PDA

View Full Version : ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Vodafone



2stroker
28/01/2010, 18:03
απο τον τιτλο και μονο καταλαβετε περιπου περι τεινος προκειτε.
ξεκιναω λοιπον

φλεβαρη του 2008 παω και κανω αιτηση στην vodafone για σταθερο και adsl,στο καταστημα μουλενε οτι ολη η διαδικασια μεχρι να εχω τις υπηρεσιες σπιτι μου θα παρει 20-25 εργασιμες να μην τα πολυλογω φτανουμε στον μαιο του 2008 και ακομα τιποτα σε τηλεφωνα που ειχα μαζι τους μου λεγανε συνεχεια καποια μουφα οτι αντιμετωπιζουν καποια προβληματα να κανω υπομονη κλπ κλπ μετα απο 1-2 βδομαδες δυστυχως αναγκαζομαι να προβω σε μετακομιση μιας και η σπιτονοικοκυρα ηθελε το σπιτι.αφου λοιπον βρισκω καινουργιο σπιτι παω στην vodafone ωστε να κανω μετα φορα της υπηρεσιας(που μεχρι τοτε δεν ειχα)στη νεα μου διευθυνση,να μην τα πολυλογω ιντερνετ ειδα μεσα ιουλιου 2008 και σκεφτειτε οτι η πρωτη αιτηση ηταν φλεβαρη του 2008.
τελοσπαντων επιτελους ιντερνετ αλλα η γραμμη να σερνετε με το ζορι να κλειδωνει στα 8mbs ενω σου λεει ιντερνετ εως 24mbs.η τηλεφωνικη γραμμη να εχει προβλημα κλπ κλπ.σε τεχνικη υποστηριξη τα τηλεφωνα ηταν ματαια μιας και το μονο που επερνα ηταν δικαιολογιες.
οποτε τον νοεμβρη του 2009 αποφασισω να κανω διακοπη.παω στις 28/11/09 λοιπον σε ενα καταστημα vodafone και κανω αιτηση διακοπης,στο μεταξυ γινομαι συνδρομητης στην netone η οποια συνδεση εφτασε μεσα σε 15 εργασιμες και μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
μεσα δεκεμβρη μου ερχετε λογαριασμος να πληρωσω vodafone ιντερνετ:eyepop: :eyepop: :eyepop:
τους παιρνω τηλεφωνω λοιπον να ρωτησω και μου λενε δεν βλεπουμε καποια αιτηση διακοπης η γραμμη σας ειναι ενεργη κανονικα,μα πως απανταω αφου ηρθα στο καταστημα σας και εχω και μαρτυρες μια και ημουν με αλλα 2 ατομα μου λενε οτι θα εγινε καποιο λαθος και θα κανουν διακοπη εκεινη τη στιγμη και το ποσο του λογαριασμου θα γινει πιστωση.ολα καλα λεω ας παει στο διαολο φτανουμε μεσα γεναρη λοιπον και μου ρχετε και αλλος λογαριασμος να πληρωσω,παιρνω τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και μου λενε πως δενε χει γινει καμια διακοπη και η γραμμη μου ειναι ενεργη και αν θελω να κανω νεα αιτηση διακοπης,το οποιο σημαινει οτι μεχρι να γινει θα ερθει και αλλος λογαριασμος.
χωρις λοιπον να συγχιστω αλλο τους ετοιμαζω μια ωραιοτατη καταγγελια και να κοψουν τον λαιμο τους,ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΡΑΓΚΟ!!!!
ΠΙΣΩΩΩ ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑ!!!!!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE τον τελευταιο καιρο εχω ακουσει και αλλες ιστοριες παθοντων.

alogistos xj6
28/01/2010, 18:43
Συμφωνώ μαζί σου ήμουν και εγώ συνδρομητής στην κινητή τηλεφωνία, κέντρο στην πόλη που είμαι και δεν είχα σήμα επικοινωνώ μαζί τους ναι σήμερα ναι αύριο τίποτα και όσο για την διακοπή μου έκαναν τα ίδια και είναι και επαγγελματικό το νούμερο άλλαξα εταιρία και σώθηκα

kyko
28/01/2010, 19:02
HOL
ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη εταιρεια σε σταθερη τηλεφωνια κ internet

:winka: :wave2:

what I've done
28/01/2010, 19:30
Εγώ πάλι έχω 2 χρόνια συμβόλαιο κινητού vodafone και πλέον και στικάκι για νετ.
Μακριά από το στικάκι onda το huawai δουλεύει μια χαρά.
Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη.

faraway
28/01/2010, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
HOL
ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη εταιρεια σε σταθερη τηλεφωνια κ internet

:winka: :wave2:

...και πλέον μαζί με τη vodafone και πάλι μιας και οι ΄΄Αγλλοι εξαγόρασαν το 20% της hol του Κόκαλλη , ο οποίος με τη σειρά του διατηρεί περίπου ένα ποσοστό της τάξης του 10% στη vodafone......MEΓΑΛΕΙΑ!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Akatanomastos
28/01/2010, 19:46
ολες αυτες οι εταιριες που λετε


εχουν?:D

Elle
28/01/2010, 19:51
Υπάρχουν κι άλλες τηλεφωνικές μαϊμουδοεταιρίες που ούτε δείχνουν να εξυπηρετούν
τον πελάτη, ούτε παρέχουν σωστές υπηρεσίες. Μία αντίστοιχη περιπέτεια σαν τη δική
σου πέρασα πριν 2 χρόνια θυμάμαι με μια άλλη τηλεφωνική εταιρία, που για προφανής
λόγους δημοσιότητας δεν μπορώ να αναφέρω την ονομασία της. Τώρα είμαι στην Tellas
στην οποία εδώ κι ένα χρόνο είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με πέρισυ, που στο τεχνικό
τμήμα χρειαζόμουν πάνω από 50 :eyepop: λεπτά αναμονής στο σταθερό με το ακουστικό
στο χέρι ώστε να συνδεθώ και να μιλήσω με κάποιον τεχνικό για το πρόβλημά μου που
συνήθως ήταν η γραμμή του Internet, ενώ επίσης για να συνδεθώ με την Tellas και να
αποδεσμευτώ από τον ΟΤΕ μου πήρε 10 μήνες από την ημερομηνία της αίτησής μου.
Τώρα βέβαια όλα λειτουργούν στην εντέλεια και είμαι ευχαριστημένος, οπότε δεν ψάχνομαι
σε άλλη εταιρία για να μην πάθω πάλι τα ίδια.

Σε καταλαβαίνω πάντως γι'αυτό που περνάς. Λίγο πολύ οι περισσότεροι από εμάς έχουμε
περάσει αντίστοιχα προβλήματα με μαύρους λογαριασμούς που στόχο είχαν το πορτοφόλι
μας και τα νεύρα μας... Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα! :wave2:

nickmonstro
28/01/2010, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ολες αυτες οι εταιριες που λετε


εχουν?:D

Εχουν.....σημααααα,σημα καμπαααανα!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

faraway
28/01/2010, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
απο τον τιτλο και μονο καταλαβετε περιπου περι τεινος προκειτε.
ξεκιναω λοιπον

φλεβαρη του 2008 παω και κανω αιτηση στην vodafone για σταθερο και adsl,στο καταστημα μουλενε οτι ολη η διαδικασια μεχρι να εχω τις υπηρεσιες σπιτι μου θα παρει 20-25 εργασιμες να μην τα πολυλογω φτανουμε στον μαιο του 2008 και ακομα τιποτα σε τηλεφωνα που ειχα μαζι τους μου λεγανε συνεχεια καποια μουφα οτι αντιμετωπιζουν καποια προβληματα να κανω υπομονη κλπ κλπ μετα απο 1-2 βδομαδες δυστυχως αναγκαζομαι να προβω σε μετακομιση μιας και η σπιτονοικοκυρα ηθελε το σπιτι.αφου λοιπον βρισκω καινουργιο σπιτι παω στην vodafone ωστε να κανω μετα φορα της υπηρεσιας(που μεχρι τοτε δεν ειχα)στη νεα μου διευθυνση,να μην τα πολυλογω ιντερνετ ειδα μεσα ιουλιου 2008 και σκεφτειτε οτι η πρωτη αιτηση ηταν φλεβαρη του 2008.
τελοσπαντων επιτελους ιντερνετ αλλα η γραμμη να σερνετε με το ζορι να κλειδωνει στα 8mbs ενω σου λεει ιντερνετ εως 24mbs.η τηλεφωνικη γραμμη να εχει προβλημα κλπ κλπ.σε τεχνικη υποστηριξη τα τηλεφωνα ηταν ματαια μιας και το μονο που επερνα ηταν δικαιολογιες.
οποτε τον νοεμβρη του 2009 αποφασισω να κανω διακοπη.παω στις 28/11/09 λοιπον σε ενα καταστημα vodafone και κανω αιτηση διακοπης,στο μεταξυ γινομαι συνδρομητης στην netone η οποια συνδεση εφτασε μεσα σε 15 εργασιμες και μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
μεσα δεκεμβρη μου ερχετε λογαριασμος να πληρωσω vodafone ιντερνετ:eyepop: :eyepop: :eyepop:
τους παιρνω τηλεφωνω λοιπον να ρωτησω και μου λενε δεν βλεπουμε καποια αιτηση διακοπης η γραμμη σας ειναι ενεργη κανονικα,μα πως απανταω αφου ηρθα στο καταστημα σας και εχω και μαρτυρες μια και ημουν με αλλα 2 ατομα μου λενε οτι θα εγινε καποιο λαθος και θα κανουν διακοπη εκεινη τη στιγμη και το ποσο του λογαριασμου θα γινει πιστωση.ολα καλα λεω ας παει στο διαολο φτανουμε μεσα γεναρη λοιπον και μου ρχετε και αλλος λογαριασμος να πληρωσω,παιρνω τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και μου λενε πως δενε χει γινει καμια διακοπη και η γραμμη μου ειναι ενεργη και αν θελω να κανω νεα αιτηση διακοπης,το οποιο σημαινει οτι μεχρι να γινει θα ερθει και αλλος λογαριασμος.
χωρις λοιπον να συγχιστω αλλο τους ετοιμαζω μια ωραιοτατη καταγγελια και να κοψουν τον λαιμο τους,ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΡΑΓΚΟ!!!!
ΠΙΣΩΩΩ ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑ!!!!!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE τον τελευταιο καιρο εχω ακουσει και αλλες ιστοριες παθοντων.


φίλος αυτά είναι κλασικά φαινόμενα στο Ελάντα ,

επέτρεψε μου να σου εξηγήσω κάποια πράγματα που ισχύουν και μετά θα καταλάβεις ποιος και τι πταιει!!!

1) αν δεν είχες καθόλου τηλεφωνική γραμμή Οτε σπίτι ώστε να γίνει η φορητότητα όντως η διαδικασία ολοκληρώνεται σε 3 μήνες και όχι σε 1,5 που σου είπαν ,

2) όταν αλλάζεις διευθηνση και ζητάς από το πάροχο να σου συνδεσει τη γραμμή σε νέα διευθηνση , ή όλη διαδικασία ξεκινάει από την αρχή που σημαίνει αλλα 3 μηνάκια στο περιμενε ,

3) 24 mbps δε θα δεις απο καμμια εκτος αν εισαι κολοφαρδος και το σπιτι σου ειναι πανω στο καφαο , εγω με 24 forthnet μολις 6 εχω , βεβαια και σε αυτο η εταιρειες ειναι ξεκαθαρες μιας και σου λενε εως 24 , το εως 24 δεν χρειαζεται αναλυση ειναι ξεξαθαρο ,

4) τωρα για την αιτηση διακοπης προφανως εχεις πεσει σε κατσαπλια υπαλληλο , και η μονη λυση θα ηταν να πας ξανα στο καταστημα με οση υπομονη σου εχει απομεινει και να τους εξηγησεις με ομορφο τροπο τι εχει συμβει , κατα 99% θα στο λυσουν.

....ετσι εν ολιγοις εχουν τα πραγματα ,

το λαθος το δικο σου ειναι πως εφωσον σου εχουν πει για 1,5 μηνα και βλεπεις να περναει ο καιρος πας τα πραγματακια πισω και ακυρωνεις την αιτηση σου ( μπορεις να το κανεις ) και στη συνεχεια απευθηνεσαι σε αλλον παροχο ,

το να βλεπεις πως αυτα που σου λεει μια εταιρεια δεν πραγματοποιουνται και εσυ να παραμενεις σε αυτη ......ε sorry κιολας αλλα ειναι καπως μαζοχιστικο.

anyway shit happens .....σου ξαναλεω κανε ενα κοπο και πηγαινε στο αρχικο καταστημα για να το λυσεις !!!!

φιλικα :wave2:

McTalas
28/01/2010, 20:03
εγω παλι να ρωτησω κατι??
οταν εκανες αιτηση διακοπης δεν πηρες αντιγραφο με την ημερομηνια καταθεσης??

τωρα για τα υπολοιπα δεν εχω να πω κατι...

ουτος ή αλλιως το ιντερνετ δεν εχει ροδες... και δεν προκειτε να αποκτησει...

Elle
28/01/2010, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
...κανε ενα κοπο και πηγαινε στο αρχικο καταστημα για να το λυσεις !!!!

+1000! Απόφυγε τις τηλεφωνικές εξυπηρετήσεις και πήγαινε κατ' ιδίαν στο κατάστημα.
Απέδωσε ευθύνη στον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε ή έστειλε την αίτηση διακοπής σου.

faraway
28/01/2010, 20:06
Kαμμια εταιρεια δεν δινει αντιγραφο των αιτηματων που κανει ,

αυτα αποτελουν εταιρικα εγραφα

τα οποια καταστρεφονται με πρωτοκολα μετα απο 2 με 3 μηνες.

:beer:

McTalas
28/01/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Kαμμια εταιρεια δεν δινει αντιγραφο των αιτηματων που κανει ,

αυτα αποτελουν εταιρικα εγραφα

τα οποια καταστρεφονται με πρωτοκολα μετα απο 2 με 3 μηνες.

:beer:
οκ!



παω να καταστρεψω τα δικα μου...

faraway
28/01/2010, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
οκ!



παω να καταστρεψω τα δικα μου...

τι αντιγραφα εχεις ρε συ??

εχεις απο αλλαγες προγραμματων ,
απο αλλαγη διευθηνσης ,
απο αλλαγη αριθμου ,
απο αναλυση κλησεων ???

αν εχεις απο το συμβολαιο της συνδεσης ή της επιδοτησης ,

αυτα καλως τα εχεις μιας και ειναι συμβολαια και περνεις αντιγραφο
αλλα για τα υπολοιπα δε περνεις !!!


:cool:

Ktm.Prestige
28/01/2010, 21:36
Επειδή ήμουν εργαζόμενος στην Wind πριν 2 χρόνια εχω να πω το εξής:
Ο πελάτης όταν κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου (είτε είναι για κινητή , είτε για internet) υπογράφει στο κάτω μέρος της διακοπής συμβολαίου και παίρνει αντίγραφο μαζί του!!!
Μάλιστα στην δική σου περίπτωση , θα πλήρωνες άλλο ενα ακόμα πάγιο αφού το συμβόλαιο δεν διακόπτεται αμέσως , χρειάζονται 30 μέρες και του ότι δεν είχες ακόμα κλείσει χρόνο.

Αυτό που σου προτείνω όπως και οι προλαλήσαντες είναι να πας στο κατάστημα που έκανες την αίτηση διακοπής και να ζητήσεις κάποιες εξηγήσεις.

Αυτά και καλό κουράγιο....:beer:

2stroker
29/01/2010, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
φίλος αυτά είναι κλασικά φαινόμενα στο Ελάντα ,

επέτρεψε μου να σου εξηγήσω κάποια πράγματα που ισχύουν και μετά θα καταλάβεις ποιος και τι πταιει!!!

1) αν δεν είχες καθόλου τηλεφωνική γραμμή Οτε σπίτι ώστε να γίνει η φορητότητα όντως η διαδικασία ολοκληρώνεται σε 3 μήνες και όχι σε 1,5 που σου είπαν ,

2) όταν αλλάζεις διευθηνση και ζητάς από το πάροχο να σου συνδεσει τη γραμμή σε νέα διευθηνση , ή όλη διαδικασία ξεκινάει από την αρχή που σημαίνει αλλα 3 μηνάκια στο περιμενε ,

3) 24 mbps δε θα δεις απο καμμια εκτος αν εισαι κολοφαρδος και το σπιτι σου ειναι πανω στο καφαο , εγω με 24 forthnet μολις 6 εχω , βεβαια και σε αυτο η εταιρειες ειναι ξεκαθαρες μιας και σου λενε εως 24 , το εως 24 δεν χρειαζεται αναλυση ειναι ξεξαθαρο ,

4) τωρα για την αιτηση διακοπης προφανως εχεις πεσει σε κατσαπλια υπαλληλο , και η μονη λυση θα ηταν να πας ξανα στο καταστημα με οση υπομονη σου εχει απομεινει και να τους εξηγησεις με ομορφο τροπο τι εχει συμβει , κατα 99% θα στο λυσουν.

....ετσι εν ολιγοις εχουν τα πραγματα ,

το λαθος το δικο σου ειναι πως εφωσον σου εχουν πει για 1,5 μηνα και βλεπεις να περναει ο καιρος πας τα πραγματακια πισω και ακυρωνεις την αιτηση σου ( μπορεις να το κανεις ) και στη συνεχεια απευθηνεσαι σε αλλον παροχο ,

το να βλεπεις πως αυτα που σου λεει μια εταιρεια δεν πραγματοποιουνται και εσυ να παραμενεις σε αυτη ......ε sorry κιολας αλλα ειναι καπως μαζοχιστικο.

anyway shit happens .....σου ξαναλεω κανε ενα κοπο και πηγαινε στο αρχικο καταστημα για να το λυσεις !!!!

φιλικα :wave2:


1)και ομως αυτοι μου ειπαν για 20-25 εργασιμες αρα με κοροιδεψαν
2)αυτο το ξερω αλλα και παλι μου ειπαν για 20-25 εργασιμες
3)και ομως τωρα με την Netone η γραμμη εχει κλειδωσει στα 15 Mbps και φυσικα πεταω απο την χαρα μου
4)πηγα εκανα αιτηση διακοπης και τους πηγα και τον εξοπλισμο και στα καπακια εκανα αιτηση στην Netone δεν συνεχισα να παραμενω στην vodafone.στο καταστημα δεν ξαναπαω γιατι δυστυχως δεν θα συγκρατησω τα νευρα μου,με το ζορι συγκρατηθηκα οταν μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα+οτι το συγκεκριμενο καταστημα μια ζωη προκαλει προβληματα στα παντα.

καταγγελια θα φανε και θα γουσταρουνε!!

2stroker
29/01/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Kαμμια εταιρεια δεν δινει αντιγραφο των αιτηματων που κανει ,

αυτα αποτελουν εταιρικα εγραφα

τα οποια καταστρεφονται με πρωτοκολα μετα απο 2 με 3 μηνες.

:beer:

ακριβως;)
και ετσι ουτε εγω πηρα καποιο αντιγραφο,αλλα εχω 2 μαρτυρες που ηταν μαζι μου την ημερα που πηγα να κανω τη διακοπη;)

akis_1
29/01/2010, 12:07
Καλα ειδικα η Voda... το παραεχει χεσει το θεμα.Και η φιλη μου και 2 φιλοι μου τωρα τεραστιο προβλημα...ο ενας μαλιστα πληρωσε 3000 ευρω απο μαλακια τους....μακρια απο τους παλιοαπατεονες.

manhunter
29/01/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
τι αντιγραφα εχεις ρε συ??

εχεις απο αλλαγες προγραμματων ,
απο αλλαγη διευθηνσης ,
απο αλλαγη αριθμου ,
απο αναλυση κλησεων ???

αν εχεις απο το συμβολαιο της συνδεσης ή της επιδοτησης ,

αυτα καλως τα εχεις μιας και ειναι συμβολαια και περνεις αντιγραφο
αλλα για τα υπολοιπα δε περνεις !!!


:cool:


Oι εταιρείες ειναι υποχρεωμένες να σου δώσουν ότι αντίγραφο έχεις υπογράψει.
Αυτο που λες ισχύει για τα ενδοεταιρικά έγγραφα.
Οταν πας σε ενα κατάστημα να κάνεις διακοπή, δεν σου δίνουν αντίγραφο?

Αναφορικά με το πρόβλημα, να πας να κάνεις μια καταγγελία στην ΕΕΤ, και εννοείτε μην πληρώσεις φράγκο, για κανέναν λόγο.
Και εξ άλλου, σαν αίτηση διακοπής, μπορείς να έχεις μαζί και την αίτηση στην netone, καθώς για να ενεργοποιήθηκες στην netone, διεκόπης απο την vodafone.

2stroker
29/01/2010, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Oι εταιρείες ειναι υποχρεωμένες να σου δώσουν ότι αντίγραφο έχεις υπογράψει.
Αυτο που λες ισχύει για τα ενδοεταιρικά έγγραφα.
Οταν πας σε ενα κατάστημα να κάνεις διακοπή, δεν σου δίνουν αντίγραφο?

Αναφορικά με το πρόβλημα, να πας να κάνεις μια καταγγελία στην ΕΕΤ, και εννοείτε μην πληρώσεις φράγκο, για κανέναν λόγο.
Και εξ άλλου, σαν αίτηση διακοπής, μπορείς να έχεις μαζί και την αίτηση στην netone, καθώς για να ενεργοποιήθηκες στην netone, διεκόπης απο την vodafone.

+1000:beer:
και επισης απο τη στιγμη που εβαλα αλλη εταιρεια η γραμμη της vodafone δεν συγχρονιζει και αυτο λογικα καπου θα πρεπει να φαινετε,αυτοι στην εξυπηρετηση πελατων μπορει να την βλεπουν ενεργη αλλα ενας τεχνικος καταλαβαινει οτι δεν συγχρονιζει;)
ρε θα τους τσακισω λιεμεεε!!!!

gs 500 f
29/01/2010, 20:21
μακρια παιδια μακρια!!!!!ειμαι καμενος και πολλη μαλιστα!!!!!ολοκληρη ιστορια!!μακρια απο τους πουστηδες!!!!!

megatim
29/01/2010, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
μακρια απο τους πουστηδες!!!!!

Αυτό ξαναπέστο. Μου είχε ριχτεί ένας κάποτε ... αλλά είναι μεγάλη ιστορία.

nickmonstro
30/01/2010, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
μακρια απο τους πουστηδες!!!!!

click! (http://www.youtube.com/watch?v=asMYd0wSmnA)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

djspy21
30/01/2010, 11:13
Η μόνη λύση...

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ(Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων)
Αν τους πείς ότι θα κάνεις καταγγελία, και ακόμα καλύτερα αν όντως την κάνεις, θα σε παρακαλάνε και θα σου ζητάνε συγνώμη, και απο εκεί που τους έπαιρνες τηλέφωνο, θα σε τρελάνουν αυτοί στα τηλέφωνα για συγνώμες.

Η ΕΕΤΤ στέλνει τσουχτερά πρόστιμα και πίστεψε με κανείς τους δεν θέλει να τρέχουν με καταγγελίες.
Το μόνο που σου χρειάζεται είναι να έχεις κρατήσει το χαρτί της διακοπής, που σου δινουν πάντα, γιατί ένα κρατάνε αυτοί και ένα εσύ.
Τώρα αν δεν το έχεις απλά θα προσκομίσεις ένα χαρτί που δείχνει οτι εσυ τόσο καιρό ήσουν σε άλλη εταιρεία, οπότε θα φανεί οτι η συνδεση της Vodafone, ουδέποτε την χρησιμοποίησες σε αυτό το διάστημα.

2stroker
02/02/2010, 13:37
σημερα εστειλα την καταγγελια
εις τριπλουν
Hellas On Line – Vodafone
E.E.T.T - Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων
Συνήγορος Του Καταναλωτή

αντε να δουμε!!!

gs 500 f
02/02/2010, 14:36
παιδια εμενα η βοταφον απο την στιγμη που τους ειπα οτι αυτοι μου οφειλουν και οχι εγω και να κανουν οτι θελουν με το υπολοιπο λογαριασμου μου [300 ευρω] περιπου δεν με εχουν μεχρι στιγμης ξαναενοχληση...θα δουμαι στην πορεια!μιλαμε οτι ειναι αλητες οι ανθρωποι!4 φορες αμφισβητηση λογαριασμου εκανα μεχρι που εφυγα και πηγα σε αλλη.μου εστελναν 2 πλους λογαριασμους σταθερο και ιντερνετ με διαφορα 5 ημερων!ουξω πουστηδες!!!!!

L.omerta
02/02/2010, 14:46
Παντως δεν καταλαβαινω γιατι πηγαίνει ακομα κοσμος στην vodafone και σε αλλες εταιριες κινητης για τα πακετα με το ιντερνετ και σταθερη. Με τον εξοπλισμο που σου δίνουν μεχρι και η σταθερη τηλεφωνία γίνεται απο το δικτυο το δικό τους της κινητης με ότι αυτό συνεπάγεται... αν δεν εχει σημα στην περιοχη σου δεν εχεις τηλέφωνο και επίσης ο εξοπλισμός είναι σαν να έχεις μια κεραία κινητης μέσα στο σπίτι σου συνέχεια. σιγα σιγα ψήνεσαι...:nono:

gs 500 f
02/02/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
Παντως δεν καταλαβαινω γιατι πηγαίνει ακομα κοσμος στην vodafone και σε αλλες εταιριες κινητης για τα πακετα με το ιντερνετ και σταθερη. Με τον εξοπλισμο που σου δίνουν μεχρι και η σταθερη τηλεφωνία γίνεται απο το δικτυο το δικό τους της κινητης με ότι αυτό συνεπάγεται... αν δεν εχει σημα στην περιοχη σου δεν εχεις τηλέφωνο και επίσης ο εξοπλισμός είναι σαν να έχεις μια κεραία κινητης μέσα στο σπίτι σου συνέχεια. σιγα σιγα ψήνεσαι...:nono:


αν καταλαβα διαφωνεις σταθερο και ιντερνετ μαζι?σαν πακετο συμφερει οταν πληρωνω 24 ευρω το μηνα.υπαρχει κατι αλλο?

L.omerta
02/02/2010, 15:40
μπορει να συμφερει σαν τιμη αλλα το σταθερο σου ειναι μεσω κινητης τηλεφωνιας με κεραια μεσα στο σπιτι σου..Ειναι απο τα πιο ζημιογονα που μπορεις να κανεις για την υγεια σου.. χωρις πλακα ειναι ψιλοεγκληματικο..(μιλαω για τις εταιριες κινητης που δινουν και καλα τα παντα)

notakos600
02/02/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
παιδια εμενα η βοταφον απο την στιγμη που τους ειπα οτι αυτοι μου οφειλουν και οχι εγω και να κανουν οτι θελουν με το υπολοιπο λογαριασμου μου [300 ευρω] περιπου δεν με εχουν μεχρι στιγμης ξαναενοχληση...θα δουμαι στην πορεια!μιλαμε οτι ειναι αλητες οι ανθρωποι!4 φορες αμφισβητηση λογαριασμου εκανα μεχρι που εφυγα και πηγα σε αλλη.μου εστελναν 2 πλους λογαριασμους σταθερο και ιντερνετ με διαφορα 5 ημερων!ουξω πουστηδες!!!!!


Τα 300 θα τα πληρώσεις με τον νόμιμο τόκο, να είσαι σίγουρος γι' αυτό, σου γράφει ομοιοπαθής ...

gs 500 f
02/02/2010, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
μπορει να συμφερει σαν τιμη αλλα το σταθερο σου ειναι μεσω κινητης τηλεφωνιας με κεραια μεσα στο σπιτι σου..Ειναι απο τα πιο ζημιογονα που μπορεις να κανεις για την υγεια σου.. χωρις πλακα ειναι ψιλοεγκληματικο..(μιλαω για τις εταιριες κινητης που δινουν και καλα τα παντα)


βρε συ λεωνιδα αν εκπεμπει και ειναι βλαβερο δεν θα το απαγορευαν οσο και μεγαλα συμφεροντα να υπαρχουν..θα ρισκαριζαν με αγωγες καταναλωτων και τιαυτα!!!!υπαρχει επιστημονικα τεκμιριομενο κατι...

L.omerta
02/02/2010, 18:12
Ναι οπως είναι απαγορευμένες και οι κεραιες που βάζουν σε ταρατσες πολυκατοικιων παράνομα απλά πληρωνοντας τους ιδιοκτήτες χωρις να τους νοιάζει σε πόσα μέτρα υπάρχει σχολείο πχ που λέει ο νόμος και απλα τις καμουφλάρουνε σαν καμινάδες η διαφημιστικές ταμπέλες...Οσο για τα προστιμα και όλα αυτα σόρρυ αλλα προσωπικα δε νομίζω οτι ιδρώνει και ιδιαίτερα το αυτί τους...Δε φτάνει που υπάρχουν τόσα κινητά, ασύρματα router και αλλα μπιχλιμπίδια μεσα στα σπιτια πρεπει να υπαρχει και αυτό? τέλος παντων αυτό είναι και προσωπική επιλογή του καθενός τι έχει μέσα στο σπίτι του. Πάντως εγώ δε θα έβαζα με τίποτα , όπως δεν προτιμώ και ασυρματα τηλέφωνα/router..
Κι οσο για ερευνες και μελέτες δύσκολα βρίσκεις ανεξάρτητη κι αντικειμενικη. anyway..:sick:

faraway
02/02/2010, 19:18
πλέον η vodafone αλλά και η wind συνδέουν τηλέφωνο μέσω καλωδίου ( ενσύρματα ) , η μία μέσο hol και η άλλη από τη tellas.

εσύ προφανώς αναφέρεσαι στο home zone της vodafone και στο cosmote at home της cosmote . αυτά είναι όντως ασύρματα μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας .

για την ακρίβεια είναι συσκευες που λειτουργούν ακριβώς όπως ένα κινητό τηλέφωνο, και απο κει και πέρα έχεις την επιλογή αν θα συνδέσεις επάνω του ασυρματη συσκευή τηλεφώνου ή με καλώδιο.

από θέμα ακτινοβολίας είναι πολύ καλύτερα από κινητό μιας και δε έχεις τη συσκευή στο κεφάλι σου αλλά κάποια μέτρα ( η ψαγμενοι πολλά ή όχι λίγα) μακριά σου.

....ο κόσμος στράφηκε στις εταιρείες κινητής γιατί αγανάκτησε από τον πΟΤΕ όλα αυτά τα χρόνια.όση είχατε παλιότερα internet θα θυμάστε πως για να βάλεις adsl στο πΟΤΕ έπρεπε να έχεις μπάρμπα στη Κορώνη.

το ζήτημα βέβαια είναι πως και οι εταιρείες κινητής δεν έχουν την τεχνική εμπειρία να ανταπεξέλθουν στις ανάγκες των συνδρομητών , και ενώ σιγά σιγά ροκανίζουν τη πίτα του πΟΤΕ , προκύπτουν πολλα προβλήματα για τα οποία δεν έχουν προηγούμενη εμπερία , και όλα πάνε τα ζώα μου αργά.

