PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ ο υπολογιστής τρελάθηκε!!!



christostr
17/01/2010, 23:49
Πριν λίγο μπήκε στον υπολογιστή μου έναπρόγραμμα ασφάλειας και κάθε 1 λεπτό μου βγάζει μήνυμα που λέει ότι θέλω επειγόντως προστασία. Εκτός από το firefox δεν μπορώ να ανοίξω άλλα προγράμματα και ούτε με αφήνει να ενεργοποιήσω την επαναφορά συστήματος:mad:
Πρέπει να πληρώσω για να με απαλλάξει από τα προβλήματα (που έχουν προσβάλει το σύστημα μου. Τι γίνεται τώρα;

pilotos_xtreme
17/01/2010, 23:51
να πληρωσεις???
κανα ιο θα εφαγες.
φορματ :rolleyes:

christostr
17/01/2010, 23:53
Μάλλον γαμ@το
Πρώτα σκανάρισε και μετά μου ζάλισε τα @@#%^^& και ξαφνικά μου έκλεισε τον υπολογιστή. Πάνε τα αρχεία που δεν είχα σώσει ε;

lamoun
18/01/2010, 00:45
Σε safe mode μπορείς να μπείς και να κάνεις από εκεί restore?

devil's animal
18/01/2010, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Πριν λίγο μπήκε στον υπολογιστή μου έναπρόγραμμα ασφάλειας και κάθε 1 λεπτό μου βγάζει μήνυμα που λέει ότι θέλω επειγόντως προστασία. Εκτός από το firefox δεν μπορώ να ανοίξω άλλα προγράμματα και ούτε με αφήνει να ενεργοποιήσω την επαναφορά συστήματος:mad:
Πρέπει να πληρώσω για να με απαλλάξει από τα προβλήματα (που έχουν προσβάλει το σύστημα μου. Τι γίνεται τώρα;

τον κολλησα και εγω αυτον τον ιο Χρηστο..
λιγο πριν την πρωτοχρονια.

πολυ σπασ@ρχιδικο!!:rolleyes: σου πεταει τα μηνυματα απανωτα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα...


εγω το εδωσα σε ενα φιλο και προσπαθησε με κατι antivirus και μου λεει οκ,ειναι...(υπ'οψιν το nod 32 και κατι αλλα δεν εκαναν τιποτα)..

το παω σπιτι,λεω κομπλε ειμαστε..
ε,σε 2 λεπτα το ειχε ξαναβγαλει:bigcry: :bawl:


format,επεσαν τα 7 και ειναι οκ!

αντε καλη δυναμη...
:wave2:

lamoun
18/01/2010, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω το εδωσα σε ενα φιλο και προσπαθησε με κατι antivirus και μου λεει οκ,ειναι...(υπ'οψιν το nod 32 και κατι αλλα δεν εκαναν τιποτα)..

το παω σπιτι,λεω κομπλε ειμαστε..
ε,σε 2 λεπτα το ειχε ξαναβγαλει:bigcry: :bawl:

Μια και το ανέφερες πολύ ιοί πια, κάνουν και μια κόπια τους στους φακέλους του system restore και άν το antivirus δε ψάξει/καθαρίσει εκεί, μόλις ξανα ανοίξει το pc :a021: (ή κάπως έτσι τέλος πάντων :lol: )
Οπότε καλό μέτρο είναι η απενεργοποίηση του system restore σε εκείνη την φάση.


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ε,σε 2 λεπτα το ειχε ξαναβγαλει:bigcry: :bawl:

Εκτός και άν έμπαινες σε τίποτα περίεργα site, ανυπόμονο αγόρι :a13: :a13:

christostr
18/01/2010, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
τον κολλησα και εγω αυτον τον ιο Χρηστο..
λιγο πριν την πρωτοχρονια.

πολυ σπασ@ρχιδικο!!:rolleyes: σου πεταει τα μηνυματα απανωτα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα...


εγω το εδωσα σε ενα φιλο και προσπαθησε με κατι antivirus και μου λεει οκ,ειναι...(υπ'οψιν το nod 32 και κατι αλλα δεν εκαναν τιποτα)..

το παω σπιτι,λεω κομπλε ειμαστε..
ε,σε 2 λεπτα το ειχε ξαναβγαλει:bigcry: :bawl:


format,επεσαν τα 7 και ειναι οκ!

αντε καλη δυναμη...
:wave2:

Το ξέρω ρε φίλε, αλλά έχω πολλά χρήσιμα αρχεία @#*&&%^#@#:mad:
Και γω για τα 7 πάω
:wave2:

christostr
18/01/2010, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Σε safe mode μπορείς να μπείς και να κάνεις από εκεί restore?

Τελικά αυτό έκανα και γλύτωσα. Να είσαι καλά φίλε μου. Είχα τέτοια νεύρα που δεν το σκέφτηκα καθόλου.
Σε κανα δυο μέρες πάω για τα 7
:beer:
:wave2:

Λεωνίδας
18/01/2010, 08:58
μου 'φερε μια ... φίλη :look: ένα laptop μ' αυτή τη σπασ@@διά και μου 'φαγε αρκετές ώρες αλλά το καθάρισα χωρίς format (τελικά "χεράτη" διαγραφή αρχείων, registry keys κλπ)

kalgeorge
18/01/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Πριν λίγο μπήκε στον υπολογιστή μου έναπρόγραμμα ασφάλειας και κάθε 1 λεπτό μου βγάζει μήνυμα που λέει ότι θέλω επειγόντως προστασία. Εκτός από το firefox δεν μπορώ να ανοίξω άλλα προγράμματα και ούτε με αφήνει να ενεργοποιήσω την επαναφορά συστήματος:mad:
Πρέπει να πληρώσω για να με απαλλάξει από τα προβλήματα (που έχουν προσβάλει το σύστημα μου. Τι γίνεται τώρα;

θα μπεις με safe mode και θα κατεβασεις τα τελευταια updates του antivirus που εχεις...

και τελος :wave2:

byron
18/01/2010, 09:06
Υπ΄όψη ότι εχθές έλαβα μήνυμα πως έχω πμ :hypnotize από κάποιον χρήστη σε άλλο forum μοτοσυκλέτας που τρέχει και αυτό σε vbulletin. Ο χρήστης ladyroot μου έλεγε για κάποιο πρόβλημα με ιό που έχει το pc μου και είχε ένα link να πατήσω. :evil:

Δεν εκανα ευτυχώς τίποτα, και ενημέρωσα και τους υπόλοιπους χρήστες του forum, άλλα κάποιο παιδί ήδη έγραψε ότι πατώντας το link έφαγε format :uplate: .

Τι να πω....ιός με πμ? :confused:

dond4le
18/01/2010, 10:13
Ακομα και μεσα σε μια φωτογραφια μπορει να κριβετε ιος!!!!

Προσοχη....

Μπορουν να σβηστουν και χωρις φορματ. Αλλα θελει διαδικασια...με antivirus spyware malware trojan hunter stinger κλπ κλπ.

μια δυο φορες σκαναρισμα και καθαριζει το pc.

Anty12
18/01/2010, 10:37
ΠΡΟΣΟΧΗ..........

Goοgλαρίστε (όλοι όσοι έχετε παρόμοια προβλήματα) το: win32 virut και δείτε τις περιγραφές των συμπτωμάτων.


Αν το έχετε δυστυχώς ΔΕΝ μπορείτε να κάνετε πολλά πράματα. Μολύνει όλα (μα όλα) τα .exe αρχεία του υπολογιστή, οπότε το safe mode και system restore δεν βοηθούν.
Αν έχετε βάλει στικάκια, εξωτερικούς δίσκους , ή οτιδήποτε είναι read/write έχει μολυνθεί και αυτό (πάει και γράφει ένα autorun.inf) μέσα τους.

Η μόνη λύση είναι να ψήσετε σε άλλο υπολογιστή, ένα CD (και να το κλείσετε) με το AVAST και να το τρέξετε σε safe mode. Αλλά και πάλι όλα τα .exe θα διαγραφούν. Μην τα βάλετε σε καραντίνα . δεν κάνει τίποτε.

Μετά αν θέλετε να το ριψοκινδυνέψετε , ξαναπεράστε windows (ή Ubundu για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο) ή Low level format και ξανά σκανάρισμα με όσα antivirus μπορείτε.

Όλα αυτά ΧΩΡΙΣ να είστε συνδεδεμένοι στο net.... επειδή το rootkill ανοίγει μία πόρτα σε κάποιο server στο Hong-Kong ή στην Πολωνία, θεωρήστε ΟΛΑ τα passwords σας ως xακεριασμένα (ειδικά τα τραπεζικά) και αλλάξτε τα.

Σας μιλάω εκ πείρας ....την πάτησα πριν ένα μήνα από το imageshag ....και μου βγαλε την Παναγία.......και μην ξεχνάτε BACKUP.....BACKUP.....BACKUP....

Vstrommer71
18/01/2010, 13:01
Γραψτε 100 φορες στον πινακα για τιμωρια:

Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
:lol:



@Προεδρα
Αμα πας να σωθεις με Avast,Avg και κατι τετοια....
σωωωωωωθηκες:smokin:

christostr
18/01/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Γραψτε 100 φορες στον πινακα για τιμωρια:

Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
Θα βαλω ενα καλο antivirus....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
:lol:



:blush:
:bawl:
:beer: :beer:

Anty12
18/01/2010, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71

@Προεδρα
Αμα πας να σωθεις με Avast,Avg και κατι τετοια....
σωωωωωωθηκες:smokin:


Και όμως ...

Από το συγκεκριμένο δεν σε γλύτωνε κανένα antivirus στον κόσμο....με firefox ήμουν και άνοιξε μία πόρτα ( μια virtual 165 αν θυμάμαι καλά ) και κατέβασε τα κερατά του, πάνω από 1500 virus.

Ουτε spybot , ουτε combofix , ουτε mbr.....τίποτα κανένα δεν μ΄έσωζε.

Μόνο το avast έκανε δουλειά.....όχι ότι έσωσα αρχεία και λειτουργικό, αυτά πήγαν κατά διαόλου, απλά κατάφερα να καθαρίσω το σύστημα.....πολύ @αμημένο rootkill


Τώρα , ενάμιση μήνα μετά, ελπίζω να καταφέρουν να το παλέψουν ευκολότερα....:(

Vstrommer71
19/01/2010, 00:59
Aυτου του τυπου τα Trojans ειναι πολυ συνηθισμενα,κι απορω γιατι κανουμε θεμα.Πετυχα τωρα τελευταια 3-4 περιπτωσεις που ο ιος εκανε βολτα ολο το συστημα κι ετσι το ψαξιμο εβγαζε 3000+ ιους.Θεραπεια δυστυχως δεν υφισταται,κρατημα εγγραφων και καθαρη επανεγκατασταση με ενα καλο antivirus.Ελπιζω να κρατατε στις εγκτραστασεις σας καποιο ghost,ετσι ωστε να μην ξανακανετε συνεχεια την ιδια δουλεια.
Απο τις αναφορες δεν θα ελεγα οτι κυκλοφορησε κατι ιδιαιτερο απο θεμα ιων το τελευταιο διαστημα,απλα πολυς κοσμος κανει οικονομια στην αγορα ενος καλου antivirus και τα αποτελεσματα ειναι αυτα....
Eκπλησσομαι που λες οτι κανενα antivirus δεν θα εκανε κατι με αυτον τον ιο,αν ηταν ενας τοσο καλοστημενος ιος θα ειχε βουηξει το συμπαν!
Σε λιγο βεβαια με τα ψεκαστα μηχανακια μας θα κυκλοφορησουν τιποτα trojans τα οποια οταν θα προγραμματιζουμε την ECU μας θα δουλευει σαν χαλασμενο παπακι:lol:

ftsmf
19/01/2010, 01:19
παντως αν κανεις φορματ και βαλεις τα 7 θα δεις οτι στο σκληρο σου μεσα στο φακελο των windows εχει και υποφακελο windows old... μπες σε κανα safe mode ηπως κανεις back up κανα αρχειο που σου χρειαζεται και μετα μπες στο windows old μηπως βρεις τιποτα αλλο... επεισης υπαρχει και το προγραμμα disk digger.... μπορω να στο στειλω αν θες... ψαχνει στα registries φορμαρισμενων σκληρων και βρισκει τα προγραμματα και τα αρχεια που υπηρχαν στο σκληρο πριν το format....

Anty12
19/01/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71

Απο τις αναφορες δεν θα ελεγα οτι κυκλοφορησε κατι ιδιαιτερο απο θεμα ιων το τελευταιο διαστημα,

Αυτά (http://www.avast.com/eng/win32-virut.html) και αυτά (http://www.microsoft.com/security/portal/Threat/Encyclopedia/Entry.aspx?name=Win32%2fVirut) είναι τα τελευταία νέα...τώρα έχει βγάλει security updates η Microsoft.Εγώ τον πάλευα όταν ήταν μόλις μίας εβδομάδας.Κυκλοφορεί από το 2007 και μεταλλάσεται

Ειδικά το παρακάτω τα λέει όλα.

.................................................................

Note: The method of infection used by Win32/Virut can damage some infected files beyond repair. In these cases, in order to return a machine to its pre-infected state, it may be necessary to install a clean backup of the operating system and associated applications.

Vstrommer71
19/01/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12

Note: The method of infection used by Win32/Virut can damage some infected files beyond repair. In these cases, in order to return a machine to its pre-infected state, it may be necessary to install a clean backup of the operating system and associated applications.
Νομιζω το ειπα οτι το συγκεκριμενο trojan ειναι πολυ συχνο,αλλα οχι κατι το φοβερο.Ειναι σαφες οτι η κατασταση σηκωνει μονο καθαρη καινουργια επανεγκατασταση.Αυτο που εννοειται βεβαια ειναι οτι απο τα παλια σου μπορεις να τραβηξεις μονο εγγραφα,τα προγραμματα φτου κι απ΄την αρχη.Αν εχεις προνοησει για Ghost,μιση ωρα υποθεση για νορμαλ εγκαταστασεις.
Δεν νομιζω οτι διαφωνουμε καπου:smokin:

Nostra
19/01/2010, 12:17
Εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1637572#post1637572) μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για αυτό τον ιό και κυρίως τι ενέργειες έχουν κάνει όσοι κατάφεραν να τον αφαιρέσουν χωρίς format

Vstrommer71
19/01/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1637572#post1637572) μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για αυτό τον ιό και κυρίως τι ενέργειες έχουν κάνει όσοι κατάφεραν να τον αφαιρέσουν χωρίς format
Παλιος-ξεπαλιος ενα σωστο link δεν μπορεις να βαλεις:rotflmao:

McGyver
19/01/2010, 13:51
Kαι για να είστε και λίίίίγο πιο σωστοί, διαβάστε λίγο το manual του ADSL router σας και αξιοποίηστε το firewall που 95% έχει.

Οι περισσότεροι από εμάς χρησιμοποιούμε λίγο πολύ 7 TCP/UDP πόρτες (53, 21, 25, 80, 8080, 443, 110).
Αφήστε αυτές ανοιχτές και όλες τις άλλες κλείστε τις.
Ρυθμίστε τα προγράμματά σας σωστά, ώστε να "βγαίνουν" από αυτές τις πόρτες.

Αν χρησιμοποιείτε "κατεβαστήρια" ψάξτε τα λίγο παραπάνω και ρυθμίστε τα σε ένα "στενό" εύρος πορτών (και ρυθμίστε ανάλογα το firewall).

TROOPER
19/01/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Kαι για να είστε και λίίίίγο πιο σωστοί, διαβάστε λίγο το manual του ADSL router σας και αξιοποίηστε το firewall που 95% έχει.

Οι περισσότεροι από εμάς χρησιμοποιούμε λίγο πολύ 7 TCP/UDP πόρτες (53, 21, 25, 80, 8080, 443, 110).
Αφήστε αυτές ανοιχτές και όλες τις άλλες κλείστε τις.
Ρυθμίστε τα προγράμματά σας σωστά, ώστε να "βγαίνουν" από αυτές τις πόρτες.

Αν χρησιμοποιείτε "κατεβαστήρια" ψάξτε τα λίγο παραπάνω και ρυθμίστε τα σε ένα "στενό" εύρος πορτών (και ρυθμίστε ανάλογα το firewall).

τι ειπε ρε μλκ μου παλι αυτος???:look:

Nostra
19/01/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι ειπε ρε μλκ μου παλι αυτος???:look:

aytos kala ta leei...

απο το να φτιαχνει βολτόμετρα καλυτερα ειναι να ασχολειται με αυτα..,

βεβαια τα "κατεβαστήρια" ρυθμιζονται σε πενταψήφιες πόρτες αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

περισσότερες πληροφορίες εδώ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1637706#post1637706) :D

TROOPER
19/01/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
aytos kala ta leei...

απο το να φτιαχνει βολτόμετρα καλυτερα ειναι να ασχολειται με αυτα..,

βεβαια τα "κατεβαστήρια" ρυθμιζονται σε πενταψήφιες πόρτες αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

περισσότερες πληροφορίες εδώ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1637706#post1637706) :D

εισαι πολυ βλακας !!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
19/01/2010, 14:04
:rotflmao: :rotflmao:

McGyver
19/01/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
βεβαια τα "κατεβαστήρια" ρυθμιζονται σε πενταψήφιες πόρτες αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Εσύ να το ρυθμίσεις να παίζει στο εύρος 65536 - 66536 :evil: ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McGyver
19/01/2010, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι ειπε ρε μλκ μου παλι αυτος???:look:

White list principle ρε...

TROOPER
19/01/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
White list principle ρε...

μιλας με γριφους μαγε...:confused:

:lol:

McGyver
19/01/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μιλας με γριφους μαγε...:confused:

:lol:

Πάρε εσύ laptop αγόρι μου και θα σου setάρω εγώ ένα multi virtualized περιβάλλον να έχεις 2 PC σε ένα: ένα optimized για ασφάλεια (ebanking, κλπ) στο οποίο δε θα περνάει τίποτα κι ένα σε vDMZ να κατεβάζεις από παντού, να παίζεις online να βλέπεις τσοντούλες ανενόχλητος...

McGyver
19/01/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Πάρε εσύ laptop αγόρι μου και θα σου setάρω εγώ ένα multi virtualized περιβάλλον να έχεις 2 PC σε ένα: ένα optimized για ασφάλεια (ebanking, κλπ) στο οποίο δε θα περνάει τίποτα κι ένα σε vDMZ να κατεβάζεις από παντού, να παίζεις online να βλέπεις τσοντούλες ανενόχλητος...

Άμπρα κατάμπρα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cheos13
19/01/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι ειπε ρε μλκ μου παλι αυτος???:look:

Μc Gyver ειναι οτι θελει λεει!!!


Αν εχεις αποριες δες κ την σειρα!

Εχει πει - κανει κ καλυτερα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
19/01/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άμπρα κατάμπρα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εεεεε κοφ τις μαλακιες ετσι !!!:lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
19/01/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από cheos13
Μc Gyver ειναι οτι θελει λεει!!!


Αν εχεις αποριες δες κ την σειρα!

Εχει πει - κανει κ καλυτερα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εκεινος ηταν μαγκαιβερ.αυτος ειναι μακνταιβερ.μην μπερδευεσαι :winka:

:wave2:

McGyver
19/01/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτος ειναι μακνταιβερ

Άμα σου τραβήξω κανένα μανίκι (neopren) θα σου πω εγώ...

Nostra
19/01/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
να παίζεις online να βλέπεις τσοντούλες ανενόχλητος...

ts...ts....ts....

εξοικείωση με τις πιθανες παγίδες του ιντερνετ για να στηθεί ένα σωστό parental control λεγεται αυτο...


ακου "τσοντουλες" :look:

cheos13
19/01/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εκεινος ηταν μαγκαιβερ.αυτος ειναι μακνταιβερ.μην μπερδευεσαι :winka:

:wave2:




κ ειχα να τον ρωτησω πολλα......

:a35:

TROOPER
19/01/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άμα σου τραβήξω κανένα μανίκι (neopren) θα σου πω εγώ...

που θα το βρεις???:lol: :lol: :lol:

tyxeros
19/01/2010, 15:43
Ο υπολογιστης μπορει να καθαρισει απο αυτον τον ιο..... τουλαχιστον εγω τα καταφερα με τα παρακατω προγραμματα
Avira Free
Malwarebytes Antispyware (Free)
και το τελικο καθαρισμα εγινε με το Webroot Spy Sweeper.(oxi free)
Πρεπει να απενεργοποιεισεις το system restore και να γινει scan σε safe mode.

chr1s_86
20/01/2010, 01:14
Για τον Win32/Virut δεν χρειάζεται format, ΕΔΩ (http://www.avg-antivirus.com.au/avg_virus_removal.htm) υπάρχει removal tool που αν βρει τον ιο στη μνήμη κάνει scan στο επόμενο reboot και σε αντίθεση με άλλα εργαλεία κάνει CLEAN τα infected .exe και όχι διαγραφή. Δύο τρια περάσματα και καθάρισε. ;)

Επίσης ένα antivirus από μόνο του δεν είναι αρκετό, χρειάζονται και antimalware εργαλεία όπως το πολύ καλό Malwarebytes Anti-malware. Έχετε υπόψη ότι κάποια malware το εμποδίζουν να εγκατασταθεί ή να τρέξει σε μολυσμένο περιβάλλον αλλά συνήθως με rename του εκτελέσιμου της εγκατάστασης παίζει αλλιώς δοκιμάζετε κάτι άλλο.

Επίσης τα free antivirus είναι μια χαρά (avira, avast) αρκεί να γίνονται update τα definitions αλλά ξαναλέω από μόνα τους είναι η μισή προστασία. (antimalware+updates)

Επίσης κάποιος που έγραψε ότι βρήκε φάκελο windows_old μετά από format μάλλον δεν ξέρει τι είναι το format, σόρυ κιόλας.

:wave2:

(υγ: το πιο ασφαλές δίκτυο, είναι αυτό στο οποίο δεν είμαστε συνδεδεμένοι...)

Akatanomastos
20/01/2010, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86


(υγ: το πιο ασφαλές δίκτυο, είναι αυτό στο οποίο δεν είμαστε συνδεδεμένοι...)

το πιο ασφαλές δίκτυο

ειναι αυτο στο οποιο δεν μπαινουμε σε πορνοσαιτ:rotflmao:

McGyver
20/01/2010, 07:28
There's no place like 127.0.0.1 :winka: ...

Λεωνίδας
20/01/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
There's no place like 127.0.0.1 :winka: ... το 'χεις κάψει εσύ :lol:

McGyver
20/01/2010, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το 'χεις κάψει εσύ :lol:

Γιατί ρε Λεώ, έτσι δεν είναι;

Σηκώνεις έναν "ινδιάνο" τοπικά (σε ένα linux VM της πλάκας), τον setάρεις σε 20 λεπτά με mod_proxy, του πετάς κι ένα mod_clamav πάνω έτσι για το effect και είσαι τούμπανος...

Μη σου πω τώρα για XMail, POP3LINKS.TAB και *.IPMAP.TAB και emails@localhost μέσα από ClamAV filters...

:wave2:

Κι άμα με ξαναρωτήσει ο TROOPER εμένα για laptop να με χέσεις...

road spirit
20/01/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί ρε Λεώ, έτσι δεν είναι;

Σηκώνεις έναν "ινδιάνο" τοπικά (σε ένα linux VM της πλάκας), τον setάρεις σε 20 λεπτά με mod_proxy, του πετάς κι ένα mod_clamav πάνω έτσι για το effect και είσαι τούμπανος...

Μη σου πω τώρα για XMail, POP3LINKS.TAB και *.IPMAP.TAB και emails@localhost μέσα από ClamAV filters...

:wave2:

Κι άμα με ξαναρωτήσει ο TROOPER εμένα για laptop να με χέσεις... πουτάνα χόντα, το γάμησες το τρανσαλπ με τα ηλεκτρονικά :sad:

McGyver
20/01/2010, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
πουτάνα χόντα, το γάμησες το τρανσαλπ με τα ηλεκτρονικά :sad:

Aπό το 600άρι είχαν active - active ECU cluster :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Λεωνίδας
20/01/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί ρε Λεώ, έτσι δεν είναι;

Σηκώνεις έναν "ινδιάνο" τοπικά (σε ένα linux VM της πλάκας), τον setάρεις σε 20 λεπτά με mod_proxy, του πετάς κι ένα mod_clamav πάνω έτσι για το effect και είσαι τούμπανος...

Μη σου πω τώρα για XMail, POP3LINKS.TAB και *.IPMAP.TAB και emails@localhost μέσα από ClamAV filters...

:wave2:

Κι άμα με ξαναρωτήσει ο TROOPER εμένα για laptop να με χέσεις... εναλλακτικά βάζεις ένα firefox + noscript add-on, ένα avast και τίποτα άλλο :D

McGyver
20/01/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εναλλακτικά βάζεις ένα firefox + noscript add-on, ένα avast και τίποτα άλλο :D

Open source και freeware π@π@ριές :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Nostra
20/01/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί ρε Λεώ, έτσι δεν είναι;

Σηκώνεις έναν "ινδιάνο" τοπικά (σε ένα linux VM της πλάκας), τον setάρεις σε 20 λεπτά με mod_proxy, του πετάς κι ένα mod_clamav πάνω έτσι για το effect και είσαι τούμπανος...

Μη σου πω τώρα για XMail, POP3LINKS.TAB και *.IPMAP.TAB και emails@localhost μέσα από ClamAV filters...

:wave2:



μαλάκα....!!!

και μετά σου λέει ότι οι νιοπαντροι του δίνουν και καταλαβαίνουν...


φαντάσου όταν μείνει έγκυος η "ακούω α-μήναχες φωνές " τί εχουμε να ακουσουμε...

Λεωνίδας
20/01/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μαλάκα....!!!

και μετά σου λέει ότι οι νιοπαντροι του δίνουν και καταλαβαίνουν...


φαντάσου όταν μείνει έγγυος η "ακούω α-μήναχες φωνές " τί εχουμε να ακουσουμε... του δίνει του δίνει :a31: :a31: :a31:


:lol: :lol: :lol:

Tordan
20/01/2010, 17:30
κι εγώ έκανε το ίδιο και το πήγα στο μάστορα και είπε πως δε φτιάχνονταν και αναγκαστικά να πάρω καινούριο. εγώ είμαι κάτοχος ένα kredler floreta.

chr1s_86
21/01/2010, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
There's no place like 127.0.0.1 :winka: ...

και ::1 :D :cool:

Εχετλαίος
21/01/2010, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tordan
εγώ είμαι κάτοχος ένα kredler floreta.

Φτάνειειειειειειειειειειειειειειει!
Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

mats8282
22/01/2010, 00:09
Για λυστε μου ρε παιδια,οι κομπιουτεραδες,μια απορια....


22/1/2010 1:18:13 πμ Detected DNS cache poisoning attack

21/1/2010 11:37:08 μμ Detected covert channel exploit in ICMP packet

Σε μια ωρα καμμια 100αρια τετοια μυνηματα μου εβγαλε το antivirus απο το ιδιο source,τα πιο πολλα ειναι σαν το πρωτο....Διαβασα στο google μερικα πραγματα περι τουτου και μπορω να πω οτι δεν μου φαινεται και πολυ <<καλο>> το θεμα.....

:evil: