PDA

View Full Version : tuono ή speed triple



konsttanttinos
08/02/2010, 20:39
Εχω παρει αποφαση να δωσω το αγαπημενο μου fazer για τα ''ματια'' ενος απο τα δυο.
Καβαλησα ενα tuono '06 και επαθα πλακα.Για το speed triple μπορω να εχω αποψη, μονο το street triple εκανα βολτα, αλλα δεν νομιζω οτι συγκρινονται.
Λοιπον, ενδιαφερομαι για ενα απο τα δυο, μεταχειρισμενο μετα το '06, και θελω να μου πει οποιος εχει ορεξη ο,τι θελει, προκειμενου να αποκτησω μια -σχεδον- ολοκληρωμενη ιδεα για τα δυο μηχανακια, και κυριως για το Tuono.:wave2:

SeNNinhA
08/02/2010, 20:52
Κάνε ενα search γιατί το ίδιο ακριβώς θέμα έχει ξαναειπωθεί και αναλυθεί εκτενώς. Να μην τα ξαναγράφουμε. Είναι κρίμα.

:wave2: :wave2: :wave2:

golis
08/02/2010, 20:53
Για το tuono κοίτα παραδίπλα στους apriliabikers.Έκει θα βρείς τα πάντα σχετικά με το πριόνι.
Τα λεφτά που χρειάζονται για ενα μεταχείρο tuono είναι σχετικά λίγα άσε που βρίσκεις αρκετά σε πολύ καλή κατάσταση.
Το Τουρμπόνο έχει καλύτερη προστασία απ τον αέρα και πιο βολική θέση συνεπιβάτη απ το Triple.
Γκάζια έχουν κ τα δύο,η ομορφιά είναι υποκειμενική...

Αλλά αφού το έκανες βόλτα,τι να λέμε τώρα,με το καλό.... :wave2:

:evil:

konsttanttinos
08/02/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Κάνε ενα search γιατί το ίδιο ακριβώς θέμα έχει ξαναειπωθεί και αναλυθεί εκτενώς. Να μην τα ξαναγράφουμε. Είναι κρίμα.

:wave2: :wave2: :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Για το tuono κοίτα παραδίπλα στους apriliabikers.Έκει θα βρείς τα πάντα σχετικά με το πριόνι.
Τα λεφτά που χρειάζονται για ενα μεταχείρο tuono είναι σχετικά λίγα άσε που βρίσκεις αρκετά σε πολύ καλή κατάσταση.
Το Τουρμπόνο έχει καλύτερη προστασία απ τον αέρα και πιο βολική θέση συνεπιβάτη απ το Triple.
Γκάζια έχουν κ τα δύο,η ομορφιά είναι υποκειμενική...

Αλλά αφού το έκανες βόλτα,τι να λέμε τώρα,με το καλό....





Thanx a lot.

DrBig
08/02/2010, 21:57
δεν εχω οδηγησει κανενα απο τα δυο, αλλα απ'οτι εχω διαβασει, το τουονο υπερτερει σε αναρτησεις και χωρους, αλλα το τριπλ εχει πιο διασκεδαστικο και γραμμικο κινητηρα. Και τα δυο εχουν κορυφαια πλαισια. Εγω θα ηθελα το τουονο με κινητηρα τριπλ, αλλα δυστηχως δεν υπαρχει.