PDA

View Full Version : Karcher



lspiros
31/01/2010, 21:44
οπως λεει και ο τιτλος εχω ενα πλυστικο μηχανημα κρυου νερου karcher.το συγκεκριμενο μοντελο Κ4.80 εχει δυο ακροφυσια.ενα παριστροφικο που ριχνει ολο το νερο σε ενα σημειο με πολυ πιεση και το συνηθεστερο αυτο με τη ρυθμιζομενη βενταλια.προσφατα λοιπον οταν βαζω αυτο με τη βενταλια το μηχανημα μου κανει διακοπες.δεν φταιει η μοναδα γιατι με τοαλλο ακροφυσιο δουλευει κανονικα...ακουσα οτι αυτα τα ακροφυσια εχουν βγει ελατωματικα,ξερετε τιποτα?

lspiros
31/01/2010, 21:52
photo απο το εξαρτημα


187391

byron
31/01/2010, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
οπως λεει και ο τιτλος εχω ενα πλυστικο μηχανημα κρυου νερου karcher.το συγκεκριμενο μοντελο Κ4.80 εχει δυο ακροφυσια.ενα παριστροφικο που ριχνει ολο το νερο σε ενα σημειο με πολυ πιεση και το συνηθεστερο αυτο με τη ρυθμιζομενη βενταλια.προσφατα λοιπον οταν βαζω αυτο με τη βενταλια το μηχανημα μου κανει διακοπες.δεν φταιει η μοναδα γιατι με τοαλλο ακροφυσιο δουλευει κανονικα...ακουσα οτι αυτα τα ακροφυσια εχουν βγει ελατωματικα,ξερετε τιποτα?

Εχει βγάλει η suzuki ανάκληση γιατί στην υψηλή θερμοκρασία νερού κόβει ακροφύσιο. :lol: :rotflmao: :lol:

lspiros
31/01/2010, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχει βγάλει η suzuki ανάκληση γιατί στην υψηλή θερμοκρασία νερού κόβει ακροφύσιο. :lol: :rotflmao: :lol:
ΔΕΝ ειπα kerker...που τις θυμηθηκα τωρα αυτες?σοβαρα ρε ξερετε τιποτις?

GABBER
31/01/2010, 22:43
Οντως εχουν βγει ελατωματικα...Εγω εχω ενα τετοιο στη δουλεια και βγηκε ...off.
Το προβλημα προκυπτει οταν γυριζεις την την " βενταλια " ενω δουλευει το πιεστικο , με βαση τα λεγομενα της Karcher...Εμενα παντως μου το αλλαξανε...(ισως και λογω εταιριας)

Ελπιζω να βοηθησα...

Tpap
31/01/2010, 22:44
κάνει επανεκκινήσεις το μοτεράκι του ή είναι διακοπτόμενη η ροη του νερού και το μοτεράκι δουλεύει συνεχώς...?

Αν συμβαίνει το πρώτο σημαίνει ότι με την βεντάλια σου σηκώνει πίεση μεγαλλίτερη από αυτή που είναι ρυθμισμένος ο πρεσσοστάτης να ''κόβει'' όταν αφήνεις την σκανδάλη.
Άνοιξε και ''σφίξε'' λίγο τον πρεσσοστάτη σου ή μην σφίγγεις τόσο την δέσμη στον ρυθμιστή του μπαστουνιού σου με το χέρι...:wave2:

lspiros
31/01/2010, 22:45
να σαι καλα.εγω το ειχα παρει απο PRAKTIKER οποτε τρεχα γυρευε,παω για αλλο:mad:

Tpap
31/01/2010, 22:47
Όχι ρε...δεν είναι τίποτε.

Μην το πετάς το εργαλείο πριν δοκιμάσεις.

lspiros
31/01/2010, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
κάνει επανεκκινήσεις το μοτεράκι του ή είναι διακοπτόμενη η ροη του νερού και το μοτεράκι δουλεύει συνεχώς...?

Αν συμβαίνει το πρώτο σημαίνει ότι με την βεντάλια σου σηκώνει πίεση μεγαλλίτερη από αυτή που είναι ρυθμισμένος ο πρεσσοστάτης να ''κόβει'' όταν αφήνεις την σκανδάλη.
Άνοιξε και ''σφίξε'' λίγο τον πρεσσοστάτη σου ή μην σφίγγεις τόσο την δέσμη στον ρυθμιστή του μπαστουνιού σου με το χέρι...:wave2:
τι αλλαξε απο πριν?δουλευε κανονικα.λες να πηρα κανα σκουπιδακι και να διαβαζει μεγαλη πιεση?και τοτε γιατι με το αλλο ακροφυσιο δουλευει κανονικα?να δοκιμασω τον ρυθμιστη,που ειναι ομως?

binzis
31/01/2010, 22:51
Ρε Σπύρο, βάλτο στο αυτοκίνητο και κατεβαίνοντας το ποτάμι, στο ύψος της Κων/λεως, κάτω από την γέφυρα, άνοιξε πρόσφατα κατάστημα Karcher.
Μεγάλο κατάστημα με service. Τι σημασία έχει ότι το αγόρασες από το practiker;
Επίσημη αντιπροσωπία είναι εκεί, θα στο φτιάξουν.:winka:

lspiros
31/01/2010, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Ρε Σπύρο, βάλτο στο αυτοκίνητο και κατεβαίνοντας το ποτάμι, στο ύψος της Κων/λεως, κάτω από την γέφυρα, άνοιξε πρόσφατα κατάστημα Karcher.
Μεγάλο κατάστημα με service. Τι σημασία έχει ότι το αγόρασες από το practiker;
Επίσημη αντιπροσωπία είναι εκεί, θα στο φτιάξουν.:winka:
εκει θα καταληξω...αν εχει το ακροφυσιο γυρω στο 30αρι θα παρω spear,το θεμα ειναι μην ειναι ελατωματικη παρτιδα και εχω παλι τα ιδια.:beer: :wave2:

GABBER
31/01/2010, 23:07
Οπως και να χει , αν ειναι χαλασμενο το ρουξουνι , εχει γυρω στα 50-60 ευρω....Οποτε, οκ.

GABBER
31/01/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Ρε Σπύρο, βάλτο στο αυτοκίνητο και κατεβαίνοντας το ποτάμι, στο ύψος της Κων/λεως, κάτω από την γέφυρα, άνοιξε πρόσφατα κατάστημα Karcher.
Μεγάλο κατάστημα με service. Τι σημασία έχει ότι το αγόρασες από το practiker;
Επίσημη αντιπροσωπία είναι εκεί, θα στο φτιάξουν.:winka:

Αμ δε!!! Το Praktiker κανει παραεισαγωγη, μονο του:nono: :nono:
Τα γνωστα ....

lspiros
31/01/2010, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
Αμ δε!!! Το Praktiker κανει παραεισαγωγη, μονο του:nono: :nono:
Τα γνωστα ....
και αντε να βρω την αποδειξη αγορας τωρα.μπραβο μ@λ@κ@ Σπυρο.θα παω τριτη απογευμα απο κει και βλεπω,διπλα ακριβως εχει και καταστημα karcher,σε ενα απο τα δυο θα βγαλω ακρη...?καληνυχτα να στε καλα ολοι...

corleonne877
01/02/2010, 01:32
εμενα ρε παιδια πεταει σαπουναδα 1 φορα στισ 10 προσπαθειες,τπτ γι αυτο ξερετε????? :confused: :confused: