PDA

View Full Version : Bmw R51/3 ταξιδι στο χρονο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

lspiros
30/04/2010, 16:08
το project κρατησε παρα 5 μερες 3 μηνες ακριβως.ο ιδιοκτητης ειναι το ειδος που καθε ανακατασκευαστης θελει.πληρωνει και δεν βιαζεται.βεβαια ηταν λιγο αδιαφορος και δεν χαρηκε το ταξιδι της ανακατασκευης.μου το ειχε εξηγησει ομως απο την αρχη οτι ο χρονος του ειναι περιορισμενος...


196472

lspiros
30/04/2010, 16:10
το bmw ηταν ενας καμβας που πανω του μπορουσες να δημιουργησεις και η δουλεια σου να αποκταει νοημα και αξια.βεβαια ειχε καποιους περιορισμους μιας και μιλαμε για κλασικη μοτοσυκλετα με ιστορια που δεν μπορεις να παραβλεψεις...


196473

lspiros
30/04/2010, 16:12
ταυτοχρονα ηταν και το πιο ψυχοφθορο project μιας και δεν εχω ξαναστεναχωρηθει τοσο που θα την αποχωριστω...


196474

lspiros
30/04/2010, 16:14
βγηκε στην γειτονια και μαζεψε γυρο της κοσμο και κοσμακη.ακομα και τον γερο που μου εκανε παρατηρηση οτι του μυριζαν τα διαλυτικα της βαφης:eyepop:


196475

lspiros
30/04/2010, 16:19
θελω να σας ευχαριστησω ολους για τη στηριξη σας.περιμενα πως και πως τα μηνυματα σας.τωρα που τελειωσα πρεπει με τη σειρα μου να στηριξω τα παιδια που συνεχιζουν projects αλλα και τα μελλοντικα.σε οποιον μπορω να φανω χρησιμος θα ειναι μεγαλη μου χαρα...
ιδιαιτερα θελω να ευχαριστησω τον γιαννη(ιδιοκτητη XLR) που καθε απογευμα ερχοταν και με βοηθαγε.(photo).
τον γιαννη το βαφεα για την καταπληκτικη του δουλεια...
τον θοδωρη μανιατακο για της υπηρεσιες και συμβουλες του...


196476

lspiros
30/04/2010, 16:25
απο τη σκατοφατσα μου καταλαβαινετε τη διαθεση που εχω να την αποχωριστω.
σε αυτο το σημειο θελω να μοιραστω μαζι σας κατι που συνεβη στον φιλικο μου κυκλο οταν ξεκιναγε η ανακατασκευη.η μεγαλη μας παρεα λοιπον χωριστηκε σε δυο στρατοπεδα γιατι οπως παντα μπλεχτηκε γυναικα και μαλιστα ο λογος δεν ηταν γκομενοδουλεια.εκει ηταν λοιπον που αποφασησα να μην συνταχθω με κανενα στρατοπεδο να κλειστω μεσα στην υπογα μου και να παρω αποστασεις.και μου βγηκε σε καλο.μαλλον ημουν τυχερος που ειχα τη μπεμπα και τα εργαλεια μου για παρεα.με αυτα δεν παρεξηγιεμαι ποτε.παρακαλω μην σχολιασετε το τελευταιο post.απλα σκεφτομουν δυνατα.
μεχρι το επομενο ταξιδι που θα μοιραστω μαζι σας:wave2:


196477

VGER
30/04/2010, 16:43
Απλά κούκλα!!!

Γεια στα χέρια σου Σπύρο μου...

Εδώ εμείς και μελαγχολήσαμε, που δεν πιάσαμε κλειδί....:sad:


:beer: :beer: :beer: :beer:

stratospr
30/04/2010, 16:44
δεν υπάρχουν λόγια...

:a23: :a23: :a23:

teo24
30/04/2010, 16:45
Α Ψ Ο Γ Ο Σ

Σου αξιζουν χιλια μπραβο....:a23: :a23: :a23:


Μια για να παει το φαρμακι(αποχωρισμος) κατω...:beer:

thagro
30/04/2010, 16:46
Σπυρο αν και δεν γνωριζομαστε εισαι πραγματικος καλλιτεχνης.

Μπραβο ρε φιλαρακι,ελπιζω στο μελλον να μας βαλεις και σε αλλες τετοιες μπριζες, και αν σε βγαλει

ο δρομος προς την συμπρωτευουσα κερναμε καφε με θεα τον πυργο :wave2:

sv9cvk
30/04/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
απο τη σκατοφατσα μου καταλαβαινετε τη διαθεση που εχω να την αποχωριστω.
:wave2:

που να δεις την δικια μου τωρα που καταλαβα οτι τελειωσε η μπεμπα:bawl: και μαλιστα τωρα που την εβγαλες στο φως και φανηκε ολοκληρη ειναι ........εμμμμ:eyepop:.......... απλα :uplate: ........δηλαδη :a8: :a8: :a8: :a8::a07: :a07: :a07:
:beer:

Συγχαρτηρια Σπυρο ειναι υπεροχη οπως και το ταξιδι που μας εκανες :a10: :a23:

Αντε γρηγορα στο επομενο project :a024:

lice13
30/04/2010, 17:10
Έκανες τα μαγικά σου πάλι...!!!! Κάτι τύποι σαν και σένα με κάνουν να θέλω να ασχοληθώ με τις ανακατασκευές. Ήδη ψήνω να αγοράσω το πρώτο μου project ... Τι καλύτερο απο μια vespa! Έκανες τελεια δουλεια συνχαρητήρια! Περιμένω το επόμενο!!! :beer: :beer: :beer:

Pardalotzatziki
30/04/2010, 17:24
Σπυρο....

:a19:


http://www.youtube.com/watch?v=IxAKFlpdcfc

Παμε για αλλα...

VALES
30/04/2010, 17:29
Συγχαρητήρια αγορίνα. Εκπληκτική δουλειά, και αποτέλεσμα που θα ζήλευαν πολλοί. :beer: :beer: :beer:

megalexandros
30/04/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
απο τη σκατοφατσα μου ......
μεχρι το επομενο ταξιδι που θα μοιραστω μαζι σας:wave2:
1)η φατσα σου δεν εχει τιποτα.Που να δεις εμενα....
2)να την αποχωριστης! να παρεις αλλη και να τη κανεις καλυτερη:cool:
3)και παλι μπραβο σου! και εις αλλα με υγεια:smilea:
Υ.Γ ειμαι περιεργος να δω ποσα λαδια καιει.

McTalas
30/04/2010, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
...
:beer: :beer: :beer:
για τις ομορφες στιγμες που μας χαριζεις!!!

camen
30/04/2010, 19:15
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Normaden
30/04/2010, 19:25
Σπυρο εισαι ΘΕΟΣ αγορι μου! Οτι πιανεις και μονο, λαμπει!!! Συνεχισε ετσι.

Συγχαρητηρια:a20: :a18:

the who
01/05/2010, 03:15
Μπραβο ρε Σπυρο,καταπληκτικη δουλεια.Μια ενσταση μονο για τη σελλα,θα προτιμουσα να εχει μονοσελλα αλλα αυτο ειναι εντελως υποκειμενικο.:beer: :beer: :beer:

p@nos
01/05/2010, 03:46
σπυρο, σε καθε σου προτζεκτ, η χειροτερη φωτογραφια που βαζεις, ειναι η τελευταια...με εσενα και τη μοτο μαζι...


μετα ολοι ξερουμε πως το πουλακι θα πεταξει:sad:



τρομερη δουλεια, σε μια κυρια που σπανιζει στις μερες μας...




ευχομαι το επομενο προτζεκτ, οτι και να ειναι, να ειναι δικο σου και να το κρατησεις, και στην τελευταια φωτογραφια, να εχεις ενα χαμογελο μεχρι τα αφτια...


:beer: :beer: :beer:





ΥΓ:καποια στιγμη ελπιζω να βρεθουμε και απο κοντα...

:beer: :beer:

@ngelos
01/05/2010, 04:09
Μπράβο ρε Σπύρο,κούκλα έγινε και πάλι η Μπέμπα...
:beer: :beer: :beer:

PanVas
01/05/2010, 08:43
Πανέμορφο!
Πολλοί σε παρακολουθούμε από την αρχή...

Λαμπρό παράδειγμα δημιουργικότητας!
Τι σημασία έχει αν είναι σωστό/ απόλυτο ριστόρινγκ ή όχι... Το αποτέλεσμα είναι πανέμορφο.
Με τα κιάλια ψάχνεις να βρεις κόσμο να παράγει έργο. Και τέτοια άτομα είναι που θα μας βγάλουν από την μιζέρια μας...

Η αλήθεια είναι πως σε ζηλεύω, για το μεράκι σου, τα εργαλεία σου και τις γνώσεις σου.

Συγχαρητήρια και στο επόμενο..!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



Πεντακοσαράκι Φίατ, χωράει στο γκαράζ σου..;
Έχω ένα που περιμένει πως και πως μάστορα με μεράκι...
Αν ψήνεσαι, εγώ μάλλον ψήνομαι...

Gi_4ce
01/05/2010, 09:22
Τι εχει σειρα?

lspiros
01/05/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μπραβο ρε Σπυρο,καταπληκτικη δουλεια.Μια ενσταση μονο για τη σελλα,θα προτιμουσα να εχει μονοσελλα αλλα αυτο ειναι εντελως υποκειμενικο.:beer: :beer: :beer:
και εγω μαζι σου...δεν αποκλειεται στο μελλον να μπουν και τα μονοσελα:winka:

lspiros
01/05/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Τι εχει σειρα?
καταρχην χρωσταω 2video.1 με φωτο powerpoint με ολη την ανακατασκευη(οπως εκανα σε xlr,xt)και ενα με ηχο...στη συνεχεια λιγη ξεκουραση,ανασυγκροτηση.καθαρισμα του συνεργειου.
εχετε τιποτα υποψην?αν οχι παιζει ενα funduro και ενας σκαραβαιος...:wave2:
να στε καλα ολοι τα μηνυματα σας ακομα και οταν κανατε παρατηρησεις ηταν καλοπροεραιτα.μακαρι να σας σταθω και εγω σε αναλογες προσπαθειες σας...

notakos600
01/05/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
καταρχην χρωσταω 2video.1 με φωτο powerpoint με ολη την ανακατασκευη(οπως εκανα σε xlr,xt)και ενα με ηχο...στη συνεχεια λιγη ξεκουραση,ανασυγκροτηση.καθαρισμα του συνεργειου.
εχετε τιποτα υποψην?αν οχι παιζει ενα funduro και ενας σκαραβαιος...:wave2:
να στε καλα ολοι τα μηνυματα σας ακομα και οταν κανατε παρατηρησεις ηταν καλοπροεραιτα.μακαρι να σας σταθω και εγω σε αναλογες προσπαθειες σας...



Καλή συνέχεια. :beer: :beer: :beer: :beer:

xtzanos
01/05/2010, 11:44
:beer:

Eνα μπραβο και απο μενα

kalesin
01/05/2010, 11:44
τι να σου πω ρε αδερφε..
της εδωσες ξανα ζωη κ τωρα εχει πολλα χιλιομετρα μπροστα της


να δω ποιος θα μπορουσε να μιλησει για ενα ματσο αψυχα παλιοσιδερα

:beer: :beer: :beer:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

byron
01/05/2010, 12:29
:a18:

McGyver
01/05/2010, 12:34
E...
Θέλω να πω...
Να...

Σκατά, δεν έχω λόγια ρε φίλε...

Απλά R-E-S-P-E-C-T ...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
01/05/2010, 13:23
super! :a18: :beer: :beer:

p@nos
01/05/2010, 13:32
σπυρο...


αν ασχοληθεις με το σκαραβαιο...ελπιζω να ανοιξεις θρεντ, ετσι?:blush:

Stergios69
01/05/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
αν οχι παιζει ενα funduro και ενας σκαραβαιος...:wave2:

Για τον σκαραβαίο έχω ένα βιντεάκι με βήμα-βήμα ανακατασκευή, αμα θες σου το στέλνω.

siraxanz
01/05/2010, 13:55
Bravo Σπύρο

Πάμε γι' άλλα!:bawl:

boldor900f
01/05/2010, 15:54
:beer: :a19: :a19: :a19: :a19:

virus
01/05/2010, 16:07
αξιος σπυρο εισαι καταπληκτικος. αντε και στα επομενα με το ιδιο παθος!!!!!!

makis206
02/05/2010, 03:47
Συγκινηθήκαμε μαζί σου Σπύρο, βλέποντάς την έξω έτοιμη να φύγει πια δεν μου βγαίνουν λόγια παρά μόνο σιωπή που λέει όμως πολλά..!

Ξέρουμε πως έγινε σταθμός στη ζωή σου κι αυτό από μόνο του είναι θησαυρός, για μένα προσωπικά είσαι πιο πλούσιος απο τον ίδιο τον άνθρωπο που θα την έχει πλέον δίπλα του καθημερινά κι αυτό γιατί το δέσιμο μεταξύ σας δημιουργήθηκε από τη ζωή που της έδωσες ξανά εσύ! Και ναι, αν τα σίδερα που μαζεύονται και δημιουργούν μια μοτοσυκλέτα αποκτούν ταυτόχρονα και αισθήματα, τότε φίλε μου αυτή η Μπέμπα σε έχει λατρέψει για πάντα!

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
02/05/2010, 05:22
Τελος λοιπόν.
Καλή έγινε, είναι όμορφη, αλλά χάνει μια κι εχει πολλά νικελ,γυαλίσματα και λάθος τεπόζιτο.
Μπράβο για την δουλειά σου, εξ άλλου οι επιλογές ηταν του ιδιοκτήτη.!

Και για την ιστορία, ο μαστορας που εφτιαξε το τεπόζιτο σου μπάλωσε εσωτερική τρύπα από σκουριά στην ραφή κάτι που δεν ηταν δυνατόν να δείς εσυ χωρίς ειδικό εξοπλισμό, δεν του έπεσε κλπ όπως γράφτηκε.

Νομίζω οτι έπρεπε να ειπωθεί, γιατί ειχε μείνει μετέωρο το θέμα και δεν είναι σωστό. :winka:

Corvo
02/05/2010, 05:32
Για αλλη μια φορα μπραβο!

:beer: :beer:

vaska
02/05/2010, 05:38
Σπυράκι μπράβο σου ρε φίλε, σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς μας χαρίζεις χαμόγελα. Μπράβο σου ρε μπαγάσα μ' έκανες να παρακολουθώ μετά μανίας το εγχείρημά σου.

Άντε και με άλλη κούκλα σύντομα...
:wave2: :wave2:

sahara
02/05/2010, 05:49
Μπράβο σου , το αποτέλεσμα είναι το λιγότερο εντυπωσιακό ! Το μεράκι σου και η αγάπη για αυτό που κάνεις φαίνονται στη δουλειά σου.

Μακάρι να κυκλοφορούσαν περισσότερες τέτοιες μοτοσυκλέτες στους ελληνικούς δρόμους και να έκαναν την καθημερινότητά μας ομορφότερη .

Περιμένουμε την επόμενη τώρα!


:beer: :beer:

nobody
02/05/2010, 06:17
ενα μεγαλο ευχαριστω και πολλα πολλα μπραβο για την καταπληκτικη και συναρπαστικη δουλεια σου...:a18:

lspiros
02/05/2010, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τελος λοιπόν.
Καλή έγινε, είναι όμορφη, αλλά χάνει μια κι εχει πολλά νικελ,γυαλίσματα και λάθος τεπόζιτο.
Μπράβο για την δουλειά σου, εξ άλλου οι επιλογές ηταν του ιδιοκτήτη.!

Και για την ιστορία, ο μαστορας που εφτιαξε το τεπόζιτο σου μπάλωσε εσωτερική τρύπα από σκουριά στην ραφή κάτι που δεν ηταν δυνατόν να δείς εσυ χωρίς ειδικό εξοπλισμό, δεν του έπεσε κλπ όπως γράφτηκε.

Νομίζω οτι έπρεπε να ειπωθεί, γιατί ειχε μείνει μετέωρο το θέμα και δεν είναι σωστό. :winka:
θα δεχτω την εκδοχη του μαστορα και θα ζητησω δημοσια συγνωμη...
για την ιστορια ομως θα αναφερω και εγω τα εξης...
1...δεν ανεφερε τιποτα στο παιδι που παρελαβε το τεποζιτο για τρυπα...αλλα οτι νομιζε οτι ειχε τρυπα και επρεπε να κατεβασει τα υλικα για να το σιγουρεψει...
2...επειδη δεν ημουν μπροστα και σεβομενος την ηλικια και την πειρα του γι αυτο δεν τον φωτογραφισα και δεν ανεφερα ονομα και διευθυνση.θα θυμασαι οτι σε τηλεφωνικη μας επικοινωνια σου ειπα μην γινει θεμα γιατι δεν μπορω να αποδειξω τι εχει γινει...
3...παλι στην ιδια επικοινωνια ειπα οτι μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα και ισως ξαναεκανα δουλεια μαζι του...
αυτα προς αποκατασταση και των δυο πλευρων...
και παλι συγνωμη αν προσεβαλα καποιον,μονο αυτος δεν ηταν ο σκοπος μου:wave2:

sapila racing
02/05/2010, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
και παλι συγνωμη αν προσεβαλα καποιον,μονο αυτος δεν ηταν ο σκοπος μου:wave2:

Το ξέρω, απλά νομίζω οτι τωρα που ειπωθηκαν αυτα ειναι πιο ξεκάθαρο για όσους παρακολουθούν. :wave2:

Αντε βουρ για το επόμενο τώρα που εχεις παρει φόρα !

stavrouliasp
02/05/2010, 14:26
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!!

Από τα ελάχιστα πράγματα που ανυπομονούσα κάθα ημέρα να διαβάσω...

Περιμένουμε τη συνέχεια...:sun:

Tpap
02/05/2010, 15:30
Συγχαρητήρια Σπυρέτο, για την μεθοδική δουλειά σου και το υπέροχο αποτέλεσμα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bikas
02/05/2010, 15:46
συγχαρητηρια σπυρο αν και νομιζω οτι ολο και καποιο δακρυ θα κυλησε.

SpyrosAfricaner
02/05/2010, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
θελω να σας ευχαριστησω ολους για τη στηριξη σας.περιμενα πως και πως τα μηνυματα σας.τωρα που τελειωσα πρεπει με τη σειρα μου να στηριξω τα παιδια που συνεχιζουν projects αλλα και τα μελλοντικα.σε οποιον μπορω να φανω χρησιμος θα ειναι μεγαλη μου χαρα...
ιδιαιτερα θελω να ευχαριστησω τον γιαννη(ιδιοκτητη XLR) που καθε απογευμα ερχοταν και με βοηθαγε.(photo).
τον γιαννη το βαφεα για την καταπληκτικη του δουλεια...
τον θοδωρη μανιατακο για της υπηρεσιες και συμβουλες του... Σπυρακο καλα κανεις κι ευχαριστεις τους Γιαννηδες φιλους σου γιατι σπιτι που δεν εχει Γιαννη προκοπη ποτε δεν κανει λεει η παροιμια.............

SpyrosAfricaner
02/05/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
βγηκε στην γειτονια και μαζεψε γυρο της κοσμο και κοσμακη.ακομα και τον γερο που μου εκανε παρατηρηση οτι του μυριζαν τα διαλυτικα της βαφης:eyepop: Φιλε Σπυρο τα 1000 μπραβο που λενε ειναι λιγα για να στα πουμε για αυτο το αξιοθαυμαστο ειλικρινα αποτελεσμα.Σημερα που το ειδα και απο κοντα,ειλικρινα επαθα την πλακα μου.Το εργαλειο ειναι κοσμημα.. facadoro...η θεση του ετσι οπως γυαλιζει και ειναι πεντακαθαρο και αμολυντο ειναι σε καποιο σαλονι ......ξερεις ποσο μ αρεσουν τα bmw και ιδιαιτερα τα λευκα,,,,,σημερα μ εκανες να το επιβεβαιωσω για αλλη μια φορα.Τελειωνοντας θελω να σ ευχαριστησω και για τις ωραιες φωτογραφιες που μ αφησες να βγαλω μαζι του!!

SpyrosAfricaner
02/05/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ταυτοχρονα ηταν και το πιο ψυχοφθορο project μιας και δεν εχω ξαναστεναχωρηθει τοσο που θα την αποχωριστω... Ρε φιλε αυτη η φωτο δεν υπααααααααααρχει...ποσο χαμηλα κυλιστηκες για να βγει αυτο το αποτελεσμα..??? χαχαχαα

posnightmist
03/05/2010, 03:29
Ένα υπέροχο 3μηνο(παρα 5 μέρες) ταξίδι!!!
Μπράβο Σπύρο!!!
:a20: :a23: :a23: :a23:

danaos75
03/05/2010, 03:39
K A T A P L H K T I K OOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!

Σπυρο εισαι απίστευτος φίλε μπράβο!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lspiros
03/05/2010, 03:39
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...
σημερα μαλλον θα ανεβασω το πρωτο video απο τα δυο...:wave2:

Cpt. Haddock
03/05/2010, 03:49
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Υπέροχο ταξιδι

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
03/05/2010, 04:02
Δεν παιζεσαι ρε φιλε!!!

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:






να ξεθαψω ρε τη vespa του '72 απο το χωραφι στη Χιο? θα μας κοστισει μια περιουσια λες? :blush:

lspiros
03/05/2010, 04:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δεν παιζεσαι ρε φιλε!!!

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:






να ξεθαψω ρε τη vespa του '72 απο το χωραφι στη Χιο? θα μας κοστισει μια περιουσια λες? :blush:
μπορει ξεθαβωντας τη να βρεις λιρες και να μην σου στοιχισει τιποτα:lol:

DimChios
03/05/2010, 04:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
μπορει ξεθαβωντας τη να βρεις λιρες και να μην σου στοιχισει τιποτα:lol:


ασε τις μαλαγανιες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Βασικα, πρεπει να πω του father να την βγαλει καμμια φωτο να στη στειλω.... μη το κανουμε τσαμπα!

:rolleyes:

Προχωρα εσυ με το επομενο κι εδω ειμαστε! Με βλεπω να παιρνει καιρο αυτο!
Εχει να δουλεψει απο το 1997, θελει φορτωμα, καραβι, φορτωμα...
Γμστ! :bawl: :sick:

SpyrosAfricaner
03/05/2010, 18:14
Που ειναι το βιντεο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....????? Βιντεοοοοοοοο..... βιντεοοοοοοοοοοο....!!!!!:bawl:

sv9cvk
03/05/2010, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...
σημερα μαλλον θα ανεβασω το πρωτο video απο τα δυο...:wave2:

Ελα βαλε κατι εστω μια φωτο τα εχω "παιξει" :cry: :sad: πρεπει να περιμενω μεχρι το Σαββατο για το δεσιμο Νο4 και μεχρι τοτε με βλεπω να μην αντεχω και να πιανω να λυνω το Κ4 στο γκαραζ στο ισογειο και οχι στην ταρατσα (που ειναι και το σωστο :look: :a21: :a22: :a24: )
:smilea: Περιμενω βιντεο εεεεε???? :beer:

John Steed
04/05/2010, 11:48
Είπα κι εγώ να γράψω ένα μπράβο, αλλά πάνω από όλα ένα μεγάλο ευχαριστώ για την παρέα που μας προσέφερες μέσα από το post της ανακατασκευής σου....

Τρεις μήνες πέρασαν νεράκι, και κάθε μέρα έμπαινα και ανυπομονούσα να μάθω νεα σου από τη Γερμανίδα....

Α, έπισης respect σε έναν άνθρωπο που κάνει όλη αυτή τη φασαρία και την ταλαιπωρία να φαντάζει παιδική χαρά και παραμυθάκι

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

vassilis79
04/05/2010, 14:47
Μονο ενα μπραβο φτανει .
:a19:

lspiros
05/05/2010, 02:21
παρτε και ενα video το πρωτο απο τα δυο.η μουσικη εχει τη σημασια της...

http://www.youtube.com/watch?v=rzUiLDm_4eY:wave2:

Εχετλαίος
05/05/2010, 02:48
Θα συμφωνήσετε όλοι όταν λέγω ότι η δουλειά του ανθρώπου αυτού θα πρέπει και να παινευτεί, και να υποστηρικτεί, και να διαδοθεί ΚΑΙ εντός ΚΑΙ εκτός Ελλάδας.
Άξιος!

DimChios
05/05/2010, 03:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
παρτε και ενα video το πρωτο απο τα δυο.η μουσικη εχει τη σημασια της...

http://www.youtube.com/watch?v=rzUiLDm_4eY:wave2:



ΤOTAL RESPECT!!!!


:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


Θελουμε και βιντεο με ηχο ομως ε! μη ξεχνιεσαι!

reinmeister
05/05/2010, 04:51
αξιος...αντε με το καλο στο επομενο...:beer: :beer: :beer:

koylikos
05/05/2010, 16:19
Καλησπερα σας,μπηκα τυχαια στο φορουμ προχθες,και μετα απο κανα 10 λεπτο αναζητησεων βρηκα το τελειωτικο χτυπημα(το site ειναι υπεροχο),την ''μπεμπα'' του κυριου.εχω και γω μια στην αποθηκη μου και μετα απο αυτα που ειδα και διαβασα εχω αρχισει να ξανασκεφτομαι να την βγαλω στους δρομους.Μιλαμε για μηχανακι 70' αλλα εχει να παρει μπρος τουλαχιστον 10 χρονια.Πολυ καλη δουλεια σου φιλε μου,πολυ υπομονη πρεπει να εχεις,και παλι συγχαρητηρια για το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ site σας!!!:beer: :beer: :beer:

sv9cvk
06/05/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από koylikos
εχω και γω μια στην αποθηκη μου και μετα απο αυτα που ειδα και διαβασα εχω αρχισει να ξανασκεφτομαι να την βγαλω στους δρομους.


Να την βγαλεις φιλε μου απο την αποθηκη γιατι ειναι κριμα αυτα τα μηχανακια να "καθονται" :p :look:

Μιλαμε για μηχανακι 70' αλλα εχει να παρει μπρος τουλαχιστον 10 χρονια.Πολυ καλη δουλεια σου φιλε μου,πολυ υπομονη πρεπει να εχεις,beer: :beer: :beer:
Οχι μονο υπομονη φιλε μου αλλα και πολυ αγαπη για αυτο που κανει . :p


:beer: :a10: μπραβο Σπυρο ωραιο το βιντεακι οπως και η μουσικη :a18: :a20:
Παμε για το Νο 2 τωρα!!!!!
Βρε !!να σου στειλω το suzuki????
Αλλα οχι γιατι δεν θα ξαναπιασεις μηχανακι για restoring και δεν θα το ηθελα αυτο:blush: :bawl:

siraxanz
06/05/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Θα συμφωνήσετε όλοι όταν λέγω ότι η δουλειά του ανθρώπου αυτού θα πρέπει και να παινευτεί, και να υποστηρικτεί, και να διαδοθεί ΚΑΙ εντός ΚΑΙ εκτός Ελλάδας.
Άξιος!

Άξιος και όχι μόνο...
το τι ταλαιπώρια είναι να θυμάσε να τραβάς φωτό όταν
στρεσαρισμένος από την ροή της δουλειάς λιώνεις
δεν λέγετε!

Τρις άξιος :sun:

και τα αγριμάκια.....τα πάντα!

G/S
15/05/2010, 20:28
Είναι Σαββατο 2.50 τα ξημερώματα πρός Κυριακή καί τώρα βρήκα χρονο να μπώ στο site μόλις είδα το post άρχισα να το διαβάζω και κόλλησα.
Σπύρο ένα μπράβο δέν φτάνει αλλά οφείλω νά στο πώ ΜΠΡΑΒΟ
Διάβασα ολη την ανακατασκευή από τήν αρχή :beer:
Τετοια δουλειά κάνει ΜΟΝΟ ενας άνθρωπος που αγαπάει τίς μοτοσυκλέτες , ελπίζω μετά τήν τρομερή δουλειά πού έκανες να εκτιμηθεί η αξία αυτής τής μοτοσυκλέτας από τόν ιδιοκτήτη της και να μήν ξανακλειστεί σε κανά κοντεινερ ξανά γιά μερικά χρόνια.:a18: :a18: :a08:

G/S
15/05/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Θα συμφωνήσετε όλοι όταν λέγω ότι η δουλειά του ανθρώπου αυτού θα πρέπει και να παινευτεί, και να υποστηρικτεί, και να διαδοθεί ΚΑΙ εντός ΚΑΙ εκτός Ελλάδας.
Άξιος!


+++ :beer: :beer:

Μικe777
24/05/2010, 06:07
καταπληκτικη δουλεια πραγματικα!!!
Εγω ειχα την τυχη να την δω κι απο κοντα
και εμεινα και χαζευα!
Αξιζει πολλα μπραβο!!!!
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
24/05/2010, 06:43
:a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20:

THANASIS2010
24/05/2010, 12:00
Σπυρο εκανες καταπληκτικη δουλεια ...... και μακαρι να καταφερω και εγω το ιδιο με την δικια μου... ΕΥΓΕ !!!!!

Dimitas
24/05/2010, 13:31
Σπυροοοοοόοοοοοόοοοοοο!!!!! Περιμένουμε βίντεο που παίρνει ζωή ο κινητήρ!!!!

CIRUS
24/05/2010, 15:19
έκατσα και αφιέρωσα πολλές ώρες διαβάζοντας μέχρι και το τελευταίο σχόλιο. τα λόγια μου θα είναι λίγα αν σου πω ΜΠΡΑΒΟ, απλά δεν ξέρω τι να πω


:a19: :a19: :a19: :a18: :a18: :a18: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20:

sv9cvk
24/05/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitas
Σπυροοοοοόοοοοοόοοοοοο!!!!! Περιμένουμε βίντεο που παίρνει ζωή ο κινητήρ!!!!

:a013: :a014: :a014: :a014: :a014: (Τοσα πολλα που τρωω τελευταια θα παχυνω:lol: )

lspiros
24/05/2010, 16:20
το video με ηχο ερχεται συντομα:wave2:

lspiros
27/05/2010, 15:15
ηρθε η ωρα να πεσει η αυλαια και γι αυτο το project.
σημερα φορτωθηκε σε trailer για να παει να γινουν τα ηλεκτρικα της 12 volta.


199456

lspiros
27/05/2010, 15:16
.το δικο μου κομματι σε αυτο το puzzle τελειωσε.κουραστηκα ,αγχωθηκα,εμαθα,μα κυριως γνωρισα και αλλους απο εσας.σας ευχαριστω για αλλη μια φορα λοιπον και δινουμε ραντεβου για το επομενο:wave2:


199458

sv9cvk
27/05/2010, 15:17
:wave2: :wave2: :eek: :cry: :bigcry: :bawl: :a024: :a024:

THANASIS2010
27/05/2010, 17:33
:bigcry: :bawl: .... και εις ανωτερες ανακατασκευες .......

DimChios
28/05/2010, 02:36
Α ρε Σπυρο!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Παμε γι αλλα!!!!!!

:sun: :sun: :sun:

kostis4x4
10/06/2010, 18:43
Μετά το χθεσινοβραδυνό ξενύχτι με τη νουβέλα του Χρήστου "έφαγα" τις μισές σελίδες απ το θρεντ σου Σπύρο το πρωί και μόλις τώρα τέλειωσα το διάβασμα.
Τι να πω .....:a18: & :a19: είναι το λιγότερο...εύχομαι να ξεπεράσεις το "σοκ" του χωρισμού γρήγορα :lol: και να μας χαρίσεις μια ακόμη περιπέτεια στην ιστορία της μοτοκίνησης (και της αυτοκίνησης).
Νά σαι πάντα καλά!

lspiros
11/06/2010, 05:31
σε λιγες μερες ξεκιναει νεο ταξιδι,γεματο μαυρα νυχιο γρασα και λαδια.η κορασιδα παλι ευρωπαικης κατασκευης ψηφοφορος της Μερκελ με εφεση στα χωματινα μονοπατια.στην πλατη της εχει πανω απο 200.000 χλμ και θελει να ανανεωθει.μεινετε συντονισμενοι ο καραφλος θα ξαναχτυπησει.(για σενα το λεω παλιογερε κρητικε)...:wave2:

G/S
11/06/2010, 06:13
Aμάννν ! Αντε φίλε Σπύρο , θα μας στείλεις με τις ανακατασκεύες σου , θα καρφωθούμε ξανά στίς οθόνες γιά να διαβάζουμε , αλλά δέν πειράζει γιατί ξέρουμε οτι ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ !!!!!:beer: Ποιό μοντέλο έχει σειρά τώρα? Κάτι είχες πεί γιά ένα funduro 650......

sv9cvk
11/06/2010, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
σε λιγες μερες ξεκιναει νεο ταξιδι,γεματο μαυρα νυχιο γρασα και λαδια.η κορασιδα παλι ευρωπαικης κατασκευης ψηφοφορος της Μερκελ με εφεση στα χωματινα μονοπατια.στην πλατη της εχει πανω απο 200.000 χλμ και θελει να ανανεωθει.μεινετε συντονισμενοι ο καραφλος θα ξαναχτυπησει.( για σενα το λεω παλιογερε κρητικε )...:wave2:


:a13: :a13: :a13: Ποιον να λεει αραγε :confused: :a024: :a024:
Εγω ειμαι νιατο :rotflmao: :rotflmao:

lspiros
11/06/2010, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
Aμάννν ! Αντε φίλε Σπύρο , θα μας στείλεις με τις ανακατασκεύες σου , θα καρφωθούμε ξανά στίς οθόνες γιά να διαβάζουμε , αλλά δέν πειράζει γιατί ξέρουμε οτι ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ !!!!!:beer: Ποιό μοντέλο έχει σειρά τώρα? Κάτι είχες πεί γιά ένα funduro 650......

R80 GS

PanVas
11/06/2010, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
R80 GS
:a25: :a25: :a25: :a25: :a25:
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun:
:beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
11/06/2010, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
R80 GS

:a20: :a19: :a20: :a19: :a20: :a19:

Σπυρο, περιμενε να τελειωσει το μουντιαλ, δεν αντέχουμε δυο ξενυχτια :lol:

reinmeister
11/06/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
R80 GS

αν δεν λυσεις μοτερ και δεν την μετατρεψεις σε r100 κοβουμε τις καλημερες νεαρε...:lol: :lol:

PanVas
11/06/2010, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αν δεν λυσεις μοτερ και δεν την μετατρεψεις σε r100 κοβουμε τις καλημερες νεαρε...:lol: :lol:


Νέο θρεντ τώρα!
Ανοίξτε νέο θρέντ και ας ξεκινήσεις το πρότζεκτ σε 5 μήνες...


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
11/06/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
R80 GS

Aυτό θα είναι καλό, ελπίζω να μην εχεις πάλι περίεργους περιορισμούς η απόψεις απο τον ιδιοκτήτη και να γίνει όπως πρέπει! :beer:

Tpap
11/06/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
R80 GS

ιετσ.. :eyepop: :a013: :a09:





:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

G/S
11/06/2010, 09:15
:a8: :a8: :a8: Σπύρο ΞΕΚΙΝΑ βρέ χριστιανέ μου , τί περιμένεις??????

Eννοείς τά πρώτα g/s που ήταν γαλάζια με άσπρα φτερά μπρός - πίσω?

DimChios
11/06/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aυτό θα είναι καλό, ελπίζω να μην εχεις πάλι περίεργους περιορισμούς η απόψεις απο τον ιδιοκτήτη και να γίνει όπως πρέπει! :beer:



:lol: :lol: :lol:

τον εχετε μ@μησει εσυ και ο ορκωτός λεμε!

εφιάλτες βλεπει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

manosamos
11/06/2010, 09:44
Eισαι τρομερος Σπυρο.
Οταν ξεκινησω ανακατασκευη το πλατινοφορο παπι μου,θα χρειαστω τα φωτα σου.
Με την ευκαιρια,ξερει κανεις αν πρεπει να πληρωσω τα 16 χρονια για την ανανεωση της αδειας του,που τα εχω απληρωτα?Ηταν σε ακινησια.
Επισημως το παπι ειναι 50αρι.........άδεια αστυνομιας.

Highsider
11/06/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από manosamos
Eισαι τρομερος Σπυρο.
Οταν ξεκινησω ανακατασκευη το πλατινοφορο παπι μου,θα χρειαστω τα φωτα σου.
Με την ευκαιρια,ξερει κανεις αν πρεπει να πληρωσω τα 16 χρονια για την ανανεωση της αδειας του,που τα εχω απληρωτα?Ηταν σε ακινησια.
Επισημως το παπι ειναι 50αρι.........άδεια αστυνομιας.

Αν θέλεις να το κυκλοφορήσεις πρέπει να πληρώσεις για όλα αυτά τα χρόνια που δεν έχεις πληρώσει. Για κάθε χρόνο είναι 15ευρώ αν πάρεις το παράβολο από την εφορία και 18 αν το πάρεις από την τροχαία.

manosamos
11/06/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Highsider
Αν θέλεις να το κυκλοφορήσεις πρέπει να πληρώσεις για όλα αυτά τα χρόνια που δεν έχεις πληρώσει. Για κάθε χρόνο είναι 15ευρώ αν πάρεις το παράβολο από την εφορία και 18 αν το πάρεις από την τροχαία.
Mου εκοψες τα ποδια,φιλε...........

G/S
11/06/2010, 10:28
Για δοκίμασε να τους πείς οτι εχεις χάσει την αδεια και θές να σου βγάλουν μιά κουνούργια μήπως και τα γλυτώσεις . Αλλιώς ..................

manosamos
11/06/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
Για δοκίμασε να τους πείς οτι εχεις χάσει την αδεια και θές να σου βγάλουν μιά κουνούργια μήπως και τα γλυτώσεις . Αλλιώς ..................
Kαι με τα στοιχεια τι γινετε?
Φοβαμε μην μου ζητησουνε χαρτια της εισαγωγης.....του 1984...!!!!!