PDA

View Full Version : Αυτοκόλλητα Ξένων Χωρών



fazertha
10/02/2010, 20:22
Έχω να κάνω μια ερώτηση. Το καλοκαίρι πήγα εξωτερικό με τη καλή μου (TDM 900). Ιταλία και Γαλλία. Ήθελα να πάρω αυτά τα αυτοκόλλητα με το σήμα της χώρας που έχουν ορισμένοι στις βαλίτσες τους (ψωνάρα θα με πείτε αλλά είναι ένα όμορφο αναμνηστικό) :) . Πήρα από ένα μαγαζί με σουβενίρ, αλλά η ποιότητα τους ήταν χάλια και ξεκόλλησαν στο δρόμο. Από που τα παίρνουν αυτά τα αυτοκόλλητα;

Cpt. Haddock
10/02/2010, 20:52
Απο μαγαζιά με σουβενίρ και απο βενζινάδικα :wave2:

Κι εμενα μου έχουν ξεκολλήσει αλλα έφταιγε η βαλίτσα που είχε σαγρε επιφάνεια

:beer:

George_M.
12/02/2010, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Απο μαγαζιά με σουβενίρ και απο βενζινάδικα :wave2:

Κι εμενα μου έχουν ξεκολλήσει αλλα έφταιγε η βαλίτσα που είχε σαγρε επιφάνεια

:beer:

γι'αυτο τα βαζουμε απο μεσα..:wave2:
δεν μου αρεσει να φαινονται,τα θελω μονο για μενα.ελπιζω καποτε να την γεμισω...ισως κ τις πλαινες...


188661

geor
14/04/2010, 17:19
Νομίζω ότι τα σήματα είναι για να φαίνονται. Για τους εαυτούς μας έχουμε τις αναμνήσεις μας, αλλά και τα σχέδια για την επόμενη εξόρμηση :)

fazertha, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πριν χρόνια λυπήθηκα 2 ευρώ στο Στρασβούργο και ακόμα το σκέφτομαι. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ξεκολλάνε. Βαλίτσες της givi έχω και τα αυτοκόλλητα είναι μια χαρά εδώ και χρόνια.

Εκτός από τα βενζινάδικα και τα μαγαζιά σουβενίρ, σήματα των χωρών (και όχι των πόλεων) μπορείς να βρεις εδώ: http://www.evographics.com/cart.php?target=category&category_id=279

Pilgrimage
14/04/2010, 17:46
Και αν το κάνεις σαν τους χαρλεάδες με τα ραφτά?Όπου και αν πας θα σαι κινιτή βιτρίνα.:lol:

Nik0s
14/04/2010, 17:48
Ξεκολλάνε γιατί είναι φτηνιάρικα...

Αν πάντως ψάχνετε αυτοκόλλητα με σημαίες από χώρες που πήγατε (και δεν πήρατε), έχει η ΜΑΚΑΝ (Touratech Ελλάς) στη Θερμοπυλών.

Αν ψάχνετε αυτοκόλλητα για χώρες που δεν πήγατε ποτέ και τα βάζετε πάνω στα μηχανάκια, είστε για γέλια :lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
14/04/2010, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
γι'αυτο τα βαζουμε απο μεσα..:wave2:
δεν μου αρεσει να φαινονται,τα θελω μονο για μενα.ελπιζω καποτε να την γεμισω...ισως κ τις πλαινες...


Και για σκι να είχες πάει τα ίδια αυτοκόλλητα θα είχες :lol:

:beer:

koulis19
14/04/2010, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αν πάντως ψάχνετε αυτοκόλλητα με σημαίες από χώρες που πήγατε (και δεν πήρατε), έχει η ΜΑΚΑΝ (Touratech Ελλάς) στη Θερμοπυλών.Σοβαρα?Κατσε να παω να παρω 5-6 να τα βαλω στο παπι.