PDA

View Full Version : Moto-στοπ στη Γέφυρα!



perastikos
12/02/2010, 17:01
Γυρνάω σήμερα από τη δουλειά και καθώς μπαίνω στη γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου βλέπω ένα παλικάρι να τρέχει στην άκρη, στον ειδικό δρόμο που έχουν για τους πεζούς/ ποδήλατα. Δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση καθώς είναι συχνό κάποιοι να κάνουν τρέξιμο/περπάτημα εκεί ως γυμναστική ή βόλτα.

Το παλικάρι γυρνάει πυκνά συχνά το κεφάλι προς τα πίσω και μόλις με παίρνει πρέφα πηδάει τα κάγκελα και βρίσκεται στην άκρη της μίας λωρίδας της γέφυρας! :uplate:

Πάνω που είμαι έτοιμος για κόρνα - μούτζα (χαλαρωτικός συνδυασμός για μετά τη δουλειά :lol: ) καθώς νόμιζα ότι θέλει ίσως να περάσει τις 4 λωρίδες της γέφυρας κάθετα ή δεν ξέρω και εγώ τι, μου κάνει νόημα να σταματήσω.

Ελέγχω πίσω, δεν έρχεται κανένας, σταματάω. Μου λέει "φίλε μου βιάζομαι πάρα πολύ... Με παίρνεις μέχρι τα διόδια της Γέφυρας?". Μέρα ήταν, οκ παλικάρι το έκοψα, "φύγαμε" του λέω :smilea:

Σε 1,5 χλμ είμαστε στα διόδια, τον αφήνω στο πάρκινγκ με ευχαριστεί πολύ και συνεχίζει....

Πρώτη φορά μου κάνουνε moto-στοπ, ειδικά στη γέφυρα!

Cpt. Haddock
12/02/2010, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
[...]Ελέγχω πίσω, δεν έρχεται κανένας, σταματάω. Μου λέει "φίλε μου βιάζομαι πάρα πολύ... Με παίρνεις μέχρι τα διόδια της Γέφυρας?". Μέρα ήταν, οκ παλικάρι το έκοψα, "φύγαμε" του λέω :smilea: [...]

...Όταν ξύπνησα ήμουν σε μια μπανιέρα με παγάκια και με μια ουλή κατω απο το δεξί μου πλευρό. Διαπίστωσα οτι με είχαν ναρκώσει και μου είχαν αφαιρέσει το νεφρό.

Διαδώστε το όσο πιο πολύ μπορείτε για να γλυτώσει καποιος




:wacko:

perastikos
12/02/2010, 17:13
Παίζει και αυτό το σενάριο, αλλά 3 το μεσημέρι, για 1,5 χιλιόμετρο διαδρομή πάνω στη γέφυρα (δρόμος με συνεχή κίνηση + τα οχήματα οδικής ασφάλειας της γέφυρας να περιμένουν στα διόδια) δεν έχει και τις μεγαλύτερες πιθανότητες... :p

Επίσης δεν ξέρω πως μπορώ να διαπιστώσω ότι μου λείπει το νεφρό. Ρε λες τελικά...... :sick:

ktman710
12/02/2010, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Παίζει και αυτό το σενάριο, αλλά 3 το μεσημέρι, για 1,5 χιλιόμετρο διαδρομή πάνω στη γέφυρα (δρόμος με συνεχή κίνηση + τα οχήματα οδικής ασφάλειας της γέφυρας να περιμένουν στα διόδια) δεν έχει και τις μεγαλύτερες πιθανότητες... :p

Επίσης δεν ξέρω πως μπορώ να διαπιστώσω ότι μου λείπει το νεφρό. Ρε λες τελικά...... :sick:


πιες ενα 2λιτρο νερο και περιμενε μερικα δευτερολεπτα :lol: :lol:

OWEN
12/02/2010, 19:11
Μου εχει τυχει κατι παρομοιο φιλε περαστικε, και εβρεχε κιολας.
Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω, και πιστευω οτι θα συμφωνησεις, γιαυτο και το εθεσες αλλωστε, ειναι οτι εχει κανει στο παρελθον απειρες αποπειρες οτοστοπ με αυτοκινητα και φυσικα κανεις δεν σταματησε. Αληθεια, εχεις δει ποτε ΙΧ να σταματαει να βοηθησει? Θα πρεπει να αισθανονται πολυ φοβισμενοι μεσα στα στα μικρα τετρατροχα κλουβια τους. Αμαν, ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

johnpan
12/02/2010, 19:29
2004, ένα μεσημέρι, καταρρακτώδης βροχή, απεργία ΤΑΞΙ, απίστευτο μποτιλιάρισμα στο κέντρο της Αθήνας. Κατεβαίνω από τη δουλειά έτοιμος αδιάβροχα πάνω κάτω, μπότες, γάντια, λαιμούς, κλπ, να πάω σπίτι μου. Στο πρώτο φανάρι βλέπω έναν απεγνωσμένο με σακάκι, σκαρπίνι, κλπ. Με κοίταγε, τον κοίταγα, με κοίταγε, τον κοίταγα! Μου λέει 'ρε φίλε έχω αργήσει στη δουλειά μου, σερβιτόρος είμαι στο γκάζι δουλεύω" Ηταν στο δρόμο μου. Του λέω 'ανέβα, αλλά θα υποφέρεις'. Με κοίταξε μια στιγμή με απορία, και μετά ανέβηκε. Οταν φτάσαμε με ευχαρίστησε κιολας! Δεν έχω δει πιο βρεγμένο άνθρωπο στη ζωή μου! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Εχετλαίος
12/02/2010, 20:03
1999 Σεπτέμβρης, περίπου μισή ώρα με τρία τέταρτα μετά το σεισμό της Πάρνηθας.
Ζικ-ζακ στην πηγμένη Γαλατσίου να πάω σπίτι με ένα κολλητό παρέα (οι γυναίκες μας ήταν μαζί) και βλέπουμε πυρασβεστικό όχημα πηγμένο στο χαμό. Μας κοιτούν, τους κοιτάμε, συννενοούμαστε. Τρικάβαλο εγώ στο Supra, τρικάβαλο ο Νεκτάριος στο Funduro. Ήμασταν από τους πρώτους που φτάσαμε στη Ρικομέξ...:(

ermiss
12/02/2010, 20:05
Στην δουλειά κάνω διαδρομές 1.5 χλμ κάθε μέρα, 2-3 φορές εντός πόλης(Κόρινθος)

Έχει τύχει μερικές φορές να ξεμένω από όχημα, είτε συνεργείο η μηχανή, είτε έβρεχε το βράδυ και την παράτησα στην δουλειά, είτε παλαιότερα το κουτί στο πλυντήριο κλπ.

Έχει τύχει, επειδή είχε ζέστη και βαριόμουν το περπάτημα, να κάνω μοτο-στοπ 2-3 φορές, πάντα θα βρεθεί κάποιος να σταματήσει, μπράβο στα παιδιά :beer:

Red Rider
12/02/2010, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
...Όταν ξύπνησα ήμουν σε μια μπανιέρα με παγάκια και με μια ουλή κατω απο το δεξί μου πλευρό. Διαπίστωσα οτι με είχαν ναρκώσει και μου είχαν αφαιρέσει το νεφρό.

Διαδώστε το όσο πιο πολύ μπορείτε για να γλυτώσει καποιος




:wacko:


Αληθεια???:eyepop:

Θα το διαδωσω οπου μπορω:lol: :lol: :rotflmao:

arhs
13/02/2010, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OWEN
Αληθεια, εχεις δει ποτε ΙΧ να σταματαει να βοηθησει? Θα πρεπει να αισθανονται πολυ φοβισμενοι μεσα στα στα μικρα τετρατροχα κλουβια τους. Αμαν, ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

χωρίς να είναι ασφαλές να γενικεύουμε καταστάσεις, ποσοστιαία αν το πάρεις το θέμα, έχεις δίκιο.

MAG/FMX
13/02/2010, 23:55
Φευγω σκαστος απτο στρατοπεδο.......... στις φυλακες κορυδαλου με σταματαει μια........... μου λεει οτι ο δικος της την εχει σπιτι κ την πλακωνει........ παμε στο δασακι....... για πιπες........ ομως μενω απο βενζινη .......... κ ερχεται ενας .......99.9%.......νταβαντζης .......με χερετανε κ την περνει.......... την εγινε εκεινη τη μερα..........:confused:

epp1640
14/02/2010, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Φευγω σκαστος απτο στρατοπεδο.......... στις φυλακες κορυδαλου με σταματαει μια........... μου λεει οτι ο δικος της την εχει σπιτι κ την πλακωνει........ παμε στο δασακι....... για πιπες........ ομως μενω απο βενζινη .......... κ ερχεται ενας .......99.9%.......νταβαντζης .......με χερετανε κ την περνει.......... την εγινε εκεινη τη μερα..........:confused:

re noti? pou sai re?:lol: http://www.youtube.com/watch?v=MSnTmFnaPCg

MAG/FMX
14/02/2010, 10:20
:a5: :a028: .......Μπα εμενα μονο καφεδακι δε με κερασε ...... κ ηθελε να πληρωσει κ την βενζηνη γιατι ειχα συνηθειο να ξεχναω το πορτοφολι.........λες να φοβηθηκε την στρατιωτικη στολη του παλιουρα......ειμουν 16 μηνες φανταρος........κ γυαλιζε το ματι μου..........
π.ς ....στω για το κοματακι το ακουσα ολο........