PDA

View Full Version : Τέλος εποχής!!!



DIT
19/01/2004, 14:22
Οι σκέψεις μέσα στο μυαλό μου γυρνούν και με βασανίζουν κάθε στιγμή ιδιαίτερα τις τελευταίες δύο μέρες. Ακόμα και όταν οδηγάω -ενώ δεν θα έπρεπε- σκέφτομαι συνεχώς το ίδιο πράγμα, αυτό λέγεται εμμονή. Κατέληξα λοιπόν στην απόφαση οτι έφτασε η ώρα να ανανεώσω τα όπλα μου, κοινώς να δώσω το DT. Η μπλέ καλλονή θα αποχωριστεί τον ιππότη της!

Το κάνω φυσικά με βαριά καρδιά μιας και με αυτό το δίτροχο πλασματάκι έχουμε ζήσει τόοοοσα πολλά...

...θέλω να με συγχωρήσεις καλή μου φοράδα αλλά είναι στιγμή να πάρει άλλος τα γκέμια σου!!Σου υπόσχομαι οτι θα προσέξω σε ποιον θα σε δώσω και θα φροντίσω να σε επισκέπτομαι όσο πιο συχνά γίνεται. Θα πώ στον επόμενο πυροβολημένο οτι πρέπει να σου μιλάει γλυκά για να του κάνεις όλα τα κέφια και να σε χαϊδεύει πάντα πριν σε βγάζει βόλτα!!!!

Αντίο... :(

DEMINIO
19/01/2004, 17:05
...του χωρισμού η ώρα...

petridist
19/01/2004, 17:39
2 χρόνια και κάτι, τρελός έρωτας μεγάλη αγάπη....

όταν ήρθε η ώρα να το πουλήσω, και ενώ χρειαζόμουν τα χρήματα για να πάρω αυτό που έχω τωρα, έβρισκα προφάσεις για να το τρενάρω κλπ κλπ...

όταν βρήκα αγοραστή μαύρισε η καρδιά μου που θα την έδινα σε ένα ξένο..

και ήρθε ως εκ θαυματος ο αδερφός μου και είπε

'' ρε συ τη θέλω εγώ τη μηχανή''

καμπανάκια ηχήσαν στ'αυτιά μου, πεταξα σε 55 ουρανύς και τρελή χαρά που θα έμενε η μηχανή στην οικογένεια... και ακόμα είναι στην οικογένεια βέβαια.... στη Σαλαμίνα συγκεκριμένα.. και πηγαίνω και τη βλέπω συχνά...

Γιαυτό λέω οτι σε καταλαβαίνω απόλυτα.. σφίγγεται η καρδιά σου σε κάτι τέτοια..

’ντε να την ξέπεράσεις γρήγορα.. αφού δε γίνεται αλλιώς

Ora_Nihil
06/02/2004, 04:00
Το γράμμα σου με άγγιξε πολύ. Κάποτε είχα και εγώ ενα DT μοντέλο του '98. Πουλήθηκε το 2002 και με συνέννεση του αδελφού μου (το 'χαμε απο κοινού) Ήταν το μηχανάκι που αγάπησα περισσότερο. Ταξίδια (Πάτρα - Αθήνα όχι παραπάνω άντε και κανα Ζούμπερι, Σχοινιά). Μέσα στην πόλη (και Πάτρα αλλά έμενα τότε Αθήνα) μ' εβγαζε ασπροπρόσωπο (με άλλα 125αρια). Τι τρικάβαλα με συμφοιτητές και άλλες λοιπές καγκουριές.


Πολύ μου λείπει. Το αγόρασε συμπολίτης πατρινός. Το βλέπω το Ντιτάκι συχνά στη κίνηση της Πάτρας. Ο οδηγός του δεν έχει ιδέα όμως, δε με ξέρει.


Έζησα τα καλύτερά μου χρόνια πάνω σ' αυτό. :( ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ:(

NLS
06/02/2004, 08:22
(παρένθεση για το τελευταίο post - πως δεν σε ξέρει; δεν το πήρε από σένα; ωραίο πάντως να είσαι σε μικρή πόλη και να μπορείς να πετύχεις ξανά να δεις "χαμένα" σου πράγματα εύκολα - ε... και πρόσωπα)

και πάμε στο ζουμί DITάκο τι θα πάρεις τελικά; το nick θα το αλλάξεις;

το ultimate είναι πράγματι να βρίσεις γνωστό/φίλο/συγγενή να δώσεις κάτι... είναι σαν να το έδωσες δανεικό, σαν να το έχεις χωρίς να αναγκάζεσαι να το πληρώνεις και "απλά δεν θες να το χρησιμοποιείς κιόλας" (δηλ. ότι θα κάναμε αν είχαμε πολλά ευρά - στο γκαράζ, άτομο να το προσέχει και ας μην το ξανακαβαλήσω)

εγώ πάντως είχα ζοριστεί ΠΟΛΥ να δώσω το ΑΧ-1 (με τα WP των 150000), παρά το ότι πουλιέται εύκολα και είναι και καλό, έπεσα στην περίοδο που προτιμούσαν όλοι σκούτερ (τρομάαααααρα τους)... έτσι το πήρε φίλος ο οποίος ΑΡΧΙΚΑ το ήθελα για να το έχει ως μέσο ανταλλαγής με άλλο άλλου είδους (πληρώνοντας σε μένα δόση, αλλά να είναι σαν να δίνει μετρητά στο μαγαζί που θα έπαιρνε το άλλο), αλλά τελικά του καλάρεσε και το κράτησε... όμως αυτό είχε τελικά άσχημο αποτέλεσμα... 1ον το μηχανάκι έκανε 2-3 εγχειρήσεις ανοιχτής καρδιάς γιατί στα χέρια του ανακάλυψαν ότι στραβό έχει (και δεν έχει), 2ον και λόγω δυσκολιών και λόγω ότι τα έσκαγε στα συνεργεία, έκανα να πάρω ΕΣΤΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ λεφτά, ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ (!!!), ενώ τελικά βρήκαμε άλλη άκρη για να το πληρωθώ (πληρώνει τη δόση από κάποια ηλεκτρική συσκευή μου)

και το χειρότερο; το βλέπω το μηχανάκι και είναι μαρασμένο, σαν να μου λέει, άρε δόξες που είχαμε... σπασμένη μάσκα κλπ. - δεν θα το φτιάξει ποτέ μια και λογικά το έχει σαν κάτι ενδιάμεσο πια (με τόσες εγχειρήσεις) για κάτι άλλο

:(

ρε DIT ακούς; ΠΡΟΣΕΧΕ που θα το δώσεις... και οι λαμαρίνες έχουν ψυχή :)

DIT
06/02/2004, 12:56
Λέω να περάσω στην κατηγορία των μη βρωμούσων....τα 4Τ. Πολύ καλό το DT όπως περιγράφει και ο φίλος Nihil αλλά καιρός να περάσει σε νέο αίμα!!

Φυσικά όλα αυτά μετά το φανταριλίκι.....τώρα τα κεφάλια μέσα!!!!!

NLS
06/02/2004, 13:28
ξες αυτό έχει και καλά

"χάνεσαι" και όταν ξαναεμφανίζεσαι στον κόσμο των ζωντανών έχουν γίνει κοσμογονικές αλλαγές

ειδικά αν κάποιος ασχολείται με PC έχει πλάκα... φεύγεις με P4@3GHz, το οποίο στέλνεις για να πάρεις πια κάτι στην επιστροφή, και επιστρέφεις και βρίσκεις να έχουν όλοι P5@6GHz και να περιμένουν στα 7 :)

Ora_Nihil
06/02/2004, 22:17
NLS παρένθεση για το τελευταίο post - πως δεν σε ξέρει; δεν το πήρε από σένα; ωραίο πάντως να είσαι σε μικρή πόλη και να μπορείς να πετύχεις ξανά να δεις "χαμένα" σου πράγματα εύκολα - ε... και πρόσωπα)

To πούλησα σε έμπορο μεταχειρισμένων. Το παιδί το πήρε απο εκεί

NLS
06/02/2004, 22:29
ε άμα τον πετύχεις ξανά να του το πεις μια μέρα - να μάθεις και τι έπαθε μετά ή όχι :)

Ora_Nihil
06/02/2004, 22:32
Δεν τολμάω να το κάνω. Να πεταχτώ ξεκάρφωτος και να του πώ "γειά της συμπεριφέρεσαι καλά;"

Ora_Nihil
06/02/2004, 22:37
Ίσως μια μέρα να βρώ το θάρρος. Από την άλλη όμως θέλω να μάθω τη έχει συμβεί στο μηχανάκι ( ιστορία, ταξίδια και γενικά αν το έχει μαγαρήσει)

stefanos
06/02/2004, 23:13
λοιπόν να κάτι που δεν έχω ζήσει μέχρι τώρα.
Δεν έχω πουλήσει ποτέ τίποτα.
Βέβαια κάποιες φορές δεν έμεινε και τίποτα για πούλημα.
Πάντως έχω μερικά (τα πιο ρημάδια) στο γκαράζ, και μερικά ενθύμια απο τα υπόλοιπα.
Αλήθεια αφού δουλεύουν γιατί τα πουλάτε?
Περίεργες συνήθειες.

Και πως θα κυκλοφορείς φαντάρος ρε dit χωρίς μηχανάκι?

asmar
06/02/2004, 23:19
Εγω ευτυχώς ένα απο τα αγαπημένα μου μηχανάκια ίσως το πιο αγαπητό το πήρε ο κολλητός μου και έχω την χαρά να το κάνω ακόμη βόλτες όποτε βρισκόμαστε.

Πότε πας φαντάρος ρε;;
Επιδίωξε να πας οδηγός να σουζάρεις με ρέο!