PDA

View Full Version : τιμες διακενου βαλβιδων



ikuzus
05/02/2010, 19:20
καλησπερα σε ολους ειμαι καινουργιοσ στο forum και κατεχω αρκετεσ τεχνικες γνωσεις.δεν αντιλαμβανομαι γιατι το manual για το crypton 135 (οπωσ και σχεδων στα απαντα moto)δεν αναφερει τις τιμες για το ιδανικο διακενο των βαλβιδων.εγω θελω να τισ ρυθμισω μονοσ μου και δεν το βρισκω πουθενα περαν απο τα κεντρικα, που ομωσ δεν μπορω να επιβεβαιωσω γραπτωσ. γνωριζει κανεισ να μου πει; οτι μπορω να κανω μονοσ μου προτειμω να το κανω εγω και οχι καποιο συνεργειο χωρισ να θελω να θιξω καννεναν.σασ ευχαριστω ;)

ftsmf
06/02/2010, 11:05
υποθετω επειδη για αυτο το λογο υπαρχουν τα service manuals... αυτα τα εχουν οι μηχανικοι στις αντιπροσωπειες.... δεν νομιζω πως η καθε αντιπροσωπεια θα ηθελε να αναφερει εστω και το διακενο των βαλβιδων στο manual που σου δινει... ετσι θα εκμηδενιζε το marketing και την πελατεια στα συνεργεια της...

lamoun
06/02/2010, 12:04
Απο το service manual του T135

Εισαγωγή 0,10 - 0,14 mm

Εξαγωγή 0,16 - 0,20 mm

sabayam
06/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Απο το service manual του T135

Εισαγωγή 0,10 - 0,14 mm

Εξαγωγή 0,16 - 0,20 mm


με προλαβες ακριβψς αυτες ειναι οι τιμες για τα διακενα στο Τ 135

chr1s_86
06/02/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ikuzus
δεν αντιλαμβανομαι γιατι το manual για το crypton 135 (οπωσ και σχεδων στα απαντα moto)δεν αναφερει τις τιμες για το ιδανικο διακενο των βαλβιδων

Το manual που έχεις είναι το owner's manual δηλαδή αυτό που δίνουν με την αγορά και γράφει μέσα από που ανάβουν τα φώτα και άλλα τέτοια. Χρειάζεσαι το service manual που έχει όλες τις διαδικασίες για το service της μοτο.

bmx
09/02/2010, 19:22
Δώστε γνώση στο το λαό.
http://www.sendspace.com/file/qmohb0 :winka:

ikuzus
25/02/2010, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Απο το service manual του T135

Εισαγωγή 0,10 - 0,14 mm

Εξαγωγή 0,16 - 0,20 mm


Καταρχην ευχαριστω πολυ ολους.Ηθελα να καταληξω στο οτι τηλεφωνικα το συνεργειο τησ yamaha που αναφερεται στο owners manual με τηλ, μου εδωσε εισαγωγη 0,07- 0,12 και εξαγωγη 0,13-0,17. τωρα τι γινεται; καποιοσ ρυθμιζει λαθοσ; η καποιοσ λεει ψεματα ;η τα δυο μοτο ειναι διαφορετικα στο χρονισμο; το να το παω να μου το κανουν δεν με νοιαζει ,ομωσ θελω να ξερω για το γαμοτο και ακρη δεν βγαζω

ikuzus
25/02/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
υποθετω επειδη για αυτο το λογο υπαρχουν τα service manuals... αυτα τα εχουν οι μηχανικοι στις αντιπροσωπειες.... δεν νομιζω πως η καθε αντιπροσωπεια θα ηθελε να αναφερει εστω και το διακενο των βαλβιδων στο manual που σου δινει... ετσι θα εκμηδενιζε το marketing και την πελατεια στα συνεργεια της...


Συμφωνω απολητα αν ομωσ εισαι και γαμω τουσ μηχανικους και γουσταρεισ να μαστορευεισ μονοσ σου (οχι πωσ ειμαι εγω απλα μ αρεσει να ασχολουμαι) η και αν εχεισ σπουδασει ακομη δεν θα επρεπε η εταιρεια να σε βοηθαει τη στιγμη που εσκασες και ενα σωρο χρηματα να αγορασεισ το προιον τους.θεωρω οτι τα σερβισ ειναι απατη και αν κατι το μπορεισ καντο μονοσ σου

ikuzus
25/02/2010, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ikuzus
Συμφωνω απολητα αν ομωσ εισαι και γαμω τουσ μηχανικους και γουσταρεισ να μαστορευεισ μονοσ σου (οχι πωσ ειμαι εγω απλα μ αρεσει να ασχολουμαι) η και αν εχεισ σπουδασει ακομη δεν θα επρεπε η εταιρεια να σε βοηθαει τη στιγμη που εσκασες και ενα σωρο χρηματα να αγορασεισ το προιον τους.θεωρω οτι τα σερβισ ειναι απατη και αν κατι το μπορεισ καντο μονοσ σου

στο inova η honda τα δινει τα διακενα και αναφερει και τροπο ελεγχου αυτων αν δεν απατωμαι