PDA

View Full Version : Απεριόριστο Δίπλωμα



papalife
04/02/2010, 22:00
Καλησπερίζω τους απανταχού μηχανόβιους!
Ελπίζω να είστε όλοι κάλα!

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω το εξης.

Έβγαλα δίπωμα πριν 6 μήνες για 125cc και θέλω να το κάνω απεριόριστο. Γνωρίζετε την διαδικασία?

Ευχαριστώ

lamoun
04/02/2010, 22:03
Θα πρέπει να ξαναδώσεις πρακτικά.

EDIT: Καλησπέρα! :D

papalife
04/02/2010, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Θα πρέπει να ξαναδώσεις πρακτικά.

EDIT: Καλησπέρα! :D

Δηλαδή ξανά οδήγηση? Οχτάρια και δεν συμαζεύετε? Και φαντάζομαι με μεγαλύτερου κυβισμού μηχανή ή δεν παίζει ρόλο?

FestoNero
04/02/2010, 22:07
Από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι ήσουν κάτω των 21 πριν έξι μήνες που έβγαλες το δίπλωμα και τα έκλεισες πρόσφατα.
Δυστυχώς τη πάτησες όπως την είχα πατήσει και εγώ..
Θα πρέπει να περιμένεις να περάσουν 2 χρόνια από τότε που έβγαλες το δίπλωμα για να το κάνεις απεριορίστων.
Εγώ το έβγαλα στα 20, και στα 21 πήγα να το αλλάξω και μου είπαν οτι έπρεπε να περιμένω άλλον ένα χρόνο.
ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, βρες και παρε τηλέφωνο το υπουργείο μεταφορών, την διεύθυνση της περιοχής σου να ρωτήσεις.

papalife
04/02/2010, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι ήσουν κάτω των 21 πριν έξι μήνες που έβγαλες το δίπλωμα και τα έκλεισες πρόσφατα.
Δυστυχώς τη πάτησες όπως την είχα πατήσει και εγώ..
Θα πρέπει να περιμένεις να περάσουν 2 χρόνια από τότε που έβγαλες το δίπλωμα για να το κάνεις απεριορίστων.
Εγώ το έβγαλα στα 20, και στα 21 πήγα να το αλλάξω και μου είπαν οτι έπρεπε να περιμένω άλλον ένα χρόνο.
ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, βρες και παρε τηλέφωνο το υπουργείο μεταφορών, την διεύθυνση της περιοχής σου να ρωτήσεις.


Όχι στα 24 το έβγαλα το δίπλωμα για 125cc

orion
04/02/2010, 22:16
Εγω φιλαρακι εδωσα 50 ευρω για ενα παραβολο και μια φωτογραφια και μου το κανανε, ουτε μαθηματα ουτε τιποτα.

Να σε ρωτησω..... αφου εισαι 24 γιατι δεν εβγαλες με τη μια το απεριοριστο?

papalife
04/02/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από orion
Εγω φιλαρακι εδωσα 50 ευρω για ενα παραβολο και μια φωτογραφια και μου το κανανε, ουτε μαθηματα ουτε τιποτα.

Να σε ρωτησω..... αφου εισαι 24 γιατι δεν εβγαλες με τη μια το απεριοριστο?

Γιατι έκανα μ*****κια τελικά που έβγαλα 125cc και τώρα θέλω να βγάλω απεριόριστο. Αλλά όπως εδώ έτσι και γενικά που το έχω ψάξει υπαρχουν διάφορες απόψεις για το θέμα αυτό δηλαδή για το πώς θα βγάλεις το απεριόριστο

VANDA
04/02/2010, 22:40
Αφού είσαι άνω των 21, νομίζω ότι μπορείς να υποβάλεις αίτηση για δίπλωμα απεριορίστων. Δες εδώ (http://www.yme.gr/index.php?tid=362) .

:wave2: