PDA

View Full Version : Μπουφάν



SFERA
21/01/2010, 18:16
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΙΝΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ DAINESE ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΒΑΡΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟ Η ΜΑΙΜΟΥ ΙΔΙΚΑ ΣΤΑ CORDURA ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟ . ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ BERING ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ KORE ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ CORDURA
ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΗ ΧΑΜΙΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
:a022: :a33:

MikeG
21/01/2010, 18:21
Αρχικά καλωσήρθες.
Προσπάθησε να γράφεις με μικρούς χαρακτήρες & όχι μόνο με κεφαλαία.

Για δερμάτινα μπουφανάκια ρίξε αν θες μια ματιά εδώ : http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorrad-Leder-Jacken-Letaher-motorcycle-Leather-Jackets

Είναι τσεκαρισμένο το μαγαζί με πολύ καλές τιμές. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα Revit & τα Icon.



Τέλος, μεταφέρω το thread στη σωστή κατηγορία : Προστατευτικός Εξοπλισμός.


:wave2:

SFERA
21/01/2010, 18:33
σε ευχαριστώ αλλά δεν έχει και κάτι το ενδιαφέρον σε δερμάτινο
έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο;

MikeG
21/01/2010, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
σε ευχαριστώ αλλά δεν έχει και κάτι το ενδιαφέρον σε δερμάτινο
έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο;

Δε μπορώ να ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις (εννοώ εμφανισιακά).
Θα σου έλεγα πάντως να μη πας να τα χώσεις στη Dainese, αφού υπάρχουν και άλλες εταιρίες που βγάζουν ποιοτικά προϊόντα με καλύτερη τιμή.

Τσέκαρε γενικά τη Revit, Clover, Mtech για δέρμα.
Πρόσεξε να έχουν πάντα τα απαραίτητα προστατευτικά κόκκαλα. Επίσης να ξέρεις ότι στη βροχή και στο κρύο είναι σαφώς καλύτερο ένα μπουφάν χειμερινό cordura από ότι ένα δερμάτινο.




:wave2:

SVX
21/01/2010, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
σε ευχαριστώ αλλά δεν έχει και κάτι το ενδιαφέρον σε δερμάτινο
έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο;


σοβαρη γραμμη ή RAcing style?

Ορθια θεση οδηγησης Touring ή σκυφτη -αγωνιστική ?

SFERA
21/01/2010, 18:51
αν δεν κάνω λάθος αυτή που αγοράζουν απλά μπουφάν δεν τα περνούν για την προστασία τους άλλα να έχουν ένα
ένα μπουφάν για όλες τις χρίσης για καφέ και την έξοδο τους τα Σάββατα εγώ θέλω ένα σε racing style
για πραγματική προστασία
:beer:

SVX
21/01/2010, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
αν δεν κάνω λάθος αυτή που αγοράζουν απλά μπουφάν δεν τα περνούν για την προστασία τους άλλα να έχουν ένα
ένα μπουφάν για όλες τις χρίσης για καφέ και την έξοδο τους τα Σάββατα εγώ θέλω ένα σε racing style
για πραγματική προστασία
:beer:

εχεις SUpersport?


186310

MikeG
21/01/2010, 18:55
Δες τα δέρματα της Alpinestars στο Fc-moto.de . Αν και οι τιμές τους ξεφεύγουν κάπως.
Επίσης για σχετικά οικονομικά μπορείς να τσεκάρεις και στο www.louis.de



:wave2:

SFERA
21/01/2010, 18:57
πολλή ωραίο άλλα αν έχεις και την τιμή του;:hypnotize

SVX
21/01/2010, 19:02
απλα να εχεις υπ 'οψη οτι καποια απο τα δερματινα που ειναι φτιαγμενα στη φιλοσοφια της πιστας εχουν διατρητα τμηματα για αερισμο το καλοκαιρι



Υπαρχουν και μπουφαν αδιαβροχα με αρκετες επενδυσεις που ειναι & 4 εποχων ( ανοιγουν σε διαφορα τμηματα με φερμουαρ )

MikeG
21/01/2010, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
πολλή ωραίο άλλα αν έχεις και την τιμή του;:hypnotize


Check


http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Phoenix-Jacket-Waterproof/SubProducts/Revit-Phoenix-Jacket-Waterproof-0001

SFERA
21/01/2010, 19:11
το είδα το site αλλά θέλει και λίγο ψάξιμο γιατί είναι στα γερμανικά άλλα βρήκα και το site τι kore (www.motokore.gr)έχει ωραία προϊόντα για δες
και πες μου με την εμπειρία σου
:a25:

Nazgul
21/01/2010, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εχεις SUpersport?



πιο μπουφαν ειναι αυτο ρε svx?

jimtarasxt660x
21/01/2010, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nazgul
πιο μπουφαν ειναι αυτο ρε svx?

Revit replica :D

typhoon
21/01/2010, 19:18
Για την ποικιλία των απόψεων εγώ έχω να σου προτείνω (ειδικά για κορντούρα που έχω κι εγώ) αυτό (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/products.asp?id=1&sub=2) Δεν είναι άσχημες οι τιμές με την έκπτωση.Σίγουρα δεν ειναι σουπερ ντούπερ μπάνικα, αλλά είναι πολύ πρακτικά και φυσικά πολύ ζεστά για τον χειμώνα.(εχω το lenon, αλλά θα ψηνόμουν πολύ και για το inox, Πολυ καλή σχέση κόστους-αποδοσης)

jimtarasxt660x
21/01/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Για την ποικιλία των απόψεων εγώ έχω να σου προτείνω (ειδικά για κορντούρα που έχω κι εγώ) αυτό (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/products.asp?id=1&sub=2) Δεν είναι άσχημες οι τιμές με την έκπτωση.Σίγουρα δεν ειναι σουπερ ντούπερ μπάνικα, αλλά είναι πολύ πρακτικά και φυσικά πολύ ζεστά για τον χειμώνα.(εχω το lenon, αλλά θα ψηνόμουν πολύ και για το inox, Πολυ καλή σχέση κόστους-αποδοσης)

Έχω το Inox, κάλο μπουφανάκι αλλά πριν κανα 4 μήνες πήρα το Daytona...πολύ καλύτερο από το Inox...ισοθερμική επένδυση μέσα και ζώνη μέσης για καλύτερη εφαρμογή!
Επίσης πιο σκληρή προστασία πλάτης από του Inox:winka:

SFERA
21/01/2010, 19:30
ναι ok cordura αλλά δεν είναι μόνο το κρύο άλλα και η προστασία:uplate:

MikeG
21/01/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
ναι ok cordura αλλά δεν είναι μόνο το κρύο άλλα και η προστασία:uplate:


& οι καλές cordura είναι μια χαρά σε θέματα προστασίας :wave2:

SVX
21/01/2010, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Για την ποικιλία των απόψεων εγώ έχω να σου προτείνω (ειδικά για κορντούρα που έχω κι εγώ) αυτό (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/products.asp?id=1&sub=2) Δεν είναι άσχημες οι τιμές με την έκπτωση.

Με τα ιδια λεφτα και λιγοτερα παιρνει REVIT


186314

jimtarasxt660x
21/01/2010, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
& οι καλές cordura είναι μια χαρά σε θέματα προστασίας :wave2:


+1660

MikeG
21/01/2010, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Με τα ιδια λεφτα και λιγοτερα παιρνει REVIT

Μήτσο, δεν είναι απαραίτητα καλύτερα όλα τα Revit από όλα τα Colori. Η Colori, βγάζει αρκετά ποιοτικά προϊόντα με super after sales service, αφού ότι και αν πάθει σου το κάνει καινούριο, για μια ζωή.

