PDA

View Full Version : Αξιόπιστοι έμποροι



elef
06/02/2010, 13:14
Σκεφτομαι να αρχίσω την γύρα στους εμπόρους για καινούργια μηχανή.Εχετε να μου προτείνετε αξιολογους εμπόρους με σωστή πολιτική πωλήσεων, service και υποστήρηξη?
Εννοείται ότι θα ήθελα και την γνώμη σας ποιούς να αποφύγω.
Επειδή ακόμα δεν εχω καταλήξει στο τι θα πάρω θα περάσω από όλες τις μάρκες οπότε ότι έχετε να μου προτείνετε θα το λάβω σοβαρά υπόψιν.

DrBig
06/02/2010, 13:20
++++ fun motorcycles στην Ηλιουπολη. Λιγο τσιμπιμενες οι τιμες μεταχειρισμενων σε σχεση με αλλους εμπορους, αλλα αψογοι στην συνδυαλλαγη στο σερβις και στην ποιοτητα των μηχανων που πουλανε.

elef
06/02/2010, 13:24
Εχουν μόνο μεταχειρισμένα? Βασικά ενδιαφέρομαι για καινούργια μηχανη αλλά δεν θέλω να την πατήσω με κάποιον που θα με κοροιδέψει στον χρόνο παράδοσης και τιμής.

DrBig
06/02/2010, 13:26
εχουν και καινουργιες. Μπες στο site τους και θα δεις.

gixxerpap
06/02/2010, 19:02
πέρνα μια βόλτα απο motojapan. νομίζω ότι δε θα χρειαστεί να περάσεις απο άλλο μαγαζί...

mzac
06/02/2010, 20:09
Σε ότι αφορά στο Fun moto στην ηλιούπολη απο προσωπική εμπειρία είναι πράγματι τσιμπημένος στις τιμές αλλά καλός ΟΤΑΝ θέλει στο σερβις.
Για το Motojapan τώρα να σου πώ ότι ούτε οι μηχανές ειναι τσεκαρισμένες (οι μεταχειρισμένες εννοώ) και εμένα μου κάνανε και το εξής τραγελαφικό, αγόρασα Transalp 400 cc από αυτούς και μετα από 5 χρόνια πού ήθελα να πάρω το 650αρι πάλι απο αυτούς μου είπαν ότι δεν το παίρνουν γιατι ήταν λέει εισαγωγής και όχι ελληνικό!!!!!(Παρότι το ειχα αγοράσει απο αυτούς:confused: :confused:
Τέτοιους έμπορους :nono: :nono: :nono: :nono:
Υπάρχουν άλλοι μόνο που θέλει ψαξιμο...:wave2: :wave2:

Shaolin Monk
06/02/2010, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mzac
Σε ότι αφορά στο Fun moto στην ηλιούπολη απο προσωπική εμπειρία είναι πράγματι τσιμπημένος στις τιμές αλλά καλός ΟΤΑΝ θέλει στο σερβις.
Για το Motojapan τώρα να σου πώ ότι ούτε οι μηχανές ειναι τσεκαρισμένες (οι μεταχειρισμένες εννοώ) και εμένα μου κάνανε και το εξής τραγελαφικό, αγόρασα Transalp 400 cc από αυτούς και μετα από 5 χρόνια πού ήθελα να πάρω το 650αρι πάλι απο αυτούς μου είπαν ότι δεν το παίρνουν γιατι ήταν λέει εισαγωγής και όχι ελληνικό!!!!!(Παρότι το ειχα αγοράσει απο αυτούς:confused: :confused:
Τέτοιους έμπορους :nono: :nono: :nono: :nono:
Υπάρχουν άλλοι μόνο που θέλει ψαξιμο...:wave2: :wave2:






Απιστευτη καφριλα... :a016: :a016: :a016: :a016:

ARISPEED1
06/02/2010, 20:14
MOTOJAPAN ανεπιφύλακτα ! Σοβαρό μαγαζί με ευχαριστημένους πελάτες .................

George_M.
06/02/2010, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
MOTOJAPAN ανεπιφύλακτα ! Σοβαρό μαγαζί με ευχαριστημένους πελάτες .................

αυτο ηταν το ανεκδοτο της ημερας....:cry:

maintenance
06/02/2010, 20:47
trohorama

imported bikes

mikes
07/02/2010, 11:49
εγω αγορασα πριν δυο μηνες μεταχειρισμενο απο τον νομικο (γρ.λαμπρακη, νικαια) και εμεινα αρκετα ευχαριστημενος ως προς την εξυπηρετηση!

giorgosxt
07/02/2010, 22:24
Εγώ πάντως δεν εμπιστεύομαι κανέναν στο μεταχειρισμένο.
Πριν λίγο καιρό πούλησα την μηχανή μου σε μαγαζί και την είδα σε site με αγγελίες με διαφορά 64.000 χλμ γύρισμα πίσω.
Δεν μιλάμε για 10.000χλμ και 20.000χλμ αλλα για 64.000χλμ
Το επόμενο μου θα είναι καινούργιο.Τελος

spyrval
09/02/2010, 12:32
Εγώ έχω αλλάξει πολλές μηχανές, καινούργιες και μεταχειρισμένες και κατάλαβα ότι τα "ελεγχμένα" μεταχειρισμένα των εμπόρων είναι μούφα. Έχω δώσει 6 ή 7 μηχανάκια ανταλλαγή και ο έλεγχος περιοριζοτανε σε μια βόλτα γύρω από τη μηχανή (με τα χέρια στις τσέπες). Μόνο εξωτερική κατάσταση και τα αξεσουάρ τα οποία όταν πούλαγα "δεν τα υπολογίζει κανείς, πάρτα αν θες" ενώ όταν αγοράζεις "έχει και συναγερμό, βαλίτσα κλπ". Ο μόνος που έψαξε το μηχανάκι ήταν ο Υφαντής στη Λένορμαν (3 άτομα βγήκαν, περικύκλωσαν το ΧΧ και κοίταξαν και την παραμικρή λεπτομέρεια που δεν είχα δει ούτε εγώ...).

faraway
09/02/2010, 12:40
motoraid στη πάτρα !!

Το παλικάρι είναι απίστευτα εξυπηρετικό και πάντα διαθέσιμος για κουβέντα και συμβουλή πάνω στον εξοπλισμό.

Έμεινα εντυπωσιασμένος όταν πήγα μετά από 4 μήνες να αλλάξω ένα αξέσουαρ ( απαράδεκτος είμαι) και αν και δε περίμενα να μου το κάνει , χωρίς να μου φέρει καμμία αντίσταση μου το άλλαξε κατευθείαν και με το χαμόγελο στα χείλοι.

Επίσης έχει πολύ gadjet για moto και για τους fun του είδους είναι paradise!!!:wave2:

DrBig
09/02/2010, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrval
Εγώ έχω αλλάξει πολλές μηχανές, καινούργιες και μεταχειρισμένες και κατάλαβα ότι τα "ελεγχμένα" μεταχειρισμένα των εμπόρων είναι μούφα. Έχω δώσει 6 ή 7 μηχανάκια ανταλλαγή και ο έλεγχος περιοριζοτανε σε μια βόλτα γύρω από τη μηχανή (με τα χέρια στις τσέπες). Μόνο εξωτερική κατάσταση και τα αξεσουάρ τα οποία όταν πούλαγα "δεν τα υπολογίζει κανείς, πάρτα αν θες" ενώ όταν αγοράζεις "έχει και συναγερμό, βαλίτσα κλπ". Ο μόνος που έψαξε το μηχανάκι ήταν ο Υφαντής στη Λένορμαν (3 άτομα βγήκαν, περικύκλωσαν το ΧΧ και κοίταξαν και την παραμικρή λεπτομέρεια που δεν είχα δει ούτε εγώ...).

σωστος..καποιοι ομως δινουν εγγυηση 1 χρονο που νομιζω μετραει....αν την τηρουν φυσικα.

dimr1
09/02/2010, 12:41
Δοκίμασε και τον Τσετσέλη, Θηβών 103 Περιστέρι, 2105737379, έχω άριστη συνεργασία για πολλά πολλά χρόνια. Πολύ αξιόπιστος.

elef
10/02/2010, 10:46
ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες...θα επισκευτω τους εμπορους που μου υποδειξατε.....τωρα υπαρχει κανενας που δεν ειναι αξιοπιστος και πρεπει να μεινω μακρια? καταλαβαινω οτι για ειδικους λογους δεν μπορειτε να το γραψετε απευθειας εδω, μπορειτε ομως να μου το στειλετε σε πμ...

mixalakis
13/02/2010, 20:26
Μεταχειρισμένα μόνο από ιδιώτες πια και με έλεγχο σε μηχανικό που εμπιστεύεσαι!!

Ποτέ από εμπόρους!

mixalakis
13/02/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από elef
ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες...θα επισκευτω τους εμπορους που μου υποδειξατε.....τωρα υπαρχει κανενας που δεν ειναι αξιοπιστος και πρεπει να μεινω μακρια? καταλαβαινω οτι για ειδικους λογους δεν μπορειτε να το γραψετε απευθειας εδω, μπορειτε ομως να μου το στειλετε σε πμ...

Ο πολύ γνωστός Μάζης του global!!!!!!!:nono: :nono:


ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΚΡΥΑ!!! :a29: :a29:

nikos1400
13/02/2010, 23:10
"Αξιοπιστοι εμποροι".

Απο τα παραπανω συμπεραινουμε οτι δεν υπαρχουν τετοιοι ??

Ο ενας λεει, "πηγαινε μοτοτζαπαν, εγγυηση"
Ο αλλος, "μακρια απο μοτοτζαπαν".


Τελικα, εμποροι ειναι.
Οχι ΙΝ.ΚΑ...
:dizzy: