PDA

View Full Version : Sos - Αναγκη για αιμοπεταλια - Sos



emix24
08/02/2010, 21:36
Καλησπερα σ' ολους σας,

Σημερα εμαθα οτι στον συζυγο της αδελφης μου χρειαζεται να χορηγηθουν αιμοπεταλια, διοτι πασχει απο οξεια λευχαιμια!

Για οσους δεν γνωριζουν και συμφωνα και με αυτα που εμαθα και γω η διαδικασια ειναι η εξης:

1.Κατ αρχας θα πρεπει να ερθει σ επαφη μαζι μου.
2.Μετα πρεπει να παει εκει που θα του πουμε, να κανει εξετασεις για να δουν οι γιατροι αν μπορει να γινει δοτης αιμοπεταλιων.
3.Εφοσον μπορει και οταν χρειαστει παει σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο και δινει. Η διαδικασια κραταει γυρω στις 3-4 ωρες.
4.Υπαρχει μια περιπτωση να μπορει να δωσει και στο ιδιωτικο νοσοκομειο που νοσηλευεται ο γαμπρος μου, αλλα αυτο θα το ξερουμε σιγουρα αυριο.

Θα παρακαλουσα λοιπον οποιος το εχει ξανακανει ή οποιος θελει να το κανει ας μου στειλει pm, να τον εχω υποψιν μου, ωστε να ερθω σ επαφη μαζι του, οταν ερθει η ωρα.

Σας ευχαριστω πολυ.

ΥΓ.
Οπως καταλαβαινετε το μηνυμα αυτο δεν ειναι fake, διοτι πολυ απλα προκειται για δικο μου ανθρωπο.

emix24
09/02/2010, 13:18
Παιδια για οσους ενδιαφερονται τα στοιχεια ειναι τα παρακατω:

Ο γαμπρος μου βρισκεται στο νοσοκομειο ΥΓΕΙΑ, στο δωματιο 1502 και ονομαζεται Κωνσταντινος Μπουτσικος.
Τηλεφωνο Νοσοκομειου ΥΓΕΙΑ: 210-6867000.
Ο ελεγχος και η αιμοδοσια αιμοπεταλιων πρεπει να μονο στο ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ, επειδη το ΥΓΕΙΑ συνεργαζεται μ αυτο το νοσοκομειο.
Τηλεφωνο αιμοδοσιας ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ:213-2032477-8

Σας ευχαριστω.

ΥΓ.Επειδη αυριο (Τεταρτη 10-2-2010) εχω ακουσει για απεργια μπορει να μην γινονται τιποτα στο Γεννηματα. Προσπαθω να μαθω και θα σας ενημερωσω.

emix24
11/02/2010, 23:05
Παιδια θα ηθελα να ευχαριστησω οσους ενδιαφερθηκαν και πηγαν να κανουν την διαδικασια για τα αιμοπεταλια.
Αυριο θα ξεκινησουν οι πρωτοι να δινουν.

Δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι πολυ αισιοδοξα.
Ο γαμπρος μου εχει μεταφερθει στο Γενικο Κρατικο Γεννηματας και εκει θα συνεχισει τον αγωνα του!
Ο δρομος ειναι μακρυς και oi πιθανοτητες μικρες. Η ελπιδα ομως πεθαινει τελευταια.
Ευχομαι να πανε οσο γινεται καλα τα πραγματα και να μπορεσει να χαρει οσα περισσοτερα χρονια μπορει ακομα.

Σας ευχαριστω πολυ και οποιος αλλος επιθυμει να δωσει αιμοπεταλια ας με ειδοποιησει. Διοτι αιμοπεταλια θα χρειαζεται αρκετα συχνα να παιρνει.