Έχω το Dylan 3 και δεν έχει μπάσει ποτέ νερό, ενώ δεν έχει πάθει το παραμικρό. Να πω ότι το φοράω κάθε μέρα.

:wave2:

MAG/FMX
21/01/2010, 19:39
+100 για το REVIT .To DYLAN με ακουμπησε λιγο το υφασμα του κ με επιασε φαγουρα ενω παραλληλα εβγαλα την μπεμπελη:yuck:

SVX
21/01/2010, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μήτσο, δεν είναι απαραίτητα καλύτερα όλα τα Revit από όλα τα Colori. Η Colori, βγάζει αρκετά ποιοτικά προϊόντα με super after sales service, αφού ότι και αν πάθει σου το κάνει καινούριο, για μια ζωή.

Έχω το Dylan 3 και δεν έχει μπάσει ποτέ νερό, ενώ δεν έχει πάθει το παραμικρό. Να πω ότι το φοράω κάθε μέρα.

:wave2:


Κι εγω ετσι ελεγα....φιλαρακι μου ομως που παει βαλκανια και σε ολη την Ελλαδα ,επινε νερο στο ονομα τους παλιοτερα....και μετα απο καποιες κακες εμπειριες με βροχη (καλη βροχη) ΚΑΙ ενω ηταν να παρω COLORI για πρωτο μπουφαν μου ειπε "-παρτο...αμα θες ...μια χαρα ειναι ...αλλα απο αδιαβροχοποιηση.....λες και τα φτιαχνουν στην Ελλαδα...."

Και ο ανθρωπος δεν υπολογιζει ...αλλαξε 4 μηχανες σε 1μιση χρονο ....κιεχει αλλαξει περισσοτερα μπουφαν απο οτι θα χρειαζοταν

MikeG
21/01/2010, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Κι εγω ετσι ελεγα....φιλαρακι μου ομως που παει βαλκανια και σε ολη την Ελλαδα ,επινε νερο στο ονομα τους παλιοτερα....και μετα απο καποιες κακες εμπειριες με βροχη (καλη βροχη) ΚΑΙ ενω ηταν να παρω COLORI για πρωτο μπουφαν μου ειπε "-παρτο...αμα θες ...μια χαρα ειναι ...αλλα απο αδιαβροχοποιηση.....λες και τα φτιαχνουν στην Ελλαδα...."

Και ο ανθρωπος δεν υπολογιζει ...αλλαξε 4 μηχανες σε 1μιση χρονο ....κιεχει αλλαξει περισσοτερα μπουφαν απο οτι θα χρειαζοταν


Προσωπικά δε με έχει προδώσει ποτέ. Έτρωγα βροχή από τα Οινόφυτα μέχρι και τη Σύνδο θυμάμαι και όλα super.
Το είχα αγοράσει 300 και δε το μετανιώνω με τίποτα.


By the way έχω και Revit :wave2:

SFERA
21/01/2010, 19:43
η revit παίζει με πολλά υλικά κατασκευής στα μπουφάν της έχει cordura και condra και ανάλογος την μεμβράνη πάει και το κόστος
:beer:

MikeG
21/01/2010, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SFERA
η revit παίζει με πολλά υλικά κατασκευής στα μπουφάν της έχει cordura και condra και ανάλογος την μεμβράνη πάει και το κόστος
:beer:

Αυτό ακριβώς ισχύει για όλες τις εταιρίες :winka:

SFERA
21/01/2010, 19:57
ok εγώ αύριο θα επισκεφτώ την kore να δω τα προϊόντα από κοντά και θα σας πω γιατί αν είναι να δώσω και ένα σκασμό λεφτά και μετά δεν μου κάνει
τότε τι κάνουμε γιατί και όλες οι εταιρείες δεν έχουν και τα ίδια νούμερα…………………..
και παίζουν πόλη
:a53: