PDA

View Full Version : Honda Vfr 800 mod2000



Anubis
21/01/2010, 18:18
Καλησπερα σε ολους!!!Θα ηθελα εαν καποιος γνωριζει για το συγκεκριμενο μηχανακι να μου πει καποια πραγματα.Θα ειναι το 5 μου μηχανακι και δυστηχως δεν γνωριζω αρκετα για αυτο. Το μονο που ξερω ειναι οτι το γουσταρω τρελλα!!!
Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω με αγωνια!!!!

CB1-FAN
21/01/2010, 22:42
Αν εχεις επιλεξει αυτο το μοτορι εχεις κανει πoλυ καλη αγορα (εφοσον το πηρες και σε σωστη τιμη )

Ειναι γραναζωτο χωρις καδενα κινησης εκεντροφορου και αυτο σε βγαζει απο τους μπελαδες αντικαταστασης καδενας γλιστρες . Γενικα δεν προκειτε να βαρεσει ποτε ειναι αθραυστο .-
Ειναι δεκαεξαβαλβιδο ιντζεκσιον οπως και το τελαυταιο vfr δηλαδη δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το καινουριο , μονο ΑΒS δεν εχει .Εναι πανεμορφο δεν ζεστενετε οπως τα καινουρια (θα το εκτιμησεις το καλοκαιρι).

Α .. ειναι και πιο γρηγορο απο τα vtec

Kαλα χιλιομετρα και παντα ορθιος
...
.
.
.περισσοτερα εδω (http://vfrh.forumotion.net/portal.htm)

Anubis
24/01/2010, 09:15
Καλημερα!!!Ευχαριστω για την απαντηση!Εχθες πηρα την καινουρια μου κουκλα!!!Ειναι κοκκινη λιγο γριουλα(2000μοντελο)και με μονο 23.000χιλ!!!Οντως ειναι εκπληκτικο μηχανακι!!Πρωτο μου ταξιδι θα ειναι....Μισο λεπτο!Το εκανα ηδη!Θεσ/κη-Λαρισα με παγωνια και κλειστα Τεμπη οποτε ανεβηκα Στομιο και βγηκα Αγιοκαμπο μετα Αγια και τελος Λαρισα!Και χιονιζε απο Αγιοκαμπο μεχρι Εξω απο την Λαρισα!Ωραιο πρωτο ταξιδι!!!:beer:

ermisVFR
24/01/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anubis
Καλημερα!!!Ευχαριστω για την απαντηση!Εχθες πηρα την καινουρια μου κουκλα!!!Ειναι κοκκινη λιγο γριουλα(2000μοντελο)και με μονο 23.000χιλ!!!Οντως ειναι εκπληκτικο μηχανακι!!Πρωτο μου ταξιδι θα ειναι....Μισο λεπτο!Το εκανα ηδη!Θεσ/κη-Λαρισα με παγωνια και κλειστα Τεμπη οποτε ανεβηκα Στομιο και βγηκα Αγιοκαμπο μετα Αγια και τελος Λαρισα!Και χιονιζε απο Αγιοκαμπο μεχρι Εξω απο την Λαρισα!Ωραιο πρωτο ταξιδι!!!:beer:

Καλοτάξιδος.

Και μένα το πρώτο ταξίδι ήταν με χιόνι, 31 Δεκεμβρίου στον Ταύγετο :beer:

macrozan
25/01/2010, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB1-FAN
Αν εχεις επιλεξει αυτο το μοτορι εχεις κανει πoλυ καλη αγορα (εφοσον το πηρες και σε σωστη τιμη )

Ειναι γραναζωτο χωρις καδενα κινησης εκεντροφορου και αυτο σε βγαζει απο τους μπελαδες αντικαταστασης καδενας γλιστρες . Γενικα δεν προκειτε να βαρεσει ποτε ειναι αθραυστο .-
Ειναι δεκαεξαβαλβιδο ιντζεκσιον οπως και το τελαυταιο vfr δηλαδη δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το καινουριο , μονο ΑΒS δεν εχει .Εναι πανεμορφο δεν ζεστενετε οπως τα καινουρια (θα το εκτιμησεις το καλοκαιρι).

[Α .. ειναι και πιο γρηγορο απο τα vtec ]

Kαλα χιλιομετρα και παντα ορθιος
...
.
.
.περισσοτερα εδω (http://vfrh.forumotion.net/portal.htm)

Πες μας Φάνη τί πίνεις, ... και δώσε και σε μάς :rotflmao: :rotflmao:

harisvfr
26/01/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
Πες μας Φάνη τί πίνεις, ... και δώσε και σε μάς :rotflmao: :rotflmao:

Κρατήστε μου και μένα λίγο... :D

reinmeister
26/01/2010, 14:14
ειναι τυχερο που χει 180αρη στροφαλο αντι για 360αρη...στην δευτερη περιπτωση θα το ειχα στην κατοχη μου και θα ειχε υποφερει...

πολυ καλη επιλογη παρεμπιπτοντως...ειχα βρει κανα δυο καθαρα στα 3-3.5 χιλ...

Hell_Rider
26/01/2010, 15:00
Γεια σου Φιλαρακι !! καλως ηρθες στην παρεα μας !! εμπα και εδω να γνωριστουμε μιας και βλεπω οτι εισαι απο Λαρισα !

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=93023&perpage=15&pagenumber=1



:wave2:

CB1-FAN
27/01/2010, 19:41
Re: !! quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan Πες μας Φάνη τί πίνεις, ... και δώσε και σε μάς

harisvfr Κρατήστε μου και μένα λίγο...

:a9: :a9: :a44:

:lol: :lol: