PDA

View Full Version : Αλλαγή σαμπρέλας μπροστινού ελαστικού



McGyver
10/02/2010, 11:09
Επιτρέψατέ μου παρακαλώ την ακόλουθη απορία...

Αν τρυπήσει η σαμπρέλα στο πίσω λάστιχο τα πράγματα είναι σχετικά εύκολα όσον αφορά στην αφαίρεση του τροχού, μιας και σηκώνοντας τη μηχανή στο κεντρικό stand αυτός είναι στον αέρα.

Αν όμως το "φούιτ" είναι στον μπροστά τροχό, πώς τον κρατάς ελεύθερο για να τον αφαιρέσεις;

Θεωρήστε πως είμαστε sideroad και δεν έχουμε πρόσβαση σε γρύλλο...

MikeG
10/02/2010, 11:15
Ανεβάζεις τη μοτοσυκλέτα στο διπλό stand, ψάχνεις για κάποιο κασόνι, πέτρα ογκώδη.. βγάζεις το τροχό & στηρίζεις τα μπροστινά καλάμια της μοτοσυκλέτας επάνω στο κασόνι. Μπορείς να το κάνεις κοντάς σε καφενείο που έχει σίγουρα κασόνια από μπύρες :lol:

Για να φτάσεις μέχρι το καφενείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις fast. :wave2:

Cpt. Haddock
10/02/2010, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ανεβάζεις τη μοτοσυκλέτα στο διπλό stand, ψάχνεις για κάποιο κασόνι, πέτρα ογκώδη.. βγάζεις το τροχό & στηρίζεις τα μπροστινά καλάμια της μοτοσυκλέτας επάνω στο κασόνι. Μπορείς να το κάνεις κοντάς σε καφενείο που έχει σίγουρα κασόνια από μπύρες :lol:

Για να φτάσεις μέχρι το καφενείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις fast. :wave2:

Το πρόβλημα που έχει ο Θωμάς (περα απο το τρανσΛαπ :p ) είναι ΜΕΧΡΙ να βγάλει τον τροχό :winka:

sapila racing
10/02/2010, 11:22
Εφ όσον απ οτι καταλαβαίνω εχεις κεντρικό στάντ, τα πραγματα είναι εύκολα.
Η βάζεις βάρος πίσω στη σέλλα η καποιο κατάλληλο αντικείμενο κατω απο την ποδιά, οπως ειπε κι ο Mikeg.

MikeG
10/02/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το πρόβλημα που έχει ο Θωμάς (περα απο το τρανσΛαπ :p ) είναι ΜΕΧΡΙ να βγάλει τον τροχό :winka:

Ωπ, σωστό κεκτημένη ταχύτητα. Ας δώσουμε λοιπόν και αυτό το στοιχείο ώστε να έχουμε ολοκληρωμένη απάντηση.

Ξεβιδώνουμε λοιπόν το τροχό, βγάζουμε σιγά σιγά τον άξονα κρατώντας παράλληλα το τιμόνι (αυτό βέβαια έχει να κάνει και με το βάρος του μηχανακιού), αφού ήδη ακουμπάει το ένα καλάμι επάνω στο κασόνι που έχουμε βρει. Όπως & να έχει πρέπει να σηκωθεί ψηλότερα το μηχανάκι ώστε να βγει από το φτερό (αν έχουμε χαμηλό φτερό), αλλιώς απλά βγάζουμε εντελώς τον άξονα και τραβάμε το τροχό προς τα εμπρός, σπρώχνοντας παράλληλα το κασόνι ώστε να ακουμπήσει και το άλλο καλάμι.
Υπάρχει πάντα και η λύση να το ξαπλώσουμε κάτω :lol:

McGyver
10/02/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το πρόβλημα που έχει ο Θωμάς (περα απο το τρανσΛαπ :p ) είναι ΜΕΧΡΙ να βγάλει τον τροχό :winka:

Σωστά, άμα βγει ο τροχός περνάς μία τον άξονα πάλι και καθάρισες όπως λέει ο MikeG.

MikeG
10/02/2010, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Εφ όσον απ οτι καταλαβαίνω εχεις κεντρικό στάντ, τα πραγματα είναι εύκολα.
Η βάζεις βάρος πίσω στη σέλλα η καποιο κατάλληλο αντικείμενο κατω απο την ποδιά, οπως ειπε κι ο Mikeg.


:winka:

McGyver
10/02/2010, 11:27
Ευχαριστώ τα μάλλα, καλυφθήκαμε:

1ον. Ταξιδεύουμε με παρέα...
2ον. Αν μας κάτσει alone αυτοσχεδιάζουμε...
3ον. Αν τον πιούμε και στον αυτοσχεδιασμό, fast και τσούκου τσούκου στο κοντινότερο βενζινάδικο...
4ον. Αν το βενζινάδικο είναι μακριά, το μπούλο και οδική...

Και για να τα αποφύγουμε όλα αυτά, πάμε σούζα...

:wave2:

road spirit
10/02/2010, 11:45
δλδ μάστορα, κάτσε να καταλάβω.. άμα το βγάλεις το τροχό, ξέρς να ξεζαντάρεις και να ζαντάρεις μετά?

:a014:

McGyver
10/02/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δλδ μάστορα, κάτσε να καταλάβω.. άμα το βγάλεις το τροχό, ξέρς να ξεζαντάρεις και να ζαντάρεις μετά?

:a014:

[list=1]
Βγάζεις τροχό.
Ξεβιζώνεις βαλβίδα.
Σημαδεύεις ελαστικό για να μη χάσεις ζυγοστάθμιση.
Με τη βοήθεια του stand "ξεκολάς" το ελαστικό από τη ζάντα.
Με 3 λεβιέδες ξεζαντάρεις από τη μία πλευρά.
Βγάζεις τη βλαμένη σαμπρέλα.
Τσεκάρεις ελαστικό από μέσα για ξένα σώματα.
Τσεκάρεις κάλυμα ακτίνων.
Ψιλοφουσκώνεις την καινούρια σαμπρέλα και "πουδράρεις".
Βάζεις προσεκτικά την καινούρια σαμπρέλα στη ζάντα.
Ζαντάρεις με τους λεβιέδες χρησιμοποιώντας και λίγο λιπαντικό για βοήθεια.
Φουσκώνεις και τσεκάρεις για διαροές.
Βιδώνεις βαλβίδα.
Βάζεις τροχό.
[/list=1]

Στην όλη διαδικασία προσέχεις να μην τραυματίσεις χέρια, δισκόπλακα, γρανάζι, ακτίνες και ζάντα.

Τα παραπάνω τα έγραψα από μνήμης.

Σε ταξίδι θα έχω checklist...

Για πες, πώς τα πήγα;

road spirit
10/02/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
[list=1]
Βγάζεις τροχό.
Ξεβιζώνεις βαλβίδα.
Σημαδεύεις ελαστικό για να μη χάσεις ζυγοστάθμιση.
Με τη βοήθεια του stand "ξεκολάς" το ελαστικό από τη ζάντα.
Με 3 λεβιέδες ξεζαντάρεις από τη μία πλευρά.
Βγάζεις τη βλαμένη σαμπρέλα.
Τσεκάρεις ελαστικό από μέσα για ξένα σώματα.
Τσεκάρεις κάλυμα ακτίνων.
Ψιλοφουσκώνεις την καινούρια σαμπρέλα και "πουδράρεις".
Βάζεις προσεκτικά την καινούρια σαμπρέλα στη ζάντα.
Ζαντάρεις με τους λεβιέδες χρησιμοποιώντας και λίγο λιπαντικό για βοήθεια.
Φουσκώνεις και τσεκάρεις για διαροές.
Βιδώνεις βαλβίδα.
Βάζεις τροχό.
[/list=1]

Στην όλη διαδικασία προσέχεις να μην τραυματίσεις χέρια, δισκόπλακα, γρανάζι, ακτίνες και ζάντα.

Τα παραπάνω τα έγραψα από μνήμης.

Σε ταξίδι θα έχω checklist...

Για πες, πώς τα πήγα;

βρε τη θεωρία την ξέρω και γω, στην πράξη το έχεις κάνει ? (σε μοτό, όχι σε ποδήλατο... ) ?

MikeG
10/02/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
βρε τη θεωρία την ξέρω και γω, στην πράξη το έχεις κάνει ? (σε μοτό, όχι σε ποδήλατο... ) ?


Εξαρτάται κυρίως από το τι ελαστικό φοράς. :wave2:

McGyver
10/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
βρε τη θεωρία την ξέρω και γω, στην πράξη το έχεις κάνει ? (σε μοτό, όχι σε ποδήλατο... ) ?

Ούτε σε μοτοσικλέτα ούτε σε ποδήλατο έχει τύχει να το κάνω ποτέ.

MikeG
10/02/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ούτε σε μοτοσικλέτα ούτε σε ποδήλατο έχει τύχει να το κάνω ποτέ.


Κάνε μια οδική τότε ή κάντο "προπόνηση" πολλές φορές:winka:

McGyver
10/02/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Εξαρτάται κυρίως από το τι ελαστικό φοράς. :wave2:

Άμα είχα (ή καταφέρω να βάλω) tubeless ρε Μιχαλιό, στο πέος μου το βάλε - βγάλε.

Κορδονάκι και καθάρισα (αυτό το έχω κάνει)...

McGyver
10/02/2010, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Κάνε μια οδική τότε

Done...


Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
ή κάντο "προπόνηση" πολλές φορές:winka:

To be done...

stefanos
10/02/2010, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ανεβάζεις τη μοτοσυκλέτα στο διπλό stand, ψάχνεις για κάποιο κασόνι, πέτρα ογκώδη.. βγάζεις το τροχό & στηρίζεις τα μπροστινά καλάμια της μοτοσυκλέτας επάνω στο κασόνι.. :wave2:

Υπάρχει μοτοσυκλέτα που χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο η κάνουμε πλάκα? :confused:

McGyver
10/02/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Υπάρχει μοτοσυκλέτα που χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο η κάνουμε πλάκα? :confused:

Τι εννοείς πατέρα;

MikeG
10/02/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τι εννοείς πατέρα;


+1

:confused: :confused:

Εννοείς ότι μπορείς να αφήσεις τη μοτοσυκλέτα με τα μπροστινά της κάτω στο έδαφος?

makis206
10/02/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
To be done...

...μέχρι να έρθει η απογοήτευση και της αμέσως επόμενης στιγμής η απόφαση να βάλεις ένα φαστ κάτω απ'τη σέλα...:lol:

(βάλε κι ένα σταυρουδάκι μπας βοηθήσει στο να μην ανοιχτεί μεγάλη τρύπα στη σαμπρέλα...):D

stefanos
10/02/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
+1

:confused: :confused:

Εννοείς ότι μπορείς να αφήσεις τη μοτοσυκλέτα με τα μπροστινά της κάτω στο έδαφος?

Οχι αλλά μου φαίνεται αυτονόητο οτι εάν βγάλεις τον τροχό μπροστά η πίσω η μοτοσυκλέτα θα κάτσει στον άλλο τροχό, δηλαδή μέχρι τώρα αυτή την εντύπωση είχα για την ανάγκη υπαρξης κεντρικού.
Βέβαια πλέον μου δημιουργήσατε απορίες.

MikeG
10/02/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οχι αλλά μου φαίνεται αυτονόητο οτι εάν βγάλεις τον τροχό μπροστά η πίσω η μοτοσυκλέτα θα κάτσει στον άλλο τροχό, δηλαδή μέχρι τώρα αυτή την εντύπωση είχα για την ανάγκη υπαρξης κεντρικού.
Βέβαια πλέον μου δημιουργήσατε απορίες.

Η δική μου μοτοσυκλέτα, όπως και σε ένα KTM 990 adv που έχει τύχει να αλλάξω έπεφτε μπροστά βγάζοντας το μπροστινό τροχό & έχοντας τη στο διπλό stand. :wave2:

KaTaNaS
10/02/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οχι αλλά μου φαίνεται αυτονόητο οτι εάν βγάλεις τον τροχό μπροστά η πίσω η μοτοσυκλέτα θα κάτσει στον άλλο τροχό, δηλαδή μέχρι τώρα αυτή την εντύπωση είχα για την ανάγκη υπαρξης κεντρικού.
Βέβαια πλέον μου δημιουργήσατε απορίες.

μα δυστηχως το κεντρικο σταντ σε καμμια μοτο δεν ζυγιζει την μοτο στην μεση ακριβως... ολα πιανουν κατω απο την αρθρωση του ψαλιδιου δηαλδη πισω απο τον κινητηρα οπου συγκεντρώνεται και όλη η μαζα

sapila racing
10/02/2010, 13:10
Στα παλιά BMW το ζύγισμα είναι τέλειο, ρωτήστε και τον Oldman.
Οπως και να χει αν βάλεις κατι απο κατω για να αποφύγεις τις γρατζουνιές, το ακουμπάς και όλα καλά.
Το δύσκολο ειναι το ξεζαντάρισμα, οπως αναφέρθηκε ήδη.

KaTaNaS
10/02/2010, 13:11
στο θεμα μας... εγω παντως αν ταξιδευα σε ασφαλτο και ειχα και οδικη και ειχα και φαστ, σιγα μην καθομουν να ξεζανταρω ζαντα χειρονακτικα...

για αυτο απορησα με το χωμα, μιας και στα περισσοτερα χωρια υπαρχει ενας ξεμωντατηρας σε ενα βουλκανιζατερ οπου ο ιδιοκτητης του μενει απο πανω! :beer:

catmaster
10/02/2010, 16:24
Όντως όπως λέει ο Άρης (και λογική και η απορία του Στέφανου) σε όλα τα Bmw (και στα σύγχρονα μοντέλα) αν βγάλεις την ρόδα η μηχανή θα "κάτσει" προς την αντίθετη κατεύθυνση (με την προϋπόθεση να υπάρχει κεντρικό σταντ ...

έτσι κι αλλιώς πάντως όσο μπροστόβαρη και να είναι η μηχανή μας αν ταξιδεύουμε φορτωμένοι με βαλίτσες και μπαγκάζια σίγουρα ο εμπρός τροχός είναι εύκολο να βγει χωρίς να προβληματιστούμε για την ισορροπία ....

(αλλιώς κατεβάζουμε τις αλουμινένιες βαλίτσες και αντί να τις βάλουμε από κάτω στη μηχανή γράφουμε το όλο ζήτημα στα @@ μας και ξεκινάμε να ψήνουμε κοψίδια)


πάντως αν έχω μείνει στου διαόλου τη μάνα και είναι και πίσσα σκοτάδι δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω μόνος μου σαμπρέλα .... αράζω κατεβάζω τον υπνόσακο και το πρωί τα λέμε καλύτερα με καθαρό κεφάλι ...


tip @ McGyver : Θωμά μου καλή η λίστα αλλά θέλω να σε δω να ξεζαντάρεις τη ρόδα με το stand (όταν η ρόδα λείπει και έχεις ανεβάσει τη μηχανή στο διπλό εννοείται) :smokin:

dirtbird
10/02/2010, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άμα είχα (ή καταφέρω να βάλω) tubeless στο πέος μου ...

Θωμά...


Ποτέ δεν είναι αργά.....

:cool: :cool:

KaTaNaS
10/02/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

αλλά θέλω να σε δω να ξεζαντάρεις τη ρόδα με το stand (όταν η ρόδα λείπει και έχεις ανεβάσει τη μηχανή στο διπλό εννοείται) :smokin:

:lol: :lol: :lol:

Tpap
10/02/2010, 16:44
Καλά τα είπε ο Άκης παραπάν' με μιά διαφορά όμως...
συνήθως δεν αρκεί το διπλό για να βγεί ο τροχός εφ'όσον το Πτερό του μπροστινού είναι χαμηλό. Βλ τρανσλΑπ.

Θα πρέπει να σηκωθεί και άλλο η μηχανή -βάζοντας κάτι κάτω από το σταντ- και εκεί να δώ όχι μόνο τί θα βάλεις αλλά και πώς θα την ανεβάσεις στο σταντ, πολύ δε περισσότερο αν την έχεις τίγκα στο φόρτωμα.

Το άλλο που θα ήθελα να δώ, είναι το ξεζαντάρισμα...:D

Tpap
10/02/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
αλλά και πώς θα την ανεβάσεις στο σταντ, πολύ δε περισσότερο αν την έχεις τίγκα στο φόρτωμα.

Αυτοπαρατείθομαι, διότι ξέχασα ότι μιλάγαμε για το μικρό και πανάλαφρο τρανσλάπ.





Έγραφα και σκεπτόμουν το δικό μου μαστόδοντο... :lol:

McGyver
10/02/2010, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
tip @ McGyver : Θωμά μου καλή η λίστα αλλά θέλω να σε δω να ξεζαντάρεις τη ρόδα με το stand (όταν η ρόδα λείπει και έχεις ανεβάσει τη μηχανή στο διπλό εννοείται) :smokin:

Εχμ, εννοούσα το πλαϊνό stand του άτυχου συνταξιδιώτη μου :winka: ...

Άμα είσαι μονάχος, την βάνεις κάτω και την πατάς.

McGyver
10/02/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
πώς θα την ανεβάσεις στο σταντ, πολύ δε περισσότερο αν την έχεις τίγκα στο φόρτωμα.

Εχμ (2), δε μου είναι και πολύ δύσκολο να σηκώσω μηχανή στο κεντρικό stand (ειδικά από τότε που η ζυγαριά έχει δείξει 3 ψηφία)...

Εδώ σήκωνα το Sprint στον "παρκαδόρο" απλώς ανεβαίνοντας στο stand :D .

McGyver
10/02/2010, 18:17
Τες πα, για να μη φωνάζει ο Αντώνης, το αφήνουμε εδώ το ζήτημα.

Άμα με πιάσει (μπροστινό) λάστιχο σε ταξίδι / βόλτα, fast - οδική - συνεργείο.

Thnx guys!

McGyver
17/02/2010, 10:56
:D

http://www.touratech.com/shops/001/product_info.php?cPath=3_40_300&products_id=1125

sapila racing
17/02/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:D

http://www.touratech.com/shops/001/product_info.php?cPath=3_40_300&products_id=1125

Πλάκα κάνεις πιστευω. εε??

McGyver
17/02/2010, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πλάκα κάνεις πιστευω. εε??

Γιατί να κάνω πλάκα;

Prince-Garbage
17/02/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πλάκα κάνεις πιστευω. εε??

+1

20 ευρώ ένα ανοιχτήρι...?

:look:

rsp
17/02/2010, 11:23
Θωμακο, εκτος απο το βουνο που δεν εχεις αλλη επιλογη, το να αλλαξεις λαστιχο μονος σου ειναι μεγαλη ταλαιπωρια που ειλικρινα δεν αξιζει! Τωρα αν θελεις ετσι για το χαβαλε, καντο εξω απο ενα βουλκανιζατερ για να εισαι και σιγουρος!! Αλλιως πουλανε εκατομυρια gadget για να σε βοηθουν!

sapila racing
17/02/2010, 11:48
Aν ειναι να παρεις κατι να εχεις για να το σηκωνεις, παρε αυτό που κανει για παρα πολλές χρήσεις.
Παντα ηθελα ενα τετοιο!

Το βαζεις απο κατω, το συνδεεις στην εξάτμιση και voila!


189097

stefanos
17/02/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί να κάνω πλάκα;

Γιατί πρέπει να γράφει πάνω και magnesium:p

p@nos
17/02/2010, 12:03
ρε McGyver...



ισως να θες να δικαιολογισεις το nickname σου με ολα αυτα που ρωτας...
στη θεωρια ειναι καλη ιδεα να βγαλεις το λαστιχο κλπ κλπ αμα μεινει στη μεση του πουθενα και να το φτιαξεις...

αλλα...






εχεις προσπαθησει ποτε να βγαλεις λαστιχο και να το φτιαξεις, η μιλας υποθετικα παντα(γιατι ,μιλαμε για λαστιχο απο μοτο, και οχι απο ποδηλατο)?

McGyver
17/02/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εχεις προσπαθησει ποτε να βγαλεις λαστιχο και να το φτιαξεις, η μιλας υποθετικα παντα(γιατι ,μιλαμε για λαστιχο απο μοτο, και οχι απο ποδηλατο)?

Άντε πάλι τα ίδια...

Όχι λέμε, ΔΕΝ έχω αλλάξει ποτέ σαμπρέλα σε μηχανή.
Ελπίζω να ΜΗ χρειαστεί, αλλά ό,τι μαθαίνει κανείς καλό είναι.

dirtbird
17/02/2010, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aν ειναι να παρεις κατι να εχεις για να το σηκωνεις, παρε αυτό που κανει για παρα πολλές χρήσεις.
Παντα ηθελα ενα τετοιο!

Το βαζεις απο κατω, το συνδεεις στην εξάτμιση και voila!

Άρη....


































Πόσα λίτρα/φούσκωμα ?:D :D

p@nos
17/02/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άντε πάλι τα ίδια...

Όχι λέμε, ΔΕΝ έχω αλλάξει ποτέ σαμπρέλα σε μηχανή.
Ελπίζω να ΜΗ χρειαστεί, αλλά ό,τι μαθαίνει κανείς καλό είναι.


λοιπον, επειδη εγω εχω προσπαθησει, και μαλιστα στο υπογειο μου, και οχι στη μεση του πουθενα...θα σου πω πως ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να το κανεις...


απλα ξεχνα το...ειναι τοσο ευκολο, οσο το να το αναψεις στη μεση του πουθενα φωτια με βρεμενες πετρες...ενω θα μπορουσες να εχεις αναπτηρα...

το λαστιχο πανω απο τη ζαντα δε βγαινει με ΤΙΠΟΤΑ(ασε που ειναι πολυ πιθανο να κανεις και ζημια στο ιδιο το λαστιχο...)

τωρα βεβαια το οτι βγαινει, βγαινει, αλλα ειναι σα να προσπαθεις να αναψεις φωτια με βρεμενες πετρες...καποια στιγμη, καποτε, θα τα καταφερεις...




αμα σ'αρεσουν τα μαστορεματα, βρες κατι αλλο για να ασχοληθεις με τη μοτο σου

p@nos
17/02/2010, 12:25
kai gia na το καταλαβεις με το δυσκολο τροπο αμα θες...


παρε εκει που παρκαρεις τη μοτο σου, βαλε κατω απο το μοτερ κατι για να την κρατησεις στον αερα χωρις να ακουμπαει η μπροστινη ροδα(κανα καφασι καλο ειναι η τσιμεντοληθοι η οτι αλλο βρεις), βγαλε τον τροχο, και μετα βγαλε το λαστιχο...


αμα δε καταφερεις να το κανεις μονος σου, σπιτι σου με την ησυχια σου, δεν υπαρχει περιπτωση να τα καταφερεις εξω...




ΥΓ:καλο ειναι να υπαρχει βουλκανιζατερ κοντα, η να εχεις αμαξι

:a13:

road spirit
17/02/2010, 12:31
δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο

http://www.youtube.com/watch?v=qw0B2gIwbBg&feature=related



..



..



..




(όχι, δεν το έχω κάνει :lol: )

reinmeister
17/02/2010, 12:34
το να ριξεις ενα fast και μετα να πεταξεις την σαμπρελα,που θα την πεταξεις ουτως η αλλως,δεν ειναι οψιον:confused:

Tpap
17/02/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο

http://www.youtube.com/watch?v=qw0B2gIwbBg&feature=related

Θέλω βιντεάκι με τον Θωμά στο βουνό να αλλάζει σαμπρέλα και να μας εξηγεί πώς να το κάνουμε. :sick:


:rotflmao: :bigcry:

OldMan
17/02/2010, 14:57
Λοιπόν, για να σταμάει αυτή η "ειρωνεία".... :smokin:

Ο Θωμάς και το βουνό ΔΕΝ έχουν (και ελπίζω να μην αποκτήσουν ποτέ..) καμία σχέση ...!!!