PDA

View Full Version : Ατάκτως εριγμένα... καλό Σαββατόβραδο σε όλους.



Gandalf dr685sm
30/01/2010, 19:16
Ίσως να είναι η ώρα.. ίσως το ποτηράκι απο νερό που καίει..

Κάποιες στιγμές είναι εκείνες που σε ενα δωμάτιο με χαμηλό φώς και λίγο σιγανή μουσική, προσπαθείς να ξεδιαλύνεις πού είσαι , ποιός είσαι και τι κάνεις. Ετών 37 πλέον και οι σκέψεις και τα όνειρα πρέπει να γίνουν απτά μπροστά στα μάτια σου. Πρέπει να τα ακουμπήσεις πλέον.
Δυστυχώς τίποτα δεν έχει πάει όπως τα θέλεις. Βλέπεις η ζωή δεν παίζει με τους δικούς σου κανόνες. Έχει τους δικούς της ρυθμούς και λειτουργίες. Σε βάζει και κάνεις και ζείς πράγματα που δεν τα είχες ποτέ φανταστεί. Όπως το να γράφεις μερικές λέξεις με μαύρα στίγματα σε μια οθόνη μόνο και μόνο για να «εκτονωθείς».

Οι φίλοι λιγοστοί πλέον...στα δάχτυλα μετρημένοι και αυτοί αφού οι μεγάλες παρέες είναι παρελθόν. Βόλτα με την μηχανή το γιατρικό... σίγουρα... αρκεί να μην έχει 3° C έξω και να μην έχει πιάσει νερόλακκους σε γωνίες απο την υγρασία. Οπότε μόνη διέξοδος παλιές φωτό ... μια μουσική χαμηλά... ενα ποτηράκι με πάγους και νερό που καίει.

Σκέψεις που φέρνεις μπροστά σου και σε βάζουν να κάνεις κηνύγι σκιών. Τι έκανα τότε... τον μαλάκα που πήγαμε παρέα εκεί και άλλα τέτοια ωραία. Ώρες συναισθημάτων και λέξεων .. μόνο που τις εκδιπλώνουμε όλοι ανεξαιρέτως σε ενα καθρέφτη και οχι σε κάποιο άνθρωπο. Και αναρρωτιόμαστε γιατί είμαστε και νιώθουμε μόνοι.

Στο χαζοκούτι δέκα πολιτικοί γαυγίζουν όλοι μαζί και στο τέλος ο παρουσιαστής τους λέει ευχαριστώ και εσύ απλά πατάς το off. Ξανά στον υπολογιστή και σε μια λευκή οθόνη και ενα πληκτρολόγιο. Ο καλύτερος ψυχολόγος.

Εικόνες πάρα πολλές που περνάνε απο τα μάτια... απο την βόλτα με τους φίλους με μηχανές σε λιακάδα, μέχρι και το πρώτο «κρακ» για ενα πρόσωπο που σε πόνεσε. Δύσκολα τα πράγματα.. και κάνει και γαμώ τα κρύα έξω , ούτε για πλάκα να οδηγήσεις..

Καλύτερα μια βόλτα με το Ι.Χ. στην Αθήνα.

Κάτω απο το θαμπό φώς των κιτρινόλευκων φαναριών της λεωφόρου , λίγο πριν την Αλεξάνδρας σε μια γωνία ενας τύπος προφανώς έχοντας προφανώς «κεφάλι» απο κάτι, στην άκρη μιας πολυκατοικίας μπροστά σε ενα fast food, τρεκλίζοντας να σταθεί όρθιος. Δίπλα του περνάνε παρέες χασκογελώντας. Παράλληλοι κόσμοι σε ενα πεζοδρόμιο. Χειρότερα είναι γμτ μου μέσα εδώ. Αλλαγή και διαδρομή για κάπου πιο ήσυχα. Παραλία;.. μπα.. Σαββατόβραδο είναι.. θα γίνεται της μουρλής πάλι.

Σε βουνό;.. Γιατί όχι;... εκεί που μαζεύει την ενέργεια όλος ο κόσμος .. στην κορυφή ενός βουνού..
Φώτα απο κάτω που αναβοσβύνουν και δεκάδες χιλιάδες ανθρώπων που κάνουν ίσως τις ίδιες σκέψεις και πράξεις κάθε μέρα.. κάποιοι πιο ίδιοι με σένα απο όσο φαντάζεσαι. Τελικά είμαστε τόσο ίδιοι και φοβόμαστε τόσο πολύ το να μην μας θεωρήσουν διαφορετικούς απο το σύνολο που καταντάει πραγματικά αστείο.
Να έγραφα και άλλα;.. μπα... άσε να πάρω κανά τηλέφωνο τώρα που γύρισα σπίτι , μπας και βγούμε εδώ κοντά και πιούμε λίγο παραπάνω και σταματήσω να γράφω και να σας πρήζω απο εδώ.
Καλό βράδυ σε όλους και καλό Σαββατόβραδο εύχομαι.

nic mor
30/01/2010, 19:24
:beer: :beer: :beer:

tai
30/01/2010, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ίσως να είναι η ώρα..
να πάρω κανά τηλέφωνο τώρα που γύρισα σπίτι , μπας και βγούμε εδώ κοντά και πιούμε λίγο παραπάνω και σταματήσω να γράφω και να σας πρήζω απο εδώ.
Καλό βράδυ σε όλους και καλό Σαββατόβραδο εύχομαι.

