PDA

View Full Version : διαιρουμενη η μπουφαν-παντελονι???



giannis21
22/01/2010, 21:47
γεια σε ολους.
η απορια απλη..διαιρουμενη δερματινη η μπουφαν και παντελονι ξεχωριστα?
για τουριστικη χρηση αλλα και καθημερινα(μπουφαν)
περιμενω αποψεις και εμπειριες.
να αναφερω επισης οτι σε ερωτηση π[ου εκανα σε πωλητη μου ειπε πως συνηθως τα πανω μερη απο τις διαιρουμενες ειναι λιγο κοντα και γιαυτο μου προτεινε ξεχωριστα μπουφαν παντελονι.

SeNNinhA
22/01/2010, 22:21
Σωστά σου τα είπε ο πωλητής. Κι εγώ αυτό θα σου έλεγα. Το μπουφάν της διαιρούμενης είναι αρκετά κοντό και δεν φοριέται μόνο του. Δεν έχει κανένα νόημα να πάρεις διαιρούμενη. Ή παίρνεις κανονική ολόσωμη ή μπουφάν παντελόνι. Απλά κοίτα να μπορούν να κουμπώσουν αυτά τα δύο.

ledz
22/01/2010, 22:40
Επειδη στην ιδια φαση ειμαι και γω, περα απο το πολυ σωστο περι μηκους που λεει και ο SeNNinhA, εχε υπ'οψη οτι τα περισσοτερα μπουφαν στις διαιρουμενες δεν εχουν τσεπες!

(μη γελατε δε το'χα δει μεχρι που δοκιμασα μια)

giannis21
23/01/2010, 00:11
ευχαριστω για τις απαντησεις,και γω μετα απο λιγο ψαξιμο προς τη λυση νο2 πηγαινα.τωρα μενει να βρω ενα καλο σετακι μπουφαν παντελονι!

ledz
23/01/2010, 00:17
Να σημειωσω οτι δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι ιδιας μαρκας μπουφαν παντελονι, με ελαχιστα λεφτα αλλαζεις τα φερμουαρ κ εισαι κομπλε (αν ειναι διαφορετικα).

Το λεω γιατι χρηματικα ειναι ακριβοτερο το σετ μπουφαν παντελονι απο την διαιρουμενη...

kostas_1100gs
23/01/2010, 02:09
Καλά σου είπε. Είναι κοντό το μπουφάν από την διερούμενη.
Χωριστά.

bentouza
24/01/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis21
ευχαριστω για τις απαντησεις,και γω μετα απο λιγο ψαξιμο προς τη λυση νο2 πηγαινα.τωρα μενει να βρω ενα καλο σετακι μπουφαν παντελονι!

τσεκαρε τοτε αυτα
http://www.spidi.it/spidi-jsp/index.jsp?page=products&id=1103&articolo=GARA%20LEATHER
http://www.spidi.it/spidi-jsp/index.jsp?lang=en

και μπες να δεις τιμες στο motorama.it
spidi φερνει το motomarket

MAG/FMX
24/01/2010, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis21
γεια σε ολους.
η απορια απλη..διαιρουμενη δερματινη η μπουφαν και παντελονι ξεχωριστα?
για τουριστικη χρηση αλλα και καθημερινα(μπουφαν)
περιμενω αποψεις και εμπειριες.
να αναφερω επισης οτι σε ερωτηση π[ου εκανα σε πωλητη μου ειπε πως συνηθως τα πανω μερη απο τις διαιρουμενες ειναι λιγο κοντα και γιαυτο μου προτεινε ξεχωριστα μπουφαν παντελονι.
Παιζουν santa monica{μπουφαν} k firefly{παντελονι} σχεδον αφορετα .Πες μου το σωματοτυπο σου να σου πω..........

ariona
25/01/2010, 00:20
Το μπουφάν στη διαιρούμενη forma είναι πιο κοντό όμως δένει καλύτερα από ξεχωριστά μπουφάν παντελόνι και αυτό γιατί στο σκέτο μπουφάν το σημείο που δένει το φερμουάρ είναι ραμμένο πάνω σε λάστιχο για περισσότερη άνεση!
Προτείνω!! Tι διαιρούμενη η οποια συνήθως δεν έχει και επενδύσει μέσα.. για χρίσει σε πιστα η βόλτες κοντινές γενικός πιο σπορ χρίσει, επίσης πιο βολική από την ολόσωμη!
Kαι για τουριστικη και καθημερινή χρίσει τα μπουφάν παντελόνι χωρίς ξύστρες!!!:);)

MitsosNaked
25/01/2010, 01:37
Άσχετο μέν, αλλά ολόσωμη(άν πέρασε απο το μυαλό σου) για ταξίδι απλά ξέχνα την. Εμένα το καλοκαίρι που ερχόμουνα απο Αλμυρό Αθήνα με έπιασε κόψιμο καραμπινάτο, και άν δέν είχα διαιρούμενη αλλά ολόσωμη θα την είχα κάτσει πολύ άσχημα τη βάρκα.....:lol: