PDA

View Full Version : προβλημα σε sites?



kyko
03/02/2010, 07:29
μηπως το προσεξατε σεις ρε παιδια?
μολις πριν λιγο ανοιξα pc κ απ'οτι ειδα τα μονα 2 sites απο τα αρκετα που μπαινω καθημερινα ειναι
το moto.gr κ το mybike.gr...fazerclub.gr,yahoo.gr,car.gr,i-card online.gr,e-bay.com
κ μερικα ακομη τπτ...

:confused: :confused:

Shaolin Monk
03/02/2010, 07:32
Ναι, και σε εμενα το ιδιο συμβαινει...:sad:

kyko
03/02/2010, 07:34
τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος

:blush: :blush:

επισης ξεχασα να γραψω οτι ανοιξα τα site ειτε με expoler ειτε με firefox ειτε με google chrome αλλα τριχες...κ μαλιστα κατσαρες :bigcry: :lol:

SVX
03/02/2010, 07:39
oxi Εδω τιποτα.... σε ΑΥΤΑ (http://www.barbie.gr/barbie.html) που μπαινω εγω σχεδον καθημερινα ...παιζουν Ολα κανονικα:look:


Μηπως εχετε Tellass & οι δυο συναμα? :sick:

kyko
03/02/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
oxi Εδω τιποτα.... σε ΑΥΤΑ (http://www.barbie.gr/barbie.html) που μπαινω εγω σχεδον καθημερινα ...παιζουν Ολα κανονικα:look:


Μηπως εχετε Tellass & οι δυο συναμα? :sick:

αχαχαχχαχαχααχχαχαχαχαχχ
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

svx HOL εχω εγω :rolleyes:

Shaolin Monk
03/02/2010, 07:47
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και εγω hol εχω...
μαλλον κατι παροδικο θα ειναι...:wave2:

kyko
03/02/2010, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και εγω hol εχω...
μαλλον κατι παροδικο θα ειναι...:wave2:

αρα μαλλον εχουμε προβλημα εμεις τσ'hol

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

kyko
03/02/2010, 07:55
problem solved

:D :D

makis206
03/02/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
problem solved
:D :D

Και τώρα δεν μπαίνω εγώ! Έκανες κάτι και χάλασες το νετ;:mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

Shaolin Monk
03/02/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
problem solved

:D :D :a09: :a09: :a09:

kyko
03/02/2010, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και τώρα δεν μπαίνω εγώ! Έκανες κάτι και χάλασες το νετ;:mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

βασικα....πριν λυθει το προβλημα εκανα μια επισκεψη στην τουαλετα...
βγαινοντας ολα πηγαιναν ρολοι.....λες να επαιξε ρολο αυτο?

:confused: :confused:















































:bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

Shaolin Monk
03/02/2010, 08:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
[B]βασικα....πριν λυθει το προβλημα εκανα μια επισκεψη στην τουαλετα...
βγαινοντας ολα πηγαιναν ρολοι.....λες να επαιξε ρολο αυτο?

:confused: :confused:



Ναι, αν εχουμε κοινο υπονομο.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kyko
03/02/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk

Ναι, αν εχουμε κοινο υπονομο.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοιτα να δεις που στο τελος ολοι θα βρεθουμε κ σόι

:lol: :bawl: :bigcry: :rotflmao:

Thelw_Gazi
17/02/2010, 04:03
Η σωστή ερώτηση είναι... με τι browser μπαίνετε; ;)

epp1640
17/02/2010, 04:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Η σωστή ερώτηση είναι... με τι browser μπαίνετε; ;)

why?

Zid
17/02/2010, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Η σωστή ερώτηση είναι... με τι browser μπαίνετε; ;) Αφου σου λένε οτι εχουν hol όλοι και δεν βλέπαν συγκεκριμένα sites την ιδια χρονικη περίοδο...



Εφταιγε ο browser... ?:alien: :rolleyes:

Zid
17/02/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
why? :alien: :bigcry:

Thelw_Gazi
17/02/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Αφου σου λένε οτι εχουν hol όλοι και δεν βλέπαν συγκεκριμένα sites την ιδια χρονικη περίοδο...

Εφταιγε ο browser... ?:alien: :rolleyes:

To όλοι που λες, είναι 2 άτομα όλα και όλα. :p
Το αποκλείω να είναι θέμα server. Από αρχές του 2009 τα νεότερα editions των browsers βγήκαν (beta ξε-beta) με bugs τέτοιου τύπου. Πιθανολογώ επομένως ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με τα πρωτόκολλα που δουλεύουν. Εδώ η ίδια η Microsoft παραδέχτηκε επίσημα την ύπαρξή τους (bugs) και επεσήμανε ότι επηρεάζουν άμεσα την ασφάλεια των προσωπικών μας δεδομένων.

Αν θέλετε να μην έχετε πρόβλημα, δοκιμάστε την εξής λύση:

Απεγκαταστήστε τον browser που δεν ανοίγει τις σελίδες σας και δοκιμάστε να εγκαταστήσετε παλιότερη έκδοση, περισσότερο σταθερή. Για παράδειγμα, η εκδοση 3.0.13 αν θυμάμαι καλά, είναι απ' τις πιο σταθερές εκδόσεις του Firefox, η έκδοση 7 για Explorer και η έκδοση 9.8 για την Opera. Αφήστε τα να δουλέψουν καμιά βδομάδα και μετά κάντε αναβάθμιση κατευθείαν στις νεότερες εκδόσεις, αλλά όχι beta. To πρόβλημα θα έχει λυθεί.

;)

Zid
17/02/2010, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
To όλοι που λες, είναι 2 άτομα όλα και όλα. :p
Το αποκλείω να είναι θέμα server. Από αρχές του 2009 τα νεότερα editions των browsers βγήκαν (beta ξε-beta) με bugs τέτοιου τύπου. Πιθανολογώ επομένως ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με τα πρωτόκολλα που δουλεύουν. Εδώ η ίδια η Microsoft παραδέχτηκε επίσημα την ύπαρξή τους (bugs) και επεσήμανε ότι επηρεάζουν άμεσα την ασφάλεια των προσωπικών μας δεδομένων.

Αν θέλετε να μην έχετε πρόβλημα, δοκιμάστε την εξής λύση:

Απεγκαταστήστε τον browser που δεν ανοίγει τις σελίδες σας και δοκιμάστε να εγκαταστήσετε παλιότερη έκδοση, περισσότερο σταθερή. Για παράδειγμα, η εκδοση 3.0.13 αν θυμάμαι καλά, είναι απ' τις πιο σταθερές εκδόσεις του Firefox, η έκδοση 7 για Explorer και η έκδοση 9.8 για την Opera. Αφήστε τα να δουλέψουν καμιά βδομάδα και μετά κάντε αναβάθμιση κατευθείαν στις νεότερες εκδόσεις, αλλά όχι beta. To πρόβλημα θα έχει λυθεί.

;) ναι μονο που τις μέρες που γράψαν οι φίλοι είχε πέσει ενα κύκλωμα της hol ...με το εξωτερικο... :wave2:

Thelw_Gazi
17/02/2010, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
ναι μονο που τις μέρες που γράψαν οι φίλοι είχε πέσει ενα κύκλωμα της hol ...με το εξωτερικο... :wave2:

Ακόμα και να είχε πέσει, δεν μπορείς να γνωρίζεις ότι αυτό επηρέασε. Και εγώ hol έχω και δεν είχα πρόβλημα σε καμιά σελίδα που μπαίνω, αν σκεφτείς δε, ότι μπαίνω σε τουλάχιστον 20 sites εξωτερικού την ημέρα...

McGyver
17/02/2010, 17:59
ΛΕΩΝΙΔΑ!!!

Zid
17/02/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Mην τον μπλέκεις αυτόν υπάρχει εταιρικός κώδικας δεοντολογίας :lol:

Zid
17/02/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Ακόμα και να είχε πέσει, δεν μπορείς να γνωρίζεις ότι αυτό επηρέασε. 100 % οχι !!αλλα sorry οι πιθανότητες να φταιει ο browser ειναι ακόμα πιο λίγες ... :smilea:

hidefnick
17/02/2010, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Ακόμα και να είχε πέσει, δεν μπορείς να γνωρίζεις ότι αυτό επηρέασε. Και εγώ hol έχω και δεν είχα πρόβλημα σε καμιά σελίδα που μπαίνω, αν σκεφτείς δε, ότι μπαίνω σε τουλάχιστον 20 sites εξωτερικού την ημέρα...

:blush: :blush: :blush: :a07: :a07: :a07: :a07: :a07: (Πες μου οτι σου αρεσουν τα kawa....μόνο αυτό ....)

Thelw_Gazi
17/02/2010, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
:blush: :blush: :blush: :a07: :a07: :a07: :a07: :a07: (Πες μου οτι σου αρεσουν τα kawa....μόνο αυτό ....)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
18/02/2010, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
To όλοι που λες, είναι 2 άτομα όλα και όλα. :p
Το αποκλείω να είναι θέμα server. Από αρχές του 2009 τα νεότερα editions των browsers βγήκαν (beta ξε-beta) με bugs τέτοιου τύπου. Πιθανολογώ επομένως ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με τα πρωτόκολλα που δουλεύουν. Εδώ η ίδια η Microsoft παραδέχτηκε επίσημα την ύπαρξή τους (bugs) και επεσήμανε ότι επηρεάζουν άμεσα την ασφάλεια των προσωπικών μας δεδομένων.

Αν θέλετε να μην έχετε πρόβλημα, δοκιμάστε την εξής λύση:

Απεγκαταστήστε τον browser που δεν ανοίγει τις σελίδες σας και δοκιμάστε να εγκαταστήσετε παλιότερη έκδοση, περισσότερο σταθερή. Για παράδειγμα, η εκδοση 3.0.13 αν θυμάμαι καλά, είναι απ' τις πιο σταθερές εκδόσεις του Firefox, η έκδοση 7 για Explorer και η έκδοση 9.8 για την Opera. Αφήστε τα να δουλέψουν καμιά βδομάδα και μετά κάντε αναβάθμιση κατευθείαν στις νεότερες εκδόσεις, αλλά όχι beta. To πρόβλημα θα έχει λυθεί.

;)

ο βρόουζερ.. απλά στέλνει HTTP αιτήσεις και μεταφράζει την απάντηση από markup language στην μορφή που βλέπεις εσύ.. ;)

epp1640
18/02/2010, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
:alien: :bigcry:

:a22:

Gares'
18/02/2010, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ο βρόουζερ.. απλά στέλνει HTTP αιτήσεις και μεταφράζει την απάντηση από markup language στην μορφή που βλέπεις εσύ.. ;)

Ναι αλλά κάποιες φορές αυτή η μετάφραση δεν γίνεται σωστά λόγω bug του browser (ή της version του) αλλά σπάνια και όχι σε τόσο σχεδιαστικά απλά site όπως τα παραπάνω που αναφέρθησαν.

Thelw_Gazi
18/02/2010, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ο βρόουζερ.. απλά στέλνει HTTP αιτήσεις και μεταφράζει την απάντηση από markup language στην μορφή που βλέπεις εσύ.. ;)

Έλα! :lol:

Άσχετο βέβαια με το θέμα.

uberalles
18/02/2010, 04:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Έλα! :lol:

Άσχετο βέβαια με το θέμα.

σταματα ολο βλακειες λες!

Thelw_Gazi
18/02/2010, 04:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
σταματα ολο βλακειες λες!

Είπα να γίνουμε πολλοί εδώ μέσα. :lol: :lol:

uberalles
18/02/2010, 04:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelw_Gazi
Είπα να γίνουμε πολλοί εδώ μέσα. :lol: :lol:

τι σου φταινε τα αλλα παιδια, δεν ειναι σαν εσενα :lol:

Thelw_Gazi
18/02/2010, 04:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
τι σου φταινε τα αλλα παιδια, δεν ειναι σαν εσενα :lol:

Έλα βρε έχεις και χιούμορ; :p :p :p

epp1640
18/02/2010, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gares'
Ναι αλλά κάποιες φορές αυτή η μετάφραση δεν γίνεται σωστά λόγω bug του browser (ή της version του) αλλά σπάνια και όχι σε τόσο σχεδιαστικά απλά site όπως τα παραπάνω που αναφέρθησαν.

Σωστά... η μετάφραση.. ένας browser μπορεί να μην υλοποιεί σωστά ή κατά το δοκούν divs, πίνακες, κάποια css styles, κάποια js events κτλπ.. αλλά αυτό είναι διαφορετικό από το connection time out... :o χθες και εγώ είχα πρόβλημα, είτε έμπαινα με opera είτε με firefox είτε με Lobo.. προφανώς οι σελίδες ήταν σε εξυπηρετητές στους οποίους δεν έφτανε(η καθυστερούσε πολύ) για κάποιο λόγο (κάποιο Link ήταν εκτός) η αίτηση. Υποθέτω ότι και ένας απλός τρόπος να το διαπιστώσει κανείς είναι ένα ping(εντάξει.. στην μέση μπαίνει και security:lol: )..