PDA

View Full Version : Hδη 3 νεκροι



stukas
05/06/2005, 17:24
στρατιωτικοι απο καρκινο κ λευχαιμια,απο τους πρωτους που ειχαν παει σε ειρηνευτικη αποστολη στο Κοσσοβο.Το διαβασα στην κυριακατικη ελευθεροτυπια.Τα καναλια,μιλια...κατι βρωμαει δεν συμφωνειτε?Ειναι δυνατον να μην αναφερθει τιποτα?Κ ποσοι ακομα ακολοθουν...Βεβαια καναις δεν πηγε με το ζορι,αλλα απο οσο γνωριζω,επισης κανεις δεν τους ενημερωσε για τον κινδυνο απο τα ριφθεντα πυρομαχικα D.U.(depleted uranium),ελληνιστη:απεμπλουτισμενο ουρανιο.Κ ποσοι ειναι ακομα στο Αφγανισταν,που δεν ξερουν σε τι ειδους οπλα εχουν εκτεθει κ δεν μιλαω για συμβατικα οπλα.Γιατι κ τα καραβανια εχουν ψυχη...!Παντα φιλικα,stukas!:wave2:

m1ke
05/06/2005, 17:43
Τα καραβάνια ήξεραν που πήγαιναν, απλά .... ήταν πολλά τα λεφτά:( . Εδώ είχε βουήξει ο κόσμος με το "Σύνδρομο του Κόλπου" και πολλές άλλες "περίεργες" ασθένειες με χιλιάδες κρούσματα στον τότε Συμμαχικό στρατό.

adam_tsouk
05/06/2005, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Τα καραβάνια ήξεραν που πήγαιναν, απλά .... ήταν πολλά τα λεφτά:( . Εδώ είχε βουήξει ο κόσμος με το "Σύνδρομο του Κόλπου" και πολλές άλλες "περίεργες" ασθένειες με χιλιάδες κρούσματα στον τότε Συμμαχικό στρατό.


Νομίζω ότι θα συμφωνήσω.......... :sad:

darkwing
05/06/2005, 21:57
Ευχαριστω τον Κο Μανωλά (Δκτης 1ης Μ.Α.Λ.) που δεν με αφησε να παω και μας εγραψε κανονικοτατα στα τετοια του(κουνημα του κεφαλιου πανω κατω καθως και τα κλασικα επιθετα του Ελληνα) οταν του ειπαμε οτι θελουμε να παμε Κοσσοβο...

LittleJohn
05/06/2005, 22:05
Πάντως εμένα δύο γνωστοί μου που πήγαν στο Κόσσοβο, μου είπαν οτι τους είχαν προειδοποιήσει για τους κινδύνους (ήξεραν δηλαδή για το D.U) , αλλά εκείνοι πήγαν πάραυτα, γιατί τα λεφτά είταν αρκετά...

Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν η σωματική σου υγεία αξίζει όσο ένα αυτοκίνητο, αλλά είπαμε στο Ελλάντα ζούμε και τα μόνο που μας νοιάζουν είναι το nightlife, τι αυτοκίνητο θα πάρουμε, τι κινητό θα έχουμε και πώς θα την περάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται αραχτοί...:hypnotize

Koufalonix
05/06/2005, 22:07
gia Ellines milas? kala mia 500aria den htan oloi k oloi? Poly megalo pososto mou fainete...krima pantws alla re gamwto htan polla ta lefta ena murio to mhna

cityfly
06/06/2005, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn


Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν η σωματική σου υγεία αξίζει όσο ένα αυτοκίνητο, αλλά είπαμε στο Ελλάντα ζούμε και τα μόνο που μας νοιάζουν είναι το nightlife, τι αυτοκίνητο θα πάρουμε, τι κινητό θα έχουμε και πώς θα την περάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται αραχτοί...:hypnotize


δεν έχει να κάνει με έλληνες ή άλλη εθνικότητα
έχει να κάνει με την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι και τις δυνατότητες που έχει (ή πιστεύεις ότι έχεις) για εξέλιξη
Στην αμερική πχ όλοι είναι μισθοφόροι και κατά βάση μαύροι ή λατίνοι προερχόμενοι από τις φτωχότερες τάξεις, τους υπόσχονται εκπαίδευση κλπ , για κάποιοιυς είναι ο μόνος τρόπος να κάνουν κάτι στη ζωη τους.
και οι στρατιωτικοί το ξέρουν και το εκμεταλεύονται

όσο θα υπάρχουν πόλεμοι αυτές οι μαλακίες θα γίνονται,
αμάν πια, πόσο άπληστοι είμαστε πια δεν μπορεί να κάτσει ο καθένας σπίτι του και να μην θέλει να "διορθώσει" τα προβλήματα του κάθε πετρελαιά κάπου εκεί έξω;

illuminatios
06/06/2005, 09:37
με την ευχή να σαπίσουν μέσα έξω όχι τρείς άλλα όλοι!