PDA

View Full Version : ΤΖΙΜΗΣ ΠΑΝΟΥΣΗΣ - Άντρας της χρονιάς! (2010)



Σελίδες : [1] 2

jimmis5
18/02/2010, 19:13
Επικαιρος οσο ποτε κατα την γνωμη μου για αλλους ισως ξεπερασμενος τουλαχιστον λεει τα πραγματα με το ονομα τους και χαρακτηριζει οπωε πρεπει την σημερινη κατασταση τον Γιωργακη τον Σοσιαλισμο του και τον βαζει στον παγκο οπως του πρεπει μαζι με τον Κωστακη

Απολαυστετον

http://www.youtube.com/watch?v=mxqKF3KzCLk&translated=1









μην το βαλεται στα ανεκδοτα στις αντιπαραθεσεις ισως.. :beer: :wave2:

menos
18/02/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
...για αλλους ισως ξεπερασμενος
Η έκφραση του 21ου αιώνα είναι "Διαχρονικός"!!:beer:

http://www.youtube.com/watch?v=RP_W3gFnJlQ&feature=related

route 66
18/02/2010, 20:18
98,9 θεμα FM 12 το μεσημερι.
μην το χασεις "αραπη" μου.

http://www.youtube.com/watch?v=o33HnJl9wYg

airpanos
18/02/2010, 20:25
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sakisvolos
18/02/2010, 21:27
Αυτό το τραγούδι του σαν να γράφτηκε σήμερα! (http://www.youtube.com/watch?v=o077DmJPHHg&feature=related) :beer: :beer:

BornToBeWild
18/02/2010, 22:25
θεος :beer:

Lioulios
18/02/2010, 22:57
Mεσα στην κοματικη χουντα ...λιγοι εχουν τα @ρχιδι@ να πουν τον Καρα μαν Αλη ...μπουχεσα.
...Κι ας ειναι !

Ωραιος Οπως παντα.

Akatanomastos
18/02/2010, 23:16
ρεσπεκτ απλα

chr1s_86
18/02/2010, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ρεσπεκτ απλα

+1

koulis19
19/02/2010, 00:00
Πρεπει να δειτε και stand up comedy ζωντανα.Ο ανθρωπος εχει ταλεντο.

DimChios
19/02/2010, 08:07
ΘΕΟΣ το πρωην μου αβαταρ!

:wave2:

TROOPER
19/02/2010, 08:21
μου αρεσει πολυ,υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ...

DimChios
19/02/2010, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μου αρεσει πολυ,υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ...


η βιλα του και οι αυτοκινηταρες του?

TROOPER
19/02/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
η βιλα του και οι αυτοκινηταρες του?

και οχι μονο.

DimChios
19/02/2010, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και οχι μονο.



[tsigeli mode on] οι αξυριστες μασχαλες του? Πες ρε...[tsigeli mode off]

Lioulios
19/02/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και οχι μονο.

....Θα πει ?????

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 09:42
βάλτε του δύο αυγά βραστά στις μασχάλες και θα τα πει όλα !!!!!!

sonik
19/02/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
η βιλα του και οι αυτοκινηταρες του?

Τι να κανει ο ανθρωπος, να τα απαρνηθει????

Με τοσες μηνυσεις που εχει φαει... παλι καλα που τα εχει και αυτα για να τις πληρωνει!!!!:winka:

TROOPER
19/02/2010, 10:07
βαριεμαι :o

EVI
19/02/2010, 10:14
ο αντρας της χρονιας ειναι ολοι αυτοι οι αντρες εκει εξω που δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ εχουν παει φανταροι χωρις βισματικες μεταθεσεις κανουν οικογενεια και στηριζουν την γυναικα τους και τα παιδια τους ειναι ακομα εδω παρολες τις αντιξοοτιτες και δεν μπορουν με τετοια ευθραδεια να βγουν και να πουν οτι θελουν γιατι δεν τους παιρνει το ''μαρουλι'' και δεν σπονσοραροντε απο χορηγους ουτε κλεινουν μαγαζια με μπουκαλακι 180 ευρω (βλεπε πανουσης) και αν ερθει η ωρα θα δωσουν και τη ζωη τους για μια χωρα που δινει βραβεια στο λαζοπουλο και τον πανουση και κυβερνατε απο λαμογια.

iosif
19/02/2010, 10:19
εγω παντως οσες φορες τον πετυχα στην αντιπαρο, ανεβηκε στην εκτιμηση μου

και τον εχουν και ψηλα εκει περα.


ερωτηση προς προβληματισμο: γιατι ειναι εκτος τιβι ο τζιμης και ο μητσικωστας? οι οποιοι και με αγοραιους ορους συμφερουν και πουλανε?

iosif
19/02/2010, 10:21
"αν ερθει η ωρα θα δωσουν και τη ζωη τους για μια χωρα που δινει βραβεια στο λαζοπουλο και τον πανουση και κυβερνατε απο λαμογια."


οχι κοριτσι μου. τη ζωη μας δεν τη δινουμε για καποια αοριστη πατριδα (που ουσιαστικα ειναι για καποια συγκεκριμενα ανθρωποειδη βαρη της γης που δημιουργουν τους πολεμους)
και δεν μας αρεσει ουτε να δινουμε τη ζωη μας ουτε να αφαιρουμε καμια ζωη

EVI
19/02/2010, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
"αν ερθει η ωρα θα δωσουν και τη ζωη τους για μια χωρα που δινει βραβεια στο λαζοπουλο και τον πανουση και κυβερνατε απο λαμογια."


οχι κοριτσι μου. τη ζωη μας δεν τη δινουμε για καποια αοριστη πατριδα (που ουσιαστικα ειναι για καποια συγκεκριμενα ανθρωποειδη βαρη της γης που δημιουργουν τους πολεμους)
και δεν μας αρεσει ουτε να δινουμε τη ζωη μας ουτε να αφαιρουμε καμια ζωη

ακου αγορι μου

ΕΣΥ δεν θα την δωσεις


λες και ειμαι καμμια πολεμοχαρης που γουσταρει τετοια :yuck: ασε τις κουβεντες αυτες πολλοι αντρες πεθαναν για να γραφεις εσυ στο moto.gr τωρα για αοριστες πατριδες.

Οσο για τα ανθρωποειδη βαρη με βρισκεις συμφωνη μιας που εγραψα κυβερνατε απο λαμογια αλλα μαλλλον το προσπερασες αυτο γιατι δεν μπορεις προκατηλημενα να διαβασεις τπτ απο αυτα που γραφω :wave2:

για μενα λοιπον Ο ΠΑΝΟΥΣΗΣ Ο ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΑΞΑΡΕΣ ΚΑΙ ΒΙΛΑΡΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΜΕ 20.000 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ''ΜΙΣΘΟ'' ΚΑΙ ΧΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΧΕΙ 180 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΝ 10 Η ΜΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΙΣΟΔΟ

ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΛΕΔΕΣ :eyepop: ΚΑΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΕΣ:eyepop: (γιατι αυτοι τι ειναι?????)

και εγω ειμαι ανεργη με 0 εισοδηματα και πολλα χρεη και αβεβαιο μελλον

Ε ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΡΑΩ ΚΑΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ 5.000 ΕΥΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΒΡΑΒΕΙΑ

αιντε τωρα

:mad:




εχω μιλησει ΚΑΙ στον Λαζοπουλο και στον Πανουση οταν δουλευα στη τηλεοραση.Και η αποψη μου για αυτους εμπεριεχει και θετικα στοιχεια και αρνητικα αλλα ειναι τεραστια κουβεντα.

Akatanomastos
19/02/2010, 10:34
αρχισαμε παλι για τα λεφτα του τζιμη:rotflmao:

στην κοινωνια που ολα τα μηδενικα εχουν περιουσιες

ο τζιμης δεν θα πρεπε να εχει:rotflmao: για να ειναι αυθεντικος


στην κοινωνια που ολοι εχουν μεγαλο αμαξι και καθε βδομαδα ανοιγουν μπουκαλια στα σκυλαδικα
με δανεικα

ο τζιμακος δεν θα πρεπε να εχει λεφτα


μην μπερδευεστε παιδια, δεν ζουμε στο 1960, εχουν αλλαξει τα πραγματα

και μακαρι να ειχε περισσοτερα λεφτα ο τζιμακος, απο τα να τα χουν κατι λαμογια γλοιωδεις δημοσιογραφισκοι πολιτικοι και δεν ξερω τι αλλο..

απο μας τα εκλεψε? με την αξια του τα βγαλε και γιατι ειναι μαγκας

Akatanomastos
19/02/2010, 10:35
και για μενα μην βαζομε στο ιδιο τσουβαλι τον πανουση με οποιοδηποτε αλλον "καλλιτεχνη" της ελλαδας, τον αδικουμε




λαζοπουλος και αλλα τετοια νουμερα ειναι για να τους δειχνουν στα μεσημεριατικα..:wave2:

EVI
19/02/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
αρχισαμε παλι για τα λεφτα του τζιμη:rotflmao:

στην κοινωνια που ολα τα μηδενικα εχουν περιουσιες

ο τζιμης δεν θα πρεπε να εχει:rotflmao: για να ειναι αυθεντικος


στην κοινωνια που ολοι εχουν μεγαλο αμαξι και καθε βδομαδα ανοιγουν μπουκαλια στα σκυλαδικα
με δανεικα

ο τζιμακος δεν θα πρεπε να εχει λεφτα


μην μπερδευεστε παιδια, δεν ζουμε στο 1960, εχουν αλλαξει τα πραγματα

και μακαρι να ειχε περισσοτερα λεφτα ο τζιμακος, απο τα να τα χουν κατι λαμογια γλοιωδεις δημοσιογραφισκοι πολιτικοι και δεν ξερω τι αλλο..

απο μας τα εκλεψε? με την αξια του τα βγαλε και γιατι ειναι μαγκας


συμφωνοι!!!δεν αντιλεγω

αλλα τα αλλα λαμογια δεν βγαινουν να πουν για αντικαπιταλισμο μπλα μπλα μπλα
ουτε τους δινουν βραβεια για αυτο το λογο

γιατι και εγω αν ειχα μερικες χιλιαδες ευρω στη τραπεζα σπιτια περιουσια κλπ

ω ρε να με εβλεπες με ποση ανεση θα ημουν σε ραδιοφωνα τηλεορασεις κλπ κλπ και θα το επαιζα επαναστατης......αμεεεεε ανετα!!!!!

νομιζεις οτι γουσταρω ολα αυτα που γινοντε ρε???νομιζεις οτι θελω ο καθε μαλακας δημοσιογραφος το καθε ενα λαμογιο αφεντικο ?????? οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ που μου το παιζουν κουμουνια εδω μεσα ΕΧΟΥΝ ΤΑ 100ΠΛΑΣΙΑ λεφτα απο μενα!!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΟΥς ΞΕΡΩ οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΗΘΕΝΑ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ

δεν εχω να παω μεχρι τα μεγαρα και αυτοι γυρνανε καθε χρονο ολη την ευρωπη με τις μηχανες τους
Και μιλανε και το παιζουν μουρες και το καλοκαιρι εγω μενω εδω και αυτοι πανε στα εξοχικα με τις πισινες τους

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩς
γιατι ετσι και εγω ξερω....να λεω κατι αλλα να ζω διαφορετικα

και για μενα αυτο ειναι κοροιδια

και οχι για βραβευση.......

και τρωμε πολυ κοροιδια .....γενικα :sad:

γιατι εγω επαιζα ξυλο με την αστυνομια μετα το γηπεδο , εγω πηγα σε σχολειο που καθε μερα βγαιναν μαχαιρια αλλα καποιοι τελειωσαν το Αρσακειο ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΧΙ.....

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 10:47
μου αρέσει που σε μια (ακραία )καπιταλιστική χώρα , θεωρούμε ασυγχώρητο λάθος για συγκεκριμένους ανθρώπους, το να αμείβονται για την δουλειά τους όπως οι συνάδελφοί του.....:wave2:

EVI
19/02/2010, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
μου αρέσει που σε μια (ακραία )καπιταλιστική χώρα , θεωρούμε ασυγχώρητο λάθος για συγκεκριμένους ανθρώπους, το να αμείβονται για την δουλειά τους όπως οι συνάδελφοί του.....:wave2:

αν μιλας σε μενα τοτε δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο αυτα που γραφω.

:wave2:

Akatanomastos
19/02/2010, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
συμφωνοι!!!δεν αντιλεγω

αλλα τα αλλα λαμογια δεν βγαινουν να πουν για αντικαπιταλισμο μπλα μπλα μπλα
ουτε τους δινουν βραβεια για αυτο το λογο

γιατι και εγω αν ειχα μερικες χιλιαδες ευρω στη τραπεζα σπιτια περιουσια κλπ

ω ρε να με εβλεπες με ποση ανεση θα ημουν σε ραδιοφωνα τηλεορασεις κλπ κλπ και θα το επαιζα επαναστατης......αμεεεεε ανετα!!!!!



δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που λες

παιζει ρολο πως εχεις βγαλει τα λεφτα..

Αν εχεις γλυψει και τον εχεις φαει απο το συστημα για τα λεφτα και την δημοσιοτητα, οπως το 99% της τηλεορασης ΔΕΝ μπορεις να βγεις και να πεις για αντικαταπιλισμο..

ΔΕΝ ειναι οτι δεν μιλανε επειδη δεν το "παιζουν" αντικαπιταλιστες σαν το πανουση, και επειδη ειναι ειλικρινεις..

Απλα δεν μπορουν, και φυσικα δεν τους νοιαζει, αφου και αυτοι μοσχαρια του συστηματος ειναι..

Και Ο πανουσης προφανως ειναι μερος του συστηματος, ολοι ειμαστε,

αλλα βγαζει λεφτα χεζοντας το συστημα, και αυτο του δινει την δυνατοτητα να λεει και μια κουβεντα παραπανω. αυτο γουσταρω εγω και διαφοροι αλλοι

MikeG
19/02/2010, 10:51
Αρχίσαμε πάλι....



Παρασκευή είναι ρε γαμωτ

EVI
19/02/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που λες

παιζει ρολο πως εχεις βγαλει τα λεφτα..

Αν εχεις γλυψει και τον εχεις φαει απο το συστημα για τα λεφτα και την δημοσιοτητα, οπως το 99% της τηλεορασης ΔΕΝ μπορεις να βγεις και να πεις για αντικαταπιλισμο..

ΔΕΝ ειναι οτι δεν μιλανε επειδη δεν το "παιζουν" αντικαπιταλιστες σαν το πανουση, και επειδη ειναι ειλικρινεις..

Απλα δεν μπορουν, και φυσικα δεν τους νοιαζει, αφου και αυτοι μοσχαρια του συστηματος ειναι..

Και Ο πανουσης προφανως ειναι μερος του συστηματος, ολοι ειμαστε,

αλλα βγαζει λεφτα χεζοντας το συστημα, και αυτο του δινει την δυνατοτητα να λεει και μια κουβεντα παραπανω. αυτο γουσταρω εγω και διαφοροι αλλοι

δικιο σε ολα....αλλα κανεις δε μπορει να καταλαβει την γαμημενη την αγανακτηση μου ?????


ο καραμανλης ειναι μπουχεσας
EVI
αφηστε τα ευρω σας στο λογαριασμο μου και περιμενω να μου δωσετε και το βραβειο μου....

γιατι τι διαλο???ουτε εχω φαει λεφτα απο κανεναν ουτε λειτουργει το συστημα υπερ μου....



:sad:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αν μιλας σε μενα τοτε δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο αυτα που γραφω.

:wave2:



πολύ πιθανό να μην έχω καταλάβει τι εννοείς . Ο εν λόγο καλλιτέχνης πχ δεν έχει πάρει φράγκο από το κράτος ή από την εξουσία γενικά ! Γιατί δεν έχει δικαίωμα να την σατιρίζει ? Επειδή έβγαλε χρήματα απο την δουλειά του?
Στον καπιταλισμό ,βγάζεις το εισιτήριο σου όπως και ο δίπλα και πορεύεσαι !

Akatanomastos
19/02/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αλλα κανεις δε μπορει να καταλαβει την γαμημενη την αγανακτηση μου ?????




την καταλαβαινω:wave2:




γιαυτο χαλαρωνεις και γελαει λιγο το χειλακι σου με πανουση

γιαυτο ειναι(και αλλοι πολλοι), ουτε για να σου χαραξει φιλοσοφια ζωης, ουτε να ριξει τον καπιταλισμο ουτε να σε κανει κατι αλλο


απλα πραγματα

EVI
19/02/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
πολύ πιθανό να μην έχω καταλάβει τι εννοείς . Ο εν λόγο καλλιτέχνης πχ δεν έχει πάρει φράγκο από το κράτος ή από την εξουσία γενικά ! Γιατί δεν έχει δικαίωμα να την σατιρίζει ? Επειδή έβγαλε χρήματα απο την δουλειά του?
Στον καπιταλισμό ,βγάζεις το εισιτήριο σου όπως και ο δίπλα και πορεύεσαι !

δεν διαφωνω με κανενα εμενα το μεγαλο μου προβλημα ειναι το ΔΗΘΕΝΙΛΙΚΙ αυτο με νευριαζει.
Γιατι αν σατιριζεις καποιον επειδη εχει παρει μερσεντες και εσυ καβαλας Ντουκατι εχεις προβλημα.Οχι επειδη το ενα ειναι αμαξι και το αλλο μηχανη (αλητεια ξες) σε κανει εσενα επαναστατη και τον αλλο μαλακα.

Μπορει να βγαλει ΟΣΑ ΛΕΦΤΑ θελει στα @@ μου.Αλλα οχι να του δωσουμε και βραβειο για αυτο.

Ο Κος Θανασης Βεγγος πηρε βραβειο γονος φτωχης οικογενειας απο τον Πειραια.Αυτοδιδακτος ηθοποιος.Αφησε μεγαλη ιστορια στον Ελληνικο κινηματογραφο και στο Θεατρο.Ανθρωπος που και στα νιατα του οχι μονο τωρα που γερασε δεν προκαλεσε κανεναν δεν εθιξε κανεναν δεν εβρισε κανεναν.Ουτε την πατριδα του εβριζε ουτε πολιτικους υποστιριζε ουτε εκανε σεξιστικια υπονοουμενα.Και ομως!μεσα απο τη δουλεια του σατιριζει τους παντες.ΑΥΤΟΣ το ΑΞΙΖΕ το βραβειο.

MikeG
19/02/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δεν διαφωνω με κανενα εμενα το μεγαλο μου προβλημα ειναι το ΔΗΘΕΝΙΛΙΚΙ αυτο με νευριαζει.
Γιατι αν σατιριζεις καποιον επειδη εχει παρει μερσεντες και εσυ καβαλας Ντουκατι εχεις προβλημα.Οχι επειδη το ενα ειναι αμαξι και το αλλο μηχανη (αλητεια ξες) σε κανει εσενα επαναστατη και τον αλλο μαλακα.

Μπορει να βγαλει ΟΣΑ ΛΕΦΤΑ θελει στα @@ μου.Αλλα οχι να του δωσουμε και βραβειο για αυτο.



Δηλαδής για να σατυρίζεις κάποιον & να μην είσαι δήθεν, πρέπει να έχεις Lada?
Επίσης τι σχέση έχουν τα φράγκα (σαν νούμερο), με όλα αυτα? (Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που τα έχεις αποκτήσει).

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δεν διαφωνω με κανενα εμενα το μεγαλο μου προβλημα ειναι το ΔΗΘΕΝΙΛΙΚΙ αυτο με νευριαζει.
Γιατι αν σατιριζεις καποιον επειδη εχει παρει μερσεντες και εσυ καβαλας Ντουκατι εχεις προβλημα.Οχι επειδη το ενα ειναι αμαξι και το αλλο μηχανη (αλητεια ξες) σε κανει εσενα επαναστατη και τον αλλο μαλακα.

Μπορει να βγαλει ΟΣΑ ΛΕΦΤΑ θελει στα @@ μου.Αλλα οχι να του δωσουμε και βραβειο για αυτο.

Ο Κος Θανασης Βεγγος πηρε βραβειο γονος φτωχης οικογενειας απο τον Πειραια.Αυτοδιδακτος ηθοποιος.Αφησε μεγαλη ιστορια στον Ελληνικο κινηματογραφο και στο Θεατρο.Ανθρωπος που και στα νιατα του οχι μονο τωρα που γερασε δεν προκαλεσε κανεναν δεν εθιξε κανεναν δεν εβρισε κανεναν.Ουτε την πατριδα του εβριζε ουτε πολιτικους υποστιριζε ουτε εκανε σεξιστικια υπονοουμενα.Και ομως!μεσα απο τη δουλεια του σατιριζει τους παντες.ΑΥΤΟΣ το ΑΞΙΖΕ το βραβειο.


Δεν χωράει αμφιβολία οτι ο κ.Βέγγος είναι τεράστιος ,για να χωρέσει σε βραβείο....
Ο Πανούσης εκπέμπει αλλού ,έχει διαφορετική αντίληψη !Παρόλα αυτά και αυτός γόνος φτωχής οικογένειας με δύσκολη πορεία στην σάτιρα! Θα μπορούσες να πεις αυτοδημιούργητος ,δεν εχει πάρει φράγκο από το κράτος . Δεν βραβεύτηκε επειδή έχει λεφτά .....:wave2:

Η σάτιρα δεν μπαίνει σε καλούπια , δεν υπάρχουν Τοτέμ στην σάτιρα....

EVI
19/02/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δηλαδής για να σατυρίζεις κάποιον & να μην είσαι δήθεν, πρέπει να έχεις Lada?
Επίσης τι σχέση έχουν τα φράγκα (σαν νούμερο), με όλα αυτα? (Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που τα έχεις αποκτήσει).

η ζωη σου πρεπει να υποστιριζει αυτα που λες.

αν εγω βριζω τους πλουσιους και ειμαι πλουσια υπαρχει προβλημα

αν βριζω τους φτωχους και ειμαι φτωχη υπαρχει προβλημα.



Αν λεω ο Mikeg ειναι κοντοχοντροβλακακος δεν τρεχει μια..το πολυ πολυ να μου δωσεις και κανα βραβειο...

:lol: :sad:

τες πα προφανως και δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε τι λεω οπωτε τελος απο μενα :wave2:

MikeG
19/02/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
η ζωη σου πρεπει να υποστιριζει αυτα που λες.

αν εγω βριζω τους πλουσιους και ειμαι πλουσια υπαρχει προβλημα

αν βριζω τους φτωχους και ειμαι φτωχη υπαρχει προβλημα.



Αν λεω ο Mikeg ειναι κοντοχοντροβλακακος δεν τρεχει μια..το πολυ πολυ να μου δωσεις και κανα βραβειο...

:lol: :sad:

τες πα προφανως και δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε τι λεω οπωτε τελος απο μενα :wave2:


Καταλαβαίνω απόλυτα, απλά διαφωνώ κάθετα με τη λογική σου. Anyway...

Επίσης τρέχουν πολλά αν λες ότι λες για το MikeG & βραβείο δε παίζει να πάρεις. Δε μου άρεσε το γραπτό αυτό & δε σε προσέβαλα με το λόγο μου. (αν είχαμε οικιότητα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα, δεν έχουμε όμως.)

Αυτά.

:wave2:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
η ζωη σου πρεπει να υποστιριζει αυτα που λες.

αν εγω βριζω τους πλουσιους και ειμαι πλουσια υπαρχει προβλημα

αν βριζω τους φτωχους και ειμαι φτωχη υπαρχει προβλημα.



Αν λεω ο Mikeg ειναι κοντοχοντροβλακακος δεν τρεχει μια..το πολυ πολυ να μου δωσεις και κανα βραβειο...

:lol: :sad:

τες πα προφανως και δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε τι λεω οπωτε τελος απο μενα :wave2:


Κατάλαβε ,ότι κάνει πολιτική σάτιρα και ΟΧΙ αγώνα ενάντια στην πλουτοκρατία !!!

LOUKILOUK
19/02/2010, 11:36
Παιδιά ο Τζιμάκος δεν έχει καμιά σχέσση με φαινόμενα στιλ Λαζόπουλου, Μητσικώστα κτλ...
Ψάχτε το λίγο καλύτερα και θα καταλάβεται... είναι στο "χώρο" σχεδόν 30 χρόνια και για όσους τον άκουγαν και στις κασσέτες που έβγαζε από την δεκαετία του 80 είναι απλά αριστοφανικός με σταθερές πολιτικές και κοινωνικές θέσεις...Ζει από τις παραστάσεις του και φράγκα βρήκε και από την πατρική περιουσία... Στο κάτω κάτω όπως λέει και ο ίδιος στις παραστάσεις του έχει τιμές μπουρδέλου... όποιος θέλει πάει και τον ακούει... Βέβαια πολύ ακούνε αλλά πολύ λιγότεροι καταλαβαίνουν...:winka:
Με λαικίστικα και κουτσομπολίστικα δεν θα ασχολήθώ μιας και όλοι οι αριστεροί δεν κυκλοφορούν με lada και όσοι δεν πήγαν σε αυτόν τον στρατό που εγώ πήγα καλά έκαναν τελικά...άσε που κάποιοι από αυτούς έγιναν και υπουργοί... ακόμα και υπουργοί άμυνας...
:confused: (ο Πλεύρης βέβαια ήταν κομμάντο...)
Πριν κατακρίνετε κάτι ή πριν το θεοποιήσετε, διερευνήστε το, διαβάστε το, "κατακτήστε" το...και μετά με ηρεμία το κρίνετε:winka:
:beer: :wave2:

υ.γ. Ο θανάσης ο Βέγγος είναι ίσως από τους λίγους που εκτιμώ και θαυμάζω σε αντίστοιχο βαθμό, κύριώς για το έργο του στην φάση της ωριμότητάς του...

EVI
19/02/2010, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Καταλαβαίνω απόλυτα, απλά διαφωνώ κάθετα με τη λογική σου. Anyway...

Επίσης τρέχουν πολλά αν λες ότι λες για το MikeG & βραβείο δε παίζει να πάρεις. Δε μου άρεσε το γραπτό αυτό & δε σε προσέβαλα με το λόγο μου. (αν είχαμε οικιότητα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα, δεν έχουμε όμως.)

Αυτά.

:wave2:

ουτε προκειτε ποτε να εχουμε ... οικιοτητες

παραδειγμα εφερα....και πετυχα αυτο που ηθελα..σε ετσουξε που ηταν ΓΙΑ ΣΕΝΑ (που δεν ηταν αλλα οκ )

με τους αλλους ομως μπορεις να γελας ε?και να δινεις και βραβεια.

ΤΩΡΑ με καταλαβες.


η σατυρα δεν εχει ορια μπλα μπλα μπλα μπλα
:wave2:

megatim
19/02/2010, 11:44
EVI συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Είναι σαν να ακούω το Πασόκ να κατηγορεί την ΝΔ και το αντίστροφο. Αφού ίδια σκατά είναι, τι προσπαθούν να μας πουν;

Ο Πανούσης είναι μέρος του συστήματος. Αν δεν ήταν, δεν θα μάθαινες για αυτόν, αυτό είναι σίγουρο. Το να χλευάζεις το σύστημα που σε έχει ανέδειξε είναι αν μη τι άλλο, ειρωνικό και τεχνητό. Ποιός σοβαρός άνθρωπος θα δεχόταν βραβείο από αυτούς που και καλά μάχεται;

Μικρή Λουλού
19/02/2010, 11:45
εγω παλι δεν καταλαβα γιατι τ'αφηνετε να χανεται ενα τετοιο ποστ στις γενικες,απο την στιγμη που ειναι γεννημενο για τις "Αντιπαραθεσεις".
κριμα ειναι τετοιο θεμα να παει "απατο"..:smokin:

Akatanomastos
19/02/2010, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Ποιός σοβαρός άνθρωπος θα δεχόταν βραβείο από αυτούς που και καλά μάχεται;

το βιντεο το δες?

δεν το δεχτηκε:sick:


και σταματηστε επιτελους να ασχολειστε με το τι φορα ο καθενας

τι τρωει

τι χεζει


δειτε επιτελους λιγο την ουσια..

Μικρή Λουλού
19/02/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Ποιός σοβαρός άνθρωπος θα δεχόταν βραβείο από αυτούς που και καλά μάχεται;



ΔΕΝ το δεχτηκε το βραβειο... :smokin:

Μικρή Λουλού
19/02/2010, 11:47
πιασε κοκκινο :lol:

mats8282
19/02/2010, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
εγω παλι δεν καταλαβα γιατι τ'αφηνετε να χανεται ενα τετοιο ποστ στις γενικες,απο την στιγμη που ειναι γεννημενο για τις "Αντιπαραθεσεις".
κριμα ειναι τετοιο θεμα να παει "απατο"..:smokin:

+1


Έχει ενδιαφέρον το θέμα....



:a014: :a014:

EVI
19/02/2010, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
ΔΕΝ το δεχτηκε το βραβειο... :smokin:

εισαι σιγουρος???νομιζω οτι απλα δεν πηγε να το παρει και βγηκε σε βιντεο

επισεις συμφωνω οτι πρεπει να παει στις αντιπαραθεσεις :blush: :smokin: :lol:

EVI
19/02/2010, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εισαι σιγουρος???νομιζω οτι απλα δεν πηγε να το παρει και βγηκε σε βιντεο

επισεις συμφωνω οτι πρεπει να παει στις αντιπαραθεσεις :blush: :smokin: :lol:


ναι το ειδα στο γιου τιουμπ δικιο εχεις ! :beer: αρα δεν τιθετε θεμα εκανε και κατι σωστο (δεν τον επαιρνε και αντιθετα ) φιλακιααααα

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 11:55
εγώ πάλι γιατί πιστεύω οτι σας την σπάει επειδή τα χώνει στο σύμπλεγμα Πατρίς- θρησκεία- οικογένεια ???




((πχ δεν εχω δει ποστ για Νταλάρα....) :lol: :wave2:

megatim
19/02/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
το βιντεο το δες?
δεν το δεχτηκε:sick:

και σταματηστε επιτελους να ασχολειστε με το τι φορα ο καθενας
τι τρωει
τι χεζει

δειτε επιτελους λιγο την ουσια..

Εσύ πιστεύεις πραγματικά πως ΔΕΝ το δέχτηκε; Και τράβηξε βίντεο για να μας δείξει πως ΔΕΝ το δέχτηκε;

Και η ουσία του Πανούση είναι ποιά; Ότι κάνει "σάτιρα"; Ή ότι είναι μια διαχρονική Τζούλια Αλεξανδράτου, που προκαλεί τους πάντες για λίγη δημοσιότητα; Σε λίγο θα βγει πως και ο Λαζόπουλος επιτελεί κοινωνικό έργο :rotflmao:

EVI
19/02/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
εγώ πάλι γιατί πιστεύω οτι σας την σπάει επειδή τα χώνει στο σύμπλεγμα Πατρίς- θρησκεία- οικογένεια ???




((πχ δεν εχω δει ποστ για Νταλάρα....) :lol: :wave2:


οτι να ναι.... :wave2:

mats8282
19/02/2010, 12:00
Μια παρατήρηση,η ατάκα προς τον MikeG δεν είναι σάτιρα,καθώς από όσο ξέρω δεν είναι δημόσιο πρόσωπο.....Πλάκα ίσως,σάτιρα όχι....

Όταν πέρνουμε τους ηθοποιούς/κωμικούς/σάτιρα στα σοβαρά και τους πολιτικούς στα αστεία ή αδιαφορούμε τότε το πρόβλημα το έχουμε εμείς....

EVI
19/02/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Μια παρατήρηση,η ατάκα προς τον MikeG δεν είναι σάτιρα,καθώς από όσο ξέρω δεν είναι δημόσιο πρόσωπο.....Πλάκα ίσως,σάτιρα όχι....

Όταν πέρνουμε τους ηθοποιούς/κωμικούς/σάτιρα στα σοβαρά και τους πολιτικούς στα αστεία ή αδιαφορούμε τότε το πρόβλημα το έχουμε εμείς....

σε δημοσιο χωρο δεν γραφει ο Mike g? Και μαλιστα ειναι ενας εκ των διαχειριστων .....τι ειναι λοιπον δημοσιο προσωπο?????

και ο ΚΑΘΕ Μικε ΟΚ? και η καθε ΕΥΗ

-------------

Akatanomastos
19/02/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Εσύ πιστεύεις πραγματικά πως ΔΕΝ το δέχτηκε; Και τράβηξε βίντεο για να μας δείξει πως ΔΕΝ το δέχτηκε;

Και η ουσία του Πανούση είναι ποιά; Ότι κάνει "σάτιρα"; Ή ότι είναι μια διαχρονική Τζούλια Αλεξανδράτου, που προκαλεί τους πάντες για λίγη δημοσιότητα; Σε λίγο θα βγει πως και ο Λαζόπουλος επιτελεί κοινωνικό έργο :rotflmao:

μα τι σημαινει οτι το δεχομαι?

δηλαδη αμα το πηρε και το ριξε στον καδο τι εγινε?

αμα το πηρε και το βαλε στο ποιο ψηλο σημειο του σπιτιου για γουσταρει τι εγινε?:rotflmao:

ρε μην ασχολειστε με παπαριες μια ζωη


Η ουσια του πανουση ειναι οτι οτι και να κανε με το βραβειο

ΤΑ ΧΩΣΕ και στον παπανδρεου για τους βομβαρδισμους. Αληθεια οι ΕΛΛΗΝΕς που ειμαστε φιληρηνικοι αγαπαμε τον ανθρωπο, ειμαστε καλα παιδια δηλαδη το σκεφτηκαμε αυτο οταν ψηφιζαμε?

τα χωσε και στον χοντρο

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥς ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ

αν δεν ειμασταν και δεν χρειαζομασταν πανουσηδες θα ειχαμε φτιαξει την χωρα:wave2:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
οτι να ναι.... :wave2:


δεν αναφερόμουν κατά ανάγκη σε εσένα ...αλλά τελικά όποιος έχει την μύγα ....!:lol: :wave2:





(άντε να γίνει καμιά σωστή αντιπαράθεση)

megatim
19/02/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Όταν πέρνουμε τους ηθοποιούς/κωμικούς/σάτιρα στα σοβαρά και τους πολιτικούς στα αστεία ή αδιαφορούμε τότε το πρόβλημα το έχουμε εμείς....

:beer:

EVI
19/02/2010, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν αναφερόμουν κατά ανάγκη σε εσένα ...αλλά τελικά όποιος έχει την μύγα ....!:lol: :wave2:





(άντε να γίνει καμιά σωστή αντιπαράθεση)


να την φερει πισω καθηστε να μιλατε παω για καφε :lol: :wave2:

Tpap
19/02/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ο αντρας της χρονιας ειναι ολοι αυτοι οι αντρες εκει εξω που δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ εχουν παει φανταροι χωρις βισματικες μεταθεσεις κανουν οικογενεια και στηριζουν την γυναικα τους και τα παιδια τους ειναι ακομα εδω παρολες τις αντιξοοτιτες και δεν μπορουν με τετοια ευθραδεια να βγουν και να πουν οτι θελουν γιατι δεν τους παιρνει το ''μαρουλι'' και δεν σπονσοραροντε απο χορηγους ουτε κλεινουν μαγαζια με μπουκαλακι 180 ευρω (βλεπε πανουσης) και αν ερθει η ωρα θα δωσουν και τη ζωη τους για μια χωρα που δινει βραβεια στο λαζοπουλο και τον πανουση και κυβερνατε απο λαμογια.

+100.000 στην evi

:beer: :beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
να την φερει πισω καθηστε να μιλατε παω για καφε :lol: :wave2:



α όλα και όλα μια σωστή αντιπαράθεση δεν έχει χτυπήματα κάτω από την μέση .....άκου εκεί παω για καφέ....:lol: :wave2:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
+100.000 στην evi

:beer: :beer: :beer: :beer:



τι +100.000 στην Evi ρε συ Τραπ ?? Με τα κριτήρια που έβαλε για άνδρα της χρονιάς οι περισσότεροι απο εμάς είναι αδελφές !!! :lol: :wave2:

Tpap
19/02/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
τι +100.000 στην Evi ρε συ Τραπ ?? Με τα κριτήρια που έβαλε για άνδρα της χρονιάς οι περισσότεροι απο εμάς είναι αδελφές !!! :lol: :wave2:

εντάξει, μήν το φωνάζεις.

:lol: :rotflmao:

megatim
19/02/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
Η ουσια του πανουση ειναι οτι οτι και να κανε με το βραβειο

ΤΑ ΧΩΣΕ και στον παπανδρεου για τους βομβαρδισμους.

τα χωσε και στον χοντρο

Και;

Akatanomastos
19/02/2010, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Και;

τιποτα

γμησε το..


απο τι στιγμη που μπλεκεις λαζοπουλους και τζουλιες με τον πανουση

απλα γμησε το..

megatim
19/02/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τιποτα
γμησε το..
απο τι στιγμη που μπλεκεις λαζοπουλους και τζουλιες με τον πανουση
απλα γμησε το..

Προσπαθώ, αλλά δεν με αφήνετε! :rotflmao:

:beer:

Μικρή Λουλού
19/02/2010, 12:21
καποιου του δειχνανε τον ουρανο κι αυτος κοιταζε το δαχτυλο..
ας μη το κουραζουμε αλλο παιδια...γαμηθηκε..


αλλα νεα?? :smokin:

Akatanomastos
19/02/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Προσπαθώ, αλλά δεν με αφήνετε! :rotflmao:

:beer:



πως το λεγαν οι Αμαν που μαρεσε..

κανει ο ταριφας

ΠΟΙΟς ΤΣΕ ΓΚΕΒΑΡΑ ΚΑΙ ΤΣΟΥ ΡΕ ΛΑΚΗ

ΕΝΑς ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗς ΡΕ


Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗς!!!:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και ζησαμε εμεις καλα, και τα λαμογια καλητερα:beer:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...


αλλα νεα?? :smokin:


τα μαθες ? Ο Τζιμάκος αρνήθηκε το βραβείο του άντρα της χρονιάς !!!!! :evil:

Stergios69
19/02/2010, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
καποιου του δειχνανε τον ουρανο κι αυτος κοιταζε το δαχτυλο..
ας μη το κουραζουμε αλλο παιδια...γαμηθηκε..


αλλα νεα?? :smokin:
O Νικ0ς πήρε μηχανή... :rotflmao: :wave2:

byron
19/02/2010, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μου αρεσει πολυ,υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ...

Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
η βιλα του και οι αυτοκινηταρες του?

Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και οχι μονο.

Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[tsigeli mode on] οι αξυριστες μασχαλες του? Πες ρε...[tsigeli mode off]

Μην είχε παρακολουθήσει το σχολείο του Schwantz? :look: :confused: :look:

mats8282
19/02/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σε δημοσιο χωρο δεν γραφει ο Mike g? Και μαλιστα ειναι ενας εκ των διαχειριστων .....τι ειναι λοιπον δημοσιο προσωπο?????

Δημόσιο πρόσωπο=πρόσωπο με εξουσία,εκλεγμένο,προβεβλημένο από τα ΜΜΕ,τραγουδιστές κτλ


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
να την φερει πισω καθηστε να μιλατε παω για καφε :lol: :wave2:

:wave2:

iosif
19/02/2010, 12:37
κατα την ευη ο μπακουνιν και ο κραποτκιν ηταν μαιμου επαναστατες αφου και οι δυο ηταν πριγκιπες

επισης δεν υπαρχει επαναστατης φτωχος, λαικος, με σχολειο σε δημοσιο κλπ
ολοι ειναι του αρσακειου και φραγκατοι που το παιζουν

και για να λυθει μια παρεξηγηση. του τζιμακου του εδωσαν βραβειο και δεν το πηρε. δεν αυτοπροταθηκε για βραβειο.

δεν εισαι εσυ υπευθυνος για το πως θελουν να σε τιμησουν οι αλλοι και οταν εσυ δεν συμφωνεις με αυτο

.-

κουρασε

iosif
19/02/2010, 12:38
και οχι αλλο παριο, νταλαρα και αλεξιου!

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
και οχι αλλο παριο, νταλαρα και αλεξιου!


Ρίτσο σε νταμάρια, κουλτούρα καφενείου ντισκοτσιφτετέλια γι' αμερικανάκια νεοέλληνες χορεύουνε στα τέσσερα με κουδουνάκια ...

makis206
19/02/2010, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
στα @@ μου.

Η γυναίκα της χρονιάς, δεν το συζητώ..!:lol: :rotflmao:

mats8282
19/02/2010, 12:55
Μπουμπουλίνα λέμε :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η γυναίκα της χρονιάς, δεν το συζητώ..!:lol: :rotflmao:

:lol:

route 66
19/02/2010, 13:01
το προβλημα εδω ειναι οτι μπλεκουμε τις προσωπικες ζωες αυτων των ανθρωπων με το καλλιτεχνικο τους εργο.
το μεγαλειο της υποθεσης ειναι να ακους τις εμπνευσεις τους και να μην τους εχεις προτυπο.
μην ψαχνετε για προτυπα.ανθρωποι ειναι και αυτοι,με τα καλα τους και τα κακα τους.
ο DYLAN εχει μετοχες σε πολεμικη βιομηχανια.δε θα ακουω εγω το DYLAN που γουσταρω?τι λετε ρε.
99,8 θεμα FM ακουμε τον "καλλιτεχνη" δεν ταυτιζομαστε μαζι του,δεν ψαχνουμε για προτυπα.

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
το προβλημα εδω ειναι οτι μπλεκουμε τις προσωπικες ζωες αυτων των ανθρωπων με το καλλιτεχνικο τους εργο.
το μεγαλειο της υποθεσης ειναι να ακους τις εμπνευσεις τους και να μην τους εχεις προτυπο.
μην ψαχνετε για προτυπα.ανθρωποι ειναι και αυτοι,με τα καλα τους και τα κακα τους.
ο DYLAN εχει μετοχες σε πολεμικη βιομηχανια.δε θα ακουω εγω το DYLAN που γουσταρω?τι λετε ρε.
99,8 θεμα FM ακουμε τον "καλλιτεχνη" δεν ταυτιζομαστε μαζι του,δεν ψαχνουμε για προτυπα.



οχι ρε γμτ ....πάω για ξύρισμα......:eek:

route 66
19/02/2010, 13:25
"οχι ρε γμτ ....πάω για ξύρισμα......"

οχιιιι,μη γινεις ΝΤΑΛΑΡΑΣ τωρα:rotflmao:

super_toto
19/02/2010, 13:32
Εντάξει,

μόνο και μόνο που πίπωσε το βραβείο, έχει το απόλυτο respect από μένα.

LOUKILOUK
19/02/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Εντάξει,

μόνο και μόνο που πίπωσε το βραβείο, έχει το απόλυτο respect από μένα.

ΣΩΣΤΟΣ...
γιατί άλλοι πιπώνουν για βραβεία...:winka: :evil:

υ.γ. ο ακατανόμαστος δεν χτύπησε κανά βραβείο για την προσφορά του στους Κύπριους, στους Εβραίους, στους Κούρδους, ξανά στους Εβραίους...(μεγάλη ανάγκη αυτοί οι Εβραίοι βρε παιδί μου...:rotflmao: :lol: :bigcry: )?

chr1s_86
19/02/2010, 14:26
μα καλά, συγκρίνετε τον Πανούση με το Λαζόπουλο;;:eek: :eek: :eek:

hidefnick
19/02/2010, 14:50
Vive la revolution.... Ο μπαμπάς να είναι καλά....


189308

iosif
19/02/2010, 14:56
ΤΩΡΑ εσυ απο ολο αυτο

αυτο καταλαβες?

ggs
19/02/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ΤΩΡΑ εσυ απο ολο αυτο

αυτο καταλαβες?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LOUKILOUK
19/02/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ΤΩΡΑ εσυ απο ολο αυτο

αυτο καταλαβες?

Πρέπει να μας κάνει πλάκα δεν εξηγείται αλλιώς...μαζί μας να είναι ή με τους άλλους?
εμείς πάντως είμαστε οι άλλοι... :rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry:

:beer: :wave2:

LOUKILOUK
19/02/2010, 15:42
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Βέβαια πολύ ακούνε αλλά πολύ λιγότεροι καταλαβαίνουν...:winka:

τελικά είχα απαντήσει...βάλτε όπου "ακούνε" , "διαβάζουνε"...:winka:
:wave2:

Allst@rf
19/02/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Vive la revolution.... Ο μπαμπάς να είναι καλά....

και τωρα εσυ το εδεσες οτι ο πατερας του πανουση ηταν στελεχος τησ ΝΔ?ποσα χρονια εχεις που τον παρακολουθεις(τον πανουση)?καποτε ειχα διαβασει συνεντευξη του στο Ε της Ελευθεροτυπιας τοσο σατυρικη που ο ιδιος ελεγε οτι ειναι εξωγαμο της Βουγιουκλακη και επειδη δεν ηξερα τι παιζει με το καλλιτεχνη Πανουση το ψιλοπιστεψα.και συ πετας ενα εγγραφο τωρα εκει και σε φαση συνομοσιολλογικη και κατι εγινε.
αν καποιος δει για πρωτη φορα τον πανουση στο βιντεο, που του παραδιδουν το βραβειο και το κανει "πιπα",και λεει οτι εγω δεν το αξιζω γιατι κατα βαθος ειμαι γυναικα,θα παραξενευτει και το με το μυαλο που κουβαλαν οι περισσοτεροι "γαμιαδες" θα τον χαρακτηρισει πουσταρα...
στον ακρος καπιταλιστικο κοσμο που ζουμε ,αυτοι που αποφερουν λεφτα στην βιομηχανια του θεαματος θα αμοιφθουν και αναλογα.ο τζιμακος ξεκινησε απο καπου σαν ολους τους καλλιτεχνες,μαλιστα εχει και δικια δισκογραφικη εταιρεια(respect),εχει κανει ενα ονομα ,μαζευει κοσμο=λεφτα και αμοιβεται αναλογα.δλδ τι διαφορα εχει απο toyw Metallica ,που καποτε καναν προβες σε γκαραζ(garage days) χωρις να ξερουν οτι καποτε θα γινουν η σημαια του μεταλ,ελεγαν για την φρικη του πολεμου και την σαπιλα της δικαιοσυνης(and justice for all) και τωρα δεν ξερουν τι εχουν?αν ειναι ετσι ρε παιδια μην πατε το καλοκαιρι να τους δειτε γιατι εχουν κονομισει και πουληθηκαν.

Tropeas
19/02/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
καποιου του δειχνανε τον ουρανο κι αυτος κοιταζε το δαχτυλο..
ας μη το κουραζουμε αλλο παιδια...γαμηθηκε..


αλλα νεα?? :smokin: Ρε Θανας!!! που σε ρε Θανας???:blush: :beer: :beer: :beer:

hidefnick
19/02/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και τωρα εσυ το εδεσες οτι ο πατερας του πανουση ηταν στελεχος τησ ΝΔ?ποσα χρονια εχεις που τον παρακολουθεις(τον πανουση)?.....

Στο πρώτο σου ερώτημα, προτείνω να μαζευτούμε στο κοινόβιο στην Πολιτεία, να το απαντήσουμε όλοι μαζί. Αν περάσεις απέξω θα καταλάβεις πιο είναι απο τις μπαντιέρες....

Στο δεύτερο ερώτημα, απο τότε που το εξώφυλλο με τη χοντρή ήταν παράνομο, και το πούλαγαν στο Μοναστηράκι κάτω απο τον πάγκο.... Να προσθέσω και μερικά live πριν αρχίσει το stand-up παρηγορίας για "αριστερά" στελέχη πολυεθνικών και τις ανάλογες γκόμενες....

Οσο για το αν το δέχτηκε ή όχι τα βραβείο.... Μάλλον το δέχτηκε με τον τρόπο του.... (άποψή μου) :wave2: :wave2: :wave2:

PS Οι εμφανίσεις στα gay pride.... Οτι νάναι λόγος....

Allst@rf
19/02/2010, 16:17
Οσο για το αν το δέχτηκε ή όχι τα βραβείο.... Μάλλον το δέχτηκε με τον τρόπο του.... (άποψή μου) :wave2: :wave2: :wave2:

μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι παντος.αν θες να μου το κανεις πιο ψιλα(ταληρα ισως)να σε πιασω.
εννοειται οτι σεβομαι την αποψη σου και την τιμαω.δεν βρισκω ευκολα ανθρωπους οπως εδω μεσα για να συζητησω.:wave2: :wave2: :wave2:

LOUKILOUK
19/02/2010, 16:43
Παιδιά χαλαρώστε...η αλήθεια αποκαλύφθηκε... ο Τζιμάκος είναι το νόθο παιδί του παράνομου έρωτα του Μητσοτάκη και της Αλίκης... Μεγαλωμένο από τον Φλωράκη που το βρήκε ένα παγωμένο Αυγουστιάτικο βράδυ στην πόρτα του... :confused: :rotflmao: :lol:
Δεν είναι gay...είναι ερμαφρόδυτος...εξωγήινος... και ώς εκ τούτου διπλός πράκτορας της CIA KGB BMW... Στην ουσία τα κονομάει πουλώντας την ηρωίνη και δονητές, προιόντα τα οποία ανερυθρίαστα και απροκάλυπτα προωθεί στις παραστάσεις που διοργανώνει σε συνεργασία με την ΕΛ.ΑΣ, όπου μάλιστα δόκιμοι αστυνομικοί δουλέυουν σαν γκαρσόνια...!!!
Με τον ακατανόμαστο είναι ετεροθαλοί αδέρφια, από άλλο πατέρα και άλλη μητέρα..., και όλο το σκηνικό γίνεται για τα κληρονομικά... Τους αφήσαν εξ αδιαιρέτου το Λονγκ Αιλαντ(Μακρόνησο...) και δεν μπορούν να τα βρουν στον χωρισμό των οικοπέδων...
Δεν θα αποκαλύψω άλλα προς το παρόν αλλά μπορείτε να διαβάσετε τα πάντα (και τα κοάλα...) στο βιβλίο του Λιακόπουλου "Ερμαφρόδυτο σεξ=Πανουσία, δράκοι και μύθοι τον καιρό της Χούντας"

:wave2:

υ.γ. "ΟΥ ΖΩ POWER"

QSpec
19/02/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Παιδιά χαλαρώστε...η αλήθεια αποκαλύφθηκε... ο Τζιμάκος είναι το νόθο παιδί του παράνομου έρωτα του Μητσοτάκη και της Αλίκης... Μεγαλωμένο από τον Φλωράκη που το βρήκε ένα παγωμένο Αυγουστιάτικο βράδυ στην πόρτα του... :confused: :rotflmao: :lol:
Δεν είναι gay...είναι ερμαφρόδυτος...εξωγήινος... και ώς εκ τούτου διπλός πράκτορας της CIA KGB BMW... Στην ουσία τα κονομάει πουλώντας την ηρωίνη και δονητές, προιόντα τα οποία ανερυθρίαστα και απροκάλυπτα προωθεί στις παραστάσεις που διοργανώνει σε συνεργασία με την ΕΛ.ΑΣ, όπου μάλιστα δόκιμοι αστυνομικοί δουλέυουν σαν γκαρσόνια...!!!
Με τον ακατανόμαστο είναι ετεροθαλοί αδέρφια, από άλλο πατέρα και άλλη μητέρα..., και όλο το σκηνικό γίνεται για τα κληρονομικά... Τους αφήσαν εξ αδιαιρέτου το Λονγκ Αιλαντ(Μακρόνησο...) και δεν μπορούν να τα βρουν στον χωρισμό των οικοπέδων...
Δεν θα αποκαλύψω άλλα προς το παρόν αλλά μπορείτε να διαβάσετε τα πάντα (και τα κοάλα...) στο βιβλίο του Λιακόπουλου "Ερμαφρόδυτο σεξ=Πανουσία, δράκοι και μύθοι τον καιρό της Χούντας"

:wave2:

υ.γ. "ΟΥ ΖΩ POWER"

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Ο Τζιμάκος είναι ωραίος.

TROOPER
19/02/2010, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μην είχε παρακολουθήσει το σχολείο του Schwantz? :look: :confused: :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
19/02/2010, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Παιδιά χαλαρώστε...η αλήθεια αποκαλύφθηκε... ο Τζιμάκος είναι το νόθο παιδί του παράνομου έρωτα του Μητσοτάκη και της Αλίκης... Μεγαλωμένο από τον Φλωράκη που το βρήκε ένα παγωμένο Αυγουστιάτικο βράδυ στην πόρτα του... :confused: :rotflmao: :lol:
Δεν είναι gay...είναι ερμαφρόδυτος...εξωγήινος... και ώς εκ τούτου διπλός πράκτορας της CIA KGB BMW... Στην ουσία τα κονομάει πουλώντας την ηρωίνη και δονητές, προιόντα τα οποία ανερυθρίαστα και απροκάλυπτα προωθεί στις παραστάσεις που διοργανώνει σε συνεργασία με την ΕΛ.ΑΣ, όπου μάλιστα δόκιμοι αστυνομικοί δουλέυουν σαν γκαρσόνια...!!!
Με τον ακατανόμαστο είναι ετεροθαλοί αδέρφια, από άλλο πατέρα και άλλη μητέρα..., και όλο το σκηνικό γίνεται για τα κληρονομικά... Τους αφήσαν εξ αδιαιρέτου το Λονγκ Αιλαντ(Μακρόνησο...) και δεν μπορούν να τα βρουν στον χωρισμό των οικοπέδων...
Δεν θα αποκαλύψω άλλα προς το παρόν αλλά μπορείτε να διαβάσετε τα πάντα (και τα κοάλα...) στο βιβλίο του Λιακόπουλου "Ερμαφρόδυτο σεξ=Πανουσία, δράκοι και μύθοι τον καιρό της Χούντας"

:wave2:

υ.γ. "ΟΥ ΖΩ POWER"

αδερφε προσκυνω !!!!

:a23:

gixxerpap
19/02/2010, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Παιδιά χαλαρώστε...η αλήθεια αποκαλύφθηκε... ο Τζιμάκος είναι το νόθο παιδί του παράνομου έρωτα του Μητσοτάκη και της Αλίκης... Μεγαλωμένο από τον Φλωράκη που το βρήκε ένα παγωμένο Αυγουστιάτικο βράδυ στην πόρτα του... :confused: :rotflmao: :lol:
Δεν είναι gay...είναι ερμαφρόδυτος...εξωγήινος... και ώς εκ τούτου διπλός πράκτορας της CIA KGB BMW... Στην ουσία τα κονομάει πουλώντας την ηρωίνη και δονητές, προιόντα τα οποία ανερυθρίαστα και απροκάλυπτα προωθεί στις παραστάσεις που διοργανώνει σε συνεργασία με την ΕΛ.ΑΣ, όπου μάλιστα δόκιμοι αστυνομικοί δουλέυουν σαν γκαρσόνια...!!!
Με τον ακατανόμαστο είναι ετεροθαλοί αδέρφια, από άλλο πατέρα και άλλη μητέρα..., και όλο το σκηνικό γίνεται για τα κληρονομικά... Τους αφήσαν εξ αδιαιρέτου το Λονγκ Αιλαντ(Μακρόνησο...) και δεν μπορούν να τα βρουν στον χωρισμό των οικοπέδων...
Δεν θα αποκαλύψω άλλα προς το παρόν αλλά μπορείτε να διαβάσετε τα πάντα (και τα κοάλα...) στο βιβλίο του Λιακόπουλου "Ερμαφρόδυτο σεξ=Πανουσία, δράκοι και μύθοι τον καιρό της Χούντας"

:wave2:

υ.γ. "ΟΥ ΖΩ POWER"


τζιμάκο?:wacko:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τζιμάκο?:wacko:



:lol: πολύ μου αρέσει να βλέπω οτι το χιούμορ δεν έχει χαθεί.....!! :lol: :beer: :wave2:

Gares'
19/02/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
κατα την ευη ο μπακουνιν και ο κραποτκιν ηταν μαιμου επαναστατες αφου και οι δυο ηταν πριγκιπες

επισης δεν υπαρχει επαναστατης φτωχος, λαικος, με σχολειο σε δημοσιο κλπ
ολοι ειναι του αρσακειου και φραγκατοι που το παιζουν

και για να λυθει μια παρεξηγηση. του τζιμακου του εδωσαν βραβειο και δεν το πηρε. δεν αυτοπροταθηκε για βραβειο.

δεν εισαι εσυ υπευθυνος για το πως θελουν να σε τιμησουν οι αλλοι και οταν εσυ δεν συμφωνεις με αυτο

.-

κουρασε

Πες τα ρε άνθρωπε!!!!

LOUKILOUK
19/02/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τζιμάκο?:wacko:

Έλα Χαρά μου...Τζιμάκος εδώ... :winka: :wave2:
Σε 'ψαχνα στο restoring αλλά εσύ ασχολείσε με τον άντρα της χρονιάς που πίπωνε βραβεία του κώλου σε σχήμα εξωγήινου φαλού...Anyway , πάω να ρίξω μια βουτιά στην πισίνα και μετά να δω καμιά τσόντα να εμπνευστώ....έχω πάρει το "Διψασμένες για πούτσο no2" που είναι καλό...:winka:...γιατί καλος και ο Μπετόβεν αλλά σαν το μουνί τίποτα... :winka:


υ.γ. "Η τέχνη δεν θέλει θυσίες
οι θυσίες θέλουνε τέχνη"

TheFace
19/02/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μου αρεσει πολυ,υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ...

+900:winka: