PDA

View Full Version : Kostos_metavivasis_help



george_1988
16/01/2010, 17:01
ΓΕΙΑ ΣΑΣ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ( ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 CC ).ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ , Ή ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ KAWASAKI ΖΧ 130 , Ή ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ HONDA ASTREA GRAND ( ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ).

ΤΙΜΗ KAWASAKI ΖΧ 130 : 2200
ΤΙΜΗ ASTREA GRAND : 600

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ , Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ , ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ , ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ( ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟ Π.Χ. ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ , ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΥΧΝΑ )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

asprdns
17/01/2010, 21:35
φιλαρακι το κοστος για τιν μεταβιβαση ειναι 39 ευροπουλα αρκει να πας ο ιδιος για να τιν κανεις . αν στειλεις διεκπερεωτη θα σου τσιμπηση κανα 50ρικο ακομα μαζι με το γρηγοροσημο(αυθημερων η αδεια )
οσο για τις αλλες απορειες δεν μπορω να σε βοηθεισω.

καλες βολτες οποιο κι να παρεις

sabayam
17/01/2010, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από george_1988
ΓΕΙΑ ΣΑΣ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ( ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 CC ).ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ , Ή ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ KAWASAKI ΖΧ 130 , Ή ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ HONDA ASTREA GRAND ( ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ).

ΤΙΜΗ KAWASAKI ΖΧ 130 : 2200
ΤΙΜΗ ASTREA GRAND : 600

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ , Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ , ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ , ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ( ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟ Π.Χ. ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ , ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΥΧΝΑ )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


η μεταβιβαση κοστιζει 39 ευρω και τηκανεις αν θελεις στα ΚΕΠ πας πρωτα στη τραπεζα κοβεις ενα παραβολο για μεταβιβαση και μετα στα κοανονιζει το ΚΕΠ μεχρι να ερθει η καινουρια εχει μια φωτοτυπια της αδειας με τα καινουρια στοιχεια & μολις ειναι ετοιμη σε παιρνουν τηλ για να πας να τη παραλαβεις......μετα απο 10-15 μερες περιπου.....τα τεληκυκλοφοριας κοστιζουν 18 ευρω το χρονο

τωρα τα grand ειναι σκυλια.....αφου λες οτι ειναι σε καλη κατασταση δε θα εχεις προβλημα...σαν ανταλλακτικα απο μοτερ-φρενα-αλυσιδογραναζα ειναι φθηνα.......

αυτο που ισως ζητησει μετα απο καμια 50 χλδ χλμ ειναι καμια καδενα εκκεντροφορου & γλυστρες...
σιγουρα δισκους συμπλεκτη ή και δισκους συμπλεκτη......παντα ομως αναλογα τα χλμ που εχει....
τωρα δισκοι γνησιοι περιπου 15-20 ευρω και φυγοκεντρικο εχεις επιλογη σε ημιτασιο περιπου τα ιδια χρηματα.....

grinder
01/02/2010, 15:46
grand με 1000! ο πατέρας μου το έχει ήδη 10 χρόνια και πάει στο συνεργείο μόνο για λάστιχα και σέρβις των 50ευρό!!