PDA

View Full Version : lc4 640sm 04



ale3akos
10/02/2010, 00:59
γειασ σας σημερα πηγα ειδα στον ματακο αυτο το motori το γουσταρα ασχημα σεν εχω και τρελη εμπειρια απο μηχανες την θελω ισα ισα για μεσα στην πολη...
τι λετε αξιζει?

camen
10/02/2010, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
γειασ σας σημερα πηγα ειδα στον ματακο αυτο το motori το γουσταρα ασχημα σεν εχω και τρελη εμπειρια απο μηχανες την θελω ισα ισα για μεσα στην πολη...
τι λετε αξιζει?

Εχουν παιξει απειρα θεματα για το ιδιο μηχανακι...
Ψαξε λιγακι πριν ανοιξεις καινουργιο ποστ...
Θα βρεις ΟΛΕΣ τις απαντησεις σου...:beer: :beer: :beer: :wave2:

ale3akos
10/02/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εχουν παιξει απειρα θεματα για το ιδιο μηχανακι...
Ψαξε λιγακι πριν ανοιξεις καινουργιο ποστ...
Θα βρεις ΟΛΕΣ τις απαντησεις σου...:beer: :beer: :beer: :wave2:

ναι φιλε εψαξα και διαβασα... σημερα το πρωι ηταν να παω να το παρω και ξενερωσα τοσο ασχημα με ολα αυτα που διαβασα και ολα οσα μου ειπαν φιλοι μου...που το ακυρωσα...
κριμα γαμω και παντα ειχα ονειρο να παρω ενα κτμ...

camen
10/02/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
ναι φιλε εψαξα και διαβασα... σημερα το πρωι ηταν να παω να το παρω και ξενερωσα τοσο ασχημα με ολα αυτα που διαβασα και ολα οσα μου ειπαν φιλοι μου...που το ακυρωσα...
κριμα γαμω και παντα ειχα ονειρο να παρω ενα κτμ...

Συγνωμη αλλα τι σε ξενερωσε:confused: :confused: :confused:
Απο αυτα που διαβασες γτ απο το τι λενε οι φιλοι ειναι αλλο θεμα και ας μην το πιασουμε...

:wave2:

ale3akos
10/02/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Συγνωμη αλλα τι σε ξενερωσε:confused: :confused: :confused:
Απο αυτα που διαβασες γτ απο το τι λενε οι φιλοι ειναι αλλο θεμα και ας μην το πιασουμε...

:wave2:
ηξερα γενικα οτι τα κτμ βγαζουν "μερικα" προβληματακια αλλα οχι και ετσι....
και απο την αλλη ..θα ηταν η πρωτη μου μηχανη.... αλλα ολοι εσεις εδω απ'οτι διαβαζω έχετε γνώσεις γενικά σε μηχανικα μερη κτλπ.... εγω τι να το κανω το κτμ...ουτε λαδια δεν ξερω απο που αλλαζει... και για ψίλου πηδημα θα πρεπει να πηγενω σε τεχνικο και να φευγουν τα εβρό αερα πατέρα :confused:

camen
10/02/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
ηξερα γενικα οτι τα κτμ βγαζουν "μερικα" προβληματακια αλλα οχι και ετσι....
και απο την αλλη ..θα ηταν η πρωτη μου μηχανη.... αλλα ολοι εσεις εδω απ'οτι διαβαζω έχετε γνώσεις γενικά σε μηχανικα μερη κτλπ.... εγω τι να το κανω το κτμ...ουτε λαδια δεν ξερω απο που αλλαζει... και για ψίλου πηδημα θα πρεπει να πηγενω σε τεχνικο και να φευγουν τα εβρό αερα πατέρα :confused:

Αν δεν εχεις την παραμικρη εμπειρια απο μηχανακια τοτε καλα εκανες και δεν το πηρες...
Οτι ειναι λιγο ιδιοτροπα μηχανακια ειναι ΑΛΛΑ αν τους συμπεριφερεσε οπως πρεπει ειναι πιστα...

Απροοπτα εχουν ολα τα μηχανακια πλεον,ποσο μαλλον αυτα που ειναι τοσο πουσαρισμενα για να αποδιδουν οπως αποδιδουν...:winka:
Σου ευχομαι παντως να αποκτησεις καποια στιγμη ενα ΚΤΜ.Ειναι κατι που πρεπει να το ζησεις...

:beer: :beer: :beer: :wave2:

p@nos
10/02/2010, 15:07
μεταξυ μας βεβαια, το lc4 δεν ειναι και τοσο πουσαρισμενο


:D :a13: :a13: :a13:

ale3akos
10/02/2010, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
μεταξυ μας βεβαια, το lc4 δεν ειναι και τοσο πουσαρισμενο


:D :a13: :a13: :a13:

περισσοτερο ψιθικα να το παρω επειδη πωλειτε σε αντιπροσωπο κτμ (moto makina) θεσσαλονικη δεν ξερω αν τον γνωριζετε και δινει και 3μηνη εγκυηση (18000 χλμ) εδειχνε το μηχανακι...ψευτικο νουμερο αλλα το παραβλεπουμε για μοντελο του 2003.

camen
10/02/2010, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
περισσοτερο ψιθικα να το παρω επειδη πωλειτε σε αντιπροσωπο κτμ (moto makina) θεσσαλονικη δεν ξερω αν τον γνωριζετε και δινει και 3μηνη εγκυηση (18000 χλμ) εδειχνε το μηχανακι...ψευτικο νουμερο αλλα το παραβλεπουμε για μοντελο του 2003.

Καθολου ψευτικο νουμερο...Ειναι πολυ πιθανο να εχει τοσα...
Το δικο μου ειχε 8000 οταν το πηρα.Ασε που αυτα εχουν ψηφιακο κοντερ και ναι μεν μπορουν να ριξουν τα χιλιομετρα αλλα ειναι λιγο μανουρα...:winka:

camen
10/02/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
μεταξυ μας βεβαια, το lc4 δεν ειναι και τοσο πουσαρισμενο


:D :a13: :a13: :a13:

Τραβα παρε εσυ κανενα παλιο χαλακι απο την λαικη να στρωνεις κατω απο το ιταλικο
να μην γεμισει η πυλωτη λαδια και ασε μας εμας...:lol: :lol: :lol: :wave2:

VALES
10/02/2010, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
περισσοτερο ψιθικα να το παρω επειδη πωλειτε σε αντιπροσωπο κτμ (moto makina) θεσσαλονικη δεν ξερω αν τον γνωριζετε και δινει και 3μηνη εγκυηση (18000 χλμ) εδειχνε το μηχανακι...ψευτικο νουμερο αλλα το παραβλεπουμε για μοντελο του 2003.




Μηχανάκι για πόλη είναι καρντασάκο. Άντε και καμιά χαλκιδική. Πόσα χλμ περίμενες να έχει ?

Το οδήγησες ?:)

camen
10/02/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μηχανάκι για πόλη είναι καρντασάκο. Άντε και καμιά χαλκιδική. Πόσα χλμ περίμενες να έχει ?

Το οδήγησες ?:)

Μπα.....Με αυτα που θα του ειπαν και θα διαβασε θα φοβηθηκε ακομη και να το βαλει μπροστα...
Σου λεει "Κατσε μην βαρεσει καμια μπιελα και θελουμε να το πληρωνουμε..."


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

ale3akos
10/02/2010, 16:48
katarxas xilia sugnwmh gia ta greeklish alla leipw apo to spiti kai grafw apo to kinito.
Nai xthes piga to eida to mhxanaki kai to odigisa kiolas...h deutera tou einai diaolos i idea mou einai?...
To thelw mono gia poli kai ante to parapoli to kalokairi kamia xalkidikh...
Simera to prwi htan na paw na ksekinisw tis diakikasies...kai telika dn piga giati etuxe na diavasw osa grafete
edw sto forum...
Allo mhnuma dn tha steilw gia na mhn me kraksoun kai oi admin gia ta greeklish

VALES
10/02/2010, 19:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
...h deutera tou einai diaolos i idea mou einai?...






Nα υποθέσω δλδ πως ''τρίτη'' δεν βάλαμε ? Γιατί εγώ ξέρω και για ''τρίτη''... και για ''τετάααρτη''.

Τέλως πάντων, μην το παίρνεις αν άκουσες και διάβασες διάφορα από ΄δω κι από ΄κει. Ούτως ή άλλως, ΚΤΜ δεν αγοράζεις για ''εμπορικούς'' λόγους, ούτε για ''συναισθηματικούς''. Αλλιώς, θα αγόραζες Άφρικα.:lol: Και στις δύο περιπτώσεις. :rotflmao:

Εν κατακλείδι... αν το καβάλησες, και δεν σου έκανε το κλικ, εεεε τότε από ΄δω και πέρα θα σε αναλάβει ο LARISEOS.:wave2:

LOUKILOUK
10/02/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
...h deutera tou einai diaolos i idea mou einai?...






Nα υποθέσω δλδ πως ''τρίτη'' δεν βάλαμε ? Γιατί εγώ ξέρω και για ''τρίτη''... και για ''τετάααρτη''.

Τέλως πάντων, μην το παίρνεις αν άκουσες και διάβασες διάφορα από ΄δω κι από ΄κει. Ούτως ή άλλως, ΚΤΜ δεν αγοράζεις για ''εμπορικούς'' λόγους, ούτε για ''συναισθηματικούς''. Αλλιώς, θα αγόραζες Άφρικα.:lol: Και στις δύο περιπτώσεις. :rotflmao:

Εν κατακλείδι... αν το καβάλησες, και δεν σου έκανε το κλικ, εεεε τότε από ΄δω και πέρα θα σε αναλάβει ο LARISEOS.:wave2:


Μη βιάζεσαι ρε Vale...
Φιλαράκι πάρε Άφρικα...:smokin: να κοιμάσε μια ζωή...

:beer: :wave2:

υ.γ.1 Και τώρα ας μπει και ο Τάσος να κλείσουμε...
υ.γ.2 εκεί στο "...μια ζωή..." ξεχασα το ήσυχος...?!?!:lol: :rotflmao:

ale3akos
11/02/2010, 01:25
αυτο είναι παιδες το εργαλειο..
http://makina.gr/node/621

orion
11/02/2010, 01:40
Λοιπον.....

Σιγουρα διαβασες για ραγισμενες κεφαλες και σου κοπηκαν τα ποδια.... ειναι μηχανακια ιδιοτροπα που θελουν σωστη συντηρηση και συμπεριφορα, δηλαδη καλο ζεσταμα και ελεγχο για λαδια συχνα σε αυτα εδω δεν συγχωρουν λαθη σε γ@μ@ν αμεσως (ειδικα αμα το θες για καθημερινη χρηση να εισαι υπερ-προσεκτικος).

ΑΛΛΑ... παιρνεις εναν μονοκυλινδρο πυραυλο και σου βγαζει ΤΑ γουστα.

Τα χλμ μην τα πιστευεις και να πας σε δικο σου μαστορα αν ειναι να το παρεις για καλο ελεγχο, εξημερωμενο μοτερ με αγωνιστικες ριζες ειναι και δεν το παιρνει καπιος για να παει με 40 αλλα για να το σκισει κι εγω τα 18000 χλμ δεν τα πιστευω μου φενονται πολυ λιγα για 03 μον. αλλα μην απογοητευεσε, το δικο μου εχει κοντα 56 και παει γ@μιοντας.

Αυτα....

Αντε μολις το παρεις να βαλεις photo :wave2:

ktman710
11/02/2010, 03:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από orion
Λοιπον.....

Σιγουρα διαβασες για ραγισμενες κεφαλες και σου κοπηκαν τα ποδια.... ειναι μηχανακια ιδιοτροπα που θελουν σωστη συντηρηση και συμπεριφορα, δηλαδη καλο ζεσταμα και ελεγχο για λαδια συχνα σε αυτα εδω δεν συγχωρουν λαθη σε γ@μ@ν αμεσως (ειδικα αμα το θες για καθημερινη χρηση να εισαι υπερ-προσεκτικος).

ΑΛΛΑ... παιρνεις εναν μονοκυλινδρο πυραυλο και σου βγαζει ΤΑ γουστα.

Τα χλμ μην τα πιστευεις και να πας σε δικο σου μαστορα αν ειναι να το παρεις για καλο ελεγχο, εξημερωμενο μοτερ με αγωνιστικες ριζες ειναι και δεν το παιρνει καπιος για να παει με 40 αλλα για να το σκισει κι εγω τα 18000 χλμ δεν τα πιστευω μου φενονται πολυ λιγα για 03 μον. αλλα μην απογοητευεσε, το δικο μου εχει κοντα 56 και παει γ@μιοντας.

Αυτα....

Αντε μολις το παρεις να βαλεις photo :wave2:

το χεις μαμα?

orion
11/02/2010, 14:28
Ενα φιλτρο DNA και ανοιχτο τελικο, υοσιαστικα τιποτα.

ale3akos
11/02/2010, 14:31
για πειτε μου πόσο πανω κάτω σας βγένουν το μηνα (λαδια ξυδια μυδια)?

camen
11/02/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
για πειτε μου πόσο πανω κάτω σας βγένουν το μηνα (λαδια ξυδια μυδια)?

Τα σερβις πανε με τα χιλιομετρα οχι με τον μηνα...
Κοιτα εδω στην μεση της σελιδας:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89416&perpage=15&pagenumber=2

Λαδια+φιλτρα+βαλβιδες περιπου 150Ε...Αναλογα τον μαστορα...
Λαδια+φιλτρα ανα 2500χλμ και βαλβιδες ανα 5000χλμ:wave2:

ale3akos
11/02/2010, 15:14
Ξέρουμε κανέναν καλό μάστορα στη Θεσσαλονίκη;

camen
11/02/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
Ξέρουμε κανέναν καλό μάστορα στη Θεσσαλονίκη;

Εγω οχι...:wave2:

VALES
11/02/2010, 15:30
Χαλάει... καίει παραπάνω λάδια από άλλα.. τρέχει... καίει παραπάνω βενζίνη από άλλα... έχει ακριβά ανταλλακτικά...σε γ@μ@ν τα εξουσιοδοτημένα...Κάθε Τρίτη/Τετάρη Μάστορα...θέλει τακτικότερη συντήρηση...και η λίστα όλο και αυξάνεται.:yuck:

Μιλάμε κι εμείς για αντλίες κι ανορθωτές !!!!!!:lol:

p@nos
11/02/2010, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τραβα παρε εσυ κανενα παλιο χαλακι απο την λαικη να στρωνεις κατω απο το ιταλικο
να μην γεμισει η πυλωτη λαδια και ασε μας εμας...:lol: :lol: :lol: :wave2:


Ιταλικο εχεις για αβαταρ παντως

:a22: :a22: :a22:

camen
11/02/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Ιταλικο εχεις για αβαταρ παντως

:a22: :a22: :a22:

Εγω εχω χαλακι ετοιμο αμα παρω ιταλικο...Εσυ???:lol: :lol: :lol: :lol:

VALES
11/02/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
Ξέρουμε κανέναν καλό μάστορα στη Θεσσαλονίκη;





Ξέρουμε ξέρουμε. Να πούμε καλοτάξιδο ?

p@nos
11/02/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω εχω χαλακι ετοιμο αμα παρω ιταλικο...Εσυ???:lol: :lol: :lol: :lol:


εγω εχω ιταλιδα ετοιμη να μαζευει τα λαδια απο το ιταλικο, τι να το κανω το χαλακι?

:smokin:




τωρα για τα λαδια και τα ψυκτικα απο το αυστριακο δε ξερω αμα κανει το χαλακι δουλεια:a01:

camen
11/02/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos





τωρα για τα λαδια και τα ψυκτικα απο το αυστριακο δε ξερω αμα κανει το χαλακι δουλεια:a01:

Ε δε θα κανει...:confused: :smokin:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

ktman710
11/02/2010, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
Ξέρουμε κανέναν καλό μάστορα στη Θεσσαλονίκη;

motok και Θαλασουδης (pro bike)

ktman710
11/02/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από orion
Ενα φιλτρο DNA και ανοιχτο τελικο, υοσιαστικα τιποτα.


56 ροδα παντως δεν νομιζω να ειναι..

orion
11/02/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
56 ροδα παντως δεν νομιζω να ειναι..

56000 χλμ ηθελα να πω

ale3akos
11/02/2010, 17:26
αυριο πρωι παω να δω και αυτο.... το βρηκα τελευτεα στιγμη..
http://amjmotors.car.gr/bikes/photos/477642/

camen
11/02/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
αυριο πρωι παω να δω και αυτο.... το βρηκα τελευτεα στιγμη..
http://amjmotors.car.gr/bikes/photos/477642/

Εσυ οσο και να το βλεπεις δε βγαινει τιποτα...Κανενας μηχανικος να το δει λεω εγω...:wave2:

VALES
11/02/2010, 20:43
Aπό όπου κι αν το πάρεις, πριν το πάρεις, το πας σε ένα μηχανικό και του ζητάς να το δει και να το ακούσει.
Αυτός θα ξέρει καλύτερα κι από ΄σένα κι από μας.

ale3akos
11/02/2010, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Aπό όπου κι αν το πάρεις, πριν το πάρεις, το πας σε ένα μηχανικό και του ζητάς να το δει και να το ακούσει.
Αυτός θα ξέρει καλύτερα κι από ΄σένα κι από μας.

Εχεις δικαιο αλλα μπορεις να το παρεις απο το μαγαζι και να πασ σ αλλο συνεργειο για ελεγχο?

camen
12/02/2010, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3akos
Εχεις δικαιο αλλα μπορεις να το παρεις απο το μαγαζι και να πασ σ αλλο συνεργειο για ελεγχο?

Φυσικα...Αν αρνηθει πες του αντε γεια...
:wave2:

akis_din
15/02/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τα σερβις πανε με τα χιλιομετρα οχι με τον μηνα...
Κοιτα εδω στην μεση της σελιδας:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89416&perpage=15&pagenumber=2

Λαδια+φιλτρα+βαλβιδες περιπου 150Ε...Αναλογα τον μαστορα...
Λαδια+φιλτρα ανα 2500χλμ και βαλβιδες ανα 5000χλμ:wave2:

το μανουαλ καθε 5000 λεει για σερβις ρε...

camen
15/02/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_din
το μανουαλ καθε 5000 λεει για σερβις ρε...

Εγω αλλαζω τα λαδια ανα 2500-3000 γτ βγαινουν νερακι γαργαρο...Τουλαχιστον τα motorex
που εβαζα μεχρι τωρα...Με torco θα σας πω οταν τα αλλαξω...:wave2:
Βαλβιδες ανα 5000χλμ ναι...:winka: