PDA

View Full Version : Ευχαριστώ...



Prince-Garbage
25/01/2010, 12:26
... προτίστως το έτερον ήμιση που αφουγκράστηκε την επιθυμία μου... και δευτερευόντως την τύχη μου που είχα τη δυνατότητα στη ζωή μου να αποκτήσω τα δύο μηχανάκια που επιθυμούσα, με τη σειρά που επιθυμούσα... Τώρα θα μου πείτε: "σιγά ρε μεγάλε το απλησίαστο budget!"... ωστόσο θα μπορούσαν να υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην έχω τη δυνατότητα αυτή..

Η africa έφυγε λοιπόν... παρόλο το σύντομο χρονικό διάστημα της συμβίωσής μας θα την θυμάμαι πάντα σαν τον πρώτο μεγάλο έρωτα... Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι την ανακάλυψα αργά.. και είχα πια γεράσει...

Και ήρθε το κάτωθεν... Και κατάλαβα τι σημαίνει να έχεις πάνω από όλα φρένα, σφιχτό σύνολο, ροπή, (κάποια) τεχνολογία κ.λπ. κ.λπ... Την africa την αγάπησα... Το tdm μάλλον θα το λατρέψω..


186610

reinmeister
25/01/2010, 12:47
μιλας σοβαρα?

MikeG
25/01/2010, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μιλας σοβαρα?


Ε μετά την υπερμοτοσυκλέτα Άφρικα.... :bawl: :bawl: :bawl:

XJR_Billy
25/01/2010, 12:51
Καλοτάξιδη ρε φίλε και πάντα όρθιος !!!:beer: :beer:

Prince-Garbage
25/01/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μιλας σοβαρα?

Μετά από Kawasaki KLE και Africa... αχα... άλλωστε είμαι πολύ κρυωμένος για να αστειεύομαι..

MikeG
25/01/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Μετά από Kawasaki KLE και Africa... αχα... άλλωστε είμαι πολύ κρυωμένος για να αστειεύομαι..


:beer: :beer: :beer: :beer:


By the way, καλορίζικο!!


:wave2:

SVX
25/01/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Μετά από Kawasaki KLE και Africa... αχα... άλλωστε είμαι πολύ κρυωμένος για να αστειεύομαι..

Αστους να λενε ....ΚΑλοταξιδο το 2κυλινδρο.... :beer: :beer:

reinmeister
25/01/2010, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Μετά από Kawasaki KLE και Africa... αχα... άλλωστε είμαι πολύ κρυωμένος για να αστειεύομαι..

εφ οσον λοιπον δεν κανεις πλακα,καλοριζικο το εργαλειο και παντα ορθια και ασφαλη χιλιομετρα...

να το χαρεις οσο δεν παει...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

blueangel
25/01/2010, 12:54
Ρε σεις κουλάρετε λίγο οκ είναι γνωστή η κόντρα (και για πολλούς δικαιολογημένη) για τη συγκεκριμένη μηχανή το ταδε μου μιλάω που είναι υπερεκτιμημημένη όσο δεν παίρνει για να μην χαρακτηρίσω την έκφραση για τον...οπότε θα μπούν πολλά μπίπ αλλα ΕΛΕΟΣ το παλικάρι με αυτήν κάβλωσε και θέλησε σκόπιμο να το μοιραστεί μαζί μας...Ε μην του την πέσουμε με τη μία...Δεν είναι σωστό ρε παίδες!!!Γνώμη μου πάντα και πολύ φιλικά:wave2:

VALES
25/01/2010, 12:56
:a014: :a014: :a9: :a014: :a014:



Καλοτάξιδη και πάντα όρθιοι :beer: :beer: :beer:

Prince-Garbage
25/01/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Ρε σεις κουλάρετε λίγο οκ είναι γνωστή η κόντρα (και για πολλούς δικαιολογημένη) για τη συγκεκριμένη μηχανή το ταδε μου μιλάω που είναι υπερεκτιμημημένη όσο δεν παίρνει για να μην χαρακτηρίσω την έκφραση για τον...οπότε θα μπούν πολλά μπίπ αλλα ΕΛΕΟΣ το παλικάρι με αυτήν κάβλωσε και θέλησε σκόπιμο να το μοιραστεί μαζί μας...Ε μην του την πέσουμε με τη μία...Δεν είναι σωστό ρε παίδες!!!Γνώμη μου πάντα και πολύ φιλικά:wave2:


Αυτό που κάποιοι δικαιολογημένα δεν καταλαβαίνουν (ή καταλαβαίνουν αλλά δεν συμμερίζονται - επίσης δεκτό) είναι ότι οι μοτοσικλέτες δεν είναι για όλους hobby. Για κάποιους είναι (και) εργαλεία.

Τη δουλειά μου την έκανα μια χαρά με την africa. Στο tdm αναζητούσα το κάτι παραπάνω που σίγουρα έχει να δώσει. Αισθάνομαι μακράν πιο ασφαλής σε όλους τους τομείς (φρένα, αναρτήσεις), αισθάνομαι τη διαφορά στο γκάζι και στη ροπή του και, κυρίως, γνωρίζω ότι δεν θα το ξεπεράσω για πολύ καιρό, πάντα θα έχει κάτι παραπάνω να μου δώσει... Όχι γιατί είναι υπερμηχάνημα (όπως το busa του reinmeister)... Απλά επειδή εγώ είμαι κουλάδι..

Συνεπώς, ακόμα και η παρουσία μου εδώ θεωρείται καταχραστική, καθώς δίνω πολύ λιγότερα από αυτά που παίρνω.. Οπότε δεν μπορώ να μην σεβαστώ την όποια άποψη του καθενός, ό,τι κι αν πρεσβεύει ο καθένας..


Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
...

Τσάμπα παχαίνεις γιατρέ μου... Δεν έχει εντάσεις σ'αυτό το threadάκι.. (τουλάχιστον από μέρους μου, αν εσείς θέλετε να φαγωθείτε ελεύθερα.. :lol: ) (επίσης, thanx για το edit που έκανες :winka: )

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές... Να είστε όλοι καλά!

:wave2:

LOUKILOUK
25/01/2010, 13:54
Είναι υπέροχο συναίσθημα να πραγματοποιείς επιθυμίες σου...ή αλλιώς καύλες σου... :winka:
Καλορίζικο κ καλοτάξιδο...:beer:
:wave2:

Gi_4ce
25/01/2010, 14:02
Ωραιος μεγαλε!!!!

Ασε, τι εχω ακουσει κ εγω που στα 18 μου καταχρεωθηκα για να παρω nexus 500....

Το ΦΧαριστηθηκα και αυτο μετραει...

reinmeister
25/01/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Όχι γιατί είναι υπερμηχάνημα (όπως το busa του reinmeister)...


spam on...

υπερμηχανημα ειναι μονο το πουλι μου φιλος...το μηχανακι μου ειναι απλως ψιλοφτιαγμενο...:lol:

spam off...

road spirit
25/01/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
spam on...

υπερμηχανημα ειναι μονο το πουλι μου φιλος...:lol:

spam off...

με τι γάλα το ξαναγεμίζεις? :look:








:rotflmao: :bigcry:



@ Prince-Garbage : καλορίζικη, πάντα όρθιος :beer:

reinmeister
25/01/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με τι γάλα το ξαναγεμίζεις? :look:








:rotflmao: :bigcry:



@ Prince-Garbage : καλορίζικη, πάντα όρθιος :beer:

σκονη...:rotflmao: :rotflmao:

manhunter
25/01/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
σκονη...:rotflmao: :rotflmao:

Aπό βυζί???


:lol: :lol: :lol: :lol:

LsKostas
25/01/2010, 14:39
Να εισαι σιγουρος οτι θα το λατρεψεις.Ειναι τιμιο μηχανακι και δινει αυτο το κατι παραπανω που θες :beer: :beer: :beer:

harris_x
25/01/2010, 14:47
Καλορίζικο και καλοταξιδο!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
25/01/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Να εισαι σιγουρος οτι θα το λατρεψεις.Ειναι τιμιο μηχανακι και δινει αυτο το κατι παραπανω που θες :beer: :beer: :beer:

καλά.... πες ένα καλοτάξιδο κι άσε τα υπόλοιπα....

LsKostas
25/01/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
καλά.... πες ένα καλοτάξιδο κι άσε τα υπόλοιπα....


Πρεπει να τρως μεγαλο ζορι Sniper ...η "κριση" θα ειναι ... :lol:

sniper
25/01/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Πρεπει να τρως μεγαλο ζορι Sniper ...η "κριση" θα ειναι ... :lol:

Εγώ κανένα.....

:smokin:

LsKostas
25/01/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ κανένα.....

:smokin:

Μπραβο σου :wave2: Ολοι μας χαιρομαστε για σενα sniper


Προς στιγμη νομισαμε τα χειροτερα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
25/01/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Μπραβο σου :wave2: Ολοι μας χαιρομαστε για σενα sniper


Προς στιγμη νομισαμε τα χειροτερα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς που με νοιάζει η γνώμη σας.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

giannis21
03/02/2010, 21:54
φιλε μου καλοριζικο και καλοταξιδο.Σου ευχομαι να ευχαριστηθεις τη μοτο σου απιστευτα και παντα ορθιος..Τωρα οσο για αυτα που λεγονται μην δινεις και πολυ σημασια(στα κακοβουλα σχολια αναφερομαι..)
Πηρα και γω tdm.Εμενα δεν ηταν ονειρο ζωης,αλλα οταν εβαλα κατω καποιες παραμετρους,ειδα τι παιρνω με τα χρηματα που δινω και σκεφτηκα για ποια χρηση θελω την επομενη μηχανη μου κατεληξα οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη.Οποτε κοιτα εσυ να το χαρεις και οπως λες αμα δουμε οτι θελουμε κατι διαφορετικο μηχανες υπαρχουν!!εμεις να ειμαστε καλα.

Tpap
03/02/2010, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis21
μην δινεις και πολυ σημασια(στα κακοβουλα σχολια αναφερομαι..)
Πηρα και γω tdm.

έλιωσα λέμε.. :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry::rotflmao: :bigcry:

Shaolin Monk
03/02/2010, 22:17
Καλοριζικο και καλοταξιδο... :a09:

DAYMAN
03/02/2010, 22:45
Καλοτάξιδο να το χαρείς και να ταξιδεψεις πολλά και όμορφα χλμ μαζι του.Παντα όρθιος.:beer:

sakdrama
06/02/2010, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
... Τώρα θα μου πείτε: "σιγά ρε μεγάλε το απλησίαστο budget!"... ωστόσο θα μπορούσαν να υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην έχω τη δυνατότητα αυτή..

Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι την ανακάλυψα αργά.. και είχα πια γεράσει...

Και ήρθε το κάτωθεν... Και κατάλαβα τι σημαίνει να έχεις πάνω από όλα φρένα, σφιχτό σύνολο, ροπή, (κάποια) τεχνολογία κ.λπ. κ.λπ... Την africa την αγάπησα... Το tdm μάλλον θα το λατρέψω..

Καταρχας καλοριζικο-καλοταξιδο-και παντα ορθιοι
Αν τα εγραφα εγω αυτα δεν θα αλλαζα λέξη.
Οποτε μη μασας και γω το TDM μου το πηρα στα 41 μου με τα χιλια ζορια (οικονομικα), δεν λεει τιποτα αυτο ομως διοτι
οταν το καβαλαω αισθανομαι παλι νεος (ουχι καγκουρας ομως )
καθως επισης μερικα πραγματα αργουμε να τα ανακαλυψουμε στη ζωη μας και ειμαστε τυχεροι αν τα απολαυσουμε τελικα .

Αντε καλες βολτες...:beer:

sabayam
06/02/2010, 12:45
χμ....................ολοι εδω μεσα εισαστε σαν κατι κουκουβαγιες που το δικο της παιδι ειναι το πιο ομορφο απο καθε αλλο........

ο ενας μιλαει με μια αρχαιολογια του ετους 2002.....ο αλλος μιλαει για ενα βαπορι που αμα μπλεξει σε κινηση δραστηριοποιητε ολοκληρο το λιμενικο σωμα για να κανει μανουβερικ......


ο ανθρωπος με αυτο καυλωσε και αυτο πηρε & απο οικονομικης αποψης.......
τι ζορι τραβατε δε καταλαβαινω

πχ εγω κατα τη γνωμη μου το Busa ειναι μια μλκ και μιση & εχει ενα καραβι βιδες-πλαστικα πανω.... αν σε πιασει κανα tdm μεσα στη κινηση θα σου αλλαξει τον αδοξαστο λογο βαρους και ευκινησιας αλλα ενας αλλος καυλωνει με αυτο το μηχανακι για 2χλδ λογους..........δε μπορω να τον κατακρινω αν το βρισκει τελειο......γουστο του και καπελο του



τεσπα καλοριζικο φιλε το νεο αποκτημα και καλοταξιδο ελπιζουμε να το ευχαριστηθεις στο επακρον μεχρι να παρεις το επομενο.....μια χαρα για τη πολη ειναι και μια χαρα για ενα ηρεμο ταξιδι χωρις να αναζητας καγκουριες

GYROSCOP FENOM
06/02/2010, 12:48
με γεια φιλε, κουκλα ειναι η μηχανη σου .καλα χιλιομετρα :wave2:

BLiTzER
06/02/2010, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sabayam
χωρις να αναζητας καγκουριες

Μιλάμε ακόμα για TDM???

Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος ^^

costas81
12/02/2010, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με τι γάλα το ξαναγεμίζεις? :look:








:rotflmao: :bigcry:



@ Prince-Garbage : καλορίζικη, πάντα όρθιος :beer: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

McTalas
12/02/2010, 11:21
kalot`axidi kai kala xiliometra

matrix1979
31/07/2010, 05:10
Παιδες καλημερα.Αμα σας πω τι εχω παθει εδω και ενα μηνα θα παθετε.Παντρεμενος 4 χρονια η γυναικα μου καμια σχεση με μηχανες.Μου λεει δεν παιρνουμε ενα μικρο για μεσ'την πολη;Γιατι οχι της λεω.Και παιρνω το CBF125.Μετα απο 2 μηνες τσαρκας μου λεει δεν παει αλλο πιαστηκα,ολοι μας περνανε και κατι τετοια.Να παρουμε ενα μεγαλυτερο.Ο.Κ της λεω και προχθες της κουβαλαω ενα TDM-850 2000mdl.Μιλαμε επαθε πλακα τωρα γελανε και τ'αυτια της.Και τα δικα μου:rotflmao:

Tpap
31/07/2010, 07:11
Eυτυχώς τουλάστιχον, που η επιλογή της μηχανής έμεινε σε σένα.

Γιατί την απόφαση αγοράς, την έχεις χάσει... :rotflmao:





Καλούς δρόμους...:wave2: :beer:

alexxxcbr
31/07/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από matrix1979
Παιδες καλημερα.Αμα σας πω τι εχω παθει εδω και ενα μηνα θα παθετε.Παντρεμενος 4 χρονια η γυναικα μου καμια σχεση με μηχανες.Μου λεει δεν παιρνουμε ενα μικρο για μεσ'την πολη;Γιατι οχι της λεω.Και παιρνω το CBF125.Μετα απο 2 μηνες τσαρκας μου λεει δεν παει αλλο πιαστηκα,ολοι μας περνανε και κατι τετοια.Να παρουμε ενα μεγαλυτερο.Ο.Κ της λεω και προχθες της κουβαλαω ενα TDM-850 2000mdl.Μιλαμε επαθε πλακα τωρα γελανε και τ'αυτια της.Και τα δικα μου:rotflmao:




Ευτυχως που το πηρε αποφαση η γυναικα αλλιως.........



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SpeakeasyBlues
31/07/2010, 10:12
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sabayam
[B]χμ....................ολοι εδω μεσα εισαστε σαν κατι κουκουβαγιες που το δικο της παιδι ειναι το πιο ομορφο απο καθε αλλο........


Τι ειπες Αρχηγε!!!
Απαιχτο. :wacko:

matrix1979
01/08/2010, 16:24
Ασε Tpap,δεν λες καλα που εκατσε και η φαση με το TDM και το βρηκα αμεσως.Ουτε παραγγελια να το ειχα.4 μηνες το εψαχνα,η μλκ ηταν οτι ακουσα την γυναικα μου επειδη φοβοταν αλλιως.....Τελος καλο ολα καλα. Το πηρα!!!!!!!!!!!Δεν την παρεξηγω ομως γιατι ποτε δεν ειχε την εμπειρια της μηχανης.Ειδε κι εμενα οταν την γνωρισα, μολις ειχα αγορασει οικοπεδο στην Καρδια Θεσ/νικης οποτε ηταν λιγο ζορικα. :eyepop: 50μ ασφαλτο την μετρησα με ωμους και προσωπο:bigcry:

mikros boudas
01/08/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από matrix1979
Ασε Tpap,δεν λες καλα που εκατσε και η φαση με το TDM και το βρηκα αμεσως.Ουτε παραγγελια να το ειχα.4 μηνες το εψαχνα,η μλκ ηταν οτι ακουσα την γυναικα μου επειδη φοβοταν αλλιως.....Τελος καλο ολα καλα. Το πηρα!!!!!!!!!!!Δεν την παρεξηγω ομως γιατι ποτε δεν ειχε την εμπειρια της μηχανης.Ειδε κι εμενα οταν την γνωρισα, μολις ειχα αγορασει οικοπεδο στην Καρδια Θεσ/νικης οποτε ηταν λιγο ζορικα. :eyepop: 50μ ασφαλτο την μετρησα με ωμους και προσωπο:bigcry: γμτ δε χτιζεις:rotflmao: :beer:

matrix1979
01/08/2010, 16:40
:bigcry: Σοβαρα κι ελεγα να το δωσω αντιπαροχη:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:δεν πειραζει.