν και 209GP, για ψαξτο, εχω αρχισει και σχηματιζω καλη γνωμη για τα Dunlop....

τελος παντων........
καλες βολτες.....................

:beer:


15353

gmakris
06/06/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Γιωργο οχι, δεν τα εχω δοκιμασει τα Race, ειναι αρκετα καινουριο ελαστικο, φανταζομαι λογο εμπειριας και τεχνογνωσιας της Michelin, ενα τοσο συγχρονο και ειδικευμενο ελαστικο να ειναι τουλαχιστον καλο, και φαινεται να εχει γρηγορη γεωμετρια, ψαχνω και γω πληροφοριες..... anyway.........
Pirelli Diablo απλα, 1 Bridgestone και 2 Dunlop εχω δοκιμασει, το Bridgestone και το ενα Dunlop ειχαν δεκτη ταχυτητας 210 και 180, οποτε δεν κανον για 1000ρια και 600 Ι4, τα Dunlop που εχω τωρα στο 800 ειναι καλα για δρομο και περιστασιακα trackday, ειναι το 207 ZR το απλο, δεν περιμενα τοσο καλη αποδοση τελικα, ακομα και στην πιστα στο περασμενο trackday στα Μεγαρα τα πηγε περιφημα (στα 75+ αλογα του Μονστερ 800) αν και στην αρχη μεχρι να μαθω το 800 και το ελαστικο ειμουν μπερδεμενος, ευχαριστημενοι ειναι και οι φιλοι με Ντουκατια με τα 208RR, φανταζομαι καλα θα ειναι και τα 208GP, βγηκαν και 209GP, για ψαξτο, εχω αρχισει και σχηματιζω καλη γνωμη για τα Dunlop....

τελος παντων........
καλες βολτες.....................

:beer:

Ok Παναγιωτη - Ευχαριστω

Τελικα αλλαξα γνωμη για τα Pirelli εφοσον αποφασισα να τα κρατησω, εκανα δυο βολτες και αφου πατηθηκαν καλα και καθαρισαν, εδωσαν το καλο τους εαυτο.... (SC2 εμπρος SC3 πισω)

Για τα Dunlop εχω ακουσει και εγω κατι φιλους να λενε καλα λογια - ισως παω και προς τα εκει στην επομενη αλλαγη...

:wave2: