PDA

View Full Version : Να την αλλάξω η όχι;;;;;;;



Σελίδες : [1] 2

ADTT
06/02/2010, 09:03
Χαιρετώ όλους τους αφρικανούς και θέτω το εξής ερώτημα:

Είμαι κάτοχος Transalp 650 μοντέλο 2005 (Face lift). To Africa twin μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και ρωτώ αν αξίζει να πουλήσω το Τ/Α και να πάρω ένα Α/Τ μοντέλο 2000-2002.
Ένας μου ενδοιασμός είναι ότι το Α/Τ θα είναι παλαιότερο μοντέλο και αυτό κάπως με φρενάρει στο να το αποφασίσω. Από την άλλη το Α/Τ είναι made in Japan που αυτό τα λέει όλα.
Τι να κάνω δέν ξέρω..........:a42:

DrBig
06/02/2010, 10:05
Εχεις οδηγησει Α/Τ? Ειναι βαρκα στο γυαλο σε σχεση με το ΤΑ.
Μπορεις με λιγη μοντα να βαλεις ψαλιδι-κουστουμι απο Α/Τ στο ΤΑ, (τουλαχιστον στα παλιοτερα ΤΑ μπορουσες).

dimr1
06/02/2010, 12:00
Αφού σου αρέσει πολύ σκέψου το σοβαρά.
Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε τόσο παλιάς σχεδίαση μηχανή, μόνο αν είχα σκοπό να την παντρευτώ ή για συγκεκριμένη χρήση. Βλέπεις οι μηχανές κάθε κατηγορίας έχουν βελτιωθεί σημαντικά από τότε, και η σχεδίαση του Α/Τ πάει αρκετά πιο πίσω από το 2000/2.:beer:

ADTT
06/02/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εχεις οδηγησει Α/Τ? Ειναι βαρκα στο γυαλο σε σχεση με το ΤΑ.
Μπορεις με λιγη μοντα να βαλεις ψαλιδι-κουστουμι απο Α/Τ στο ΤΑ, (τουλαχιστον στα παλιοτερα ΤΑ μπορουσες).

Όταν λες "βάρκα στο γυαλό" εννοείς ότι έχει μαλακές αναρτήσεις; Γιατί και το Τ/Α μαλακές έχει από την μάνα του.
Τώρα για μετατροπή τέτοια που αναφέρεις πιστεύω ότι θα κοστίσει λίγο ακριβούτσικα.

DrBig
06/02/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADTT
Όταν λες "βάρκα στο γυαλό" εννοείς ότι έχει μαλακές αναρτήσεις; Γιατί και το Τ/Α μαλακές έχει από την μάνα του.
Τώρα για μετατροπή τέτοια που αναφέρεις πιστεύω ότι θα κοστίσει λίγο ακριβούτσικα.


Πανυβαρο με πολυ μετριες αναρτησεις και υψηλο κεντρο βαρους.
Ο κιντηρας του δε, ειναι το απαυγασμα της βαρεμαρας, το ΤΑ ειναι πιο σπιρτοζικο.
Εχεις ενα απο τα καλλιτερα (για τα λεφτα του) ον-οφ. Μη κανεις βηματα πισω για λογους εμφανισης.
Πηγαινεις και χωμα να υποθεσω?
Αν εχεις χρηματα να δωσεις παρε στο ΤΑ μια καλη αναρτηση πισω (hyperpro, wilbers, wp κλπ) φροντισε λιγο και το μπροστινο, βαλε μια εξατμιση, φιλτρο και ρυθμισε το μειγμα και θα εισαι ο καλλιτερος στο χωριο.

DrBig
06/02/2010, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Πανυβαρο με πολυ μετριες αναρτησεις και υψηλο κεντρο βαρους.
Ο κιντηρας του δε, ειναι το απαυγασμα της βαρεμαρας, το ΤΑ ειναι πιο σπιρτοζικο.
Εχεις ενα απο τα καλλιτερα (για τα λεφτα του) ον-οφ. Μη κανεις βηματα πισω για λογους εμφανισης.
Πηγαινεις και χωμα να υποθεσω?
Αν εχεις χρηματα να δωσεις παρε στο ΤΑ μια καλη αναρτηση πισω (hyperpro, wilbers, wp κλπ) φροντισε λιγο και το μπροστινο, βαλε μια εξατμιση, φιλτρο και ρυθμισε το μειγμα και θα εισαι ο καλλιτερος στο χωριο.

Αν δεν πας χωμα δωσε το ΤΑ και παρε ενα versys.

ADTT
06/02/2010, 14:05
Ευχαριστώ για τις συμβουλές. :beer:

xristoforos
06/02/2010, 15:15
Εφόσον έχεις AFRICA TWIN , ξέρεις ότι δεν … έχεις γκάζια …. Φρένα … επιδόσεις …
Ξέρεις όμως ότι έχεις ένα ζώον τόσο όμορφο , που μπορεί να εκπληρώσει κάποιες από τις απαιτήσεις σου , σε άσφαλτο χώμα πετρά ……

Το παντρεύεσαι και ζεις μαζί του συμφωνώ . :wave2:

africaman
06/02/2010, 15:30
TO AFRICA EINAI IDEOLOGIA KAI TROPOS ZOIS.OTAN ANEBEIS PANOTOY DEN KATEBENIS
OTAN TO POYLISEIS TO NOSTALGIS.
ODIGISE ENA KAI THA KATALABEIS AMESOS AN MPORITE NA SYMBIOSETE.EGO DEN MPORO XORIS TIN AFRIKANA MOY.

Aikidimi
06/02/2010, 16:44
To Africa exei:
- Makrytero metaksoneio, pou symainei poio statxero sta taksideia, poio argo stis kleistes strofes, an kai ayto syziteiete, me ena set kalyteres anartiseis...

- Kalyteri prostaseia apo aera, geia taksidi.
- kalytero psalidi piso,
- poio stibares anartiseis mprosta(diametro),
- megalyteri aftonomeia,
- kalytera fota,
- poio enisximeno skeleto, to fortoneis perissotero.
- Kalyteri podeia
-Megalyteri diametro frena, pou douleyoun kalytea.
-Kalytero timoni kai me antibara.
-Kalytero finirisma.
-Megalyteri diametro piso elastikou- zantas - me anodiomenes zantes (ta RD03 - 04 kai RD07)

Opou kai na exo diabasei ta teleytaia 15-20 xroneia geia aytes tis dyo motosykletes, panta to Africa einai as poume i akribi ekdosi, an kai se epidoseis miazoun kai toa dyo (kila ana ippo).
Alla malon o filos "DR big" kserei kalytera mias kai einai toso apolytos legontas pos to Africa einai barka sto gyalo i kati tetoia.

Filika
Aikidimi

PS: An kaneis oti - poly sosta - symboulepse o Dr Big sto Africa, txa eisai... "o kalyteros sto xorio"!!!

LARISEOS
06/02/2010, 17:10
αφρικα ρε μην κολας πουθενα!


@@ θελει......και δεν το παντρεύεσαι.....εδω τοσες μηχανες στης αγγελίες και τα πουλανε τζαμπα και δεν τα περνει κανενας , στο αφρικα κολλήσαμε?



και αν αλλάξεις αμορτισερ 500 ευρο πισο και 100 ευρο μπροστα 8α καυλώσεις λεμε!!!


εγω εβαλα και μαργαρητα στο δικο μου τωρα !


μμμμμμμ,,,,,

LARISEOS
06/02/2010, 17:14
www.africatwin.gr

DrBig
06/02/2010, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
To Africa exei:
.........


στα + του αφρικα ξεχασες να αναφερεις οτι ζυγιζει 30-40 κιλα περισσοτερο.

Μεχρι και το 1150GS που ειχα, εστριβε με περισσοτερη χαρη :rolleyes:

Aikidimi
06/02/2010, 17:56
Panta elega aytoi pou len polla, den kseroun ti lene:
Oso geia ta kila tou RD07 - 207 kg.
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xrv750_98.htm
Tou Transalp 650 191 Kg
http://www.xrv.org.uk/wiki/index.php/Transalp_650

Diafora 16 kg, kai anefera oti analogeia KG me ippoi einai sxedon ta ideia.

Min les blakeies loipon DR Big, prin xaso kai ton sebasmou pou sou eixa os tora.

PS
Kanenas den sou eipe pos to 1150 den estreibe me xari.

Aikidimi

Aikidimi
06/02/2010, 18:23
... a ksexasa, ola ta RR striboun kalytera apo to Africa, alloste giayto einai ftiagmena...

...Kai oles oi tsopereies xeirotera, alloste giayto einaio ftiagmena.

Aikidimi

Aaaa.... kai to Africa einai 40 - 50 kila poio bary apo ena Elsinor!

africaman
06/02/2010, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
www.africatwin.gr
anebase mia foto na goystaroymai tis margarites
:beer:

LARISEOS
06/02/2010, 18:42
http://www.lariseos.webs.com/

konkost
06/02/2010, 19:25
Λοιπον...
Εχω ΤΑ 650 '06 Αφου προσπαθησα να να το φερω στα γουστα μου (WP μπρος-πισω Κ&Ν, εξατμιση ,τιμονι, μασπιε ,χουφτες, σωληνακια υψηλης,λεβιε ταχυτητων απο ΑΤ, ψηλο φτερο) και παλι ΤΑ εμεινε (ενταξει βελτιωμενο αλλα ΤΑ)
Καποια στιγμη σκεφτηκα να βαλω μπροστινο (43mm) και δισκοπλακες απο ΑΤ ή τελικα πολυ απλα να παρω ενα ΑΤ αλλα...
Το ΑΤ 750 οντως πιο βαρυ απο το ΤΑ και με πιο ψηλο κεντρο βαρους οπως και με μεγαλυτερο μεταξονιο δεν εμπνεει σιγουρια σε σφιχτες στροφες και κυριως στο χωμα οπου εγω τουλαχιστον μ'αρεσει να οδηγω Επιπλεον αν και το ΤΑ εχει κακη θεση οδηγησης για την παραπανω χρηση θεωρω οτι το ΑΤ ειναι μαλον χειροτερο απο αυτη την αποψη λογω γεωμετριας και κεντρου βαρους
Και τα δυο ΤΑ και ΑΤ ανηκουν σχεδιαστικα στον περασμενο αιωνα!!
Αρα για μενα τουλαχιστον το διλημα ελαβε τελος Κραταω το ΤΑ χωρις να του ριξω αλλα φραγκα και καποια στιγμη κοιταω για κατι αλλο και παντως οχι ΑΤ

Παντως αν τελικα το αποφασισεις να ξερεις οτι θα το παντρευτεις!
Α! και τα πλαστικα του ειναι πανακριβα! Καμια σχεση με του ΤΑ

Και φροντισε για τους ανωτερω δυο λογους + οτι θα ειναι φορτωμενο με χλμ να το παρεις οσο μπορεις πιο φτηνα (κοιτα για παλιοτερα μοντελα, ιδια ειναι!)

Ελπιζω να βοηθησα

ΥΓ Αν δεν εχεις οδηγησει ΑΤ καντο οποσδηποτε πριν αποφασισεις Δεν εχει καμια σχεση με το ΤΑ
Θεωρω το ΤΑ πιο φιλικο

Aikidimi
06/02/2010, 20:12
Exeis dikeio, to TA EINAI poio filiko.
To AT poio taksidiariko.
Kai ta dyo exoun proterimata kai meionektimata.
Tin diafora tin kanei o odigos.

Aikidimi

Aikidimi
06/02/2010, 20:37
To txema - geia na teleiosei edo - einai: Kitxaristas i Drummer!!!! :confused:

Telos apo emena.
Kalo brady se olous aneksartita motosykleta

Aikidimi

DrBig
07/02/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
Panta elega aytoi pou len polla, den kseroun ti lene:
Oso geia ta kila tou RD07 - 207 kg.
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xrv750_98.htm
Tou Transalp 650 191 Kg
http://www.xrv.org.uk/wiki/index.php/Transalp_650

Diafora 16 kg, kai anefera oti analogeia KG me ippoi einai sxedon ta ideia.

Min les blakeies loipon DR Big, prin xaso kai ton sebasmou pou sou eixa os tora.

PS
Kanenas den sou eipe pos to 1150 den estreibe me xari.

Aikidimi

ρε αικιντιμι...ελεος μην εισαι τοσο ευεξαπτος. Πριν γραψω αυτα τα νουμερα κοιταξα στο νετ για wet weights των δυο δε τα εβγαλα απο το κεφαλι μου. Οσο για το αφρικα επετρεψε μου να το αντιπαθω, ο καθενας εχει τα γουστα του και το συγκεκριμενο περαν της εμφανισης δε μου εχει πει οδηγικα τιποτα. Τα 207 κιλα της χοντα παντως δεν νομιζω να ειναι πραγματικο νουμερο. Η bmw για το f800 ανακοινωσε 178 και γεματο ειναι 218. Για το ΤΑ βρηκα αναφορες για 200 γεματο. Τελος παντων ολα καλα και παντα ορθιος!

Aikidimi
07/02/2010, 12:05
I akseia tou Africa den einai stis epidoseis.
Geia pollous oi epidoseis einai to kyrio kritireio agoras... kai eilikrina to sebome.
Geia tin diki mou pragmatikotita sto 90% ton periptoseon den mou xreiazontai oi ekstra epidoseis, opote den dialego mia motosykleta me gnomona to prosopiko mou 10%.
Ayto den simainei pos to txeoro to teleio ergaleio. Txa eitxela poio spirtoziko kinitira kai kalyteres anartiseis.

To Africa mou exei xarisei os tora 350 000+ aproblimatista xiliometra, ateleiota taksideia kai empireies...
Mou aresei me basei ayta pou mou prosferei se katxe syntxiki, tin katxe mera, kai den to katakrino geia ola ayta pou Mou leipoun.

Nase kala... :beer:

Aikidimi

LOUKILOUK
08/02/2010, 11:13
Φίλε...πάρε Άφρικα...:smokin:
Παίδες πάρτε όλοι Άφρικα...:lol: :rotflmao:

.-

:wave2:

υ.γ. τα έχουμε ξαναπεί άλλωστε...ακόμα να καταλάβουν μερικοί... :confused:

dimr1
08/02/2010, 11:46
Ο καθένας που του αρέσει μηχανή 10 χρονών και δεν έχει οικονομικό πρόβλημα πρέπει να σκεφτεί αν θα ψωνίσει με την καρδιά ή με το μυαλό.

LARISEOS
08/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Φίλε...πάρε Άφρικα...:smokin:
Παίδες πάρτε όλοι Άφρικα...:lol: :rotflmao:

.-

:wave2:

υ.γ. τα έχουμε ξαναπεί άλλωστε...ακόμα να καταλάβουν μερικοί... :confused:


kai lew pou eisai .........o vales den fanike?!

exexexexexexex

re 8a megalwseis kai 8a sou exoun ghnei ta @@ thganita kai den 8a mporeis na apodoseis!!!!

xristoforos
08/02/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
Ο καθένας που του αρέσει μηχανή 10 χρονών και δεν έχει οικονομικό πρόβλημα πρέπει να σκεφτεί αν θα ψωνίσει με την καρδιά ή με το μυαλό.




Να προσέχετε λίγο στις μεγάλες ηλικίες μοτοσικλετών…….. η δικιά μου μπήκε στα 17 πρόσφατα και πριν λίγες μέρες η αρχαιολογική υπηρεσία εθνικών οδών ( Α.Υ.Ε.Ο ) με παρότρυνε να παραδώσω το όχημα για μουσειακό έκθεμα . :nono:

dimr1
08/02/2010, 13:13
Το ωραίο είναι αν είναι πολύ παλιό μοντέλο και την έχεις πολύ καλοδιατηρημένη, κάποιοι ρωτάνε καινούριο μοντέλο είναι? Ή γιαυτούς που ξέρουν πω πω ρε φίλε τι τέλειο το έχεις!!!

VALES
08/02/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
Ο καθένας που του αρέσει μηχανή 10 χρονών και δεν έχει οικονομικό πρόβλημα πρέπει να σκεφτεί αν θα ψωνίσει με την καρδιά ή με το μυαλό.




Το κακό με αυτά τα μηχανάκια είναι ότι, δεν είναι τόοοσο παλιά για να τα αγοράσεις με την καρδιά, αλλά ούτε και καινούρια για να τα αγοράσεις με το μυαλό.
Το δεύτερο κακό είναι που ξέρουμε πλέον το πως θα εξελιχθεί για ακόμη μία φορά ένα τέτοιο thread.

Και για να πω και κάτι στο παιδί που ''άνοιξε'' το θέμα, για εμένα ο μόνος λόγος να αλλάξεις το ΤΑ με ΑΤ είναι μόνο αν είσαι από 1.85 ύψος και πάνω.Και να κάνεις και γυμναστήριο.

LOUKILOUK
08/02/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Το κακό με αυτά τα μηχανάκια είναι ότι, δεν είναι τόοοσο παλιά για να τα αγοράσεις με την καρδιά, αλλά ούτε και καινούρια για να τα αγοράσεις με το μυαλό.
Το δεύτερο κακό είναι που ξέρουμε πλέον το πως θα εξελιχθεί για ακόμη μία φορά ένα τέτοιο tread.

Και για να πω και κάτι στο παιδί που ''άνοιξε'' το θέμα, για εμένα ο μόνος λόγος να αλλάξεις το ΤΑ με ΑΤ είναι μόνο αν είσαι από 1.85 ύψος και πάνω.Και να κάνεις και γυμναστήριο.

Nάτος Τάσο...οκ όλα καλά...:lol: :rotflmao:
Βλέπεις όμως επίπεδο κουβέντας που διατηρούμε...υψηλό...άνω του 1.85...:winka:
Όσο για το γυμναστήριο θα συμφωνήσω και εγώ και θα συμπληρώσω ότι τέτοιες αγορές ποτέ δεν πάνε χαμένες, δες ας πούμε τα παλικάρια με τα ΧΤ550...όλο και ένα καλό χαρτζηλίκη θα πήραν για την διαφήμιση της cosmote...:winka: :lol:
:wave2:

υ.γ. Ανεπιβεβαίωτες φήμες αναφέρουν ότι ανταγωνιστική εταιρεία κινητης τηλεφωνίας σκέφτεται να αντιτάξει αντίστοιχου περιεχομένου διαφήμιση σύντομα...τρέχτε αφρικανοί...

VALES
08/02/2010, 15:56
Άκουσα την φωνή του Τάσου και μπήκα.
Όχι πολλά αστεία LOUKI γιατί έχει και ανθρώπους που αρπάζονται εύκολα. Με τρόπο.:winka:

LARISEOS
08/02/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Nάτος Τάσο...οκ όλα καλά...:lol: :rotflmao:
Βλέπεις όμως επίπεδο κουβέντας που διατηρούμε...υψηλό...άνω του 1.85...:winka:
Όσο για το γυμναστήριο θα συμφωνήσω και εγώ και θα συμπληρώσω ότι τέτοιες αγορές ποτέ δεν πάνε χαμένες, δες ας πούμε τα παλικάρια με τα ΧΤ550...όλο και ένα καλό χαρτζηλίκη θα πήραν για την διαφήμιση της cosmote...:winka: :lol:
:wave2:

υ.γ. Ανεπιβεβαίωτες φήμες αναφέρουν ότι ανταγωνιστική εταιρεία κινητης τηλεφωνίας σκέφτεται να αντιτάξει αντίστοιχου περιεχομένου διαφήμιση σύντομα...τρέχτε αφρικανοί...



axaxaxaxaxaxaxax (mlks )


βασικα πιο πιθανό να μένει καπου κ να χρειαστη τηλ η gps ειναι το ktm γιαυτό αν μια εταιρία παρη σοβαρά τα πράγματα θα μαζέψει κανα 2-3 κτμ-ακια ..........στην παραλιακη και θα τους ενημερωνει για βενζηναδικα!


:rotflmao: :rotflmao:


:bigcry:

LOUKILOUK
09/02/2010, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Άκουσα την φωνή του Τάσου και μπήκα.
Όχι πολλά αστεία LOUKI γιατί έχει και ανθρώπους που αρπάζονται εύκολα. Με τρόπο.:winka:


Vale μου βάζεις δύσκολα... Πάντως έλπίζω ότι οι φίλοι μας οι αφρικανοί έχουν χιούμορ...άλλωστε τι να πούμε και εμείς με τα ΚΤΜ...?:winka:

Τάσο δεν το βλέπω να παίζει ΚΤΜ σε διαφήμιση...εκτός και αν πρόκειται για συνεργεία με προσφορές κάθε Τρίτη:winka: :lol: :rotflmao:
Πάω τώρα... έχω ραντεβού με το μάστορα...:lol: :bawl: :rotflmao:
:beer: :wave2:

LARISEOS
09/02/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Vale μου βάζεις δύσκολα... Πάντως έλπίζω ότι οι φίλοι μας οι αφρικανοί έχουν χιούμορ...άλλωστε τι να πούμε και εμείς με τα ΚΤΜ...?:winka:

Τάσο δεν το βλέπω να παίζει ΚΤΜ σε διαφήμιση...εκτός και αν πρόκειται για συνεργεία με προσφορές κάθε Τρίτη:winka: :lol: :rotflmao:
Πάω τώρα... έχω ραντεβού με το μάστορα...:lol: :bawl: :rotflmao:
:beer: :wave2:


man....xaza xaza την βγάλαμε την διαφημησει........να πως πέφτουν οι ιδεες!!!


εγω την κανω copieright by lariseos!

winbox
14/02/2010, 10:30
Την απάντηση παλικάρια θα την βρείτε σε αυτούς που είχαν αφρικα και που την έδωσαν και τώρα μετανιώνουν....!!!


Μετα απο χρόνια και καιρούς πάλι δικιά μου θα ναι....!!!

Cpt. Haddock
14/02/2010, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από winbox
Την απάντηση παλικάρια θα την βρείτε σε αυτούς που είχαν αφρικα και που την έδωσαν και τώρα μετανιώνουν....!!!

Για πες :a014:

winbox
14/02/2010, 10:41
Αμα κεράσεις ποπ κορν... θα σου πώ!!!!

VALES
14/02/2010, 11:04
Άντε ρε Κάπταιν κέρνα ένα να μάθουμε !!!!:confused:

Cpt. Haddock
14/02/2010, 11:08
:a014:

winbox
14/02/2010, 11:09
Νηστικό αρκούδι δεν μιλάει......................:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

winbox
14/02/2010, 11:19
Μια φορά και εναν καιρό..........
Ήταν ένα παλικάρι που το όνειρο του ήταν κάποια στιγμή να αποκτήσει μια Αφρικα....
Και μετα κοπων και βασάνων τελικά τα κατάφερε.... και πέρασε μαζί της ένα καταπληκτικό 1,5 χρόνο με αρκετές δεκάδες χιλιόμετρα και εμπειρίες....
Ως που μια μέρα.... εσκασαν επιταγές απο πελάτες του και δεν ήξερε τι να πρωτοκάνει με αποτέλεσμα να αρχίσει να ξεπουλάει ότι έχει και δεν έχει.....
Η άφρικα πουλήθηκε τελευταία και μετα δακρύων μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να μπορέσω να την κρατήσω αφού και η ανάγκη για ρευστό ηταν πολύ μεγαλύτερη απο τον πόθο που έιχα για την συγκεκριμένη μηχανή.... Οπότε την πούλησα σε έναν εμπορο και αυτός την πούλησε με την σειρά του σε κάποιον άλλο.....

Η μηχανή όμως μετά απο μερικούς μήνες ξαναγύρισε στον έμπορο λόγω μιας αλλης αγοραπωλησίας που έκαν μεταξύ τους και εγώ κάθομαι τώρα και την βλέπω να πουλείτε στο ίντερνετ και να μην έχω έστω την προκαταβολή ώστε να την καπαρώσω... και μετά να βρώ μια λύση να την ξαναπάρω στα χέρια μου.....

Τάδε έφη... με την Αφρικάνα μου και ιδού και η αγγελία
http://alexcars.car.gr/bikes/view/458355/

VALES
14/02/2010, 11:26
Το ότι αυτός που την αγόρασε από τον έμπορο, την άλλαξε μετά από μερικούς μήνες δεν σε βάζει σε υποψίες ? Δεν σου λέει τίποτα ?:D

winbox
14/02/2010, 11:32
Όχι γιατί ο έμπορος ειναι γνωστός και την έχω τσεκάει πλήρως την μηχανή όταν την ξαναέφερε και γενικα αυτός μεσα σε 2 χρόνια εχει αντάλαξει με τον συγκεκριμένο έμπορο 6 οχήματα...

Έχει λεφτουδάκια ο μπαμπάς και παίζει....

Η Αφρικα παιδιά δεν είναι μια απλή μηχανή....!! είναι κάτι ξεχωριστό για τον οποιοδήποτε....

Δεν είναι μόνο σίδερο και ρόδες... Έχει μια μαγεία... Έχει αυτό το κάτι που δεν μπορείς να την αφήσεις....

xristoforos
14/02/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από winbox
Όχι γιατί ο έμπορος ειναι γνωστός και την έχω τσεκάει πλήρως την μηχανή όταν την ξαναέφερε και γενικα αυτός μεσα σε 2 χρόνια εχει αντάλαξει με τον συγκεκριμένο έμπορο 6 οχήματα...

Έχει λεφτουδάκια ο μπαμπάς και παίζει....

Η Αφρικα παιδιά δεν είναι μια απλή μηχανή....!! είναι κάτι ξεχωριστό για τον οποιοδήποτε....

Δεν είναι μόνο σίδερο και ρόδες... Έχει μια μαγεία... Έχει αυτό το κάτι που δεν μπορείς να την αφήσεις....


όλοι νιώθουμε το ίδιο:blush:

ego_o_idios
14/02/2010, 11:43
den antexo alo afiste me ta po:lol:

lipon file aikidimi
me to diko mou africa to opio exi wp piso ke lastixakia anakie (etis grafete den 8imame)
ego dikavalo stin diadromi gia epidavro se klistes strofes anixtes petala anapodes klisis
exo patisi kato super spor opos cbr 600-900 triumph 675 xx1100 hayabusa ke ena alon siferto motosaka tipoou vstrom ke hornet ka8os ke ke kati gs 1200 me kati tipous pou to pezane ke exoun fimi gia gera timonia:lol:

ke afti den ine i monadiki periptosi
iparxoun ki ales me kati ducati 1098 ke mia oura apo mixanakia pali me diafora motosaka

ali fora exoume kinigi8i i dio mas me ton crsk pou exoume figi 1 xiliometro mprosta apo tous alous
ke ton pernao stis strofes ke ton afino na ksanapernai gia na tou spaso to i8iko giati to epeze grigoros
:lol:

tespa min ka8ome ke grafo ala tetia edo mesa ine oloi osi ipian tsagaki apo africa se orino strofiliki
:rotflmao: :rotflmao:

ke afta ta leo gia na po oti ta i diafores sta metaksonia stis anartisis ke opou dipote alou den ine aformi gia na xaraktirisoume mia motosikleta
oti ke an exis an mpis ston kopo na to ma8is ke na to kseperasis na to exis opos leme afto ine to mistiko gia na apolamvanis sto eparkro tin motosikleta sou


oson afora to an ine palio ego sas dino dio streetfighter ke ena africa an mou ferete ena zoundap 750 tou 40. ke i mixanes den ine oute kilotes oute sinolakia na metrai to kenourio montelo min vgoume me ton gkomeno ke mas perasi paliomoditises:lol:

ta africa tora
ta mionektimata tous ine prosonta se kapies periptosis
opos to psilo kentro varous ine varia mixanakia akoma ke na ta sikosis apo to stand
ala afto to mionektima girizi se pleonektima otan taksidevis e8niki me 6-7 mpofor ke den se kounai tipota

exo ke edo periptosi me ktm pou perifanevotan oti mou rixni sta aftia ke stin e8niki den mporouse na pai pano apo 140 giati o aeras tou konage to timoni deksi aristera
ke fisika epese to doulema tis arkoudas na tou fonazo dipla tou ti 8a gini re malaka 8a er8is i na figo..:lol:


se kamia periptosi den 8elo na ek8iaso ta africa den ime kolimenos me afta ala exo africa merica xronia ke kano ola osa lete oti den ginonte me afta opos to xrisimopio pia san papi na kano tis doulies mou na pao gia psonia sto kentro sto super market fortono ta ergalia mou ke pao gia doulia
kati tetrakilindra pou exo ta vgazo mono gia sigkekrimenes voltes to africa ine pleon i mixani mou xoris aftin pola den 8a mporousa na kano


ke na po ali mia fora i epilogi mixanis ine apotelesma erota


gia ta parapano kator8omata me africa pou anafero ine pragmatikes istories ke osi den ntreponte apo aftous pou tsagio8ikan mporoun na to epiveveosoun opos ke to es8ima pou itan apo piso stin epidavro

ke se ka8e periptosi i simperifora tis motosikletas ine 8ema odigou an ise koulos ti na sou kani i texnologia ke ta kenouria montela ke to poso efkola strivoun ke lipa
afta ine vlakies
an den itan
den 8a tous pernage olous o mpoustas sta megara me ena klr 600:rotflmao:

VALES
14/02/2010, 12:55
Θέλεις να πεις δλδ πως esi_ o_idios, την ίδια διαδρομή, (πχ Επίδαυρος), θα την κάνεις γρηγορότερα με το Άφρικα, από οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι κι αν οδηγήσεις πάλι esi_o_idios ?

Ρωτάω, γιατί το παιδί που ρωτάει ''Να την αλλάξω ή όχι????'', με ότι κι αν την αλλάξει, θα την οδηγεί aytos_o_idios, και όχι εσύ ή ο Μπούστας.

ADTT
14/02/2010, 13:00
Καταρχάς να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες.

Κατά την διάρκεια αυτών των ημερών οδήγησα κάποια Africa, και παρατήρησα ότι οδηγικά ελάχιστα διαφέρουν από το Τ/Α μου. Βέβαια δεν τα έβγαλα Εθνική να δω σε συνθήκες ταξιδιού τι λένε, αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχουν πολύ στενή σέλα και αισθάνθηκα ελαφρώς άβολα.

Μάλλον λοιπόν θα κρατήσω το Τ/Α μου.:)

ego_o_idios
14/02/2010, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Θέλεις να πεις δλδ πως esi_ o_idios, την ίδια διαδρομή, (πχ Επίδαυρος), θα την κάνεις γρηγορότερα με το Άφρικα, από οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι κι αν οδηγήσεις πάλι esi_o_idios ?

Ρωτάω, γιατί το παιδί που ρωτάει ''Να την αλλάξω ή όχι????'', με ότι κι αν την αλλάξει, θα την οδηγεί aytos_o_idios, και όχι εσύ ή ο Μπούστας.
lipame pou se apasxoli mono afto ke an egrafa mono ta prosopika mou kator8omata 8a imoun enas kavalimenos pou poulai mouri
ke den ime me mia dosi xioumor perigrafo ola ta para pano

ipa omos ke oti an ma8is kseperasis ke telika eksikio8is kala me tin opia mixani exis ine to mistiko gia na simvionis mazi tis arista

ke episis ine poli gnosto oti opia mixani ke an exis 8elis toulaxiston ena xrono gia na tis paris ton aera

ego_o_idios
14/02/2010, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADTT
Καταρχάς να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες.

Κατά την διάρκεια αυτών των ημερών οδήγησα κάποια Africa, και παρατήρησα ότι οδηγικά ελάχιστα διαφέρουν από το Τ/Α μου. Βέβαια δεν τα έβγαλα Εθνική να δω σε συνθήκες ταξιδιού τι λένε, αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχουν πολύ στενή σέλα και αισθάνθηκα ελαφρώς άβολα.

Μάλλον λοιπόν θα κρατήσω το Τ/Α μου.:)
oli osoi exoume africa exoume provlima me tin sela tou i opia ine eduro sela ke kamia sxesi den exi me anapaftikotita
to provlima to exoume lisi me after market seles opos tou tony mpatzio apo tin 8esaloniki gia ftini lisi
i ali8ia ine oti to africa ine entelos axaraktiristo ta kani ola apo ligo
mporis omos na to diamorfosis opos 8es ite pio xomatino ite pio taksidiariko
ala an sou fenete alou apo eki pou anikis na kratisis to TA ke 8a kanis poli kala

VALES
14/02/2010, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
lipame pou se apasxoli mono afto ke an egrafa mono ta prosopika mou kator8omata 8a imoun enas kavalimenos pou poulai mouri
ke den ime me mia dosi xioumor perigrafo ola ta para pano

ipa omos ke oti an ma8is kseperasis ke telika eksikio8is kala me tin opia mixani exis ine to mistiko gia na simvionis mazi tis arista

ke episis ine poli gnosto oti opia mixani ke an exis 8elis toulaxiston ena xrono gia na tis paris ton aera





Την λέξη ''γρηγορότερα'' την έβαλα γιατί μίλησες για τσαγάκια που κέρασες, σε ποοοολές μοτό. Αν θέλεις, μπορείς να την αντικαταστήσεις με το ''ασφαλέστερα''.

υ:γ:Το κατάλαβα πως βάζεις μια δόση χιούμορ στα γραφόμενά σου.:wave2:

Dimitas
14/02/2010, 22:54
Λένε: "Μια εικόνα χίλιες λέξεις", έτσι πόσο μάλλον ένα βίντεο. Δυστυχώς δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά τα βίντεα, αλλά το βάζω. Στο 6:10 όλη η πικρή αλήθεια...

http://www.youtube.com/watch?v=6qqmGWNl17w&feature=related

ego_o_idios
14/02/2010, 23:26
afto ine oreo na dite

http://www.youtube.com/watch?v=rGbTLuAF-1E&feature=related

to africa an den pari nero apo to filtrokouti sto ntepozito pigeni mesa sto nero aneta arki na min to svisis

VALES
15/02/2010, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitas
Λένε: "Μια εικόνα χίλιες λέξεις", έτσι πόσο μάλλον ένα βίντεο. Δυστυχώς δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά τα βίντεα, αλλά το βάζω. Στο 6:10 όλη η πικρή αλήθεια...

http://www.youtube.com/watch?v=6qqmGWNl17w&feature=related








Πριν την ''πικρή αλήθεια'', κάπου στο 03:15, δεν το είδες ?:lol:
Ή μήπως ξεκινάς το βιντεάκι από το 06:00 και μετά ?:rotflmao:


Αfro, μέσα στα ποτάμια καλά τα πάει. Έξω είναι τα δύσκολα από ότι είδα.
Το είχε δηλώσει η HONDA όταν έβγαλε στην αγορά το Α/Τ, πως το φιλτροκούτι το έβαλε τόσο ψηλά, για να μπορεί να περνάει χωρίς πρόβλημα μέσα από τα ποτάμια.

Manuel650
16/02/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES

Το είχε δηλώσει η HONDA όταν έβγαλε στην αγορά το Α/Τ, πως το φιλτροκούτι το έβαλε τόσο ψηλά, για να μπορεί να περνάει χωρίς πρόβλημα μέσα από τα ποτάμια.



:beer: :beer: :beer:

LOUKILOUK
16/02/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
den antexo alo afiste me ta po:lol:

lipon file aikidimi
me to diko mou africa to opio exi wp piso ke lastixakia anakie (etis grafete den 8imame)
ego dikavalo stin diadromi gia epidavro se klistes strofes anixtes petala anapodes klisis
exo patisi kato super spor opos cbr 600-900 triumph 675 xx1100 hayabusa ke ena alon siferto motosaka tipoou vstrom ke hornet ka8os ke ke kati gs 1200 me kati tipous pou to pezane ke exoun fimi gia gera timonia:lol:

ke afti den ine i monadiki periptosi
iparxoun ki ales me kati ducati 1098 ke mia oura apo mixanakia pali me diafora motosaka

ali fora exoume kinigi8i i dio mas me ton crsk pou exoume figi 1 xiliometro mprosta apo tous alous
ke ton pernao stis strofes ke ton afino na ksanapernai gia na tou spaso to i8iko giati to epeze grigoros
:lol:

tespa min ka8ome ke grafo ala tetia edo mesa ine oloi osi ipian tsagaki apo africa se orino strofiliki
:rotflmao: :rotflmao:

ke afta ta leo gia na po oti ta i diafores sta metaksonia stis anartisis ke opou dipote alou den ine aformi gia na xaraktirisoume mia motosikleta
oti ke an exis an mpis ston kopo na to ma8is ke na to kseperasis na to exis opos leme afto ine to mistiko gia na apolamvanis sto eparkro tin motosikleta sou


oson afora to an ine palio ego sas dino dio streetfighter ke ena africa an mou ferete ena zoundap 750 tou 40. ke i mixanes den ine oute kilotes oute sinolakia na metrai to kenourio montelo min vgoume me ton gkomeno ke mas perasi paliomoditises:lol:

ta africa tora
ta mionektimata tous ine prosonta se kapies periptosis
opos to psilo kentro varous ine varia mixanakia akoma ke na ta sikosis apo to stand
ala afto to mionektima girizi se pleonektima otan taksidevis e8niki me 6-7 mpofor ke den se kounai tipota

exo ke edo periptosi me ktm pou perifanevotan oti mou rixni sta aftia ke stin e8niki den mporouse na pai pano apo 140 giati o aeras tou konage to timoni deksi aristera
ke fisika epese to doulema tis arkoudas na tou fonazo dipla tou ti 8a gini re malaka 8a er8is i na figo..:lol:


se kamia periptosi den 8elo na ek8iaso ta africa den ime kolimenos me afta ala exo africa merica xronia ke kano ola osa lete oti den ginonte me afta opos to xrisimopio pia san papi na kano tis doulies mou na pao gia psonia sto kentro sto super market fortono ta ergalia mou ke pao gia doulia
kati tetrakilindra pou exo ta vgazo mono gia sigkekrimenes voltes to africa ine pleon i mixani mou xoris aftin pola den 8a mporousa na kano


ke na po ali mia fora i epilogi mixanis ine apotelesma erota


gia ta parapano kator8omata me africa pou anafero ine pragmatikes istories ke osi den ntreponte apo aftous pou tsagio8ikan mporoun na to epiveveosoun opos ke to es8ima pou itan apo piso stin epidavro

ke se ka8e periptosi i simperifora tis motosikletas ine 8ema odigou an ise koulos ti na sou kani i texnologia ke ta kenouria montela ke to poso efkola strivoun ke lipa
afta ine vlakies
an den itan
den 8a tous pernage olous o mpoustas sta megara me ena klr 600:rotflmao:


Ρε παλικάρια και εγώ με ένα ΚΤΜ ADV640 δικάβαλο είχα τσαγιάσει ss στο Αρτεμήσιο, στο Δομοκό, στο Ρώσσο, στον Παρνασσό προς Αράχωβα κ.α. αλλά και τι να λέει... που ξέρω αν ο άλλος βαριόταν και χασμουριόταν πάνω στην μηχανή του ή απλά ήταν κουλάδι του κερατά ή οτιδήποτε άλλο... Στο Ρώσσο πάλι, εκδρομή με το moto.gr τo 05 νομίζω ...(τότε δεν ήμουν μέλος είχα έρθει ξεκάρφωτα... :winka: ...) οδηγούσε μπροστά 1000άρι CBRrr, fazer 1000, zx6 (νομίζω...!!)και εγώ από πίσω με το 640, οδηγούμε παρέα χωρίς να σερνόμαστε..., και στις κατηφόρες μας γαζώνουν 2 ντόποιοι πιτσιρικάδες (υποψήφιοι δωρητές οργάνων... :( ) με CBR125 και παπί αγνώστων λοιπών στοιχείων... Έτσι είναι τα πράγματα, ο οδηγός μετράει πάνω από όλα, αλλά φαντάσου να δίνανε στον πιτσιρικά το 1000άρι για κανα εξάμηνο τι θα γίνονταν...(αν έμενε όρθιος...)
Στον δρόμο οι κόντρες και κατ επέκταση οι συγκρίσεις μηχανών είναι δια τον μπεόντα με το συμπάθειο και τίποτα δεν μπορούνε να δείξουν και να αποδείξουν...
Η ουσία είνα να γουστάρεις αυτό που καβαλάς να το κατέχεις και να βγάζεις τα γούστα σου...:winka: :evil:
Τώρα σχετικά με το θέμα μας το ΤΑ και το ΑΤ είναι 2 Χόντα που μοιάζουν αρκετά και έχουν το γνωστό καλό όνομα στην αγορά... όποιο και να διάλέξεις δεν νομίζω να κάνει ΤΗΝ διαφορά...
Εγώ πάλι προτιμώ τα "κακόφημα" κορίτσια... :winka: :evil:
Άντε και καλή τύχη μάγκες:wave2:

Tpap
16/02/2010, 14:39
Πάλι τα ίδια εσείς οι αφρικάνΕρς...? :sick:

Δε μπαίζεστε με τίποτα. :D

Dimitas
16/02/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Πριν την ''πικρή αλήθεια'', κάπου στο 03:15, δεν το είδες ?:lol:
Ή μήπως ξεκινάς το βιντεάκι από το 06:00 και μετά ?:rotflmao:


Αfro, μέσα στα ποτάμια καλά τα πάει. Έξω είναι τα δύσκολα από ότι είδα.
Το είχε δηλώσει η HONDA όταν έβγαλε στην αγορά το Α/Τ, πως το φιλτροκούτι το έβαλε τόσο ψηλά, για να μπορεί να περνάει χωρίς πρόβλημα μέσα από τα ποτάμια.

Αμαν πια, εσένα το μάτι σου στην αντλία έπεσε αμέσως! Μ'αυτήν την αντλία μας έχετε κάνει κουρέλια την ψυχολογία.....
Απλά με το που είδα το άφρικα να τραβάει το ΚΤΜ δεν γινόταν να μη το βάλω, δέκα χρόνια να έψαχνα τέτοιο βιντεο δεν θα το 'βρισκα! Χωρίς πλάκα τώρα, όταν περάσει ο καιρός και παλιώσουν τα ΚΤΜ και γίνουν πιο φτηνά όπως είναι συνβαίνει τώρα με τα άφρικα, θα πάρω και ένα 950 adventure. Χαλάω την πιάτσα με αυτά που λέω άλλα τι να κάνουμε η αλήθεια αυτή είναι. Οπως είπε κ ένας ξένος σε ένα site: "the KTM adventure is a wish list africa twin". Άρα και ΚΤΜ να πάρω πάλι έχει να κάνει με άφρικα! Χα χα χα χα

Dimitas
16/02/2010, 15:39
Αντε και ζωντανέψαμε λίγο, πολύ ησυχία είχε πέσει! Ποιος καλός άνθρωπος ξεκίνησε πάλι αυτή τη συζήτηση? Ας είναι καλά!!:lol: :lol: :rotflmao:

Aikidimi
16/02/2010, 16:25
Prin kati xroneia diabasa ena endiaferon artxro sto Germaniko Motorrad me txema tin sygrisi diaforetikon konsept motosykletas.
Oi motosykletes eitan 1 On Off -(Africa) 1 spor... FZR nomizo, 1 chopper (VN i kati tetoio) kai 1 taksidiariko triumph.
4 anabates epagelmateies, kai 4 erasitexnes, dyo pistes, mia me klistes strofes kai mia me anoiktes.
To apotelesma: Ektos apo ton epagelmateia anabati,me to FZR kai stin pista me tis anoiktes strofes, se oles tis alles periptoseis, me odigous kai pistes, to africa eferne tous kalyterous xronous!
To symperasma eitan pos to Africa empneei empistosyni kai pos aksiopoieis perisotero to eyros ton dynatotiton tis.
Tximame pos sxoleiazane to pos einai dynaton na einai grigorotero ena on Off apo to FZR, para tis metreies anartiseis ta On Off lastixa kai ton adynato se sygrisi kinitira.

Lene pos I alitxeia metriete apo ta apotelsmata...
Baibea oi kairoi allaksan, kai exoun ertxei alloi protagonistes stin agora, alla eimai baibeos pos se kamia 10 xroneia, pali geia tis akseies tou africa txa milame.

Peace :wave2:
Aikidimi

Zpower
16/02/2010, 16:41
winbox
I Love My Africa........................filos exeis pm

ego_o_idios
16/02/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Ρε παλικάρια και εγώ με ένα ΚΤΜ ADV640 δικάβαλο είχα τσαγιάσει ss στο Αρτεμήσιο, στο Δομοκό, στο Ρώσσο, στον Παρνασσό προς Αράχωβα κ.α. αλλά και τι να λέει... που ξέρω αν ο άλλος βαριόταν και χασμουριόταν πάνω στην μηχανή του ή απλά ήταν κουλάδι του κερατά ή οτιδήποτε άλλο... Στο Ρώσσο πάλι, εκδρομή με το moto.gr τo 05 νομίζω ...(τότε δεν ήμουν μέλος είχα έρθει ξεκάρφωτα... :winka: ...) οδηγούσε μπροστά 1000άρι CBRrr, fazer 1000, zx6 (νομίζω...!!)και εγώ από πίσω με το 640, οδηγούμε παρέα χωρίς να σερνόμαστε..., και στις κατηφόρες μας γαζώνουν 2 ντόποιοι πιτσιρικάδες (υποψήφιοι δωρητές οργάνων... :( ) με CBR125 και παπί αγνώστων λοιπών στοιχείων... Έτσι είναι τα πράγματα, ο οδηγός μετράει πάνω από όλα, αλλά φαντάσου να δίνανε στον πιτσιρικά το 1000άρι για κανα εξάμηνο τι θα γίνονταν...(αν έμενε όρθιος...)
Στον δρόμο οι κόντρες και κατ επέκταση οι συγκρίσεις μηχανών είναι δια τον μπεόντα με το συμπάθειο και τίποτα δεν μπορούνε να δείξουν και να αποδείξουν...
Η ουσία είνα να γουστάρεις αυτό που καβαλάς να το κατέχεις και να βγάζεις τα γούστα σου...:winka: :evil:
Τώρα σχετικά με το θέμα μας το ΤΑ και το ΑΤ είναι 2 Χόντα που μοιάζουν αρκετά και έχουν το γνωστό καλό όνομα στην αγορά... όποιο και να διάλέξεις δεν νομίζω να κάνει ΤΗΝ διαφορά...
Εγώ πάλι προτιμώ τα "κακόφημα" κορίτσια... :winka: :evil:
Άντε και καλή τύχη μάγκες:wave2:


lipame pou 8a se lipiso ala to paradigma sou den pezi
ke to gegonos stin e8niki pou den pigene pano apo 140 me Ka8e Triti Mastora 640 itan
:rotflmao: :rotflmao:


8imi8ika ke ena poli kalo astio pou ixa grapsi se enan filo me Kolai To Mpourdelo
pou elege ama ta ktm ixan kaliteri ipostiriksi..

ke to rotisa ena sinergio ka8e tesera tetragonika mplok ine kala?...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
16/02/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Πριν την ''πικρή αλήθεια'', κάπου στο 03:15, δεν το είδες ?:lol:
Ή μήπως ξεκινάς το βιντεάκι από το 06:00 και μετά ?:rotflmao:


Αfro, μέσα στα ποτάμια καλά τα πάει. Έξω είναι τα δύσκολα από ότι είδα.
Το είχε δηλώσει η HONDA όταν έβγαλε στην αγορά το Α/Τ, πως το φιλτροκούτι το έβαλε τόσο ψηλά, για να μπορεί να περνάει χωρίς πρόβλημα μέσα από τα ποτάμια.

prosopika den exi kanis tipota na mou pi gia ta africa
ksero poli kalitera apo merikous ti mpori na kani ke ti oxi

ke gia na po ke kapio elatoma tou
afto ine oti den mporis na katevis xomatini katifora me megali klisi ke na prepi na stamatisis se klisi
min to dokimasete pote...:lol:

VALES
16/02/2010, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
lipame pou 8a se lipiso ala to paradigma sou den pezi
ke to gegonos stin e8niki pou den pigene pano apo 140 me Ka8e Triti Mastora 640 itan
:rotflmao: :rotflmao:

8imi8ika ke ena poli kalo astio pou ixa grapsi se enan filo me Kolai To Mpourdelo
pou elege ama ta ktm ixan kaliteri ipostiriksi..

ke to rotisa ena sinergio ka8e tesera tetragonika mplok ine kala?...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


Oρεξάτο σε βλέπω σήμερα .Ώστε λοιπόν το 640 έκανες πλάκα στην εθνική έ ? Άντε και την επόμενη, βάλτα με κανένα ΑΧ 01, ή με κανένα SERROW.

Πες μου κάτι ρε afro...στα μηχανάκια σας, αφήσατε τίποτα ''μάμα'' ?
Ρωτάω γιατί...αλλάξατε αναρτήσεις, αλλάξατε φρένα...και λέω τώρα εγώ...μήπως θα ήταν καλύτερα να αλλάζατε μηχανάκι?
Αλλά ξέχασα...είστε αισθηματίες εσείς. Με την γιαγιά μια ζωή, ενώ γύρω σας γίνετε χαμός από πιπίνια. Προτιμάτε να βάζετε την γιαγιά για lifting κάθε 6μηνο, παρά να (α)πατήσετε το στεφάνι σας.:rotflmao:

ego_o_idios
16/02/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:lol:


Oρεξάτο σε βλέπω σήμερα .Ώστε λοιπόν το 640 έκανες πλάκα στην εθνική έ ? Άντε και την επόμενη, βάλτα με κανένα ΑΧ 01, ή με κανένα SERROW.

Πες μου κάτι ρε afro...στα μηχανάκια σας, αφήσατε τίποτα ''μάμα'' ?
Ρωτάω γιατί...αλλάξατε αναρτήσεις, αλλάξατε φρένα...και λέω τώρα εγώ...μήπως θα ήταν καλύτερα να αλλάζατε μηχανάκι?
Αλλά ξέχασα...είστε αισθηματίες εσείς. Με την γιαγιά μια ζωή, ενώ γύρω σας γίνετε χαμός από πιπίνια. Προτιμάτε να βάζετε την γιαγιά για lifting κάθε 6μηνο, παρά να (α)πατήσετε το στεφάνι σας.:rotflmao:

file mou otan i kali gineka ine panta paron na ikanopioisi ka8e epi8imia sou akoma ke ta vitsia sou ke ine panta sfrigili oreksati xoris na xani ton arxiko tis en8ousiasmo ke xoris sxedon kamia apetisi
oute tin apatas oute kan to skeftese

mia ali tipou Kimas Taliateles Mpoulkoumedes pou den kseris an 8a ine pro8imi na se ikanopioisi ke sta pio apla ke den kseris an 8a se vgali asproprosopo sta vitsia sou ke genika ine xazogkomena oso orea ke na ine tin na tin kanis?
fanta sou mia erotiki praksi opou o anir exi to morio tou stous kolpous tis ginis ke afti meni apla enoxlimeni giati ine se avoli stasi to morio tin zorizi ke sin tis alis ediaferete an xalane ta malia tis stin oli katastasi ala ine 8ea ti na tin kanis aftin? na tin vgazis ekso na poulas mouri oti kikloforas orees gkomenes?:lol:

me tin diki mas gkomenja pou den ine toso 8espesia pername 8avmasia ke den imeste ke tis nootropias na poulisoume mouri

kante esis ta dika sas ke emis ta dika mas
ke kamia fora elate na sas poume pos ine na pernas kala sto krevati....:rotflmao: :rotflmao:

LOUKILOUK
16/02/2010, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
lipame pou 8a se lipiso ala to paradigma sou den pezi
ke to gegonos stin e8niki pou den pigene pano apo 140 me Ka8e Triti Mastora 640 itan
:rotflmao: :rotflmao:


8imi8ika ke ena poli kalo astio pou ixa grapsi se enan filo me Kolai To Mpourdelo
pou elege ama ta ktm ixan kaliteri ipostiriksi..

ke to rotisa ena sinergio ka8e tesera tetragonika mplok ine kala?...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν και δυσκολεύομαι στην κατανόηση των γραπτών σου θα σε ενημερώσω ότι Δομοκός, Αρτεμίσιο, Παρνασσός, Ρώσσος δεν είναι εθνικές οδοί με ευθείες και μεγάλες τελικές... Η λέξη στροφιλίκι σου λέει κάτι? ή μήπως τα Άφρικα σου τα κάνει όλα ευθεία ρε φίλε?...? :confused: Το 640 πήγαινε 140 εθνική και το ίδιο σε ανοιχτό στροφίκι...Στα χέρια σου βέβαια τα τεράστια θα πήγαινε και παραπάνω αλλά τα δικά μου άντερα τόσα άντεχαν...
Το Άφρικα το δίκο σου που πατάει τα ss τα 1000 είναι αυτό με τους δράκους και τα φίδια...?
χαιρετίσματα στον Μαστροτσεπέτο...:lol: :rotflmao:
Και πάντα όρθιος...:beer:

υ.γ.1 Θα εκτιμηθεί πολύ η προσπάθεια διατήρησης και αναπαραγωγής χιούμορ και καλόκαρδου ξεκατινιάσματος...:winka:
υ.γ.2 Vale δεν την παλεύω...get a life...buy afrika:lol: :rotflmao: :bigcry:

950dim
16/02/2010, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
...exo patisi kato super spor opos cbr 600-900 triumph 675 xx1100 hayabusa ke ena alon siferto motosaka tipoou vstrom ke hornet ka8os ke ke kati gs 1200 me kati tipous pou to pezane gera timonia...ke afti den ine i monadiki periptosi
iparxoun ki ales me kati ducati 1098 ke mia oura apo mixanakia pali me diafora motosaka...

Ολοοοολα τα λεφτα!!!!!:bigcry: :rotflmao:
Ουτε τα Vstrom δε πανε ετσι...:bigcry: :rotflmao:

ego_o_idios
16/02/2010, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Ολοοοολα τα λεφτα!!!!!:bigcry: :rotflmao:
Ουτε τα Vstrom δε πανε ετσι...:bigcry: :rotflmao:

ta mixanakia apo mono tous den lene tipota
stis ef8ies diskolevese me to africa na perasis ke kati papia ftigmena :rotflmao:

ala afta pou grafo ine gegonota file mou ke i telikes ke i epidosis den lene tipota sto orino strofiliki

ama skeftese ena africa stimeno se mia ef8ia gia kontres tin exis di la8os
ke den ksero ti odigos ise ala ama valo lastixa ke zestani o keros pame gia tsagaki krio re pedi mou

ala den exi noima ti 8a kano se teliki 8a sas pigeno enan enan
den mazeveste merikoi na min taleporoume
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
16/02/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Αν και δυσκολεύομαι στην κατανόηση των γραπτών σου θα σε ενημερώσω ότι Δομοκός, Αρτεμίσιο, Παρνασσός, Ρώσσος δεν είναι εθνικές οδοί με ευθείες και μεγάλες τελικές... Η λέξη στροφιλίκι σου λέει κάτι? ή μήπως τα Άφρικα σου τα κάνει όλα ευθεία ρε φίλε?...? :confused: Το 640 πήγαινε 140 εθνική και το ίδιο σε ανοιχτό στροφίκι...Στα χέρια σου βέβαια τα τεράστια θα πήγαινε και παραπάνω αλλά τα δικά μου άντερα τόσα άντεχαν...
Το Άφρικα το δίκο σου που πατάει τα ss τα 1000 είναι αυτό με τους δράκους και τα φίδια...?
χαιρετίσματα στον Μαστροτσεπέτο...:lol: :rotflmao:
Και πάντα όρθιος...:beer:

υ.γ.1 Θα εκτιμηθεί πολύ η προσπάθεια διατήρησης και αναπαραγωγής χιούμορ και καλόκαρδου ξεκατινιάσματος...:winka:
υ.γ.2 Vale δεν την παλεύω...get a life...buy afrika:lol: :rotflmao: :bigcry:

to 640 to ixa efniki opou o sigkekrimenos filos mpamias:lol:
ipostirize oti me exi:lol:
ta ipolipa ine se orino strofiliki parakato nomizo eksigoume
ke emena apistefto mou fenete ala ine ena gegonos
rota ke 8a ma8is
oloi edo ine
siga min mpori o ka8e enas me africa na kani teties malakies
ala exo di alo ena palikari pou to pigene mamiontas
ola ginonte se aftin tin zoi

ke ine mia dinatotita pou exi ke to africa
xoris na simeni oti ine ftiagmeno gia kati tetio

ke sto ksana leo ine oloi aftoi pou minan piso edo mesa rota ke 8a ma8is



ke fisika diaskedazoume edo mesa grafontas afta etsi
den iparxi kamia dosi empa8ias i kakoproeresias (ti leksi):rotflmao: :rotflmao:

ermiss
16/02/2010, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
prosopika den exi kanis tipota na mou pi gia ta africa
ksero poli kalitera apo merikous ti mpori na kani ke ti oxi

ke gia na po ke kapio elatoma tou
afto ine oti den mporis na katevis xomatini katifora me megali klisi ke na prepi na stamatisis se klisi
min to dokimasete pote...:lol:

katebainei re. emena to xeirotero mou einai oi kleistes strofes se tetoies kathfores, moy exei fygei 1-2 fores..

to xeirotero einai otan fygei kai pesei me to panw meros pros thn kathfora, den shkwnete me tpt, opws ola ta mega onoff

To kalo me thn A/T omws einai oti thn pianeis apo ton kwlo kai thn stribeis 180 moires petamenh sto edafos. pataei panw sta kagela kai sta @@ sou. zhmia mhden panw se xwma, gia dokimase na to kaneis me KTM... 8a klapsoun plastika kai manoyles :rotflmao: :rotflmao:

VALES
16/02/2010, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
1ον: file mou otan i kali gineka ine panta paron na ikanopioisi ka8e epi8imia sou akoma ke ta vitsia sou ke ine panta sfrigili oreksati xoris na xani ton arxiko tis en8ousiasmo ke xoris sxedon kamia apetisi
oute tin apatas oute kan to skeftese

2ον: mia ali tipou Kimas Taliateles Mpoulkoumedes pou den kseris an 8a ine pro8imi na se ikanopioisi ke sta pio apla ke den kseris an 8a se vgali asproprosopo sta vitsia sou ke genika ine xazogkomena oso orea ke na ine tin na tin kanis?

3ον: fanta sou mia erotiki praksi opou o anir exi to morio tou stous kolpous tis ginis ke afti meni apla enoxlimeni giati ine se avoli stasi to morio tin zorizi ke sin tis alis ediaferete an xalane ta malia tis stin oli katastasi ala ine 8ea ti na tin kanis aftin? na tin vgazis ekso na poulas mouri oti kikloforas orees gkomenes?:lol:

4ον: me tin diki mas gkomenja pou den ine toso 8espesia pername 8avmasia ke den imeste ke tis nootropias na poulisoume mouri

5ον: kante esis ta dika sas ke emis ta dika mas
ke kamia fora elate na sas poume pos ine na pernas kala sto krevati....:rotflmao: :rotflmao: [/B]


1ον:Η γυναίκα που καβαλάτε τώρα, δεν είναι σίγουρα η ίδια με αυτήν που αγοράσατε πριν από χρόνια, αφού της αλλάξατε σχεδόν τα μισά. Καβαλάτε δλδ τον ''Μάικλ Τζάκσον''. Μαύρο τον αγοράσατε, αλλά στην πορεία τον κάνατε άσπρο.

2ον: Εσείς οι συναισθηματικοί τύποι, μάλλον κάνετε έρωτα στην γυναίκα σας.
Εμείς απλά την πηδ@με.

3ον: Φαντάσου μία (δική σου) ερωτική πράξη με την γιαγιά μου, όπου δεν θα παραπονεθεί για τίποτα. Θα το έλεγες στους φίλους σου στην καφετέρια ?

4ον: Κι εμείς με την δική μας περνάμε θαυμάσια. Απλά εμείς πουλάμε και μούρη επειδή μπορούμε.

5ον: Ακόμα στο κρεβάτι γ@μ@τε? Δεν μπορεί η γιαγιά αλλού?

ego_o_idios
16/02/2010, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
1ον:Η γυναίκα που καβαλάτε τώρα, δεν είναι σίγουρα η ίδια με αυτήν που αγοράσατε πριν από χρόνια, αφού της αλλάξατε σχεδόν τα μισά. Καβαλάτε δλδ τον ''Μάικλ Τζάκσον''. Μαύρο τον αγοράσατε, αλλά στην πορεία τον κάνατε άσπρο.

2ον: Εσείς οι συναισθηματικοί τύποι, μάλλον κάνετε έρωτα στην γυναίκα σας.
Εμείς απλά την πηδ@με.

3ον: Φαντάσου μία (δική σου) ερωτική πράξη με την γιαγιά μου, όπου δεν θα παραπονεθεί για τίποτα. Θα το έλεγες στους φίλους σου στην καφετέρια ?

4ον: Κι εμείς με την δική μας περνάμε θαυμάσια. Απλά εμείς πουλάμε και μούρη επειδή μπορούμε.

5ον: Ακόμα στο κρεβάτι γ@μ@τε? Δεν μπορεί η γιαγιά αλλού?

nomizo oti analonomaste xoris epipedo pia....
ego den exo tipota na po epi tis ousias
tora giati esi koptese toso poli ke ise edo ke grafologis peri giagiadon ke lipa den to gnorizo
sinexise esi etsi opos goustaris ke ase emas me tis giagiades ke oti alo ine i mixanes mas
giati den exi noima na ta leme pia

safos ke ime pio efiois ke 8a mporousa na sou po perisotera eksipnakistika apo sene ala varieme

giati ego den ime africanos
ime mixanovios
ke exo ke ala mixanimata dromou me pola aloga ke lipa
ke os ek toutou para asxoli8ika ke me to 8ema exo ki alou na asxoli8o

ke ama se tsagiosi kana africa min kriftis ke esi....:rotflmao: :rotflmao:

VALES
16/02/2010, 23:06
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

υ.γ.1 Θα εκτιμηθεί πολύ η προσπάθεια διατήρησης και αναπαραγωγής χιούμορ και καλόκαρδου ξεκατινιάσματος...:winka:
υ.γ.2 Vale δεν την παλεύω...



1 Άστο LOUKI... απ΄ότι βλέπεις, δεν...



2 Ούτε εγώ φίλε. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που τους αρέσει ΜΟΝΟ το δικό τους χιούμορ και ΜΟΝΟ όταν το κάνουν σε βάρος άλλου.. Συν το γεγονός πως είναι χεράδες, ευφιέστεροι, λένε περισσότερο ''εξυπνακίστικα'' αστεία από όλους τους άλλους, και και και και.
Αααα...και μπήκαμε και εδώ, και ''γραφολογούμε'', που είναι ''δικό τους''!!!!!!!

LARISEOS
17/02/2010, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

υ.γ.1 Θα εκτιμηθεί πολύ η προσπάθεια διατήρησης και αναπαραγωγής χιούμορ και καλόκαρδου ξεκατινιάσματος...:winka:
υ.γ.2 Vale δεν την παλεύω...



1 Άστο LOUKI... απ΄ότι βλέπεις, δεν...



2 Ούτε εγώ φίλε. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που τους αρέσει ΜΟΝΟ το δικό τους χιούμορ και ΜΟΝΟ όταν το κάνουν σε βάρος άλλου.. Συν το γεγονός πως είναι χεράδες, ευφιέστεροι, λένε περισσότερο ''εξυπνακίστικα'' αστεία από όλους τους άλλους, και και και και.
Αααα...και μπήκαμε και εδώ, και ''γραφολογούμε'', που είναι ''δικό τους''!!!!!!!

καλημερα !

να μαι και εγω!

vale .....γράφεις πως με της μετατροπές εμεις στο αφρικα την εχουμε κανει jackson??

ποιες μετατροπές? αλλαγή εξατμίσεις? και φίλτρο? αντε και μια σέλα???

αν δεν κανω λαθος εσυς αυτά τα αλλάζεται αμέσως οχι μετα απο 10 χρονια!

θα σε δω με κτμ 10 χρονών τι θα εχεις αλλάξει και τοτε να κάνουμε τον απολογισμό και σε πράγματα αλλα κ σε χρήματα!

οσο κοστίζουν ρε τα ακραπονια στο κτμ δεν κανουν ολα τα extra που έβαλα εγω στο αφρικα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


επισης εμεις την γιαγιουλα την κανουμε κανενα δωρακι που κ που ......επειδη τοσα χρονια μγειρευει καλα......εσυς παίρνεται ολοκληρη κουζίνα και ακομα τρώτε στην μαμά!

:lol: :lol:

Elesun
17/02/2010, 09:17
Στο σημείο που καταλήγει η συζήτηση, νομίζω ότι ταιριάζει γάντι η ατάκα που έχω δει σε κάποιο μέλος (ας με συγχωρήσει που την δανείζομαι)!

"Καλύτερα Τρείς Μέρες λύκος παρά μια ζωή πρόβατο"

Καλές βόλτες σε όλους!
:beer: :beer: :beer:

arisrodolivos
17/02/2010, 12:14
εγω θα πω 'καλιο πεντε και στο χερι παρα δεκα και καρτερι' [ας με συγχωρησει η μαμα πειρα που την δανειζομαι]

VALES
17/02/2010, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
καλημερα !

να μαι και εγω!

vale .....γράφεις πως με της μετατροπές εμεις στο αφρικα την εχουμε κανει jackson??

ποιες μετατροπές? αλλαγή εξατμίσεις? και φίλτρο? αντε και μια σέλα???

αν δεν κανω λαθος εσυς αυτά τα αλλάζεται αμέσως οχι μετα απο 10 χρονια!

θα σε δω με κτμ 10 χρονών τι θα εχεις αλλάξει και τοτε να κάνουμε τον απολογισμό και σε πράγματα αλλα κ σε χρήματα!

οσο κοστίζουν ρε τα ακραπονια στο κτμ δεν κανουν ολα τα extra που έβαλα εγω στο αφρικα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


επισης εμεις την γιαγιουλα την κανουμε κανενα δωρακι που κ που ......επειδη τοσα χρονια μγειρευει καλα......εσυς παίρνεται ολοκληρη κουζίνα και ακομα τρώτε στην μαμά!

:lol: :lol:


Τάσο δεν είπα πουθενά για εξατμίσεις φίλτρα και σέλα. Μίλησα για αναρτήσεις μπρος πίσω, για φρένα και σωληνάκια υψηλής, για τρόμπα βενζίνης που βάζετε από αυτοκίνητο κτλ κτλ.
Επειδή όμως μίλησες για εξατμίσεις, όσοι τις έχουν αλλάξει στα ΚΤΜ, δεν το έκαναν ούτε για να κερδίσουν 3-5 άλογα (άλλωστε στα 90+ που έχει το ΚΤΜ, εμένα προσωπικά δεν μου λένε τίποτα τα +5) αλλά ούτε και για να μην γέρνει από δεξιά:)
Το κάνουν μόνο και μόνο για την θερμότητα.
Όσο για το πόσο κοστίζουν οι ακράπες, ναι, κοστίζουν πολλά γι΄αυτό και δεν βάζω.
Θα προτιμούσα με αυτά τα λεφτά να αγοράσω είτε μισό Άφρικα, είτε 2 SUPER TENERE.
:lol:
Επίσης να σου πω πως το δικό μου είναι 7 χρονών (αρκετά κοντα στα 10 που λες εσύ) και με σχεδόν 80.000 χλμ.

υ:γ: Ο άνθρωπος ρώτησε αν αξίζει να αλλάξει το ΤΑ με Α/Τ.
Πως ήρθε η συζήτηση πάλι στα ΚΤΜ, είναι κάτι το οποίο χρίζει ψυχολογικής υποστίρηξης.

LARISEOS
17/02/2010, 13:54
Πως ήρθε η συζήτηση πάλι στα ΚΤΜ, είναι κάτι το οποίο χρίζει ψυχολογικής υποστίρηξης. [/B]


τι ρωτας τωρα???

























αφου εσυς οι κτμ-αδες γουσταρετε κόντρες γιαυτό και τα παίρνετε τηγάνια! εμεις με την κατσαρολα..................βραζουμε φασολαδα!



:rotflmao: :rotflmao:

ρε σει μετα απο 14 χρονια το μηχανακι θελει δεν θελει ενα γαμημενο αμορτισερ θα το αλλαξεις!
εσυ σοβρακα δεν αλλαζεις?

:lol: :lol:

Cpt. Haddock
17/02/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[...] ενα γαμημενο αμορτισερ [...] σοβρακα [...]

Να και μια σωστή εκτίμηση για τις αναρτήσεις του αφρικα :D

LARISEOS
17/02/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να και μια σωστή εκτίμηση για τις αναρτήσεις του αφρικα :D



:beer: εσυ δεν χάνεις τπτ πάντως.......που πας που γυρίζεις!!!!!


:rotflmao: :rotflmao:

VALES
17/02/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να και μια σωστή εκτίμηση για τις αναρτήσεις του αφρικα :D



:lol: :rotflmao: :lol:

Ρε Τάσο εγώ προσωπικά δεν θέλω κόντρα με Αφρικανό. Πρώτον γιατί είμαι κουλάδι, δεύτερον γιατί είναι γνωστό της πάση, πως όσοι οδηγούν Άφρικα είναι αδικημένοι οδηγοί, που τους τα χάλασε η παλιοζωή και δεν κατάφεραν να διαπρέψουν σε Ελληνικά και παγκόσμια πρωταθλήματα, και τρίτον και κυριότερο, διότι δεν μπορώ να τα ''βάλω'' με το καλύτερα στημένο μηχανάκι που κυκλοφορεί εδώ και 20 χρόνια.
Μου αρέσει όμως η ''κόντρα'' στη συζήτηση. Να λέω δλδ αυτά που ξέρω για το Άφρικα, και δεν τα λέτε εσείς, για εντελώς δικούς σας λόγους.:winka:
Το λυπηρό είναι πως πολλοί εδώ μέσα δεν γουστάρουν να τους πηγαίνεις κόντρα (να λες τα πράγματα με το όνομά τους θα έλεγα εγώ), και όταν βρεθεί κάποιος που θα το κάνει, αρχίζουν τα ''λυπάμαι για ΄σένα'', ''έλα να σε κεράσω τσαγάκι'' (λες και τους είπα εγώ ότι είμαι καλύτερος οδηγός από αυτούς:sick: ) και άλλες πολλές τέτοιου είδους παρλαπίπες.
Λες και σας βρίζουμε την μάνα σας κάνετε ρε π@υ$τη μου !!!!!!

υ:γ: Εκείνη την χωμάτινη βόλτα θα την κάνουμε ποτέ ?

LARISEOS
18/02/2010, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:lol: :rotflmao: :lol:

Ρε Τάσο εγώ προσωπικά δεν θέλω κόντρα με Αφρικανό. Πρώτον γιατί είμαι κουλάδι, δεύτερον γιατί είναι γνωστό της πάση, πως όσοι οδηγούν Άφρικα είναι αδικημένοι οδηγοί, που τους τα χάλασε η παλιοζωή και δεν κατάφεραν να διαπρέψουν σε Ελληνικά και παγκόσμια πρωταθλήματα, και τρίτον και κυριότερο, διότι δεν μπορώ να τα ''βάλω'' με το καλύτερα στημένο μηχανάκι που κυκλοφορεί εδώ και 20 χρόνια.
Μου αρέσει όμως η ''κόντρα'' στη συζήτηση. Να λέω δλδ αυτά που ξέρω για το Άφρικα, και δεν τα λέτε εσείς, για εντελώς δικούς σας λόγους.:winka:
Το λυπηρό είναι πως πολλοί εδώ μέσα δεν γουστάρουν να τους πηγαίνεις κόντρα (να λες τα πράγματα με το όνομά τους θα έλεγα εγώ), και όταν βρεθεί κάποιος που θα το κάνει, αρχίζουν τα ''λυπάμαι για ΄σένα'', ''έλα να σε κεράσω τσαγάκι'' (λες και τους είπα εγώ ότι είμαι καλύτερος οδηγός από αυτούς:sick: ) και άλλες πολλές τέτοιου είδους παρλαπίπες.
Λες και σας βρίζουμε την μάνα σας κάνετε ρε π@υ$τη μου !!!!!!

υ:γ: Εκείνη την χωμάτινη βόλτα θα την κάνουμε ποτέ ?


δεν θα συμφωνήσω εδω μαζι σου γιατι ......εγώ κ εσύ έχουμε κανει 100 φορές χαβαλέ.....αμα κάποιος δεν σε ξέρει , δεν τον ξερεις και μηλαει σοβαρά πρεπει να τον απαντησεις σοβαρά,,,,σίγουρα ομως ολα σε ενα πλαισιο humor !(ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΛΑΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ)

δεν μιλάμε για την ζωή μας , αλλά για ενα μηχάνημα να μην τρελαινόμαστε !

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΡΙΚΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΑ 50.000 ΧΛΜ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VALES
18/02/2010, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios

ke fisika diaskedazoume edo mesa grafontas afta etsi
den iparxi kamia dosi empa8ias i kakoproeresias (ti leksi):rotflmao: :rotflmao: [/B]


Συμφωνώ Τάσο και πιες μία :beer: αλλά όταν κάποιος γράφει κάτι τέτοιο, και μετά από 2 ποστ μου γράφει

nomizo oti analonomaste xoris epipedo pia....
ego den exo tipota na po epi tis ousias
tora giati esi koptese toso poli ke ise edo ke grafologis peri giagiadon ke lipa den to gnorizo
sinexise esi etsi opos goustaris ke ase emas me tis giagiades ke oti alo ine i mixanes mas
giati den exi noima na ta leme pia

safos ke ime pio efiois ke 8a mporousa na sou po perisotera eksipnakistika apo sene ala varieme

giati ego den ime africanos
ime mixanovios
ke exo ke ala mixanimata dromou me pola aloga ke lipa
ke os ek toutou para asxoli8ika ke me to 8ema exo ki alou na asxoli8o

:sick: ...

τέλος πάντων... καλές βόλτες και πάντα όρθιοι :wave2:

LOUKILOUK
18/02/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
to 640 to ixa efniki opou o sigkekrimenos filos mpamias:lol:
ipostirize oti me exi:lol:
ta ipolipa ine se orino strofiliki parakato nomizo eksigoume
ke emena apistefto mou fenete ala ine ena gegonos
rota ke 8a ma8is
oloi edo ine
siga min mpori o ka8e enas me africa na kani teties malakies
ala exo di alo ena palikari pou to pigene mamiontas
ola ginonte se aftin tin zoi

ke ine mia dinatotita pou exi ke to africa
xoris na simeni oti ine ftiagmeno gia kati tetio

ke sto ksana leo ine oloi aftoi pou minan piso edo mesa rota ke 8a ma8is



ke fisika diaskedazoume edo mesa grafontas afta etsi
den iparxi kamia dosi empa8ias i kakoproeresias (ti leksi):rotflmao: :rotflmao:

Τι να πω ρε φίλε...?!!! :confused:
Μάλλον πέτυχες τις κουλομαρίες όλες μαζί γιατί αλλιώς δεν γίνονται αυτά με τίποτα...¨Οσα χέρια και άντερα να έχεις, με το Άφρικα δεν γίνται αυτά αν οι "άλλοι" διακρίνονται από μια βασική οδηγική αξιοπρέπια...
Τεσπά τα ΤΑ και ΑΤ καλά και τίμια αλλά όπως είπε και κάποιος παραπάνω καλύτερα 3 μέρες λύκος...
Βασικά είναι θέμα χαρακτήρα και άποψης συνδυασμένο αδιάρρηκτα με την οικονομική δυνατότητα του καθένα...νομίζω... :winka:
Όρθιοι πάντα :beer: :wave2:

υ.γ.1 Vale την πλάκα μας θα την κάνουμε και όποιος αντέχει...γι' αυτό κερνάμε :beer: τον αφρικανικό λέοντα του κάμπου... Έτσι και αλλιώς και αυτός σε λίγα χρόνια δικύλινδρο Αυστριακό θα καβαλάει, να μου το θυμηθείς...:winka:
υ.γ.2 Σχετικά με κόντρες, βαρβατήλες, χερούκλες, γκάζια και άλλα γραφικά θα πω μόνο ότι το καλάθι που κρατάω είναι πάντα μικρό μιας και εμπόροι με φίδια, δράκους και συναφή ερπετά ευδοκιμούν σε πολλές καφετερίες πίνοντας φραπέ και λέγοντας ιστορίες από την Γιοκοχάμα τότε που μπάρκαραν με τα γκαζάδικα... :lol: :bigcry: :rotflmao:

DUKASII
18/02/2010, 13:56
RE PSEFTI AFROTADE EGO O IDIOS K DE XERO TI ALLO
DE TO KANEIS PINOKIO KALITERA?TA IDIA LETE PANO KATO..


pote ton eixes to mpamiA??????????????????????????
ethniki odo poy to rimadi soy pano apo 160 de pigene..k o mpamias eixe akoma ..tetarti??
i mpas ton pernages orino strofiliki..poy pige irhte kai akoma pernages ta prota diodia???


mpas perases ton allo ton gligolo me aflika ton crsk ..k xarikes mia fora k eftiaxes meta toys mithouys toy aisopoy??



re ela leme pare to matraka soy
ela apo do na soy doso ena litro mple mpogia k boyr na breis ton allona ton zigolo ton lariseo..na bretheite na ta bapsete na ta rixete se kana limanaki na isixasei k ligo to kefali mas apo tis paparies gia ta moyseia sas.


AINTE PARAMITHAKOOOOOO

DUKASII
18/02/2010, 14:01
PAIDIA SOBARA MH DINETE SHMASIA..O TYPOS TO PROI XYPNAEI..PLAKONEI TA XASTOYKIA THN ALITHEIA..K META BGAINEI APO TO SPITI TOY...


akoy perase to mpamia k ethniki odo me to 640..k sto orino strofiliki..
poy k me to sh to 300 poy pire tora na se petixei se kana dromo..pali pipa kolo tha se paei...


:smokin:

OldMan
18/02/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
mpas perases ton allo ton gligolo me aflika ton crsk .
Afton to perasa kai ego re Bibi me to diko mou to KTM kai me takounia (ta lastixa, oxi ego...) :winka:

DUKASII
18/02/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Afton to perasa kai ego re Bibi me to diko mou to KTM kai me takounia (ta lastixa, oxi ego...) :winka: an baleis esy(takoynia) pare na rtho na me peraseis k mena mia..:D

Tpap
18/02/2010, 14:46
δεν κόβετε λίγο...? :D


189186

ego_o_idios
18/02/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
RE PSEFTI AFROTADE EGO O IDIOS K DE XERO TI ALLO
DE TO KANEIS PINOKIO KALITERA?TA IDIA LETE PANO KATO..


pote ton eixes to mpamiA??????????????????????????
ethniki odo poy to rimadi soy pano apo 160 de pigene..k o mpamias eixe akoma ..tetarti??
i mpas ton pernages orino strofiliki..poy pige irhte kai akoma pernages ta prota diodia???


mpas perases ton allo ton gligolo me aflika ton crsk ..k xarikes mia fora k eftiaxes meta toys mithouys toy aisopoy??



re ela leme pare to matraka soy
ela apo do na soy doso ena litro mple mpogia k boyr na breis ton allona ton zigolo ton lariseo..na bretheite na ta bapsete na ta rixete se kana limanaki na isixasei k ligo to kefali mas apo tis paparies gia ta moyseia sas.


AINTE PARAMITHAKOOOOOO

mpimpiko eprepe na ise eki na dis ton mpamia me to katouma tou sta 140 konterisia tou africa stin e8niki na min mpori na aniksi para pano ke na pigeni me to timoni me parkison
ke ama den pistevis rotiseton na sta pi o idios
ton pigena me gkazies:lol:
o matrakas tou ixe gkazia ama tou kratage o 8eos to timoni na min mpalatsari 8a me pernage ala pou
ke aftos variotane:lol: :lol:

ego_o_idios
18/02/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
PAIDIA SOBARA MH DINETE SHMASIA..O TYPOS TO PROI XYPNAEI..PLAKONEI TA XASTOYKIA THN ALITHEIA..K META BGAINEI APO TO SPITI TOY...


akoy perase to mpamia k ethniki odo me to 640..k sto orino strofiliki..
poy k me to sh to 300 poy pire tora na se petixei se kana dromo..pali pipa kolo tha se paei...


:smokin:

re o mpamias ine ksexoristi ipo8esi den itan se orino strofiliki mazi mas
stin ef8ia reeeeeeeeeeeeeeeeeeee:lol:

LARISEOS
18/02/2010, 17:30
ρε το φιλαρακι τον duk....καιρο εχει να εμφανηστει αυτην η πουτα...τσα!

:rotflmao:


τωρα εκλεισε το καρε,,,,,,,,,,power ranger!


189197

LARISEOS
18/02/2010, 17:32
vales power the ma of the return!


189198

LARISEOS
18/02/2010, 17:34
o meshmerianos efialths loukis louks


189200

LARISEOS
18/02/2010, 17:38
kai oloi mazi mia omada!!!!


(kala eee eimai apo kraskai kai grafw shmera,,,,,mhn mou thn pei kanenas giati brhzw piomenos!)

:rotflmao: :rotflmao:


189201

DUKASII
18/02/2010, 20:14
Ego molis ta pa m to mpamia k leei sas perimenei sta diodia me to sh 300 mpamias racing na xeftlisei me scooter ta mouseia sas!!
Esy agori omorfo min erheis giati exeis piei tora k onireyese agorakia m maskes k kolita dermatina..Asto katse spiti psile simera tha ponesei an vgeis..:bigcry: :lol: :rotflmao:

VALES
18/02/2010, 20:56
Το πας φιρί-φιρί να σε βρίσει ο LARISEOS, να σε απαξιώσει ο Afro και να σε λυπηθεί ο Aikidimi.
Συν το ότι θα σε καλέσουν και οι 3 σε μονομαχία.:lol:

Aikidimi
18/02/2010, 22:08
O Vales prepei na einai psyxologos pou mas katalabainei toso kala...
I alitxeia einai oti "lypame" pou o katxe enas me kompleks katoterotitas gabgizei oste na diksei oti einai kapoios.
... kai opos eixe pei o dikos mas o platonas, otan prokeite na ypostiriksoun tis aposeis tous tote oi antxropoi ginontai xeiroteroi apo zoa.

Aikidimi

VALES
19/02/2010, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
1 O Vales prepei na einai psyxologos pou mas katalabainei toso kala...

2 I alitxeia einai oti "lypame" pou o katxe enas me kompleks katoterotitas gabgizei oste na diksei oti einai kapoios.

3 ... kai opos eixe pei o dikos mas o platonas, otan prokeite na ypostiriksoun tis aposeis tous tote oi antxropoi ginontai xeiroteroi apo zoa.

Aikidimi [/B]





1 Ψυχαναλυτής είμαι..

2 και η αλήθεια είναι πως πρέπει να σε δω επειγόντως.

3 Άφρικα είχε κι αυτός ?

LARISEOS
19/02/2010, 08:04
καλημερα.............στην ομορφη παρεα..!

τι μου κάνετε χελονιτζακια???

LARISEOS
19/02/2010, 08:11
μετανοείτε τωρα που ειναι νωρίς και η εκκλησία το κανει τζαμπα.........!


189277

DUKASII
19/02/2010, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Το πας φιρί-φιρί να σε βρίσει ο LARISEOS, να σε απαξιώσει ο Afro και να σε λυπηθεί ο Aikidimi.
Συν το ότι θα σε καλέσουν και οι 3 σε μονομαχία.:lol: GIA AYTO TO LOGO TA XOYME TA 3 RE SY...

DIALEGOYN K PERNOYN...:D
PANTOS XORO EXEI MHN AGXONESTE PAIDIA...