PDA

View Full Version : Για Κοιταξτε Εδω!!!!



GTZ750
01/06/2005, 09:13
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕΙ!!!!:wave2:
ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ?:confused:


15715

GTZ750
01/06/2005, 09:16
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΔΙΚΝΕΙΤΑΙ?ΤΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ?:confused: :confused:


15716

GTZ750
01/06/2005, 09:18
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΒΕΛΑΚΙΑ????:rotflmao:

idi
01/06/2005, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΒΕΛΑΚΙΑ????:rotflmao:

μα ειναι ξεκαθαρο λενε...

走るために生まれてきた、ハードボディ・スーパーネイキッド

軽量な車体、フューエルインジェクションを搭載したNinja ZX-9Rベースのエンジン、Ninjaで培われた走りに徹した装備。 
セクシーでありながらハイパフォーマンスを感じさせるスタイリング。

προσεξε εδω:

それは走るために生まれてきた、ハードボディ・スーパーネイキッドです。
「2004年モデルはパールブレイジングオレンジはそのままに、ニューカラーのメタリックスパークブラックとパッションレッドをラインナップ。」

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GTZ750
01/06/2005, 09:42
μηπως ειναι το 2005????????:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

GTZ750
01/06/2005, 09:58
αντε πειτε μου κιολας τι ειναι!!!!!:mad: :mad: :wave2: :wave2:

idi
01/06/2005, 10:18
δεν ειμαι ειδικος αλλα στη πρωτη φωτο αυτο το αξονακι στο "μοχλικο" αμα το αλλαξεις με μακρυτερο η κοντύτερο αλλαζει και το ηψος τησ ανάρτησης

στη δεύτερη εχει κατεβάσει τα καλάμια που λεει και ο free rider

και οι δυο αλλαγες επιδιώκουν αλλαγη στη γεωμετρία της μηχανης (αυτα μονο οι ειδικοι πρεπει να τα πειραζουν)

stratospr
01/06/2005, 10:19
Το σωληνάκι της πρώτης φωτό είναι ή η υπερχείληση του ρεζερβουάρ ή το σωληνάκι από την μπαταρία (αν δεν είναι κλειστού τύπου)

Τώρα για την δεύτερη φωτό απλά έχει κατεβάσει λίγο τις τιμονόπλακες που σημαίνει λίγο πιο γρήγορη γεωμετρία, άρα πιο ευέλικτο στις αλλαγές κλίσεων

stratospr
01/06/2005, 10:23
'Αλλα βλέπω, άλλα γράφω...

Μάλλον στην πρώτη φωτό δείχνει ότι έχει αλλάξει τα πλαϊνά λαμάκια του μοχλικου με πιο μεγάλα. Αυτό σημαίνει ότι έχει ψηλώσει το ύψος του πίσω μέρους με συνέπεια πάλι πιο γρήγορη γεωμετρία στο μηχανάκι

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
01/06/2005, 18:44
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ .......ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ .... ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΟΥ ΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 6-8 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ......

GTZ750
01/06/2005, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ .......ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ .... ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΟΥ ΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 6-8 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ......
καλα αυτο δεν νομιζω οτι ειναι τιποτα!!!!απλα συντονιζοντα!!!
εγω δεν εχω καταλαβει αυτο που ακουσα απο τον idi k z-badboy που ελεγαν οτι συντονιζει το τεποζικο!!!:confused: :confused: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
01/06/2005, 20:23
φιλαρακι μιλαμε για τρελο θορυβο .... αναμεσα στισ εξι με οχτω χιλιαδες στροφες ...χωρισ κρανοσ ειναι πολυ ενοχλητικο , τωρα για το τεποζιτο ... ενα χρονο ζητας... δεν εχω προσεξει κατι ... βεβαια φοραω bagster απο την τριτη μερα ... που ειναι η συζητηση των παιδιων για να μαθω περισσοτερα

BAD BOY
01/06/2005, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
καλα αυτο δεν νομιζω οτι ειναι τιποτα!!!!απλα συντονιζοντα!!!
εγω δεν εχω καταλαβει αυτο που ακουσα απο τον idi k z-badboy που ελεγαν οτι συντονιζει το τεποζικο!!!:confused: :confused: :wave2: ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ.ΝΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ...ΦΙΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟ...ΣΥΝΕΧΕΣ...ΦΙΟΥΟΥΟΥΟΥ ΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ...ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ...ΠΛΑΦ.ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΝΑΘΗΜΙΑΣΕΙΣ.ΟΛΑ ΟΚ:beer:

BAD BOY
01/06/2005, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ .......ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ .... ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΟΥ ΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 6-8 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ...... ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.ΣΥΜΒΟΥΛΗ...ΦΟΡΑ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΕΝΑ ΔΑΧΤΥΛΟ ΠΑΝΩ...:beer: :wave2:

GTZ750
01/06/2005, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
... που ειναι η συζητηση των παιδιων για να μαθω περισσοτερα
την ειχαμε κανει life!!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
01/06/2005, 21:32
Δοξα τον θεο,και νομιζα οτι μονο το δικο μου ρεζερβουαρ σφυριζει!
Μαλλον ειναι τοσο πολυ γρηγορα τα Ζ,που ξεφτιλιζει οτι κινειται,οποτε σφυριζει δηθεν ''σας εσχισα τραλαλααααα λα λααααααα φιουυ φιουυυυυυυ''
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Το κερατο μου με αυτες τις μανετες,ειδικα του συμπλεκτη,θα την ξεριζωσω και θα τις πεταω καρφωτες

