PDA

View Full Version : ΚΟΥΤΑΒΟΣ...



caesarsk
13/02/2010, 09:02
....Χτες το βράδυ γυρνώντας σπίτι βγαίνω στην Σήλα μου (το σκύλο μου, ενα rottweiler), να της βάλω φαγητό και νερό και να παίξουμε και λίγο. Κοιτάζω και την βλέπω σε μια γωνία ξαπλωμένη και κάτι άσπρο στην αγκαλιά της.

Πλησιάζοντας βλέπω εναν καταπληκτικό κούταβο ασπρόμαυρο, βρεγμένο, τρομαγμένο.


Τον παίρνουμε μέσα, φαγητό, νερό ζεστούλα και αγάπη ήταν ότι χρειαζόταν για να ζωντανέψει για τα καλά μέχρι το πρωί.


Επειδή ο κούταβος πρόσβαση δεν έχει απο πουθενά στην αυλή μου, είναι σχεδόν σίγουρο ότι κάποιος "φιλοζωος" τον παράτησε αφου δεν μπορουσε να τον κάνει τίποτα σε μένα με την ελπίδα το Rott να τον κάνει κομμάτια....Στάθηκε άτυχος


Τώρα αναζητάμε ΦΙΛΟΖΩΟ, που να ψάχνει για κούταβι, με μάτια παραπονιάρικα, και όρεξη πολλή για παιχνίδι...Ενδιαφέροντες ας επικοινωνήσουν με ΠΜ.


188751

caesarsk
13/02/2010, 09:02
και άλλη μια


188752

Nik0s
13/02/2010, 09:04
Ωραίος είναι ρε συ...

θα τα πηγαίνει καλά με τον δικό μου ???


188753

caesarsk
13/02/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ωραίος είναι ρε συ...

θα τα πηγαίνει καλά με τον δικό μου ???


Αν έχεις χώρο και όρεξη δυο σκύλοι τα πάνε παντα καλα....δεν ειναι άνθρωποι ρε συ Νικο...

Nik0s
13/02/2010, 09:11
Αν δεν θες να τον κρατήσεις και δε βρείς και τίποτα άλλο, δοκίμασε κι εδώ, κάνουν καλή δουλειά τα παιδιά > www.stray.gr

Gandalf dr685sm
13/02/2010, 09:12
μια χαρά θα τα πάνε αν μεγαλώσουν απο κουτάβια μαζί. Ακόμα και αν είναι μαζί δύο αρσενικά. Μόνο όταν μεγαλώσουν θα κοιτάς να είναι μακριά τα μπολ με το φαγητό τους , το ένα απο το άλλο και να μην βάλεις μόνο ενα θηλυκό ανάμεσα τους.

Είναι σαν τους ανθρώπους όπως καταλαβαίνεις σε αυτά τα θέματα....:D

Gandalf