PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΕΤΕ



Anritsu
04/02/2010, 23:12
Είμαι κάτοικος κέντρου , περιοχή Εξάρχεια και κάθε μέρα κινούμαι στο κέντρο και σε όλες τις κεντρικές οδούς . Αυτό που παρατηρώ , δεν έχει προηγούμενο . Ειλικρίνα τις τελευταίες πέντε τουλάχιστον μέρες, βλέπω καθέ μέρα ένα γερανό της τροχαίας να σηκώνει μηχανάκια σε εξάδες . Την πρώτη φορά ήταν μπροστά στο Αττικά , την Δέυτερη μπροστά στο Ζοναρς , μια μπροστά στο Συμβούλιο της Επικρατείας και κανα δυο αλλές φορές Πανεπιστημίου και Σταδίου . Μόλις είδα πως τις σηκώνουν πάγωσα . Λίγο να τις στραβοδεσουν στο σήκωμα όλο και κάτι θα στραβώσει ....

Παρολά αυτά τα κουτιά που κάθε σαββατοκυριακο και βράδυ κατακλύζουν την Ιπποκράτους και την Χ. Τρίκουπη παρκάροντας επάνω στους λεωφορειοδρόμους και αφήνοντας με το ζόρι ένα ρεύμα για την κυκλοφορία δεν ξέρουν να τα γράψουν . Και γω αμάξι έχω , αλλά κάνω γύρους προκειμένου να βρω αλλού να παρκάρω χωρίς να ενοχλώ την κυκλοφορία . προφανώς ειμαι ο μακάκας της γειτονιάς


:mad:

MAG/FMX
05/02/2010, 00:25
Απλα βγαζουν παραπανω χρημα με τις κλησεις στις μηχανες ενω για τα αμαξια δεν τους συμφερει..........:yuck:

typhoon
05/02/2010, 06:44
Να δείξει έργο το Υπ.Προστασίας του Πολίτη.

tadi
05/02/2010, 06:55
Μαλλον ο δημαρχος σαν πολυ αντρας που ειναι βρηκε τροπο να βγαλει τα απωθημενα του.
Σαν γνησιος νεοδημοκρατης μολις βγηκε το πασοκ ξεσαλωσε. Να πω οτι δεν ψηφιζω εδω και παρα πολλα χρονια αλλα αυτο κανει μπαμ. Γνωμη μου ειναι οτι οταν ερθουν οι επομενες δημοτικες σε καθε προεκλογικο λογο που θα ανακοινωνει ο κακλαμανης να ανακοινωνεται πορεια μοτο. Ετσι οποιος δημαρχος και να βγει θα λαβει υποψιν του οτι και τα μηχανακια εχουν δικαιωμα να κυκλοφορουν στο κεντρο. Ηταν η αθηνα πιγμενη στα σκουπιδια κι αυτοι μαζευαν μηχανες.

:a31:

mreth
05/02/2010, 11:06
Όχι ότι υποστηρίζω τον Κακλαμάνη ή κανέναν όμοιό του, αλλά το συγκεκριμένο είναι έργο του Μr Χρυσοχοΐδη. Η τροχαία σε αυτόν υπάγεται και το κακό άρχισε λίγο καιρό αφού έγινε κυβέρνηση το κόμμα του (μιλάω ως παθούσα που έφαγε κλήση στην Αμερικής-ευτυχώς δε μου το πήρε γερανός).

Εχετλαίος
05/02/2010, 11:11
Κοπέλια σας το ξανάπα! Μην διαμαρτύρεστε! Εκλέχτηκαν νόμιμα κυβέρνηση από την πλειοψηφία και στις προγραμματικές τους δηλώσεις ήταν η αποσυμφόριση του κέντρου!

ermiss
05/02/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Είμαι κάτοικος κέντρου , περιοχή Εξάρχεια και κάθε μέρα κινούμαι στο κέντρο και σε όλες τις κεντρικές οδούς . Αυτό που παρατηρώ , δεν έχει προηγούμενο . Ειλικρίνα τις τελευταίες πέντε τουλάχιστον μέρες, βλέπω καθέ μέρα ένα γερανό της τροχαίας να σηκώνει μηχανάκια σε εξάδες . Την πρώτη φορά ήταν μπροστά στο Αττικά , την Δέυτερη μπροστά στο Ζοναρς , μια μπροστά στο Συμβούλιο της Επικρατείας και κανα δυο αλλές φορές Πανεπιστημίου και Σταδίου . Μόλις είδα πως τις σηκώνουν πάγωσα . Λίγο να τις στραβοδεσουν στο σήκωμα όλο και κάτι θα στραβώσει ....

Παρολά αυτά τα κουτιά που κάθε σαββατοκυριακο και βράδυ κατακλύζουν την Ιπποκράτους και την Χ. Τρίκουπη παρκάροντας επάνω στους λεωφορειοδρόμους και αφήνοντας με το ζόρι ένα ρεύμα για την κυκλοφορία δεν ξέρουν να τα γράψουν . Και γω αμάξι έχω , αλλά κάνω γύρους προκειμένου να βρω αλλού να παρκάρω χωρίς να ενοχλώ την κυκλοφορία . προφανώς ειμαι ο μακάκας της γειτονιάς


:mad:


Τα κουτιά δηλαδή τα αφήνουν εκεί και παίρνουν μόνο τις μηχανές τα πρωινά ή τα βράδια???

Τι να πω ρε παιδιά, αφου παρκάρουμε ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ ΟΠΩΣ ΝΑΝΑΙ.

Παρκάρω και εγώ πεζοδρόμιο κάθε μέρα, προσέχω να αφήνω ΠΟΛΥ χώρο για πεζούς κλπ, πάνω απο 3 μέτρα και πάντα στο σημείο που ανοίγει ο πεζόδρομος απο παρτέρια. Πριν κανά δίμηνο αράζει δίπλα ένα SS ανάμεσα σε παρτέρι και τοίχο και διαγώνια, αφήνει μισή πλάκα για πεζούς με το ζόρι.
Κατεβαίνω να πάρω την μηχανή και βλέπω κλήση πάνω στο δικό μου και στο ss και τον μπάτσο δίπλα...
Μου λέει "τι να σου κάνω, αφού είναι μαλάκας ο άλλος και μας πήραν τηλ, δεν μπορώ να γράψω μόνο τον έναν" .

Ο μπάτσος έφταιγε ή ο μαλάκας δίπλα???

Εχετλαίος
05/02/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
Γιατί αναπνέει δηλαδή; :mad:

Επειδή αυτό γίνεται ανακλαστικά και αυθόρμητα (συμπαθητικό-παρασυμπαθητικό νευρικό σύστημα).
Το διάφραγμα επιπεδώνεται και ακολουθεί (αναγκαστικά) την κίνηση αυτή και ο πνευμονικός κλωβός. Αποτέλεσμα τούτου είναι οι πνεύμονες να γεμίζουν αέρα μέσω της τραχείας, ο όγκος (συνήθως 3-5 λιτ) (και η ποιότητα) του οποίου εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
Δε νομίζω ότι είναι κάτι που μπορεί να "κοντρολαριστεί" ηθελημένα, απλά συμβαίνει στα περισσότερα έμβια όντα.
:wave2:

tadi
05/02/2010, 12:29
Φιλε savior
Oταν λεω ΔΕΝ ψηφιζω το λεω για να μην παρεξηγηθω οτι υποστηριζω καποιον.
Τωρα αν εσυ καταλαβες οτι το εγραψα για πολιτικους λογους λαθος καταλαβες.
Ετσι κι αλλιως ολοι ιδιοι ειναι.

:beer:

Εχετλαίος
05/02/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
Για να αναπνέει τον πληρώνουμε; :mad:

Ε όχι δα γι' αυτό μονάχα....ΚΑΙ για να γράφει αυτούς που βάση της κείμενης νομοθεσίας παρκάρουν παράνομα στα πεζοδρόμια (πεζοδρόμιο = δρόμος για τους Π Ε Ζ Ο Υ Σ), στις ράμπες αναπήρων, εκεί που γενικότερα απαγορεύεται και τα λοιπά και τα λοιπά...
:wave2:

Εχετλαίος
05/02/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
Πωω...το σκότωσες ρε φίλε. Ειρωνικά είπα πως φταίει πάντα ο μπάτσος, επειδή τυγχάνουν τέτοιας εχθρικής και άδικης αντιμετώπισης από όλους! Αλλά αφού έπρεπε να σου το ζωγραφίσω. :rolleyes:

Συγνώμη, είμαι λιγάκι αυτιστικός και βλάκας...είναι και η ηλικία :a024:
:wave2:

tadi
05/02/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Savior
Αν θεωρείς πως είναι όλοι ίδιοι, δεν ξεκινάς εκφράζοντας τη συμπάθειά σου προς τον ένα, κάνοντας παράλληλα υποτιμητικά σχόλια για τον άλλο. Δε βλέπω κάποια σύνδεση του ανδρισμού του δημάρχου, με το υπό συζήτηση περιστατικό. Εγώ αν έλεγα πως δεν ψηφίζω, θα το έλεγα μόνο επειδή θα ήταν αλήθεια και όχι για να δείξω κάτι. Ελπίζω να σου είναι φανερή η αντίφαση στην οποία υπέπεσες.






Συμπαθεια? Δεν νομιζω και γι'αυτο τονισα οτι δεν ψηφιζω. Μπορεις ευκολα να μαθεις ποτε αρχισε αυτο το πανηγυρι με τις μοτο απο οποιον ειναι δημοτης αθηνων.
Εσυ ομως δεν μας ειπες τι απ'ολα σε εθιξε τοσο πολυ?
''ο ανδρισμος του δημαρχου" ''το πασοκ που βγηκε'' η ''το νεοδημοκρατης''?

DeusEx
05/02/2010, 13:51
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=95698

:smokin:

Αλητες μηχανοβιοι ... πιανετε τα πεζοδρομια στα ηλιολουστα δεντρα τις φυσης ... δηλαδη οταν εγω θελω να παω εναν περιπατο στην σταδιου να αναπνευσω λιγο καθαρο αερα κ να ακουσω το κελαηδημα των πουλιων κ να χαλαρωσω , πρεπει να περναω πανω απο τα μηχανακια σας ?!

Αλητες, τσαντακιδες .. κανιβαλλοι

chr1s_86
05/02/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tadi
Συμπαθεια? Δεν νομιζω και γι'αυτο τονισα οτι δεν ψηφιζω.


Ελπίζω να ξέρεις ποιους βοηθούν όσοι δεν ψηφίζουν...

Antwnis
05/02/2010, 16:09
Μάλον είναι θέμα οικονομιών κλίμακος.
Με ένα γερανό μαζεύεις ίσα με 6 μηχανάκια ενώ μόνο 1 αυτοκίνητο.
Θέμα παραγωγικότητας είναι, καλά το πάνε σε εποχή κρίσης, οικονομοτεχνικά τουλάχιστον!
:wave2:

TheFace
05/02/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Ελπίζω να ξέρεις ποιους βοηθούν όσοι δεν ψηφίζουν...

Για πες :a014: