PDA

View Full Version : Διάσχιση Αλγερίας?



φατα μουτρα
20/01/2010, 14:30
Σκέφτομαι το καλοκαίρι να πάω Μαρόκο οδικώς και θα μου άρεσε να μην επιστρεψω απο την ίδια διαδρομη, αλλα να συνεχίσω Αλγερία Τυνησία και απο εκεί καράβι για Ιταλία.

Εχετε καμιά ιδέα για το πόσο αυτό το σχέδιο είναι εφικτό ?

road spirit
20/01/2010, 14:35
αν δεν κάνω λάθος τα σύνορα Μαρόκο - Αλγερία είναι κλειστά καθώς υπάρχει ένταση μεταξύ των 2 χωρών

φατα μουτρα
20/01/2010, 14:51
Μμμμ μάλλον έχεις δίκιο κάτι τέτοιο διάβασα και στο horizons unlimited

MikeG
20/01/2010, 14:52
Από διάφορα που έχω διαβάσει σε Horizons Unlimited & Adventure Rider, νομίζω ότι από κάποια σημεία μπορείς να μπεις, όμως με καθαρά δική σου ευθύνη & γενικότερα δεν σου εξασφαλίζουν τίποτα (ότι δε θα στη πέσουν και δε θα βρει παπάς να θάψει).

blueangel
20/01/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αν δεν κάνω λάθος τα σύνορα Μαρόκο - Αλγερία είναι κλειστά καθώς υπάρχει ένταση μεταξύ των 2 χωρών

Ακριβώς έτσι είναι!!!Συνήθως σε ευρωπαικά διαβατήρια από κάποια σημεία φυλασσόμενα κάνουν τα στραβά μάτια αλλά το θέμα είναι ότι στο αλγερινό έδαφος δεν σου παρέχεται ΚΑΜΙΑ ασφάλεια με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην προσωπική σου ακεραιότητα και στη μηχανή σου...:wave2:

Manuel650
20/01/2010, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αν δεν κάνω λάθος τα σύνορα Μαρόκο - Αλγερία είναι κλειστά καθώς υπάρχει ένταση μεταξύ των 2 χωρών

Ο πάντα έγκυρος ταξιδιωτικός οδηγός Lonely Planet γράφει για την Αλγερία:


The border with Morocco has been closed for some time due to ongoing political disputes.

Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ:

http://www.lonelyplanet.com/algeria/transport/getting-there-away

Uriah Heep
20/01/2010, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από φατα μουτρα
Σκέφτομαι το καλοκαίρι να πάω Μαρόκο οδικώς ...

Εχετε καμιά ιδέα για το πόσο αυτό το σχέδιο είναι εφικτό ?



Πρώτα παίρνουμε τηλέφωνο την πρεσβεία της Αλγερίας 210-7564191 και ρωτάμε πως βγαίνει η βίζα και μετά το ρίχνουμε στο ...ράδιο αρβύλα!

Την στιγμή που σου λέει ο υπάλληλος να προσκομίσεις και τις φωτοτυπίες των αεροπορικών εισιτηρίων σου, του λές ότι θα πας με μηχανή...
.
.
...και τότε σου λέει ότι ΔΕΝ σου δίνει βίζα για να πας με μηχανή! Απλά πράγματα!

Απο κεί και πέρα οι πιθανότητες είναι ελάχιστες για μεμονομένους να πάρουν βίζα (ταξιδεύοντας με μηχανή), όπως και στη Λιβύη (απόλυτα ασφαλής χώρα, γιατί συνοδεύεσαι man to man από ταξιδιωτικό(?) πράκτορα).

Μπορείς να προσπαθήσεις για τη βίζα και με άλλους δύσκολους τρόπους, αφού προηγουμένως έχεις κατανοήσει ότι αυτή η απαγόρευση είναι για το καλό σου. Η Αλγερία εξακολουθεί να είναι επικίνδυνος προορισμός, λόγω τρομοκρατικών ενεργειών, απαγωγών ξένων τουριστών κλπ κλπ.

Άσε που τα σύνορα με το Μαρόκο είναι κλειστά.

Ελπίζω μέχρι την άνοιξη, να καταφέρω να πάω -για τσάι στο Αλγέρι- με τη μηχανή και να σ΄ενημερώσω ...
.
.
...από πρώτο χέρι!

Πως? Δεν θέλω να γράφω ιστορίες γι΄αγρίους. Τα πράγματα "παίζουν" και την στιγμή που δεν είναι τίποτα σαφές, ο καθένας παίρνει τις ευθύνες του.


:beer: :beer: :beer:

emix24
21/01/2010, 13:33
Ειχα ακουσει απο καποιον οτι στην Αλγερια μπορει να σε απαγαγουν και να σε σκοτωσουν σχεδον αμεσως!!!
Δεν τους ενδιαφερει να παρουν λυτρα. Θελουν απλα να πληξουν τον τουρισμο.

φατα μουτρα
21/01/2010, 15:09
Σας ευχαριστώ πού για τις απαντήσεις παιδιά...
Απ οτι φαίνεται θα γυρίσω πάλι απο ευρώπη αφήνοντας την αλλη μισή μεσόγειο για του χρόνου :)

traveler1
24/01/2010, 09:40
Αλγερία δεν περνάς με τ ι π ο τα πάρε τηλεφ την πρεσβεία τους,

3φορές έχω σταματήσει αυτό το ταξίδι πριν καν ξεκινήσω λόγο τις

Αλγερίας

ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΑΛΓΕΡΙΑΣ. Βασ.Κωνσταντίνου 14 11635 ΑΘΗΝΑ / Τηλ. 210-7564191/192 ...

PanVas
24/01/2010, 12:00
Από τους πιο όμορφους. (http://www.youtube.com/watch?v=n8Bzj6Clxl0)

Gallos
04/02/2010, 10:55
Φίλε φατα μουτρα, σκοπεύω και εγώ να πάω Μαρόκο φέτος.Συγκεκριμένα, θέλω να είμαι εκεί στις 15 17 Ιουλίου.Έχω πολλούς φίλους εκεί όπως και στο Αλγέρι αλλά και στην Τυνησία.Εγώ θα πάω από την πάνω μεριά.Το Αλγέρι είναι ένα θέμα με την βίζα ποιο πολύ.Εντός των ήμερων θα ρωτήσω τους φίλους μου που είναι από εκεί όπως και την Πρεσβεία.Αν σε ενδιαφέρουν οι ημερομηνίες πες μου.Θέλω και εγώ να μου βγει σαν ένα μίνι γύρο μεσογείου, αλλά αν δεν γίνετε δεν νομίζω ότι πρέπει απαραίτητα να μην πας.Αποτελεί πρόκληση και εμπειρία από μόνο του.Όπως και έναν λόγο για να ξαναπάς ίσως μέσο από το Αλγέρι.Ένα θέμα που με απασχολεί, είναι η ζέστη σε αυτά τα μέρη.

φατα μουτρα
07/02/2010, 09:40
Γειά σου Gallos μάλλον οι ημερομηνίες μας συμπίπτουν.. δεν είμαι βέβαια σίγουρος γιατι είναι πολύ νωρίς αλλα δεν θα με χάλαγε να είχα παρέα στο ταξίδι. Θα είμαι δικάβαλος με την κοπελιά μου με ένα gs 1150 ταχύτητες ταξιδίου 120/130 στάσεις σχετικά συχνες . Μην το δένεις κόμπο αλλα το σκέφτομαι

Gallos
07/02/2010, 22:35
Και εγώ δικαβαλος θα είμαι με την κοπελιά(990 adventure). Ταχύτητες επίσης στα 120/130 με συχνές στάσεις.Έχεις σκεφτεί καθόλου την διαδρομή?Διανυκτερεύσεις κτλπ?

PanVas
23/03/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Ακριβώς έτσι είναι!!!Συνήθως σε ευρωπαικά διαβατήρια από κάποια σημεία φυλασσόμενα κάνουν τα στραβά μάτια αλλά το θέμα είναι ότι στο αλγερινό έδαφος δεν σου παρέχεται ΚΑΜΙΑ ασφάλεια με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην προσωπική σου ακεραιότητα και στη μηχανή σου...:wave2:
Σε παρακαλώ γίνε πιο συγκεκριμένος. Μιλάμε μόνο για είσοδο στην Αλγερία από Μαρόκο, ή γενικά; Τι εννοείς κάνουν τα στραβά μάτια...;
Τα παραπάνω που λες από που τα ξέρεις; Υπάρχει κάποιο λινκ; Θα βοηθούσε πολυ σε μελλοντικούς σχεδιασμούς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από traveler1
Αλγερία δεν περνάς με τ ι π ο τα πάρε τηλεφ την πρεσβεία τους,

3φορές έχω σταματήσει αυτό το ταξίδι πριν καν ξεκινήσω λόγο τις

Αλγερίας
Αναφέρεσαι για διάσχιση των συνόρων του Μαρόκο με στόχο τον γύρω της Μεσογείου, έτσι;



Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Ειχα ακουσει απο καποιον οτι στην Αλγερια μπορει να σε απαγαγουν και να σε σκοτωσουν σχεδον αμεσως!!!
Δεν τους ενδιαφερει να παρουν λυτρα. Θελουν απλα να πληξουν τον τουρισμο.
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:
Εντάξει. Όλη η ατάκα άκουσα από κάποιον κτλ είναι αστεία, αλλά το "να σε σκοτώσουν σχεδόν αμέσως" από τα καλύτερα που έχω ακούσει...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Πρώτα παίρνουμε τηλέφωνο την πρεσβεία της Αλγερίας 210-7564191 και ρωτάμε πως βγαίνει η βίζα και μετά το ρίχνουμε στο ...ράδιο αρβύλα!
......
Ελπίζω μέχρι την άνοιξη, να καταφέρω να πάω -για τσάι στο Αλγέρι- με τη μηχανή και να σ΄ενημερώσω ...
.
.
...από πρώτο χέρι!
Πως? Δεν θέλω να γράφω ιστορίες γι΄αγρίους. Τα πράγματα "παίζουν" και την στιγμή που δεν είναι τίποτα σαφές, ο καθένας παίρνει τις ευθύνες του.
:beer: :beer: :beer:

Φίλε Uriah θες να μας πεις περισσότερα για τα πλάνα σου και τις ταξιδιωτικές σου ανησυχίες;
:beer: :beer: :beer:

koulis19
23/03/2010, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από φατα μουτρα
Σας ευχαριστώ πού για τις απαντήσεις παιδιά...
Απ οτι φαίνεται θα γυρίσω πάλι απο ευρώπη αφήνοντας την αλλη μισή μεσόγειο για του χρόνου :) Τον φοβισατε τοσο πολυ που δεν θα κατεβει καν αφρικη.:lol: Φιλε για την Αλγερια μιλαμε.Οχι για τα υπολοιπα κρατη.Οπου και να πας παντως καλα να περασεις:beer:

Uriah Heep
23/03/2010, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas


Φίλε Uriah θες να μας πεις περισσότερα για τα πλάνα σου και τις ταξιδιωτικές σου ανησυχίες;



Στη συνημμένη φωτό είναι η βίζα εισόδου στην Αλγερία, Ιταλού ταξιδευτή με μηχανή πριν λίγο καιρό. Αυτές είναι χώρες-αρλούμπα και τα πάντα είναι ρευστά με τις βίζες.
Προσωπικά, βρήκα μια άκρη με πρόσκληση παλιόφιλου Αλγερινού που γνώρισα πριν 35 χρόνια στη Γαλλία. Τα προβλήματα όμως ήταν πολλά. Για παράδειγμα θα ‘πρεπε να μείνω μόνο στην πόλη Constantine, που ζει ο φίλος με την οικογένειά του κλπ κλπ

Από την άλλη δεν έχω τον γκαϊλέ να προχωρήσω προς Μαρόκο γιατί το γύρισα πριν 15 χρόνια. Την Τυνησία την επισκέφτηκα προ 3ετίας. Πιο ανατολικά το …what’s up κελεμπιοφόρο Κανταφοειδές σιμψιλέ, αντιστέκεται με ηρωισμό στον ατομικό μοτοσυκλετιστικό τουρισμό, παίζοντας με τα νεύρα μας.

Αποτέλεσμα? Θλιβόμενος πληγή αφορήτω, ενταφιάζω τα μέχρι πρότινος ημικατεργασμένα ταξιδιωτικά μου πλάνα και παίρνω νέες αποφάσεις, αναμένοντας την επιστροφή (εντός των ημερών) 2 φίλων από την Αίγυπτο.

Αίγυπτος? Τίποτα δεν είναι σίγουρο! Ο Σταύρος ,στο thread «η busa μου κι εγώ» που επεχείρησε ταξίδι με τη Hayabusa του στη χώρα των Φαραώ, έμεινε μια βδομάδα καθηλωμένος στα σύνορα λόγω Ραμαζανιού(!!!) σε φριχτές συνθήκες και απογοητευμένος την έκανε πίσω για Ισραήλ. Ποιος το φανταζότανε!

Αύριο-μεθαύριο μαθαίνω φρέσκα νέα για Αίγυπτο από τους φίλους από την Έδεσσα που επιστρέφουν και…
.
…ή την κάνω για Αίγυπτο (καρφί Τουρκία-Συρία-Ιορδανία),
.
…ή (δουλεύω εδώ και καιρό το σενάριο) να πάω αεροπορικώς στο Νέο Δελχί και να περιπλανηθώ … "my way", νοικιάζοντας μιά Enfield για ένα 20-25ήμερο στην Ινδία.

Τελικά έχει καμία σημασία ο προορισμός?

Καλά ταξίδια σ΄όλους!


:beer: :beer: :beer:

Uriah Heep
23/03/2010, 23:27
Και η φωτό της βίζας που ξέφυγε!


193313

PanVas
24/03/2010, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
................
Τελικά έχει καμία σημασία ο προορισμός?


Αυτό είναι το μόνο σίγουρο... Καμία.


Βασίλη λυπάμαι που το ακούω. Και έλεγα ότι κοίτα να δεις που ίσως και κανονιζόταν τίποτα καλό...

Από την άλλη έτσι είναι τα ταξίδια... Να οργανώνουμε, να ακυρώνουμε και πάλι από την αρχή. Όπως έχεις γράψει πολλές φορές, πες στον Θεό τα σχέδια σου κτλ κτλ...

Το πρότζεκτ για Δελχί ακούγεται πραγματικά πανέμορφο.

Όταν βρω χρόνο θα γράψω περισσότερα!

Ας μυρίσει λίγο Αλγερία για μας τις ανύπαντρες... (http://picasaweb.google.com/darko.ermenc/Algerie#)


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

TOMASKTM
24/03/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Αύριο-μεθαύριο μαθαίνω φρέσκα νέα για Αίγυπτο από τους φίλους από την Έδεσσα που επιστρέφουν και…
.


Μ.Τετάρτη γυρνάνε τελικά.σήμερα είναι Αλεξάνδρεια (οχι ημαθίας :lol: :lol: )
:wave2: :wave2: :wave2:

Manuel650
24/03/2010, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Στη συνημμένη φωτό είναι η βίζα εισόδου στην Αλγερία, Ιταλού ταξιδευτή με μηχανή πριν λίγο καιρό. Αυτές είναι χώρες-αρλούμπα και τα πάντα είναι ρευστά με τις βίζες.


Αίγυπτος? Τίποτα δεν είναι σίγουρο! Ο Σταύρος ,στο thread «η busa μου κι εγώ» που επεχείρησε ταξίδι με τη Hayabusa του στη χώρα των Φαραώ, έμεινε μια βδομάδα καθηλωμένος στα σύνορα λόγω Ραμαζανιού(!!!) σε φριχτές συνθήκες και απογοητευμένος την έκανε πίσω για Ισραήλ. Ποιος το φανταζότανε!



:beer: :beer: :beer:


In Salah, Tamanrasset, μυθικά μέρη τα οποία προσπαθήσαμε να προσεγγίσουμε κάπου στα τέλη της δεκαετίας του 1980. Είχαμε visa και μέχρι να πάμε εκεί κλείσανε τα σύνορα! Οι φρουροί μας σημάδευαν με τα όπλα τους και δεν καταλαβαίναμε γιατί...

Όσον αφορά την Αίγυπτο, οι αντιστάσεις των συνοριοφυλάκων στη μεθόριο με το Ισραήλ κάμφθηκαν με ένα 20δόλαρο μέσα στο πακέτο των Mallboro. To θέμα είναι αν επιτρέπουν τη διαδρομή, σε μεμονωμένους ταξιδιώτες, παράλληλα με το Νείλο μεταξύ Καίρου και Λούξορ.
Ελπίζω να σου πουν οι φίλοι σου, αξίζει...

Κρίμα! Πανέμορφες χώρες, τόσο κοντά και συγχρόνως τόσο μακρυά!


193464

Uriah Heep
02/04/2010, 09:54
Δυστυχώς, ακόμη και ο χώρος των Ταξιδιωτικών και ειδικά το ΙΕΡΟ "section" της ανταλλαγής πληροφοριών στον παρόντα διαδικτυακό ρεφενέ,
.
.
…πήρε την κατρακύλα!

Σημεία των καιρών. Υπέρτατη αξία η προβολή και ο φθηνός εντυπωσιασμός, επιπέδου κομμωτικού προθαλάμου!

Το σύνθημα είναι πλέον “αμύνεσθαι περί πάρτης”!


Περαστικά!

PanVas
04/04/2010, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Δυστυχώς, ακόμη και ο χώρος των Ταξιδιωτικών και ειδικά το ΙΕΡΟ "section" της ανταλλαγής πληροφοριών στον παρόντα διαδικτυακό ρεφενέ,
.
.
…πήρε την κατρακύλα!

Σημεία των καιρών. Υπέρτατη αξία η προβολή και ο φθηνός εντυπωσιασμός, επιπέδου κομμωτικού προθαλάμου!

Το σύνθημα είναι πλέον “αμύνεσθαι περί πάρτης”!


Περαστικά!


Θα συμφωνήσω απόλυτα...
Επιτέλους για την ηλικία σου είπες και κάτι σοβαρό...
Να συμπληρώσω, ότι το ιερό σέκτιον των Ταξιδιωτικών έχει πάρει την κατρακύλα από την στιγμή που θεοποιήθηκαν κάποιοι εδώ μέσα, ποστάροντας ειρωνικές φωτογραφίες από τα κάτω μπουρμπούτσαλα, μιας και η έλλειψη ακόμα και ελάχιστης καλλιτεχνικής φλέβας, δεν τους χάρισε ούτε μισή αξιόλογη φωτογραφία μετά από τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστικής ταξιδιωτικής ανησυχίας.
Προβλήματα με την πάρτη μας έχουμε όλοι, αλλά ελπίζω μέχρι αυτή την ηλικία να καταφέρουμε να τα λύσουμε...

Είναι 12 και κάτι εδώ στο Ιν Σαλάχ, μετά από 586 χιλιόμετρα μέσα στην απόλυτη έρημο της νότιας Αλγερίας, με 45 βαθμούς σχεδόν όλη την ημέρα, και μόλις διάβασα το πιο αστείο ποστ των τελευταίων ετών συμμετοχής μου σε τούτο εδώ το φόρουμ...

Η Βίζα για την Αλγερία, μετά από δύο μήνες ταλαιπωρίας ήρθε στα χέρια μας μόλις την Παρασκευή, πριν φύγουμε από Πάτρα για Ιταλία, και μέχρι εκείνη την στιγμή δεν είχαμε ιδέα τι θα προκύψει. Ναι είμαι (μαστε) προληπτικός/οί και δεν θέλαμε να το ανακοινώσουμε, γιατί κάποια άτομα εκπέμπουν υπερβολικά αρνητική ενέργεια, όταν νιώσουν ότι υπάρχουν και άλλα όντα σε τούτο εδώ τον κόσμο με άποψη και βιώματα. Όλο το ταξίδι είναι ένα λότο και κάθε μέρα που περνάει μόνο ο Θεός το ξέρει πως βγαίνουμε αλώβητοι και χωρίς απώλειες. Ας βρεθεί ένας σε αυτό τον κόσμο που αρνηθήκαμε (εγώ ή ο συνταξιδιώτης μου) να προσφέρουμε πληροφορίες και εγώ σταματάω από αύριο κιόλας να γράφω σε αυτό το φόρουμ, μπας και ανέβει λίγο το επίπεδο...

Την ίδια ακριβώς αντίδραση θα είχες και εσύ, είμαι απόλυτα σίγουρος. Απλά έτυχε τώρα και δεν ήσουν εσύ σε αυτό το ταξίδι αλλά κάποιος άλλος.

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη και σε αναμονή όλων των λεπτομερειών και πληροφοριών για έναν τέτοιο προορισμό με το τρόπο που το πραγματοποιούμε και το σχεδιάσαμε, μπορείς να χαζέψεις άλλα πρόσφατα ταξιδιωτικά με άλλους προορισμούς, σε αυτό το φόρουμ, που θα σου ξέφυγαν και δεν κέρασες ποτέ μπύρες.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

J.T.R
04/04/2010, 17:52
:rolleyes:

Uriah Heep
05/04/2010, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
...ποστάροντας ειρωνικές φωτογραφίες από τα κάτω μπουρμπούτσαλα, μιας και η έλλειψη ακόμα και ελάχιστης καλλιτεχνικής φλέβας, δεν τους χάρισε ούτε μισή αξιόλογη φωτογραφία μετά από τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστικής ταξιδιωτικής ανησυχίας.
Προβλήματα με την πάρτη μας έχουμε όλοι, αλλά ελπίζω μέχρι αυτή την ηλικία να καταφέρουμε να τα λύσουμε...

Σ’ ευχαριστώ βαθέως για τα κομπλιμάν!
.

.

... είμαι πολύ χειρότερος!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Ναι είμαι (μαστε) προληπτικός/οί και δεν θέλαμε να το ανακοινώσουμε, γιατί κάποια άτομα εκπέμπουν υπερβολικά αρνητική ενέργεια, όταν νιώσουν ότι υπάρχουν και άλλα όντα σε τούτο εδώ τον κόσμο με άποψη και βιώματα.

Ακραιφνώς κατινάμπλ η δικαιολογία...
.
.
...παρ΄όλ' αυτά, ελάττωσε λίγο τις ταινίες με τον Harry Potter!


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
από την στιγμή που θεοποιήθηκαν κάποιοι εδώ μέσα

...σιγάααααααααα, γιατί θα με πάρουν με τα λεμόνια!



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas

Είναι 12 και ...


Το "γύρισες" σε dramma ...αλά Άννα Βίσση!


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Απλά έτυχε τώρα και δεν ήσουν εσύ σε αυτό το ταξίδι αλλά κάποιος άλλος.


Δεν θα μπορούσα να ταξιδέψω αυτή την περίοδο,
.
.
...επειδή συμμετέχω στη χορωδία του Γηροκομείου (Πειραματικής Γηριατρικής) "Όσιος Πατάπιος", ψάλλοντας Πασχαλινά κοντάκια και απολυτίκια.



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Όλο το ταξίδι είναι ένα λότο και κάθε μέρα που περνάει μόνο ο Θεός το ξέρει πως βγαίνουμε αλώβητοι και χωρίς απώλειες.

Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές το έχω επαναλάβει, ότι αυτά τα ταξίδια είναι λιγότερο επικίνδυνα,
.
.
...κι από εκδρομή με την Φιλόπτωχο Αδελφότητα-Ταμείον Ελέους Κυριών και Δεσποινίδων "Η Οσιομάρτυς Φεβρωνία", για πιλγκριμάζ στους Αγίους Τόπους!


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
.... μπορείς να χαζέψεις άλλα πρόσφατα ταξιδιωτικά με άλλους προορισμούς, σε αυτό το φόρουμ, που θα σου ξέφυγαν και δεν κέρασες ποτέ μπύρες.

Ο γεροντολόγος που με κουράρει, μΕ έχει απαγορεύσει την ανάγνωση ταξιδιωτικών, γιατί παραμιλάω δυνατά το βράδυ στ΄αράβικα κι ενοχλώ τους υπόλοιπους τροφίμους στο θάλαμο.



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
... και εγώ σταματάω από αύριο κιόλας να γράφω σε αυτό το φόρουμ



don't do it Phaedon!!!








Καλή επάνοδο και προσεκτικά!




:beer: :beer: :beer:

J.T.R
05/04/2010, 10:39
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hillbilly
05/04/2010, 12:45
ιντα γινε δεν καταλαβα.αλλα το ταξιδι τελικα εγινε?θα γινει?

δεν ειχα στα σχεδια να ταξιδεψω σε αραβικες χωρες αλλα που ξερεις,αν ειναι καλο το ταξιδιωτικο μπορει και να αναθεωρησω της αποψεις μου.

οπως και να χει :beer:

BABISVFR
08/04/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Θα συμφωνήσω απόλυτα...
Επιτέλους για την ηλικία σου είπες και κάτι σοβαρό...
Να συμπληρώσω, ότι το ιερό σέκτιον των Ταξιδιωτικών έχει πάρει την κατρακύλα από την στιγμή που θεοποιήθηκαν κάποιοι εδώ μέσα, ποστάροντας ειρωνικές φωτογραφίες από τα κάτω μπουρμπούτσαλα, μιας και η έλλειψη ακόμα και ελάχιστης καλλιτεχνικής φλέβας, δεν τους χάρισε ούτε μισή αξιόλογη φωτογραφία μετά από τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστικής ταξιδιωτικής ανησυχίας.
Προβλήματα με την πάρτη μας έχουμε όλοι, αλλά ελπίζω μέχρι αυτή την ηλικία να καταφέρουμε να τα λύσουμε..

Είναι άδικο δυό πολλή καλοί μοτο-ταξιδευτές εδώ στο φόρουμ να παρεξηγιούνται. Παναγιώτη μην πέφτεις στην παγίδα της απρόσωπης ιντερνετικής επαφής. Ο Ουράια είναι καταπληκτικό άτομο που τον γνώρισαν φίλοι μου από γειτωνικό μοτο-site, και το χιούμορ του είναι χωρίς υπερβολή απερίγραπτο . Καλό ταξίδι και περιμένουμε με αγωνία την περιγραφή στα ταξιδιωτικά.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep

Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές το έχω επαναλάβει, ότι αυτά τα ταξίδια είναι λιγότερο επικίνδυνα,
.
.
...κι από εκδρομή με την Φιλόπτωχο Αδελφότητα-Ταμείον Ελέους Κυριών και Δεσποινίδων "Η Οσιομάρτυς Φεβρωνία", για πιλγκριμάζ στους Αγίους Τόπους!


Εδώ μήπως είσαι λίγο υπερβολικός αγαπητέ Ουράια ή τα μπερδεύεις τα πράγματα λόγω ηλικίας?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

BABISVFR
08/04/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
ιντα γινε δεν καταλαβα.αλλα το ταξιδι τελικα εγινε?θα γινει?



http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=100023&perpage=15&pagenumber=2


Ειναι σε εξέλιξη και θα είναι καταπληκτικό.:wave2:

Uriah Heep
08/04/2010, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από BABISVFR
Εδώ μήπως είσαι λίγο υπερβολικός αγαπητέ Ουράια ή τα μπερδεύεις τα πράγματα λόγω ηλικίας?


Μάλλον, εσύ μπερδεύεις την Κατερίνα Μπατζελή με την ...Αντζελίνα Τζολί, αγαπητέ...





:beer: :beer: :beer:

OldMan
09/04/2010, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από BABISVFR
Ο Ουράια είναι καταπληκτικό άτομο που τον γνώρισαν φίλοι μου από γειτωνικό μοτο-site, και το χιούμορ του είναι χωρίς υπερβολή απερίγραπτο .
Ακόμη πιο περίγραπτο είναι το limited edittion τσίπουρό του μαζί με τους hand-made μαρινάτους γαύρους του, αλλά είναι μοναχοφαγάς (και μοναχοπιοτής) γι αυτό και δεν τον χωνεύουμε ...!!! :smokin: :D

KaTaNaS
09/04/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ακόμη πιο περίγραπτο είναι το limited edittion τσίπουρό του μαζί με τους hand-made μαρινάτους γαύρους του, αλλά είναι μοναχοφαγάς (και μοναχοπιοτής) γι αυτό και δεν τον χωνεύουμε ...!!! :smokin: :D

Αντωνη βγαιναν καταλυτικα στην εποχη σου; :lol:

PanVas
17/05/2010, 09:52
Τώρα υπάρχει μπόλικο υλικό για μελέτη και ανάγνωση, σε περίπτωση που θελήσει κάποιος να πάει προς τα εκεί.

Τυνησία, Αλγερία. Good for the eyes! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=103618)


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: