PDA

View Full Version : Επιτελους ηρθαν τα πολυεστερικα



gcrook
31/05/2005, 13:56
2 μηνες και κατι ψιλα ηθελε ο ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (απο 25 μερες και καλα...:mad: ), αλλα δε βαριεσαι.
Αρκει που θα εχω μηχανη ετοιμη τον Ιουλιο.
Επαναφερω και καποια παλια ποστ του stako.
Θα παω αυριο μεσημερι να τα παραλαβω και θα ενημερωσω για ποιοτητες και αλλες τετοιες σαχλαμαρες:D


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=6774

vlassos
03/06/2005, 19:56
Απλή περιέργεια..
Γιατί ενώ ήταν φθηνότερα από την ίδια την εταιρεία τα πήρες από τον εδω αντιπρόσωπο?
Εφαρμόζουν ικανοποιητικά ή θέλουν μετατροπές?
Ευχαριστώ

gcrook
04/06/2005, 02:03
Να σου πω.
Επειδη δεν εχω βγαλει ακομα πιστωτικη καρτα (εχω ενα ψιλοκολλημα δυστυχως..η μηπως ευτυχως;)..ναι τεσπα....αφησα τον Τζωρτζοπουλο να μπλεξει με τους Ιταλους, ωστε σε περιπτωση που κατι παει στραβα (λαθος πλαστικα πχ), να καθαρισει ο ιδιος.

Ασε που μεσω Τζωρτζοπουλο πετυχα και καλυτερη τιμη κατα κατι δεκαδες ευρω, μιας και κανει μαζικες παραγγελιες.

Τωρα αν εννοεις τον Σφακιανακη, η τον Κολιουση λεγοντας αντιπροσωπος, σου λεω απλως οτι θα μιλουσαμε σχεδον για τα διπλα λεφτα.


Τωρα τα πλαστικα δεν εχω προλαβει να τα παραλαβω, θα τα παρω μεσα στην επομενη βδομαδα, και θα τα φορεσω την μεθεπομενη να δω τι λενε απο ποιοτητα, πριν τα παω για βαψιμο.

Stay in touch.

vlassos
04/06/2005, 06:09
ok ευχαριστώ

adam_tsouk
05/06/2005, 18:05
Άντε ρε, επιτέλους.........


:beer: :beer: :beer: :beer:

free rider
05/06/2005, 18:26
Γιώργο φίλε μου...


αντε με το καλό...



























θα κεράσεις έμαθα απο την χαρά σου??
:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Tropeas
05/06/2005, 21:02
Αντε ρε Γιώργο , μπράβο, αλί σε μας...

stako
06/06/2005, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ασε που μεσω Τζωρτζοπουλο πετυχα και καλυτερη τιμη κατα κατι δεκαδες ευρω, μιας και κανει μαζικες παραγγελιες.


Τα πήρες τελικά ε? Πως πέτυχες καλύτερη τιμή??? Ένα σετ πήρες μόνο για σένα? Δηλαδή πόσο είχαν στο site και πόσο τα πήρες τελικά?

Απορίες............! :confused: :confused: :confused:

:smilea:

Πάντως εγώ είχα κάνει επαφή με τους Ιταλούς απευθείας και δεν βρήκα άκρη για να τα πάρω απευθείας..........

gcrook
11/06/2005, 01:54
Λοιπον σημερα παρελαβα τα πλαστικα.
Μια προσεκτικη επιθεωρηση με αφησε αρκετα ικανοποιημενο ως προς την ποιοτητα της κατασκευης.
Ειδικα οι βασεις για τη ζελατινα και τους καθρεπτες ηταν πολυ καλοφτιαγμενες και μεσα στη συσκευασια υπηρχαν και οι βιδες για τους καθρεπτες και την ζελατινα.

Αυτο που μου κακοφανηκε καπως ειναι καποιες κολλησεις κατα μηκος, ( προερχονται απο το καλουπι ετσι και αλλιως ) ,οι οποιες ελπιζω να μην δημιουργησουν προβλημα στον βαφεα.

Παντως δεν εχει καμια σχεση με κατι πολυεστερικα που εχω δει με τις "γαζες" να κρεμονται, τις γωνιες ροκανισμενες, αλλα σημεια πιο μαλακα αλλα πιο σκληρα, δηλαδη διαφορετικο παχος σε καποια σημεια απο καποια αλλα, κτλ.
Βεβαια δεν εχει την ποιοτητα και το φινιρισμα του εργοστασιακου, και ειναι και αρκετα πιο "μαλακο" λογω των υλικων που χρησιμοποιουνται, αλλα για τη μιση (και βγαλε) τιμη στην οποια τα πηρα θα αναλαβει ο βαφεας να τα "στρωσει". Οι τρυπες για τα φωτα τους αεραγωγους κτλ ειναι ισιες αρα δεν θα εχουμε προβλημα (ελπιζω) στην εφαρμογη.
Αυτο θα το ξερω απο βδομαδα μολις λυθουν τα πλαστικα και δοκιμασει ο μαστορας να το κουμπωσει πανω στη μηχανη.

Ειναι επισης ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ, (ελπιζω να ειναι και ανθεκτικο).

Οσο για την τιμη φιλε stako τα πηρα 350 ,οσο μου ειχαν πει απο την αρχη, ενω στο site κανουν λογο για 376, χωρις τα μεταφορικα.
Και αν γινει καμια στραβη θα καθαριζει ο Τζωρτζοπουλος...(το καλο που του θελω).

Μοναδικο παραπονο το γεγονος οτι περιμενα 70+ μερες απο την μερα που εγινε η παραγγελια ενω μου ειχαν πει 20-25. Στο τσακ γλυτωσαν το e-mail με τα παραπονα, ...λιγο πριν το στειλω στο cruciata πηρα τηλ στον Τζωρτζοπουλο και μου ειπαν οτι μολις τα παρελαβαν.:eek:

Αυτα.
Παντως για race replicas δεν το συζηταω καθολου, κωλοαξιζει ειδικα αν βγουν καλα τα street replicas που πηρα.

Τα λεμε απο βδομαδα.:wave2:

gcrook
11/06/2005, 02:05
Κατι βρηκα στο σαιτ μολις...

"All our fairing are made with the products of the highest quality available on the market. The attachment of the bike chassis on all our models are reinforced with carbon."

Αυτο το τελευταιο με το καρμπον που λεει ακουγεται καλο, αλλα δεν ειδα καποια χρωματικη διαφορα στα σημεια που δενει στο πλαισιο.
Θα το ξανατσεκαρω.

Α..κατι αλλο που ξεχασα.
Μεσα στο κιβωτιο ηρθε κατα λαθος και μια ζελατινα που δεν την πηρα γιατι δεν την ειχα παραγγειλει.
Κανω μια να την πιασω και τρελαθηκα, ηταν τοσο μαλακη σαν λαστιχενια σχεδον, και δεν ειχε επισης τρυπες για τα φερινγκ. Για αγωνιστικη χρηση παντως μια χαρα, δεν πρεπει να σπαει με τιποτα, και αμα σπασει δεν θα γεμισει τον τοπο κομματια.