PDA

View Full Version : power bikes-περιοδικό λαχείο



vakouz
20/01/2010, 14:27
Στο εξώφυλο του, πάνω δεξιά γράφει "super δώρο fleece για το λαιμό που γίνετε σκούφος". Ανοίγω λοιπόν τη συσκευασία και τίποτα. Ψάχνω στο πρακτορίο και τα άλλα τεύχη, επίσης τίποτα. Πέρνω λοιπόν στο περιοδικό και αφού με συνδέουν με διάφορους, ο τελευταίος τελικά, μου λέει ότι το δώρο δεν μπαίνει σε όλα τα περιοδικά αλλά περίπου στα μισά!
Για τους αναγνώστες δηλαδή δουλέυει κάπως σαν λαχείο, ένας στους δύο κερδίζει!!!
Επίσης, ότι αν ήθελα να βρω το δώρο, δεν έπρεπε να αγοράσω από εκει το τεύχος αλλά να ψάξω να το βρω.
Κάτι σαν κυνήγι χαμένου θησαυρού!!!
Μάλλον και αυτά τα παιχνίδια εντάσονται στις αλλαγές που κάνει το περιοδικό για τα 70 τεύχη του!:rotflmao:

Εχετλαίος
20/01/2010, 14:30
Το ίδιο έιχα πάθει και εγώ σα φαντάρος. Είχα αγοράσει μια τσόντα που είχε και βιντεοκασσέτα τσόντα μέσα, πάω στρατόπεδο να τη δούμε στο ΚΨΜ και δεν είχε τίποτε μέσα...
Ακόμα θυμάμαι τη φάπα που έπεσε καθότι είχαμε τσοντάρει πολλοί για να την αγοράσουμε...

Cpt. Haddock
20/01/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
[...] είχαμε τσοντάρει πολλοί για να την αγοράσουμε...

τουλάχιστον απο ετυμολογία το 'χετε


Ρε συ vakouz, η συσκευασία ήταν κρυφή και πολύπλοκη; Δηλαδή βλέποντας το περιοδικο κρεμασμένο δεν καταλάβαινες εαν έχει το δώρο ή όχι; :confused: :p

vakouz
20/01/2010, 14:39
Ρε συ vakouz, η συσκευασία ήταν κρυφή και πολύπλοκη; Δηλαδή βλέποντας το περιοδικο κρεμασμένο δεν καταλάβαινες εαν έχει το δώρο ή όχι; :confused: :p [/B][/QUOTE]

Απλή διάφανη ήταν, απλώς σκέφτηκα ότι μπορεί να είχαν μέσα κάποιο κουπόνι ή κάτι παρόμοιο.

H.A.Balafoutre
20/01/2010, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakouz
Στο εξώφυλο του, πάνω δεξιά γράφει "super δώρο fleece για το λαιμό που γίνετε σκούφος". Ανοίγω λοιπόν τη συσκευασία και τίποτα. Ψάχνω στο πρακτορίο και τα άλλα τεύχη, επίσης τίποτα. Πέρνω λοιπόν στο περιοδικό και αφού με συνδέουν με διάφορους, ο τελευταίος τελικά, μου λέει ότι το δώρο δεν μπαίνει σε όλα τα περιοδικά αλλά περίπου στα μισά!
Για τους αναγνώστες δηλαδή δουλέυει κάπως σαν λαχείο, ένας στους δύο κερδίζει!!!
Επίσης, ότι αν ήθελα να βρω το δώρο, δεν έπρεπε να αγοράσω από εκει το τεύχος αλλά να ψάξω να το βρω.
Κάτι σαν κυνήγι χαμένου θησαυρού!!!
Μάλλον και αυτά τα παιχνίδια εντάσονται στις αλλαγές που κάνει το περιοδικό για τα 70 τεύχη του!:rotflmao:

Αγαπητέ, πρίν 10 λεπτά αγόρασα την έκδοση με το fleece στα 6,5ευρώ μέσα σε ζελατίνα. Το απλό είχε 5,5ευρώ αλλά πάλι γράφει τη στάμπα για το fleece....είναι σαν τις κυριακάτικες εφημερίδες...η φούλ έκδοση είναι πιο ακριβή και πιο βαριά από την απλή.

Πιο από τα 2 πήρες?

OldMan
20/01/2010, 14:42
Άμα ήταν από αυτά τα "μαγικά" φλίσες που γίνονται σκούφος, μαντήλα, μπαντάνα, επιγονατίδα, θήκη πέους κ.λ.π. δεν εντοπίζεται εύκολα... :winka:

project.breeze
20/01/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakouz


Απλή διάφανη ήταν



Αυτό φοράς για σκούφο,απλά πέρα από σκούφος,μπαντάνα,φλις,φλάιτ,φλάιερ,πρες παπιέ κτλ είναι και ζελατίνα περιτυλίγματος

vakouz
20/01/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ, πρίν 10 λεπτά αγόρασα την έκδοση με το fleece στα 6,5ευρώ μέσα σε ζελατίνα. Το απλό είχε 5,5ευρώ αλλά πάλι γράφει τη στάμπα για το fleece....είναι σαν τις κυριακάτικες εφημερίδες...η φούλ έκδοση είναι πιο ακριβή και πιο βαριά από την απλή.

Πιο από τα 2 πήρες?

Δεν υπήρχε με 6,5 αλλά επειδή το σκέφτηκα και τους ρώτησα και γι' αυτό δεν ήξεραν αν υπάρχει και πιο ακριβή έκδοση. Επίσης με +1€ δεν λέγετε δώρο, αλλά προσφορά!

sapila racing
20/01/2010, 15:37
Το Power Bikes είναι περιοδικό ΓΤΠΚ, απορω ποιός το διαβάζει, πόσο μάλλον ποιός πληρώνει κιόλας για να το διαβάσει! :confused:

vangelis 64
20/01/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τουλάχιστον απο ετυμολογία το 'χετε
:lol: :lol: :lol:

Tordan
20/01/2010, 17:03
Εγώ είμαι κάτοχος ένα kreider floreta. Δε παίρνω περιοδικά. απάτη είναι! 5 ευρώ Για 1 οκά πλαστικό. Απάτη!

Tordan
20/01/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tordan
Εγώ είμαι κάτοχος ένα kreider floreta. Δε παίρνω περιοδικά. απάτη είναι! 5 ευρώ Για 1 οκά πλαστικό. Απάτη!

ξέρει κανένα πως αλλάζει η εικονίτσα εδώ δίπλα;

FestoNero
20/01/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αυτό φοράς για σκούφο,απλά πέρα από σκούφος,μπαντάνα,φλις,φλάιτ,φλάιερ,πρες παπιέ κτλ είναι και ζελατίνα περιτυλίγματος :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
Πόσο κάνει ρε παιδιά μία μπαλακλάβα;
Τσάμπα το χαρτί:uplate: :lol:

H.A.Balafoutre
20/01/2010, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Το Power Bikes είναι περιοδικό ΓΤΠΚ, απορω ποιός το διαβάζει, πόσο μάλλον ποιός πληρώνει κιόλας για να το διαβάσει! :confused:

Now that's an understatement....τόσο χάλια....εσύ όμως δεν έχεις περιοδικό να δούμε πως θα τα πας...

Κατά τα άλλα, ντάξει ξέρουμε τι είναι τα περιοδικά...αλλά αυτά έχουμε. Κατά καιρούς αν υπάρχει κάποιο θέμα με σχετικό ενδιαφέρον μπορεί να τα αγοράσουμε όλα...αυτά...

:wave2:

twat
20/01/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Το Power Bikes είναι περιοδικό ΓΤΠΚ, απορω ποιός το διαβάζει, πόσο μάλλον ποιός πληρώνει κιόλας για να το διαβάσει! :confused: Τι προτεινεις για διαβασμα??? απο περιοδικα μοτοσικλετας. (δεν υποστηριζω το powerbikes, απλη ερωτηση-συζητηση κανω):wave2:

sapila racing
20/01/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Τι προτεινεις για διαβασμα??? απο περιοδικα μοτοσικλετας. (δεν υποστηριζω το powerbikes, απλη ερωτηση-συζητηση κανω):wave2:

Μονο ξένα περιοδικά διαβάζω πλέον, κανεις πχ μια συνδρομή στο Bike και διαβαζεις πραγματικό και αντικειμενικό περιοδικό με πραγματική ύλη, τα Ελληνικά ειναι πλέον για διάβασμα στην τουαλέτα, και το Power Bikes ειναι το χειρότερο απο τα Ελληνικά.

Παλιότερα αγόραζα 0-300 και Μοτο, απο τα πρωτα τους τευχη μάλιστα και τα 2, αλλά πανε κι αυτα.

twat
20/01/2010, 18:44
Συμφωνω οτι τα ελληνικα περιοδικα ειναι για τον πουτσο, αν τα συγκρινεις με τα ξενα. πιστευω οτι χειροτερο ολων ειναι το 0-300. Ακομη πιστευω οτι το superbike magazine ειναι πολυ καλυτερο απο το BIKE. Αν δεν δοκιμασες το superbike στο προτεινω, μου αρεσει η γλωσσα και το χιουμορ τους, αλλα νομιζω ηδη θα εχεις διαβασει καποιο τευχος τους. Τελος παντων, σιγουρα και τα δυο ειναι μακραν καλυτερα απο τα αντιστοιχα ελληνικα. Αλλα δεν θα μπορουσε να ειναι κι αλλιως, ετσι δεν ειναι??? για πολλους πολλους λογους. Ευτυχως εμαθα αγγλικα...

project.breeze
20/01/2010, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
Πόσο κάνει ρε παιδιά μία μπαλακλάβα;



Σωστά...Δεν αξίζει τον κόπο

10-15€ οι επώνυμες κοστίζουν...

vakouz
21/01/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σωστά...Δεν αξίζει τον κόπο

10-15€ οι επώνυμες κοστίζουν...

Μα το θέμα δεν είναι το "δώρο", είναι η κοροιδία!
Μετά από τόσα χρόνια και τόσα ταξίδια αλίμονο αν δεν υπάρχει εξόπλισμος.

MG
21/01/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tordan
Εγώ είμαι κάτοχος ένα kreider floreta.


ρε τον πστ. δεν παιζεται! :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

ειναι κατι σα header σε ολα του τα μηνυματα!

sapila racing
21/01/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Συμφωνω οτι τα ελληνικα περιοδικα ειναι για τον πουτσο, αν τα συγκρινεις με τα ξενα. πιστευω οτι χειροτερο ολων ειναι το 0-300. Ακομη πιστευω οτι το superbike magazine ειναι πολυ καλυτερο απο το BIKE. Αν δεν δοκιμασες το superbike στο προτεινω, μου αρεσει η γλωσσα και το χιουμορ τους, αλλα νομιζω ηδη θα εχεις διαβασει καποιο τευχος τους. Τελος παντων, σιγουρα και τα δυο ειναι μακραν καλυτερα απο τα αντιστοιχα ελληνικα. Αλλα δεν θα μπορουσε να ειναι κι αλλιως, ετσι δεν ειναι??? για πολλους πολλους λογους. Ευτυχως εμαθα αγγλικα...

Πλάκα εχει και το superbike, αλλά το διάβαζα το 1990-95 μετα τους βαρέθηκα.
Πολύ καλή προσπάθεια που αξίζει αναγνώρισης ειναι το ebike που ειναι και δωρεάν!
Τα μόνα περιοδικά που αγοράζω πλέον ειναι κάποια ξένα για κλασσικές μοτο που εχω γραφτεί συνδρομητής.

Cpt. Haddock
21/01/2010, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τα μόνα περιοδικά που αγοράζω πλέον ειναι κάποια ξένα για κλασσικές μοτο που εχω γραφτεί συνδρομητής.

:wacko:


186297

Akatanomastos
21/01/2010, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

καλα, αυτα και αν ειναι μ@λ@κιες περιοδικα..

σε ενα τευχος που λεγε οτι εχει δωρο την ξανθια,

ανοιγω και εχει την μελαχροινη:mad:



απατεωνες:mad:


:D

CBRIDHS
21/01/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
καλα, αυτα και αν ειναι μ@λ@κιες περιοδικα..

σε ενα τευχος που λεγε οτι εχει δωρο την ξανθια,

ανοιγω και εχει την μελαχροινη:mad:



απατεωνες:mad:


:D


χαχαχαχα!!!!μηπως ειχε κ μπογια ξανθιας δωρο κ καταλαθος την πεταξες????:lol: :lol: :lol:

sapila racing
21/01/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

:rotflmao:

Και το superbike βάζει κατι αντίστοιχες, αλλα το κακό είναι οτι ειναι ολες Αγγλίδες
πχ
http://www.superbike.co.uk/imageBank/c/Chloe%20Honda%20CB1000R.jpg
και για σένα
http://www.superbike.co.uk/gallery/main.php?g2_itemId=4018

Ξερεις ποιό είναι το κακό με τα Αγγλικά μηχανάκια ε?
Το ίδιο πρόβλημα που ισχύει και για τις Αγγλίδες.

7 στις 10 κλπ κλπ... :lol: :lol: :wave2:

MikeG
21/01/2010, 16:05
Νομίζω από τα Ελληνικά, είναι τώρα το πιο σοβαρό.

http://www.ebike.gr/


:wave2:

Cpt. Haddock
21/01/2010, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ξερεις ποιό είναι το κακό με τα Αγγλικά μηχανάκια ε?
Το ίδιο πρόβλημα που ισχύει και για τις Αγγλίδες.
7 στις 10 κλπ κλπ... :lol: :lol: :wave2:

Δεν ξέρω ρε φίλε, με τις αγγλίδες δεν ειχα ποτέ πρόβλημα

(για τα μηχανάκια ειναι νωρίς να σου πω :lol: )

:beer:

notakos600
21/01/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
:rotflmao:

Και το superbike βάζει κατι αντίστοιχες, αλλα το κακό είναι οτι ειναι ολες Αγγλίδες
πχ
http://www.superbike.co.uk/imageBank/c/Chloe%20Honda%20CB1000R.jpg
και για σένα
http://www.superbike.co.uk/gallery/main.php?g2_itemId=4018

Ξερεις ποιό είναι το κακό με τα Αγγλικά μηχανάκια ε?
Το ίδιο πρόβλημα που ισχύει και για τις Αγγλίδες.

7 στις 10 κλπ κλπ... :lol: :lol: :wave2:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: