PDA

View Full Version : Kevin Schwantz School 2010



golis
16/02/2010, 12:50
Το κόστος συμμετοχής για τα μέλη του MotoGrandPrix CLUB είναι 710 € για το διήμερο,6 και 7 Μαΐου 2010,
όπου θα διεξαχθεί για 2η φορά στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην πίστα των Σερρών
το καλύτερο ίσως «σχολείο» παγκοσμίως το KEVIN SCHWANTZ SCHOOL.

Κάντε την αίτηση σας και ζήστε την απόλυτη εμπειρία οδήγησης
με την καθοδήγηση του Παγκόσμιου Πρωταθλητή KEVIN SCHWANTZ και των συνεργατών του.

Link (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=3777)

TROOPER
17/02/2010, 08:42
αυτο ειναι προς σχολιασμο η απλα ανακοινωση?

McGyver
17/02/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτο ειναι προς σχολιασμο η απλα ανακοινωση?

Προς σχολιασμό...

:a014:

TROOPER
17/02/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Προς σχολιασμό...

:a014:

:evil: :evil: :evil: :evil:

golis
17/02/2010, 09:07
Δεν έχω καταλάβει εάν δίνεις τα 710 € και για τις δύο ημέρες ή 710€/ημέρα και είναι μονοήμερο.
Εάν είναι διήμερο για 710€ είναι καλή περίπτωση την στιγμή που για ένα CSS lvl του 0300 δίνεις 300€.

Και πάλι όμως και μονοήμερο να είναι,είναι μια μοναδική εμπειρία οι γυρβολιές μαζί με έναν παγκόσμιο.Έχει ιδιαίτερο στυλ αλλά έχει και τεράστια εμπειρία.
Όποιος τα έχει τα € τα δίνει και δεν το σκέπτεται νομίζω το κόστος.

Αυτό που σ εμένα έκανε εντύπωση στην αίτηση που έχει για το σχολείο,είναι ότι έχει στην λίστα μόνο μοτοσυκλέτες μάρκας suzuki ! :eyepop:

:look:

TROOPER
17/02/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Δεν έχω καταλάβει εάν δίνεις τα 710 € και για τις δύο ημέρες ή 710€/ημέρα και είναι μονοήμερο.
Εάν είναι διήμερο για 710€ είναι καλή περίπτωση την στιγμή που για ένα CSS lvl του 0300 δίνεις 300€.

Και πάλι όμως και μονοήμερο να είναι,είναι μια μοναδική εμπειρία οι γυρβολιές μαζί με έναν παγκόσμιο.Έχει ιδιαίτερο στυλ αλλά έχει και τεράστια εμπειρία.
Όποιος τα έχει τα € τα δίνει και δεν το σκέπτεται νομίζω το κόστος.

Αυτό που σ εμένα έκανε εντύπωση στην αίτηση που έχει για το σχολείο,είναι ότι έχει στην λίστα μόνο μοτοσυκλέτες μάρκας suzuki ! :eyepop:

:look:

710 για τις 2 μερες (τζαμπα πραμα!!!!!)

και μονο αν εχεις σουζουκι.
και σε περιπτωση πτωσης σε διωχνουνε.

και θα πω καμια βαρια κουβεντα....!

golis
17/02/2010, 10:40
Και δεν την λες ;
Τα 710 € εάν όντως είναι για διήμερο ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ.Είπαμε το css ζητάει 300€ per lvl ημερίσιο.
Και στα CSS αν κανεις παπαρι@ τρώς κόκκινο φλάμπουρο και ανάλογα την διαγωγή σου πας και σπίτι σου για το υπόλοιπο της ημέρας...
Αυτό με τα suzuki είναι ενα θέμα,αλλά αφού τον προμοτάρει και η επίσημη αντιπροσωπία suzuki καλά κάνουν και βάζουν και τους όρους τους.
Άλλωστε παντού βρίσκεις να δανειστείς ενα suzuki :beer:


εντιτ
πήρα τηλ. είναι 710 € ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ και είναι αυστηρά με μοτο suzuki.

TROOPER
17/02/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Και δεν την λες ;
Τα 710 € εάν όντως είναι για διήμερο ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ.Είπαμε το css ζητάει 300€ per lvl ημερίσιο.
Και στα CSS αν κανεις παπαρι@ τρώς κόκκινο φλάμπουρο και ανάλογα την διαγωγή σου πας και σπίτι σου για το υπόλοιπο της ημέρας...
Αυτό με τα suzuki είναι ενα θέμα,αλλά αφού τον προμοτάρει και η επίσημη αντιπροσωπία suzuki καλά κάνουν και βάζουν και τους όρους τους.
Άλλωστε παντού βρίσκεις να δανειστείς ενα suzuki :beer:


εντιτ
πήρα τηλ. είναι 710 € ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ και είναι αυστηρά με μοτο suzuki.

συγκρινεις ανομοια πραματα.

αν σου φενεται λογικο 710 ευρα για να κανεις βολτες με τον σβαντζ για 2 μερες και μονο αν εχεις σουζουκι εμενα μου περισσευει.εγω προτιμω 600 ευρω για 2 μερες ΣΧΟΛΕΙΟΥ και οχι διασκεδασης.

καλα κανουν.βρισκουν και τα κανουν.

EVI
17/02/2010, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
συγκρινεις ανομοια πραματα.

αν σου φενεται λογικο 710 ευρα για να κανεις βολτες με τον σβαντζ για 2 μερες και μονο αν εχεις σουζουκι εμενα μου περισσευει.εγω προτιμω 600 ευρω για 2 μερες ΣΧΟΛΕΙΟΥ και οχι διασκεδασης.

καλα κανουν.βρισκουν και τα κανουν.

και στις σερρες ετσι????δλδ μιλαμε για 710 συμμετοχη +βενζινη +λαστιχα αλλα απο τα 900 τα περσυνα ειναι καλυτερα :lol:

golis
17/02/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
συγκρινεις ανομοια πραματα.

αν σου φενεται λογικο 710 ευρα για να κανεις βολτες με τον σβαντζ για 2 μερες και μονο αν εχεις σουζουκι εμενα μου περισσευει.εγω προτιμω 600 ευρω για 2 μερες ΣΧΟΛΕΙΟΥ και οχι διασκεδασης.

καλα κανουν.βρισκουν και τα κανουν.

1
Πες μου πόσα χρήματα κατά την σεβαστή σου γνώμη θα έπρεπε κανονικά να στοιχίζει ενα ΔΙΗΜΕΡΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (K.S.School) που έχει να καλύψει :
Εξοδα επιμελητείας(μεταφορά-διαμονή-διατροφή),έξοδα εξοπλισμού και μίσθωση πίστας-ασθενοφόρου,
κέρατα τράγια και αμοιβές για έναν πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πρωταθλητή συν τους εκπαιδευτές του για να έρθουν απο τις Η.ΠΑ στας Σέρρας ;

2
Στο σχολείο εσύ δεν διασκέδασες ; Έκανες αγγαρία; Εγώ προσωπικά έφυγα με χαμόγελο.
Προσωπικά τιμή μου θα ήταν και θα χαιρόμουν αν είχα την δυνατότητα να μοιράζομαι την ίδια πίστα για 20 λεπτά με έναν πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

3
Σχολείο είναι και του Schwantz :

Our classroom lecture sessions,
conducted by Kevin and his Chief Instructor, cover points such as:

•Visual awareness and concentration
•Body position and steering technique
•Cornering lines and reference points
•Gear selection and shifting technique
•Braking technique
•Staying smooth and controlling panic

http://www.schwantzschool.com/index.cfm/p/AC1669251E


Στο CSS αντίθετα
αυτοί που σου διδάσκουν ήταν κάποτε πρώην μαθητές του σχολείου σαν και εσένα καλή ώρα και την κουτσή Μαρία κ.ο.κ και όχι πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.
Εδώ αντλείς την γνώση απ την πηγή (πρώην Π.Π).

4
Το suzuki only στο εξήγησα αλλά δεν θες να το χωνέψεις.
Ο ανθρωπας με suzuki έτρεχε,suzuki χορηγό έχει και απ την suzuki γουστάρει να πληρώνεται.

Ξεκολλάτε τα μυαλά σας.
Και έγω δεν γουστάρω τα τζαπάν ούτε και τον ΔΔ και τον boxer του,αλλά δεν κράζω χωρίς λόγο μόνο και μόνο για να κράξω.

ΔΔ αν ψάχνεις PR στείλε μου πμ. :wave2:

EVI
17/02/2010, 12:17
ρε φιλε τι σχεση εχει ο διατσιδης τωρα?:dizzy:

McGyver
17/02/2010, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε φιλε τι σχεση εχει ο διατσιδης τωρα?:dizzy:

Η εταιρεία του τα οργανώνει Εύη...

EVI
17/02/2010, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Η εταιρεία του τα οργανώνει Εύη...

Οκ και τι σχεση εχει τωρα δλδ?την ταριφα δεν την βαζει ο ΔΔ πιστεψτε με.

TROOPER
17/02/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
1
Πες μου πόσα χρήματα κατά την σεβαστή σου γνώμη θα έπρεπε κανονικά να στοιχίζει ενα ΔΙΗΜΕΡΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (K.S.School) που έχει να καλύψει :
Εξοδα επιμελητείας(μεταφορά-διαμονή-διατροφή),έξοδα εξοπλισμού και μίσθωση πίστας-ασθενοφόρου,
κέρατα τράγια και αμοιβές για έναν πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πρωταθλητή συν τους εκπαιδευτές του για να έρθουν απο τις Η.ΠΑ στας Σέρρας ;

2
Στο σχολείο εσύ δεν διασκέδασες ; Έκανες αγγαρία; Εγώ προσωπικά έφυγα με χαμόγελο.
Προσωπικά τιμή μου θα ήταν και θα χαιρόμουν αν είχα την δυνατότητα να μοιράζομαι την ίδια πίστα για 20 λεπτά με έναν πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

3
Σχολείο είναι και του Schwantz :

Our classroom lecture sessions,
conducted by Kevin and his Chief Instructor, cover points such as:

•Visual awareness and concentration
•Body position and steering technique
•Cornering lines and reference points
•Gear selection and shifting technique
•Braking technique
•Staying smooth and controlling panic

http://www.schwantzschool.com/index.cfm/p/AC1669251E


Στο CSS αντίθετα
αυτοί που σου διδάσκουν ήταν κάποτε πρώην μαθητές του σχολείου σαν και εσένα καλή ώρα και την κουτσή Μαρία κ.ο.κ και όχι πρώην ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.
Εδώ αντλείς την γνώση απ την πηγή (πρώην Π.Π).

4
Το suzuki only στο εξήγησα αλλά δεν θες να το χωνέψεις.
Ο ανθρωπας με suzuki έτρεχε,suzuki χορηγό έχει και απ την suzuki γουστάρει να πληρώνεται.

Ξεκολλάτε τα μυαλά σας.
Και έγω δεν γουστάρω τα τζαπάν ούτε και τον ΔΔ και τον boxer του,αλλά δεν κράζω χωρίς λόγο μόνο και μόνο για να κράξω.

ΔΔ αν ψάχνεις PR στείλε μου πμ. :wave2:

1.σχολειο ενος σ/κ δεν ειναι σχολειο ειναι αρπαχτη.

2.προσωπικα στα σχολεια δεν διασκεδαζω.παω για να μαθω πραγματα και φευγω προσπαθωντας να εφαρμοσω οτι εμαθα.για διασκεδαση εχω τα td.προσωπικα χεστηκα αν θα μοιραζομαι τη πιστα με ππ.οι μυθοι εχουνε καταριφθει απο τοτε που ημουνα 20 χρονων.οσο τιμη μου ειναι να γυρναω γυρω-γυρω με ππ αλλο τοσο τιμη τους ειναι που γυρνανε μαζι μου (και πιστεψε με οσοι με ξερουνε μπορουνε να σε βεβαιωσουνε οτι δεν εχω καβαλησει το καλαμι.)

3.απαντηθηκε στο 1

4.απο τη σουζουκι να ναι καλα και να πληρωνεται ο ανθρωπος.αλλα τον ρατσισμο μονο σουζουκια μπορουν να συμμετεχουν εγω δεν τον καταλαβαινω.τα αλλα μηχανακια δλδ αλλιωτικα στριβουν?

ενα κολημενο μυαλο με σουζουκι

δ.δ. αν ψαχνεις ανθρωπο παρ τον εκανε καλη δουλεια :lol: :lol:

devil's animal
17/02/2010, 17:30
δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλατε σε λεπτομερειες.
ολα εμποριο ειναι και ΟΛΟΙ εχουν την τιμη τους.

@trooper:
710? για ενα διημερο σχολειο ειναι μια χαρα (δεδομενου των συνθηκων της αγορας).
απορω επισης γιατι λες οτι ειναι αρπαχτη...

δλδ αν θελει καποιος δεν μπορει να κανει level 1 και level 2 σε ενα σ/κ στο 0-300??


@golis:
δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλας τοσο πολυ με εναν τιτλο Π.Π. που επιτευχθηκε οταν ακομα ζουσαν οι δεινοσαυροι. τα μηχανακια εχουν αλλαξει απο τοτε. αυτος ειναι γερος. και στην τελικη το στυλ του ειναι πολυ ανορθοδοξο για να το διδαξει κιολας. ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν ειπα οτι δεν ειναι καλος ο ανθρωπος στο να μεταφερει την γνωση του (την οποια και σαφως εχει με τα κανταρια).

Επισης το γεγονος οτι δεχονται ΜΟΝΟ suzuki το κανει καπως ρατσιστικο.:rolleyes:
εχω δει φωτο σε περιοδικα και στο cafe της πιστας των Σερρων απο το περισυνο event. Στηνονται σαν να φωτογραφιζονται οι παγκοσμιοι και ολο το concept ειναι δημιουργημα διαφημισης και μονο.
ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙ ΓΛΗΓΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η SUZUKI...:lol:
ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΕΛΙΤ...και αλλα τετοια γραφικα...:sick:


εν ολιγοις ΑΝ εχεις suzuki και ΑΝ εχεις τα λεφτα, το κανεις σαν μια παραπανω εμπειρια. ολο και κατι καινουργιο θα μπορεσεις να μαθεις.
:wave2:

TROOPER
17/02/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
@trooper:
710? για ενα διημερο σχολειο ειναι μια χαρα (δεδομενου των συνθηκων της αγορας).
απορω επισης γιατι λες οτι ειναι αρπαχτη...

δεν θεωρω σχολειο κατι το οποιο ειναι απλα ενα ιβεντ ρε σταυρο και κατι το οποιο ειναι παροδικο.διαφημιση?ναι
φαση?ναι (αμα τα χεις)
σχολειο?δλδ σε διδασκει κατι?ΟΧΙ!ηταν και ειναι γρηγορος.ρισπεκτ για οσα πετυχε και μαγκια του.αλλα το να διδαξει κανεις κατι ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.κατ αρχην θελει θεωρεια,μελετη,αποδειξη και τεχνη για να μεταφερεις τη γνωση.ε τωρα να με διδασκει ο ''καθομαι αναποδα στο μηχανακι'' ειτε τον λενε σβαντζ ειτε ροσσι ειτε θεο επειδη σηκωσε 5-10-200 κουπες ε εμενα δε μου λεει τπτ.

τα 2 μου σεντς.

παντα ορθιοι

γεια σας και αντιο

EVI
17/02/2010, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER γεια σας και αντιο [/B]

που πας?στασου μυγδαλα!!!!! :blush:

ελα να σΕ φτιαξω καφε απεναντι ,πηρα καινουργια φραπεδιερα τωρα οι φραπε που φτιαχνω εχουν και αφρο :blush: και τι φραπεδιερα ε?ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΡΕΙΣΙΝΓΚ ΤΙΜ.

menelaos46
17/02/2010, 17:48
Θελω να κανω μια παρατηρηση πανω σε κατι που διαβασα.
Αλλο πραγμα το να ειναι καποιος γρηγορος και αλλο πραγμα να ειναι καλος δασκαλος, ουδεμια πραγματικα σχεση εχει το ενα με το αλλο. Το να μεταδωσει καποιος τη γνωση απαιτει και αλλες ικανοτητες.
Ενεχομενως λοιπον καποιος που δεν ειναι και πολυ γρηγορος σε σχεση με αγωνιζομενους καποιου επιπεδου να εχει μεγαλη ικανοτητα στο να διορθωνει το μαθητη και να του δειξει τους κανονες της οδηγησης και επισης ενας μη πρωταθλητης ειναι πιο πιθανο να μην ασχοληθει και πολυ με εναν τυχαιο μαθητη.
Αυτο απλως γιατι μερικοι νομιζουν οτι αν κανουν μια βολτα με το Ροσσι θα γινουν παγκοσμιοι.


Υ.Γ. Μιλαω γενικα
Υ.Γ.2. Γνωμη μου ειναι πως τετοια σχολεια ειναι καλυτερο να τα παρακολουθουν φτασμενοι αναβατες που θελουν να γνωρισουν τον τροπο σκεψης ενος ηδη πρωταθλητη και οχι να μαθουν να οδηγουν.

devil's animal
17/02/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δεν θεωρω σχολειο κατι το οποιο ειναι απλα ενα ιβεντ ρε σταυρο και κατι το οποιο ειναι παροδικο.διαφημιση?ναι
φαση?ναι (αμα τα χεις)
σχολειο?δλδ σε διδασκει κατι?ΟΧΙ!ηταν και ειναι γρηγορος.ρισπεκτ για οσα πετυχε και μαγκια του.αλλα το να διδαξει κανεις κατι ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.κατ αρχην θελει θεωρεια,μελετη,αποδειξη και τεχνη για να μεταφερεις τη γνωση.ε τωρα να με διδασκει ο ''καθομαι αναποδα στο μηχανακι'' ειτε τον λενε σβαντζ ειτε ροσσι ειτε θεο επειδη σηκωσε 5-10-200 κουπες ε εμενα δε μου λεει τπτ.

τα 2 μου σεντς.

παντα οριοι

γεια σας και αντιο

συνεχιζω να απορω πως βγαζεις το συμπερασμα οτι ΔΕΝ γινετε μαθημα, εφ'οσον δεν εχεις παρευρεθει...:confused:

με την ιδια λογικη ετσι λειτουργει και το California Superbike School. απλα εκει εχουν τον Ceith Code.

και να τα πουμε και λιγο πιο ξεκαθαρα...
εικαζω οτι δεν ειναι ο ιδιος ο Schwantz που καθετε να σου δειξει μεσα στην πιστα. εχει εκει 5 γρηγορους/εκπαιδευτες/προστατευομενους οι οποιοι σου λενε 5 πραγματα. αυτον τον εχουν και γυρνοβολαει εκει μεσα και θυμαται παλια μεγαλεια, διαφημιζοντας το προϊον του.

ξαναλεω ομως. δεν μπορεις να το ακυρωνεις σαν σχολειο απο την στιγμη που δεν εχεις παει. αφου σχολειο θελουν να το ονομαζουν,σχολειο ειναι.
:wave2:

EVI
17/02/2010, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


ξαναλεω ομως. δεν μπορεις να το ακυρωνεις σαν σχολειο απο την στιγμη που δεν εχεις παει. αφου σχολειο θελουν να το ονομαζουν,σχολειο ειναι.
:wave2: [/B]

+ ειναι σχολειο το γιατι ερχετε μια φορα μονο ειναι αλλο κεφαλαιο.....Γιωργη θα στα πω απο κοντα (το γιατι):beer:

AKIS BUSA
17/02/2010, 18:08
περι ορεξεως......κολοκυθοπιτα!!!! Κυριες & Κυριοι

αλλα αν συμφωνουσα με καποια αποψη, θα συμφωνουσα με τον TROOPER!!
οχι οτι οι υπολοιποι εχετε αδικο!!
ετσι κι"αλλιως ο καθε ενας τα βλεπει απο την δικη του σκοπια!!

McTalas
18/02/2010, 03:23
εγω να πω προσθεσω κατι...

και αντε πες πως παω στο σχολειο του κ Schwantz και μου δειχνει 2 πραγματακια, εγω που τα εξασκω μετα? (αφου εχει τελειωσει το σχολειο).
Γιατι για να τα αφομιωσω με την μια ΔΕΝ παιζει, αντε και παενω σε τρακ ντει και κανω οτι μου εμαθε ο κevin, ποιος θα με τσεκαρει οτι τα κανω σωστα και πως τα ?? πιασαν τοπο???

McGyver
18/02/2010, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
αλλα αν συμφωνουσα με καποια αποψη, θα συμφωνουσα με τον TROOPER!!

Μη σκας, θα διαφωνήσει αυτός μαζί σου...

TROOPER
18/02/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
....αφου σχολειο θελουν να το ονομαζουν,σχολειο ειναι.
:wave2:

στα υπολοιπα σου απαντησανε οι αλλοι απο πανω.

σε αυτο....και εγω θελω να ονομαζομαι καπεταν ανδρεας ζεπος,χαιρεσαι οταν με βλεπεις?
ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ??????δλδ αμα το λεγανε πανεπιστημιο θα ηταν πανεπιστημιο???πας καλα μωρε???:a21:

μαλακια ρωτησα :look:

TROOPER
18/02/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μη σκας, θα διαφωνήσει αυτός μαζί σου...

:στο διαλο: :στο διαλο: :στο διαλο:

:lol: :lol: :lol:

golis
18/02/2010, 09:30
Μία τελευταία ερώτηση που την ξανά θέτω μιάς και
δεν μπήκες στον κόπο να απαντήσεις και κατόπιν αυτού εγώ παραδίδω το ποστ στην διαθεση σου και στα emoticon.

Πόσο θα το κοστολογούσες εσύ το διήμερο στην πίστα των Σέρρων στο "γιαλατζί" σχολείο του Kevin Schwantz. 100 € ; 200 € ;
Με πόσα θα έλεγες μπράβο ρε μάγκες καλή κίνηση για την Ελλαδίτσα μας κι ας πρόκειται για ιδ. πρωτοβουλία.

Κρίμα πάντως γιατί εσύ θα μπορούσες να λάβεις μέρος,αφού έχεις gsxr.

TROOPER
18/02/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Μία τελευταία ερώτηση που την ξανά θέτω μιάς και
δεν μπήκες στον κόπο να απαντήσεις και κατόπιν αυτού εγώ παραδίδω το ποστ στην διαθεση σου και στα emoticon.

Πόσο θα το κοστολογούσες εσύ το διήμερο στην πίστα των Σέρρων στο "γιαλατζί" σχολείο του Kevin Schwantz. 100 € ; 200 € ;
Με πόσα θα έλεγες μπράβο ρε μάγκες καλή κίνηση για την Ελλαδίτσα μας κι ας πρόκειται για ιδ. πρωτοβουλία.

Κρίμα πάντως γιατί εσύ θα μπορούσες να λάβεις μέρος,αφού έχεις gsxr.

8 ευρω.

οσα εδωσα για να μπω στην εκθεση και να δω τον εντουαρτς πριν 2 χρονια.

το γεγονος οτι εχω gsxr δε με κανει θυμα :winka:

zephyr1
18/02/2010, 09:49
Γιωργο ηΜαρτον.:rolleyes:

TROOPER
18/02/2010, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Γιωργο ηΜαρτον.:rolleyes:

τι ημαρτον ρε πανο?για ενα αυτογραφο και 10 φωτογραφιες 700 ευρω δεν δινω.

Cpt. Haddock
18/02/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
8 ευρω.

οσα εδωσα για να μπω στην εκθεση και να δω τον εντουαρτς πριν 2 χρονια.

μλκ τα 'χεις παίξει;

Συγκρίνεις μια εκθεση μοτο με διήμερη εκπαίδευση σε πιστα; :confused:



Με την ίδια λογική κι ενας πελάτης σου πρέπει να σου δώσει 3 ευρώ.... Όσο κάνει το Men's health ή το Vita :look:

road spirit
18/02/2010, 10:00
ρε Γιώργο ήμαρτον όντως.... έχεις κολλήσει στο αυτόγραφο και το πρόσωπο της υπόθεσης.


το ότι μια εκδήλωση είναι διοργανωμένη εξ' ονόματος μιας εταιρείας (ή σπονσοράρεται χοντρά απο αυτήν, ή ακόμα στεγνά διοργανώνεται απο αυτήν), μεγειά τους με χαρά τους. Στο εξωτερικό τέτοια σχολεία γίνονται απο όλες τις εταιρείες (χόνδα, γιαμάχα, ντουκάτεν, κλπ κλπ) συνέχεια.

Όμως ρε Γιώργο κράζεις ένα σχολείο και λες ότι δεν είναι σχολείο χωρίς να το ξέρεις!

Η σχολή του KSwhantz λειτουργεί στην Αμερική εδώ και πολλά χρόνια και με μεγάλη αναγνώριση (http://www.schwantzschool.com/index.cfm) και μάλιστα υπό το banner της σουζούκι (οκ, αδιάφορο το τελευταίο...).

Το ότι κάποιος το αποφάσισε να κάνει κονέ και να τους φέρει ελλάδα, μόνο καλό το βρίσκω για διάφορους λόγους (σπάει το μονοπώλιο, βλέπεις και μια διαφορετική άποψη για την γρήγορη οδήγηση κλπ κλπ)...

Το ότι εμείς έχουμε εμπάθεια με τον ΔΔ γιατί γενικώς δεν τον χωνεύουμε και άρα του κράζουμε την κίνηση, είναι άκυρο...

Το ότι στοιχίζει 700 ευρώ, κλάιν μάιν... 2 μέρες σχολείο είναι. Το CSS θα στοιχίσει 600... για 100 ευρώ το κάνουμε θέμα?

αυτό που λές εσύ ότι δεν δίνεις μια για να βρεθείς με ένα πρώην ΠΠ, κάποιοι το βλέπουν αλλιώς... Γούστο τους καπέλο τους, αλλά δεν γίνεται να ακυρώνεις ένα αναγνωρισμένο σχολείο ρε μαν...

TROOPER
18/02/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μλκ τα 'χεις παίξει;

Συγκρίνεις μια εκθεση μοτο με διήμερη εκπαίδευση σε πιστα; :confused:



Με την ίδια λογική κι ενας πελάτης σου πρέπει να σου δώσει 3 ευρώ.... Όσο κάνει το Men's health ή το Vita :look:

1.δλδ εσυ πιστευεις οτι θα σου μεταφερει γνωσεις ο σβαντζ?
2.νομιζεις οτι τα ταμεια δινουν περισσοτερα????
3.δεν εχω πελατες.ασθενεις εχω.και αν νομιζει καποιος απο αυτους οτι δεν κανω τπτ παραπανω απο τα περιοδικα που λες σαφως και μπορει να σταθει επικριτικα απεναντι μου.

:wave2:

Cpt. Haddock
18/02/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
1.δλδ εσυ πιστευεις οτι θα σου μεταφερει γνωσεις ο σβαντζ?
2.νομιζεις οτι τα ταμεια δινουν περισσοτερα????
3.δεν εχω πελατες.ασθενεις εχω.και αν νομιζει καποιος απο αυτους οτι δεν κανω τπτ παραπανω απο τα περιοδικα που λες σαφως και μπορει να σταθει επικριτικα απεναντι μου.

:wave2:

1. Ναι (οχι μαγικά πράγματα αλλα περισσότερο απο το "φιλαρακι βαζε πίεση στο εσωτερικό μαρσπιε" και άλλα τέτοια που διαβάζουμε εδώ κατα καιρους)

2. Ασχετο

3. Ναι, είπα "πελατες" για να μη γίνω συγκεκριμένος. Επίσης ο ασθενής ο οποίος θεωρεί οτι θα έχει το ίδιο (ή και καλύτερο) αποτέλεσμα διαβάζοντας το Vita απο το να πάει σε εναν εμπειρο και σπουδαγμένο θεραπευτή, πρέπει να είναι μεγάλος μ@ΛΑΚΑΣ :a22:



(τώρα που είπες "ασθενείς", μην απορείς που θα έρθει το ΣΔΟΕ :lol: )



Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
[..]

+1050

Να διευκρινίσω οτι θεωρώ τα 700 ευρώ πολλά λεφτά, όπως θεωρω πολλά λεφτά και τα 300+300 του CSS. Αλλα δεν κοστολογώ την προσπάθεια στα 8 ευρώ :wave2:

TROOPER
18/02/2010, 10:20
παιδαροι στο εξωτερικο αναγνωριζεται ως σχολειο αυτο και αλλα 200 γιατι ειναι εδραιωμενα.εδω δεν θεωρω σχολειο τις διακοπες του σ/κ.

και για να στεκομαι τοσο ΜΑ ΤΟΣΟ επικριτικα καποιος λογος θα υπαρχει.περισσοτερα απο κοντα.

α και δεν υπαρχει καμια εμπαθεια προς τον 2δ.

McGyver
18/02/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
α και δεν υπαρχει καμια εμπαθεια προς τον 2δ.

Απλά, προς όλο τον υπόλοιπο κόσμο...

TROOPER
18/02/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Απλά, προς όλο τον υπόλοιπο κόσμο...

:nono:

devil's animal
18/02/2010, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στα υπολοιπα σου απαντησανε οι αλλοι απο πανω.

σε αυτο....και εγω θελω να ονομαζομαι καπεταν ανδρεας ζεπος,χαιρεσαι οταν με βλεπεις?
ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ??????δλδ αμα το λεγανε πανεπιστημιο θα ηταν πανεπιστημιο???πας καλα μωρε???:a21:

μαλακια ρωτησα :look:

στα υπολοιπα σου απαντησαν και σενα οι αλλοι αποπανω.


να πω κατι για την συχνοτητα...

πως ειναι δυνατον να ερθει ολη η ομαδα υποστηριξης παραπανω απο μια φορα στην Ελλαδα οταν αυτο το σχολειο εχει τις Χ χωρες να επισκεφτει και ο ιδρυτης του θελει να ειναι παρων στην εκπαιδευση??

με βαση το προγραμμα του Schwantz κινειται και το σχολειο. αφου αυτος θελει να ειναι παρων γιατι αποτελει και κινητη διαφημιση (αλλα αυτο ειναι ασχετο επι του θεματος) τοτε μονο ενα σ/κ μπορει να διαθεσει στην Ελλαδα.

εσυ δλδ εχεις δει καθολου τον Keith Code στα Μεγαρα π.χ.??

οσο για το πως θελουν να το ονομαζουν και τι τελικα ειναι,δεν θελω να σχολιασω. απαντησε επαρκως ο Γιαννης. αν εσυ θελεις να ακυρωσεις ενα αναγνωρισμενο απο ολους σχολειο, μεγεια σου με χαρα σου.
αλλωστε εισαι ο Trooper. κανεις δεν θα σε παρεξηγησει. ολοι θα καταλαβουμε.:lol:

zephyr1
18/02/2010, 10:53
giatros Λοιπόν..
Φτάσαμε Δευτέρα βράδυ, με την ελπίδα να μπούμε στην πίστα μετά το Ducati Weekend , μαζί με τους εκπαιδευτές της σχολής. Αυτό δεν έγινε, και χάσαμε τζάμπα μια μέρα.
Το πρωί της Τρίτης γραφτήκαμε και άρχισε η σχολή.
Ήταν ο Kevin, η Marnie , διευθύντρια του σχολείου και 5-6 εκπαιδευτές. Χωριστήκαμε σε 2 γκρουπ, και το κάθε γκρουπ σε 3 ομάδες. Στα πιτ υπήρχαν 3 διάδρομοι με κορύνες, ένας για κάθε ομάδα. Πήγαινες στην ομάδα σου, ερχόταν ο εκπαιδευτής , έπαιρνε 2-3-4 άτομα, και έφευγε. Κατά την διάρκεια του session, το άλλο γκρουπ έκανε θεωρία.
Στην αρχή της ευθείας αλλάζαμε κάθε φορά θέση πίσω από τον εκπαιδευτή. Τις περισσότερες φορές αυτός έστελνε κάποιον μπροστά για να τον δει για 1-2 γύρους. Τα γκρουπ προσπερνάγανε μόνο στην ευθεία, και έτσι μπορεί να καθόσουν ένα γύρο κοιμισμένος πίσω από πιο αργό γκρουπ.
Την πρώτη μέρα υπήρξαν πολλά παράπονα με τις ομάδες. Πολλοί είχαν δηλώσει υπεργρήγοροι και καθυστερούσαν την ομάδα τους, και άλλοι, όπως και εγώ, είχαν δηλώσει σε αργό γκρουπ ώστε να πάρουν προαγωγή σε σωστή ομάδα, και παραπονιόμασταν ότι κοντεύαμε να κοιμηθούμε..
Την δεύτερη μέρα τα πράγματα έγιναν πολύ καλύτερα, και οι περισσότεροι βρέθηκαν σε ομάδες των πραγματικών τους δυνατοτήτων.
Από τους εκπαιδευτές, 2 ήταν πολύ γρήγοροι, ενώ οι υπόλοιποι δεν προλάβαιναν τους πολύ γρήγορους / αγωνιζόμενους μαθητές.
Ο πιο γρήγορος εκπαιδευτής έκανε 1.24 την πρώτη μέρα με 750 και Pilot Power. Ο Kevin έκανε 1.30 στον δεύτερο γύρο του στην πίστα με το 1000. Αυτά κυκλοφόρησαν, δεν ορκίζομαι κιόλας.. Ο Kevin έκανε όλο το πίσω μέρος με 2η ταχύτητα, άλλαζε τρίτη ακριβώς πριν την 16, και έσκαγε την 4η πριν φρενάρει για την 1.

Η Θεωρία
Στα θεωρητικά, η πρώτη κουβέντα ήταν πως θέλανε να οδηγούμε στο 80% των δυνατοτήτων μας. Αν κάποιος έπεφτε, σήμαινε ότι πήγαινε πέρα από τις δυνατότητές του ,αποκλειόταν από το υπόλοιπο σχολείο, και δεν θα έπαιρνε και δίπλωμα.. Αυτό, σε συνδυασμό με τις πρώτες τούμπες, έκανε πολλούς να μαζευτούν.

Η δεύτερη οδηγία ήταν , κοιτάτε μακριά, για να επιβραδύνετε τον ρυθμό που έρχονται τα ερεθίσματα. Πρέπει να προβλέπετε, όχι να αντιδράτε. Αν τα πράγματα συμβαίνουν πιο γρήγορα από όσο μπορείτε να παρακολουθήσετε, κόψτε ρυθμό.

Το τρίτο σημαντικότερο, ΟΜΑΛΗ οδήγηση. Ομαλό γκάζι, ομαλό φρένο, ομαλή μετάπτωση από γκάζι σε φρένο και αντίθετα.

Η στάση του σώματος.
Βγάλτε τον μισό πισινό σας στα φρένα, και ανοίξτε το γόνατο στη στροφή. Σκύψτε μπροστά, και ΜΗ κρεμιέστε περισσότερο από όσο σας επιτρέπει να έχετε χαλαρά τα χέρια. Κρεμασμένοι υπερβολικά έξω έχετε μικρότερη πιθανότητα να ελέγξετε την μηχανή σας σε κάθε γλίστρημα.
Κοιτάτε εκεί που θέλετε να πάτε, και όχι εκεί που φοβάστε μην καταλήξετε.
Προσπαθήστε να έχετε το 50% και πάνω του βάρους σας στα μαρσπιέ. Πατάτε στις μύτες. Το πίσω φρένο ΔΕΝ χρησιμοποιείται.
Η είσοδος στη στροφή γίνεται με πάτημα στο εσωτερικό μαρσπιέ, το γόνατο στο ρεζερβουάρ, και πίεση στο τιμόνι. Είπε ο Kevin χαρακτηριστικά: Άμα θες, δώσε του μια κωλιά να ξαπλώσει...(Jerk your ass to turn it in..)
Μέσα στη στροφή, οι μικροδιορθώσεις της πορείας γίνονται με μικρομετρικές αυξομειώσεις στο γκάζι, και όχι με το τιμόνι.
Στην έξοδο της στροφής, το άνοιγμα του γκαζιού πρέπει να συνοδεύεται πάντα από πίεση στο εξωτερικό μαρσπιέ. Έδωσε παραδείγματα από το dirt track και τo μοτοκρός, που έχει τους αναβάτες να πατάνε πάντα το έξω μαρσπιέ. Αυτός είναι και άλλος ένας λόγος που δεν συστήνει υπερβολικό κρέμασμα, γιατί έτσι δεν μπορείς να πιέσεις το εξωτερικό μαρσπιέ στην έξοδο.
Χρησιμοποιούμε μόνο όση πίστα χρειαζόμαστε. Δεν υπάρχει λόγος να μεγαλώνουμε την απόσταση εξαντλώντας το πλάτος της πίστας. Η γρηγορότερη διαδρομή είναι συνήθως και πιο σύντομη.
Το πρωί της δεύτερης μέρας, ο Kevin μας πήγε βόλτα με τα πόδια. Σκεφτόμουν να την κοπανήσω και να μην πάω, μια που έκανε τρομερή ζέστη , και έτσι κι αλλιώς την είχα περπατήσει στο παρελθόν. Ευτυχώς που πήγα !!..
Σταματούσαμε σε κάθε στροφή, και μας έδειχνε τα πατήματα. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πως ήξερε τις λακκούβες και ανωμαλίες των άλλων στροφών, όχι μόνο αυτών που βλέπαμε. Σαν να είχε φωτογραφίσει στο μυαλό του όλη την πίστα..Μερικά πράγματα εγώ τα συνειδητοποιούσα πρώτη φορά, ενώ έχω πάει τόσες φορές στις Σέρρες..
Σε κάθε στροφή , αφού κάναμε την κουβέντα, ερχόταν οι δύο γρήγοροι εκπαιδευτές και κάνανε 2-3 περάσματα για να δούμε και στην πράξη τι γίνεται.
Άλλο ένα πράγμα που δεν είχα ποτέ σκεφτεί να κάνω , ήταν να κοιτάξω τις στροφές από την μεριά της εξόδου να βλέπω δηλ . προς τα πίσω. Φαινόταν έτσι πολύ καθαρά οι μεταβολές στην κλίση, και οι πιο κατάλληλες γραμμές για την έξοδο. Περισσότερη αξία έχει η μελέτη της εξόδου, παρά της εισόδου.
Στο τέλος της πρώτης μέρας μας έκανε το τραπέζι ο Δήμαρχος Σερρών. Το κλίμα ήταν πολύ καλό, και ανακοινώθηκε η μετονομασία της Κ10 σε Kevin Schwantz. Μας είπαν επίσης πως με το που θα τελειώσουν τα τρέχοντα έργα προβλέπεται επιδιόρθωση του τάπητα, και κατόπιν σε δύο στάδια επέκταση της πίστας μέχρι τα 5χιλ. μήκος!!.
Τελικά, άξιζε τον κόπο και το κόστος.. Αν δεν έκανε και τόση ζέστη, που δυσκόλευε τα πράγματα και δημιουργούσε εκνευρισμό, θα ήταν ακόμα καλύτερα….
Φωτογραφίες βγήκαν πάρα πολλές, και κάθε συμμετέχων θα πάρει και DVD , επομένως σιγά –σιγά θα μπαίνουν.
Αυτά για την ώρα.

Αντιγραφη απο αναβατη που εκανε το σχολειο και πραγματικα το ειχε αναγκη αυτου του ειδους το σχολειο.
Οι αναβατες που το παρακολουθουν ,ειναι για εκει, μεχρι και ο jimk7 που επεσε την πρωτη μερα και εχασε το event (μαζι με ολες της ταλαιπωριες ,μεταφορικα απο κρητη κτλ. δεν παραπονεθηκε) και εσυ ρε Γιωργο χωρις να το εχεις κανει καθεσαι και αναλυεις τι και πως.

Τεσπα δεν πιστευω να σου αλλαξω γνωμη, αλλα εγω νιωθω μαλακας που απλα δεν εχω τα λεφτα να το παρακολουθησω, αυτο και το lv 2- 3 απ'το css, αυτη προσφερουν μια υπηρεσια και θελουν τοσα, να λεω εγω οτι ειναι κλεφτες και δεν αξιζουν ειναι μαλακια.

Το ιδιο ''μπορει'' να εκανα αν δεν ειχα παρακολουθησει το css1 ,αφου τα εχωσα και το εκανα το μονο που δεν σκεφτηκα ηταν τα λεφτα.
Τωρα οποιον αρχαριο αναβατη βλεπω τον παροτρυνω να συμματασχει τουλαχιστον στο 0-300 riding school.

Οτι αυτα τα μαθηματα με καποιον τροπο θα επρεπε να ειναι η ''σχολη εκπαιδευσης'' για καθε μοτοσυκλετιστη που δινει για διπλωμα(και οχι οι παπαριες που πληρωνουν ενα καρω λρφτα) ειναι αλλο καπελο.

Φιλουμπες.:wave2:

TROOPER
18/02/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
........

ευχαριστω για την κατανοηση :wave2:

TROOPER
18/02/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
.......

Φιλουμπες.:wave2:

μαιστα....

δυστυχως εγω δεν εχω γραπτες τις μαρτυριες που ειπανε οτι ''και σιγα τα ωα που θελανε 900 (περσυ) ευρω''

φιλουμπες και απο δω πανο :wave2:

EVI
18/02/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
στα υπολοιπα σου απαντησαν και σενα οι αλλοι αποπανω.


να πω κατι για την συχνοτητα...

πως ειναι δυνατον να ερθει ολη η ομαδα υποστηριξης παραπανω απο μια φορα στην Ελλαδα οταν αυτο το σχολειο εχει τις Χ χωρες να επισκεφτει και ο ιδρυτης του θελει να ειναι παρων στην εκπαιδευση??

με βαση το προγραμμα του Schwantz κινειται και το σχολειο. αφου αυτος θελει να ειναι παρων γιατι αποτελει και κινητη διαφημιση (αλλα αυτο ειναι ασχετο επι του θεματος) τοτε μονο ενα σ/κ μπορει να διαθεσει στην Ελλαδα.

εσυ δλδ εχεις δει καθολου τον Keith Code στα Μεγαρα π.χ.??

οσο για το πως θελουν να το ονομαζουν και τι τελικα ειναι,δεν θελω να σχολιασω. απαντησε επαρκως ο Γιαννης. αν εσυ θελεις να ακυρωσεις ενα αναγνωρισμενο απο ολους σχολειο, μεγεια σου με χαρα σου.
αλλωστε εισαι ο Trooper. κανεις δεν θα σε παρεξηγησει. ολοι θα καταλαβουμε.:lol:

δε φταιει το γεγονος οτι πρεπει να ειναι μονιμος εδω ο Schwantz αλλου ειναι το προβλημα και δεν εδραιωνετ μονιμα αυτο το σχολειο για ιδιοκτητες suzuki.

byron
18/02/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παιδαροι στο εξωτερικο αναγνωριζεται ως σχολειο αυτο και αλλα 200 γιατι ειναι εδραιωμενα.εδω δεν θεωρω σχολειο τις διακοπες του σ/κ.



Παρακαλώ? :look:

Δλδ στο εξωτερικό που είναι "εδραιωμένα" πόσο κρατούν τα σχολεία? Κανά μήνα με τους εκπαιδευτές να σε πηγαίνουν στράτα στρατούλα?
Τα μονοήμερα ή διήμερα του CSS γιατί θεωρούνται σχολείο?:confused:

Γιώργο παιδί μου τι λές? :look:


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλας τοσο πολυ με εναν τιτλο Π.Π. που επιτευχθηκε οταν ακομα ζουσαν οι δεινοσαυροι. τα μηχανακια εχουν αλλαξει απο τοτε. αυτος ειναι γερος.



Ρε devils για κάτι τέτοια διαμαντάκια, περνάω τις ώρες μου στο moto.gr :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

Βάλε στο γιουτιούμπι Kevin Scwantz gsxr1000 Phillip island, να δεις τον κουλό παππού. :wave2:

reinmeister
18/02/2010, 15:11
εγω δεν θα σχολιασω το θεμα"σχολειο",αλλα θα πω μονο το εξης...

αν με ενδιεφερε η παρα πολυ γρηγορη οδηγηση,κατι που δεν ισχυει πλεον, θα εδινα 700 ΑΝΕΤΑ εστω και μονο για να μιλησω ενα δυο ωρες κατ ιδιαν με τον schwantz,πανω στο θεμα οδηγησης...

κι αυτο γιατι ειναι ενας, απο τους πολυ λιγους ανθρωπους εν ζωη, που εχουν κινηθει τοσο γρηγορα σε δυο ροδες,ελεγχοντας τες απολυτα εν παραλληλω...

κατι που κανεις ,μα κανεις δασκαλος της σειρας δεν εχει ζησει η προκειται να ζησει ποτε...

με απλα λογια,εχει βιωσει την συμπεριφορα του διτροχου στο απολυτο οριο και εχει δει τις αντιδρασεις του κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες...

το 1/10 απο αυτες να μου ελεγε θα ημουν ευτυχισμενος...

και προσεξτε...αδιαφορη μου ειναι η μεταδοτικοτητα του ως δασκαλου...τα δεδομενα θελω μονο...δεδομενα που τα ξερουν μονο 50 ανθρωποι σε ολο τον κοσμο...

οτι εχουν κανει αυτος και οι ομοιοι του πανω σε ενα μηχανακι ,ειναι ολα αυτα που παιρνουν ολοι οι θεωρητικοι,τα σπανε σε ταληρα και τα διδασκουν...οποτε τουλαχιστον μπορουν να τα εξηγησουν βασει φυσικης...

επιτρεψτε μου να προτιμησω την πηγη...

christostr
18/02/2010, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
συγκρινεις ανομοια πραματα.

αν σου φενεται λογικο 710 ευρα για να κανεις βολτες με τον σβαντζ για 2 μερες και μονο αν εχεις σουζουκι εμενα μου περισσευει.εγω προτιμω 600 ευρω για 2 μερες ΣΧΟΛΕΙΟΥ και οχι διασκεδασης.

καλα κανουν.βρισκουν και τα κανουν.


:beer: :beer: :beer:

TROOPER
18/02/2010, 20:26
χμμμ ναι...βασικα μιλωντας με ατομα του χωρου καταλαβαν τι θελω να πω και συμφωνησαν.

μαλλον το γραπτο μου χανει.

σορυ παιδες.

:sad:

McTalas
18/02/2010, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
χμμμ ναι...βασικα μιλωντας με ατομα του χωρου καταλαβαν τι θελω να πω και συμφωνησαν.

μαλλον το γραπτο μου χανει.

σορυ παιδες.

:sad:
φτιαξε ρε τοτε ενα βιντεακι στο youtube Και ποσταρε το ωστε να καταλαβουμε και εμεις οι σε αποσταση...
:D

byron
18/02/2010, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Βάλε στο γιουτιούμπι Kevin Schwantz gsxr1000 Phillip island, να δεις τον κουλό παππού. :wave2: http://www.youtube.com/watch?v=MMowyKm26e0

kerasaki
18/02/2010, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Παρακαλώ? :look:

Ρε devils για κάτι τέτοια διαμαντάκια, περνάω τις ώρες μου στο moto.gr :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

Βάλε στο γιουτιούμπι Kevin Scwantz gsxr1000 Phillip island, να δεις τον κουλό παππού. :wave2:

Δεν εχει και πολυ αδικο ο devil οσον αφορα το στυλ οδηγησης
βλεπεις πως κρεμονται πλεον ολοι οι αναβατες στα gp απο τις μοτ/τες τους.
Οπως και τα μηχανακια ειναι 5 αιωνες μπροστα σε εξελιξη σε σχεση με εποχη keniv
που ηταν τερατα ακαμψιας.
Ενταξει δεν θα τον βγαλουμε και κουλο(μας περναει ολους σουβλακι οπου θελει):lol:
απλα εχουν αλλαξει τα δεδομενα. και παλι το ξαναλεω θα ειναι εμπειρια αλλα εαν καποιοι κυνηγανε τα τελευταια tips(αν μπορω να το πω ετσι) ισως να μη μεινουν και τοσο ικανοποιημενοι
μπορει να λεω και μλκ....

McTalas
18/02/2010, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
http://www.youtube.com/watch?v=MMowyKm26e0
θειο δεν παιζει...

byron
18/02/2010, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
θειο δεν παιζει...

Σε ΄μένα παίζει κανονικά.

Googlaρε το Suzuki GSX-R 1000 K7 by Kevin Schwantz at Phillip Island

byron
18/02/2010, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
Δεν εχει και πολυ αδικο ο devil οσον αφορα το στυλ οδηγησης
βλεπεις πως κρεμονται πλεον ολοι οι αναβατες στα gp απο τις μοτ/τες τους.
Οπως και τα μηχανακια ειναι 5 αιωνες μπροστα σε εξελιξη σε σχεση με εποχη keniv
που ηταν τερατα ακαμψιας.


Το ιδιαίτερο στυλ του Schwants & Doohan ήταν ιδιαίτερο...και όχι άλλης εποχής. Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο οδηγούσαν και πριν 15 χρόνια.
Αλλιώς να βγάλουμε και εκτός μόδας τον Spies που οδηγεί λες και έχει ξεχάσει τη κρεμάστρα μέσα στη φόρμα.

Η διαφορά των Schwantz-Doohan-Spencer-Rainey με τους σημερινούς οδηγούς είναι οτι αυτοί θα μπορούσαν άνετα να οδηγήσουν τάπα ένα σημερινό αγωνιστικό, ενώ (με την εξαίρεση του Rossi) οι υπόλοιποι θα ήταν θαύμα αν συμπλήρωναν γύρο πάνω σε NSR-RGV-YZR.

McTalas
18/02/2010, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σε ΄μένα παίζει κανονικά.

Googlaρε το Suzuki GSX-R 1000 K7 by Kevin Schwantz at Phillip Island
επαιξε οκ!!


νταξ για σουζουκι καλα παει μωρε...

spyro
18/02/2010, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Η διαφορά των Schwantz-Doohan-Spencer-Rainey με τους σημερινούς οδηγούς είναι οτι αυτοί θα μπορούσαν άνετα να οδηγήσουν τάπα ένα σημερινό αγωνιστικό, ενώ (με την εξαίρεση του Rossi) οι υπόλοιποι θα ήταν θαύμα αν συμπλήρωναν γύρο πάνω σε NSR-RGV-YZR.


και Capirossi

AKIS BUSA
19/02/2010, 01:35
Και, μιας και πιαστικαμε με την ιστορια και τον Κο Kevin Schwantz

ας δουμε και λιγο τι λεει η ιστορια με αριθμους (χρονους)
θα παρω για παραδειγμα μια πιστα το Assen που εχουν τρεξει νεοι!! και παλιοι!!

το 1993 κερδιζει ο Kevin Schwantz και με συνολικο χρονο στον αγωνα 41.35.943
και με δευτερο τον Mick Doohan με +0.829 πισω απο τον 1ο (Schwantz)
και εχει κανει και δυο νικες το 1990-1991 στην ιδια πιστα 43+ και 41.24.916 (ο καλυτερος του χρονος σε αυτην την πιστα)

το 1994 (το 1995 δεν ετρεξε ο Schwantz σταματησε)
νικησε ο Mick Doohan (honda) και με συνολικο χρονο του αγωνα 41.35.272
ο Kevin Schwantz ηρθε 5ος!! και με +23.859 πισω απο τον 1ο (Doohan)
και ο Alex Barros (ναι ετρεχε απο τοτε!!!) ηρθε 2ος!! και +1.900 πισω απο τον 1ο (Doohan)

τo 2000 πρωτη χρονια του Rossi στην κατηγορια των 500cc (την μεγαλη-motogp)
κερδιζει τον αγωνα ο Alex Barros με συνολικο χρονο ολο τον αγωνα σε 42.46.162
και ο Rossi ερχεται 6ος με +11.768 πισω απο τον 1ο (Barros)
ενω στον ιδιο αγωνα οι Capirossi και Biaggi παιρνουν την 3η και 4η θεση με 3" και 4"
περιπου πισω απο τον 1ο!!

το 2004 βεβαια ο Rossi (πρωτη με yamaha) και το 2005 κερδιζει τον αγωνα στο Assen με τους
τρομακτικους!!! συνολικα χρονους 38.11.831!!!! και 38.41.808!!!

θελω να πω γενικα βαση των αριθμων, και χωρις να θελω φυσικα να πω κατι αρνητικο
για τον πολυ μεγαλο κατα τα αλλα Kevin Schwantz οτι απο χρονο σε χρονο δεν εκανε
μεγαλες "διαφορες" για τα μεγαλα δεδομενα αυτων των αγωνων, και του ιδιου βεβαια!!
καθ"οτι ειναι στα πρωταθληματα τα μεγαλα (παγκοσμια) απο το 1986 μεχρι το 1995
επρεπε λογικα δηλαδη βαση εμπειριας,εξελιξης, και γνωσης, να εχει "κατεβει" σε αποδοση
τουλαχιστον σε οτι εχει να κανει με χρονους!!
οπως ας πουμε εκαναν οι Doohan,Barros,Biaggi,Capirossi, και φυσικα ο "τρελο γιατρος"
και στον οποιο (Rossi) βλεπουμε οτι δουλεψανε αυτα (εμπειρια,εξελιξη,γνωση)

και μην μπαινουμε στην διαδικασια συγκρισης εποχων!! και οι τοτε μηχανες ηταν ετσι!!
και τωρα ειναι αλλιως!! οκ,τωρα ειναι καλυτερες, βλεπετε ομως οτι ο καλυτερος χρονος
των τωρα με τις τοτε ειναι μολις 3", στον αγωνα ολοκληρο, στην ιδια πιστα!!
για να δουμε στα επομενα 10 χρονια!! που θα ειναι παλι σαφως καλυτερες απο σημερα
θα σπασει καποιος το 38.11.831 στο Assen του Rossi?? και αν ναι, να δουμε ποσο!!

δηλαδη, γιατι σας κουρασα, οπως λεει και ο TROOPER (απο τα συμφραζομενα του)
το marcketing!! παιζει πολλες φορες ανεξαρτητα αν οντως καποιος αξιζει
μεγαλο ρολο!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Η διαφορά των Schwantz-Doohan-Spencer-Rainey με τους σημερινούς οδηγούς είναι οτι αυτοί θα μπορούσαν άνετα να οδηγήσουν τάπα ένα σημερινό αγωνιστικό, ενώ (με την εξαίρεση του Rossi) οι υπόλοιποι θα ήταν θαύμα αν συμπλήρωναν γύρο πάνω σε NSR-RGV-YZR.

συμφωνω!!! :beer:

byron
19/02/2010, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
Και, μιας και πιαστικαμε με την ιστορια και τον Κο Kevin Schwantz

ας δουμε και λιγο τι λεει η ιστορια με αριθμους (χρονους)
θα παρω για παραδειγμα μια πιστα το Assen που εχουν τρεξει νεοι!! και παλιοι!!

το 1993 κερδιζει ο Kevin Schwantz και με συνολικο χρονο στον αγωνα 41.35.943
και με δευτερο τον Mick Doohan με +0.829 πισω απο τον 1ο (Schwantz)
και εχει κανει και δυο νικες το 1990-1991 στην ιδια πιστα 43+ και 41.24.916 (ο καλυτερος του χρονος σε αυτην την πιστα)

το 1994 (το 1995 δεν ετρεξε ο Schwantz σταματησε)
νικησε ο Mick Doohan (honda) και με συνολικο χρονο του αγωνα 41.35.272
ο Kevin Schwantz ηρθε 5ος!! και με +23.859 πισω απο τον 1ο (Doohan)
και ο Alex Barros (ναι ετρεχε απο τοτε!!!) ηρθε 2ος!! και +1.900 πισω απο τον 1ο (Doohan)

τo 2000 πρωτη χρονια του Rossi στην κατηγορια των 500cc (την μεγαλη-motogp)
κερδιζει τον αγωνα ο Alex Barros με συνολικο χρονο ολο τον αγωνα σε 42.46.162
και ο Rossi ερχεται 6ος με +11.768 πισω απο τον 1ο (Barros)
ενω στον ιδιο αγωνα οι Capirossi και Biaggi παιρνουν την 3η και 4η θεση με 3" και 4"
περιπου πισω απο τον 1ο!!

το 2004 βεβαια ο Rossi (πρωτη με yamaha) και το 2005 κερδιζει τον αγωνα στο Assen με τους
τρομακτικους!!! συνολικα χρονους 38.11.831!!!! και 38.41.808!!!

θελω να πω γενικα βαση των αριθμων, και χωρις να θελω φυσικα να πω κατι αρνητικο
για τον πολυ μεγαλο κατα τα αλλα Kevin Schwantz οτι απο χρονο σε χρονο δεν εκανε
μεγαλες "διαφορες" για τα μεγαλα δεδομενα αυτων των αγωνων, και του ιδιου βεβαια!!
καθ"οτι ειναι στα πρωταθληματα τα μεγαλα (παγκοσμια) απο το 1986 μεχρι το 1995
επρεπε λογικα δηλαδη βαση εμπειριας,εξελιξης, και γνωσης, να εχει "κατεβει" σε αποδοση
τουλαχιστον σε οτι εχει να κανει με χρονους!!
οπως ας πουμε εκαναν οι Doohan,Barros,Biaggi,Capirossi, και φυσικα ο "τρελο γιατρος"
και στον οποιο (Rossi) βλεπουμε οτι δουλεψανε αυτα (εμπειρια,εξελιξη,γνωση)



Ωπα......:D
Καταρχήν το 1994 δεν ήταν μια χρονιά Schwantz καθώς είχε προηγηθεί το ατύχημα του Rainey, κάτι που τον διάλυσε ψυχολογικά. Το 1994...απλά έτρεχε μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα. Ο μόνος λόγος που δεν κρέμασε τη φόρμα κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος ήταν η ομάδα και οι σπόνσορες. Πάντως θυμάμαι οτι θα ήθελε να σταματήσει τους αγώνες κατά τη διάρκεια της χρονιάς.
Παρόλο που πήρε μόνο ένα πρωτάθλημα, είχε 1 νίκη διαφορά με τον Rainey (27 έναντι 26) με τον Rainey να κερδίζει 3.

Και πάμε στο Assen....
Τα επίσημα στοιχεία ταχύτερου γύρου που δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξουν είναι οτι ο ταχύτερος γύρος αγώνα στο Assen σημειώθηκε απ΄τον Kevin Schwantz το 1991 !!!! με 2'02 .443 (μ.ω.τ 177.849 km/h)...
Παρόλο που ο Capirrosi κατάφερε να γυρίσει λίγο πιο γρήγορα το 2001 (2'00 .743 = 180.353 km / h) αυτό συνέβει στα δοκιμαστικά και με λάστιχα δοκιμών επομένως δεν μετράει.

Ο λόγος που δεν προκειται να σπάσει ποτέ αυτό το ρεκόρ, είναι διότι το 2002, άλλαξε η χάραξη της πίστας. Μίκρυνε κάποιες δεκάδες μέτρα, αλλά το κυριότερο άλλαξαν 3 στροφές προς το γρηγορότερο. Επομένως δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τα πριν του 2001 με τα μετά ρεκόρ πίστας.....

Η εξέλιξη των οδηγών σε αυτό το επίπεδο εξαρτάται κυρίως απο την εξέλιξη των μοτοσυκλετών-ελαστικών-αναρτήσεων κλπ. Απόδειξη το ότι τα 800άρια έχουν καταρρίψει όλα σχεδόν τα ρεκόρ των 1000 μέσα σε 3 χρόνια.

Τip of the day. Πήγαινε στην τροποποίηση προφίλ και στο τέλος των γραμμάτων της υπογραφής σου, πάτα delete για να σβηστούν οι κενοί χαρακτήρες που αφήνουν μισή σελίδα κενό σε κάθε ποστ. :wave2:

TROOPER
19/02/2010, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ιδιαίτερο στυλ του Schwants & Doohan ήταν ιδιαίτερο....

ΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
19/02/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κατάλαβες τι λέμε, ή σπαμμάρεις? :smokin:

TROOPER
19/02/2010, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κατάλαβες τι λέμε, ή σπαμμάρεις? :smokin:

καταλαβα ρε.

το ιδιαιτερο ειναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ !!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
19/02/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Ρε devils για κάτι τέτοια διαμαντάκια, περνάω τις ώρες μου στο moto.gr :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

Βάλε στο γιουτιούμπι Kevin Scwantz gsxr1000 Phillip island, να δεις τον κουλό παππού. :wave2:


ρε Βυρωνα δεν ειπα οτι ειναι κουλος ο ανθρωπος...
και φυσικα απο την στιγμη που ειναι Π.Π. μπορει να κανει χρονους και να πηγαινει ταπα. αυτο ελειπε δλδ...


τον ειπα γερο, που ειναι γερος (ενταξει δεν παει στο ΙΚΑ με το π να του γραψουν τα φαρμακα,αλλα καταλαβες).

και ειπα οτι τοτε που οδηγουσε και ανεβαινε σε βαθρα τα μηχανακια ηταν εντελως διαφορετικα απο σημερα. και αυτο σωστο.

και ολα αυτα σε απαντηση στον golis που ειχε γραψει ενα μνμ που ανεφερε δεκαπεντε φορες την λεξη ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ.

:wave2:

byron
19/02/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καταλαβα ρε.

το ιδιαιτερο ειναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ !!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν μπορώ να περιγράψω με άλλο τρόπο ένα στυλ οδήγησης που μπορεί να εφαρμοστεί μόνο από έναν άνθρωπο με επιτυχία. Το ότι δεν έχει αντιγραφεί από άλλους σημαίνει οτι δεν γίνεται. Και btw το στύλ οδήγησης δεν έχει αλλάξει απ΄την εποχή του Kenny Roberts (που με τη σειρά του βελτίωσε το στυλ του Jarno Saarinen).

Τα υπόλοιπα που λες παραπάνω, κατά τη γνώμη μου τα βλέπεις από τελείως λάθος σκοπιά. Δεν υπάρχουν οικονομοτεχνικά κριτήρια λες και αγοράζεις ψυγείο ή τηλεόραση. Είναι σχολεία αγωνιστικής οδήγησης που προορίζονται για έμπειρους αναβάτες που θέλουν να βελτιώσουν τα δέκατα μαθαίνοντας κάποια μυστικά από έναν θρύλο. Το αν θα καταφέρουν ή αν έχουν το ταλέντο να τα εφαρμόσουν δεν είναι πρόβλημα του K.S.

Είναι σα να λες σε ένα καρδιολόγο που θα πληρώσει ένα σεμινάριο απ΄τον Γιακούμπ οτι κάνει μαλακία καθώς μπορεί να παρακολουθήσει ένα φθηνότερο σεμινάριο από κάποιους που έχουν εφαρμόσει τις τεχνικές του Γιακούμπ. Όπως είπε και ο Rein είναι ένας όχι απ΄τους 50, αλλά απ΄τους 10-15 που γεννήθηκαν με τέτοιο απίστευτο χάρισμα. Τέλος :wave2:

TROOPER
19/02/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν μπορώ να περιγράψω με άλλο τρόπο ένα στυλ οδήγησης που μπορεί να εφαρμοστεί μόνο από έναν άνθρωπο με επιτυχία. Το ότι δεν έχει αντιγραφεί από άλλους σημαίνει οτι δεν γίνεται. Και btw το στύλ οδήγησης δεν έχει αλλάξει απ΄την εποχή του Kenny Roberts (που με τη σειρά του βελτίωσε το στυλ του Jarno Saarinen).

Τα υπόλοιπα που λες παραπάνω, κατά τη γνώμη μου τα βλέπεις από τελείως λάθος σκοπιά. Δεν υπάρχουν οικονομοτεχνικά κριτήρια λες και αγοράζεις ψυγείο ή τηλεόραση. Είναι σχολεία αγωνιστικής οδήγησης που προορίζονται για έμπειρους αναβάτες που θέλουν να βελτιώσουν τα δέκατα μαθαίνοντας κάποια μυστικά από έναν θρύλο. Το αν θα καταφέρουν ή αν έχουν το ταλέντο να τα εφαρμόσουν δεν είναι πρόβλημα του K.S.

Είναι σα να λες σε ένα καρδιολόγο που θα πληρώσει ένα σεμινάριο απ΄τον Γιακούμπ οτι κάνει μαλακία καθώς μπορεί να παρακολουθήσει ένα φθηνότερο σεμινάριο από κάποιους που έχουν εφαρμόσει τις τεχνικές του Γιακούμπ. Όπως είπε και ο Rein είναι ένας όχι απ΄τους 50, αλλά απ΄τους 10-15 που γεννήθηκαν με τέτοιο απίστευτο χάρισμα. Τέλος :wave2:

ωραια και συμφωνω σε ολα σου.τοτε τα τζιμανια που αποφασισανε να φερουνε τον σβαντζ ελλαδα κατ εμε εχουν την υποχρεωση να θεσουν σαν απαραιτητη προυποθεση οχι το να εχεις σουζουκι αλλα να γυρνας κατω απο '28.και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.

μετα απο αυτα μονο σχολειο δεν ειναι η τουλαχιστον δεν θα επρεπε να λανσαρετε ως τετοιο.εμενα καραγκιοζ μπερντες μου κανει.στα δικα μου ματια τουλαχιστον που εχω κανει λεβελ 2 στο καλιφορνια και γυρναω αρκετα πανω απο το '28.

αλλα οπως ειπα και παραπανω μαλλον χανει το γραπτο μου.

τελος και απο μενα :wave2:

byron
19/02/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ωραια και συμφωνω σε ολα σου.τοτε τα τζιμανια που αποφασισανε να φερουνε τον σβαντζ ελλαδα κατ εμε εχουν την υποχρεωση να θεσουν σαν απαραιτητη προυποθεση οχι το να εχεις σουζουκι αλλα να γυρνας κατω απο '28.και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.

μετα απο αυτα μονο σχολειο δεν ειναι η τουλαχιστον δεν θα επρεπε να λανσαρετε ως τετοιο.εμενα καραγκιοζ μπερντες μου κανει.στα δικα μου ματια τουλαχιστον που εχω κανει λεβελ 2 στο καλιφορνια και γυρναω αρκετα πανω απο το '28.


Τρουπ....:D
Εγώ δεν έχω γνώμη για το τι διδάσκεται εδώ και τι σε άλλο σχολείο του KS στο εξωτερικό για να συγκρίνω, και μου κάνει εντύπωση το οτι είσαι τόσο αρνητικός. Κάποιος Χ Ψ ΔΔ τους φέρνει, βγάζει κάποια λεφτά και πουλάει ένα προϊόν με το όνομα του. Και?
Γιατί να είναι καραγκιόζ μπερντέ το συγκεκριμένο, και δεν είναι του Συνιώρη ή τα CSS πχ? Η λογική του ότι αν πέσουν φεύγουν, στηρίζετε στην λογική ότι οι μαθητές που πέφτουν κινήθηκαν πάνω απ΄τα όρια τους σε ένα σχολείο.
Αν θυμάμαι καλά στο CSS δεν φεύγεις μεν αν είσαι σε θέση να συνεχίσεις -κάτι που είναι πιθανόν μιας και οι ρυθμοί είναι πολύ πιο συντηρητικοί- απ΄την άλλη όμως, την πτώση του μαθητή την "χρεώνεται" ο εκπαιδευτής σου κάτι που επίσης μου φαίνεται άδικο μιας και υπάρχουν μαθητές στο CSS που έχουν πετάξει αετό.
Κάποιοι πάνε στο CSS για το διπλώμα στον τοίχο, κάποιοι στον KS για μια φωτό μαζί του, και κάποιοι παίρνουν Κ9-V4-RR για τη Βούτα. Τι πρόβλημα έχεις δλδ, να στο λύσουμε ρε παιδί μου? :smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.


Ρε μαν...που έχεις μπλέξει? :cry: Συγκρίνεις μια πτώση σε σχολείο με μια πτώση σε αγώνα του πρωταθλήματος που λειτουργούν στο 110% ? :confused:

AKIS BUSA
19/02/2010, 10:25
ασφαλως φιλε byron και εχει αλλαξει το assen σαν πιστα (μετρα)
και οχι μονο το assen αλλα και πολλες αλλες πιστες εχουν δεχτει αλλαγες (διαφορες)
απο τις δεκαετιες του 70-80 μεχρι σημερα

αυτο που ηθελα να πω (χωρις να διαφωνω μαζι σου)
ειναι οτι οκ!! ο schwantz,ανεξαρτητα οτι για μενα ο οδηγος (εκτος του rainey) της τοτε
10ετιας ηταν ο doohan.
εχει απο πισω του ενα πολυ καλο marcketing (usa-suzuki) που τον διατηρει στο προσκηνιο!!


που για εμενα περισσοτερο διαφημηση της suzuki ειναι, παρα ενα ουσιαστικο αποτελεσμα
εκμαθησης οδηγησης (ασφαλους,κλπ)
και το css εχει σε διαφορα μερη του κοσμου "σχολειο" αλλα με τους "δασκαλους"
της εκαστοτε χωρας και συνεχεια (ολο το χρονο)

το να παρευρισκεται ο ιδιος σε διαφορα μερη του κοσμου μια στο τοσο καπου!! οπως καταλαβαινεις περισσοτερο "θιασος" μου κανει, παρα αυτο που λενε οτι ειναι!!

Cpt. Haddock
19/02/2010, 10:29
Το στυλ του schwantz οφειλόταν εν μέρει και στο ότι είναι αρκετά ψηλός, πολύ ψηλότερος απο το μέσο υψος αναβατών, το θυμαμαι που τον εβλεπα στο Eurosport με τις - τότε- δορυφορικες να περισσεύουν τα πόδια του απ' το ντεπόζιτο :lol:

road spirit
19/02/2010, 10:31
ότι να' ναι ...

τέσπα ...

Cpt. Haddock
19/02/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[...]και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.[...]

:cry: :cry: :cry: :cry:

TROOPER
19/02/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τρουπ....:D
Εγώ δεν έχω γνώμη για το τι διδάσκεται εδώ και τι σε άλλο σχολείο του KS στο εξωτερικό για να συγκρίνω, και μου κάνει εντύπωση το οτι είσαι τόσο αρνητικός. Κάποιος Χ Ψ ΔΔ τους φέρνει, βγάζει κάποια λεφτά και πουλάει ένα προϊόν με το όνομα του. Και?
Γιατί να είναι καραγκιόζ μπερντέ το συγκεκριμένο, και δεν είναι του Συνιώρη ή τα CSS πχ? Η λογική του ότι αν πέσουν φεύγουν, στηρίζετε στην λογική ότι οι μαθητές που πέφτουν κινήθηκαν πάνω απ΄τα όρια τους σε ένα σχολείο.
Αν θυμάμαι καλά στο CSS δεν φεύγεις μεν αν είσαι σε θέση να συνεχίσεις -κάτι που είναι πιθανόν μιας και οι ρυθμοί είναι πολύ πιο συντηρητικοί- απ΄την άλλη όμως, την πτώση του μαθητή την "χρεώνεται" ο εκπαιδευτής σου κάτι που επίσης μου φαίνεται άδικο μιας και υπάρχουν μαθητές στο CSS που έχουν πετάξει αετό.
Κάποιοι πάνε στο CSS για το διπλώμα στον τοίχο, κάποιοι στον KS για μια φωτό μαζί του, και κάποιοι παίρνουν Κ9-V4-RR για τη Βούτα. Τι πρόβλημα έχεις δλδ, να στο λύσουμε ρε παιδί μου? :smokin:

Ρε μαν...που έχεις μπλέξει? :cry: Συγκρίνεις μια πτώση σε σχολείο με μια πτώση σε αγώνα του πρωταθλήματος που λειτουργούν στο 110% ? :confused:

καλημερα γιαννη κουκια σπερνω...:wave2:

TROOPER
19/02/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το στυλ του schwantz οφειλόταν εν μέρει και στο ότι είναι αρκετά ψηλός, πολύ ψηλότερος απο το μέσο υψος αναβατών, το θυμαμαι που τον εβλεπα στο Eurosport με τις - τότε- δορυφορικες να περισσεύουν τα πόδια του απ' το ντεπόζιτο :lol:

ντοινγκ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
19/02/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ντοινγκ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τί ντόιινγ ρε μλκ, δημοτικό πήγαινες τότε :lol:

άντε να τιναξεις τα τσόφλια απο πάνω σου :smokin:


Βασικά το 'χε πει και ο ίδιος σε ένα ντοκιμαντέρ αυτό που λέω :wave2:

TROOPER
19/02/2010, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τί ντόιινγ ρε μλκ, δημοτικό πήγαινες τότε :lol:

άντε να τιναξεις τα τσόφλια απο πάνω σου :smokin:


Βασικά το 'χε πει και ο ίδιος σε ένα ντοκιμαντέρ αυτό που λέω :wave2:

:cry: :cry: :cry:

:wave2:

Cpt. Haddock
19/02/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:cry: :cry: :cry:

:wave2:

Το 'χεις δει το ντοκιμαντέρ που λέω ρε ππρ;

reinmeister
19/02/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
ασφαλως φιλε byron και εχει αλλαξει το assen σαν πιστα (μετρα)
και οχι μονο το assen αλλα και πολλες αλλες πιστες εχουν δεχτει αλλαγες (διαφορες)
απο τις δεκαετιες του 70-80 μεχρι σημερα

αυτο που ηθελα να πω (χωρις να διαφωνω μαζι σου)
ειναι οτι οκ!! ο schwantz,ανεξαρτητα οτι για μενα ο οδηγος (εκτος του rainey) της τοτε
10ετιας ηταν ο doohan.
εχει απο πισω του ενα πολυ καλο marcketing (usa-suzuki) που τον διατηρει στο προσκηνιο!!



εδω να διαφωνησουμε λιγακι...

στο assen παρολη την εξελιξη,κινητηρων,σασι,αναρτησεων,ελαστικων,επι μια δεκαετια,μεχρι την αλλαγη χαραξης δηλαδη, δεν εσπασε το ρεκορ γυρου του schwantz...μην το περναμε ετσι χαλαρα αυτο...

επισης μην ξεχνας οτι ο doohan και στην συνεχεια ο rossi,ειχαν με τεραστια διαφορα την καλυτερη μοτοσυκλεττα του grid...η honda ηταν μιλια μπροστα απο ολες τις αλλες...γενικη παραδοχη αυτο...

επισης γενικη παραδοχη ηταν,οτι ο schwantz ηταν απο τα μεγαλυτερα ταλεντα ever στην οδηγηση αγωνιστικης μοτοσυκλεττας...ειδικα τα φρενα του και οι εισοδοι του στην στροφη ,ηταν κυριολεκτικα λες και τον ειχαν φερει απο αλλο πλανητη...

ηταν ξεκαθαρα ο γρηγοροτερος της εποχης του...τελεια εδω...

απλως επρεπε καποιος να του εξηγησει,κι αυτο λεγοταν τοτε και ως ανεκδοτο,οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να τερματιζει πρωτος με δυο γυρους διαφορα απο τον δευτερο καθε φορα...και οτι 2η και 3η ηταν επισης βαθμολογουμενες θεσεις...

σταθεροτητα δεν ειχε λοιπον...γι αυτο και πηρε ενα πρωταθλημα αντι για 4-5...

επισης το μηχανακι του δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο τοτε(yamaha,honda)...

αν διαβασεις reviews πρωτοπαρουσιαζομενων gsxr,ανα τον πλανητη,κανε ενα κοπο να διαβασεις τα σχολια των δημοσιογραφων,καποιων ιδιαιτερως γρηγορων, που οδηγουν μαζι του...
κατα βαση λενε,πως ειναι δυνατον να τους περναει με τοσο χαρακτηριστικη ευκολια στις εισοδους,οπου,οπως και με οποιονδηποτε τροπο...

επισης,σε κανα δυο αμερικανικες πιστες,οι χρονοι του με στοκ gsxr 1000 τον κατατασσουν μεσα στην 10 αγωνα ama superbike...

κι ολα αυτα κοντα στα 50 του...

byron
19/02/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλημερα γιαννη κουκια σπερνω...:wave2:

και στο Αϊβαλί βροντά...:wave2:


ΥΓ: Μιας και τα παρπιλια είναι banned απ΄το event δεν θα έχω την ευκαιρία να μεταφέρω προσωπική άποψη. Να υποθέσω (μιας και ούτε εσύ έχεις πάει) οτι μεταφέρεις την άποψη κάποιου που το παρακολούθησε, αλλά δεν μείωσε καμμιά 10αριά δευτερόλπτα το γυρολόγιο του όπως ήλπιζε? :smokin:

Allst@rf
19/02/2010, 10:57
παντος παιδες και τα 300/lvl που ζηταει η hisiding για τα css πολλα μου φαινονται και μενα...

TROOPER
19/02/2010, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το 'χεις δει το ντοκιμαντέρ που λέω ρε ππρ;

δε μπορω να απαντησω.τιναζω τσοφλια τωρα :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
19/02/2010, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μπορω να απαντησω.τιναζω τσοφλια τωρα :lol: :lol: :lol:

Είσαι και γεμάτος και θα βραδιάσουμε :p

TROOPER
19/02/2010, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
και στο Αϊβαλί βροντά...:wave2:


ΥΓ: Μιας και τα παρπιλια είναι banned απ΄το event δεν θα έχω την ευκαιρία να μεταφέρω προσωπική άποψη. Να υποθέσω (μιας και ούτε εσύ έχεις πάει) οτι μεταφέρεις την άποψη κάποιου που το παρακολούθησε, αλλά δεν μείωσε καμμιά 10αριά δευτερόλπτα το γυρολόγιο του όπως ήλπιζε? :smokin:

σου δανιζω το δικο μου αμα θες να πας.να υποθεσεις οτι μεταφερω αποψη αλλου πραγματι.

byron
19/02/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σου δανιζω το δικο μου αμα θες να πας.

2ο πλαίσιο έχεις?

Cpt. Haddock
19/02/2010, 12:37
:a014:

menelaos46
19/02/2010, 12:48
Παντως ο τυπος ηταν μεγαλος σαβουρδας, βροντακιας....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
19/02/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Παντως ο τυπος ηταν μεγαλος σαβουρδας, βροντακιας....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ηταν...αλλα επισης ηταν και ο μοναδικος που μπορουσε να κανει το παρακατω...

http://www.youtube.com/watch?v=RtXI6Tjeiuc

menelaos46
19/02/2010, 13:21
ηταν...αλλα επισης ηταν και ο μοναδικος που μπορουσε να κανει το παρακατω...


Φρενακιας, μ'αρεσουν αυτοι.

road spirit
19/02/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ηταν...αλλα επισης ηταν και ο μοναδικος που μπορουσε να κανει το παρακατω...

http://www.youtube.com/watch?v=RtXI6Tjeiuc


"Wait until you see God and then brake"

:lol:

menelaos46
19/02/2010, 13:24
"Wait until you see God and then brake"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το ξαναβαζω αξιζει.

http://www.youtube.com/watch?v=idzHUe8QdWw

sniper
19/02/2010, 13:33
Ανακοίνωση: Καθ' όλον τον μήνα Ιούνιο η αγωνιστική σχολή αναβατών Τρουπερόνες, θα παραδίδει μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης στην πίστα Laguna Seca. ο Ιδρυτής και πρώην ΠΠ Τρουπεράκης Αμανίκος, θα παραβρισκεται για να διδάξει κι όχι για αν δώσει αυτόγραφα.

Τιμή μηνός : 500Ε
Αν πέσεις σου παρέχεται άλλο καινουργιο μηχανάκι της αρεσκείας σου
Αν τα καταφέρεις και σε περάσει ο Αμάνικος αποκλείεσαι δια βίου από τις πίστες.

Αυτόγραφα δεν δίνει λέμε!!!!!!

:smokin:

filipp0s
19/02/2010, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
....

[B]Αυτόγραφα δεν δίνει λέμε!!!!!!

:smokin:



Mπρελοκ??? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=97259)

sapila racing
19/02/2010, 14:39
Σίγουρα εχει γίνει παρεξήγηση..

Με μια σύντομη έρευνα βρήκα οτι ο Tρούπης εχει παλιά σχέση με το CSS και τον Keith Code, τα συμπεράσματα δικά σας!



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


189307

byron
19/02/2010, 14:48
:rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:

VANDA
19/02/2010, 14:52
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Shaolin Monk
19/02/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ανακοίνωση: Καθ' όλον τον μήνα Ιούνιο η αγωνιστική σχολή αναβατών Τρουπερόνες, θα παραδίδει μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης στην πίστα Laguna Seca. ο Ιδρυτής και πρώην ΠΠ Τρουπεράκης Αμανίκος, θα παραβρισκεται για να διδάξει κι όχι για αν δώσει αυτόγραφα.

Τιμή μηνός : 500Ε
Αν πέσεις σου παρέχεται άλλο καινουργιο μηχανάκι της αρεσκείας σου
Αν τα καταφέρεις και σε περάσει ο Αμάνικος αποκλείεσαι δια βίου από τις πίστες.

Αυτόγραφα δεν δίνει λέμε!!!!!!

:smokin:



Να δηλωσουμε και εμεις απο Κρητη;
Θα φερουμε αντικριστο, καλο κρασι, μυζηθρα και μερικες σφαιρες για μπαλωθιες ωστε να γιορτασουμε το event στο τελος...:a015: :a015: :a016: :a016:

fdTolis
19/02/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ηταν...αλλα επισης ηταν και ο μοναδικος που μπορουσε να κανει το παρακατω...

http://www.youtube.com/watch?v=RtXI6Tjeiuc

Αυτο μου θυμησαι λιγο αυτο (το πρωτο προσπερασμα που κανει ο Rossi)....

http://www.youtube.com/watch?v=vO5z_aWdhEY

και ο τελευτεος γυρος....

http://www.youtube.com/watch?v=NgRPjFvFz4Q

απιστευτη μαχη....

AKIS BUSA
19/02/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εδω να διαφωνησουμε λιγακι...

στο assen παρολη την εξελιξη,κινητηρων,σασι,αναρτησεων,ελαστικων,επι μια δεκαετια,μεχρι την αλλαγη χαραξης δηλαδη, δεν εσπασε το ρεκορ γυρου του schwantz...μην το περναμε ετσι χαλαρα αυτο...

επισης μην ξεχνας οτι ο doohan και στην συνεχεια ο rossi,ειχαν με τεραστια διαφορα την καλυτερη μοτοσυκλεττα του grid...η honda ηταν μιλια μπροστα απο ολες τις αλλες...γενικη παραδοχη αυτο...

επισης γενικη παραδοχη ηταν,οτι ο schwantz ηταν απο τα μεγαλυτερα ταλεντα ever στην οδηγηση αγωνιστικης μοτοσυκλεττας...ειδικα τα φρενα του και οι εισοδοι του στην στροφη ,ηταν κυριολεκτικα λες και τον ειχαν φερει απο αλλο πλανητη...

ηταν ξεκαθαρα ο γρηγοροτερος της εποχης του...τελεια εδω...

απλως επρεπε καποιος να του εξηγησει,κι αυτο λεγοταν τοτε και ως ανεκδοτο,οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να τερματιζει πρωτος με δυο γυρους διαφορα απο τον δευτερο καθε φορα...και οτι 2η και 3η ηταν επισης βαθμολογουμενες θεσεις...

σταθεροτητα δεν ειχε λοιπον...γι αυτο και πηρε ενα πρωταθλημα αντι για 4-5...

επισης το μηχανακι του δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο τοτε(yamaha,honda)...

αν διαβασεις reviews πρωτοπαρουσιαζομενων gsxr,ανα τον πλανητη,κανε ενα κοπο να διαβασεις τα σχολια των δημοσιογραφων,καποιων ιδιαιτερως γρηγορων, που οδηγουν μαζι του...
κατα βαση λενε,πως ειναι δυνατον να τους περναει με τοσο χαρακτηριστικη ευκολια στις εισοδους,οπου,οπως και με οποιονδηποτε τροπο...

επισης,σε κανα δυο αμερικανικες πιστες,οι χρονοι του με στοκ gsxr 1000 τον κατατασσουν μεσα στην 10 αγωνα ama superbike...

κι ολα αυτα κοντα στα 50 του...

δεν διαφωνω σε τιποτα απ"οτι λες!! reinmeister ετσι ειναι οντως!!
εγω απλα ειπα οτι αυτο που κανει τωρα ο schwantz ειναι περισσοτερο "περειφερομενος θιασος"
παρα κανει ουσιαστικη δουλεια!!!
τωρα αυτα που εγραψα με χρονους κλπ!! το εγραψα ετσι για την ιστορια οχι να μειωσω η οχι καποια απο αυτα τα.......τερατα!!!

σαφως και δεν μειωνω!! τον schwantz, αν ειναι δυνατον!!
το οτι εμενα μου αρεσε περισσοτερο ο doohan δεν εχει να κανει!!
με την εννοια οτι ο αμερικανος ειναι "λιγος"!!!

TROOPER
19/02/2010, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
2ο πλαίσιο έχεις?

δε θα σου χρειαστει.αν πεσεις ετσι κι αλλιως θα σε πει ο κεβιν να πας σπιτι.:wave2:

TROOPER
19/02/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ανακοίνωση: Καθ' όλον τον μήνα Ιούνιο η αγωνιστική σχολή αναβατών Τρουπερόνες, θα παραδίδει μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης στην πίστα Laguna Seca. ο Ιδρυτής και πρώην ΠΠ Τρουπεράκης Αμανίκος, θα παραβρισκεται για να διδάξει κι όχι για αν δώσει αυτόγραφα.

Τιμή μηνός : 500Ε
Αν πέσεις σου παρέχεται άλλο καινουργιο μηχανάκι της αρεσκείας σου
Αν τα καταφέρεις και σε περάσει ο Αμάνικος αποκλείεσαι δια βίου από τις πίστες.

Αυτόγραφα δεν δίνει λέμε!!!!!!

:smokin:

για κατι σκνιπερονες ερχετε και στον χωρο σας :lol: :lol: :lol:

TROOPER
19/02/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σίγουρα εχει γίνει παρεξήγηση..

Με μια σύντομη έρευνα βρήκα οτι ο Tρούπης εχει παλιά σχέση με το CSS και τον Keith Code, τα συμπεράσματα δικά σας!



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

δε θυμαμαι...σου ειπα οτι τον παιρνεις???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ακου καφασακι!!!!:mad:

sniper
19/02/2010, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε θυμαμαι...σου ειπα οτι τον παιρνεις???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ακου καφασακι!!!!:mad:

Καφασάκι - σουζούκι = ίδια εταιρεία πλέον....



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
για κατι σκνιπερονες ερχετε και στον χωρο σας :lol: :lol: :lol:

Να πλυθείτε όμως πρώτα.... και πιείτε και λίγο λάδι....

:smokin:

TROOPER
20/02/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καφασάκι - σουζούκι = ίδια εταιρεία πλέον....

Να πλυθείτε όμως πρώτα.... και πιείτε και λίγο λάδι....

:smokin:

ενω η χοντα ενα μπουρδελο μονη της :lol: :lol:

ξερω τα γουστα σου μπειμπι :winka: μη μου αγχωνεσαι...κααααλα θα περασουμε :lol: :lol: :lol:

K5_N
21/02/2010, 23:03
εγω παντως θα τα εδινα τα 700 αν ειχα σκοπο να διαθεσω καποια λεφτα για κατι τετοιο. στο κατω κατω δεν ερχετε καθε μερα ενας οδηγος σαν αυτον στην ελλαδα που δε εχει ουτε εναν αγωνα παγκοσμιου πρωταθληματος.
{ενω οι διπλανοι τουρκοι καταφεραν και εχουν}
οτι και να μαθεις απο αυτον καλο θα ειναι. και στο κατω κατω γιατι να μην σταθω διπλα σε ενα ππ? αλλοι δινουν πολλα περισσοτερα για να ακουσουν τη καθε βανδη να υποφερει χωρις να μαθαινουν τιποτα. οσο για το οτι ειναι μονο για σουζουκι ειναι λογικο αφου αυτη τον φερνει και για αυτην δουλευει. και στη τελικη κανεις δε παει με το ζορι και οσοι πανε σιγουρα θα ειναι μια εμπειρια ζωης για τα δεδομενα της χωρας μας. :wave2:

klaudiog
21/02/2010, 23:52
το έχουνε γαμήσι το θέμα με της τιμές σιγά μην παο να δώσω 700 για δυο μέρες έλεος
μερική από εμάς δουλεύουμε ένα μηνα για τέτοια ποσα και θα τα δώσω για δυο μέρες σε μαθήματα
:bigcry: :bigcry: