PDA

View Full Version : Οποιου του εχουν κλεψει κρανη κλπ...



Gi_4ce
15/01/2010, 15:07
Με αφορμή αυτο

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=92881

θελω να σας πω οτι επειδη δουλεύω στο μοναστηράκι σερβιτόρος και περνάνε εκατοντάδες κράνη που θελουν να πουλήσουν τα πρεζακια, αν σας εχουν βουτήξει τιποτα, ριχτε μου ενα πμ να εχω το νου μου.

:beer:

Gi_4ce
15/01/2010, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οχι ρε φιλε ειπες μια απο τις απαγορευμένες λέξεις .... "πρεζακια"!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

.... τωρα ποιος ακουει τους κομπλεξες που θα βγουν να στα χώσουν ! :lol: :lol: :lol: :lol:

δεν ελεγες καλυτερα κανα "περνανε κωλομπατσοι εξω απο το μαγαζι που αφηνουν τους άρρωστους αδερφους μας να μας κλεβουν, να τους χωσω καμια κλωτσια στα κωλομερια?" χαχαχαχα εκει να δεις ποσες απαντησεις συμπαράστασης θα έβρισκες :beer:

Οχι ρε συ, δεν το ειπα με κακία... Ισα ισα μια χαρα παιδια ειναι... Το τι πινουν, δε με αφορα, εφ οσον δε με ενοχλουν... Η μαγεία του μοναστηρακίου...:beer:

LOUKILOUK
15/01/2010, 16:03
Μου έφαγαν ένα NOLAN έξω από τον ηλεκτρικό στην Ηφαίστου...


το 1996....




αλλά δεν νομίζω να ήταν κάποιο συμπαθές παιδί που έπερνε ναρκωτικά και οι φίλοι του το αποκαλούν χαιδευτικά πρεζάκι.....



μάλλον κάποιος κομπλεξικός κωλόμπατσος θα ήταν...


Φιλαράκι μήπως ξέρεις κάτι...:winka: :smokin: ???




Ότι να΄ναι, όπως να΄ναι...γιατί έτσι τους αρέσει...αλλά όλοι μπορούμε...
Αντε και καλή τύχη μάγκες... :beer: :wave2:

υ.γ.1 Χτες ζήτησα στο ζαχαροπλαστείο "κοκάκια" και μια ξανθιά δίπλα μου μου είπε ότι έχει ένα φίλο που τον φωνάζουνε έτσι... :confused: :lol: :bigcry: :rotflmao:

υ.γ.2 Σοβαρά τώρα ...1994-1998 δούλευα και εγώ, φοιτητής τότε, Μοναστηράκι... Πλατεία Αβυσσηνίας στο "Cafe Αβυσσηνία"... μεγάλο σχολείο και το μαγαζί και η περιοχή...:winka:

ggs
15/01/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
υ.γ.2 Σοβαρά τώρα ...1994-1998 δούλευα και εγώ, φοιτητής τότε, Μοναστηράκι... Πλατεία Αβυσσηνίας στο "Cafe Αβυσσηνία"... μεγάλο σχολείο και το μαγαζί και η περιοχή...:winka:

Ω ρε φιλαράκι ….
Κυριακές μεσημέρι στο καφε Αβυσσηνια …με τον Ήλιο νταλα…με ουζακια και μεζεδες ….(ασχετα αν μας ειχε παει «αιμα» μια σαλατα ταμπουλε)…τα ομορφα τραγουδια της μανταμ…. Πως την ελεγαν εχω ξεχασει…)
Εχω χρονια να παω… ετσι είναι ακομη τις Κυριακες το μεσημερι?

:beer:

Gi_4ce
15/01/2010, 16:34
Καφέ αβυσσηνια, ε?
Κοντογειτονια...

Αγ. Φιλιππου ειμαι εγω...

Ειλικρινά το μοναστηράκι ειναι σχολείο, εχεις χιλια δικια...

Έμαθα ποιους να φοβαμαι και ποιους οχι.
Σερβιρα σε τρελλους, τουριστες, μπατήριδες, επιχειρηματίες, ζευγαρια κλπ...
Εμαθα να ανεχομαι κλέφτες και κλεπταποδόχους γυρω μου. Δε με πειραζουν δεν τους πειραζω.
Μάλωσα, αλλα και βοήθησα ζητιανους, πρεζακια, μεθυστακες κλπ.
Έμαθα γιατι οι μαγαζατορες εκει πινουν 7 καφεδες την ημερα...
Ειδα 3 κοσμους. Ο κοσμος των επιχειρηματιών, ο κοσμος των ξεκλήριδων, ο κόσμος των κλεφτων και αστυνόμων...

Αυτο που μου εκανε πιο πολυ εντυπωση ομως ηταν οι ξεκληριδες... Σημερα σε ταιζω εγω για να με ταισεις αυριο εσυ...


185671

Gi_4ce
15/01/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
ετσι είναι ακομη τις Κυριακες το μεσημερι?

:beer:

Κλασσικα.:beer:

LOUKILOUK
15/01/2010, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Ω ρε φιλαράκι ….
Κυριακές μεσημέρι στο καφε Αβυσσηνια …με τον Ήλιο νταλα…με ουζακια και μεζεδες ….(ασχετα αν μας ειχε παει «αιμα» μια σαλατα ταμπουλε)…τα ομορφα τραγουδια της μανταμ…. Πως την ελεγαν εχω ξεχασει…)
Εχω χρονια να παω… ετσι είναι ακομη τις Κυριακες το μεσημερι?

:beer:

Μετά το 2000 άλλαξε ριζικά αν και έχω και εγώ χρόνια να πάω...Η Βούλα Πελεκάνου ήταν η μαντάμ με την φωνάρα τότε που έκανε μια ολοκληρη πλατεία άνω κάτω τραγουδώντας ζωντανά χωρίς μικρόφωνο με συνοδεία ακορντεόν... Αξέχαστες εποχές...

Δεν ξέρω αν ο Gi_4ce έχει ιδέα τι γινότανε τότε, αλλά θεωρώ απίθανο να συμβαίνει κάτι παρόμοιο τώρα...Σε πολύ ποιο κυριλε κατάσταση ίσως...το μαγαζί υπάρχει αλλά έχει αλλάξει ριζικά...και φαντάζομαι και το σκηνικό θα είναι διαφορετικό πλεον...
Ρώτα εκεί στη γύρα τους παλιούς να σου πούνε τι γίνονταν στο μαγαζί αυτό πριν 15 χρόνια και αν θυμούνται ίσως κατατοπιστείς... μετά γεννήθηκε και το Ψυρρή και καθιερώθηκε η μεσημεριανή διασκέδαση...
:beer:
:wave2:

υ.γ. πρέπει να ξαναπάμε...:winka: :evil:

LOUKILOUK
15/01/2010, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Καφέ αβυσσηνια, ε?
Κοντογειτονια...

Αγ. Φιλιππου ειμαι εγω...

Ειλικρινά το μοναστηράκι ειναι σχολείο, εχεις χιλια δικια...

Έμαθα ποιους να φοβαμαι και ποιους οχι.
Σερβιρα σε τρελλους, τουριστες, μπατήριδες, επιχειρηματίες, ζευγαρια κλπ...
Εμαθα να ανεχομαι κλέφτες και κλεπταποδόχους γυρω μου. Δε με πειραζουν δεν τους πειραζω.
Μάλωσα, αλλα και βοήθησα ζητιανους, πρεζακια, μεθυστακες κλπ.
Έμαθα γιατι οι μαγαζατορες εκει πινουν 7 καφεδες την ημερα...
Ειδα 3 κοσμους. Ο κοσμος των επιχειρηματιών, ο κοσμος των ξεκλήριδων, ο κόσμος των κλεφτων και αστυνόμων...

Αυτο που μου εκανε πιο πολυ εντυπωση ομως ηταν οι ξεκληριδες... Σημερα σε ταιζω εγω για να με ταισεις αυριο εσυ...

Σε νοιώθω...

:winka:


:wave2:

υ.γ. Τελικά ξέρεις κάτι...?:winka:

για το κράνος μου ντε...

Gi_4ce
16/01/2010, 19:02
τσου.... δεν ξερω τιποτα για το κρανος σου...

θα ψαξω στις αντικες...:p

Βασικα και τωρα εχει αρχισει και αδειαζει το μοναστηρακι... γινεται παλι πιο "οικειο"...

Alexander
17/01/2010, 22:40
Τα'χουν φάει από τον Αύγουστο αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

Το δικό μου πάθημα ας γίνει μάθημα για τους υπόλοιπους τουλάχιστον...

Shoei X-Spirit μαύρο Medium
Shark RSX με τα χρώματα Small


185840

2stroker
18/01/2010, 16:16
επισης κλεμμενα κρανη,ποδηλατα κλπ κλπ στην γερανιου;)

NeoGennsis
04/12/2017, 10:49
Με αφορμή αυτο

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=92881

θελω να σας πω οτι επειδη δουλεύω στο μοναστηράκι σερβιτόρος και περνάνε εκατοντάδες κράνη που θελουν να πουλήσουν τα πρεζακια, αν σας εχουν βουτήξει τιποτα, ριχτε μου ενα πμ να εχω το νου μου.

:beer:

Καλησπερα,φιλαρακι,μολις το Σαββατο μου εκλεψαν απο τη σταδιου ενα marushin S1.Ευκολο να το ξεχωρησεις γιατι ειναι απο ανθρακονιμα μαυρο carbon(ανθρακι) με μαυρο τζαμι για τον ηλιο.Οτι μαθεις θα σου ειμαι υποχρεως.

NeoGennsis
04/12/2017, 10:52
Καλησπερα,φιλαρακι,μολις το Σαββατο μου εκλεψαν απο τη σταδιου ενα marushin S1.Ευκολο να το ξεχωρησεις γιατι ειναι απο ανθρακονιμα μαυρο carbon(ανθρακι) με μαυρο τζαμι για τον ηλιο.Οτι μαθεις θα σου ειμαι υποχρεως.

o_gavros
04/12/2017, 13:56
Λυπάμαι που σου φάγανε το κράνος αλλά το ποστ στο οποίο απάντησες είναι 7 χρονών...

Bowleno
04/12/2017, 20:56
Λυπάμαι που σου φάγανε το κράνος αλλά το ποστ στο οποίο απάντησες είναι 7 χρονών...

Προφανώς η γκουγκλοαναζήτηση(!) ηλικίες ποστ δεν κοιτά :lol:

zopas
05/12/2017, 08:46
ο χωρος παρκινγκ για μηχανες εξω απο το σταθμο του θησειου ειναι το Νο1 στεκι για να βρεις ανοιχτη τη μπαγκαζιερα σου με σπαμενη κλειδαρια... προσοχη λοιπον...