PDA

View Full Version : Επαναστατικό Fax παραπόνων στη Vodafone



golis
03/02/2010, 11:26
Αν έτυχε να δείτε στην τιβι αυτές τις ημέρες την νέα διαφήμιση της Vodafone "Επανάσταση στην καρτοκινητή",
ελπίζω οι περισσότεροι να συμμεριστείτε την αγανάκτηση μου για την συγκεκριμένη εταιρία.

Στην συγκεκριμένη διαφήμιση-δυσφήμιση με θίγει προσωπικά σαν Έλληνα πολίτη.
Θίγει την πρόσφατη ιστορία του έθνος μου.
Θίγει τους εθνομάρτυρες παππούδες μου που έδωσαν την ζωή τους για να έχω σήμερα την vodafone να υποκλέπτει τα κινητά του πρωθυπουργού.
Τι σχέση μπορεί να έχουν οι ΉΡΩΕΣ με τα καρτοσυμβόλαια τους και την επανάσταση της υποκλοπής ;

Διακωμωδεί ιστορικά υπαρκτά πρόσωπα με σκοπό την προώθηση και το κέρδος τόσο τόσο περιπαικτικά που θα τρίζουν τα κόκκαλα τους.

Το ΕΣΡ (http://www.esr.gr/arxeion-xml/pages/esr/esrSite/get-index ) κοιμάται.
Δεν άντεξα και πήρα τηλ. στο κέντρο τους να διαμαρτυρηθώ προφορικώς.
Μία ευγενέστατη κυρία μου έδωσε στο τέλος και έναν αριθμό FAX των παραπόνων της Vodafone.
Έστειλα το FAX της διαμαρτυρίας μου και ηρέμησα.
Κάποτε ήμουν κι εγώ συνδρομητής τους.
Απο εδώ και πέρα και όποτε μπορώ,θα λέω τα καλύτερα για αυτήν την εταιρία. ;)


Αριθμός FAX παραπόνων Vodafone : 210 4276896

Όποιος αισθάνεται την ίδια αηδία με μένα μπορεί να στείλει ενα ανώνυμο fax σ αυτό το νούμερο.

Συνεχίστε έτσι κκ στην Vodafone, είστε σε πολύ καλό δρόμο

Cpt. Haddock
03/02/2010, 11:30
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ελεος ρε φιλε!!!


Μου θυμιζεις συνταξιουχο που γκρινιαζει για ότι βλεπει γυρω του

:bawl:

road spirit
03/02/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
....

Όποιος αισθάνεται την ίδια αηδία με μένα μπορεί να στείλει ενα ανώνυμο fax σ αυτό το νούμερο.

Συνεχίστε έτσι κκ στην Vodafone, είστε σε πολύ καλό δρόμο

στο καλάθι των αχρήστων θα καταλήξει έτσι, να είσαι σίγουρος ...

Ζεύκας
03/02/2010, 11:32
και σκεφτόμουν: δεν θα το ποστάρει κανένας? ακόμα?

έχει και 2-3 γκρουπάκια στο facebook! να γίνετε μέλη!

golis
03/02/2010, 11:32
Εσύ στείλε τους ένα ευχαριστήριο fax np.

Cpt. Haddock
03/02/2010, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
στο καλάθι των αχρήστων θα καταλήξει έτσι, να είσαι σίγουρος ...

Αφού χαρίσει μερικές μέρες γέλιου στο τμήμα παραπόνων της εταιρίας και όπου αλλου κυκλοφορήσει σα φωτοτυπία :bigcry: :bigcry: :bigcry:

liakaros
03/02/2010, 11:34
Ρε παιδια ελεος την μια με τους φανταρους της cosmote και την αλλη με την vodafone...

caesarsk
03/02/2010, 11:34
ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ




ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ





και μεις παιζαμε μαντολινο στα νιατα μας....




αλλα οχι ηλεκτρικο....



γκραν γκραν ολη την μερα!!!!

road spirit
03/02/2010, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Εσύ στείλε τους ένα ευχαριστήριο fax np. ρε μαν, δεν είπαμε αυτό...

απλά οι ανώνυμες καταγγελίες/ παράπονα / ξεχέσματα δεν τυγχάνουν ποτέ σοβαρής αντιμετώπισης, είναι κανόνας αυτό ...


that's all


:wave2:

golis
03/02/2010, 11:38
Έγραψα ότι εγώ έστειλα ανώνυμα το fax και το κλάμα μου δεν με αφήνει να το δω ;
Όποιος θέλει βάζει το όνομα του,τα fax κρατούν τον αριθμό τηλ. του αποστοΛΕΑ έτσι κι αλλιώς.

Σχολιάστε ελευθερα,δικαίωμα σας.
Δικαίωμα μου όμως και το κλαψωμούνι. :D

alex14
03/02/2010, 11:39
Εχει δικιο ο φιλος. Ειναι μια εντελως γελοια και προσβλητικη διαφημιση.

Cpt. Haddock
03/02/2010, 11:39
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :lol: :rotflmao: :bawl:

caesarsk
03/02/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis

Σχολιάστε ελευθερα,δικαίωμα σας.
Δικαίωμα μου όμως και το κλαψωμούνι. :D


Ισως οτι ποιο σωστο ακουσα εδω και καιρο....δικαιωμα σου φυσικα, και ακομη μεγαλυτερο δικαιωμα σου να το φωναζεις κιολας
Δικαιωμα και καποιων να σχολιαζουν, μεχρι εκει που αρχιζει να προσβαλει την προσωπικοτητα σου


Μακαρι να ηταν ολα ετσι και θα εκλειναν οι αντιπαραθεσεις επιτελους!!!

:beer:

taskon
03/02/2010, 11:42
@ Golis,

εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου. Είναι γελοιότητα αυτή η διαφήμιση. Της cosmote δεν με ενοχλεί καθόλου γιατι δεν θίγει κάτι, ούτε καν τον Ε.Σ

Akatanomastos
03/02/2010, 11:43
το αστειο(?) ειναι οτι στην ελλαδα μια ζωη διαλεγουμε "προιοντΑ" με λαθος κριτηρια..


λεει ο φιλος, "απο δω και περα θα λεω καλα λογια στην βονταφον"


δηλαδη διαλεγεις εταιρια κινητης τηλεφωνιας συμφωνα με τις διαφημισεις της, και "το ηθος της".
ΗΘΟς!υπαρχει αραγε ηθος σε μια εταιρια που σκοπος της ειναι μονο το κερδος?


ειναι ενα πραγμα, σαν καθε 4 χρονια, που διαλεγουμε πρωθυπουργο με βαση τους image makers και αν τα λεει ωραια στις πλατειες..


απο ουσια μια ζωη, φρυδια..

project.breeze
03/02/2010, 11:47
Αφού έχουμε λύσει όλα τα προβλήματά μας ως λαός και Έθνος ας ασχοληθούμε και με την προσβλητική διαφήμιση της Vodafone αφού όμως πρώτα βγάλουμε άκρη για το αν υπήρχε ή όχι 3ο πρόσωπο στην σχέση Λάτσιου-Μενεγάκη

Ζεύκας
03/02/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αφού έχουμε λύσει όλα τα προβλήματά μας ως λαός και Έθνος ας ασχοληθούμε και με την προσβλητική διαφήμιση της Vodafone αφού όμως πρώτα βγάλουμε άκρη για το αν υπήρχε ή όχι 3ο πρόσωπο στην σχέση Λάτσιου-Μενεγάκη

και 3ο και 4ο πρόσωπο υπάρχει...;)

Akatanomastos
03/02/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και 3ο και 4ο πρόσωπο υπάρχει...;)
5
αλλο ενα απο δω:smokin:

liakaros
03/02/2010, 11:53
Ρε μαγκες ο συγκεκριμενος γαμος ηταν λευκος απ την αρχη...2-3-4-5 προσωπα παντα υπηρχαν απλως βαριεμαι να αναλυω τωρα τι στραβωσε και εφτασαν εκει...


:a014: :a014: :a014:

project.breeze
03/02/2010, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και 3ο και 4ο πρόσωπο υπάρχει...;)



Φυσικά και υπάρχΩ,ρητορική ήταν η ερώτηση :smokin:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 11:55
Το αστείο για μένα ειναι η ύπαρξη αυτού του θρεντ (και των γκρουπ στο facebook...)

Είναι προϊόν μιας αντίληψης που λέει οτι οι πρωταγωνιστες, δευτεραγωνιστές και γενικά οι μετέχοντες σε ιστορικά γεγονοτα του εθνους μας, πρέπει να είναι σε ενα χρυσό δαφνοστεφανωμένο καδρο, αναλοίωτοι, καθαροι, με ασπρες φουστανέλες και ξυρισμένοι.

Όπως τους βλέπαμε στις γιορτές του δημοτικου, στα καδρα των λόχων του στρατου και στις ταινίες του James Paris...

Εγώ δεν είμαι αυτής της αντίληψης, λυπάμαι. Θεωρώ οτι ΟΛΑ μπορούν να είναι αντικείμενο σάτιρας, όπως μας δίδαξε πριν πολλά χρόνια ο Αριστοφάνης. Όπως έκαναν οι Monty Pythons με το "Holy Grail" και το "Life of Bryan"

Αυτά :wave2:

caesarsk
03/02/2010, 11:58
καλα ρε σεις αληθεια λετε???


εμενα μου ελεγε πως ημουν μονο εγω και ετσι απλα 3ο το ποσωπο???






και για να ξεκαθαριζουμε για τον Γιαννη μιλατε η για την Ελενη??? γιατι εχουμε πολλα γλυκα αγορια στο φορουμ καθως επισης και εντουραδες....

Ζεύκας
03/02/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το αστείο για μένα ειναι η ύπαρξη αυτού του θρεντ (και των γκρουπ στο facebook...)

και οι Καταυλακιώτες έχουν γκρουπάκι στο facebook! :bigcry: :lol: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
03/02/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και οι Καταυλακιώτες έχουν γκρουπάκι στο facebook! :bigcry: :lol: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:



Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο! :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
03/02/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο! :rotflmao: :rotflmao:


Υιοθέτησε κι εσύ μια 20χρονη Σουηδέζα.Μπορείς...:blush:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
[...] τη δική σου υποκειμενική άποψη για τα πράγματα, η οποία προέκυψε ποιος ξέρει από ποια παιδικά τραύματα [...]

Μικρέ, υποθέσεις επι προσωπικού και λοιπα σχετικά σχόλια να λείπουν

Δε γνωριζόμαστε :wave2:

DrBig
03/02/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Εχει δικιο ο φιλος. Ειναι μια εντελως γελοια και προσβλητικη διαφημιση.


φιλε μου, γελοιος ειναι αυτος που 'θιγεται' :wave2:

Operater
03/02/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
...

Εγώ δεν είμαι αυτής της αντίληψης, λυπάμαι. Θεωρώ οτι ΟΛΑ μπορούν να είναι αντικείμενο σάτιρας, όπως μας δίδαξε πριν πολλά χρόνια ο Αριστοφάνης. Όπως έκαναν οι Monty Pythons με το "Holy Grail" και το "Life of Bryan"

Αυτά :wave2:

Όχι, δεν μπορούν να είναι όλα αντικείμενο σάτιρας.

Και ο Αριστοφάνης μας δίδαξε και το μέτρο. Γιατί χρειάζεται μέτρο, όταν
πας να σατιρίσεις (και ιδίως για χρηματικό όφελος, και όχι για παιδαγώγηση
όπως στις αρχαίες κωμωδίες) γιατί δεν ξέρεις ποιά κοινωνική ομάδα
πας να θίξεις τις αξίες της και αυτά με τα οποία μεγάλωσε.

Θα στεναχωριόμουν πολύ αν έθιγα μέσα από ένα απλό αστείο,
το ηθικό υπόβαθρο οποιουδήποτε. Και δη, όταν θέλω
να βγάλω χρήματα από αυτό.

Και ΟΛΑ τα θρεντ έχουν λόγο ύπαρξης. Αν μας αρέσει το θέμα,
μπαίνουμε, κοιτάμε, σχολιάζουμε, το ¨ξυρίζουν", το αφήνουν,
αυτή είναι η ροή.

Πάντως μαρέσει η συγκεκριμένη διαφήμιση, ως concept αλλά
όχι σαν ιδέα. Και αν θέλω να "δυσαρεστήσω" τη vodafone,
απλά δεν αγοράζω προϊόντα της. Η καλύτερη διαμαρτυρία, για μενα.

DrBig
03/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Εγώ δεν είμαι αυτής της αντίληψης, λυπάμαι. Θεωρώ οτι ΟΛΑ μπορούν να είναι αντικείμενο σάτιρας, όπως μας δίδαξε πριν πολλά χρόνια ο Αριστοφάνης. Όπως έκαναν οι Monty Pythons με το "Holy Grail" και το "Life of Bryan"

Αυτά :wave2:


+ 6.023 * 10^23

Cpt. Haddock
03/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Όχι, δεν μπορούν να είναι όλα αντικείμενο σάτιρας.

Και ο Αριστοφάνης μας δίδαξε και το μέτρο. Γιατί χρειάζεται μέτρο, όταν
πας να σατιρίσεις (και ιδίως για χρηματικό όφελος, και όχι για παιδαγώγηση
όπως στις αρχαίες κωμωδίες) γιατί δεν ξέρεις ποιά κοινωνική ομάδα
πας να θίξεις τις αξίες της και αυτά με τα οποία μεγάλωσε.

Οι κωμωδίες παιζόταν ΚΑΙ για χρηματικό όφελος, δε δουλεύαν τζάμπα.


Δες τους "Βατραχους" και πώς σατυρίζει τους "Περσες" του Αισχύλου που ειναι απο τις "εθνικιστικές" τραγωδίες (και απο τις λίγες αν όχι η μόνη που αναφέρονται σε σύγχρονα για την εποχή που γράφτηκε, γεγονότα)

:winka:

DrBig
03/02/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Όχι, δεν μπορούν να είναι όλα αντικείμενο σάτιρας.

Θα στεναχωριόμουν πολύ αν έθιγα μέσα από ένα απλό αστείο,
το ηθικό υπόβαθρο οποιουδήποτε.




Ξα σου, εσυ εχεις καθε δικαιωμα να θετεις εν προκειμενω τα ορια στο εαυτο σου. Γιατι ομως να κανουν το ιδιο και αλλοι?

Με τη δικη σου λογικη, δε θα επρεπε να υπαρχει πολιτικη σατυρα γιατι θα θιγονταν τα πιστευω καποιων, δε θα επρεπε να υπαρχει κοινωνικη σατυρα για θα θιγονταν τα πιστευω καποιων αλλων και τελικα θα ειχαμε λογοκρισια για τα ΠΑΝΤΑ.

Μπρρρρ μακρυα απο μας....

Operater
03/02/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οι κωμωδίες παιζόταν ΚΑΙ για χρηματικό όφελος, δε δουλεύαν τζάμπα.


Δες τους "Βατραχους" και πώς σατυρίζει τους "Περσες" του Αισχύλου που ειναι απο τις "εθνικιστικές" τραγωδίες (και απο τις λίγες αν όχι η μόνη που αναφέρονται σε σύγχρονα για την εποχή που γράφτηκε, γεγονότα)

:winka:

Δηλαδή μου συγκρίνεις vodafone με Αισχύλο?

Γιατί στο έργο που αναφέρεις, μιλησε για υπέρβαση του μέτρου.
Και όταν πρωτοβγήκε το έργο, δεν πληρώνανε γιατί μπήκε χορηγός ο Περικλης. :winka:

Κι εγώ το έχω δει τσάμπα, αλλά η ηθική αμοιβή ήταν μεγάλη. :winka:

Operater
03/02/2010, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ξα σου, εσυ εχεις καθε δικαιωμα να θετεις εν προκειμενω τα ορια στο εαυτο σου. Γιατι ομως να κανουν το ιδιο και αλλοι?

Με τη δικη σου λογικη, δε θα επρεπε να υπαρχει πολιτικη σατυρα γιατι θα θιγονταν τα πιστευω καποιων, δε θα επρεπε να υπαρχει κοινωνικη σατυρα για θα θιγονταν τα πιστευω καποιων αλλων και τελικα θα ειχαμε λογοκρισια για τα ΠΑΝΤΑ.

Μπρρρρ μακρυα απο μας....

Φίλε μου, στη πολιτική σάτυρα σατυρίζεις τα πολιτικά τεκτενόμενα. Δε τίθεται θέμα πιστευω.
Στα κοινωνικά, αν δεν θίγεις προσωπική ζωή, είσαι μέσα.
Αλλά ρε συ, δεν αποτελεί εθνικό θησαυρό, η ιστορία μας? Γιατί πρέπει να διακωμωδείται?
Και χωρίς νόημα! Χωρίς να θέλει να βγάλει νόημα! Μάλλον ένα έίναι το νόημα: χρήμα!
Κατάλαβες που κολλάω?
Αν είχε κάποιο δίδαγμα, μέσα!

Δεν το λογοκρίνω, το σχολιάζω από μακρυά, χωρίς να με αγγίζει.

blackbusa
03/02/2010, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μικρέ, υποθέσεις επι προσωπικού και λοιπα σχετικά σχόλια να λείπουν

Δε γνωριζόμαστε :wave2:

δηλαδη τι θα του κανεις???θα κατασκηνωσεις εξω απο το σπιτι του οσπου να πλυμμηρησει ολη η περιοχη και σου ζητησει συγγνωμη???η οταν τον παρασυρει κανα τσουναμι???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






































υ.γ. πλακιτσα κανουμε ε???:blush: αλλωστε ολο το θρεντακι μονο για γελια ειναι...

Operater
03/02/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
...αλλωστε ολο το θρεντακι μονο για γελια ειναι...

και πολλά άλλα

Cpt. Haddock
03/02/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Δηλαδή μου συγκρίνεις vodafone με Αισχύλο?

(με Αριστοφάνη.... :look: )

Όχι τη vodafone, αλλα το διαφημιστή που είχε την ιδέα (δεν έχει σχέση η εταιρία)


Και δεν κάνω σύγκριση, στη θέση σου απαντώ σχετικά με το αν έχει όρια η σάτιρα. Όχι, δεν έχει και ο φουκαράς ο Ευριπίδης το ξέρει καλά αυτό που τον είχε κάνει με τα κρεμμυδάκια ο άλλος
:lol:

alex14
03/02/2010, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
φιλε μου, γελοιος ειναι αυτος που 'θιγεται' :wave2:

Φιλαρακι, δεν ξερω εαν εχεις μετοχες της Vodafone και παρεξηγηθηκες, αλλα προσεχε πως μιλας προσωπικα σε καποιον που δεν ξερεις.

:wave2:

DrBig
03/02/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Φίλε μου, στη πολιτική σάτυρα σατυρίζεις τα πολιτικά τεκτενόμενα. Δε τίθεται θέμα πιστευω.
Στα κοινωνικά, αν δεν θίγεις προσωπική ζωή, είσαι μέσα.
Αλλά ρε συ, δεν αποτελεί εθνικό θησαυρό, η ιστορία μας? Γιατί πρέπει να διακωμωδείται?
Και χωρίς νόημα! Χωρίς να θέλει να βγάλει νόημα! Μάλλον ένα έίναι το νόημα: χρήμα!
Κατάλαβες που κολλάω?
Αν είχε κάποιο δίδαγμα, μέσα!

Δεν το λογοκρίνω, το σχολιάζω από μακρυά, χωρίς να με αγγίζει.


Η συγκεκριμενη διαφημιση ειναι βλακωδης, δεν υπαρχει αμφιβολια, οχι γιατι εμφανιζει τον κολοκοτρωνη με κινητο, αλλα επειδη δεν εχει ποιοτικο χιουμορ.

Οι πολιτικες αποψεις μπορει να μην ειναι 'πιστευω' για σενα και για μενα, αλα ειναι σιγουρα για καποιους.

Η ιστορια μας ειναι τοσο μελανη, που το βρισκω (προσωπικα, δε βαζω λογια σε σενα) υπερφυαλο να απομονωνουμε συγκεκριμενα γεγονοτα που θεωρουμε μεγαλειωδη και να ξεχναμε τοσα αλλα. Δηλαδη θα πρεπει να συνταξουμε λιστα γεγονοτων που θα μπορουμε να σατυριζουμε και αλλη λιστα για το ποια δεν θα μπορουμε?
Ειμαστε λαος κωμωδια απο μονοι μας, δε χρειαζεται να μας σατυρισει καποιος.

DrBig
03/02/2010, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Φιλαρακι, δεν ξερω εαν εχεις μετοχες της Vodafone και παρεξηγηθηκες, αλλα προσεχε πως μιλας προσωπικα σε καποιον που δεν ξερεις.

:wave2:

φιλαρακι μη θιγεσαι, δεν υπαρχει λογος. Δεν εννοουσα εσενα, αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.

AUFGEBRACHT
03/02/2010, 12:29
...Τελικά να γιατί ο μύθος των Λωτοφάγων υπάρχει μόνο στην ελληνική μυθολογία. Η μνήμη εδώ έχει ημερομηνία λήξεως. Εδώ αποδείχτηκε ότι η Vodafone παρακολουθούσε τον πρωθυπουργό και παράγοντες της χώρας και δεν έγινε ΤΙΠΟΤΑ!!! Η επανάσταση του 1821 μας πείραξε; Η διαφήμιση των υπηρεσιών τηλεφ. καταλόγου 11821 με το σλόγκαν Νούμερο Επανάσταση γιατί δεν ενόχλησε; Προσωπικά κι εμένα με ενόχλησε,η μάλλον την βρήκα κακόγουστη και σαχλή,χιούμορ επιπέδου Μάρκος Σεφερλής,αλλά απέχω παρασάγγας από το σημείο να πάρω και να διαμαρτυρηθώ στην εταιρεία. Όταν ένα κράτος που θέλει να λέγεται και κυρίαρχο παρακολουθείται από την εν λόγω εταιρεία και δε γίνεται τίποτα,εγώ προσωπικά το βρίσκω τραγικό να με ενοχλέι η διαφήμισή τους και όχι το κυρίως γεγονός που έχει και αυτό ξεχαστεί όπως όλα.

alex14
03/02/2010, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
φιλαρακι μη θιγεσαι, δεν υπαρχει λογος. Δεν εννοουσα εσενα, αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.

Εμενα εκανες quote.

Και λιγα με την μυγα μου :rotflmao:

DrBig
03/02/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Εμενα εκανες quote.

Και λιγα με την μυγα μου :rotflmao:

Μυγα-μησω!

:beer:

alex14
03/02/2010, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Μυγα-μησω!

:beer:

:beer:

Operater
03/02/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Μυγα-μησω!

:beer:

Aδερφέ, άσε και κανένα σχόλιο να "πέσει" κάτω.....

DrBig
03/02/2010, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Aδερφέ, άσε και κανένα σχόλιο να "πέσει" κάτω.....


εγω με τον alex παντως τα εχουμε βρει και αν δε χαλαρωσεις δε θα σε παιξουμε.

Operater
03/02/2010, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
εγω με τον alex παντως τα εχουμε βρει και αν δε χαλαρωσεις δε θα σε παιξουμε.

είπα κι εγώ :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

arhs
03/02/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είναι προϊόν μιας αντίληψης που λέει οτι οι πρωταγωνιστες, δευτεραγωνιστές και γενικά οι μετέχοντες σε ιστορικά γεγονοτα του εθνους μας, πρέπει να είναι σε ενα χρυσό δαφνοστεφανωμένο καδρο, αναλοίωτοι, καθαροι, με ασπρες φουστανέλες και ξυρισμένοι.

Όπως τους βλέπαμε στις γιορτές του δημοτικου, στα καδρα των λόχων του στρατου και στις ταινίες του James Paris...
ωραίος!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ δεν είμαι αυτής της αντίληψης, λυπάμαι. Θεωρώ οτι ΟΛΑ μπορούν να είναι αντικείμενο σάτιρας, όπως μας δίδαξε πριν πολλά χρόνια ο Αριστοφάνης. Όπως έκαναν οι Monty Pythons με το "Holy Grail" και το "Life of Bryan"

Αυτά :wave2:

ακόμα πιο ωραίος! :beer:


το θέμα είναι οτι χωρίς να με πειράξει, η συγκεκριμένη διαφήμιση δεν βγάζει γέλιο. καλό το κονσεπτ αλλά κάπου το έχασαν...
από την άλλη, η διαφήμιση της κοσμοτε, μπορεί να είναι άθλια, αλλά είναι πιο καλοπαιγμένη. βγάζει ένα γέλιο αηδίας-καφρίλας! :D

Operater
03/02/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
ωραίος!



....! :D

μην είσαι τόσο σίγουρος για τον καπ10! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
το θέμα είναι οτι χωρίς να με πειράξει, η συγκεκριμένη διαφήμιση δεν βγάζει γέλιο. καλό το κονσεπτ αλλά κάπου το έχασαν...
από την άλλη, η διαφήμιση της κοσμοτε, μπορεί να είναι άθλια, αλλά είναι πιο καλοπαιγμένη. βγάζει ένα γέλιο αηδίας-καφρίλας! :D

Nαι, σα διαφήμιση χάνει. Ειναι μεγάλη, δεν έχει ξεκάθαρο μήνυμα, δεν έχει καποιο μοττο-σλόγκαν σαν το "σημακαμπανα" που να μένει.

manhunter
03/02/2010, 13:21
Το γεγονος οτι την συζηταμε τοσοι νοματαιοι εδω μέσα, η διαφήμιση θεωρείται επιτυχημένη και πέτυχε τον σκοπό της.
Φανταστείτε και που αλλού την συζητάνε...


:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Το γεγονος οτι την συζηταμε τοσοι νοματαιοι εδω μέσα, η διαφήμιση θεωρείται επιτυχημένη και πέτυχε τον σκοπό της.
Φανταστείτε και που αλλού την συζητάνε...


:beer: :beer: :beer:

Σαν τον Περπιράκη ενα πράμα :bigcry:

OldMan
03/02/2010, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
κλαψωμούνι.
Κατά την γνώμη μου, θέλει "'όμικρον" ...

(εκτός και αν το έγραψες επίτηδες ανορθόγραφα, για να μην "σφαχτεί" ...) :winka:

road spirit
03/02/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Φανταστείτε και που αλλού την συζητάνε...

:beer: :beer: :beer: Στη πλατεία του Αγ. Πέτρου?

golis
03/02/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κατά την γνώμη μου, θέλει "'όμικρον" ...

(εκτός και αν το έγραψες επίτηδες ανορθόγραφα, για να μην "σφαχτεί" ...) :winka:

Μάλλον έχεις δίκιο,αλλά τα δάκρυα βλέπεις με θόλωσαν τα μάτια... :bawl:

:beer:

project.breeze
03/02/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κατά την γνώμη μου, θέλει "'όμικρον" ...

(εκτός και αν το έγραψες επίτηδες ανορθόγραφα, για να μην "σφαχτεί" ...) :winka:



Θεωρώ πως ο λόγος για να σφαχτεί θα ήταν το δεύτερο συνθετικό της λέξης :rotflmao:

makis206
03/02/2010, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Θεωρώ πως ο λόγος για να σφαχτεί θα ήταν το δεύτερο συνθετικό της λέξης :rotflmao:

Δεν υπάρχει λόγος με τον τόνο στο ύψιλον..:D

sergiosm
03/02/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
....Είναι γελοιότητα αυτή η διαφήμιση. ...

γελοιότητα είναι
όμως

ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙ αυτόν/αυτούς που την σκέφτηκαν ΔΕΝ γελοιoποιεί την επαναστάση.

:wave2:

Λεωνίδας
03/02/2010, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το αστείο για μένα ειναι η ύπαρξη αυτού του θρεντ (και των γκρουπ στο facebook...)

Είναι προϊόν μιας αντίληψης που λέει οτι οι πρωταγωνιστες, δευτεραγωνιστές και γενικά οι μετέχοντες σε ιστορικά γεγονοτα του εθνους μας, πρέπει να είναι σε ενα χρυσό δαφνοστεφανωμένο καδρο, αναλοίωτοι, καθαροι, με ασπρες φουστανέλες και ξυρισμένοι.

Όπως τους βλέπαμε στις γιορτές του δημοτικου, στα καδρα των λόχων του στρατου και στις ταινίες του James Paris...

Εγώ δεν είμαι αυτής της αντίληψης, λυπάμαι. Θεωρώ οτι ΟΛΑ μπορούν να είναι αντικείμενο σάτιρας, όπως μας δίδαξε πριν πολλά χρόνια ο Αριστοφάνης. Όπως έκαναν οι Monty Pythons με το "Holy Grail" και το "Life of Bryan"

Αυτά :wave2: +1


Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Το γεγονος οτι την συζηταμε τοσοι νοματαιοι εδω μέσα, η διαφήμιση θεωρείται επιτυχημένη και πέτυχε τον σκοπό της.
Φανταστείτε και που αλλού την συζητάνε...


:beer: :beer: :beer: ακριβώς έτσι

ΥΓ είμαι διαπλεκόμενος η αλήθεια είναι :wave2:

Tpap
03/02/2010, 17:28
+ 1.000.000 στον Φωτάρα αλλά και + άλλα τόσα και στο παρακάτω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙ αυτόν/αυτούς που την σκέφτηκαν ΔΕΝ γελοιoποιεί την επαναστάση.:wave2:

ermiss
03/02/2010, 18:04
Επίσης παρόμοιο και σοβαρότερο θέμα, ακόμα μεγαλύτερο απο την cosmote και τον Ελληνικό Στρατό
Και σίγουρα περισσότερο προσβλητικό για τα μικρά παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=iYPW-iNzhgU

TROOPER
03/02/2010, 18:26
:rotflmao: :a018: :rotflmao: :a018: :rotflmao: :a018: :rotflmao: :a018: :rotflmao: :a018: :rotflmao: :a018:

faraway
03/02/2010, 19:25
....της voda η διαφήμιση το παράκανε.

Το ερώτημα μου είναι το εξής θα τολμούσε να κάνει το ίδιο στη Τουρκία με το Κεμαλ,
ή σε μουσουλμανικές χώρες με τη θρησκεία τους ???

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!

.....πάντως ενημερώτικά μιας και η διαφήμιση βρήκε πολλές αντιδράσεις και από πολλούς υπαλλήλους της VODA , τελικά αποσύρεται !!!

....και πολύ άργησε ....!!!!

:winka:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Το ερώτημα μου είναι το εξής θα τολμούσε να κάνει το ίδιο στη Τουρκία με το Κεμαλ,
ή σε μουσουλμανικές χώρες με τη θρησκεία τους ???
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!

Θα προτιμουσες λοιπόν να ειμαστε μια τέτοια χώρα που δεν ανέχεται διαφημίσεις σαν της voda?

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!

:winka:

project.breeze
03/02/2010, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
....της voda η διαφήμιση το παράκανε.

Το ερώτημα μου είναι το εξής θα τολμούσε να κάνει το ίδιο στη Τουρκία με το Κεμαλ,
ή σε μουσουλμανικές χώρες με τη θρησκεία τους ???

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!





ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαστε Τουρκία να λες :)

sergiosm
03/02/2010, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θα προτιμουσες λοιπόν να ειμαστε μια τέτοια χώρα που δεν ανέχεται διαφημίσεις σαν της voda?

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!

:winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαστε Τουρκία να λες :)



+ 1

faraway
03/02/2010, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θα προτιμουσες λοιπόν να ειμαστε μια τέτοια χώρα που δεν ανέχεται διαφημίσεις σαν της voda?

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...!!!!

:winka:

...μα ούτε και μεις σαν χώρα την ανεχόμαστε και επειδή οι αντιδράσεις πλυθαίνουν για υτο και αποσύρεται.

Το θέμα είναι πως υπάρχουν κάποια όρια όσο (και καλά) πολιτισμένη χώρα να είναι κάποια ,

δε μπορεί να δείχνει background τους Έλληνες σε μάχη και να βγαίνει ο λούλης της εποχής και να λέει ΄.....τέτοια επανάσταση δε γνώρισε ή χώρα.....΄[B]

:hypnotize

Cpt. Haddock
03/02/2010, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
...μα ούτε και μεις σαν χώρα την ανεχόμαστε και επειδή οι αντιδράσεις πλυθαίνουν για υτο και αποσύρεται.

Το θέμα είναι πως υπάρχουν κάποια όρια όσο (και καλά) πολιτισμένη χώρα να είναι κάποια ,

δε μπορεί να δείχνει background τους Έλληνες σε μάχη και να βγαίνει ο λούλης της εποχής και να λέει ΄.....τέτοια επανάσταση δε γνώρισε ή χώρα.....΄[B]

:hypnotize

Να είσαι σίγουρος οτι αποσύρεται γιατί ειναι αποτυχημένη όχι για τις αντιδράσεις των "ελληναράδων"

Να πω επίσης οτι έχω γενικώς μια αλλεργία στη φράση "υπάρχουν καποια όρια" :sick:

ermiss
03/02/2010, 20:08
2 σελίδες και δεν έχουμε ακόμα ανοίξει διάλογο για να αναλύσουμε την ιστορία της επανάστασης του 21.

faraway
03/02/2010, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να είσαι σίγουρος οτι αποσύρεται γιατί ειναι αποτυχημένη όχι για τις αντιδράσεις των "ελληναράδων"

Να πω επίσης οτι έχω γενικώς μια αλλεργία στη φράση "υπάρχουν καποια όρια" :sick:


Δεκτή η αλλεργία και γω την έχω ενίοτε αλλά καλώς ή κακώς τα όρια είναι στη ζωή μας είτε μας αρέσουν είτε όχι...:winka:

Η διαφήμιση αποσύρεται λόγο των αντιδράσεων που έχουν εκδηλωθεί αλλά και των άλλων που ετοιμάζονται να εκδηλωθούν ,

και ύπο αυτή τη πίεση και με δεδομένο το κακό ιστορικό της εταιρείας με τις υποκλοπές ,

αποσύρεται τώρα που είναι ακόμα νωρίς !!!!:D

Cpt. Haddock
03/02/2010, 20:11
Πριν πολλά χρόνια λοιπόν, η χαρτοβιομηχανία Diana είχε βγάλει μια διαφήμιση με τον Χρήστο Μπίρο ντυμένο Ναπολέοντα και ήταν σε δύο μέρη.

Στο πρώτο εβγαινε και κοιταγε την κάμερα με το χέρι στο χιτώνιο και ακουγόταν η φωνη "Τί κρατάει ο Ναπολέων;"

Μετα απο λίγο καιρό που μας κράτησε υποτίθεται σε αγωνια, ερχόταν πάλι ο "Ναπολέων" και μόλις ακουγόταν η φωνή εβγαζε ένα κωλοχαρτο απο το χιτώνιο....

Εμείς λοιπόν βάλαμε τον αυτοκράτορα της Γαλλίας να κρατάει με μεγαλοπρεπές ύφος ένα κωλόχαρτο και όλα καλά. Εαν πρόκειται για άλλους η διακωμώδηση δεν έχει όρια, εαν βάζαμε τον Νικηταρά να κάνει το ίδιο θα είχε γίνει ο χαμός...

Είμαστε αντικειμενικοι, δε λέω :lol:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Δεκτή η αλλεργία και γω την έχω ενίοτε αλλά καλώς ή κακώς τα όρια είναι στη ζωή μας είτε μας αρέσουν είτε όχι...:winka:

Η διαφήμιση αποσύρεται λόγο των αντιδράσεων που έχουν εκδηλωθεί αλλά και των άλλων που ετοιμάζονται να εκδηλωθούν ,

και ύπο αυτή τη πίεση και με δεδομένο το κακό ιστορικό της εταιρείας με τις υποκλοπές ,

αποσύρεται τώρα που είναι ακόμα νωρίς !!!!:D

Είναι κορυφαίο πάντως η χώρα που έχει γίνει ο περίγελως της Ευρώπης και χρωστάει περίπου 300 δις, να ασχολείται με το αν προσβάλει το εθνικό φρόνημα μια διαφήμιση...

Μπα... δεν είναι περίεργο.

Καθε τριτοκοσμική χώρα το ίδιο θα έκανε (και στο Ιράν έτσι θα αντιδρούσαν...)

mpizi
03/02/2010, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πριν πολλά χρόνια λοιπόν, η χαρτοβιομηχανία Diana είχε βγάλει μια διαφήμιση με τον Χρήστο Μπίρο ντυμένο Ναπολέοντα και ήταν σε δύο μέρη.

Στο πρώτο εβγαινε και κοιταγε την κάμερα με το χέρι στο χιτώνιο και ακουγόταν η φωνη "Τί κρατάει ο Ναπολέων;"

Μετα απο λίγο καιρό που μας κράτησε υποτίθεται σε αγωνια, ερχόταν πάλι ο "Ναπολέων" και μόλις ακουγόταν η φωνή εβγαζε ένα κωλοχαρτο απο το χιτώνιο....

Εμείς λοιπόν βάλαμε τον αυτοκράτορα της Γαλλίας να κρατάει με μεγαλοπρεπές ύφος ένα κωλόχαρτο και όλα καλά. Εαν πρόκειται για άλλους η διακωμώδηση δεν έχει όρια, εαν βάζαμε τον Νικηταρά να κάνει το ίδιο θα είχε γίνει ο χαμός...

Είμαστε αντικειμενικοι, δε λέω :lol:


ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣ...:beer:

Tpap
03/02/2010, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να πω επίσης οτι έχω γενικώς μια αλλεργία στη φράση "υπάρχουν καποια όρια" :sick:

Κι όμως Ηλία, υπάρχουν όρια, τουλάχιστον σε αυτήν την ζωή... ;)

Ο άνθρωπος ''ορίζεται''...

jimmis5
03/02/2010, 20:39
Σωστος που την θυμηθηκες αυτην την διαφημιση με τον Ναπολεων..
Παρολα αυτα η διαφημιση ηταν φολα νομιζω πως και σενα σε χαλασε Cpt. Haddock αν ειχε καποιο σλογκαν οπως με το Ναπολεων να σαρκαζει κατι νομιζω ολοι θα γουσταραμε.Αλλα δυστυχως ηταν χωρις καμια ουσια και ακυρη ολοι οι διαλογοι..

ΚΑι εκτος τον αλλων δεν εχει και σημα ΚΑΜΠΑΝΑ:lol:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κι όμως Ηλία, υπάρχουν όρια, τουλάχιστον σε αυτήν την ζωή... ;)
Ο άνθρωπος ''ορίζεται''...

Ναι, αλλα δε σημαίνει οτι μου αρέσει... Ειδικά τα όρια που μπαίνουν απο ανθρώπους σε άλλους ανθρώπους


Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Σωστος που την θυμηθηκες αυτην την διαφημιση με τον Ναπολεων..
Παρολα αυτα η διαφημιση ηταν φολα νομιζω πως και σενα σε χαλασε Cpt. Haddock αν ειχε καποιο σλογκαν οπως με το Ναπολεων να σαρκαζει κατι νομιζω ολοι θα γουσταραμε.Αλλα δυστυχως ηταν χωρις καμια ουσια και ακυρη ολοι οι διαλογοι..
ΚΑι εκτος τον αλλων δεν εχει και σημα ΚΑΜΠΑΝΑ:lol:

Ρε για τη διαφήμιση καμία αντίρρηση, ειναι αποτυχημένη. Αλλο αυτό όμως και άλλο να πω οτι με προσβάλει ως έλληνα επειδή αναφέρεται στο '21

:wave2:

Tpap
03/02/2010, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, αλλα δε σημαίνει οτι μου αρέσει... Ειδικά τα όρια που μπαίνουν απο ανθρώπους σε άλλους ανθρώπους

Οκ, δεκτόν.

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
03/02/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Οκ, δεκτόν.

:beer: :beer:

:guinness: :guinness: :guinness:

:lol:

el_hymador
03/02/2010, 21:04
Το θυμαστε το ανεκδοτο με τα καρφια Παπασταυρου και το Χριστο;

ε, προς τα εκει παμε...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ολα στις υπηρεσιες της διαφημισης, ολα πουλιονται και ολα αγοραζονται, ας καταναλωσουμε και ας το βουλωσουμε...:wave2:

QSpec
03/02/2010, 21:44
Κατι τέτοιες συζητήσεις μου θυμίζουν την ιστορία με το σκίτσο του Μωάμεθ και τις δολοφονικές επιθέσεις. Ας αρχίζουμε να φανατιζόμαστε λοιπόν με την ιστορία και το έθνος μας. Υπάρχουν και κόμματα στην βουλή που μας ταιριάζουν.

Να μάθουμε που μένει και ο διαφημιστής για να πάμε να ανάψουμε μια σακούλα με σκατά στην είσοδο του. (Μην φτάσουμε σε σωματικές βλάβες από τώρα, να τις φυλάξουμε όταν κάποιος θα σατιρίσει Επανάσταση, αρχαίους Ελληνες και Ορθοδοξία μαζί).

Σημείωση πως δεν έχω δει την διαφήμηση αλλά δεν έχει να κάνει με την γνώμη μου για την αναφορά στο '21. Για εμένα δεν υπάρχουν θέματα που δεν χωράνε σάτιρα.



Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Επίσης παρόμοιο και σοβαρότερο θέμα, ακόμα μεγαλύτερο απο την cosmote και τον Ελληνικό Στρατό
Και σίγουρα περισσότερο προσβλητικό για τα μικρά παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=iYPW-iNzhgU

Προσβλητικό για τα μικρά παιδιά; Δεν ξέρω τι έδειξε αλλά πήγαινε ρώτα ένα μικρό παιδί που το είδε και πες μου αν κατάλαβε τίποτα. Ελεος πια με την αποστείρωση των παιδιών.

Η αντιμετώπιση του σε αυτό το τηλεφώνημα είναι ιδανική. :rotflmao:

QSpec
03/02/2010, 21:45
Bob + Patrick = L.F.E. :a54:


187784

ermiss
03/02/2010, 21:50
Ma prokalei kai o BOB..

gematos trypes einai
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
03/02/2010, 22:01
Ρε πάτε καλά όλοι σας;;;;

ΚολωκοτρώνΙης, Καραϊσκάκης και λοιποί..... κι επανάσταση και δεν σημαζεύεται.....

Το λάθος στην όλη διαφήμιση δεν είναι όσα γράψατε αλλά ότι τότε δεν υπήρχε Vodafone.... Το πολύ πολύ να είχαν Panafon ή Telestet :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Επίσης δειτε παρακάτω... αν νομίζετε ότι βλέπετε άγαλμα με στύλο κάνετε λάθος, μεταμφιεσμένη Κεραία κινητής είναι!!!! :rotflmao: :rotflmao:


187786

atom_smasher
03/02/2010, 22:13
Συμφωνω με τον CPT Haddock. Εγω την βρηκα σχετικα πετυχημενη και αστεια. Οχι η καλυτερη. αλλα οκ.

Akatanomastos
03/02/2010, 22:21
η ιδεα καλη, η εκτελεση κακη..

ακυρο σεναριο, βαρετο..


αλλα η ιδεα πολλα γελια, θα μπορουσε να γινει πολυ καλο..

Ζεύκας
04/02/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
Νεαρέ ακριβώς επειδή δε γνωριζόμαστε,...

ε όχι και νεαρός! δε συνάδει με την πραγματικότητα...

εγώ "πιπίνι" θα τον έλεγα! :wacko:

BELZEBOYLIS
04/02/2010, 11:36
Φαντάσου τι θα γίνει αν βάζανε την Μπουμπουλίνα να διαφημίζει σερβιέτες .....''Στις δύσκολες μέρες του αγώνα ,με κράτησε στεγνή και καθαρή μια ......''


(στον ρόλο της Λασκαρίνας η Μιμή Ντενίση ή ακόμα καλύτερα η Πετρούλα )
:lol:

ermiss
04/02/2010, 14:24
Το μόνο που μου έκανε εντύπωση, είναι το τελευταίο πλάνο που μιλάει ο φλούφλης...

Πίσω κάνουν ντου σε μία πλαγιά.

Τρομερή φωτογραφία, κρίμα που την χαλάει ο τύπος.

Σίγουρα με ΗΥ φτιαγμένη, αλλά εντυπωσιακή...