PDA

View Full Version : Εκανα πολύ επικίνδυνα πράγματα!



SF
02/06/2005, 12:09
Αλήθεια, επικίνδυνα.

Μετά από πολλά χρόνια (7 νομίζω) και αρκετές χιλιάδες km πάνω σε μοτοσυκλέτες (ως επί το πλείστον 4κύλινδρες), προχτές οδήγησα ΠΑΠΙ.

Και μάλιστα δικάβαλο.

Και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ.

Και μάλιστα το έκανα 2 φορές.

Η δικαιολογία είναι ότι το Ιλίσια-Κέντρο-Γκάζι θα έπρεπε αλλιώς να το κάνω με κουτί... Οπότε ούτε θα προλάβαινα ούτε θα διατηρούσα την ψυχική μου ηρεμία! Οκ, φτηνή δικαιολογία, αλλά δεδομένων των περιστάσεων το έκανα.

Το έκανα και για έναν άλλο λόγο: Αυτό που λέμε ΝΕΑ ΚΑΙ ΕΞΩΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ! Κάτι σαν διακοπές στη Μαδαγασκάρη ας πούμε. Ας δω τις πτυχές του θέματος μια-μια.

* Ναι, έχω ξαναοδηγήσει χωρίς κράνος, αλλά η τελευταία φορά ήταν πριν 6 χρόνια. Ούτως ή άλλως πολύ σπάνια το έκανα, αλλά το έκανα. Έκτοτε το κράνος είναι 2η φύση, ως και οφείλει. Οπότε σήμερα το μη-κράνος (μετά από τόσο καιρό) είναι πράγματι εξωτική εμπειρία! Ιδίως το βράδυ στο κέντρο. Ακούς και βλέπεις τα πάντα με μια καθαρότητα που σε... τρομάζει! Σκέφτομαι ότι είναι από πολύ δύσκολο έως ΑΔΥΝΑΤΟ, να φορέσουν κράνος όλοι όσοι έχουν για 2η φύση το μη-κράνος.

* Το σημαντικό: Το ΠΑΠΙ είναι επικίνδυνο πράγμα!!! Δηλαδή τρόμαξα. Μηδέν γκάζι, μηδέν φρένο (δίσκος εμπρός!), μηδέν ανάρτηση, μηδέν τιμόνι. Τουλάχιστον φαίνεται ότι μπορείς να πέσεις 'εύκολα'. Αρκεί να μην περνάει ΤΡΟΛΛΕΥ δίπλα σου! Ένα modenas 100άρι ήταν, αλλά και 50 να μου έλεγαν, και 200, δε θα καταλάβαινα κάτι. Παιδιά, όσοι έχετε για 2ο μέσο παπί, σας βγάζω το καπέλ.. κράνος!!!

* Δυο διαδρομές έκανα, ελάχιστα km, και ήδη κινδύνεψα 2 φορές! Από λάθος δικό μου μάλιστα! Αν για κάποιο λόγο έπρεπε να συνεχίσω να οδηγώ παπί, θεωρώ 100% βέβαιο ότι θα είναι θέμα ημερών το ατύχημα. Οδηγούσα σε εντελώς διαφορετικές τροχιές απ'αυτές που έχω συνηθίσει-επιλέξει τόσα χρόνια, και μάλιστα χωρίς να το συνειδητοποιώ. (Οπερ και οι κίνδυνοι). Νόμιζα κάποτε ότι θα είχα πρόβλημα εαν κρατούσα 2 μηχανάκια, για βόλτες και τα δυο, και οδηγούσα σβέλτα πότε τα 47HP και πότε τα 175HP. Mέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με αυτό, και ούτε πρόκεται τολμώ να πω. Με ένα παπί όμως... το πρόβλημα ήρθε πριν καν προλάβω να το σκεφτώ!

...

Δε θέλω να καταλήξω κάπου. Απλά, μέσω της μαλακίας μου αυτής, είδα και την "dark side" του μοτοσυκλετισμού!!
:) :alien: :)
Ήταν ένα καλό μάθημα, γιατί όλα αυτά τα χλμ ήταν ...τρομακτικά για μένα. Και μάλιστα όποτε οδηγώ στην πόλη, είμαι πολύ συντηρητικός.

Αυτά. Be careful out there!

free rider
02/06/2005, 13:01
sf rider...

:beer: :beer: :beer:

rc31
02/06/2005, 13:04
και να σκεφτεις οτι προσπαθουν να με πεισουν να αγορασω παπακι τωρα που πληγωσα την μηχανη μου .


ουξου ρε ...............:D :D :D :D :D

idi
02/06/2005, 13:09
ολα ειναι στο μυαλο μας... αμα περιμένεις τα τελευταια 5 μετρα να φρεναρεις τοτε ναι ειναι επικίνδυνο

σκεφτηκες ομως οτι κινουμενος με λιγοτερα χιλιομετρα (κατα τεκμήριο) η πτωση θα εχει μικροτερες συνέπειες?

ασε που αμα πεσει πανω σου το παπι δε τρεχει μια... ενω με... το haya ας πουμε ...εχεις πρόβλημα

και φυσικα ισχύει οτι ο προστατετυκος εξοπλισμος δεν ειναι αντιστοιχος της μηχανης αλλα παντα ο καλυτερος δυνατός

free rider
02/06/2005, 13:34
δεν υπάρχουν διαφορές στις μηχανές...

υπάρχει διαφορά στον τρόπο οδήγησης...
στο κατά πόσο αντιλαμβανόμαστε τον κίνδυνο που ζούμε...

κάποτε λέγανε τα rd3500 σκοτώστρες και οτι δεν είχανε φρένα...
είχανε απο τα καλύτερα φρένα..
δεν φταίγαν τα rd που τα πηγαίναν τάπα μέσα στην κίνηση..

γι οτι κι αν συμβαίνει έχουμε την ευθύνη εμείς που οδηγάμε..

Tigas
02/06/2005, 14:11
ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΥΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ YAMAHA ΚΙΟΛΑΣ :yuck:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΠΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΟΛΥΟΔΗΓΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.

ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΘΝΙΚΗ Η ΕΝΑΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
ΣΕ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΥΤΟ-ΜΟΤΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΙΟΡΤΙΝΗ ΕΞΟΔΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ 30+ ΝΕΚΡΟΥΣ ΣΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΑΣΥΝΗ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΟΒΕΡΕΣ ΜΑΛ@@@@@ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΕΖΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΝ.

GAAL
02/06/2005, 15:25
sf,
συμφωνω μαζί σου, και για να προσθέσω την δική μου εμπειρία με παπάκι έχω πάθει το μεγαλυτερο στραπάτσο και όλα αυτά με 35 κλμ/ωρα.Εγκαύματα σε ολόκληρο το δεξιό μέρος του σώματος, κατάγματα κλπ, το χειρότερο, η γυναίκα μου έσπασε την επιγονατίδα της.Όπως τα είπες. ΧΩΡΙΣ κράνος, ΧΩΡΙΣ εξοπλισμο μπουφαν-παντελονι-γαντια) ΧΩΡΙΣ μυαλό. Και όλα αυτά γιατί αναγκάστηκα μέσα στην Πάτρα να πεταχτώ για μια δουλίτσα!!! Για μια απόσταση 1500 μέτρων.
Για να αναρωτηθούμε δηλαδή πως γυρίζουν τα πιτσιρίκια και πόσο κινδυνεύουν. Συν το ότι δεν έχουν διδαχθεί αγωγή και δεν έχουν λαμβάνειν παιδεία μοτοσικλετιστή.Η νοοτροπία είναι --> πήραμε κάτι που κουνιέται , το φτιάχνουμε να πάει γρηγορότερα, δε φοράμε κράνος γιατι χαλάει το gel στο μυαλό βάζουμε και το γκομενάκι πάνω και πάμε να φάμε το μούτα μας. αυτα!

tifoefs
05/06/2005, 17:51
Εχω χασει 4 πολυ καλους φιλους που σε καποια στιγμη αποφασισαν να κανουν βολτα με κολοπαπι !!

Ητανε η τελευταια φορα που τους ειδα να γελανε !

Τα παπια δεν κανουν για δρομους !

Εδω στην Ολλανδια πανε μονο σε δρομους που ειναι για ποδηλατα !

Και δε τους χαιρεταμε !!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

gtsiros
05/06/2005, 18:04
Ε άμα πας από το λεοφωρείο (Busa) στο πατίνι-παπί τί περιμένεις;

(κ πλιζ μη χρησιμοποιειτε την έκφραση "μη-κάτι" όπως κάνουνε στις ειδήσεις... "μη χρήση" "μη νόμιμο" "μη καλό"... μου θυμίζει το 1984...."ungood... double plus ungood"... πολύ κακόγουστος τρόπος χρήσης της γλώσσας)

adam_tsouk
05/06/2005, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros

(κ πλιζ μη χρησιμοποιειτε την έκφραση "μη-κάτι" όπως κάνουνε στις ειδήσεις... "μη χρήση" "μη νόμιμο" "μη καλό"... μου θυμίζει το 1984...."ungood... double plus ungood"... πολύ κακόγουστος τρόπος χρήσης της γλώσσας)





............... ΡΕ ΝΤΑΛΑΡΑ;

Κανένας
05/06/2005, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs


Τα παπια δεν κανουν για δρομους !

Εδω στην Ολλανδια πανε μονο σε δρομους που ειναι για ποδηλατα !

Και δε τους χαιρεταμε !!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Σωστοί :) :D :)

dankannn
05/06/2005, 22:53
Εγώ συμφωvώ απολύτως με τον SF θεωρώ οτι τα παπια είναι πολύ επικίνδυνα.
Δεν έχει σχέση αν οδηγής μέσα στη πόλη η οχι.
Εγώ τα τελευταία 10 χρόνια οδηγώ μέσα στην πόλη και μαλιστα 340 απο της 365 μέρες που έχει ο χρόνος πάντα με την μοτοσυκλετα μου(FAZER 600)και παλιότερα με TDR250-XT600E- CBR 900 θεωρώ οτι είναι πιο ασφαλές με την μοτοσυκλετα μου παρα με ένα παπι 100 κυβικων που πιάνει τα 100χλμ.
Τι πιθανότητες έχω να σταματήσω με ενα παπι απο τα 100 χλμ αν μου συμβει κάτι στο δρόμο με τα φρένα που έχει ? καμια ενω με μια μοτοσυκλετα πολύ περισσότερες.
Αποφεύγω τα παπια όπως ο διαολος το λιβάνι.:p :p :rotflmao:

idi
05/06/2005, 22:58
ειμαι καθετος (και οριζόντιος και όπως αλλιώς θελετε παρτε το) ότι ...;

ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι

αρα οσοι κινδύνεψαν οδηγώντας παπια ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ

ετσι είναι τα πραματα φιλοι μου και αν δε σας αρεσει η αποψη μου ποσώς με ενδιαφέρει γιατι είναι η μοναδικη σωστη απλως δε θελετε να την αποδεχτείτε .+_
:wave2:

periklisk
05/06/2005, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι


έτσι ακριβώς

katsai
05/06/2005, 23:25
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]ειμαι καθετος (και οριζόντιος και όπως αλλιώς θελετε παρτε το) ότι …

ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι

Σωστος ο idi

THEOD
05/06/2005, 23:55
Mήπως υπερβάλλετε λίγο ???

Προσωπικά γράφω με το παπί μου περισσότερα χιλιόμετρα από ότι με την μηχανή και δεν νοιώθω έτσι...
Χρειάζεται όμως συνήθεια και κυρίως να συνειδητοποιείς τι καβαλάς κάθε φορά...

Και εδώ που τα λέμε τα σημερινά παπιά με κανονικά πηρούνια και δισκόφρενο δεν έχουν και τόσο χάλια φρένα...

Α ρε κακομαθημένοι...που να οδηγούσατε εκείνα τα C-50 που τα φτιάχναμε κιόλας...Φτάναν τα 90-95 χιλιόμετρα ανάλογα με το φτιάξιμο, αλλά το σταμάτημα ήταν ...άλλη ιστορία !!!

dankannn
06/06/2005, 00:13
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οταν κάποιος γράφει ένα θέμα στο FORUM πάντα κάποιοι παρανοούν αυτο που γράφεται.
Ο SF λέει για την αίσθηση ασφαλειας που έχεις με μια μηχανη σε σχέση με ένα παπι.
ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι.
Συμφωνώ με τα λόγια του idi αλλα δεν συμφωνώ με το εξής:ότι το παπί είναι ασφαλές και φταίει πάντα ο οδηγός.
Γνώμη μου είναι ότι αν ξέρω να οδηγω
δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να νιώθω το ίδιο ασφαλής στο παπι σε σχέση με μια μοτοσυκλετα.Eναν απο τους λογους που θεωρώ ότι η μηχανή είναι πιο ασφαλής από ένα παπί τον έχω αναφέρει πιο πάνω.
Τι πιθανότητες έχω να σταματήσω με ενα παπι απο τα 100 χλμ αν μου συμβει κάτι στο δρόμο με τα φρένα που έχει?Καμια.
Ενω με μια μοτοσυκλετα πολύ περισσότερες.
Η ας πουμε οτι με κλείνουν 2 αυτοκίνητα.
Εχω περισσότερες πιθανότητες να επιταχύνω και να φύγω από το να είμαι με ένα παπί που δεν θα μπορώ να επιταχύνω και να αποφύγω πιθανόν κίνδυνο.
Και αν μου πείτε ότι όλοι όσοι οδηγούν παπί πηγαίνουν με 60-70 χλμ έεεεεεε δεν θα είναι και η αλήθεια.(όλα τα σύγχρονα παπιά φτάνουν και πάνω από 100χλμ με φρένα και αναρτησεις που δεν είναι για αυτές τις ταχυτητες).:p :wave2:

Tropeas
06/06/2005, 00:36
Με λίγα λόγια , η ενεργητική ασφάλεια της μηχανής είναι σαφώς ανώτερη του παπιού, αλλά απο την άλλη η ορμή και η αδράνεια της μηχανής λόγω του όγκου και των κιλών της είναι μεγαλύτερη και εκεί μπορεί να σε φέρει σε δύσκολη θέση...

THEOD
06/06/2005, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Με λίγα λόγια , η ενεργητική ασφάλεια της μηχανής είναι σαφώς ανώτερη του παπιού, αλλά απο την άλλη η ορμή και η αδράνεια της μηχανής λόγω του όγκου και των κιλών της είναι μεγαλύτερη και εκεί μπορεί να σε φέρει σε δύσκολη θέση...

Σωστός... συμπληρώνω... "και λόγω της συνήθως μεγαλύτερης στιγμιαίας ταχύτητας κίνησης..."

tifoefs
06/06/2005, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ειμαι καθετος (και οριζόντιος και όπως αλλιώς θελετε παρτε το) ότι ...;

ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι

αρα οσοι κινδύνεψαν οδηγώντας παπια ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ

ετσι είναι τα πραματα φιλοι μου και αν δε σας αρεσει η αποψη μου ποσώς με ενδιαφέρει γιατι είναι η μοναδικη σωστη απλως δε θελετε να την αποδεχτείτε .+_
:wave2:

Δικηο εχεις. Δε παυει ομως να ισχυει και το αν το εργαλειο ειναι καλο εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να γινεις και καλος χειριστης !!!!

Σκεψου να ξεβιδωνεις μια βιδα με ξυλινο κατσαβιδι. Οσο καλος ξεβιδωστρας εισαι το ξυλινο κατσαβιδι δε βοηθαει !




:beer:

SF
06/06/2005, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ειμαι καθετος (και οριζόντιος και όπως αλλιώς θελετε παρτε το) ότι ...;

ΔΕΝ υπαρχουν επικίνδυνα οχήματα …μονο επικίνδυνοι οδηγοι

αρα οσοι κινδύνεψαν οδηγώντας παπια ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ

ετσι είναι τα πραματα φιλοι μου και αν δε σας αρεσει η αποψη μου ποσώς με ενδιαφέρει γιατι είναι η μοναδικη σωστη απλως δε θελετε να την αποδεχτείτε .+_
:wave2:


Αν και είσαι περισσότερο δημοκρατικός απ'όσο προβλέπει το σύνταγμα :p ... συμφωνώ απόλυτα κι εγώ. Η λεπτομέρια που κάνει τη διαφορά όμως είναι η μεγαλύτερη δύναμη του σύμπαντος: Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ!! Δε χρειάζεται να αναλύσω...

downhill
06/06/2005, 12:56
Τα "παπιά" είναι επικινδυνα όταν δε
χρησιμοποιούνται για το σκοπό που έχουν κατασκευαστεί.Ένα παπί σε ένα delivery boy είναι πολύ επικίνδυνο.Φορτωμένα με καλάθια που περιέχουν απο πίτσες και αναψυκτικά εως φακέλους με γράμματα και ανταλλακτικά,κάνουν επικίνδυνους ελιγμούς.Οι πτώσεις λοιπόν είναι πολύ πιθανές.Όπως πιθανό είναι να παρασύρουν ένα πεζό που περνάει το δρόμο εκτός διάβασης επειδή "εδώ είναι ο φούρνος" (τό είπε παπούς στον ξαδερφό μου!!!!).Αν όμως πας αργά και προσεκτικά στη δουλειά σου,τηρώντας τον Κ.Ο.Κ δεν είναι επικίνδυνα.Εδώ στο Περιστέρι είναι η μόδα στους πιτσιρικάδες να μην έχουν φώτα...Ούτε απο πίσω ούτε απο μπροστά τον βλέπεις τον πιτσιρικο με το νικελωμένο παπί και το σωλήνα για εξάτμιση...Οπότε η πιθανότητα να παρασυρθεί κάποιος είναι μεγαλη.

latris mixanis
08/06/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Αν και είσαι περισσότερο δημοκρατικός απ'όσο προβλέπει το σύνταγμα :p ... συμφωνώ απόλυτα κι εγώ. Η λεπτομέρια που κάνει τη διαφορά όμως είναι η μεγαλύτερη δύναμη του σύμπαντος: Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ!! Δε χρειάζεται να αναλύσω...

Κωστάκη μου αν δεν ξέρεις απο σωστά μηχανάκια λογικό είναι..:smilea: :smilea:
Χωρίς πλάκα η συνήθεια παίζει μεγάλο ρόλο

Tigas
09/06/2005, 11:48
ΚΩΣΤΑΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ΠΑΠΙ ΑΝΤΕ ΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΟ HAYA ΣΟΥ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΑΓΡΙΑ:lol: :wave2:

pissaman
09/06/2005, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από rc31
και να σκεφτεις οτι προσπαθουν να με πεισουν να αγορασω παπακι τωρα που πληγωσα την μηχανη μου .


ουξου ρε ...............:D :D :D :D :D

Μακρυά!!!! :nono: :nono: :nono:
Ποτέ παπί! :wave2:

hornet
09/06/2005, 14:24
Εγω διαφωνω και συμφωνω και ολα μαζι δηλαδη:


Οντως μια μηχανη ας πουμε ενα cb400sf ειναι χιλιομετρα μακρυα απο ενα παπι σε ασφαλεια αλλα ρε παιδια πως να το κανουμε το παπι ειναι μικρο ειναι βολικο ειναι οικονομικο!


μην παμε στις ακρες ...εχετε υπολογισει ποσο θελει ενα hornet να κυκλοφορει ας πουμε για βαλτε τα κατω...και επισης ειπαμε οτι ειναι επισφαλες αλλα οχι και επικινδυνο εαν πηγαινει μεχρι 80 90 το πολυ καλα ειναι!

siokatas
10/06/2005, 00:10
:wave2:

ολα τα μοτορια καλα ειναι ρε παιδια εαν τα σεβεσαι!!και ολα θελουνε την προσοχη και την συνηθεια τους...μετα απο χρονια καβαλησα ενα παπι innova
(καλα το εγραψα?)το λοιπον τρομαξε το ματι μου καλο σβελτο αλλα απο φρενα??σε ξεγελαει με το βαρος και την ευκινισια που σου δινει και οταν πας για φρενα σου φαινεται βουνο.....απο την τρομαρα μου για να το σταματησω κατεβασα και τα ποδια κατω....:blush: