PDA

View Full Version : καρτα καυσαεριων αυτοκινητου



st.John
08/02/2010, 14:36
Παιδες καλησπερα... θα ηθελα να ρωτησω κατι για το αμαξι μου... το ειχε παρει ο αδερφος μου και τον σταματησαν οι κυριοι αστυνομοι και του ειπαν οτι το αμαξι πρεπει να βγαλει καρτα καυσαεριων...! το θεμα ειναι οτι το εχω λιγοτερο απο ενα χρονο...(αγορασμενο καινουργιο τον Μαρτιο του 2009) πειτε μου λοιπον ποτε πρεπει να βγαλω καρτα??? ειχα ακουσει οτι βγαζουμε στα 2 χρονια οταν το αμαξι ειναι καινουργιο...!!! ισχυει ακομα???

Εχετλαίος
08/02/2010, 14:42
Ένα έτος μετά την 1η ημερομηνία κυκλοφορίας (βάση αδείας)
:wave2:

VGER
08/02/2010, 14:45
Συμφωνώ με το Κρητικάτσι από πάνου...:wave2:

st.John
08/02/2010, 14:46
αχ τι τελεια...!! ευχαριστω...

Lioulios
09/02/2010, 00:52
και ποιος τις πουλαει αυτες ?
Εγω δεν ειχα ποτε μου

McTalas
09/02/2010, 01:50
ολα τα Ι ΚΤΕΟ και αρκετα συνεργεια, τιμες εχει απο 2? εως 10? (αυτες εχω δει εγω)

για ΙΧ Επιβατικο οπως ειπε ο εχετλαιος πρωτος ειναι 1 ετος απο την αναγραφομενη ημερομηνια 1η εκδοσης της αδειας (εδω πρεπει να τσεκαρεις μηπως το οχημα ναι μεν το εχεις λιγοτερο απο χρονο αλλ μηπως η αδεια του εχει εκδοθει πιο νωρις) και μετα καθε ετος παλι.

Akatanomastos
09/02/2010, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος



ρε εχετλαιε, να σου ζητησω μια χαρη?
(σου γραφω εδω
με αφορμη το τελευταιο σου ποστ, δεν ηθελα να σου γραψω στο αλλο θρεαντ)

μπορεις τα αρχαια που γραφεις να κανεις και μια μεταφραση για οσους δεν ξερουμε?

θεωρω οτι καλο θα μας κανει στους ασχετους να καταλαβουμε 2 πραγματα απο τα αρχαια/σοφα που δεν ξερουμε


ξεκινωντας απο την υπογραφη σου:D

:wave2:

sakisvolos
10/02/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ένα έτος μετά την 1η ημερομηνία κυκλοφορίας (βάση αδείας)
:wave2:

Ακριβώς αυτό σε ένα χρόνο από την έκδοση της άδειας πρέπει να βγάλεις κάρτα καυσαερίων!
(κοιτάς εκεί που λέει ημερομηνία 1ης αδείας ένα χρόνο μετά θέλει κάρτα):winka:

konsttanttinos
10/02/2010, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ακριβώς αυτό σε ένα χρόνο από την έκδοση της άδειας πρέπει να βγάλεις κάρτα καυσαερίων!
(κοιτάς εκεί που λέει ημερομηνία 1ης αδείας ένα χρόνο μετά θέλει κάρτα):winka:

+600
Το γραφει και η προηγουμενη καρτα καυσαεριων.

p.s.Kαθε δυο χρονια ειναι το το ΚΤΕΟ φιλε μου.