PDA

View Full Version : γαμωτο δηλαδη....



Rezeguet
05/06/2005, 16:37
σημερα εβλεπα την ωρα του μεσημεριανου ειδησεις στο Μεγκα οπου εδειχνε για τον θανατο του παιδιου που χρειαζοτανε 1,5 χρονια μεταμοσχευση και τελικα πεθανε γιατι δεν βρεθηκε δωτης. Σε αυτο το ατυχο παιδι αφιερωθηκε και ο γυρος της Αθηνας και το καναλι εκανε ενα μικρο ρεπορταζ σε αυτο το θεμα. Ενταξει δεν με ενοχλησε τιποτα απο το ρεπορταζ, ητανε μια χαρα, μεχρι που ενας γαμ@#%νος πολιτικος πεταγεται σε μια συνεντευξη και λεει ''οι ανθρωποι δεν ειναι ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ, και ενω εχουμε ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΟΡΓΑΝΑ (!!!!!) ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ'' !!!!!!!!!!! Εκεινη τη στιγμη μου ηρθε να παιξω μια κλωτσια στην τηλεοραση να παρω εισητηριο για την αθηνα να βρω τον γαμ@#νο που το ειπε και να του βγαλω το οργανα να το δωρισω σε καποιους που τα χρειαζονται και τα αξιζουν πιο πολυ απο αυτον! :mad: :mad: :mad: :evil:

Δηλαδη μιλαμε για μεγαλη μαλακια που ειπε το ατομο! Ηθελε -ποιος ξερει- να βελτιωσει το δημοσιο ιματζ του κανοντας δηθεν ευαισθητοποιημενες δηλωσεις, και λεει οτι εχουμε αρκετα τροχαια ατυχηματα να δωρισουμε απλα δεν ειμαστε αρκετα ευαισθητοι να προβλεψουμε τα θανασιμα ατυχηματα του εαυτου και των γυρω μας στην τρισαθλια αυτη οδικη πραγματικοτητα, και να δωρισουμε τα οργανα μας!! :mad: :mad: Δηλαδη ολοι εμεις οι μηχανοβιοι και αλητες που κινδυνευουμε καθε μερα να πεθανουμε λογω της αδιαφοριας των παλιο#^&#πολιτικων ας πουμε στον εαυτο μας οτι θα πεθανουμε ουτως η αλλως στα νιατα μας και να γινουμε αρκετα ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ να δωσουμε το οργανα μας ενω οι 500χρονοι καρεκλοκενταυροι να οικονομουν απο τα πτωματα μας!! Δηλαδη μιλαμε για μεγιστο θρασος να κανει τετοιες δηλωσεις!

Αντι να παει να βελτιωσει λιγο τα σκατα που εχει κανει σε αυτο το κρατος που παει κατα διαολου εξαιτιας του και των ομοιων του, παει και λεει οτι καλα κανουμε και εχουμε τοσα πολλα ατυχηματα απλα ρε παιδι μου να δινανε και λιγα οργανακια... Και ολα αυτα απο το στομα του πιο ευαισθητοποιημενου ανθρωπου της χωρας του μεγα πολιτκου καρεκλοκενταυρου που με τοση ευαισθησια αλοιβει τους δρομους μας με λαδι και την γυαλιζει σχολιστικα, για να μπορουν να γινουν πιο πολλα θανατηφορα ατυχηματα, να σωθουν οι συνανθρωποι μας που το εχουν αναγκη.





Οποτε φιλοι μου αλητες μηχανοβιοι ας παμε ολοι μαζι αυριο να κανουμε χαρακιρι μπροστα στον ευαγγελισμο να βαλουμε και τους γιατρους μαζευουνε τα οργανα μας γιατι ουτως η αλλως γιαυτο υπαρχουμε εμεις. Εσεις το ξερετε εμεις το ξερουμε οποτε ποιος ο λογος να κυκλοφορουμε ακομα? Μονο ζημια στο κρατος κανουμε που κουραζουμε την τροχαια να καταγραφει τα αναποφευκτα ατυχηματα μας, και τους κακομοιριδες πολιτικους να κουρασουν τα ματακια τους ριχνοντας μια ματια στις στατιστικες θανατων απο τροχαια. Οποτε αυριο να παμε να δωσουμε τα λεφτα μας και τα υπαρχοντα μας στην κυβερνηση να τα τσεπωσουν οι ευαισθητοι πολιτικοι και να παμε μετα για χαρακιρι.
:ninja:

:alien: :alien: :alien:
ασταδιαλα μεσημεριατικα με αναστατωνουν τοσο πολυ. Παω να πιω κανα καφεδακι να ξεσκασω λιγο και να χωνεψω τα σημερινα.

gtsiros
05/06/2005, 17:15
Rez, εσύ τα έγραψες αυτά; Περίεργο. Δεν περίμενα κάτι έξυπνο από σένα, δε μου είχες κάνει καλή εντύπωση αρχικά.

free rider
05/06/2005, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Rez, εσύ τα έγραψες αυτά; Περίεργο. Δεν περίμενα κάτι έξυπνο από σένα, δε μου είχες κάνει καλή εντύπωση αρχικά.

εχεις δεί γάτα με νέφτι στο κ@@ο να τρέχει??

περίμενε να το διαβάσει ο τρεζεκε και θα σου πώ...

Καλό είναι πάντως σιγά σιγά να μπορούμε να σκεφτόμαστε τι συμβαίνει πίσω απο την βιτρίνα που μας παρουσιάζουν κάποιοι...

adam_tsouk
05/06/2005, 17:49
Δεν περίμανα κανέναν άλλο να παινεύσει τόσο πολύ κα΄τι λάθος όσο ο μαυρόγατος!

Rezeguet, γιατί είναι λαθος μετά από ένα τροχαίο να κάνεις δωρεά οργάνων; Δηλαδή είναι λάθος; Και που ξέρεις ότι αυτός που το είπε το είπε για το image του;
Και για να ξέρεις ότι όταν καποιος σκτοωθεί σε τροχαίο τα όργανα δεν έχουν κάποια αρρώστεια ή κατι που να τα κάνει άχρηστα. Είναι υγιέστατα και μπορούν να δώσουν ζωή σε κάποιον άλλο άνθρωπο.
Δεν λέει πχ, οι μαλάκες οι μηχανόβιοι που τρέχουν να πάνε να πεθάνουν να τους πάρουμε τις καρδιές, τους νεφρούς και τα μάτια! Προς Θεού! Υποστηρίζω 100% την σκέψη της δωρεάς οργάνων και είναι κάτι το οποίο αν το ζήσεις από κοντά ή ενημερωθείς αρκετά θα δεις ότι είναι ό,τι πιο σωστό και ανθρώπινο μπορείς να κάνεις.
Αλλά ξέχασα, εμείς αγαπάμε μόνο τα σκυλιά, γατιά, ποντίκια και γενικά οτιδήποτε άλλο εκτός από τους συνανθρώπους μας. Ειδικά εκείνους που έχουν την ανάγκη μας.

gRim
05/06/2005, 18:01
adam_tsouk και ο Rezeguet είμαι σίγουρος ότι είναι υπέρ της δωρεάς οργάνων απλά τον ενόχλησε ο μ@λκς που βγήκε και είπε ότι ενώ γίνονται πολλά τροχέα ατυχήματα(φυσιολογικό ε; :uplate: Ούτε λόγος γιαυτό... ) δεν είμαστε εμείς αρκετά ευαισθητοι όσον αφορά τέτοια ζητήματα( :hypnotize )...!

gtsiros
05/06/2005, 18:01
Στραβά το πήρες, Αδάμ, πολύ στραβά. Για άλλο πράμα σιχτιρίζει ο Ρεζ.

free rider, κοίτα, αν ο άλλος σου παρουσιάζεται σα μαμάκας, μαμάκα θα τον χαρακτηρίσεις. Και δεν έχει σχέση η λέξη "βιτρίνα" με αυτή τη συζήτηση.

sonic22
05/06/2005, 18:02
file adam
nomizw pws o filos reze thelei an pei pws oi malakes oi politikoi den tha eprepe na milane gia euesthisia kai tetia an prwta den eixan frodisei na mas prostateusun apo kathe koloethniki odo kai malakai (gia na min pw filargiria) tu kathe ergolavu...

to oti den iparxei pista mesa stin atiki einai ena diarkes eglima...

ipsisto dikeoma tu kathe anthropu einai to dikeoma stin zwi...

einai panw apo kathe sidagma kai nomo!

adam_tsouk
05/06/2005, 18:09
Ναι όντως, το πήρα πολύ στραβά. Αλλά είμαι κάθετος σε κάτι τέτοια θέματα.

Αν ήθελε να πει κάτι τέτοιο ο rezegue (μα πως γράφεται; ) ας το έθετε λίγο διαφορετικά.

Δεν υποστηρίζω τον υπουργό ή τον κάθε υπουργό αλλά την άποψη του.


:wave2:

gtsiros
05/06/2005, 18:15
Αδάμ, ο υπουργός (πολιτικός... μα γιατί τους λέμε πολιτικούς άμα δεν έχουν σπουδάσει πολιτική;), είπε (χρησιμοποιώ δικά μου λόγια) :

Υπουργός: Σκοτώνεστε που σκοτώνεστε... και σκοτώνεστε και μπόλικοι... γιατί δε δωρίζετε τα σώματά σας τουλάχιστο, να σώσετε καμιά ζωή;

free rider
05/06/2005, 18:17
μάλλον ανταμάκο σε φύσηξεο αέρας λίγο παραπάνω...

για ξαναδιάβασε το κείμενο του τρεζεκέ..


ρε τσιρε..

χωρίς αστεία διάβασε τι γράφει ο άλλος..

Ηθελε -ποιος ξερει- να βελτιωσει το δημοσιο ιματζ του κανοντας δηθεν ευαισθητοποιημενες δηλωσεις, και λεει οτι εχουμε αρκετα τροχαια ατυχηματα να δωρισουμε απλα δεν ειμαστε αρκετα ευαισθητοι να προβλεψουμε τα θανασιμα ατυχηματα του εαυτου και των γυρω μας στην τρισαθλια αυτη οδικη πραγματικοτητα, και να δωρισουμε τα οργανα μας!!


τώρα κατάλαβες ποιά είναι η βιτρίνα ή θα έρθεις του χρόνου το σεπτέμβριο για επανεξέταση???

gtsiros
05/06/2005, 18:30
Γιά άλλη βιτρίνα αναφερόμουν εγώ... αυτή που είχε ο Ρεζ κ έμπαινε στο #moto.gr και έλεγε σαχλαμάρες κ μου έσπαγε τα νεύρα

όσο για τους πολιτικούς ούτε στ'αρχίδια μου δε τους γράφω.

adam_tsouk
05/06/2005, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
.
.
.
.
.
..... μεχρι που ενας γαμ@#%νος πολιτικος πεταγεται σε μια συνεντευξη και λεει ''οι ανθρωποι δεν ειναι ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ, και ενω εχουμε ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΟΡΓΑΝΑ (!!!!!) ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ'' !!!!!!!!!!!
...
.
.
.
.


Ναι, πείτε μου τι δεν κατάλαβα;
Ότι έχουμνεχάλια δρόμους; Ότι φταίει ΑΥΤΟΣ που πάμε με 200;

Δεν αναφέρεται σε κάτι συγκακριμένο ρε παιδιά! Μην τρελαθούμε!
Λέει ότι έχουμε πολλά τροχαία! Και είναι αλήθεια! Δεν αναφερόμαστε στο ποιος και γιατί φταίει! Αναφερόμαστε στο σκοπό! Στη δωρεά! Αναφέρεται στα τροχαία γιατί εκτός του ότι αποτελούν μια τεράστια μερίδα θανάτων, αλλά και όπως προείπα, τα θύματα τροχαίων είναι οι καλύτεροι δότες (οκ, μακάβριο αλλά αλήθεια).
Δεν επιτρέπεται να αναφερω κάποιο παράδειγμα γιατί οι δωρεές γίνονται ανώνθμα. Απλά έτυχε (πολύ γενικά θα το αναφέρω) να γνωρίσω κάποια που είχε δεχτεί μόσχευμα από ένα νέο παλικάρι που πέθανε. Η γυναίκα εκτός του ότι σώθηκε, είχε το καλύτερο δυνατό μόσχευμα! Ενός νέου ανθρώπου που δυθστυχώς έφυγε και δεν μπορει να ξαναγυρίσει.
Τώρα εσείς θέλετε να κολήσετε στον υπουργό κτλ.... ΟΚ.

free rider
05/06/2005, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Γιά άλλη βιτρίνα αναφερόμουν εγώ... αυτή που είχε ο Ρεζ κ έμπαινε στο #moto.gr και έλεγε σαχλαμάρες κ μου έσπαγε τα νεύρα

όσο για τους πολιτικούς ούτε στ'αρχίδια μου δε τους γράφω.

τσιράκο αγόρι μου ποτέ μην κάνεις το λάθος να υποτιμάς τους ανθρώπους...

ειδικά αυτούς που εξασκούνται στο να μην προβάλουν την σοβαρότητα αλλά την μπουρδολογία...

πολλοί είναι εκείνοι που θέλουν να δείχνουν το τι θα ήθελαν να είναι μέσα απο ενα φλόρουμ..
στην ουσία και στο τέλος ομως πάντα ξεσκεπάζονται οι άνθρωποι..

να ψάχνεις πίσω απο την μπουρδολογία να ανακαλύπτεις την σοβαρότητα και πίσω απο την σοβαροφάνεια μερικών την μπουρδολογία της ύπαρξής τους...


ποτέ μην βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους που δεν έχεις κάτσει να μιλήσεις και να τους ψάξεις..

ακόμα και αυτές τις ταμπέλες που έχεις αποφασίσει μετά απο πολύ σκέψη οτι αξίζεις να τις βάλεις σε λίγους να είσαι έτοιμος να τις αλλάξεις ..

οσο πιστεύεις για τον καθένα δεν σημαίνει οτι αυτός είναι και δεν υπάρχει περίπτωση να δείς κάτι διαφορετικό...

ανα πάσα στιγμή μπορείς να δείς κάποιον να αλλάζει ..

και αυτό είναι το ωραίο με το να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους...

:beer: :beer: :beer:

gtsiros
05/06/2005, 19:49
τσιράκο αγόρι μου ποτέ μην κάνεις το λάθος να υποτιμάς τους ανθρώπους...

Δεν υποτιμώ κανέναν. Όπως μου παρουσιάζεται και μου συμπεριφέρεται , ανάλογα θα του φερθώ.


ειδικά αυτούς που εξασκούνται στο να μην προβάλουν την σοβαρότητα αλλά την μπουρδολογία...

Αν μπουρδολογείς, θα λάβεις ανταπόκριση όπως αρμόζει σε μπουρδολόγο.


πολλοί είναι εκείνοι που θέλουν να δείχνουν το τι θα ήθελαν να είναι μέσα απο ενα φλόρουμ..

Το αφήνω ασχολίαστο γιατί δεν σχετίζεται με το τι συζητάμε τώρα.


να ψάχνεις πίσω απο την μπουρδολογία να ανακαλύπτεις την σοβαρότητα και πίσω απο την σοβαροφάνεια μερικών την μπουρδολογία της ύπαρξής τους...

περιμένω απο τον άλλον να μου φερθεί και να συμπεριφερθεί ειλικρίνα και όχι παίζοντας θέατρο για να πετύχει και-γω-δε-ξέρω-τι.

Νομίζω είναι φυσικό και επόμενο αν κάποιος φερθεί σοβαρά να του φερθώ σοβαρά και, αντίστοιχα, αν φέρεται σαν καραγκιόζης να του φερθώ όπως αρμόζει σε καραγκιόζη. Μη πας γυρεύοντας και μετά να λες μαμακίες όπως "Αν κάποιος σου φαίρεται σα καραγκιόζης, μη ξεγελιέσαι! Είναι σοβαρός!"

Αυτοί που είναι πράγματι καραγκιόζηδες θα ξεμπροστιαστούν από μόνοι τους, και στην κατάλληλη στιγμή. Μη σκας.


ποτέ μην βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους που δεν έχεις κάτσει να μιλήσεις και να τους ψάξεις..

Αν κάποιος μου λέει μαμακίες, δε θα τον χαρακτηρίσω έξυπνο. Μάντεψε γιατί.


ακόμα και αυτές τις ταμπέλες που έχεις αποφασίσει μετά απο πολύ σκέψη οτι αξίζεις να τις βάλεις σε λίγους να είσαι έτοιμος να τις αλλάξεις ..

οσο πιστεύεις για τον καθένα δεν σημαίνει οτι αυτός είναι και δεν υπάρχει περίπτωση να δείς κάτι διαφορετικό...

ανα πάσα στιγμή μπορείς να δείς κάποιον να αλλάζει ..

και αυτό είναι το ωραίο με το να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους...

Τι να σου πω... εγώ είπα το απλούστατο "όπως θα φερθείς, έτσι θα σου φερθώ" και συ μου το γύρισες σε αλλαγές χαρακτήρα...

crs-k
05/06/2005, 20:23
:) :wacko:


16103

sonic22
05/06/2005, 20:29
gia na epistrepsume sto thema mas...

file tsuk

to thema den einai mono to ti eipe o politikos kai pws to eipe...

tha boruse na eixe pei kati pragmtika skliro xwris na to katalavei panw stin roi tis kuvedas i epidei den to eixe skeutei arketa i epidei watever...

to thema einai pws ebisteuomaste kapia atoma na mas voithisun stin zwi mas kai telika to mono pu kanun einai dilwseis xamogela xeretures kai eortasmus...

as koitaxei kalitera na min pethenun oi igiois anthropoi apo dikes tus malakies kai as afisun kanena giatro i kapion pu sothike apo metamosxeusi na milisei..

etsi ki alios o logos tus den exei kai poli kiros pia...

Κανένας
05/06/2005, 20:52
:rolleyes: :nono:


16105

Κανένας
05/06/2005, 20:55
Η ερώτησης που έπρεπε να τεθεί στον πολιτικό είναι
Εσείς κύριε πολιτικέ είσαστε δωρητής οργάνων?

:D

sonic22
05/06/2005, 20:57
oi politikoi exun dorisei olokliro ton eauto tus stin ellada!

toso poli mas misun!

Pokermon
05/06/2005, 21:09
Τα @@ τους μας έχουνε δωρίσει και το Ι τους επίσης το οποίο μας το βάζουνε όλο και πιο βαθιά!!!!! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ixnilatis
06/06/2005, 06:53
:smilea:

Έχεις δίκιο και συμφωνώ ρε συ...
Σίγουρα οι πρώτοι που ευθύνονται για το γαμημένο τον ασφαλτοτάπητα (αν μπορεί να θεωρηθεί έτσι ο Ελληνικός βραχόδρομος) είναι οι πολιτικοί μας.
Συμφωνώ και επαυξάνω!
Όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι είμαστε μια χώρα που δεν κάνει δωρεές οργάνων.
Ενώ μπορούμε όλοι μας να βοηθήσουμε απλά μένουμε θεατές και το μόνο που κάνουμε είναι να κατακρίνουμε το...''σύστημα''

Από τα 20 μου έχω γίνει δωρητής και μάλιστα πολύ συνειδητά.
Πρέπει όμως να το κάνουμε όλοι μας.;)

free rider
06/06/2005, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:) :wacko:

παιδιά...

προσοχή στα πατατάκια..

χονταίνουν..


χαχααχ


ασε που ανεβάζουν και την ....χοληστερίνη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
06/06/2005, 11:04
λοιπον πολλα πραγματα γραψατε εδω και επειδη δεν μπηκα 1-2 μερες απαντω μαζεμενα



Για τον τσιρο τι να πω... με απαγοητευσε πολυ που μεκανε μια φορα κικ επειδη δεν του αρεσαν αυτα που ελεγα (ΕΛΕΟΣ δηλαδη!! Πως την ειδανε μερικοι?? Ειπαμε στο πνευμα του φορουμ τα λεμε και απο κει και αμα δεν σαρεσει τι λενε παρατας και φευγεις η δεν του μιλας/ακους αλλα δεν τον κανεις KICK!!!)... Ενταξει τι να πω τωρα. Δεν εχω τιποτα μαζι του απλα τσαντιστηκε λογω του φωτονοτκουμεντου που εκανα στο αθλιο ποστ του για την γκομενα του που ο ιδιος ανοιξε πριν 6 μηνες και το ο ιδιος το ξαναεπανεφερε 6 μηνες αργοτερα... Ενταξει και γω για μαλακα τον νομιζα (και ακομα νομιζω, δικαιως μαλον) αλλα δεν θ'ασχοληθω μαζι του.



Τωρα γιαυτο που ειπα το πηρε λαθος ο ανταμ και δεν τον κατηγορω, γιατι δεν ειδε/ακουσε την εν λογω δηλωση και δεν ειδε με τι υφος και πως το ειπε αυτος ο αθρωπος. Λογικο ειναι αφου μεσα απο λεξεις δυσκολα μπορεις να χαρακτηρισεις την ολη σκηνη, και υπαρχει και το ρητο μια εικονα χιλιες λεξεις, οποτε μιας και μιλαμε για κινουμενη εικονα φανταστειτε ποσες λεξεις θα χρειαζοτανε για να περγιγραψω ακριβως την σκηνη.

Καλα εξηγησανε οι σονυ22 και ο φρι τα λγομενα μου και την σκεψη μου οποτε και απο αυτους μπορειτε να διαβασατε τι εννοουσα.

Rezeguet
06/06/2005, 12:13
απλα για να μεταφερω λιγο το πνευμα της δηλωσης, αναφερω οτι το ειπε ο γ@μικουλας με τοση φυσικοτητα το οτι εχουμε πολλα τροχαια και νεκρους καθημερινα, δηλαδη σαν ηταν το πιο φυσικο πραγμα του κοσμου να πεθαινουν τοσοι στον δρομο! :mad: :mad:

και μονο για να το τονισω, δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα να γινω δωρητης (δεν εχω και θρησκευτικες η ηθικες αντιθεσεις και προκαταληψεις σε αυτο), μαλιστα υποστηριζω το θεσμο αυτο, αλλα δεν μπορει να το λεει καποιος με τοση φυσικοτητα και να μαλιστα να μας κατηγορει που πεθαινουμε και ειμαστε τοση αναισθητοι να μην δωσουμε οργανα., ενος εξαιτιας του και των ομοιων του κινδυνευουμε καθημερινα. Αντι να παει ο ιδιος να δωρισει τποτα να βρουμε την υγεια μας εμεις (ειναι και κολογερος τι οργανα να του παρεις...) και το ατομο που θα παρει τα οργανα, παει και λεει βλακειες στην τηλεοραση...


Τελικα εχω και μια θεωρια περι του θεματος.

Ολοι κινδυνευουμε να πεθανουμε απο τροχαια αρρωστιες καρκινους καρδιακα κλπ ΕΚΤΟΣ του πολιτικους που δεν εχουν τετοια προβληματα.(που πολλοι θα το αξιζαν πιο πολυ απο αλλους, αν και δεν ευχομαι σεν κανενα να πεθανει, καθε αλλο μαλιστα) Η ειρωνια αυτης της θεωριας ειναι πραγματικα χαρακτηριστικη της εποχης μας.

adam_tsouk
06/06/2005, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
λοιπον πολλα πραγματα γραψατε εδω και επειδη δεν μπηκα 1-2 μερες απαντω μαζεμενα



Για τον τσιρο τι να πω... με απαγοητευσε πολυ που μεκανε μια φορα κικ επειδη δεν του αρεσαν αυτα που ελεγα (ΕΛΕΟΣ δηλαδη!! Πως την ειδανε μερικοι?? Ειπαμε στο πνευμα του φορουμ τα λεμε και απο κει και αμα δεν σαρεσει τι λενε παρατας και φευγεις η δεν του μιλας/ακους αλλα δεν τον κανεις KICK!!!)... Ενταξει τι να πω τωρα. Δεν εχω τιποτα μαζι του απλα τσαντιστηκε λογω του φωτονοτκουμεντου που εκανα στο αθλιο ποστ του για την γκομενα του που ο ιδιος ανοιξε πριν 6 μηνες και το ο ιδιος το ξαναεπανεφερε 6 μηνες αργοτερα... Ενταξει και γω για μαλακα τον νομιζα (και ακομα νομιζω, δικαιως μαλον) αλλα δεν θ'ασχοληθω μαζι του.



Τωρα γιαυτο που ειπα το πηρε λαθος ο ανταμ και δεν τον κατηγορω, γιατι δεν ειδε/ακουσε την εν λογω δηλωση και δεν ειδε με τι υφος και πως το ειπε αυτος ο αθρωπος. Λογικο ειναι αφου μεσα απο λεξεις δυσκολα μπορεις να χαρακτηρισεις την ολη σκηνη, και υπαρχει και το ρητο μια εικονα χιλιες λεξεις, οποτε μιας και μιλαμε για κινουμενη εικονα φανταστειτε ποσες λεξεις θα χρειαζοτανε για να περγιγραψω ακριβως την σκηνη.

Καλα εξηγησανε οι σονυ22 και ο φρι τα λγομενα μου και την σκεψη μου οποτε και απο αυτους μπορειτε να διαβασατε τι εννοουσα.



Εγώ στάθηκα σε αυτό που έγραψες γιατί όντως δεν είχα δει τη συζήτηση.
Από κει και πέρα, τι να πω.... οι πολιτικοί είναι μάστιγα...... :rolleyes:

Αλλά εγώ κράτησα το κομμάτι περί δωρεάς οργάνων και μίλησα μόνο για αυτό.

Από κει και πέρα ποσώς με ενδιαφέρει αν κάποιος συμφωνεί-διαφωνεί ή κάθεται και τρώει πατατάκια..... :smilea:




:wave2:

crs-k
06/06/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
...........................
ή κάθεται και τρώει πατατάκια..... :smilea:

:wave2:


Τα ποπ-κορν μετρανε ? :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
06/06/2005, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τα ποπ-κορν μετρανε ? :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:


ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ POP CORN!:mad: :mad: :mad:






:rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
06/06/2005, 15:33
Ρεζ, πραγματικά είσαι άθλιος και καλά σε σούταρα από το κανάλι.

Οι συνδέσεις που έκανες μεταξύ του κικ που έφαγες (και του προσωρινού ban) και των φωτογραφιών που έβαλες, δεν υπάρχουν.

Μου παρουσιάστηκες σα μαμάκας, συμπεριφερόσουν σα καραγκιόζης, οπότε και εγώ σου φέρθηκα αντίστοιχα. Αν δεν ήθελες να σε αντιμετωπίσω σα καραγκιόζη ας φερόσουν πιο σοβαρά.

Δε θα φέρομαι στον κάθε καραγκιόζη σοβαρά με το σκεπτικό ότι μπορεί να είναι κάποιος έξυπνος/σοβαρός που το παίζει σπαζαρχίδας για να με ελέγξει (ή δε ξέρω και γω για ποιό λόγο)

Άντε στο διάολο τώρα.

Rezeguet
06/06/2005, 16:38
εμεις τα ειπαμε τσιρο στο καναλι live οποτε δεν νομιζω να υπαρχει λογος να τα λες και δω ξανα (εκτος αν εγραψες αυτο το κειμενο ΠΡΙΝ μιλησεις στο channel, οποτε κανω πως δεν το διαβασα μιας και δεν σε αντιπροσοπευει πια μετα απο που τα ειπαμε)

:wave2: :wave2:

free rider
07/06/2005, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Ρεζ, πραγματικά είσαι άθλιος και καλά σε σούταρα από το κανάλι.

Οι συνδέσεις που έκανες μεταξύ του κικ που έφαγες (και του προσωρινού ban) και των φωτογραφιών που έβαλες, δεν υπάρχουν.

Μου παρουσιάστηκες σα μαμάκας, συμπεριφερόσουν σα καραγκιόζης, οπότε και εγώ σου φέρθηκα αντίστοιχα. Αν δεν ήθελες να σε αντιμετωπίσω σα καραγκιόζη ας φερόσουν πιο σοβαρά.

Δε θα φέρομαι στον κάθε καραγκιόζη σοβαρά με το σκεπτικό ότι μπορεί να είναι κάποιος έξυπνος/σοβαρός που το παίζει σπαζαρχίδας για να με ελέγξει (ή δε ξέρω και γω για ποιό λόγο)

Άντε στο διάολο τώρα.

βρε μπάς και παρά είσαι ευαίσθητούλης ρε τσίρε??

γιατι τα παίρνεις τόσο εύκολα στο κρανίο???

μην αρπάζεις και περίμενε να δείς τι θέλει στην τελική να σου πεί ο άλλος...

μπορεί που ξέρεις να ξεκινάει με τσαμπουκά και καυγά γιατι και ο άλλος ..
λέμε τώρα ..
περίπτωση που δεν αφορά τον ρεζεκε ,,
που είναι ενα ρεμάλι και μισό...
,:lol: :lol:

να νιώθει και εκείνος κάποιο φόβο..
και να τον βλέπεις να γράφει επιθετικά γιατι θέλει να επιβληθεί..
επιδεί νιώθει την αδυναμία του..

περίμενε να καταλάβεις τι θέλει να σου πεί ο άλλος ..και μετα απαντάς...

δεν χρειαζόταν ολα αυτή η ιστορία σήμερα...
:beer: :beer:

gtsiros
07/06/2005, 06:19
free, αν ήσουν μπροστά θα έβλεπες ότι περίμενα κάπου μισή ώρα να πει κάτι σοβαρό. Περισσότερο όχι, γιατί δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να σπαταλάει την ώρα του με άτομα που θέλουν να τους περιμένω μια ζωή.

free rider
07/06/2005, 08:11
οκ ...

:smokin: :smokin:

Rezeguet
07/06/2005, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
free, αν ήσουν μπροστά θα έβλεπες ότι περίμενα κάπου μισή ώρα να πει κάτι σοβαρό. Περισσότερο όχι, γιατί δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να σπαταλάει την ώρα του με άτομα που θέλουν να τους περιμένω μια ζωή.


ρε συ μην το συνεχιζεις. Κοιτα μπορει να λεγαμε βλακειες μια φορα που μπηκα στο καναλι αλλα να με βρισεις για τετοι πραγμα ειναι πραγματικα το λιγοτερο ανοητο. Αν το εκανες λογω του αλλου ποστ τοτε να'λεγα ενταξει ειναι πολυ ευαισθητος αλλα για τετοι πραγμα ποτε δεν το περιμενα. Ν και για τον φρι (η οποιν αλλο θελει τελος παντων, αφου το βαζω δημοσια ουτως η αλλως) να δει το log απο αυτα που λεγαμε να δειτε γιατι τα ''πηρε'' ο γατος.

free rider
07/06/2005, 09:15
slaps tsiros around a bit with a large trout


χαχααααχα

τι παπαρήγα είσαι ρε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ρε εσυ θες γιαούρτωμα ...

χααααχαχα

μπράβο ρε ...
εκεί που πλακώνομαι πρωι πρωι ειδα αυτό και έχω χεστεί αστα γέλια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
07/06/2005, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
slaps tsiros around a bit with a large trout


χαχααααχα

τι παπαρήγα είσαι ρε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ρε εσυ θες γιαούρτωμα ...

χααααχαχα

μπράβο ρε ...
εκεί που πλακώνομαι πρωι πρωι ειδα αυτό και έχω χεστεί αστα γέλια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

συμφωνεις? Εγω λεω να το βαλουμε στα ανεκδοτα, ενω απο την αλλη ο τσιρος θελει να με βρισει γιαυτο..... Αυτα περι αισθηση του χιουμορ. :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

free rider
07/06/2005, 09:38
ρε τσόγλανε τρεζεκε....

:lol: :lol:

ασε τον τσίρο ...'
είναι μικρός και ευαισθητούλης μην τον πειράζεις...

:lol: :lol:

είναι καλό παιδί...


:rolleyes: :rolleyes:

ντάξει και η πραγματικότητα αν θές να σοβαρευτούμε είναι οτι πολλές φορές εδω μέσα λέγονται μεγάλες κοτσάνες...

που στην πραγματικότητα αν πείς π.χ. στον άλλο ..

ρε συ αντε γ@@ και γελάς..
δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγηθεί..
εδώ μέσα ομως δεν σε βλεπει αν γελάς ή οχι..
οπότε τα παίρνει στην κράνα...


αυτο που λές το είχα συζητήσει με τον dirty και οταν το συνηδειτοποίησα κατάλαβα οτι τα πράγματα είναι πιο απλά απ οτι φαίνονται..

Rezeguet
07/06/2005, 09:43
αυτο το αναφερω και πιο πανω με την εκφραση του υπουργου.... Αλλα τωρα αυτο το γελοιο log πως ειναι δυνατων να το παρεις στα σοβαρα? και δεν νομιζω να ειπα τιποτα που να μπορει εστω και υποθετικα να τον πειραξει... ολα τα υπολοιπα τα συσχετισε στο μυαλο του ο γατος και εβγαλε συμπερασματα. :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:

free rider
07/06/2005, 10:11
δεν θέλω να πιστεύω οτι στο κρατάει μανιάτικο...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

gtsiros
07/06/2005, 16:03
Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ενοχλητικό να προσπαθείς να κάνεις σοβαρή κουβέντα με κάποιον και αυτός να συνεχίζει τις μαμακίες. Χάνεις κάθε όρεξη να ασχοληθείς. Εγώ ήθελα να του δώσω access στο κανάλι και δείτε τι έλεγε/έκανε. Ε πως να τον αντιμετωπίσω σοβαρά, άμα επιμένει να φέρετε σα το γκάου; συνέχεια;