PDA

View Full Version : Αγορα Kle 500 2005



itarros
03/06/2005, 14:26
ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ TOY KLE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ. ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΗ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ TRANSALP ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ. ΣΙΓΟΥΡΑ Η TRANSALP ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΡΙΣΚΟ. ΕΝΩ ΤΟ KLE ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΩΝ 650 (PEGASO, FREEWIND) ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ TRANSALP ΜΟΝΟ. ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ.

johnpan
03/06/2005, 15:06
ΜΕγάλο πλεονέκτημα το ότι είναι δικύλινδρο. Αξιοπιστο και εύκολο μηχανάκι, αρκετά δυνατό και στιβαρό στις αναρτήσεις του, αντίθετα με το transalp που θα πλεύσει σε πίεση.

Το καινούριο είναι αυτό που ήταν και το 90, και πέρσι και πρόπερσυ!! Απλά face lift κάνουν εδώ και πολλάαα χρόνια.

Το μεγάλο μειονέκτημα για μένα είναι η άθλια σέλα (πάααρα πολύ κουραστική, θέλει φτιάξιμο αμέσως) και η ποιότητα των πλαστικών που τρίζουν και πρέπει να τα ψαξεις μόνος σου μήπως και περιορίσεις το θόρυβο. (Σωστά μάντεψες, έχω Honda!)

Αν μπορείς να πάρεις μεταχειρισμένο Transalp αλλά πολύ πρόσφατο (πχ 2003-4) να το πάρεις, αν είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις ελάχιστα την σπορτιφ συμπεριφορα.

Επίσης, με τη θέση του ΚΛΕ είσαι αναγκαστικά με τα χέρια πολύ ανοιχτά. Για το ΤΑ δεν ξέρω.

THEOD
03/06/2005, 15:28
φίλε μου ήμουν κάτοχος του τράνσαλπ και καβαλάω πολύ συχνά το κλε500 του κουνιάδου μου...

Αν εξαιρέσεις την ακριβότερη τιμή του τράνσαλπ, η σύγκριση με το γερασμένο κλε δεν τίθεται...

Το τράνσαλπ είναι αρκετά πιο ποιοτικό, με πιο στιβαρή αίσθηση και πολύ πιο ροπάτο μοτέρ σε σχέση με το κλε που μόνο από την ευστροφία του καταφέρνει να βγάλει άλογα ενώ, τουλάχιστον το 2002 μοντέλο που γνωρίζω (ίδιο με τα επόμενα πλήν του 2005 που βλέπω μια αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω σε τί έκταση), είναι αρκετά τριζάτο, και με πολύ χαμηλότερης ποιότητας κύλιση .

Αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι το κλε είναι κακό ή δεν είναι τίμιο (κοστίζει και αρκετά λιγότερα...), απλά το τράνσαλπ είναι σε άλλη κλάση...

itarros
06/06/2005, 11:51
Καταρχήν ευχαριστώ για την γνώμη σας. Είναι δεδομένο ότι η Transalp είναι άλλη κλάση μηχανής από το KLE. Το ότι το παίρνεις όμως καινούριο και η χρήση για την οποία το προορίζω (μετακίνηση στην Αθήνα και κοντινές εξορμήσεις για μπανάκι - εκδρομούλα) νομίζω ότι αντισταθμίζουν τα πλεονεκτήματα της Transalp. Απλώς επειδή ξέρω ότι η Transalp είναι εγγύηση, δηλαδή την παίρνεις και ξέρεις ότι δεν θα σου παρουσιάσει ούτε μηχανικό πρόβλημα, όυτε στα ηλεκτρικά, ούτε τίποτα, δεν γνωρίζω αν το ίδιο ισχύει και για το KLE. Δηλαδή αν το αγοράσεις καινούριο έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ας πούμε για 10 χρόνια; Έχει ακούσει κανείς για κάποιο πρόβλημα που εμφανίζει μετά από κάποιο καιρό. Εντάξει, τα τριξίματα δεν με ενοχλούν και τόσο πολύ. Αυτό είναι κάτι αναμενόμενο αφού ότι πληρώνεις παίρνεις. Το θέμα είναι μην σου βγάλει η μηχανή κάτι άλλο πιο σημαντικό

idi
06/06/2005, 11:56
παρε Honda

παρε Honda

παρε Honda

παρε Honda

παρε Honda

δε βαρεθηκες να ακους το ιδιο πραμα?

idi
06/06/2005, 11:57
εγω βαρεθηκα ...

γι'αυτο ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ HONDA!!!!!!!!!

THEOD
06/06/2005, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από itarros
[ Απλώς επειδή ξέρω ότι η Transalp είναι εγγύηση, δηλαδή την παίρνεις και ξέρεις ότι δεν θα σου παρουσιάσει ούτε μηχανικό πρόβλημα, όυτε στα ηλεκτρικά, ούτε τίποτα, δεν γνωρίζω αν το ίδιο ισχύει και για το KLE. Δηλαδή αν το αγοράσεις καινούριο έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ας πούμε για 10 χρόνια; Έχει ακούσει κανείς για κάποιο πρόβλημα που εμφανίζει μετά από κάποιο καιρό. Εντάξει, τα τριξίματα δεν με ενοχλούν και τόσο πολύ. Αυτό είναι κάτι αναμενόμενο αφού ότι πληρώνεις παίρνεις. Το θέμα είναι μην σου βγάλει η μηχανή κάτι άλλο πιο σημαντικό [/B]

Φίλε μου και το kle500 είναι αξιόπιστο μηχανάκι.
Κυκλοφορεί σχεδόν ίδιο τόσα χρόνια, έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, και δεν έχουν ακουστεί σοβαρά προβλήματα.
Το ότι έχει χαμηλότερη ποιότητα από το Τράνσαλπ δεν σημαίνει ότι χαλάει...Άπλά ΔΕΝ είναι στην ίδια κλάση ποιότητας και αυτό φαίνεται στην κύλισή του και στούς τριγμούς μόλις περάσει λίγος καιρός...

maintenance
06/06/2005, 12:30
ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΚLE ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΣ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΤΑΞΙΔΙΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ, ΟΧΙ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ, ΟΧΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ, ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ, ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΙΖΑΝΕ, ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ.:eyepop:

ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ, ΚΑΤΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΡΥΘΜΙΣΑΜΕ, ΚΑΤΙ ΤΕΝΤΩΤΗΡΕΣ, ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΑΣΜΑΝ, ΚΑΤΙ ΑΣΥΣΙΔΕΣ,,,,,, ΑΥΤΑ.

ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΗ, ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΑ TOURING, ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....
ΠΑΡΤΟ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:wave2: :beer: :wave2:

$py
06/06/2005, 16:03
Ego pira kainourgio to KLE 04 prin kana mina peripou, pou einai arketa ftinotero apo to neo pou to mono pou allazei einai i emfanisi. Vevea den ksero ama yparxei akoma stin agora i exei teleiosei to stock.

itarros
07/06/2005, 11:11
Ναι το ξέρω φίλε. Είναι ακριβώς 1000 ευρώ φθηνότερο, αλλά μου αρέσει πολύ το καινούριο. Εκτός από την εμφάνιση έχουν αλλάξει και τον τρόπο εκπομπής ρύπων για να συμμορφώνεται με τα νέα ευρωπαϊκά πρότυπα. Εσύ είσαι ευχαριστημένος;; Γιατί με τρομάξανε λίγο τα παιδιά που λένε για τριξίματα. Αν μπορείς πες μου και από που το πήρες για να ρίξω και εκεί μια ματιά.

$py
07/06/2005, 12:43
Gia mesa stin poli einai arketa aneto kai eukolodigito. Poly makrino taksidi den exo paei akoma alla fantazome oti den tha exeis kanena provlima.
Mou kanei ena elafry triksimo stin zelatina pou mporei na diorthonete me ligo sfiksimo alla den to exo kanei akoma logo varemaras :D

Ego to pira apo ton Nikolaou stin Vouliagmenis, kanei arketa kales times.

DT_Bear
14/06/2005, 09:30
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ (KLE-APRILIA PEGASO- XT660R) ΛΟΓΟ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ. Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Η TRANSALP. ΤΕΛΙΚΑ ΑΓΟΡΑΣΑ TO KLE 500 (2004). ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΟ, ΣΤΙΒΑΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΣΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ, ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (~17Οkm/H), ΑΝ ΚΑΙ Η ΣΕΛΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΛΙΓΟ. ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2005 ΑΦΟΥ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΙΖΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΕΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ.ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΑΦΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΙ ΔΥΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟΙ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ LOOK ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ TRANSALP ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ....

Dodok edessa
14/06/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DT_Bear
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΟ, ΣΤΙΒΑΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΣΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ, ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (~17Οkm/H), ΑΝ ΚΑΙ Η ΣΕΛΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΛΙΓΟ. ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2005 ΑΦΟΥ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΙΖΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΕΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ.ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΑΦΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΙ ΔΥΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟΙ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ LOOK ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ TRANSALP ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ....


ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΡΑΤΗΜΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ .
ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990 ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΒΑΣΙΚΟ …….ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΔΡΑ !!!!!!



:lol: :wave2:


16904

johnpan
14/06/2005, 13:39
Αν το νέο KLE:

1. Δεν τρίζει

2. Προστατεύει από τον αέρα

3. Έχει μια σοβαρή άνετη σέλα,

πράγματα που για μοτυκλέτα on-off 500 έπρεπε να είχαν λυθεί από τη δεκαετία 90!!!!

τότε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με KLE.

Δημείωση - ερώτηση: ρε παιδιά γιατί στα μοντέλα κάθε χρόνο κόβουν και ένα αλογάκι? τι κακό είναι αυτό :yuck:

DT_Bear
14/06/2005, 13:59
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ KLE ΕΜΕΙΝΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΥ VW BEATLE ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ,ΑΝΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΙΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ.

$py
14/06/2005, 14:10
Diladi exo ena motoskaraveo???? :D

:beer:

DT_Bear
14/06/2005, 14:15
ΜΟΤΟΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΕΞΗ. ΑΝ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 53 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΧΕΡΜΠΙ ΣΑΝ ΤΟ ΘΡΥΛΙΚΟ ΚΑΤΣΑΡΙΔΑΚΙ!!!!

itarros
14/06/2005, 14:42
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΩ ΠΡΟΣ TRANSALP. ΓΙΑ ΤΟ KLE MOY ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΤΡΙΓΜΟΙ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΠΡΟΗΓΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΣΦΙΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ TRANSALP ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ, ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΞΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΗΝ TRANSALP. ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΤΟ Χ9 KAI ΦΥΓΑΜΕ....

DT_Bear
14/06/2005, 14:48
ΤΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΟ KLE ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΕΛΑΣΤΙΚΗ ΒΑΣΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΥΣΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΒΑΖΟΝΤΑΣ 2-3 ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΑΞΙΜΑΔΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ. ΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΣΤΗΝ TRANSALP TOTE ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ...