PDA

View Full Version : octane tx ή varitek?



intruder
04/02/2010, 14:48
καλησπερα.θελω να παρω μια διαιρουμενη φορμα κ ειμαι αναμεσα σε alpinestars octane alpinestars tx spidi variteopk.κοποιαδηποτε αλλη χωρισ καμπουρα φορμα δεν θα με πειραζε.καμια γνωμη απο κατοχους(αφαιρουμενη επενδυση,εαν εινια διατρυτη κτλ)εγω παντως δοκιμασα την tx k varitek κ μουκαθησαν καλα.λεω να το παρω απτο fc moto.ευχαριστω για την βοηθεια σασ:beer:

intruder
06/02/2010, 00:57
τι εγινε ρε παιδια κανεισ δεν εχει μια διαιρουμενη να βοηθησεει?:bigcry:

SeNNinhA
06/02/2010, 08:33
Αν την θέλεις για την πίστα τότε πάρε ολόσωμη. Έχει πολύ καλύτερη εφαρμογή και θα σε βολέψει καλύτερα. Η διαιρούμενη δεν έχει κανένα πλεονέκτημα μιας και το μπουφάν της είναι πολύ κοντό για να φορεθεί μόνο του. Είναι και λιγότερο βολική στο βάλε-βγάλε από την ολόσωμη.

Πάρε διάτρυτη οπωσδήποτε μιας και για το κρύο φοράς απο μέσα διάφορα ισοθερμικά & αντιανεμικά ενώ με την ζέστη δεν την παλεύεις.

Εαν πάλι την θέλεις για τον δρόμο τότε πάρε δερμάτινο μπουφαν και παντελόνι που δένουν. Σαφώς πιο άνετα για το δρόμο και φοριούνται και μόνα τους ο καθένα.

:wave2: :wave2: :wave2:

intruder
06/02/2010, 10:01
δεν παω πιστα γιαυτο θελω διαιρουμενη.οι διατρητεσ ομωσ δεν θα μουσκευουν με την παραμικρη βροχη?.αυτο ειναι που με προβληματιζει ειδικα για την alps octane που ειδα οτι ειναι ετσι:rolleyes:

SeNNinhA
06/02/2010, 10:09
Αφού δεν πας πίστα τότε μην πάρεις διάτρητη αλλά ούτε διαιρούμενη. Είχα και διαιρούμενη και ολόσωμη και μπορώ να σου πω ότι δεν βολεύει καθόλου η διαιρούμενη. Σου είπα ότι το μπουφάν δεν φοριέται μόνο του και το παντελόνι συνήθως σου πέφτει μόνο του επίσης. Οπότε καλύτερα να πάρεις ενα μπουφαν και ενα παντελόνι που να δένουν με φερμουάρ και θα είσαι σούπερ. Εαν θέλεις βάζεις και καλά προστατευτικά και δεν θα έχεις να ζηλέψεις τίποτε.

intruder
06/02/2010, 10:35
ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!!!αρα παω για ανεξαρτητο μπουφαν κ αλλο παντελονι αρκει να δενουν μεταξι τους.για τισ εν λογω εταιριες alpinestars dainese spidi κανα συγκριτικο?εχω ηδη μια διαιρουμενη no name η οπια εχει βγαλει ολα τα λεφτα της με το παραπανω αλλα δυστυχωσ εκτοσ του οτι δεν μπορουσα να βαλω προστατευτικα το μπουφαν εχει αρχισει κ τα παιζει(κατι εκατονταδες χλμ ταξιδιου κ 8 χρονια καθημερινα στη δουλεια καθοτι ειμαι courrier).τωρα θα παρω αλλη κ λεω για επωνυμη:beer: