PDA

View Full Version : Ερωτηση Περι Κλησεωσ



kalgeorge
30/05/2005, 22:15
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ.

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ::::eyepop:

ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ;;;;

ΡΩΤΑΩ ΔΙΟΤΙ.......

- ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ;;;;

- KAI NA ME KAΛΕΣΟΥΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΩ ΟΤΙ ΔΕΝ
ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΚΛΗΣΗ.

- ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ
ΤΗΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ ΣΩΣΤΑ, ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ :uplate: :rotflmao:

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΓΝΩΜΗ.......

Nik0s
30/05/2005, 22:21
Φίλε μου έχεις δίκιο σε όλα...

Από εμπειρία όμως σε συμβουλεύω να την πληρώσεις.
Αλλιώς το μόνο που θα καταφέρεις είναι να την πληρώσεις λίγο
αργότερα με προσαύξηση 92% και 15 ευρώ έξοδα δικαστηρίου.

ΕΚΤΟΣ εαν πιστεύεις οτι έχεις τα επιχειρήματα
να παραστείς στο δικαστήριο που ορίζεται μετά από κάποιες
μέρες εφόσον δεν πληρώσεις, και να
αθωωθείς.

Καλύτερα να πληρώσεις. Σπάσιμο, το ξέρω, αλλά τι να κάνεις....

:wave2:

Alexander
31/05/2005, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
- ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ
ΤΗΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ ΣΩΣΤΑ, ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ :uplate: :rotflmao:
Αυτό για το οποίο γελάς είναι λόγος για να σβηστεί η κλήση.
Πήγαινε στο αρμόδιο τμήμα, βρες τον υπεύθυνο και πες του όλα τα παραπάνω. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος πλέον για να σβηστεί μία κλήση.

crs-k
31/05/2005, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Αυτό για το οποίο γελάς είναι λόγος για να σβηστεί η κλήση.
Πήγαινε στο αρμόδιο τμήμα, βρες τον υπεύθυνο και πες του όλα τα παραπάνω. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος πλέον για να σβηστεί μία κλήση.


Αν παει ...

Παραδεχεται οτι αυτος ηταν ο παραβατης! :winka:

:lol: :rotflmao: :lol:

maintenance
31/05/2005, 08:36
ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΗ, ΛΑΘΟΣ ΜΑΡΚΑ, ΠΕΤΑ ΤΗ.:wave2:

kalgeorge
31/05/2005, 08:40
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΝ ΠΑΩ ΔΗΛΩΝΩ ΑΜΜΕΣΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ, ΟΠΟΤΕ.......

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΠΑΙΧΤΕΙ, ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΜΑΡΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΣΟ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.

ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ Γ@@@@@ ΤΟ Μ@@.

ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ, ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΟΥΤΕ ΠΛΑΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ:mad: :mad: :mad:

CyBeRseXX
31/05/2005, 08:52
pes oti pigaineis sto dikastirio kai se rotaei o dikastis.

D: Eiste o katoxos tis yp arithmon....... motosikletas?
K: Malista
D: Giati den plirosate tin klisi?

An apantiseis giati eixe grapsei lathos ti marka, tha gelasei o dikastis alla to prostimo tha parameinei k pithanotata me prosauksisi.

An pas sto astinomiko tmima na paraponetheis, tha sou pei to "organo" nai eixes parkarei paranoma kai kala ekane kai se egrapse. Epeidi den simeiose sosta tin marka, to prostimo paramenei giati o arithmos kikloforias einai sostos.

An tous xamogelaseis kai stis 2 periptoseis, kai tous peis na pane na g@m...ne, tha noioseis kallitera alla tha fas kai prostimo gia eksivrisi.

Isos aganaktiseis perissotero epeidi tha deis mixanakia parakrismena pano sto pezodromio ekso apo ta dikastiria i ligo poio kato apo to astinomiko tmima, ksekranotous, koutia na pernane me kokkino i na strivoun ekei pou apagoreuetai, alla esy efages tin klisi extes gia na eispraksoun i na deiksoun pros stigmin oti ekanan to xreos tous.. Plilrose tin na ksemperdeueis re Giorgo giati den vgazeis akri sto mp...lo pou legetai Athina.

kalgeorge
31/05/2005, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
pes oti pigaineis sto dikastirio kai se rotaei o dikastis.

D: Eiste o katoxos tis yp arithmon....... motosikletas?
K: Malista
D: Giati den plirosate tin klisi?

An apantiseis giati eixe grapsei lathos ti marka, tha gelasei o dikastis alla to prostimo tha parameinei k pithanotata me prosauksisi.

An pas sto astinomiko tmima na paraponetheis, tha sou pei to "organo" nai eixes parkarei paranoma kai kala ekane kai se egrapse. Epeidi den simeiose sosta tin marka, to prostimo paramenei giati o arithmos kikloforias einai sostos.

An tous xamogelaseis kai stis 2 periptoseis, kai tous peis na pane na g@m...ne, tha noioseis kallitera alla tha fas kai prostimo gia eksivrisi.

Isos aganaktiseis perissotero epeidi tha deis mixanakia parakrismena pano sto pezodromio ekso apo ta dikastiria i ligo poio kato apo to astinomiko tmima, ksekranotous, koutia na pernane me kokkino i na strivoun ekei pou apagoreuetai, alla esy efages tin klisi extes gia na eispraksoun i na deiksoun pros stigmin oti ekanan to xreos tous.. Plilrose tin na ksemperdeueis re Giorgo giati den vgazeis akri sto mp...lo pou legetai Athina.

ρε Μπιλυ δεν θα απαντησω γιατι ειχε γραψει λαθος μαρκα.
Θα πω ....ΠΟΙΑ ΚΛΗΣΗ;;;;;, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΗΣΗ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΙΞΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ.......ΜΑ ΑΥΤΗ ΑΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗ HONDA, EΓΩ ΕΧΩ KAWASAKI

crs-k
31/05/2005, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε Μπιλυ δεν θα απαντησω γιατι ειχε γραψει λαθος μαρκα.
Θα πω ....ΠΟΙΑ ΚΛΗΣΗ;;;;;, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΗΣΗ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΙΞΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ.......ΜΑ ΑΥΤΗ ΑΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗ HONDA, EΓΩ ΕΧΩ KAWASAKI


Εσυ θα πεις οτι πηγες στο δικαστηριο, γιατι σε πηρε τηλεφωνο καποιος που ΔΕΝ ξερεις και σου ειπε οτι σε βρηκε απο την πινακιδα σου!
Σου ειπε οτι κατα λαθος γραψανε λαθος ΑΡΙΘΜΟ στην κληση που του δωσανε και να πας στο δικαστηριο ΕΣΥ, μιας κι αυτος δεν ειναι χαζος για να παρουσιαστει!
ΔΕΝ ξερεις κανενα αλλο στοιχειο του, αλλα τον "πιστεψες" και πηγες!
Ουτε καν βρισκοσουνα εκει εκεινη την μερα!

:smokin:

kalgeorge
31/05/2005, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εσυ θα πεις οτι πηγες στο δικαστηριο, γιατι σε πηρε τηλεφωνο καποιος που ΔΕΝ ξερεις και σου ειπε οτι σε βρηκε απο την πινακιδα σου!
Σου ειπε οτι κατα λαθος γραψανε λαθος ΑΡΙΘΜΟ στην κληση που του δωσανε και να πας στο δικαστηριο ΕΣΥ, μιας κι αυτος δεν ειναι χαζος για να παρουσιαστει!
ΔΕΝ ξερεις κανενα αλλο στοιχειο του, αλλα τον "πιστεψες" και πηγες!
Ουτε καν βρισκοσουνα εκει εκεινη την μερα!

:smokin:


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ

afrotwin
31/05/2005, 09:20
8a pas ke 8a tous pis oti den exis mixanaki mono pinakida
ke sou ixe pesi sto pezodromio ke o mpatsos tin kolises opou vrike ke ekopse klisi eksou ke to la8os me tis markes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


i mipos na pis oti sou klepsane tin pinakida ke tin valane sto xonta pou egrapse o mpatsos
:eyepop: :look:

Μικρή Λουλού
31/05/2005, 09:23
ρε Γιωργο,πηγαινε πληρωσε το γαμηδι να τελειωνεις!!
αυτο που σου λεει ο Βασιλης ισχυει..
ειναι να μη σου τυχει..

mtsop
31/05/2005, 09:32
Απ' όσο ξέρω η παράνομη στάθμευση δεν είναι δικάσιμη, οπότε μην την πληρώσεις.
Και μετά από 4 χρόνια έχω την εντύπωση πως παραγράφεται, οπότε........

Είχα βρει και εγώ μια κλήση στη μηχανή μου πριν 3 χρόνια και δεν την πλήρωσα, ακόμα 1 χρόνος μένει και παραγράφεται!!!

Κανένας
31/05/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε Μπιλυ δεν θα απαντησω γιατι ειχε γραψει λαθος μαρκα.
Θα πω ....ΠΟΙΑ ΚΛΗΣΗ;;;;;, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΗΣΗ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΙΞΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ.......ΜΑ ΑΥΤΗ ΑΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗ HONDA, EΓΩ ΕΧΩ KAWASAKI εγώ την είχα παρκάρει κανονικά την μηχανή, αλλά Τώρα που το συζητάμε, στο πεζοδρόμιο ήταν όντως μια χοντα :wave2:

kalgeorge
31/05/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Απ' όσο ξέρω η παράνομη στάθμευση δεν είναι δικάσιμη, οπότε μην την πληρώσεις.
Και μετά από 4 χρόνια έχω την εντύπωση πως παραγράφεται, οπότε........

Είχα βρει και εγώ μια κλήση στη μηχανή μου πριν 3 χρόνια και δεν την πλήρωσα, ακόμα 1 χρόνος μένει και παραγράφεται!!!


νομιζω οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και μπαινει στη εφορια ή κατι τετοιο:wave2:

bartlal
31/05/2005, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop

Και μετά από 4 χρόνια έχω την εντύπωση πως παραγράφεται, οπότε........


:confused: :confused: :confused:
συγγνωμη, αλλα ισχυει μονο για τις μοτοσυκλετες αυτο? γιατι στα αυτοκινητα ισχυει για καμια 10αρια χρονια...για να μην πω 20. ασε που (ποτε αραγε θα γινει και αυτο???) θα πηγαινει κατευθειαν στην φορολογικη δηλωση... :wave2:

kalgeorge
31/05/2005, 10:17
NEOTEΡΑ..........

ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΣΙΜΗ

ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Η ΚΛΗΣΗ ΤΟΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ Η ΟΧΙ.

ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΑΛΕΙ ΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ

ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ (34 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΛΗΣΗ)

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ, ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑ@@@@ :mad:

maintenance
31/05/2005, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
NEOTEΡΑ..........

ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΣΙΜΗ

ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Η ΚΛΗΣΗ ΤΟΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ Η ΟΧΙ.

ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΑΛΕΙ ΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ

ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ (34 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΛΗΣΗ)

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ, ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑ@@@@ :mad:



2 ΣΕΛΙΔΕΣ........................ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ!

:wave2: :wave2: :wave2:

la_villa
31/05/2005, 13:34
Οι κλήσεις για παράνομη στάθμευση είναι διοικητικές και ΔΕΝ πάνε δικαστικά.
Εξάλλου δεν αναγράφουν και ημερομηνία δικαστηρίου όπως οι άλλες (π.χ κράνους ,ταχύτητας που δεν θυμάμαι πως τις ονομάζουν).
Ούτε πρόκειται να έρθουν προσαυξημένες για τον ίδιο λόγο.
Πάνε στον δήμο και αν είναι θα στείλει αυτός ειδοποίησει.


Υ.Γ μου ήρθε απο δήμο πατρέων ειδοποίηση να πλερώσω κλήση στάθμευσης τα χριστούγεννα.
Η κλήση έλεγε οτι πρέπει να πληρωθεί μέχρι 20/12 και η ημερομηνία ταχυδρομείου ήταν 26/12.:hypnotize :hypnotize
Εννοείτε ότι πήραν τα Αρ&^%α μου

mtsop
31/05/2005, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
νομιζω οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και μπαινει στη εφορια ή κατι τετοιο:wave2:

Μόνο κλήσεις από την δημοτική αστυνομία μπαίνουν στην εφορία

Lupo
31/05/2005, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Μόνο κλήσεις από την δημοτική αστυνομία μπαίνουν στην εφορία
Μπα.
Δεν νομίζω.
Έχω κι εγώ κάτι κλήσεις που άφησα επίτηδες απλήρωτες και πήγαν στην εφορία , αλλά δεν ήταν από δημοτική αστυνομία. Από τροχαία ήταν.

halandreos
31/05/2005, 21:18
Εμενα πριν 7-8 χρονια μου είχε έρθει κλήση από δήμο αθηναίων για παράνομη στάθμευση στην κυψέλη η οποια έγραφε μεν το νούμερο του αυτοκινητου αλλα άλλη μάρκα και χρώμα ,τους πήρα τηλ και η κλήση ακυρώθηκε (ελπίζω) .
:eek:
όντως όμως δεν είχα φάει εγώ την κλήση ,δεν είχα πάει ποτε στην κυψέλη με το αυτοκίνητο

stako
01/06/2005, 08:35
Για κράνος και κόκκινο μου ήρθαν από την εφορία προσαυξημένες κατά 110% περίπου..... Δηλαδή απο 310 και 340 ? αντίστοιχα.....

Be careful λοιπόν...............

:wave2:

mtsop
01/06/2005, 18:04
Παιδιά μιλάμε κλήσεις για παράνομη στάθμευση και μόνο.

Lupo
01/06/2005, 18:20
2η σελίδα στο thread και περίμενες να μείνουμε ακριβώς στο θέμα μας?
Ειδικά σ'αυτό το φόρουμ?
Και πολύ το πήγαμε αυτή τη φορά!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
01/06/2005, 18:21
Εμ, και συ στη Κυψέλη......



Αλλά τόσο κόπο για να μην πληρώσεις τελικά; :lol:

Εγώ πάντως αν δεν μπορούσα να τη σβήσω θα την πλήρωνα! Δεν είναι εποχές για τέτοια! Πληρώνουμε από παντού να δίνουμε και νταβατζιλίκι λόγο τόκων εν λέει!

free rider
02/06/2005, 07:52
φυλακή σε ολους...

νομίζετε οτι θα την γλυτώσετε????

κακοποιά στοιχεία...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

noble
14/12/2005, 22:21
τελικα μηπως γνωριζει καποιος στα σιγουρα αν οι κλησεις του δημου διαφερουν απο αυτες τις τροχαιας?
ηρθαν στη μητερα μου 3,απο το 2001-2003 και 2004
για παρανομη σταθμευση και βεβαια ηταν εκει σε ολες :lol:

sonic22
14/12/2005, 22:41
emena padso prin 2 xronia pou eixe gieni mia megali "skoupa" ston peiraia mou grapsane to dax gia stathmeusi se pezodromo... merika moto ta sikwsane kiolas...

kai adi gia honda ixan grapsei [marka: booster] apo ena autokolito pou eixe panw...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pados egw lew na plirwseis...
den ajizei tosi agonia kai pithano blejimo gia 50E

:beer: :beer:

adam_tsouk
14/12/2005, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

kai adi gia honda ixan grapsei [marka: booster] apo ena autokolito pou eixe panw...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:uplate: :rotflmao: :rotflmao:





Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22


pados egw lew na plirwseis...
den ajizei tosi agonia kai pithano blejimo gia 50E



τώωωωωωωωρραααα........ :lol:

Akefalos
15/12/2005, 00:29
Pare to xartaki,skise to se 50 isomeri kommatia kai enapothese ta prosektika ston pato enos kadou aporimaton.En synexeia ksise epeidiktika t'ar...ia sou kai synexise tis ypoloipes douleies sou...

Afou egrapse lathos marka de tha 'xeis provlima.

An kai vevaia den ksereis pote...Giortes erxontai...lefta tha theloun na mazepsoun...e apo pou les na ta paroun???????

la_villa
15/12/2005, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

kai adi gia honda ixan grapsei [marka: booster] apo ena autokolito pou eixe panw...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

βρε τους πίπες....
:lol: :lol: :lol:

οπότε και δικαστικά να πήγαινες θα την γλίτωνες

SAKIS.XT660X
15/12/2005, 22:45
Οσον αφορα τις κλησεις ο μονος τροπος να τις γλυτωσεις ειναι να εχεις μπαρμπα στο δημαρχειο ή κατι συναφη!
Περα απο την πλακα αν εχεις καποιον πολυ γνωστο στο δημο θα σου τις σβησει, απο κει και περα θα πρεπει να τις πληρωσεις γιατι ελεγχονται τα στοιχεια μεσα απο το ΚΕΠΥΟ , βρισκονται οι κατοχοι των οχηματων και στελνονται με το αφμ κλπ στοιχεια στο δημο οπου και βεβαιωνονται τα ποσα της παραβασης. Αν περαστει διμηνο απο την ημερομηνια της παραβασης τοτε μπαινουν και προσαυξησεις που σημαινει καλυτερα να πας εντος δεκα ημερών απο την ημερομηνια της παραβασης για να εχεις εκπτωση 10% επι του ποσού. Αν συνολικα μαζευτουν κλησεις που υπερβαινουν το ποσο των 293,47 ευρώ τοτε θα μπλοκαριστει η φορολογικη σου ενημεροτητα και θα πληρωσεις και τις προσαυξησεις που υπολογίζονται 1% καθε τελος του μηνα, δηλαδή 12% το χρόνο. Που ειναι σιγουρο οτι θα το πληρωσεις γιατι μεχρι να μαζεψει ο δημος ολα αυτά τα στοιχεια θα περασουν πολυ μηνες!!!!!

Υ.Γ. 1 Τωρα, που τα ξερω ολα αυτα? .... Η γυναικα μου ειναι ταμιας σε δήμο και της εχει τυχει αρχικό ποσο κλησεων 300,00 ευρω να έχει τριπλασιαστεί - Χωρις υπερβολές !!!!
Υ.Γ. 2 Αυτο σημαινει οτι εγω δεν πληρωνω καμμια κληση ( και της τροχαιας )
:lol: :lol: :wave2:

kalgeorge
16/12/2005, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAKIS.XT660X
Οσον αφορα τις κλησεις ο μονος τροπος να τις γλυτωσεις ειναι να εχεις μπαρμπα στο δημαρχειο ή κατι συναφη!
Περα απο την πλακα αν εχεις καποιον πολυ γνωστο στο δημο θα σου τις σβησει, απο κει και περα θα πρεπει να τις πληρωσεις γιατι ελεγχονται τα στοιχεια μεσα απο το ΚΕΠΥΟ , βρισκονται οι κατοχοι των οχηματων και στελνονται με το αφμ κλπ στοιχεια στο δημο οπου και βεβαιωνονται τα ποσα της παραβασης. Αν περαστει διμηνο απο την ημερομηνια της παραβασης τοτε μπαινουν και προσαυξησεις που σημαινει καλυτερα να πας εντος δεκα ημερών απο την ημερομηνια της παραβασης για να εχεις εκπτωση 10% επι του ποσού. Αν συνολικα μαζευτουν κλησεις που υπερβαινουν το ποσο των 293,47 ευρώ τοτε θα μπλοκαριστει η φορολογικη σου ενημεροτητα και θα πληρωσεις και τις προσαυξησεις που υπολογίζονται 1% καθε τελος του μηνα, δηλαδή 12% το χρόνο. Που ειναι σιγουρο οτι θα το πληρωσεις γιατι μεχρι να μαζεψει ο δημος ολα αυτά τα στοιχεια θα περασουν πολυ μηνες!!!!!

Υ.Γ. 1 Τωρα, που τα ξερω ολα αυτα? .... Η γυναικα μου ειναι ταμιας σε δήμο και της εχει τυχει αρχικό ποσο κλησεων 300,00 ευρω να έχει τριπλασιαστεί - Χωρις υπερβολές !!!!
Υ.Γ. 2 Αυτο σημαινει οτι εγω δεν πληρωνω καμμια κληση ( και της τροχαιας )
:lol: :lol: :wave2:

οι κλησεις σβηνονται ανετα αν εχεις καποιον γνωστο οχι μεγαλο κεφαλι, αλλα και του με τις κλησεις του δημου δεν ασχολειται κανεις,
Μα κανεις....

SAKIS.XT660X
16/12/2005, 09:26
Υ.Γ. 2 Αυτο σημαινει οτι εγω δεν πληρωνω καμμια κληση ( και της τροχαιας )
ολες οι κλησεις εδω και καιρο πανε στα εσοδα των δημων
και τα παραπανο που εγραψα ειναι για ολες τις κλησεις

afrotwin
16/12/2005, 09:30
ego palikaria mou exo agorasi to motosako mou stin patra eki evgala ke pinakides ke dilosa mia dief8insi stin patra an exo fai klisi apo rantar i apo oti dipote alo 8a exi pai stin patra
ke genika 8a me psaxnoun eki ke den 8a vriskoun tipota oute se efories oute pou8ena ke 8a ftasi kamia 4-5 xronia i istoria ke 8a petaxtoun sta skoupidia i klisis....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stefanos
16/12/2005, 10:22
Οι κλισεις για τροχαία παράβαση δεν πετιούνται στα σκουπίδια.
Γίνονται δικαστήρια όπου καταδικάζεσαι ερήμην και πρίν παραγραφεί το αδίκημα βγαίνει ένταλμα σύληψης.