παρέα ταβερνα κρασακι κουβεντα .........ψυχολογος made in Greece και γυρνας στο σπίτι αλλος ανθρωπος.
καλό Σαββατόβραδο

Εχετλαίος
30/01/2010, 19:33
Tην επόμενη φορά που θα αισθανθείς έτσι θα πας Πειραιά και θα μπεις στο βαπόρι για Χανιά.
Και ξιά μου εμένα.
:wave2:

VALES
30/01/2010, 19:45
Αν δεν πετύχουν τα τηλέφωνα... εδώ ήμαστε εμείς.:beer:

2stroker
30/01/2010, 20:07
απλα πραγματα για να μαστε καλα παρεουλα,ποτακι,κουβεντουλα
:beer: :beer: :beer: :beer:

nionio$
30/01/2010, 20:21
:beer: :beer:
ειναι φαινεται ο καιρος τετοιος ...
τα λογια αυτα σαν να τα χα γραψει πριν λιγες μερες και γω....
υπομονη αδερφε και παντα παρεα με ατομα που σ αγαπανε και σε νοιωθουν και ολα θα πανε καλα...
δεν εισαι μονος....
:nono:
:beer: :wave2:

nobody
30/01/2010, 20:26
αν σε φερει ο δρομος σου κατα αρκαδια μερια,ειδοποιησε...ολο και καποιον θα βρεις...

siraxanz
30/01/2010, 20:31
Καλό Σαββατόβραδο σε όλους
Γκανταλφ θα μας ρίξεις σε μελαγχολία

guzzistas
30/01/2010, 20:39
:beer:
:wave2:

jimmis5
30/01/2010, 21:14
Φιλος ΕΔΩ και οσοι σε διαβασαν φιλοι μακρια βεβαια ισως και χωρις προσωπο αλλα ειναι φιλοι..:beer: :beer: :wave2:

alex-kal
30/01/2010, 21:28
Φίλε μου τι μου έκανες...
Η γυναίκα με τα παιδιά έχουν πάει σε ένα πάρτυ παιδικό..
Είμαι μόνος μου και μετά από 11 χρόνια έβαλα ένα ποτό να πιώ (αλήθεια τόσο καιρό έχω να πιώ)..
Είμαι στη τρίτη γουλιά και τα χέρια μου έχουν βαρύνει.. (αν πιώ όλο το ποτήρι θα γίνω φέσι)..
Νάσαι καλά , αν ο δρόμμος σου σε φέρει ποτέ προς Καλαμάτα μεριά, στείλε μου πμ..

Υ.Γ.Τρόμαξα να το γράψω, όλο λάθη έκανα..

antsoar
30/01/2010, 21:36
Τελικά είμαστε τόσο ίδιοι όλοι

:beer: :beer: :beer:

andgeo
30/01/2010, 21:40
Καλά να είσαι αδερφέ ... Θα τα πούμε σύντομα εύχομαι από κοντά , εκείνο το νερό που καίει λύνει τη γλώσσα , πόσο χρήσιμο είναι ώρες και φορές , αναγέννηση κανονική !!!! Για ψυχοθεραπεία made in greece που λέει και ο σοφός ο tai !!!

TassosK
30/01/2010, 22:10
ε λοιπον με ψησατε...θα το δοκιμασω και γω το νερο που καιει

τοσο καιρο με μπυρες τη βγαζω βαρεθηκα

guzzistas
31/01/2010, 00:03
Πιείτε κι ένα για μένα ρε παιδιά... που μου το έκοψε ο γιατρός πριν ένα χρόνο...... Κι από τότε δεν έχω ξαναβγεί Σάββατο βράδυ.....


:beer:

webassasin
31/01/2010, 00:30
Απο τι μπουκαλι ηπιες, να ξερουμε να το προτιμαμε η να το αποφευγουμε,αναλογα την ωρα..
Καλο ξημερωμα να εχουμε παιδια..

Lelos69
31/01/2010, 00:34
Αντε στην υγεια μας!!!!

alex-kal
31/01/2010, 06:42
Καλημέρα, μισό ποτήρι chivas ήπια και ξεράθηκα..
Αντε σε 10 χρόνια πάλι..
Ωρα για δουλειά..