PDA

View Full Version : Απόσυρση αυτοκινήτου πήρε κανείς λεφτά?



S.Nikos
01/02/2010, 23:11
Καταρχήν καλησπέρα σε όλη την κοινότητα καθώς είνα το πρώτο ποστ μου. Αν και έχω αφιερώσει πολλές ώρες διαβάζοντας ποστ αρχίζω λίγο ανορθόδοξα, καθώς περιμένω πως και πώς κάποια χρήματα από ένα polακι που έδωσα για απόσυρση.
Στο θέμα μας λοιπόν... Έδωσα ένα αυτοκινητάκι που είχα από τον Οκτώβριο και ακόμα τίποτα... Όχι μόνο δεν έχω λάβει τίποτα αλλά δεν έχω και καμία ενημέρωση. Εντύπωση δε μου κάνει ότι το θέμα δεν συζητιέται πουθενά και ακόμα και με μια πρόχειρη αναζήτηση στο Google δεν βρήκα τίποτα αξιόλογο. Εκτός αν η κυβέρνηση θεωρεί ότι αυτοί που δώσαμε τα σαραβαλάκια μας και έχουμε μείνει τόσο καιρό χωρίς αμάξι είμαστε τα Golden Boys και πρέπει να στηρίξουμε την Ελληνική οικονομία. Έχει κανείς ακούσει κάποιο νεότερο? Πραγματικά σκέφτομαι να εξετάσω τι μπορώ να κάνω ακολουθώντας τη νομική οδό καθώς βρίσκομαι σε αδιέξοδο.

Κακόμοιρο Polo αν το ήξερα δεν θα σε είχα δώσει ποτέ...:evil:

GreddyRx7
01/02/2010, 23:13
Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το θέμα! Όποιος έχει κάπια πληροφόρηση ας μας ενημερώσει!

Kotsis23
01/02/2010, 23:56
Και εμενα ο παππους μου εδωσε ενα nissan που ειχε αλλα δεν πηρε ακομα,τρεχει και ρωταει αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται ! :confused:

:rolleyes:

project.breeze
02/02/2010, 03:00
Ούτε εμείς πήραμε ακόμα λεφτά αν και το καινούργιο αυτοκίνητο αγοράστηκε ήδη,περιμένουμε...

Tomahawk
02/02/2010, 04:25
Εμείς έχουμε κάνει την απόσυρση και έχουμε δώσει και το λογαριασμό της τράπεζας όπου και θα κατατεθούν τα χρήματα...
Απο κει και έπειτα τίποτα (αυτά αρχές Δεκέμβρη αν θυμάμαι καλά).
Αγοράστηκε αυτοκίνητο του 05 και τώρα αναμένουμε.

Αυτές τις μέρες θα περάσω απο το υπουργείο να ρωτήσω και θα σας ενημερώσω αν μάθω κάτι.

loylas
02/02/2010, 08:17
Ολοι στην αναμονη!!!! Παντως αν καθυστερουσαμε εμεις να πληρωσουμε κατι το κρατος θα μας ειχαν σκισει:) :) :)

Κριμα παντως που δεν υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης για αγορα μηχανης ή αυτοκινητου με το 1000ρικο που παιρνεις για αγορα:( :( :(

Πιστευω πως αρκετος κοσμος θα επαιρνε μηχανη αντι για αμαξι. ( Εγω σιγουρα ) Και περιβαλλον δεν επιβαρυνεις οσο με ενα αυτοκινητο και αποσυμφορηση απο κινηση επιτυγχανεται

Gandalf dr685sm
02/02/2010, 08:36
τελευταία φορά αυτό που είχα ακούσει απο τα ΜΜΕ, ήταν πως θα μπούν τα χρήματα στις τράπεζες αφού έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των εγγράφων σε διάστημα 6 μηνών ( !!!! ) απο την ημερομηνία καταθέσης των εγγράφων στην εφορία.

Δεν ξέρω κάτι παραπάνω... αλλά πλάκα-πλάκα... ρίξτε ενα μήνυμα στον Άυτιά... και πείτε οτι είστε και κάποιας ηλικίας και έχετε μείνει χωρίς μεταφορικό μέσο... αμέσως θα σας βρεί τι γίνεται...:rotflmao: :rotflmao:

Καλά ξεμπερδέματα παιδιά.

Gandalf

Anty12
02/02/2010, 10:05
Μην περιμένετε χρήματα πριν από 6 μήνες…και αν......

Στην αρχή κάτι βλακείες ψέλλιζαν για κάρτες απεριορίστων, (λες και αυτός που απέσυρε αυτοκίνητο στα Κύθηρα θέλει κάρτα απεριορίστων), μετά άλλαξαν την διαδικασία από τις ΔΟΥ, στις διευθύνσεις συγκοινωνιών, μετά ζητούσαν και πιστοποιητικό παράδοσης, μετά ήθελαν και φωτοτυπία βιβλιαρίου, παρόλο που οι περισσότερες τράπεζες δεν εκδίδουν βιβλιάρια πια, και παρόλο που τους έλεγες ότι ,.... ορίστε.... αυτό είναι το ΙΒΑΝ… μου......και πάει λέγοντας.

Δεν πρόκειται να δώσουν 100 εκατομμύρια έτσι εύκολα…..να μην τους πιστεύαμε …..καλά μας κάνουν

PortisHead
02/02/2010, 10:23
Κι εγω στο περιμενε ειμαι ακομα.
Μολις σημερα , ακουσα δειλα δειλα στον Παπαδακη το πρωι να λενε οτι θα αρχισουν σιγα-σιγα να καταθετουν τα χρηματα.
Για να δουμε.

Φανταζομαι οτι τωρα που μας καθυστερησαν τοσους μηνες , θα μας τα βαλουν με τοκο μεσα.
Κανω λάθος ?

:lol: :lol: :lol:

S.Nikos
02/02/2010, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Κι εγω στο περιμενε ειμαι ακομα.
Μολις σημερα , ακουσα δειλα δειλα στον Παπαδακη το πρωι να λενε οτι θα αρχισουν σιγα-σιγα να καταθετουν τα χρηματα.
Για να δουμε.

Φανταζομαι οτι τωρα που μας καθυστερησαν τοσους μηνες , θα μας τα βαλουν με τοκο μεσα.
Κανω λάθος ?

:lol: :lol: :lol:

Ναι με το 0,3 % που δίνουν οι τράπεζες !!! Αυτό ήταν , σωθήκαμε!!! :rotflmao:

S.Nikos
15/02/2010, 20:58
Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν ότι άρχισαν να γίνονται οι καταθέσεις από 10-02. Διαπίστωσε κανείς κάτι τέτοιο?

mreth
16/02/2010, 07:39
Και είπαν ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι 31/3. Αλλά πολύ αμφιβάλλω...

PortisHead
16/02/2010, 08:38
Επισης ακουσα οτι πρωτα θα μπουν τα λεφτα της αποσυρσης , και αργοτερα τα λεφτα του πριμ , για την αγορα του καινουργιου.
Δηλ. οχι και τα 2 μαζι :( :( :(

S.Nikos
09/03/2010, 08:28
Κανένα νέο?

PortisHead
09/03/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Κανένα νέο?

Εν οψει , κοψιματος του 14μισθου , αυξηση ΦΠΑ , βενζινης κλπ κλπ περιμενεις να παρουμε τα χρήματα ?

:lol:

Για ομαδικη αγωγη μας βλεπω..... :mad:

S.Nikos
09/03/2010, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εν οψει , κοψιματος του 14μισθου , αυξηση ΦΠΑ , βενζινης κλπ κλπ περιμενεις να παρουμε τα χρήματα ?

:lol:

Για ομαδικη αγωγη μας βλεπω..... :mad:


Ψήνομαι άσχημα. Όχι τίποτα άλλο αλλά σε περίπτωση που χρωστούσαμε εμείς τα χρήματα στο κράτος τόσο καιρό θα μας είχε ταράξει στις απειλές και στα πρόστιμα...