:beer:

geo-r-Z'
01/06/2005, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δεν ειμαι ειδικος αλλα στη πρωτη φωτο αυτο το αξονακι στο "μοχλικο" αμα το αλλαξεις με μακρυτερο η κοντύτερο αλλαζει και το ηψος τησ ανάρτησης

στη δεύτερη εχει κατεβάσει τα καλάμια που λεει και ο free rider

και οι δυο αλλαγες επιδιώκουν αλλαγη στη γεωμετρία της μηχανης (αυτα μονο οι ειδικοι πρεπει να τα πειραζουν)

ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ 'ειδικοι'
ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ (ΠΙΣΤΑ)
Η ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΙΑΔΟΧΙΚΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ
ΑΝΕΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΥΣ (ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 1-2CM)
H ΚΑΤΕΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ (ΑΠΟ 0,5-2CM ΜΕ 2-3PSI ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΡΟΣΤΑ)
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΧΑΟΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ & ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ
ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΛΙΓΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ACRAPES
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΡΘΙΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΠΟΤΕ)
Η TTS ΕΒΓΑΛΕ TURBO(COMPRESSOR) ΓΙΑ Ζ1000 200bhp ΑΨΟΓΟ
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΟ SUPERBIKE(ΑΓΓΛΙΚΟ) ΙΟΥΝΙΟΥ

AFTER
01/06/2005, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από geo-r-Z'
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΡΘΙΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΠΟΤΕ)
Η TTS ΕΒΓΑΛΕ TURBO(COMPRESSOR) ΓΙΑ Ζ1000 200bhp ΑΨΟΓΟ
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΟ SUPERBIKE(ΑΓΓΛΙΚΟ) ΙΟΥΝΙΟΥ

Αντε και ειχα αρχισει και ξενερωνα με τα 125 πραγματικα του 1000!
Επιτελους και εμεις οι ζεταδες θα δουμε μια ασπρη μερα

BAD BOY
01/06/2005, 22:30
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από geo-r-Z'
[B]...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΡΘΙΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΠΟΤΕ)
...ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ IDI ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΤΟ ΠΛΗΣΙΜΟ Η' ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΡΘΙΕΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΑΝΤΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ...ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ:beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
01/06/2005, 23:06
μπααα....................δεν τραβαει.......ετσι idi ???????????........... για βαλε καμια φωτο ......

geo-r-Z'
01/06/2005, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
μπααα....................δεν τραβαει.......ετσι idi ???????????........... για βαλε καμια φωτο ......
TO 1000 ΤΡΑΒΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟ 750 ΣΑΣ ΘΕΛΩ....
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΙΤ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 750
ΕΧΕΙ 3.300ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ:beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
02/06/2005, 07:17
ε.. μην τα θεσ κι ολα δικα σου ... δεν μπορει να τραβαει σαν το χιλια ... αλλα σαν 750 .... πιστεψε με ...

darkwing
03/06/2005, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δοξα τον θεο,και νομιζα οτι μονο το δικο μου ρεζερβουαρ σφυριζει!
Μαλλον ειναι τοσο πολυ γρηγορα τα Ζ,που ξεφτιλιζει οτι κινειται,οποτε σφυριζει δηθεν ''σας εσχισα τραλαλααααα λα λααααααα φιουυ φιουυυυυυυ''
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Το κερατο μου με αυτες τις μανετες,ειδικα του συμπλεκτη,θα την ξεριζωσω και θα τις πεταω καρφωτες

:beer:



Μια φορα ειχα ξενερωσει τοσο πολυ που το εψεξα το θεμα,
ακολουθησα το σωληνακι της υπερχειλησης μεχρι το ντεποζιτο,το εγαλα,του περασα ενα μακρυναρι (συρμα),μετα περασα ενα αλλο μακρυναρι απο την υπερχειληση του ντεποζιτου(απο κατω αριστερα) οσο πηγαινε χωρις να το ζοριζω και δια μαγειας εξαφανιστηκε το κ@λοσφυριγμα...μετα απο κανα μηνα παλι τα ιδια...

Αυτο που με ξενερωσε ομως ειναι οτι μου ειπε ενας απο ενα συνεργειο οτι μαλλον εχει βουλωσει το σωληνακι υπερχειλησης και κανει κενο αερος μεσα στο ντεποζιτο με αποτελεσμα να τραβαει αερα απο την ταπα.Τωρα το κακο εινα οτι μπορει να ρουφηξει το ντεποζιτο προς τα μεσα παντα συμφωνα με τα λεγομενα του...
Αν το σκεφτεις λογικα...ισχυει!!!ΑΝ ομως εχει δικιο...
Βεβαια απο το αν μεχρι το να γινει (μακρια απο μας) ειναι μεγαλη αποσταση.:wave2:

idi
03/06/2005, 15:52
το σφυριγμα το κανει ΜΟΝΟ οταν εχει ΛΙΓΗ βενζινη μεσα... αρα βαλτε μεσα τιμημενη και τελος το σφυριγμα:wave2:

AFTER
03/06/2005, 15:58
Ενταξει δεν νομιζω να διμιουργει τετοιες υποπιεσεις ωστε να ρουφηξει το ρεζερβουαρ!

Και καλα το ρεζερβουαρ....μην ρουφηξει τιποτ'αλλο :uplate:

BAD BOY
03/06/2005, 23:47
ΣΑΝ ΤΙ ΔΗΛΑΔΙΣ,ΓΙΑ ΠΕΣ,ΓΙΑ ΠΕΣ:p