στις πολυεθνικές όλα γίνονται by the book , και κανείς ποτέ δεν θα αναλάβει μια πρωτοβουλία προς όφελος του πελάτη ( αφήστε που αν το κάνει μπορεί να βρει και το μπελά του) και στελεχώνεται από νεογιάπηδες με σπουδές στα εξωτερικά , γαλλικά και πι'άνο που δεν έχουν καμμία εικόνα της αγοράς,

στο πΟΤΕ από την άλλη με το κατάλληλο άνθρωπο στη κατάλληλη θέση όλα μπορούν να κυλήσουν πιο γρήγορα ( αλλά πόσοι από εμάς έχουμε από ένα τέτοιο?), αν δεν έχεις τα βάζεις με το τέρας του δημοσιου και ότι αυτό συνεπάγεται , και στελεχώνεται συνήθως από απαιδευτους ανθρώπους χωρίς τα απαραίτητα προσόντα μέσα από πολιτικά γραφεια.

2stroker
08/04/2010, 14:18
τελικα νικησαμε!!!!!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25:


σημερα μου ηρθε μεσω ταχυδρομειου επιστολη που γραφει οτι η εταιρεια προεβη σε ολες τις ενεργειες προκειμενου να ανταποκριθει στα αιτηματα μου και ετσι διεκοψαν τις υπηρεσιες τους και οτι εχει δρομολογηθει σχετικη πιστωση ωστε να μην υπαρχει αλλη εκκρεμοτητα και οτι λυπουνται ιδιαιτερως για την ταλαιπωρια μου και μπλα μπλα μπλα...

οποτε οσοι εχετε φαει στα μουτρα τετοιους απατεωνες τολμηστε το και καντε καταγγελια.βγαινει ακρη τελικα!:beer:

MG
08/04/2010, 14:35
κατι αντιστοιχο ειχα κανει κι εγω στο παρελθον, πριν 4 χρονια περιπου, οταν μου ηρθαν κατι τρελλες χρεωσεις στο κινητο μου.

μετα απο πολυ μουρμουρα μου εστειλαν πιστωτικο λογαριασμο για ο,τιδηποτε αμφισβητουσα...

προς τιμη τους παντως οτι αναγνωριζουν εστω και μετα απο καποια διαδικασια οτι εγινε καποιο λαθος...

παρ'ολα αυτα αλλαξα εταιρεια στο κινητο μου

koulis19
08/04/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τελικα νικησαμε!!!!!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25:


σημερα μου ηρθε μεσω ταχυδρομειου επιστολη που γραφει οτι η εταιρεια προεβη σε ολες τις ενεργειες προκειμενου να ανταποκριθει στα αιτηματα μου και ετσι διεκοψαν τις υπηρεσιες τους και οτι εχει δρομολογηθει σχετικη πιστωση ωστε να μην υπαρχει αλλη εκκρεμοτητα και οτι λυπουνται ιδιαιτερως για την ταλαιπωρια μου και μπλα μπλα μπλα...

οποτε οσοι εχετε φαει στα μουτρα τετοιους απατεωνες τολμηστε το και καντε καταγγελια.βγαινει ακρη τελικα!:beer: :a18: :a18: :beer: :beer: :beer:

fantacid
08/04/2010, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
HOL
ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη εταιρεια σε σταθερη τηλεφωνια κ internet

:winka: :wave2:

stdr!!!

απο το περασμενο μαιο περιμενω να ενεργοποιησουν μια γραμμη
μετα απο ενα εξαμηνο με πηραν τηφεωνο να στειλουν τεχνικο!!!!

:lol: :lol: :lol:

2stroker
08/04/2010, 15:04
και στο παραπανω να προσθεσω οτι η HOL συνεργαζετε με την Vodafone,οποτε φανταστειτε συνδιασμο αξιοπιστιας:lol: :lol: :lol:

Λεωνίδας
08/04/2010, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
και στο παραπανω να προσθεσω οτι η HOL συνεργαζετε με την Vodafone,οποτε φανταστειτε συνδιασμο αξιοπιστιας:lol: :lol: :lol: μακάριοι οι αγνοώντες την αγορά τηλεπικοινωνιών :wave2:

στον ΟΤΕ εσύ στον ΟΤΕ :lol:

2stroker
08/04/2010, 15:21
Netone και τα μυαλα στα καγκελα!!!:beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
08/04/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
Netone και τα μυαλα στα καγκελα!!!:beer: :beer: :beer: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

2stroker
08/04/2010, 15:28
????:confused: :confused: :confused: :rolleyes: :rolleyes:

faraway
08/04/2010, 15:30
Όλες οι εταιρίες ( αυτών των μεγεθών ιδιαίτερα ) δημιουργούνται με κύριο και αντικειμενικό σκοπό το κέρδος και την απόδοση μερισμάτων στους μετόχους .

Χεστήκανε για τους πελάτες και για την εξυπηρέτηση .

Τώρα θα μου πείτε γιατί τα γράφεις όλα αυτά ???:confused:

Γιατί αγαπητοί μου φίλοι για μένα είναι το ίδιο τραγικό να λες ,

μακρυα από τη hol και τη vodafone ,

όπως και το να λες netone και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

Μή βάζετε τα μυαλά σας σε κανένα κάγκελο για κανένα πο#@στη ψευτοεπιχειρηματία ,
που σκόπος του είναι μόνο να σας πάρει τα λεφτά από το παντελόνι .

φιλικά !!!:wave2:

2stroker
08/04/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Όλες οι εταιρίες ( αυτών των μεγεθών ιδιαίτερα ) δημιουργούνται με κύριο και αντικειμενικό σκοπό το κέρδος και την απόδοση μερισμάτων στους μετόχους .

Χεστήκανε για τους πελάτες και για την εξυπηρέτηση .

Τώρα θα μου πείτε γιατί τα γράφεις όλα αυτά ???:confused:

Γιατί αγαπητοί μου φίλοι για μένα είναι το ίδιο τραγικό να λες ,

μακρυα από τη hol και τη vodafone ,

όπως και το να λες netone και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

Μή βάζετε τα μυαλά σας σε κανένα κάγκελο για κανένα πο#@στη ψευτοεπιχειρηματία ,
που σκόπος του είναι μόνο να σας πάρει τα λεφτά από το παντελόνι .

φιλικά !!!:wave2:


ο λογος που ειπα αυτο για την ΝΕΤΟΝΕ ειναι οτι απο το νοεμβρη που συνδεθηκα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα,πιανω ταχυτητα που ουτε που την ονειρευομουν με τη vodafone και μου ερχετε και οικονομικοτερα.οποτε...
:beer:

faraway
08/04/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
ο λογος που ειπα αυτο για την ΝΕΤΟΝΕ ειναι οτι απο το νοεμβρη που συνδεθηκα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα,πιανω ταχυτητα που ουτε που την ονειρευομουν με τη vodafone και μου ερχετε και οικονομικοτερα.οποτε...
:beer:

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
08/04/2010, 15:35
Κατα τη γνώμη σας ο σωστός επιχειρηματίας θα έπρεπε να εχει στο μυαλό του να κερδίζουν οι πελάτες του και να χάνει αυτός; :confused:

Εσείς εαν είχατε επιχείρηση, με αυτό το σκεπτικό θα τη δουλεύατε; :confused:

2stroker
08/04/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κατα τη γνώμη σας ο σωστός επιχειρηματίας θα έπρεπε να εχει στο μυαλό του να κερδίζουν οι πελάτες του και να χάνει αυτός; :confused:

Εσείς εαν είχατε επιχείρηση, με αυτό το σκεπτικό θα τη δουλεύατε; :confused:

ο σωστος επιχειρηματιας ομως δεν κλεβει τους πελατες του,ουτε τους κοροιδευει και οταν θελουν οι πελατες να φυγουν απο τις υπηρεσιες του απο τη νομιμη οδο δεν κανει τα παντα για να τους παρει και αλλα λεφτα και να τους κοροιδευει καταμουτρα;)

faraway
08/04/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κατα τη γνώμη σας ο σωστός επιχειρηματίας θα έπρεπε να εχει στο μυαλό του να κερδίζουν οι πελάτες του και να χάνει αυτός; :confused:

Εσείς εαν είχατε επιχείρηση, με αυτό το σκεπτικό θα τη δουλεύατε; :confused:

οχι αγαπητέ καπετάνιε !!!

αλλά η διαφορά είναι πως η επιχείρηση που ρίχνει το βάρος της στους πελάτες και εφαρμόζει πραγματικές πελατοκεντρικές πολιτικές ,

δεν χάνει ποτέ ,

ούτε από πελάτες , ούτε από κέρδος!!!:winka:

:wave2:

fantacid
08/04/2010, 15:48
η σωστη επιχείρηση επενδυει στο μελλον στο οποιο παιζει μεγαλο ρολο η ικανοποιηση του πελατη
εξαλου η καλυτερη διαφημηση ειναι ο ευχαριστημένος πελατης
κ δεν πονταρει στις αρπαχτες ..........

2stroker
08/04/2010, 15:51
+1000 σε οσα ειπωθηκαν παραπανω

μετα απο αυτο που συνεβη δεν προκειτε να ξαναχρησιμοποιησω υπηρεσιες vodafone,η κοπελια μου και αυτη απογοητευμενη απο οσα συνεβησαν θα διακοψει τη συνδεση του κινητου της,σε οποιον ξερω του λεω μακρυα απο τη vodafone,την ιστορια μου την εχω διηγηθει σε πολυ κοσμο και την εχω αναρτησει σε ιστοσελιδες στο δικτυο,πιστευω πως ολα αυτα ειναι μια κακη διαφημηση για την εν λογω εταιρεια.

Λεωνίδας
08/04/2010, 17:38
δαιμονοποίηση της επιχειρηματικότητας : ένα από τα αγαπημένα σπορ των Ελλήνων (μαζί με την 4ωρη φραπεδοποσία, τον αντιαμερικανοσμό κ.α. :lol: )

Λεωνίδας
08/04/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
η σωστη επιχείρηση επενδυει στο μελλον στο οποιο παιζει μεγαλο ρολο η ικανοποιηση του πελατη
εξαλου η καλυτερη διαφημηση ειναι ο ευχαριστημένος πελατης
κ δεν πονταρει στις αρπαχτες .......... να είσαι σίγουρος ότι γι' αυτό (κυρίως) έχουν μείνει 5 από τις ... 20? εταιρίες που υπήρχαν πριν λίγα χρόνια :wave2: