PDA

View Full Version : Παρε, παρε...



Σελίδες : [1] 2

SaraMaritis
05/06/2005, 17:49
...αν τολμας !!! :yuck:

Η φωτο (αν και απο κινητο), ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ !!! :sick:
(κοροϊδευουν τον κοσμο γερα και με το νομο λεμε !!! :mad: )



Υγ.Δεν ηξερα που να την ποσταρω (κατηγορια εννοω)...

Σιγουρα οχι "Ανταλλακτικά - Βελτιωσεις - aftermarket ",
ισως "Αναζητήσεις - Σκέψεις - Προβληματισμοί ",
σιγουρα οχι "Ανέκδοτα - humor ",
μαλλον ισως "Στραβά κι Ανάποδα"...
τεσπα "Γενικες" και βλεπουμε... :look: :smokin:


16090

SaraMaritis
05/06/2005, 17:51
...και αλλη μια...


16091

bonepeeler
05/06/2005, 17:56
:mad: :mad: :mad:


Το κακό είναι πως ο κόσμος τα αγοράζει.

Έχω δει πολλούς να κυκλοφορούν με αυτά στους δρόμους.

Δεν εκτιμούν καθόλου τους εαυτούς τους.
Μόνο την τσέπη τους.:yuck:




:beer:

m1ke
05/06/2005, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Δεν εκτιμούν καθόλου τους εαυτούς τους.
Μόνο την τσέπη τους.:yuck:

Δεν είναι μόνο η τσέπη τους. Δυστυχώς δεν μπορούν να καταλάβουν σε τι διαφέρει ένα ασφαλές κράνος από ένα tupper με αφρολέξ όπως αυτά της φωτογραφίας. Εδώ ο πατέρας μου που είναι και μορφωμένος άνθρωπος με θεωρεί κορόιδο που αγόρασα κράνος Arai, ενώ αυτός βολεύεται με ένα Safebet.:(

Δυστυχώς ο μέσος καταναλωτής είναι ανίκανος να επιλέξει σωστά το εξοπλισμό ασφαλείας που χρειάζεται πάνω στη μοτό. Μόνο με νομοθετική παρέμβαση και τη θέσπιση αυστηρών προδιαγραφών και ελέγχων μπορεί να μπει μία τάξη σε αυτό το χάλι.

free rider
05/06/2005, 18:11
καλα τι έκανες εκεί???

πήρες φωτο με το κινητό απο καποιο σουπερ μαρκετ???


ρεεεε


παρτε ολοι τα κράνη σας και παμε μέχρι το γειτονικό σουπερ μαρκετ



πάμε να αγοράσουμε κατσαρόλες και να κυκλοφοράμε με αυτές στο κεφάλι...




τι κατσαρόλα τι κράνος...

:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
05/06/2005, 18:33
Ρε saramara, απαγορεύεται να τραβάς φώτος μέσα σε Σούπερ!
:rotflmao: :rotflmao:


Όσο για το τι πουλάνε και πόσο.... δικαίωμά τους~! Εμείς φταίμε που τα αγοράζουμε.

SaraMaritis
05/06/2005, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ρε saramara, απαγορεύεται να τραβάς φώτος μέσα σε Σούπερ!
:rotflmao: :rotflmao:


Όσο για το τι πουλάνε και πόσο.... δικαίωμά τους~! Εμείς φταίμε που τα αγοράζουμε.
Ε...δεν τους εβαλα και "μπομπα" !!! :rolleyes:
(και γιατι δηλαδη "απαγορευεται" ??? σε κοινη θεα ηταν,
και μαλιστα το "5,00 €" με μεγαλα γραμματα,
για να τραβαει το ματι !!!) :mad:

Οσο για το αλλο, κανεις λαθος, γιατι δεν τ'αγοραζουμε ΕΜΕΙΣ,
αλλα οποιο κοροϊδο "τσιμπησει" !!! :sick: :smokin: :wave2:

adam_tsouk
05/06/2005, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Ε...δεν τους εβαλα και "μπομπα" !!! :rolleyes:
(και γιατι δηλαδη "απαγορευεται" ??? σε κοινη θεα ηταν,
και μαλιστα το "5,00 €" με μεγαλα γραμματα,
για να τραβαει το ματι !!!) :mad:

Οσο για το αλλο, κανεις λαθος, γιατι δεν τ'αγοραζουμε ΕΜΕΙΣ,
αλλα οποιο κοροϊδο "τσιμπησει" !!! :sick: :smokin: :wave2:


Αλήθεια απαγορεύεται! Όταν έχουμε προώθηση από την εταιρεία πέρνουμε έδεια να τραβήξουμε φώτο! (αλλιώς στα κρυφά) :lol:


Όσο για το εμείς........ εννοώ οι πολίτες-πελάτες-θύματα κτλ κτλ..

Θα θυμάσαι τότε με τα κράνη από τα lidl!


Τεσπα, εγώ δεν φοράω ποτέ κράνος οπότε δεν θα αγοράσω αυτό το χάλι!:lol:

free rider
05/06/2005, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Αλήθεια απαγορεύεται! Όταν έχουμε προώθηση από την εταιρεία πέρνουμε έδεια να τραβήξουμε φώτο! (αλλιώς στα κρυφά) :lol:


Όσο για το εμείς........ εννοώ οι πολίτες-πελάτες-θύματα κτλ κτλ..

Θα θυμάσαι τότε με τα κράνη από τα lidl!


Τεσπα, εγώ δεν φοράω ποτέ κράνος οπότε δεν θα αγοράσω αυτό το χάλι!:lol:

εσυ πάς τότε για το VEARADERO RIDERS...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SaraMaritis
05/06/2005, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Αλήθεια απαγορεύεται!...
Ok...ενταξει...βαριεμαι να κατσω να ψαξω για να βρω σχετικη
νομοθεσια... :rolleyes:

(και γιατι να το κανω αλλωστε, τη στιγμη που εσυ
θα'σαι "αραχτος" μπροστα στην οθονη, με καμμια
φραπεδια στο χερι, περιμενοντας τ'αποτελεσματα :p :rotflmao: )

Δε λεω οτι δεν θα'θελα να βρω μια προσφορα "Arai - 5,00 €",
απλα μου εκανε εντυπωση η "κοροϊδια", και την ποσταρα !!! :smokin:
:beer: :wave2:

gtsiros
05/06/2005, 19:59
...πιστοποίηση έχουν;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
05/06/2005, 20:42
Eρώτηση – πρόταση για τα κράνη


Ο δημοσιογράφος – βουλευτής Άρης Σταθάκης επανέρχεται στα κρίσιμα θέματα οδικής ασφαλείας με μια νέα ερώτηση στη Βουλή, που απευθύνεται στους υπουργούς Ανάπτυξης, Δημόσιας Τάξης και Μεταφορών. Ο προβληματισμός του αυτή τη φορά έχει να κάνει με την ποιότητα των κρανών ασφαλείας και το πόσο αυτά προστατεύουν πραγματικά τους δικυκλιστές, σε περίπτωση κινδύνου.



Καταλήγοντας, ο κ. Σταθάκης υποβάλει συγκεκριμένες προτάσεις μέσω των ερωτήσεών του στους επικεφαλής των συγκεκριμένων υπουργείων.

Σας παραθέτουμε αυτούσια την επερώτησή του, που κατατέθηκε επίσημα στο Κοινoβούλιο στις 24 Μαίου:
«Τα κράνη που είναι υποχρεωμένοι να φορούν οι αναβάτες των δικύκλων είναι ακριβά, γιατί έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές ασφαλείας ώστε να μας προσφέρουν την καλύτερη δυνατή προστασία, αλλά και γιατί επιβαρύνονται με υψηλό ΦΠΑ. Τελευταία όμως κυκλοφορούν στη χώρα μας πολύ φθηνά κράνη, τα οποία δεν έχουν τις απαιτούμενες προδιαγραφές.

Το αποτέλεσμα είναι να τα αγοράζουν και να κυκλοφορούν με αυτά όσοι θέλουν να κάνουν οικονομία, χωρίς να σκέφτονται τις συνέπειες, αλλά και χωρίς να τους επισημαίνουν τον κίνδυνο οι τροχονόμοι, οι οποίοι δεν έχουν την κατάλληλη ενημέρωση και ελέγχουν μόνο όσους… δεν φορούν κράνος.

Επειδή τα κράνη πρέπει να προστατεύουν αποτελεσματικά το κεφάλι μας –και όχι να μας προστατεύουν από τις κλήσεις των τροχονόμων- και επειδή οι μισοί από αυτούς που έχασαν τη ζωή τους σε δυστυχήματα με δίκυκλα θα είχαν σωθεί αν φορούσαν κράνος με τις απαραίτητες προδιαγραφές,

ερωτώνται οι αρμόδιοι υπουργοί,

Πότε θα απαγορεύσουμε να πωλούνται στη χώρα μας κράνη τα οποία δεν έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές ασφαλείας; Πότε θα ενημερωθούν σωστά οι τροχονόμοι, για να κρίνουν –αλλά και να μας βοηθήσουν να καταλάβουμε- ποιά κράνη μας προστατεύουν αποτελεσματικά; Πότε θα αποφασίσουμε, αν δε μπορούμε να αποφύγουμε τον ΦΠΑ, να πριμοδοτήσουμε την αγορά κάθε καινούργιου κράνους ή να χαρίσουμε ένα καλό κράνος σε κάθε αναβάτη που παίρνει άδεια οδήγησης, με τη σκέψη ότι το κόστος αγοράς του κράνους είναι σαφώς πολύ πιο μικρό από το κόστος της απώλειας μιας ζωής;»


απο το http://www.hotstation.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=644&mode=&order=0&thold=0
και οχι μονο

sonic22
05/06/2005, 20:45
to pio pithanon einai na exun isaxthei ws krani genikis xrisis...

kai na polude ws tetia...

twra an miazun gia mixanis einai allo thema...

pados to provlima einia pio sovaro apo oti fenete...

ta kranidia auta tha pane se megales posotites se katastimata enikiazomenwn motosikletwn, sta nisia kirios, kai opoios katalavenei katalavenei.

LittleJohn
05/06/2005, 21:56
Εγώ προσωπικά τέτοιο κράνος ούτε σε ποδήλατο δεν θα φορούσα!!!:nono:

Το κακό με την χώρα μας είναι οτί το ``φόρα κράνος για να μη σε γράψουν`` είναι επικρατέστερο του ``φόρα κράνος για να είσαι ασφαλής``...Όπως τα πάντα στην ζωή μας ,έτσι και εδώ είναι θέμα παιδείας και παιδεία στην Ελλάδα δεν υφίσταται.

Ας ρίχνανε τις τιμές στα κράνη, ας βγάζανε εντελώς το φπα, ας σε γράφανε τα στρουμφάκια στο δρόμο ακόμα και άν φορούσες κράνος, επειδή δεν τηρεί κάποιες υψηλές προδιαγραφές... Και μετά το ξανασυζητάμε...

Ως τότε θα συνεχίσουμε να βλέπουμε όλο και πιο συχνά καλάθια με κράνη της συμφοράς και όχι μόνο σε super market, αλλά μεχρί και στο μπακάλικο της γειτονιάς...

$py
06/06/2005, 14:40
E pes mas kai se poio magazi ta vrikes :D

adam_tsouk
06/06/2005, 14:47
Εάν φοράς αυτά τα κράνη ποδηλάτου (ξέρετε, εμφάνιση μηδέν προστασία υπό του μηδενός) δεν τρως κλήση!
Οπότε γιατί να μην πας να αγοράσεις ένα κράνος των 5 ευρώ και σε 2-3 χρώματα να αλλάζεις και να το παρατάς και όπου θες και να μην σε γράφουν κιόλας;


Saramara, δεν ξέρω αν είναι νόμος ή αν είναι καθεστώς των S.M. η απαγόρευση των φωτό.


Free, όσοι με ξέρουν γνωρίζουν αν φοράβ ή όχι κράνος......

Lupo
06/06/2005, 15:06
Όχι να μην βγούν τα στρουμφάκια να γράψουν, φίλε LittleJohn.

Η κλήση για κράνος είναι καθαρά εισπρακτικό μέσον, και όχι ενημερωτικό με σκοπό να σώσει ζωές και να μας δείξουν πόοοοοοσο ενδιαφέροντε για μάς!

Με σκοτώνει τόση "αγάπη"!

Αφού παίζουν τον ρόλο του κριτή, να το κάνουν σωστά.Να κάνουν και το καλό και το κακό. Όχι ότι τους συμφέρει.
Θέλουν να με τιμωρήσουν γιατί δεν φοράω κράνος ή καλό κράνος?
Ευχαρίστως να το κάνουν.
Όμως όταν με σταματάνε με πλήρη εξοπλισμό και ακριβό κράνος , γιατί δεν μου δίνουν το ανάλογο βραβείο, παρά ψάχνουν να βρούν αν η πινακίδα μου είναι στραβή, ή το φλας μου είναι ραγισμένο ή αν έκοψα τα νύχια μου, για να με γράψουν?

Γιατί είναι υποχρέωση μου να φοράω ακριβό και καλό κράνος?
Γιατί μου το επιβάλεις εσύ?
Όχι. Γιατί ΕΜΕΝΑ μ'αρέσει το κεφάλι μου όπως είναι.

Δεν θέλω να μου επιβάλει κανένα ανθρωπάκι με ίχνος εξουσίας το να βάλω κράνος. Θέλω να μου μάθει το λόγο, γιατί να φοράω κράνος. Και να με ανταμείψει για το ότι είμαι σωστός.
Και μετά απ'όλα αυτά , αν δεν είμαι σωστός, τότε είναι δικιά μου λαλακία, και να με γράψει ευχαρίστως.


υπογραφή:φανατικά υπέρ του κράνους και πολέμιος των τραμπούκων


16170

adam_tsouk
06/06/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Όχι να μην βγούν τα στρουμφάκια να γράψουν, φίλε LittleJohn.

Η κλήση για κράνος είναι καθαρά εισπρακτικό μέσον, και όχι ενημερωτικό με σκοπό να σώσει ζωές και να μας δείξουν πόοοοοοσο ενδιαφέροντε για μάς!

Με σκοτώνει τόση "αγάπη"!

Αφού παίζουν τον ρόλο του κριτή, να το κάνουν σωστά.Να κάνουν και το καλό και το κακό. Όχι ότι τους συμφέρει.
Θέλουν να με τιμωρήσουν γιατί δεν φοράω κράνος ή καλό κράνος?
Ευχαρίστως να το κάνουν.
Όμως όταν με σταματάνε με πλήρη εξοπλισμό και ακριβό κράνος , γιατί δεν μου δίνουν το ανάλογο βραβείο, παρά ψάχνουν να βρούν αν η πινακίδα μου είναι στραβή, ή το φλας μου είναι ραγισμένο ή αν έκοψα τα νύχια μου, για να με γράψουν?

Γιατί είναι υποχρέωση μου να φοράω ακριβό και καλό κράνος?
Γιατί μου το επιβάλεις εσύ?
Όχι. Γιατί ΕΜΕΝΑ μ'αρέσει το κεφάλι μου όπως είναι.

Δεν θέλω να μου επιβάλει κανένα ανθρωπάκι με ίχνος εξουσίας το να βάλω κράνος. Θέλω να μου μάθει το λόγο, γιατί να φοράω κράνος. Και να με ανταμείψει για το ότι είμαι σωστός.
Και μετά απ'όλα αυτά , αν δεν είμαι σωστός, τότε είναι δικιά μου λαλακία, και να με γράψει ευχαρίστως.


υπογραφή:φανατικά υπέρ του κράνους και πολέμιος των τραμπούκων





MAZI ΣΟΥ.....



:beer: :beer:




:wave2:

THEOD
06/06/2005, 16:04
Κανένας δεν κοροιδεύει κανέναν...αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς και να μην μας φταίνε πάντα οι άλλοι...

Τα κράνη αυτά πουλιούνται γιατί βρίσκεται κάποιος να τα αγοράσει...Και δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν να είναι ΤΟΣΟ ηλίθιος ή ΤΟΣΟ ανημέρωτος που να φαντάζεται ότι μπορεί να αγοράσει ασφαλές κράνος με 5 ευρώ ...Και αν τέλος πάντων δεν γνωρίζει, με δυο ερωτήσεις σίγουρα θα μάθει ...Απλά φαίνεται ότι κάποιοι κάνουν τις επιλογές τους...

Στον αντίποδα όμως, νομίζω ότι το κακό έχει παραγίνει και στα επώνυμα κράνη μας πιάνουν τον κώλο κανονικότατα...δεν ντρέπονται να ζητάνε (και να παίρνουν) 1.000 ευρά για ένα κράνος. Έλεος !!!

Τώρα για το παράνομο ή όχι υπάρχει ένα κόλπο...Τα κράνη αυτά επίσημα εισάγονται και πωλούνται ως κράνη ποδηλάτου ή εργασιακά, οπότε παρακάμπτουν την Ευρωπαική νομοθεσία που ισχύει για τα μοτοσυκλετιστικά κράνη. Φυσικά απαγορεύονται να πουληθούν ως τέτοια, γιαυτό και δεν υπάρχει αναφορά προορισμού τους στην φωτό, αλλά με την ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του αγοραστή όλα μπορούν να γίνουν...

ireneepi
06/06/2005, 23:24
Ε ρε που καταντησαμε...


Δυστυχως υπαρχουν και αυτα
και αυτοι που τα αγοραζουν...



Και μετα σου λεει,φταιει η μηχανη...!

Ora_Nihil
06/06/2005, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Όπως τα πάντα στην ζωή μας ,έτσι και εδώ είναι θέμα παιδείας και παιδεία στην Ελλάδα δεν υφίσταται.

Σε κίτρινο ρεπορτάζ του Star έγινε έρευνα για το πόσα λεφτά ξοδεύει ο έλληνας για την παραλία. Έχουμε και λέμε.

Μαγιό 40 - 80+++ Ευρώ
Αντιηλιακό 10-20 Ευρώ
Γυαλιά ηλίου 100 - 400+++ Ευρώ

Άσε για την Παντόφλα την Μιτσούκο, αποτριχώσεις (της κοντής τσοτσούς τα μαλλιά της φταίνε :lol: :lol: :lol: .), αδυνατίσματα, bottox και άλλα.

Ρε παιδιά μήπως, λέω μήπως το τσιτσί και το γ***μισι είναι πιο ακριβο από το κεφάλι (αυτό με τα μάτια και τη μύτη)

Άκου εκεί 5 Ευρώ κράνος!!!! Τελικά ο έλληνας είναι άξιος της μοίρας του.

adam_tsouk
07/06/2005, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ora_Nihil
Σε κίτρινο ρεπορτάζ του Star έγινε έρευνα για το πόσα λεφτά ξοδεύει ο έλληνας για την παραλία. Έχουμε και λέμε.

Μαγιό 40 - 80+++ Ευρώ
Αντιηλιακό 10-20 Ευρώ
Γυαλιά ηλίου 100 - 400+++ Ευρώ

Άσε για την Παντόφλα την Μιτσούκο, αποτριχώσεις (της κοντής τσοτσούς τα μαλλιά της φταίνε :lol: :lol: :lol: .), αδυνατίσματα, bottox και άλλα.

Ρε παιδιά μήπως, λέω μήπως το τσιτσί και το γ***μισι είναι πιο ακριβο από το κεφάλι (αυτό με τα μάτια και τη μύτη)

Άκου εκεί 5 Ευρώ κράνος!!!! Τελικά ο έλληνας είναι άξιος της μοίρας του.


Καλά, τρελή φιλοσόφιση ρε Ora!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Σωστός.....






+1 :beer:


:wave2:

gtsiros
07/06/2005, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo

Γιατί μου το επιβάλεις εσύ?
Όχι. Γιατί ΕΜΕΝΑ μ'αρέσει το κεφάλι μου όπως είναι.


γιατί αν δε θες να προσέχεις τον εαυτό σου, άντε ψόφα να μη μας σπαταλάς οξυγόνο. Το χρειάζομαι εγώ και οι φίλοι μου που θέλουμε να ζήσουμε.

Lupo
07/06/2005, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
γιατί αν δε θες να προσέχεις τον εαυτό σου, άντε ψόφα να μη μας σπαταλάς οξυγόνο. Το χρειάζομαι εγώ και οι φίλοι μου που θέλουμε να ζήσουμε.


Μήπως μπορείς να καταναλώσεις λίγο παραπάνω οξυγόνο και να μου αναλύσεις εκτενέστερα την απαντηση σου σε παρακαλώ?


Γιατί μάλλον (ελπίζω) αντιλήφθηκα λάθος το "ψόφα να μη μας σπαταλάς οξυγόνο".


Περιμένω απάντηση...


16333

Lupo
07/06/2005, 23:27
Επαναλαμβάνω.....
Περιμένω απάντηση.


Κι αν δεν διάβασες καλά αυτό που έγραψα κι βιάστηκες ν'απαντήσεις για να γράψεις απλά ένα ποστ, και να συμπληρώσεις τον αριθμό που κερδίζεις ετήσια συνδρομή στο περιοδικό " Σούπερ Κατερίνα", τότε ξαναδιάβασε το και περιμένω μία συγνώμη.

Αν το διάβασες και δεν μπόρεσες να το καταλάβεις, τότε ζήτησε μου να σου το εξηγήσω, και περιμένω μία συγνώμη.

Αν είπες, αυτό που είπες, για πλάκα, δεν γέλασα καθόλου. Μάλλον το αντίθετο πέτυχες.


Κι επειδή βλέπω και σε άλλα threads να δίνεις συμβουλές για το ότι εδω μέσα δεν μπορούμε να δώσουμε αυτό που ακριβώς εννοούμε, αφού δεν φαίνονται γκριμάτσες, γλώσσα του σώματος κτλ. γι'αυτό και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ότι ίσως να ήθελες να κάνεις πλάκα, έστω κι αν δεν πέτυχε.



Βάζω ποτό και περιμένω

evvou
07/06/2005, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
γιατί αν δε θες να προσέχεις τον εαυτό σου, άντε ψόφα να μη μας σπαταλάς οξυγόνο. Το χρειάζομαι εγώ και οι φίλοι μου που θέλουμε να ζήσουμε.


sorry που πεταγομαι ετσι...αλλα φιλε ειναι εντελως ακυρο αυτο που λες....ισως θα επρεπε να ξαναδιαβασεις το post του Lupo γιατι μαλλον κατι δε καταλαβες.....

evvou
07/06/2005, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Όχι να μην βγούν τα στρουμφάκια να γράψουν, φίλε LittleJohn.



υπογραφή:φανατικά υπέρ του κράνους και πολέμιος των τραμπούκων

συμφωνω 1000000%

gtsiros
07/06/2005, 23:48
Αγόρι μου, αν δε θεωρείς ότι η ζωή σου αξίζει (γιατί όταν φοράς κράνος τη ζωή σου προστατεύεις) τότε το οξυγόνο που καταναλώνεις πάει χαμένο... Το οξυγόνο είναι πολύτιμο για αυτούς που αγαπάνε τη ζωή τους και ενοχλούνται όταν άλλοι το σπαταλάνε.

Lupo
07/06/2005, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αγόρι μου, αν δε θεωρείς ότι η ζωή σου αξίζει (γιατί όταν φοράς κράνος τη ζωή σου προστατεύεις) τότε το οξυγόνο που καταναλώνεις πάει χαμένο... Το οξυγόνο είναι πολύτιμο για αυτούς που αγαπάνε τη ζωή τους και ενοχλούνται όταν άλλοι το σπαταλάνε.

Και επαναλαμβάνω........
Ξαναδιάβασε το αρχικό μου ποστ
ή τουλάχιστον το τελευταίο ποστ της a-mixani, που ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Βλέπεις ότι είμαι πολύ διαλλακτικός και δίνω πολλές ευκαιρίες να συνενοηθούμε, ..... αγόρι μου.

gtsiros
07/06/2005, 23:54
Δεν κάνω επίθεση σε σένα, γιατί λες ότι φοράς κράνος.

αν αυτή η λεπτομέρεια σου φαίνεται σημαντικη... τι να πω... αν πάλι δεν καταλαβαίνεις... να σου στείλω σε pm το τηλέφωνό μου να συννενοηθούμε.

evvou
07/06/2005, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Και επαναλαμβάνω........
Ξαναδιάβασε το αρχικό μου ποστ
ή τουλάχιστον το τελευταίο ποστ της a-mixani, που ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Βλέπεις ότι είμαι πολύ διαλλακτικός και δίνω πολλές ευκαιρίες να συνενοηθούμε, ..... αγόρι μου.

:beer: :beer:

sonic22
07/06/2005, 23:56
file gtsiros opiondipote kai otidipote ipostirizei i a-mixani einai swsto .- :smilea:

an exeis adiriseis tha vreis olo to forum enadiwn su... :bigcry:

sweet sweet rider... :sun:

gtsiros
07/06/2005, 23:58
Να το πω αλλιώς

Αυτοί που λένε "έχω δικαίωμα να κάνω ό,τι θέλω με τη ζωή μου" έχουν άδικο. ΔΕΝ ζεις ΜΟΝΟΣ σου και με το να βάζεις ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ τον εαυτό σου σε κίνδυνο, βάζεις ενα μέλος της κοινωνίας μας σε κίνδυνο, οπότε σαν σύνολο αυτοί που δε γουστάρουν το κράνος είναι ένα τσούρμο υποψήφιοι για τεζάρισμα.

στο κάτω κάτω, αν δε φοράς κράνος, στην πρώτη στούκα θα πάθεις τρελή ζημιά (εξαίρεση είναι να μην πάθεις). Οπότε... τζάμπα και η αίτηση μου για αυτοκτονία.

(Μιλάω σε 2ο πρόσωπο αλλά δεν αναφέρομαι σε σένα, Lupo. Αυτά που λες σωστά τα λες, καταλαβαίνω το λόγο αλλά υπάρχουν λεπτομέρειες που για να συζητηθουν θέλει ΩΡΑ)

gtsiros
07/06/2005, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22

an exeis adiriseis tha vreis olo to forum enadiwn su... :bigcry:


NO PROBLEM!!!
:evil:

sonic22
08/06/2005, 00:04
vre edw su lew grafw kai se apsoga elinika ama mu to zitisei...


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

evvou
08/06/2005, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
file gtsiros opiondipote kai otidipote ipostirizei i a-mixani einai swsto .- :smilea:

an exeis adiriseis tha vreis olo to forum enadiwn su... :bigcry:

sweet sweet rider... :sun:


:blush: :blush: :blush:
gtsiros μη το παιρνεις της μετροιτης μωρε και εσυ τωρα αυτο :)

Lupo
08/06/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αγόρι μου, αν δε θεωρείς ότι η ζωή σου αξίζει (γιατί όταν φοράς κράνος τη ζωή σου προστατεύεις) τότε το οξυγόνο που καταναλώνεις πάει χαμένο... Το οξυγόνο είναι πολύτιμο για αυτούς που αγαπάνε τη ζωή τους και ενοχλούνται όταν άλλοι το σπαταλάνε.


Και απαντάω και σ'αυτό δίνοντας σου κι άλλες επεξηγήσεις μπας και συνενοηθούμε........


Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αγόρι μου,

Δεν κάνω σχέσεις μέσω υπολογιστή, και σε καμμία περίπτωση με άτομα γένους αρσενικού, άρα αυτό δεν μπορεί να ισχύει


Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
αν δε θεωρείς ότι η ζωή σου αξίζει (γιατί όταν φοράς κράνος τη ζωή σου προστατεύεις) τότε το οξυγόνο που καταναλώνεις πάει χαμένο..

Το αν αγαπάω την ζωή μου ή όχι, το ξέρω εγώ , πολύ καλά και δεν σου πέφτει κανένας λόγος. Αν διάβαζες, τουλάχιστον την τελευταία γραμμή του μηνύματος, θα έβλεπες αν φοράω κράνος ή όχι. Πράγμα το οποίο έχω δηλώσει πολλές φορές εδώ μέσα. Η όλη ιστορία μου, ήταν για το άν έχει δικαίωμα κάποιος να καταπατά την ελευθερία του άλλου και για το αν πρέπει να βγούν οι τροχονόμοι στους δρόμους να γράφουν. Δεν μπορώ να το κάνω ακόμα πιο λιανά! Αρκετά.


Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Το οξυγόνο είναι πολύτιμο για αυτούς που αγαπάνε τη ζωή τους και ενοχλούνται όταν άλλοι το σπαταλάνε

Το οξυγόνο είναι πολύτιμο για όλους τους ζωντανούς οργανισμούς, ασχέτως είδους, φυλής, νοημοσύνης κτλ.
Εφόσον υποστηρίζεις το αντίθετο, τόσο έντονα, κάποιος που θα σε θεωρούσε, μειωμένης αντίληψης, θα έπρεπε να σου στερήσει το οξυγόνο και να σου πει " ψόφα! εσύ είσαι χαζός. Εγώ πρέπει να ζήσω γιατί είμαι έξυπνος"?

Αυτά και εξακολουθώ να περιμένω συγνώμη

free rider
08/06/2005, 00:06
ρε κακέ λύκε...

ο τσίρος είναι λίγο αυθόρμητος και πετάει και καμιά μαμακία...

ντάξει παιδί είναι ολο και θα πεί και κάτι τις...δεν είναι κακός...
:lol: :lol:

αλλά εδω
ο λίτλτζόν κάνει μια υπερβολή και λέει οτι αν ολα αυτά είχαν συμβεί ας γίνει και το παράλογο της υπόθεσης, εμένα τουλάχιστον με βρίσκει σύμφωνό στο χιούμορ που κάνει...



ομως για πε ...

απο το χαρτόσημο που πληρώνεις στη θεώρηση του νόμου του παλιού 105
μέχρι τον τρόπο που γίνεται η φορολογία φυσικών αντε και νομικών προσώπων ..
για να μην καθόμαστε και λέμε σε όλους λίγο πολύ είναι γνωστά...
Απο τις αυξήσεις των συντάξεων πείνας μέχρι τις εγκρίσεις για αυξήσεις στο μισθό βουλευτών και υπολοίπων...
στρατιωτικων αστυνομικών.και βάλε...
τη ρεμούλα τη διαφθορά την επιορκεία...





τα ταλαίπωρα τα στρυμφάκια σε χαλάνε???

ελπίζω οχι μόνο,
μάλλον θα ήθελα να είμαι σίγουρος..

αλλα ειλικρινά την δουλειά τους δεν θα μπορούσα να την κάνω με τίποτα...

για μένα είναι οι τελευταίες ρόδες του αμαξιού..


αμα μπορέσεις να μου βρείς εναν τρόπο να παλεψουμε αυτό το ξεφτύλισμα της ελληνικής κοινωνίας ...
σε παραδέχομαι...


:confused: :confused: :confused:

evvou
08/06/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
vre edw su lew grafw kai se apsoga elinika ama mu to zitisei...


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

για να δουμε θα το κανεις?????? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 00:09
an to zitiseis eugenika bori...

:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol:

gtsiros
08/06/2005, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ρε κακέ λύκε...

ο τσίρος είναι λίγο αυθόρμητος και πετάει και καμιά μαμακία...

ντάξει παιδί είναι ολο και θα πεί και κάτι τις...δεν είναι κακός...
:lol: :lol:

αλλά εδω
ο λίτλτζόν κάνει μια υπερβολή και λέει οτι αν ολα αυτά είχαν συμβεί ας γίνει και το παράλογο της υπόθεσης, εμένα τουλάχιστον με βρίσκει σύμφωνό στο χιούμορ που κάνει...



Περίεργο που με καταλαβαίνουν αυτοί που δεν περίμενα να με καταλάβουν.

Όντως υπερέβαλα. Αλλά για ρίξε μια ματιά στο προηγούμενο που είπα (όχι το no problem. το προηγουμενο)

evvou
08/06/2005, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
an to zitiseis eugenika bori...

:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol:


καλε μου φιλε soni22....θα μπορουσες σε παρακαλω πααααρα πολυ να γραψεις ελληνικα αντι για greeklish? pleaaaaaaaaaaaaaaaaaase??????
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Lupo
08/06/2005, 00:13
Μα είναι δυνατόν ,μόνο ο adam_tsouk και η a-mixani να κατάλαβαν αυτό που είπα?
Βρε free rider, είπα ........

-Η κλήση για κράνος είναι καθαρά εισπρακτικό μέσον, και όχι ενημερωτικό με σκοπό να σώσει ζωές


-Θέλουν να με τιμωρήσουν γιατί δεν φοράω κράνος ή καλό κράνος?
Ευχαρίστως να το κάνουν.
Όμως όταν με σταματάνε με πλήρη εξοπλισμό και ακριβό κράνος , γιατί δεν μου δίνουν το ανάλογο βραβείο

-Δεν θέλω να μου επιβάλει κανένα ανθρωπάκι με ίχνος εξουσίας το να βάλω κράνος. Θέλω να μου ΜΑΘΕΙ το λόγο, γιατί να φοράω κράνος

-φανατικά υπέρ του κράνους και πολέμιος των τραμπούκων



Δηλαδή... Ας σταματήσει η υπόθεση: βγάζουμε νόμο ότι πρέπει να φοράνε κράνη οι μοτοσυκλετιστές, γιατί νοιαζόμαστε γι'αυτούς.
Άρα, αν δεν φοράνε, τους γράφουμε. Άρα βγάζουμε λεφτά.
Αν φοράνε έστω ένα και των 5 ευρώ δεν τους γράφουμε.


Πως νοιάζεται αυτός ο άνθρωπος για τις ζωές μας?
Και γιατί να βγούν οι αστυνομικοί να μας γράψουν αφού δεν νοιάζονται για τις ζωές μας?
(Το φταίξιμο δεν το ρίχνω καθόλου στους αστυνομικούς αλλά στους νομοθέτες και στους εκάστοτε κυβερνούντες)

Ενώ αυτό που έπρεπε να κάνουν είναι να μας μάθουν ποιό είναι το καλό κράνος και γιατί πρέπει να το φοράμε.


gtsiros...... Το ότι δίνω κάθε κάμποσο καιρό 600-700 ευρώ για καινούργιο κράνος, λές να το κάνω για να το ακουμπάω στο ντεπόζιτο και να μου κόβει τον αέρα???
Ή για τα δερμάτινα τα παίρνω για να πηγαίνω στα clubs και να σκουντάω τους άλλους με τα προστατευτικά κόκκαλα και να κάνω χώρο στο μπάρ?

Αυτά

sonic22
08/06/2005, 00:17
Φίλε Lupo…

"Εδώ μιλάμε για έναν έρωτα μεγάλο
Και εσύ μιλάς για κάποια πράγματα μικρά…"

gtsiros
08/06/2005, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Μα είναι δυνατόν ,μόνο ο adam_tsouk και η a-mixani να κατάλαβαν αυτό που είπα?
Βρε free rider, είπα ........

1.-Η κλήση για κράνος είναι καθαρά εισπρακτικό μέσον, και όχι ενημερωτικό με σκοπό να σώσει ζωές


2.-Θέλουν να με τιμωρήσουν γιατί δεν φοράω κράνος ή καλό κράνος?
Ευχαρίστως να το κάνουν.
Όμως όταν με σταματάνε με πλήρη εξοπλισμό και ακριβό κράνος , γιατί δεν μου δίνουν το ανάλογο βραβείο

3.-Δεν θέλω να μου επιβάλει κανένα ανθρωπάκι με ίχνος εξουσίας το να βάλω κράνος. Θέλω να μου ΜΑΘΕΙ το λόγο, γιατί να φοράω κράνος

4.-φανατικά υπέρ του κράνους και πολέμιος των τραμπούκων

Σε γενικές γραμμές: ΣΥΜΦΩΝΩ!!! :D

Διευκρινίσεις:
1. Εισπρακτικό, αλλά να γιατί: Άμα δε φοράς κράνος και χτυπήσεις, με τίνος λεφτά θα γίνεις καλά;
2. Το βραβείο το έχεις ήδη πάρει, διότι σε στούκα θα είσαι σχετικά οκ.
3. συμφωνώ απόλυτα. πραγματικά αυτή σκέψη είναι τέλεια. θα τη δουλέψω λίγο ακόμα στο μυαλό μου για να δω αν είναι όντως τέλεια.
4. Μαζί σου \n/

sonic22
08/06/2005, 00:20
Τελικά είναι όπως λέει και στο fight club..

“Seems like a woman is the source of problem in our life…
maybe a woman is also the answer.”

evvou
08/06/2005, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
Φίλε Lupo…

"Εδώ μιλάμε για έναν έρωτα μεγάλο
Και εσύ μιλάς για κάποια πράγματα μικρά…"



ααα δε μπορω να πω......τελεια ελληνικα :D
:beer: :beer: :beer:

sonic22
08/06/2005, 00:23
sorry gia filos toso diarkei to magiko... :lol: :rotflmao: :lol:

kai sorry pu sas katestrepsa to post lupo kai gtsiros..

:beer:

Lupo
08/06/2005, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Σε γενικές γραμμές: ΣΥΜΦΩΝΩ!!! :D

Διευκρινίσεις:
1. Εισπρακτικό, αλλά να γιατί: Άμα δε φοράς κράνος και χτυπήσεις, με τίνος λεφτά θα γίνεις καλά;
2. Το βραβείο το έχεις ήδη πάρει, διότι σε στούκα θα είσαι σχετικά οκ.
3. συμφωνώ απόλυτα. πραγματικά αυτή σκέψη είναι τέλεια. θα τη δουλέψω λίγο ακόμα στο μυαλό μου για να δω αν είναι όντως τέλεια.
4. Μαζί σου \n/

Κι έπρεπε να γράψουμε 2 σελίδες για να συμφωνήσεις σ'αυτό που είχα γράψει και στην αρχή ρε άνθρωπε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άντε............


16337

evvou
08/06/2005, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
sorry gia filos toso diarkei to magiko... :lol: :rotflmao: :lol:

kai sorry pu sas katestrepsa to post lupo kai gtsiros..

:beer:

νομιζω πως χρειαζοταν μια μικρη δωση humor στο post :wave2:

sonic22
08/06/2005, 00:27
ta kardiaka nosimata einai o No1 logos "mi fisiku" thanatu...

tha eleges pote na kopsun klisi se kapion pu trwei poli i kapnizei i pinei?

o kathenas simberiferete ston eauto tu analoga tin ektimisi pu exei o idios gia auton..

to eteron su imisi den to exeis se ektimisi...

Lupo
08/06/2005, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
Φίλε Lupo…

"Εδώ μιλάμε για έναν έρωτα μεγάλο
Και εσύ μιλάς για κάποια πράγματα μικρά…"

Βρε αλητήριε!!!!!!!!!!11

Εμείς τσακωνόμαστε κι εσύ κάνεις καμάκι δίπλα μας?????????????


Και στον άνθρωπο που με κατάλαβε και με υποστήριξε????????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
08/06/2005, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Κι έπρεπε να γράψουμε 2 σελίδες για να συμφωνήσεις σ'αυτό που είχα γράψει και στην αρχή ρε άνθρωπε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άντε............

με αυτό που λες εσύ εγώ ευθύς εξ'αρχής συμφωνούσα.

Όμως εξακολουθώ να λέω ότι η σκέψη "έχω δικαίωμα να επιλέξω αν θα φοράω κράνος" είναι κάπως στραβή... αν σε νοιάζει η εξήγηση γιατί, θα τα πούμε άλλη φορά γιατί είναι κάπως μεγάλη, έχω διαγώνισμα κβαντομηχανικής σε λίγο κ έχω πήξει...

Lupo
08/06/2005, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
νομιζω πως χρειαζοταν μια μικρη δωση humor στο post :wave2:

Ναι !! Γιατί 2 σελίδες συνεχόμενες, χωρίς γέλιο , δεν είναι κάτι το συνιθισμένο εδώ μέσα.
Συγνώμη , παρασυρθήκαμε. Δεν θα επαναληφθεί!

Να κεράσω.........:beer: :beer: :beer: ?

gtsiros
08/06/2005, 00:31
#moto.gr , nana.irc.gr

01:25:11> <@tsiros> telospantwn
01:30:03> <@blackpit> dikio exeis
01:30:12> <@blackpit> alla kai o allos dikio eixe
01:30:13> <@blackpit> tespa
01:30:34> <@blackpit> kai gw foraw kranos, alla 8elw na mh moy epivalletai o mpatsos kai na me grapsei an de foraw
01:30:45> <@blackpit> giati tha to kanw apo epilogh tote kai me synais8hsh toy oti paizei na to spasw to kefali
01:33:25> <@Phoenix> kala kai egw sumfwnw gia to kranos.
01:33:30> <@Phoenix> Variemai na kanw post twra :P
01:33:49> <@Phoenix> hdh mou exei swsei thn zwh kuriolektika mia fora kai den vgainei me tpt pleon oute gia ta 5 metra gia tsigara
01:34:51> <@blackpit> haha
01:34:53> <@Phoenix> kapoios na kanei kai ena post gia mena oti sumfwnw
01:35:53> <@tsiros> ok

evvou
08/06/2005, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Βρε αλητήριε!!!!!!!!!!11

Εμείς τσακωνόμαστε κι εσύ κάνεις καμάκι δίπλα μας?????????????


Και στον άνθρωπο που με κατάλαβε και με υποστήριξε????????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ε οχι και καμακιιιιιιιιι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απλα εδωσε λιγο γελιο μεσα στον πανικο :lol: :lol: τι τυπος...

αλλα σε πιο σοβαρη νοτα..το τελευταιο του ποστ ειναι σωστοοοοοοοοοοοο :beer:

Lupo
08/06/2005, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
με αυτό που λες εσύ εγώ ευθύς εξ'αρχής συμφωνούσα.

Όμως εξακολουθώ να λέω ότι η σκέψη "έχω δικαίωμα να επιλέξω αν θα φοράω κράνος" είναι κάπως στραβή... αν σε νοιάζει η εξήγηση γιατί, θα τα πούμε άλλη φορά γιατί είναι κάπως μεγάλη, έχω διαγώνισμα κβαντομηχανικής σε λίγο κ έχω πήξει...
Άντε...καλή επιτυχία, και το συζητάμε άλλη φορά αυτό.


16338

sonic22
08/06/2005, 00:35
epitelus monoi!! :D :cool: :D

evvou
08/06/2005, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
epitelus monoi!! :D :cool: :D


ουφ λες επιτελους να εφυγαν????? :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lupo
08/06/2005, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
epitelus monoi!! :D :cool: :D

Σας βλέπω ακόμα!!!!!!:nono:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 00:41
lupo...

DEN THA TA PAME KALA!!!

:evil:

evvou
08/06/2005, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Σας βλέπω ακόμα!!!!!!:nono:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


φτουυυυ soni22....πανε να καταστρεψουν τον ερωτα μας :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

gtsiros
08/06/2005, 00:42
ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΜΑΙΛ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕΡΟΣ?!?!?!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2:

sonic22
08/06/2005, 00:44
lupo...

Some times I kill for money
Some times I kill for fun
But u lupo I’d kill u for nothing…

an tin kanei i a-mixani etimasu na pareis tin thesi tis...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

evvou
08/06/2005, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΜΑΙΛ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕΡΟΣ?!?!?!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2:

xaxaxaxa e ma kai esy giati de to apenergopoiis to rimadi...koita na deis tora xalastra!!!
:rotflmao: :rotflmao:

Ora_Nihil
08/06/2005, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Σε γενικές γραμμές: ΣΥΜΦΩΝΩ!!! :D

Διευκρινίσεις:
1. Εισπρακτικό, αλλά να γιατί: Άμα δε φοράς κράνος και χτυπήσεις, με τίνος λεφτά θα γίνεις καλά;


Σίγουρα και οι κλήσεις είναι μέσο είσπραξης.

Το δημόσιο θα μπορούσε να αυξήσει τα έσοδα από τη μη χρήση σπασουάρ (αχαμνοπροστατευτής) Προτείνω η τροχαία να ψαχουλεύει και τ' αχαμνά των αναβατών για να διαπιστώσει εαν ο αναβάτης φοράει το εν λόγω προστατευτικό, το οποίο θα πρέπει να φέρει έγκριση CE αλλά και TUV (Τα made in China απορρίπτονται) :hypnotize

Lupo
08/06/2005, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
lupo...

Some times I kill for money
Some times I kill for fun
But u lupo I’d kill u for nothing…

an tin kanei i a-mixani etimasu na pareis tin thesi tis...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


16339

sonic22
08/06/2005, 00:48
ama den teleiwsei o xardavelas den feugei kaneis...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

gtsiros
08/06/2005, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ora_Nihil
Σίγουρα και οι κλήσεις είναι μέσο είσπραξης.

Το δημόσιο θα μπορούσε να αυξήσει τα έσοδα από τη μη χρήση σπασουάρ (αχαμνοπροστατευτής) Προτείνω η τροχαία να ψαχουλεύει και τ' αχαμνά των αναβατών για να διαπιστώσει εαν ο αναβάτης φοράει το εν λόγω προστατευτικό, το οποίο θα πρέπει να φέρει έγκριση CE αλλά και TUV (Τα made in China απορρίπτονται) :hypnotize

Με το να παρατραβάς μία σκέψη και να της μαμάς τον αδόξαστο, δε μειώνεις την εγκυρότητα του αρχικού επιχειρήματος.

Αν δε φοράς κράνος και πέσεις, θα πάθεις ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ(tm). Αν πέσεις και σου σπάσουν τα αχιριδα... ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ(tm)

evvou
08/06/2005, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
ama den teleiwsei o xardavelas den feugei kaneis...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:



ελεοοοοοοοος χαχαχα ακομα??? :rotflmao: :rotflmao:

Ora_Nihil
08/06/2005, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Βρε αλητήριε!!!!!!!!!!11

Εμείς τσακωνόμαστε κι εσύ κάνεις καμάκι δίπλα μας?????????????


Και στον άνθρωπο που με κατάλαβε και με υποστήριξε????????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Έτσι είναι.

Μάθανε οτι μ***μαστε, πλακώσανε και οι γιούφτοι.
Αρχαία Περσική παροιμία του 11 ΠΧ αιώνα :lol: :lol: :lol:

Ora_Nihil
08/06/2005, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Με το να παρατραβάς μία σκέψη και να της μαμάς τον αδόξαστο, δε μειώνεις την εγκυρότητα του αρχικού επιχειρήματος.

Αν δε φοράς κράνος και πέσεις, θα πάθεις ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ(tm). Αν πέσεις και σου σπάσουν τα αχιριδα... ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ(tm)

Δεν προσπαθώ να μειώσω κανέναν, αλλά εδώ τρώνε ΔΙΣ οι πολιτικοί, τρώνε και απο το νοσοκομεία και εμείς τσακωνώμαστε για το ποιός θα πληρώσει τις ταρζανιές του άλλου.



Όσο για τα "αχιρίδα" φοράω σπασουάρ:lol: :lol: :lol:

sonic22
08/06/2005, 00:54
to allo pu leei :

"ipe o evreos na psonisei kai itan imera sabbato to xereis?"

vrika mia kopela treli me tis mixanes kai ekei eseis... na mou to xalasete...

min dite anthropo na prokobei... amesos...

:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol:

angel-m
08/06/2005, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ora_Nihil
Δεν προσπαθώ να μειώσω κανέναν, αλλά εδώ τρώνε ΔΙΣ οι πολιτικοί και κάνουν τσιγκουνιές στα νοσήλια.

Όσο για τα "αχιρίδα" φοράω σπασουάρ:lol: :lol: :lol:




Κάτι μου λέει ότι επανήλθαμε στην αρχική κουβέντα του κειμένου:lol: :lol: :lol:

Σεμνά Χρηστάκο διαβάζουν και μικρά παιδιά:lol: :lol: :wave2:

evvou
08/06/2005, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
to allo pu leei :

"ipe o evreos na psonisei kai itan imera sabbato to xereis?"

vrika mia kopela treli me tis mixanes kai ekei eseis... na mou to xalasete...

min dite anthropo na prokobei... amesos...

:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol:

αρρωστάκη παρακαλω :rotflmao: :rotflmao:
μη δινεις σημασια!!!! απο ζηλεια το λεει :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ora_Nihil
08/06/2005, 00:59
ΒΡΕ ΒΡΕ

καλώτηνα!!!! Σαν τα χιόνιααααα.

Βουνό με βουνό δε σμίγει

Αμα δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό πάει ο Βούδας


Τι γίνεσαι βρεεε;

sonic22
08/06/2005, 00:59
ti egine re pedia? kai alli kopela?

exei folia edw koda kai vgenun oles mazi tetoia wra?

Lupo
08/06/2005, 01:01
Ε εεεεεεεεε ρεεεεεεεεεεε κόσμος που είναι ξύπνιος τελικά!!!!!!!!!!!!!!!!


16341

evvou
08/06/2005, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
ti egine re pedia? kai alli kopela?

exei folia edw koda kai vgenun oles mazi tetoia wra?

etsi eeee?????? ftou sou!!! me to pou eskase alli......:bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 01:02
pados opws exw idi pei to thema pisteuw sinopsizete sto exeis :

"ta kardiaka nosimata einai o No1 logos "mi fisiku" thanatu...

tha eleges pote na kopsun klisi se kapion pu trwei poli i kapnizei i pinei?

o kathenas simberiferete ston eauto tu analoga tin ektimisi pu exei o idios gia auton.. kai plirwnei to adistixo timima."

Lupo
08/06/2005, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
ti egine re pedia? kai alli kopela?

exei folia edw koda kai vgenun oles mazi tetoia wra?

Δεν κρατιέσαι εσύ απόψε ε?
Τι έγινε? Ακράτειες έχεις?

sonic22
08/06/2005, 01:04
arrwstaki (mou :D ) aplos xafniastika...

tha eimai pistos apo edw kai pera... :wacko:

angel-m
08/06/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ora_Nihil
ΒΡΕ ΒΡΕ

καλώτηνα!!!! Σαν τα χιόνιααααα.

Βουνό με βουνό δε σμίγει

Αμα δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό πάει ο Βούδας


Τι γίνεσαι βρεεε;


Άμα θα κατέβω κατά Πάτρα μεριά θα σου πω εγώ βουνό με βουνό δεν σμίγει:evil: :lol: :lol:

Κάτσε γιατί έχουμε κάποιον που ψάχνει τη φωλιά:lol: :lol: :lol:

evvou
08/06/2005, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
arrwstaki (mou :D ) aplos xafniastika...

tha eimai pistos apo edw kai pera... :wacko:


:winka: :winka: :rotflmao: :rotflmao: :blush: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 01:06
zuliari Lupo...

fae xioni re...

:lol: :rotflmao: :lol:

evvou
08/06/2005, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από angel-m
Άμα θα κατέβω κατά Πάτρα μεριά θα σου πω εγώ βουνό με βουνό δεν σμίγει:evil: :lol: :lol:

Κάτσε γιατί έχουμε κάποιον που ψάχνει τη φωλιά:lol: :lol: :lol:

xaxaxaxa theeaaaaaa :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
08/06/2005, 01:07
Ωραίο γιογιό.....:lol:

Lupo
08/06/2005, 01:12
Ανακοίνωση

Διαλυθείτε ησύχως, γιατί πρέπει να κοιμηθώ και λίγο, αν θέλω να είμαι στο γραφείο κατά τις 7:30, αλλά δεν θέλω να χάσω επεισόδεια.


Γρήγορα στα κρεβάτια σας.


Και κυρίως ο soni22, μόνος του και τα χέρια έξω απ'το σεντόνι!

:rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 01:14
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


pedia teleiwse kai o xardavdelas... :bigcry:

sonic22
08/06/2005, 01:16
mprumita i anaskela na kimithw zulirolupo?

evvou
08/06/2005, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ανακοίνωση

Διαλυθείτε ησύχως, γιατί πρέπει να κοιμηθώ και λίγο, αν θέλω να είμαι στο γραφείο κατά τις 7:30, αλλά δεν θέλω να χάσω επεισόδεια.


Γρήγορα στα κρεβάτια σας.


Και κυρίως ο soni22, μόνος του και τα χέρια έξω απ'το σεντόνι!

:rotflmao: :rotflmao:

xaxaxa kai ego ti tha kano pou pera apo arrostaki eimai kai brikolakas????? :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 01:18
o mirki mou a-mixani arrwstaki...

pame mia volta sta oneira mou?

:wave2: :ninja: :wacko:

Lupo
08/06/2005, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
xaxaxa kai ego ti tha kano pou pera apo arrostaki eimai kai brikolakas????? :rotflmao: :rotflmao:


Έχω μία ιδέα, για να βρείς αυτό που ψάχνεις!

Υπογραφή:Μοναχικός καβαλάρης


:wave2:

:rotflmao: :rotflmao:

sonic22
08/06/2005, 01:20
ta leme aurio!!

kai kalinixtes...


p.s. oxi! esi lupo den ise euprosdextos sta oneira mou...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

evvou
08/06/2005, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
o mirki mou a-mixani arrwstaki...

pame mia volta sta oneira mou?

:wave2: :ninja: :wacko:

mesaaaaa :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: bale kranos kai spasouar (mi fame kai kraksimo tora) kai pameeeee :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

evvou
08/06/2005, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Έχω μία ιδέα, για να βρείς αυτό που ψάχνεις!

Υπογραφή:Μοναχικός καβαλάρης


:wave2:

:rotflmao: :rotflmao:

esy eisai aftos??? kai giati de to les tosi oraaaaaaa???? :rotflmao: :rotflmao:

Lupo
08/06/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
ta leme aurio!!

kai kalinixtes...


p.s. oxi! esi lupo den ise euprosdextos sta oneira mou...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Φτούυυυυυ


Κρίμα!
Άντε καληνύχτα!

evvou
08/06/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
ta leme aurio!!

kai kalinixtes...


p.s. oxi! esi lupo den ise euprosdextos sta oneira mou...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

kalinixteeeeeees :wave2: :wave2: :wave2:

Lupo
08/06/2005, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
esy eisai aftos??? kai giati de to les tosi oraaaaaaa???? :rotflmao: :rotflmao:

Στο κρατούσα για έκπληξη.
Με βρήκες επιτέλους!

sonic22
08/06/2005, 01:26
lupo se vlepw gia euthanasia...

eipame kalinixteeeeessss!