Jonnakos
16/03/2010, 20:35
Και εγω μαζι σου φιλε μου...δεν παει αλλο:confused: Πηρε κανενας χρηματα?

ego_o_idios
16/03/2010, 21:15
gia afto otan anakino8i ena metro den trexoume apo tous protous
perimenoume prota na doume pos 8a ekselix8i i katastasi ke afou pagio8i ke doulevi ontos proxorame

tora apo pou na sas dosoune lefta?:lol:
edo to kratos me to zori vriski sintaksis ke ala anagkea gia tin diaviosi ton politon 8a asxoli8i me ta saravala pou viastikate na ekmetaleftite...
:rotflmao: :rotflmao:

ke giati den pate sta armodia grafia na kanete erotisi?

loylas
16/03/2010, 21:43
δεν ισχυει αυτο που λες φιλε για την περιπτωση μας.

Οταν ειχες μια προθεσμια για να αποσυρεις, να περιμενεις να δεις τι;;;;;;;;;;
Εγω μια εβδομαδα πριν την ληξη το απεσυρα. Τι αλλο να περιμενα;;;;

ego_o_idios
16/03/2010, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από loylas
δεν ισχυει αυτο που λες φιλε για την περιπτωση μας.

Οταν ειχες μια προθεσμια για να αποσυρεις, να περιμενεις να δεις τι;;;;;;;;;;
Εγω μια εβδομαδα πριν την ληξη το απεσυρα. Τι αλλο να περιμενα;;;;
na liksi ke na pari paratasi.....

sovara tora den ine anakino8i kapia sigkekrimeni imerominia liksis apla liksane to metro

S.Nikos
16/03/2010, 22:27
Λοιπόν τι λέτε, να ανοίξουμε ένα νέο θρεντ στο οποίο να μαζευτούμε όσοι ενδιαφερόμαστε να κινηθούμε νομικά? Σκεφτείτε ότι είμαστε κάποιες χιλιάδες και ανάμεσα μας σίγουρα θα υπάρχουν δικηγόροι που θα μπορέσουν να μας ενημερώσουν σχετικά. Περιμένω συμμετοχές...

1. S.Nikos
2. .......
3. .......

PortisHead
17/03/2010, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Λοιπόν τι λέτε, να ανοίξουμε ένα νέο θρεντ στο οποίο να μαζευτούμε όσοι ενδιαφερόμαστε να κινηθούμε νομικά? Σκεφτείτε ότι είμαστε κάποιες χιλιάδες και ανάμεσα μας σίγουρα θα υπάρχουν δικηγόροι που θα μπορέσουν να μας ενημερώσουν σχετικά. Περιμένω συμμετοχές...

1. S.Nikos
2. .......
3. .......

Αν θελεις , ανοιξε ενα αντιστοιχο θεμα στο site των 4ΤΡΟΧΩΝ.
Εδω , ειμαστε στα δαχτυλα μετρημενοι :lol:

S.Nikos
21/04/2010, 08:49
Υπάρχουν νεότερα σχετικά με το θέμα?

fantacid
21/04/2010, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αν θελεις , ανοιξε ενα αντιστοιχο θεμα στο site των 4ΤΡΟΧΩΝ.
Εδω , ειμαστε στα δαχτυλα μετρημενοι :lol:

S.Nikos
21/04/2010, 08:58
Έχω γράψει στο συγκεκριμένο forum φίλος αλλά δεν υπάρχει τόση επισκεψιμότητα όση εδώ.

dimdil
21/04/2010, 17:42
ακομα τιποτα:mad:
φαινεται θα παει μακρυα η βαλιτσα:mad:
αν δεν τα χασουμε δηλαδη:mad:

pilotos_xtreme
21/04/2010, 18:59
τι θα γινει με τους μ@λ@κες ?

εδωσα ενα φιατ τιπο , το αμαξι μου, και ακομα περιμενω.

μου φαινετε πως με αυτη τη κατασταση οχι μονο δε θα παρουμε λεφτα,θα τους δωσουμε κιολας.

για αλλη μια φορα πιαστηκαμε κοροιδα.

απο την αλλη ομως, να πληρωναμε τελη κυκλοφοριας 400 ευρο?


:a45: :a015: :a016:

xampos
21/04/2010, 19:14
εγω ετσι κ αλλιως απεσυρα το αυτοκινητο αφου πλεον ειχε ληξει η προθεσμια αλλα με το χαρτι που εχω της αποσυρσης περνω σε λιγες μερες αυτοκινητο καινουργιο με -2000 ευρω απ την αρχικη του τιμη οποτε κατι ειναι κ αυτο ;)

pilotos_xtreme
21/04/2010, 19:16
φιλε χαμπος ,εγω απεσηρα το δικο μου , για να παρει η αδελφη μου που το χρειαζοτανε πολυ περισσοτερο. οκ ειχα μια μικρη εκπτωση δε θυμαμαι ποσο


αλλα ρε φιλε να σου λενε ναι θα παρεις τα λεφτα, μετα να σου λενε το μαρτιο
και να χουμε τελη απριλιου και να μην εχουμε παρει τιποτα ειναι ξεφτιλα και κοροιδια.
για να μη μιλησω για τα τελη και βγω οφ τοπικ

καλοταξιδο το αμαξι σου παντος:beer:

xampos
21/04/2010, 19:21
δεν περνω εγω αμαξι φιλε (κ μαλλον αυτο που απεσυρα ητανε το τελευταιο :rolleyes: ) ...το αμαξι θα ειναι για συγγενικο προσωπο κ θα εχει εκτωση 2000 ευρω απ την αντιπροσοπεια λογω του χαρτιου που εχω απ την αποσυρσι του δικου μου ! παλι καλα...κατι κερδιζεισ κ απ αυτο !

PortisHead
23/04/2010, 08:20
Μας την φεραν ασχημα τελικα.


Αλλα μην σκατε.
Τωρα με το Δ.Ν.Τ. θα πληρωθουμε ολοι (:lol: :lol: :lol: )


Οσο για τη νομικη αγωγη , σε τετοιους καιρους , ποιο δικαστηριο θα μας δικαιωσει εναντι ενος κρατους λίγο πριν την πτώχευση ? ? ?

S.Nikos
23/04/2010, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μας την φεραν ασχημα τελικα.


Αλλα μην σκατε.
Τωρα με το Δ.Ν.Τ. θα πληρωθουμε ολοι (:lol: :lol: :lol: )


Οσο για τη νομικη αγωγη , σε τετοιους καιρους , ποιο δικαστηριο θα μας δικαιωσει εναντι ενος κρατους λίγο πριν την πτώχευση ? ? ? Το Διεθνές!

Δλδ αν ήμουν εγώ ένα βήμα πριν την πτώχευση και χρωστούσα στο κράτος θα μου τα χάριζαν?

Μάλλον θα κυνηγούσαν και τα εγγόνια μου!

PortisHead
23/04/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Το Διεθνές!

Δλδ αν ήμουν εγώ ένα βήμα πριν την πτώχευση και χρωστούσα στο κράτος θα μου τα χάριζαν?

Μάλλον θα κυνηγούσαν και τα εγγόνια μου!

Μην την ψαχνεις....
Λες και δεν ξερεις τωρα που ζουμε.
Προσωπικα τα λεφτα σχεδον τα εχω ξεγραψει....σαν μετρητά....απλα ευελπιστω....αν μου ερθουν τιποτα γιουρουσια με ημιυπαιθριους και τετοια , να τα συμψηφισω καπως.

Βεβαια , ο κοσμος να χαλασει , 300 * 7.000 ευρω συν τα επιδοματα παντα θα βρισκουν οι βουλευτες για παρτη τους ,ετσι ?

S.Nikos
23/04/2010, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μην την ψαχνεις....
Λες και δεν ξερεις τωρα που ζουμε.
Προσωπικα τα λεφτα σχεδον τα εχω ξεγραψει....σαν μετρητά....απλα ευελπιστω....αν μου ερθουν τιποτα γιουρουσια με ημιυπαιθριους και τετοια , να τα συμψηφισω καπως.

Βεβαια , ο κοσμος να χαλασει , 300 * 7.000 ευρω συν τα επιδοματα παντα θα βρισκουν οι βουλευτες για παρτη τους ,ετσι ?

Sorry φίλε αλλά όχι μόνο θα την ψάξω αλλά θα τους αλλάξω το κέρατο... :smokin:

Stergan
03/05/2010, 08:44
Αναρωτιέμαι γιατί πρέπει κάποιος να είναι νομοταγής πολίτης και να πληρώνει τους φόρους του?
Όταν χρωσταμε εμείς στο κράτος μας κυνηγάνε και μας χρεώνουν έξωφρενικούς τόκους σε μηνιαία βάση. Όσο για τους υπάλληλους τους κρατάνε τα λεφτά πριν καν τα πάρουν στα χέρια τους!!!
Τώρα αυτοί μας χρωστάνε χρήματα εδώ και 6 μήνες(!!!) και δεν γίνεται ούτε κουβέντα για το πότε θα καταβληθούν, ΑΝ θα καταβληθούν βέβαια.
Φοβαμαι ότι θα βρουν την ευκαιρία και θα επικαλεστουν την "κρίση" και τη "δεινή" οικονομική κατάσταση και θα μας τα ΚΛΕΨΟΥΝ τα λεφτά ΜΑΣ! Θα πρεπει μαλλον να τους πούμε και ευχαριστώ που δεν μας χρεώνουν κανενα επιπλεόν φόρο, π.χ. να δώσουμε τα μισά από το σήμα που θα πληρώναμε σε περίπτωση που δεν το ειχαμε αποσύρει!

Είμαστε για ΛΥΠΗΣΗ, μας ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.

ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.

Η ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ: "ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!", "ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!"
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
03/05/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergan
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!", "ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!"

H χώρα σαν τόπος δε φταίει σε τίποτε αν οι ιθαγενείς της τα έχουν κάνει σκ@τά ολέ!
:wave2:

Gandalf dr685sm
03/05/2010, 08:52
απο όσο είχαν πεί , θα γινόταν κίνηση αποπληρωμής απο τις 1/5/2010... τώρα βέβαια με το ΔΝΤ δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι , αλλά δεν χάνετε να ρωτήσετε.


Gandalf

S.Nikos
03/05/2010, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
τώρα βέβαια με το ΔΝΤ δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι , αλλά δεν χάνετε να ρωτήσετε.


Gandalf


Να ρωτήσουμε ποιον? Προσωπικά όπου και αν έχω ρωτήσει σε δημόσιες υπηρεσίες η απάντηση είναι μια: ''Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση''.

PortisHead
03/05/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Να ρωτήσουμε ποιον? Προσωπικά όπου και αν έχω ρωτήσει σε δημόσιες υπηρεσίες η απάντηση είναι μια: ''Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση''.

Ειπαμε : Δικηγορο να ρωτησουμε αν συμφερει , και αν σε περιοδο κρισης , υπαρχει περιπτωση να δικαιωθουμε απο καποιο δικαστηριο και να τα παρουμε.

Βεβαια , το να δικαιωθουμε , μεχρι να τα παρουμε , μπορει να εινα ιαρκετος χρονος.

Εχει κανεις κανεναν δικηγορο να ρωτησει ?

Ας βγαλει οσα θελει ο δικηγόρος απο την υποθεση....

chris 1150
06/05/2010, 10:21
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:




http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_8054.html

:wave2:

PortisHead
06/05/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris 1150
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:




http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_8054.html

:wave2:

Μαλλον παιζει με τον πονο μας ο κυριος.
Εφοσον εχουμε δωσει λογαριασμους για να κατατεθουνε τα χρηματα (ολοκληρο ΦΕΚ βγηκε για αυτη την αλλαγη και τρεχαμε) ...αυτον τον πηρανε και τηλεφωνο να περασει να τα παρει ?

:lol:

pilotos_xtreme
06/05/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris 1150
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:




http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_8054.html

:wave2:

βρε ας το διαολο !

επεσε κανας φουρνος?
ηρθαν εξωγηινοι?
μηπως επειδη διαγραφτηκε η ντορα?

αμα με παρουν τηλ κ μενα θα παω να γινω μοναχος στο θιβετ

950dim
06/05/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris 1150
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:




http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_8054.html

:wave2:

Μουφα!!!!
Οπως η δηλωση Παπανδρεου ...¨υπαρχουν χρηματα...¨
;)

Hell_Rider
06/05/2010, 13:39
Παιδες στον πατερα μου παντως μπηκαν τα χρηματα πριν κανα 2 εβδομαδες περιπου....

S.Nikos
06/05/2010, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
Παιδες στον πατερα μου παντως μπηκαν τα χρηματα πριν κανα 2 εβδομαδες περιπου....

Να σε ρωτήσω, από ποια υπηρεσία και σε ποια περιοχή?

Hell_Rider
06/05/2010, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Να σε ρωτήσω, από ποια υπηρεσία και σε ποια περιοχή?


Περιοχη Λαρισα ! απο το μηχανολογικο στελνουν στην νομαρχια...και απο εκει στην εφορια..η εφορια κοιταει εαν χρωστας...εαν χρωστας..τοτε στα κρατανε..εαν δεν χρωστας στα βαζουν στον λογαριασμο τραπεζης...

PortisHead
07/05/2010, 02:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
Περιοχη Λαρισα ! απο το μηχανολογικο στελνουν στην νομαρχια...και απο εκει στην εφορια..η εφορια κοιταει εαν χρωστας...εαν χρωστας..τοτε στα κρατανε..εαν δεν χρωστας στα βαζουν στον λογαριασμο τραπεζης...

Θα ζήσουμε να το δουμε κιαυτο.... :rotflmao:

Hell_Rider
07/05/2010, 04:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Θα ζήσουμε να το δουμε κιαυτο.... :rotflmao:


εγω το ειδα παντως :lol:

billmagk84
09/05/2010, 04:58
paidia san lysh sto thema me thn aposursh einai na mazeutoume osoi perisoteroi ginete pou exoun to idio provlima(pou eimaste para poloi)na valoume 10 dikigorous kai na ksekinisoume tis mynhseis.skeftite to einai h monh lush giati na mas ta dwsoun den to vlepw!!!!!!!

latinangelgr
11/05/2010, 09:09
Καλησπερα σε ολους,


εγω απεσυρα το αυτοκινητο μου τον Οκτωμβριο, και αγορασα νεο αυτοκινητο τον Φεβρουαριο του 2010. Τα χαρτια για την αποζημειωση της αποσυρσης του παλιου αυτοκινητου τα εχω καταθεσει. Οπως και ολοι μας περιμενω να παρω τα 1000 ευρω.

τα χαρτια της αγορας του καινουργιου αυτοκινητου δεν τα εχω καταθεσει ακομα, γιατι δεν εχω ακουσει κατι οτι πρεπει να τα καταθεσουμε, ετσι ωστε να παρουμε το δευτερο 1000κο. (καλα ας παρουμε πρωτα τα πρωτα 1000 ευρω και βλεπουμε)

υπαρχει κανεις που να ακουσε:

a) ποτε θα δωθουν τα πρωτα 1000 ευρω της αποσυρσης????
β) ποτε πρεπει να καταθεσω τα χαρτια της αγορας του καινουργιου?? τι δικαιολογητικα χρειαζονται???


ανηκω στο μηχανολογικο της νομαρχιας θεσσαλονικης

ευχαριστω