PDA

View Full Version : Suzuzki DR-Z 400SM ή HONDA FMX;



downhill
31/05/2005, 12:41
Θέλει ο αδερφός μου να πάρει μια μοτοσυκλέτα Supermotard και είναι ανάμεσα στα μοντέλα του τίτλου.Εγώ προτιμώ το Suzuki αλλά του έχει "κολήσει" το FMX.Έχει κάποιος μία απο αυτές τις μηχανές να μου πει την άποψη του;

DUKASII
31/05/2005, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Θέλει ο αδερφός μου να πάρει μια μοτοσυκλέτα Supermotard και είναι ανάμεσα στα μοντέλα του τίτλου.Εγώ προτιμώ το Suzuki αλλά του έχει "κολήσει" το FMX.Έχει κάποιος μία απο αυτές τις μηχανές να μου πει την άποψη του;

φιλε...εγω δε ειχα κανενα απο τα 2 αλλα το ενα [dr-z 400 ] to ειχε ο Julius [αυτο με το συμβατικο μπροστινο ομως..και οχι με το καλυτερο up side down] αλλα σιγουρα θα μπορει να σου πει τα καλυτερα για το σουζουκάκι!
ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡΜΟΤΟ..!

ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΩ...ΑΚΟΥ ΦΜΞ...ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΜ ...ΣΤΕΡΕΟ..

idi
31/05/2005, 13:11
δεν υπαρχει κανενα θεμα παρακαλω παμε παρακατω

(τα σκατα με τα μπιφτεκια μαζι????)

παρακαλω να μη κανετε τετοια ερωτηματα και ξενερωνω .....

fmx ..... ρε τι σας κανει ο Σαρακακης μάγεια?

αλλα εχουν και αλλη τιμη ετσι?

maintenance
31/05/2005, 13:12
FMX; ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ................

ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΑΠΕΙΡΩΝ ΧΡΟΝΩΝ, ΣΕ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ:yuck:

DOMINATOR ΣΕ ΝΕΑ ΜΟΡΦΗ:lol: :lol: :lol:

SUZUKI XTΥΠΑ ΛΕΜΕ, ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΧΟΝΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ.

:wave2: :wave2: :wave2:

Julius
31/05/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Θέλει ο αδερφός μου να πάρει μια μοτοσυκλέτα Supermotard και είναι ανάμεσα στα μοντέλα του τίτλου.Εγώ προτιμώ το Suzuki αλλά του έχει "κολήσει" το FMX.Έχει κάποιος μία απο αυτές τις μηχανές να μου πει την άποψη του;

To Neo FMX ths Honda mono neo den einai, o arxaios kinitiras ton 650cc toy dominator me apodosh gyro sta 37 aloga ean thimame kala kai me varos gyro sta 175!!! ante geia diladi, kamia sxesh me sm oute to stisimo oute h apodosh oute oi anatiseis oute ta frena. h idia h honda to onomazei fun-moto gia thn plaka pou tha sou kanoune oi diplanoi me ta scooter sta fanaria

to drz apo thn allh to SM exei kinitira apo to "s" to politiko. o opoios vgazei 32 alogata peripoy kai to mixanaki einai 135 kila. Poly kalo stisimo, oi nees anartiseis einai safos kalyters apo tis palies kai ta frena einai dynamh (eidika to neo mprostino) kai o kinitiras einai idropsiktos kai testarismenos oti einai skilos kai oti den spaei. pista mpenei aneta alla vevaia logo elipshs alogaton mono gia xavale, ean thelei kati perisotero na parei to drz400e to katharoaimo.

A! to mono thetiko toy fmx apenanth sto drz einai h poio malakia kai anaftikh thesh odigishs alla auto tha mas apasxolisei meta thn syntaksh.

makaronachis
31/05/2005, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius


kai anaftikh thesh odigishs .
Anaftikh?Τι εννοείς;Θα πάρουν φωτιά τα κωλομέρια μας;

STOYBI
31/05/2005, 23:35
Εαν θελει κατι ανετο για την πολη και ομορφο χωρις να εχει και πολλες ινδιανικες απαιτησεις στον δρομο το FMX ειναι αρκετα καλο με τον κινητηρα παλιο μεν σε σχεδιαση αλλα απο τους πιο αξιοπιστους που εχουν βγει ποτε dominator 650.. Εαν θελει κατι πιο ελαφρυ με λιγοτερες απαιτησεις στην ανεση αλλα σαφως πιο ευελικτο και παιχνιδιαρικο τοτε drz 400 ..:rolleyes:

downhill
01/06/2005, 04:40
Βασικά τη μηχανή τη θέλει για να πηγαίνει στη δουλειά του και για cafe.Εξάλλου είναι νέος οδηγός,πριν 1,5 μηνα πήρε δίπλωμα.

idi
01/06/2005, 10:33
και γιατι δε χτυπαει ενα ΧΤ660Χ?

downhill
01/06/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και γιατι δε χτυπαει ενα ΧΤ660Χ?

Ξεπερνάει τον προυπολογισμό του...
Εκεί στο Akashi δε βγάζουν κανα motard;Πολύ γουστάρω την Kawa:)

idi
01/06/2005, 11:41
σωστοοοοοος

κοιτα η ΤΕΟΜΟΤΟ φτιαχνει ενα KLR με 17ρες ζαντες και αφτερμαρκετ τιμονι, εξατμιση, καθρεπτες, φλασακια και το εχει και παρα πολυ φτηνα (το πιο φτηνο ψευτο μοταρντ)

αλλα δεν ειναι super motard ρε φιλε...

για να λες οτι εχεις καλο εργαλειο πρεπει να αλλαξεις και τις σουπα αναρτησεις και τα φρενα με δρομου (οχι ον-οφφ)
ασε που ειναι βαρυ
παντως για τη πολη ειναι σουπερ

http://www.kawasaki.gr/Product.asp?catid=157&productid=70

Julius
01/06/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
σωστοοοοοος

κοιτα η ΤΕΟΜΟΤΟ φτιαχνει ενα KLR με 17ρες ζαντες και αφτερμαρκετ τιμονι, εξατμιση, καθρεπτες, φλασακια και το εχει και παρα πολυ φτηνα (το πιο φτηνο ψευτο μοταρντ)

αλλα δεν ειναι super motard ρε φιλε...

για να λες οτι εχεις καλο εργαλειο πρεπει να αλλαξεις και τις σουπα αναρτησεις και τα φρενα με δρομου (οχι ον-οφφ)

παντως για τη πολη ειναι σουπερ

ti les toy anthropou re G-idi


efoson einai kai neo odigos, DRZ400S na to parei metaxeirismeno kai ftiagmeno motard apo ton proigoumeno idioktith (tha vrei arketa)

tha ton volepsei 100% gia thn xrish pou to thelei (elayfri, eykinito, anthektiko) kai tha to sproksei paaaara poly eykola otan to apofasisei

idi
01/06/2005, 11:45
να μια φωτο


15731

DimST
01/06/2005, 13:25
Πολύ μονόπλευρα το βλέπετε το θέμα του fmx.
Δεν είναι στην κόψη του ξυραφιού σίγουρα όπως και σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες του drz-sm*.
Είναι ένα απλό, άσπαστο και 'γνωστό' μηχανάκι το οποίο θα καλύψει οποιονδήποτε θέλει άνετη, καθημερινή μετακίνηση με ένα αξιόπιστο, διασκεδαστικό και προσιτό μέσο.
Είναι ακριβώς μία φάση XT με καλά φρένα και ζάντες SM 17 ιντσών. Το σημαντικότερο, έχει ένα μοτέρ που έχει πολλά περιθώρια αύξησης απόδοσης, για όποιον ενδιαφέρεται.


*Το DRZ είναι καλύτερο αλλά το βρίσκω φάουλ γιατί χρησιμοποιεί το απλό και αδύναμο μοτέρ τη στιγμή που κάλιστα θα μπορούσαν να βάλουν το καλό (Ε) και να σπάσουν ταμεία.


Άσχετο αλλά θα το αναφέρω:
Το CCM404DS κάνει 1000Ε παραπάνω, έχει το καλό μοτέρ του drz και περιφεριακά ktm... Πραγματικά αν με ενδιέφερε η απόδοση η αξιοπιστία και η καθημερινή μετακίνηση νομίζω πως αυτό το μηχανάκι είναι η σαφέστατα καλύτερη επιλογή

downhill
01/06/2005, 13:37
[i]Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST

Άσχετο αλλά θα το αναφέρω:
Το CCM404DS κάνει 1000Ε παραπάνω, έχει το καλό μοτέρ του drz και περιφεριακά ktm... Πραγματικά αν με ενδιέφερε η απόδοση η αξιοπιστία και η καθημερινή μετακίνηση νομίζω πως αυτό το μηχανάκι είναι η σαφέστατα καλύτερη επιλογή

Το CCM του αρέσει αλλά δεν του βγαίνει το οικονομικο...

DimST
01/06/2005, 14:00
Την τελευταία φορά που είχα περάσει απο την αντιπροσωπία υπήρχαν δύο μεταχειρισμένα (ένα Ε και ένα DS) με λιγότερο απο 3.000χλμ με έναν χρόνο+ εγγύηση και κόστος κάπου στα 5-5500Ε. Νομίζω πως αξίζει τον κόπο, ας το ψάξει λίγο πρίν κάνει κίνηση:D

fotografos
10/07/2005, 09:58
filarako exw odigisei drz400 kai psilopeiragmeno exatmisi giannelli kai jet sto carbirater, apoti eida den trelathika ki olas, ektos apo ton oreo thorivo den exei katholou xamila, otan lew katholou katholou, gia na kaneis mia ikanopiitiki ekinisi thes to gazi na to anoigeis terma, apla den exei idieteri ropi!
ayta ta liga!