PDA

View Full Version : Γιατρέ μου είμαι πολύ άρρωστη????????????



code
19/01/2004, 09:47
...Κυριακή μεσημεράκι, ήλιος δυνατός, ζεστός... αποπλανητικός!!!

Πέντε soupersports μωρά... gsxr1000, zx9r, zx9r, R1, zx6r (το μικρούλι και το χαϊδεμένο της παρέας!!)
3 κόκκινα, 1 μπλε, ένα λευκό-μπλε, και... βρουυυυυμ, βρουυυυυυυμ, βρουυμ...., ξεκινάνε το ένα πίσω από το άλλο, σχηματίζοντας ένα μοναδικό φιδίσιο S!!!!!!!!
….βλέπεις, ακούς, οσφρίζεσαι, γεύεσαι και... το μούδιασμα στα χέρια αρχίζει, η αδρεναλίνη ανεβαίνει, οι χτύποι της καρδιάς αυξάνονται, το μυαλό απογειώνεται, η ανάσα κόβεται, και....


....το μέγα ερώτημα τίθεται.....

ακολουθείς το χτύπο της καρδιάς σου, μη λογαριάζοντας τίποτα και κανέναν, και... όπου σε βγάλει...,
ή
καρτερείς, υπομονετικά, βασανίστηκα, με όλο σου το είναι να είναι αλλού και εσύ εδώ, ...για τη δική σου ώρα, τη δική σου στιγμή... όταν έρθει... άν ποτέ έρθεί... έτσι όπως θε να ‘ρθει!!??!?!?!?!?!??!?!?!





Καλημέρα σας αλήτες, μηχανόβιοι, παλιοφορουμίτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!


σας πάω πολύ,
σας γουστάρω πολύ, πολύ,
σας χαίρομαι ακόμα περισσότερο
και....
σας Ζηλεύω Ε.Π.Ι.Κ.Υ.Ν.Δ.Η.Ν.Α.!!!!!!!!!!!!!!

almalibera
19/01/2004, 09:57
..."καρτερείς, υπομονετικά, βασανίστηκα, με όλο σου το είναι να είναι αλλού και εσύ εδώ, ...για τη δική σου ώρα, τη δική σου στιγμή... όταν έρθει... άν ποτέ έρθεί... έτσι όπως θε να ‘ρθει!!??!?!?!?!?!??!?!?!"


Αυτό ειναι και το πιο σωστό κατα την γνώμη μου

ΑΛΛΑ.....

στο χέρι σου είναι να γίνει η στιγμή πραγματικότητα....;)





(υπομονή.....υπομονή.....αλλα μην μεινουμε και με το όνειρο...)


Καλημερα και σε σενα!!!:)

Wizard13
19/01/2004, 10:20
Ώρες ώρες λέω είμαστε τρελλοί...
’λλες φορές σκέφτομαι ότι είμαστε κολλημένοι...

Τελικά, ποιός είναι τρελλός? Αυτός που έχει πάθος με κάτι? Αυτός που αγαπάει κάτι και θα κάνει τα πάντα για να το πετύχει?
Αυτός που έχει ένα όνειρο? Ένα στόχο?

Οι μάζα, αυτούς θεωρεί τρελλούς...

Ε ναί λοιπόν, αν η μάζα θέλει να με λέει τρελλό, είμαι :D

Και όλοι θέλουμε γιατρό γλυκιά μου ;)
Όχι τίποτα άλλο, αλλά η πλειοψηφία που ζει μια μίζερη και επίπεδη ζωή χωρίς νόημα, χωρίς πάθος και στόχους, αποφασίζει φασιστικά ότι εμείς θέλουμε γιατρό :confused:

Και εξηγώ για να μην παρεξηγηθώ, δεν μιλάω μόνο για τους μοτοσυκλετιστές, αλλά για κάθε μικρή κοινωνία/ομάδα που μοιράζεται κοινούς στόχουν/όνειρα και οι άλλοι τους θεωρούν εξαίρεση...

Καλή εβδομάδα σε όλους... Και αν η εβδομάδα ξεκινάει Κυριακή, για μένα ξεκίνησε υπέροχα και ας μην πήγα βόλτα με το μωρό μου... :cool:

cityfly
19/01/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από code

....το μέγα ερώτημα τίθεται.....

ακολουθείς το χτύπο της καρδιάς σου, μη λογαριάζοντας τίποτα και κανέναν, και... όπου σε βγάλει...,
ή
καρτερείς, υπομονετικά, βασανίστηκα, με όλο σου το είναι να είναι αλλού και εσύ εδώ, ...για τη δική σου ώρα, τη δική σου στιγμή... όταν έρθει... άν ποτέ έρθεί... έτσι όπως θε να ‘ρθει!!??!?!?!?!?!??!?!?!




το πρώτο είναι το ωραίο και το άλλο είναι μάλλον το σωστό

μου επιτρέπετε να το διατυπώσω λίγο (?) διαφορετικά


Τι προτιμάτε:
α) να έχετε φτάσει κάπου και να αγωνίζεστε κάθε μέρα για το καλύτερο σε ένα περιβάλλον αβέβαιο αλλά ένα περιβάλλον που σας αρέσει και να μπορείτε όποτε κοιτάτε πίσω να βλέπετε ότι η πορεία σας ήταν αποτέλεσμα δικών σας επιλογών όσο δύσκολες κι αν ήταν ή
β) να είσαστε αραχτοί σε ασφαλές αλλα ρουτινιάρικο περιβάλλον που δεν σας γεμίζει και όταν κοιτάτε πίσω να σκέφτεστε τι θα είχε συμβεί αν τότε... είχατε τολμήσει εκείνο και την άλλη φορά είχατε τολμήσει το άλλο;

(τώρα το α μπορεί να σας έχει οδηγήσει στον πάτο αλλά μπορεί και στην κορυφή, το β ενδεχομένως το ίδιο)

τι λέτε;

Wizard13
19/01/2004, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
τι θα είχε συμβεί αν τότε... είχατε τολμήσει εκείνο και την άλλη φορά είχατε τολμήσει το άλλο;

"Μετανοιώνουμε περισσότερο για πράγματα που δεν κάνουμε, παρά για πράγματα που κάνουμε" - Βαγγέλης Στραβουδάκης

cityfly
19/01/2004, 11:25
στραβουδάκης στραβουδάκης αλλά ο άνθρωπος μια χαρά βλέπει μπροστά του

;)

flavor
19/01/2004, 16:34
μην ανυσηχείς και όλα θα γίνουν γαλάτεια.
εγώ θα σου πρότείνα να ακολουθήσεις το μυαλό σου και όχι την καρδιά σου στην προκειμένη περίπτωση.
πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή για την μεγάλη στιγμή αλλά με σκέψη, ψάξιμο και συμβουλές από τους συμφορουμίτες σου σίγουρα θα καταλήξεις σε αυτό που θα πραγματοποιήσει τα όνειρα σου!!!
απλώς πρέπει να επισπεύσεις λίγο την κατάσταση γιατί πλησιάζει καλοκαίρι:p :D

MSF XX
19/01/2004, 20:14
ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΑΛΑΤΕΙΑ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΤΑΝ "ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ"?:p :p :p